Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1003 posty 16453 komentarze

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Czy "elyty" się zdegenerują w krótkim czasie?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Naszła mnie" niespodziewanie pewna konstatacja - zadziwiająca.

 

 
Otóż przyszło mi na myśl, że każde "przegięcie" kończy się kiepsko dla strony "przeginającej". Tak też chyba zdarzy się z propagowaniem LGBT.
 
Nie jest żadną tajemnicą, że LGBT to idea , której celem jest degeneracja spójności społecznej - likwidacja norm i zasad jakimi ludzie się kierują w relacjach wzajemnych. Wykorzystuje się zasadę przyjemności - epikureizm przy podkreślaniu egoizmu (asertywność).
Razem - jest to mieszanka niszcząca więzi społeczne.
 
LGBT jest lansowane przez środowiska (każdy może dokonać oceny własnej), których celem było zachowanie swojej uprzywilejowanej pozycji, także na zasadzie, że ich wzajemne relacje etyczne we własnym gronie były bardziej moralne. Przynajmniej w wymiarze publicznym.
Wbrew bowiem wdrukowywanym masom poglądach, etyka jest podstawą relacji społecznych i ta grupa, której zasady etyczne są "wyższego sortu" zdobywa pozycję elity.  Zasada jest ewidentna i oczywista.
 
Można więc twierdzić, że podważanie roli KK w Polsce ma na celu przejęcie "rządu dusz", gdyż społeczeństwo pozbawione zasad etycznych jest łatwe w sterowaniu.
 
Jak się to ma do tezy notki?
Środowiska o których mowa - to w znacznym stopniu te grupujące się w dużych miastach. Z nich wywodzą się celebryci i inni lanserzy  "wolnościowych" trendów społecznych.
"Przegięcie" jakie ma miejsce wynika z prostego skojarzenia: zasady LGBT mają być wprowadzane w dużych miastach - deklaracja Trzaskowskiego jest tu ewidentnym potwierdzeniem. Ponieważ "masy" mieszkają poza tymi skupiskami, a do tego nastąpiła reakcja w postaci prawa rodziców do kontroli treści  nauczania, można spodziewać się, że indoktrynacja trendami LGBT będzie występować głównie w "dużych miastach", czyli dotyczyć dzieci "elyty".
 
Proces jest ciągły, ale doprowadzi do tego, że "elyty" utracą resztkę powodów swej "elytarności", czyli przewagę etyczną. Przynależność do takiej "elyty" staje się rodzajem trądu toczącego tę grupę. Prekursorzy już są - choćby Hartman, który nie tak dawno lansował kazirodztwo. A przecież rodzajem kazirodztwa "popisał się" niejaki Woody Allen. 
Podacie takiemu osobnikowi rękę bez obrzydzenia?
Wskazany kierunek zaczyna być zauważalny.
Czy Polakom potrzebne są takie "elyty"?

KOMENTARZE

 • Wielu POwców płacze, "przestańcie tej nagonki z tymi lotami
  bo PiS nas załatwi, jak dojdziemy do władzy, to będziemy jeździć na rowerach".
 • @interesariusz z PL 09:58:59
  Na złodzieju czapka gore.
 • Łi- zrobimy tak:
  Ja zachwilęsiętemupzryjrzę-pobieżnie czytając ma Pan rację. Mnie dopadł dzisiaj ponury dewiant, ruski troll, i wbija mi tekst, że: żaden, ale to normalnie, żaden AIPaC, AbeWu i OCD!!!... nie wiem co chciał dalej poo -wiedzieć bo wywaliłem za parkur, niech stajnię sprząta.
  "Otóż przyszło mi na myśl, że każde "przegięcie" kończy się kiepsko dla strony "przeginającej". Tak też chyba zdarzy się z propagowaniem LGBT."
  otóż, również jestem zdania, że kto pod kim dołki kopie ten sam w nie wpada. :)
  Pozdrawiam
  PS- "Wbrew bowiem wdrukowywanym masom poglądach, etyka jest podstawą relacji społecznych i ta grupa, której zasady etyczne są "wyższego sortu" zdobywa pozycję elity. Zasada jest ewidentna i oczywista."- Dzisiaj naszą etyką jest "instynkt samozachowawczy"- albowiem ponieważ posiadanie" instynktu samozachowawczego" jest, było i będzie ZAWSZE! elitarne. Dziękuję, dobranoc ;) Estetyka to tylko forma.
 • @ Autor
  "Wbrew bowiem wdrukowywanym masom poglądach, etyka jest podstawą relacji społecznych i ta grupa, której zasady etyczne są "wyższego sortu" zdobywa pozycję elity."

