Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1003 posty 16453 komentarze

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Opatrznościowa rezygnacja Trumpa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Odwołana wizyta Trumpa, aczkolwiek wydaje się być postponowaniem PiS, sugeruje "palec Boży" w relacjach z USA.

 Wszelkie rozważania dotyczące wizyty Trumpa w Polsce nieodparcie kierowały do przekonania, że za wizytą stoi chęć "zaangażowania" Polski w kolejną, tym razem poważną, wojnę na Bliskim Wschodzie.

 
Poprzednio organizowana konferencja w tej sprawie nie przyniosła zadowalających rezultatów - Polsce udało się "wyślizgnąć" z objęć podżegaczy wojennych.
Polityka USA na BW traci poparcie i umocowanie w tamtejszych realiach; "nie ma kim" jej realizować. Państwa, które mogłyby to robić nie dysponują wystarczającą ilością "mięsa armatniego".
Nadzieja w głupocie i uległości "polaczków" - zdolnych do działania wbrew Polskiej Racji Stanu, a w zamian za obietnicę "czapki gruszek" w przyszłości i to po zapłaceniu za nie ze znaczną nadwyżką.
 
Odwołana wizyta napawa nadzieją, że "interes" nie wyszedł. Polska, mimo różnych nacisków, potrafiła się wywinąć z tych zależności. Sławetny list zdradzieckich ambasadorów wbrew intencjom  - miało to być dociśnięcie "faszystów" i przymuszenie do deklaracji udziału w wojnie, bo "jak nie, to ujawnicie, że jesteście faszystami i to proputinowskimi" - okazał się niewypałem.
 
Trump w czasie wizyty miał dopiąć "interesu" wygłaszając kilka pustych frazesów o bohaterstwie i umiłowaniu wolności Polaków, ale zaznaczyć istnienie zobowiązań do pracy na rzecz wolności i tworzenia warunków do rozbudowy demokracji - zwłaszcza wobec atomowego zagrożenia na BW.
Później miał przecież pojechać do Danii i kupić Grenlandię.
 
Wygląda na to, że oba deale nie wyszły - stąd byle pretekst do rezygnacji wizyty.
 
Korzyści - pewne rozluźnienie relacji z USA. Daje to możliwość budowania bardziej samodzielnej postawy Polski. 
Można powiedzieć, że przez ostatnie lata stworzono podstawy więzi kooperacyjnych w ramach Trójmorza; nie wszystko zrealizowano, ale sporo jest w trakcie.
Do tego dochodzi spowolnienie gospodarcze na Zachodzie, które mocno uderzy w Niemcy, gdy Polska stworzyła podstawy do rozwoju.
Mało - można wykazać, że Niemcy, płacąc Polsce reparacje wojenne, złagodziłyby naprężenia swojej gospodarki.
 
Efektem jest bardziej licząca, bardziej podmiotowa,   pozycja Polski w Europie.
 
Jedynym haraczem jaki będziemy musieli zapłacić USA (do czasu) , to utrzymywanie ich wojsk. Jednak nie jest to znaczna ilość, a do tego należy spodziewać się opóźnień w realizacji "fort Trump".
 
Wrzesień będzie bardzo znamienny dla zakulisowych negocjacji.  Ich wynik nie wydaje się przesądzony.
"Atutem" Polski w tych negocjacjach - jest "katastrofa ekologiczna" w Warszawie, którą będziemy musieli usunąć. Wbrew pozorom to ważny czynnik. Także dlatego, że gdyby chciano zastąpić obecną ekipę tą z PO, to sposób reakcji na awarię wskazują na zdolności organizacyjne. Z ofermami nie warto zaś mieć nic wspólnego, bo nie pomogą, a mogą dużo sp...ć.
 
Cóż. Uwagi wydają się  być nieco oderwane od rzeczywistości, ale najbliższy czas pokaże w jakim stopniu są realnymi osądami sytuacji.
 

