Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
997 postów 16390 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Strategia wyborcza opozycji

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy można powiedzieć, że opozycja ma jakąś strategię wyborczą?

 

Patrząc na to z boku - strategia jest, ale w żaden sposób nie jest związana z programem. Jest nastawiona na obrzydzenie wizerunku PiS, bez znaczenia, czy na podstawie uzasadnionych zarzutów, czy zwykłych potwarzy. 
Nie jest też nastawiona na stworzenie pozytywnego wizerunku własnego - może taka konstatacja budzić zdziwienie, ale jest dość oczywistym przekonaniem.
Na co więc opozycja liczy?
Przede wszystkim na obrzydzenie polityką przeciętnie zorientowanego wyborcy i tym samym jego rezygnację z udziału w wyborach. Jest to oczywisty wniosek z poprzedniej kampanii, kiedy to PO stawiała na mobilizację elektoratu i powszechny udział w wyborach, co skończyło się klęską. Większość "zmobilizowanych" zagłosowała na PiS.
Dlatego strategiczne podejście polega obecnie na podważenie pozytywnego wizerunku PiS i zmniejszenie frekwencji wyborczej.
 
Dotychczasowe wybory wskazuję jednoznacznie, że wszystkie partie mające w swych programach uległość względem środowisk żydowskich mogą liczyć na stały elektorat około 30 % głosujących. To bardzo mobilny elektorat charakteryzujący się zdecydowanie ukształtowanymi poglądami. 
Środowiska żydowskie w PRL były eksponowane i forowane. Owszem, istniały i istnieją różne nurty inaczej widzące rolę tych środowisk. Stąd pojawiające się napięcia. W III RP środowiska te uzyskały pozycję dominującą, gdzie wszystkie nurty  miały swoje preferencje. 
Cały problem wziął się z tego, że złym zarządzaniem doprowadzono do sytuacji, gdzie nie starczało dla wszystkich. Stąd niezadowolenie. 
Na tym tle  rola reszty społeczeństwa była mało ważna - stworzono system, gdzie nie było faktycznego wyboru.
Zwycięstwo PiS - było przypadkowe, a jego wymiar spektakularny, który można tylko nazwać "palcem Opatrzności". 
I o dziwo, w tej ekipie pojawili się ludzie, którzy zaczęli realizować obietnice wyborcze. Gorzej - ich realizacja okazała się korzystna dla całej gospodarki. Dalsze posunięcia, to "stępienie ostrza" do czego znacznie przyczynił się Duda vetem "sądowym", a co zostało wzmocnione działaniami Brukseli. Jednak utrzymano pozytywne działania w gospodarce. 
Ostatnie transfery socjalne są ewidentnym przejawem "kiełbasy wyborczej", ale też walka idzie o "być albo nie być".
 
Według wyliczeń, kamuflowanych i raczej nie podawanych  do wiadomości publicznej, środowiska żydowskie liczą w RP ok. 4 - 4,5 mln ludzi. I, tak jak zaznaczyłem, jest to środowisko świadome i mobilne. Wyniki wyborów jednoznacznie na to wskazują. Tu nie potrzeba żadnej kampanii wyborczej - głosy zostaną oddane na tę (głównie) partię, która będzie zabezpieczać ich interesy na miejscu i nie jest to PiS.
Kiedyś mówiło się, że za SLD (itp) głosują osiedla policyjne. A przecież policji mamy ok. 100 000. Razem z rodzinami to circa pół miliona, a z emerytami pewnie drugie tyle. Tymczasem opozycja może liczyć na ok 6 - do 7 mln głosów.
Nie ma innej opcji wyjaśniającej niż ta, którą podałem.
Tymczasem PiS może liczyć na 7 - 8 mln głosów. Przy pełnej mobilizacji może i 9.
Jeśli uda się obniżyć tę liczbę do 7 mln - może okazać się, że opozycja ma większość, albo przynajmniej mniejszość blokującą szybkie zmiany.
 
Patrząc na notki i ich wymowę warto brać pod uwagę powyższe uwagi. Wybór należy do was.