  Zasada z pierwszej części zdania - zgoda.
  Zasada z drugiej części zdania nie jest prawdziwa, np. władza nazistów w IIIRzeszy (chyba, że uznamy zbrodniczy szowinizm nazistów jako etykę "wyższego sortu" -?).
  _______________________

  "Można więc twierdzić, że podważanie roli KK w Polsce ma na celu przejęcie "rządu dusz", gdyż społeczeństwo pozbawione zasad etycznych jest łatwe w sterowaniu."

  Zdanie zawiera nierealny opis roli Kościoła.
  Zgnilizna (Lgbt, gender, itd., demokratura) obyczajowa, prawna, to rezultat integracji z Zachodem i akcesji do UE.

  Przypomnę, że za tą integracją i akcesją Kościół opowiadał się całym swoim autorytetem.

  JPII został papieżem w 1978r. - Dania, czerwiec 1992 r. – Duńczycy odrzucają w referendum traktat z Maastricht, nie chcą integracji i akcesji. Po 11 miesiącach zmuszono Duńczyków do ponownego referendum. Traktat z Maastricht zostaje przyjęty minimalną większością głosów. Duńczycy w proteście wychodzą na ulice. Do protestujących wychodzi policja i strzela ostra amunicją, padają zabici i ranni.
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=sA8bsDS3KuY

  Kościół musiał te fakty znać, a mimo to naganiał Polaków do UE.
  Kościół wiedział o lansowaniu Lgbt, gender, itp., a mimo to naganiał Polaków do UE.

  Polacy wejdźcie do zachodniego, unijnego szamba. - "Dla integracji europejskiej nie ma alternatywy" - JPII. "To Boży plan" - J.Glemp. Abp H.Muszyński, późniejszy prymas Polski, wielokrotnie wyrażał obawy o brak podpisu rządzących Polską pod traktatem reformującym – lizbońskim.

  _________________________

  "Otóż przyszło mi na myśl, że każde "przegięcie" kończy się kiepsko dla strony "przeginającej"."

  Pozostaje mieć nadzieję, że powyższe sprawdzi także w stosunku do żydo-katolickiego Kościoła, jeśli uda się Polaków odczarować z żydowierczej barbarzyńskiej magii.
 • Racja po stokroć!
  In generali: czerwona zaraza postulując aborcję sama wyklucza się "ze stada" /to akurat za chwilę naprawię/. Otóż - "sama wyklucza się"- ze zbiorowiska ludzi płodnych i płodzących, co zatem musi koniecznie zrobić by przetrwać: ano musi, koniecznie adoptować, lub "przekazywać swoje aktywa i "nauki": a to żółwiom, a to waranom, a to "czemubądź"- albowiem nie posiada swojego potomstwa z racji bezpłodności, którą sama wybrała!nie wybrała?! Soros- grandziarz kazał?!. Ta alienacja, nieważne czy z wyboru /odsyłam do psychuszki/ /czy z nakazu /a... to odsyłam do prokuratury/ jest... poza wszystkim innym, i jak Pan pisze, jest faktem. :)
  Jedno niezaprzeczalnie jest faktem: czerwona zaraza cierpi na niedostatek potomstwa. Też wróżę "im" "krótki czas" :)
  PS."-" Stado"- to określenie dotyczące zwierząt- absolutnie powinniśmy odejść od jakichkolwiek porównań naszego- człowieczego świata- ze światem zwierząt czy roślin czy minerałów, energii i wszechświata /;)/. To są zupełnie inne relacje!. Jest taka banda, która chce narzucać reguły wedle rozpoznanych zasad... stada kóz... ale, jak To mówią rabini na Grenlandii: niech im koza da dupki. :))))
  PS Talmudyczne: ! :rozmnażajcie się: - nakaz biblijny, to zło i dobro zarazem. my mamy swoją miarę i to się liczy.!
  my mamy swoją miarę i to się liczy.!
  :)
 • @Rzeczpospolita 15:54:50
  ""Otóż przyszło mi na myśl, że każde "przegięcie" kończy się kiepsko dla strony "przeginającej"."