KOMENTARZE

 • Rróżenie z fusów
  Oczywiście wiadomo ,że komentarze tzw " opatrznościowe" są niczym innym jak wróżeniem z fusów i czystą demagogią polityczną KOD i PO ale to nie działa wręcz przeciwnie.
  Boże dlaczego Rządzący mają tak " głupawą" opozycję - samobójcy polityczni.
 • @Tezeusz 08:30:49
  Bo wszyscy są z jednego pnia CIA-KOR-Watykan, tworzyli kiedyś tzw Solidarność, która powstała w 1972r w gabinecie CIA. To tylko teatr dla naiwnych, a tych akurat jest pod dostatkiem.
 • @Tezeusz 08:30:49
  Krokodyle łzy wylewają WASALE usraela na wieść, że ,,twarzowy" rezydent syjonizmu waszygtońskiego nie przybędzie do wazeliniarzy, ponieważ przestraszyli się wiatru. To argumenty dziecinne, TVPIS będą pokazywały w swojej jaczejce, że huragan był ale nie powiedzą, że migawki tv będą pochodzily z przed wielu lat., bo przecież ,,lud pisowski wszystko kupi".
  Trump trzymany jest przez wielu na krótkiej smyczy, a wiec inne czynniki zadecydowały o rezygnacji Trumpa u wazeliniarzy.
 • @Wrzodak Z. 09:13:43
  I nie przybędzie król zdrajców i zaprzańców wszelkiej maści KOD ziarzy, pedalstwa, SBków, komuszych pomioteł - czyli nie przybędzie Putin...i krokodyle łzy się leją.
 • Tragizm 30 letniej okupacji Polski przez mafię żydowską !
  Słowianie ! Polskę okupuje żydowska partyjna menażeria która realizuje politykę , Polska kolonią Izraela i żydowskiej mafii z USA !

  Nie chcę być złym prorokiem ale za tą żydowską politykę MY Polacy drogo zapłacimy !
  1. Całkowite zerwanie stosunków politycznych i gospodarczych z Rosją
  2 w rezultacie powstaje grozny sojusz dla Polski Rosja - Niemcy !
  3 Realizacja polityki sojuszu z żydo-USA bandytami ! co dziś widzimy REZULTATY tej polityki 300 mld dol !

  Odezwa ! Słowianie tylko my jesteśmy gwarantem Niepodległości Polski i Polski bezpiecznej ! PRECZ Z żydowską OKUPACJĄ Polski !!!

  Słowianie ŁĄCZMY się w walce z okupantem żydowskim !! żydostwo w Polsce to WOJNA ŚMIERĆ ZŁODZIEJSTWO I ZDRADA !!!!!

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach
 • @Tezeusz 09:20:07
  Nie ma łez, poniewaz inteligentny i samodzielny prezydent Rosjan - chrześcijan nie błażni się tak przed zydami jak wasz błazen i reszta wasali, wazeliniarzy.
 • @Wrzodak Z. 09:13:43
  Widzę, że kieruje się Pan zdrowym rozsądkiem. Szkoda, że rzadko.

  Natomiast widać popłoch u innych komentatorów - nie wiedzą jak się odnieść do tez notki.
 • @Tezeusz 08:30:49
  Ogień, co z cenzurą przegrał

  Rafał Jabłoński 07-05-2009, ostatnia aktualizacja 14-05-2009 21:16
  Wielki pożar był tak tajny, że wiele gazet nawet o nim nie wspomniało. W 1973 roku podczas wizyty Breżniewa, przywódcy ZSRR, spaliła się drukarnia DSP. Niektórzy łączyli te dwie sprawy.

  Rok 1950, trwają prace wykończeniowe przy obiektach DSP. Cały obszar miasta zmienił swoje oblicze, do dziś dotrwała kamienica – weteranka (drugi plan po prawej stronie kadru), która teraz sąsiaduje z redakcją „Życia Warszawy”
  źródło: Archiwum
  Rok 1950, trwają prace wykończeniowe przy obiektach DSP. Cały obszar miasta zmienił swoje oblicze, do dziś dotrwała kamienica – weteranka (drugi plan po prawej stronie kadru), która teraz sąsiaduje z redakcją „Życia Warszawy”
  +zobacz więcej
  Fiesta w miejscu „Trybuny...”
  Było popołudnie 11 maja, kiedy ktoś wbiegł do redakcji „Kuriera Polskiego” i zawołał, że pali się Dom Słowa Polskiego. Wyszliśmy z gmachu. W rejonie ul. Towarowej widać było wysoką chmurę ciemnego dymu. Jeden z redaktorów technicznych westchnął: – Rany boskie, gdzie będziemy się teraz drukować?
  Po latach nie natrafiłem na żadne zdjęcie tego pożaru; archiwa agencji są puste. Jakby go nie było. Tymczasem spaliła się największa drukarnia w kraju, co miało poważne skutki dla rynku wydawniczego – część gazet wychodziła potem w innych miastach, a niektóre zmieniły format. Większość była „chuda”. Przyczyny nieszczęścia nie poznaliśmy nigdy.
  Wiatry z kierowników wschodnich