KOMENTARZE

 • Wybór między dobrobytem a ciemnotą
  Wybór jest prosty . Wybieramy POLSKĘ BOGATĄ, DUMNĄ I PATRIOTYCZNĄ czy Polskę biedną zacofaną wasala Niemców i Rosji. Ja wybieram to pierwsze wybieram honor, godność i Boga- Honor i Ojczyznę !
 • Ciekawy artykuł.
  Polska jest fałszywie przedstawiana jako kraj Polaków... a to nie prawda w Polsce żyją ukryte wrogie Narodowi polskiemu mniejszości żydowska i banderowska (ta z akcji Wisła) a są jeszcze zwolennicy Hitlera np na pomorzu..na Śląsku też w mniejszości ale są i są zorganizowani w swojej antypolskości...
  Oni wszyscy mówią po Polsku ale są wrogami Narodu Polskiego i Polski.
  Oni mają swoją partię polityczną PO Platforma obywatelska dla czego obywatelska bo zrzesza nie koniecznie Polaków narodowości Polskiej ale obywateli Polski nie Polskiej narodowości... często wrogich wobec Narodu Polskiego.
  PO ta nazwa mówi wprost o twórcach i intencjach założycieli.
  To partia wrogich Narodowi Polskiemu ukrytych mniejszości narodowych w Polsce... głównie żydów i banderowców.
  I ten prosty fakt wyjaśnia cała politykę PO wobec Narodu Polskiego.

  Druga siła to PIS partia Polskich katolików czyli owieczek Watykanu partia niewolników żydowskiego Boga. Znowu nie najlepiej dla Narodu Polskiego .. pozycja niewolnika żydowskiego Boga i jego ziemskich urzędników ze stolicą w Watykanie to nie jest najlepsza pozycja dla wolnego Narodu Polskiego.

  Między tym dwoma siłami toczy się wojna o terytorium Polskie...o władzę nad Narodem Polskim...

  Tyko Naród Polski nie ma swojej reprezentacji politycznej bo ta jest natychmiast niszczona rzez obie opisane siły polityczne.
  (próbowały prawica Olszewskiego, SLD Millera, Samoobrona... wszystkie zniszczone w trybie zamachu stanu przez PO i PIS pod wcześniejszymi nazwami).

  Jak wybrnąć z tej pułapki ? a dookoła sami wrogowie UE wspiera PO czyli Polskie mniejszości, USA światowy bandyta dyma PIS za przyzwoleniem PISu.... Rosja niby wyciąga rękę do Polski ale nie ma z kim rozmawiać w Polsce.

  Jak to się przekłada na wybory na strategie wyborcze ?
  Moim zdanie Polacy nie powinni głosować na mniejszości wrogie Narodowi Polskiemu...to jest oczywiste w Polsce powinna rządzić większość Polska a nie mniejszości żydowska czy banderowska.
  .. nawet jeżeli ta większość na tym etapie to zaczadzone owieczki Watykanu... bliższa Polska koszula Polskiemu ciału.

  I trzeba iść na wybory bo mała frekwencja podnosi szanse na dobry wynik dla wrogich Narodowi Polskiemu mniejszości narodowych... oni są zorganizowani i zmotywowani.. i to oni siedzą na wszystkich możliwych stołkach samorządowych w miastach .. oni do wyborów pójdą.

  Trzeba iść na wybory i zagłosować przeciw mniejszościom narodowym czyli przeciw PO... bo są mniejszościami a rządzić powinna większość czyli Naród Polski.
  Ta większość powinna być uzupełniona o Polaków niewierzących wtedy wyniki wyborów będą jednoznaczne...
  Niestety mafia mniejszości oraz KK podzieliła Polaków wewnętrznie głębokim rowem między polakami wierzącymi w żydowskiego Boga a nie wierzącymi... to sztuczny podział i sztuczna wrogość napędzana przez wrogów Narodu Polskiego.

  SLD już znowu ma poparcie Kwaśniewskiego i różnych zboczeńców nie warte jest żadnego głosu... takie SLD nie różni się niczym od PO.
  PSL kluczy jak zawsze "kto da więcej" PSL widzi przegraną PO więc idzie samodzielnie... w nadziei że znowu da d..py PIS i będzie znowu współrządzić.
  Plany pewnie są takie że PIS wygra ale bez większości konstytucyjnej .. i PSL może tę większość dodać...i na bazie takiej legendy może "negocjować" czyli wymuszać od PISu różne stołki, koncesje, przywileje..
  a potem i tak zdradzi PIS w kluczowych monetach (zmiany konstytucyjne) by mieć otwartą drogę do dawanie d..py PO gdyby ta kiedyś znowu wygrała...