  Pozostaje mieć nadzieję, że powyższe sprawdzi także w stosunku do żydo-katolickiego Kościoła, jeśli uda się Polaków odczarować z żydowierczej barbarzyńskiej magii."
  Skomentuję, nie mogę się oprzeć\;
  Darek! byłeś kiedyś mniej prymitywny. Zrób z tym coś! na litość
 • @JimA 16:19:27
  Polecam też zainteresowanym a nieznającym, opracowanie na temat zachowania gęsi... może kaczek- no nie wgłębiałem się- "Psychologia ptaków, ze szczególnym uwzględnieniem brodzących" autorstwa Totisa Cambrigesa of Stradfordasa. nie, na pewno: psychologia gęsi...
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Konrad_Lorenz
  będę bezlitosny, nic innego nie pozostaje, doktorek :Studiował zachowanie zwierząt, zwłaszcza zjawisko wdrukowania u gęgawy. jak podaje wiki- i w tym przypadku, wiki podaje prawdę. :) Yyyy tak, gęsi gęgawe swoją drogą a ludzie/ my/ swoją :) Proste.
 • @JimA 16:25:27
  "Darek! byłeś kiedyś mniej prymitywny. Zrób z tym coś! na litość"

  Znaczy się, że sensu nie podważasz?

  Pozdro!
 • @ Autor
  "Otóż przyszło mi na myśl, że każde "przegięcie" kończy się kiepsko dla strony "przeginającej". Tak też chyba zdarzy się z propagowaniem LGBT."

  Nie mam linku, ale sprawa wyglądała w ten sposób, że środowiska LGBT były za otwartością granic dla imigrantów z Afryki i Azji. Pewnego dnia chcieli urządzić sobie paradę LGBT także przez dzielnicę muzułmańską. I nie wyszło ;-)
  I nawet dysonans mieli...

  5*

  Ukłony
 • @Rzeczpospolita 15:54:50
  "Dania, czerwiec 1992 r. – Duńczycy odrzucają w referendum traktat z Maastricht, nie chcą integracji i akcesji. Po 11 miesiącach zmuszono Duńczyków do ponownego referendum. Traktat z Maastricht zostaje przyjęty minimalną większością głosów. Duńczycy w proteście wychodzą na ulice. Do protestujących wychodzi policja i strzela ostra amunicją, padają zabici i ranni.
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=sA8bsDS3KuY "

  Dziękuję za link

  Ukłony
 • @Jasiek 17:14:33
  :) Witaj. No ja sensu w Darku Ka nie widzę innego jak: agentura, ale... kiedyś /dawne lata, miała klasę. sztyrlic, 17 mgnień wiosny i lambada- te rzeczy...8))) / a teraz: brudna i... taka jakaś, bez wizji.., agentura w depresji? ;)
  Podważam Jasiek! podważam! \ty mnie nie bierz pod włos!;)
  Pozdro
 • @Jasiek 17:17:52
  "Nie mam linku, ale sprawa wyglądała w ten sposób, że środowiska LGBT były za otwartością granic dla imigrantów z Afryki i Azji. Pewnego dnia chcieli urządzić sobie paradę LGBT także przez dzielnicę muzułmańską. I nie wyszło ;-)
  I nawet dysonans mieli..."
  i tyle w temacie :)! brawo!
 • @JimA 17:22:07
  ... a może po prostu naiwny jestem; tak też może być; , że jak Darek nie nadaje łamaną polszczyzną i z krajowego ip to jeszcze coś może da się zrobić... No ale ja wiem: nadzieja, nadzieja... :)
 • @JimA 17:22:07
  "Podważam Jasiek! podważam! \ty mnie nie bierz pod włos!;)"