  Rok 1973 był czasem triumfu Gierka – wszystko się udawało. Nawet zwabiono do Warszawy samego sowieckiego boga – przywódcę KPZR – Leonida Breżniewa. Dostał od naszych władz Virtuti Militari najwyższego stopnia, które przyznawano tylko za wygranie wojny. Tej nie wygrał, ale za to pobłogosławił polskie zmiany.
  Na dzień przed przyjazdem w prognozie pogody „Trybuny Ludu” pojawiło się zdanie o „wiatrach z kierowników wschodnich”. Redaktor depeszowy „TL” Marek Tyrluk wspomina: – Co to była za awantura, że ktoś śmiał zmienić z kierunków na kierowników. Poleciały głowy.
  Na ówczesne szczęście ta gra słów znalazła się w jednej z wcześniejszych mutacji terenowych, którą skorygowano. Tak szybko, że nie zdołaliśmy jej odnaleźć w archiwach. Historia ta to świetny przykład panującej wówczas atmosfery – wszystko na kolanach. I naraz 11 maja po południu w okolicach Towarowej pojawił się słup dymu. Szybko rósł. Na miejsce pognały wozy straży pożarnej – podobno zabroniono im używać syren, by nie denerwować szacownego gościa. Niektórzy zaklinają się, że tak było.
  Hala maszyn gazetowych i rotograwiurowych stała w ogniu. Opis pożaru nie jest zbyt fascynujący, bo wszystko sprowadzało się do tegoż ognia pośród stalowych konstrukcji. Co zatem się paliło? – Farby drukarskie rozpuszczano ksylenem – wspomina red. Witold Małecki, pracujący wtedy w zecerni. – Wszędzie go było pełno, po koszach leżały nasączone nim szmaty. W wielu miejscach widziałem wcześniej grubą warstwę kurzu, i on też się palił – dodaje. – Kiedy dotarłem do DSP, pożar już dogaszano. Wszedłem na halę i zobaczyłem spalony rząd maszyn. Kawałki dachu leżały na ziemi. Jakby bomba rąbnęła – wspomina Małecki.
  Woda w usta
 • @Wrzodak Z. 09:38:01
  ??????????????????// nie rozumiem o czym ten tekst ! O przyjeździe Prezydenta USA do Polski !
 • @Tezeusz 09:46:20
  Wtedy wiatry i teraz wiatry.
 • Trump jest obecnie
  najbardziej olewanym i izolowanym przywódcą dużego państwa na świecie. Nawet Kim cieszy się większym szacunkiem.
  Dlatego dziwne, że nie przyjedzie do Polski, mógłby się dowartościować. Pisiorki zrobiłyby mu taką "łaskę", że hej!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:51:47
  Wiem, że byś specjalnie opuścił te zafajdane przez Trzaskowskiego (szambo tam właśnie dopływa) Kujawy i przyjechał przywitać Trumpa.
  A tu ci tylko Pence został ...
  Może cię zadowoli....
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:28:31
  Chyba Pompeo, nie Pence
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:51:47
  Trump właśnie się dowiedział że wojnę wywołali Niemcy , a nie jacyś naziści no to schował głowę w piasek .Salut :)
 • @Oracz 08:44:20
  Poniżej poszerzenie metod CIA obalania rządów.
  Bardzo ciekawy artykuł.
  https://wolnemedia.net/obalanie-rzadow-smiercionosne-narzedzia-cia/

  Jakie techniki CIA zastosowała wobec Polski ka~dy sam może sobie dobrać na podstawie przytoczonego artykuły.