  Moim zdaniem strategia na każde wybory .. głosujemy na Polaków..a nie na mniejszości.

  i
 • No proszę...
  Jak to się troll trojga imion (dziennikarz obywatelski/ Wanda Warska / Tezeusz) rozbrykał... Ciekawe jak długo to potrwa?
 • @Oscar 09:06:56
  Dosyć dobre nawiązanie do notki.

  Ważne dostrzec jeszcze jedno.
  Do Brukseli został wysłany stary garnitur PiS - na rodzaj intratnej emerytury.
  Wchodzą nowi ludzie - i to w znacznej mierze samorządowcy. To oznacza, że między nimi będzie sporo Polaków; w samorządach jednak większość jest taka.

  To może być pewne pogłębienie trendu propolskiego. Dlatego, przy wątpliwościach (bo takie są) trzeba zagryźć zęby i głosować na PiS.

  Nie powinniśmy jednak zapominać o budowie zaczątków polskich struktur cywilizacyjnych. Nie piszę narodowych, bo to jest kompromitowane przez obecny RN, czy takich ludzi jak Kosiur, którzy z nienawiści do KK są gotowi pogrzebać Polskę. (Kosiur - tylko jako znana tu postać - symbolizująca. Nie traktuję tego personalnie).
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:34:10
  Czemu się ciskasz? Rozpada się twoje dzieło? Trzeba budować nowe.

  A Tezeusz? Moje poglądy są w wielu miejscach zbieżne. Pamiętam jednak, że były jakieś przegięcia.
  Czas pokaże prawdziwe oblicze.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:26:43
  Oczywiście że się rozpada i nie jest to z mojej winy.
  Macie "zbieżne poglądy"? Czemu mnie to nie dziwi?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:48:55
  Wiem, że za PO oddasz życie....
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:19:03
  Szkoda mi cię Wojtasie.
  To już demencja czy zrzuciłeś maskę?
  Popierając PiS kompromitujesz całkowicie ideę CP. Żałosne...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:34:10
  O mało nie rozwaliłeś portalu zamilcz zatem.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:50:35
  Oprócz inwektyw chamstwa nic nie potrafisz. Całe szczęście iż właściciel to zakończył. Inaczej rozwalił byś portal. Co do mnie nie obawiaj się dam sobie radę w przeciwieństwie do ciebie chamem nie jesteś i masz u mnie BANA !!! NARESZCIE !Na portalu Salon 24 też mnie wyzywałeś ale ci nie wyszło. To ty jesteś tym złym z nienawiści utraciłeś zdrowy rozsądek.
  Koniec dyskusji z tobą.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:50:35
  Portal NEon24.pl funkcjonował na zasadzie cytat"Wywaliłem cię po kilku dniach a potem miałem kaprys i przywrociłem" - czyli KAPRYSU byłego admina ! Gratulacje !
  A kto dla ciebie jest Żydem może to twoi bracia. Masz fobię jak widzę.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:34:49
  Ni wsparłeś zamiaru budowy struktury tworzącej podstawy CP.

  Obecnie - lepszy jest PiS zwłaszcza wobec dostępu do miejsc znaczących samorządowców.

  Ale dalej podtrzymuję, że trzeba budować odrębne struktury.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:13:38
  CP zawsze wspierałem na tyle ile miałem możliwości, nawet dorobiłem się ksywki "sekretarz Wojtasa".
  O budowie struktur pierwsze słyszę, nie wyszła poza etap dyskusji więc mówienie o braku wsparcia to nadużycie.
 • @Tezeusz 11:56:44
  Właściciel nic nie "zakończył", powiem więcej - jest wściekły, że zrobiłem amnestię dla takich trolli jak ty.
  Poczytaj sobie a potem się podniecaj, trollu.
  https://spiritolibero.neon24.pl/post/149596,podziekowania

  https://ryszard-opara.neon24.pl/post/149606,podziekowanie

  Ban u takiej internetowej ... to zaszczyt :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:27:47
  Kurtuazja !!! Właściciel jest inteligentny. A tak na marginesie za twoim administrowaniem jak poszybowały w górę słupki oglądalności ? bo z Fb wynika zupełnie coś innego. Prawie doprowadziłeś portal do upadku.
 • @Tezeusz 12:33:39
  Jak poszybowały?
  Z 5 000 unikalnych wejść dziennie do 35 000.
  Właściciel ma wszystkie te dane, Google Analitics to jego konik.