  Ja tylko zapytał, bo nie wiedział.... :-)
 • @JimA 17:28:12
  ... no miałbyćportal "fszystkichpolakuf" ... czy jakoś tak ;)
  Oni świadomości nie mają żadnej. Może prądem?... /nie chodziło mi o elekromobilność!!!/
 • @Jasiek 17:28:50
  Jakby czytał uważnie toby wiedział :)
  Ano zobaczymy co będzie dalej...
 • @JimA 17:22:07
  Nieszczęsny trolliczku,
  nie wiem, którą agenturę reprezentujesz - być może wyłącznie własną głupotę, ale nie zapominaj, że IIIRP to zwycięstwo Kościoła (jawnej agentury Watykanu) i agentury żydowsko-anglosaskiej:

  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2016/06/nasz-dziennik.jpg

  Gdybyś niedowidział tekstu, przytoczę interesujący fragment:

  Reagan przypomniał o pomocy, jaką Polacy otrzymywali od Ameryki w czasie jego prezydentury. Mówił o milionach dolarów, które za pośrednictwem siatki wywiadu Mosadu zostały przekazane –umownie rzecz ujmując– opozycji demokratycznej w Polsce.” – http://www.naszdziennik.pl/
 • @Rzeczpospolita 19:23:48
  Oj gdyby taka sumka wpadła na konto WPS-u !!!!
  To wtedy
  Zieminski - Prezydent RP
  Kosiur -Premier RP