  Pieprzenie o wyzwoleniu Polski to wprost propaganda CIA.
  Polska została wrogo przejęta i ograbiona z zasobów gospodarczych oraz z suwerenności.
 • @Repsol 12:47:06
  W, tam, Borat ma po prostu wiatry , i nie może przybyć do cudnego Raju.
 • @Oscar 13:07:30
  Myślałem, że przyjdzie Pompeo, a jednak ma przylecieć Pence. On ma dobre stosunki z DIA. Ciekawe, czy będzie namawiał naszych szabesgoi do wojny z okrutnym Iranem?
 • @zbig71 13:23:09
  To może zaprosić Putina na miejsce Trampa.
  Impreza tylko zyska na prestiżu.
 • huragan przybiera na sile
  Dla ciekawych powiem że huragan, tak jak się spodziewano, przybrał na sile i dmucha w skali 4 czyli ponad 200 km na godzinę. Taką to siłą uderzy w Florydę na której naprawdę wyrządzi wielkie szkody. Dopiero w centralnej części półwyspu zwolni do kategorii 1 ale wielkie i zlewne deszcze zrobią swoje. Politycznie dla Trumpa jest to wydarzenie "być albo nie być" gdyż stan ten jest bardzo ważnym miejscem na jego mapie z elektoratem. Tak więc jeżeli o wizytę chodzi najzwyklejsze przypadki chodzą jednak po ludziach.
  Dla Amerykanów to jeszcze jeden ewent których w USA jest naprawdę dużo. Wzbudzi to u zwykłych Joe ponowne niezadowolenie gdyż ubezpieczenia pójdą w górę dla wszystkich. Niby to z jakiej racji ktoś z innych stanów musi płacić więcej bo ktoś inny chce żyć w pięknych warunkach ale regularnie nawiedzanych przez kataklizmy? Co roku w wybrzeża te uderza około 10 mniejszych lub większych huraganów i każdy o tym wie tylko że wszyscy muszą odczuwać tego koszty gdyż jedna grupa chce tam mieszkać. To złości Amerykanów.
  Jeżeli mam wyrazić opinię o wizycie, dobrze dla Polski się stało gdyż to nie z USA a z sąsiadami rodacy powinni wiązać przyszłość. Sytuacja ta zmusza polski rząd do główkowania i robienia polityki w obrębie Europy, wśród sąsiadów i wrogów. US jest za daleko i ma podług Polski "różne" własne cele, nie zawsze wiążące się z dobrem polskiego państwa.
 • @Oscar 16:01:08
  Do tego trzeba mieć jaja. I stać na własnych nogach.
 • @Oscar 16:01:08
  Z tym zaproszeniem Putina, polskie władze postąpiły dobrze. jeżeli przynajmniej 10% Rosjan zainteresuje się tym dlaczego tak się stało, w końcu zrozumieją że wojna rozpoczęła się w 1939 a nie 1941 a oni uczestniczyli w niej przez 2 lata ramię w ramię z Hitlerem mordując Polaków. Na dzień dzisiejszy wyrażanie poglądów w Rosji że była agresorem i napadła Polskę jest sądownie karane. To są fakty które są absolutnie nie do przyjęcia z punktu widzenia Polaka. Ta sytuacja jest jeszcze cięższej wagi aniżeli z UPA, Ukrainą i tymi wszystkimi "rezunami" gloryfikującymi Banderę.
 • Kto zapłaci za rezerwację apartamentów?
  Za loty po najświeższe homary i pierwszej klasy wołowinkę świeżo ubitą?
 • Trump
  Nie wydaje się by Trump przylatywał do Polski po to by wciągnąć nas w wojnę w zatoce, bo jakby miał taki zamiar to przyleciałby także Nataniachu by sprawę domknąć na 100%.
  Wprawdzie szykowano motywy do zadymy w tamtym regionie, przypomnę sprawę ataku na tankowce i ich zatrzymywanie, ale widocznie opór w samych Stanach i brak chęci do wojny takich graczy w regionie jak Turcja Erdogana, stanowisko Rosji, Chin, Indii nie gwarantują jakiegokolwiek tam powodzenia.
  Wojna z Iranem wydaje się nie do wygrania, likwidacja w jej trakcie państwa Izrael bardzo możliwa. Wojna z Rosją rękoma Polski i krajów bałtyckich to raczej scenariusz na kabaret niż na jakiekolwiek realne zaczepki choćby tylko przygraniczne.
  Ból du…y Trumpa i całej reszty z Białego Domu to Chiny i Turcja której prezydent już sobie ostatnio zażyczył nie tylko S400 ale także rosyjskich samolotów 4+++ i piątej generacji, co oznacza odwracanie się Turcji od USA w stronę Rosji.
  Rosja Iran, Turcja, Chiny i Indie i… Niemcy i Francja jakby zaczyna ich zbyt wiele łączyć gospodarczo, politycznie i sympatycznie. Ropa, gaz, niemieckie technologie, rosyjska technika zbrojeniowa, tanie chińskie towary, rurociągi i szlaki jedwabne i Ameryka coraz to dalej z boku tych wydarzeń.
  Polska w tym układzie to rzecz trzecio i czwarto rzędna.