  A Fb zajmował się ostatnio Kamiński, taki sam troll jak ty. Na szczęście właściciel już mu zablokował dostęp. Zamiast promować NEon24 to promował Sakevycza.
  Upadek to będzie jak p.Opara wszystkich was trolli nie wywali na zbity pysk.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:13:38
  A ten tekst pamiętasz?
  https://spiritolibero.neon24.pl/post/106024,razem-czy-osobno
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:47:57
  Kończymy dyskusję ot tak było a jak jest ? Kłamco !
  https://www.salon24.pl/u/mind-service/600224,ile-jest-wart-nowyekran-neon24
 • @Tezeusz 12:58:54
  Usłyszeć od żydowskiego tolla "kłamco" to największy komplement :)

  A cytowana przez ciebie menda serwisowa jest właśnie na "urlopie zdrowotnym". Też tam z pewnością trafisz :)))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:05:07
  Mnie też zbanował, ale nie za chamstwo, tylko za moje odmienne zdanie w sprawie PW 44. Czyli Jarku, jest nas dwóch:))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:52:30
  No i widzisz jak się zmieniłeś przez te 5 lat?
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:16:23
  To Ty się zmieniłeś. Niestety nie na lepsze.
  PiSlamizm to ciężka przypadłość...
 • @zbig71 13:16:07
  Żeby tylko dwóch...
  Takie asy żydowskiego trollingu jak ten albo Kamiński czy menda serwisowa banują wszystkich Polaków. Boją się prawdy i argumentów.
  Mam nadzieję, że p.Opara dojdzie w końcu do tego samego wniosku jak ja już lata temu. Inaczej NEon szlag trafi.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:22:35
  No i gdzieś tam nazwałem go świrem, to było w/g niego właśnie chamstwo. A przecież Świry mogą być pozytywne. Ale nie on, akurat. Tu p.Wojtas pisze o opozycji, tylko jakiej opozycji? Przecież i PiS i cała reszta Sejmu(wyłączając paru eks kukizowców) to ta sama banda wylansowana jeszcze przez Czekiszczaka. Prawdziwej opozycji po prostu nie ma.
 • @zbig71 13:39:07
  Świr to nie jest właściwe określenie na tego trolla. Jełop nazywa mnie kłamcą podpierając się mendą servisową. No jaja...

  Co do "opozycji" to Szanowny Wojtas nie wie co mówi od kiedy przeszedł na pislam... Ale żeby zostać konwertytą w tym wieku? Chyba się wzoruje na swoim idolu "marszałku"..
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:35:43
  Twoja wartość dodana do portalu NEon24 to jak czytam słowa cytat " swir, idiota, kretyn,troll, PIsland, żyd,szalom itp..... Gratuluję !!!!kultury i sztuki !
 • @Tezeusz 16:06:17
  Zawsze nazywam rzeczy po imieniu.

  Ciekawe kiedy Admini wyślą cię na urlop? To ostre chłopaki, nie takie miękkie jak ja :))
 • @Tezeusz 16:06:17
  Ja też gratuluję, zwłaszcza nazwania szanownych Hadesa, Jaśka i mnie ,,sowieckim i trollami, tylko dlatego, że wszyscy trzej wymienieni przez Ciebie, mamy inne zdanie o polityce i historii. Deklarowałeś, że wiesz kim ja jestem, na moje pytanie kim jestem, podkulileś ogon i mnie zbanowałeś. Napisałeś, że tacy jak my rozwalamy portale. Masz na to jakieś dowody?
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:16:23
  Mieszka pan w okolicach Warszawy, zatem w centrum Polski.
  Ja mieszkam na Ziemiach Odzyskanych i mam jako takie rozeznanie kto tu mieszka oprócz Polaków, tych którzy szukali tu dla siebie mieszkań ze zniszczonej wojną stolicy.
  Otóż większość, to ci, których nie wypędzono, to są wnuki dziadków z Wermachtu, no i przesiedleńcy zza Buga i z przesiedleń w ramach akcji ,,Wisła”.
  To liczny i aktywny elektorat, w większości elektorat PO.

  Trzeba głosować na PiS, a może warto wspomóc inicjatywę Komitetu Wyborczego ,,Normalny Kraj”
 • @Oświat 16:06:55
  No jo: też mieszkałem koło Malborka.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829