  ps.
  no ale może wasi bracia z Tel-Aviv-u jednak sypną groszem

  8-)))))))
 • @Husky 19:32:22
  wtedy z całą pewnością kupilibyśmy sobie jakiegoś kundla - może ty byś się nadał.
 • @Rzeczpospolita 19:49:14
  Ja juz bedziecie miec ta kase to pogodommy
 • @Rzeczpospolita 19:23:48
  Witaj:) no Co tam? No i? Ach tak, bez zmian..."Reagan przypomniał o pomocy,..." yyy ale ja trochę inna epoka jestem :) Cósi Panu żem za skórę zalazł- może to być?! acha : "nie wiem, którą agenturę reprezentujesz..."- no cóż, nie będę Panu pomagał. A di OSz!
  PS. Jest jeszcze świat poza agenturą, ale dla waści kompletnie już niedostępny, coś jak Narnia... :)
 • @Rzeczpospolita 15:54:50
  Napiszę coś na ten temat. Także w odniesieniu do pańskich poglądów.
  I wcale nie będzie to gloryfikowanie KK.
 • @JimA 16:19:27
  Rozmnażanie u Żydów jest nakazem.
  To jest nienaturalne.
 • @
  Kiedy i czy nastąpi zrozumienie przesłania tego tekstu.
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:13:46
  No właśnie. No właśnie.
 • te ataki na lgbt xd
  Trochę a może bardzo ponuro wyglądają te ataki na lgbt, bo dołączają do tego chóru co mądrzejsi ludzie niestety po stronie katolickiej.
  Moim zdaniem ta nagonka na lgbt jest kolejną sztuczną zasłoną dymną upadającego kościoła, i niczym więcej.
  Ciemnogród dba o to, aby dzieci nie miały żadnej edukacji w kwestii seksu. Mówią - po co im edukacja jak same się nauczyły xd... To może zlikwidujmy szkoły, niech dzieci też się uczą same, bo przecież można xd no nie..
  I teraz na tle napaści na lgbt cała czarna strona części katolików tu wyłazi (innych nacji też pewnie to zależy od człowieka). Spora część narodu napada na obcokrajowców a szczególnie odmiennego koloru skóry. Narzekają że dziewczyny wolą obcych choćby arabów. A co, polak katolik lepszy? Kraj w ruinie faceci porujnowani dochodowo xd.. co 5 krajan singiel i singielka xd.. Wszystko to dzięki wieloletnim wysiłkom kościoła, kaczyzmu i peoizmu... Cała ta ruina. Facet bez kasy to niestety panowie i panie nie jest partia xD... no nie jest.
  Bez przerwy słychać "ciapaci" żydzi i geje xd... Otóż żydzi ciapaci geje i lgbt są to osoby na które "zdrowy katolik" poluje kiedy tylko ma okazję. Może więc warto te marsze równości promować, może ich panowie katolicy jest w cholerę za mało... bo ktoś was jakiegoś rozumu musi nauczyć. Nie stać policji na nauczenie was moresu, nie stać innych (nawiasem policja podobno lubi napaść na nietrzeźwą kobietę ;-)... to geje was chrześcijaństwa będą uczyć i lesbijki, a jak to nie pomoże to wychodzi na to że gej zostanie prezydentem xd... bo nikogo lepszego w kraju nie znajdziesz..
  Jak można być tak durnym żeby napadać z pięściami i butami na innych albo na kobiety. Widać polak katolik w cholerę potrafi (białystok) To nie patrioci, ale mendy niszczące ten podły póki co kraj... mendy bo każdy kto taki szajs widzi zastanawia się nad jednym: czym tak naprawdę jest ten polak, i ta cała polska, czy to nie jest bagno które trzeba opuścić.... Ciekawe jest kto ich tam wysłał do białegostoku, i nie wydaje mi się, że najprostsza odpowiedź (biskup) jest tą właściwą.
  Nie tylko tęczowe marsze są wam tu potrzebne. Tu co tydzień powinna wam maszerować kolumna żydów, nierządnic, do których jak widać nawet elyty biegają jak pszczoły na kwiatki ;-)
  Naród odmienia przez wszystkie przypadki kwa kwa kwa... więcej kwa i zostanie tu tylko zgasić światło i zakończyć projekt polska xD.. Wydatna w tym kończeniu projektu jest pomoc kościoła i Kaczyńskiego.. to oni pielęgnując tu bałwochwalstwo sciągają na ten kraj jakieś plagi xD
  Tymczasem katolicy uparcie nie widzą, że kościół blokuje np edukację chrześcijańską. No bo może boją się, że coś wyjdzie?
  Katolicy muszą się nauczyć szanować innych. Cały świat nie dziwi się na widok murzyna, tylko tutaj naród jakiś dziki i nieoswojony. Murzynów też się muszą nauczyć szanować, jeszcze marsz murzyński by się przydał, bo napadają biją obgadują... Policja może powinna pojechać na szkolenia do izraela i do afryki, bo za cholerę nie łapią parszywego towarzystwa w kraju i nie deratyzują tego państwa z draństwa skorego do bójek...
  Tysiąc lat chrześcijaństwa jakoś niczego narodu nie nauczyło... może warto zakończyć projekt religia katolicka... 8 mln narodu pali fajki.... trafią zapewne do piekła. Niepoliczona rzesza nadużywa alko... zapewne piekło nie minie xd... co tu szerzyć jakie wartości gdzie... Po owocach tej religii można poznać co jest warta, i kto to zrozumie to zrozumie że przynosi nam zamiast pożytku wstyd i problemy. Gdyby katolik kaczyński miał jakiś kręgosłup, mielibyśmy dobrą zmianę.. 4 lata rządów i nic? Trochę mało xD.... 30 lat niszczenia państwa... gdzie te kręgosłupy moralne... a krzyży za to nie zabrakło... w tym nielegalnych.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829