  A Grenlandia?
  Może Trump chciał ją kupić i sprezentować Żydom jako nowe Kannan, nową ziemię obiecaną. (Na wypadek wojny z Iranem). Bo w końcu gdzieś muszą mieszkać .
 • Grenlandia
  Tak się zastanawiam, ta Ustawa 447 i ewentualna kasa wyciągnięta z Polski, czy to za tą kasę chcieli kupić sobie żydy Grenlandię jakby im w USA zrobiło się za gorąco?
 • @Oświat 16:57:28
  Po co unym Grenlandia? Już kupili pół Patagonii.
 • @Oświat 16:49:29
  Tylko Rosjanie zawsze mogą zapytać Amerykanów, co dla nas zrobicie, żebyśmy nie musieli Turkom sprzedawać tych S400, czy najnowszych myśliwców SU 35. I odwrotnie, co Rosjanie zrobią dla Stanów, aby Amerykanie nie sprzedawały Polakom tych f35?
 • @zbig71 17:33:01
  "Tylko Rosjanie zawsze mogą zapytać Amerykanów, co dla nas zrobicie, żebyśmy nie musieli Turkom sprzedawać tych S400, czy najnowszych myśliwców SU 35. I odwrotnie, co Rosjanie zrobią dla Stanów, aby Amerykanie nie sprzedawały Polakom tych f35?"

  Sądzę, że Rosjanom te F35 nie przeszkadzają specjalnie. Oni się niepokoją bardziej wyrzutniami umieszczanymi w Polsce i Rumunii, bo szybkie rakiety będą mogły dolecieć do Moskwy i Petersburga w niewiele minu, co nie da dość czasu na racjonalną rozważną reakcję. System odpowiedzi albo będzie musiał być zautomatyzowany albo uruchamiany natychmiast po ostrzeżeniu (błędne alarmy zdarzały się w przeszłości).

  Sytuacja jest analogiczna do kryzysu kubańskiego w 1961 roku. Rozwiązano go przez usunięcie rakiet radzieckich z Kuby w zamian za usunięcie analogicznych rakiet amerykańskich z Turcji.
 • @Pedant 18:11:35
  To będą rozmawiać o umieszczeniu lub nie umieszczeniu takich rakiet. Czy do f35, czy system rakietowy, to jest to dialog między obydwoma mocarstwami.
 • @Stara Baba 16:11:42
  "w końcu zrozumieją że wojna rozpoczęła się w 1939 a nie 1941"

  Wojna zaczęła się w 1937, atakiem Japonii na Chiny. W ciągu 8 lat zażartych walk zginęły tam miliony ludzi.
 • @Stara Baba 16:11:42
  "To są fakty które są absolutnie nie do przyjęcia z punktu widzenia Polaka. Ta sytuacja jest jeszcze cięższej wagi aniżeli z UPA, Ukrainą i tymi wszystkimi "rezunami" gloryfikującymi Banderę."

  Każdy naród ma swoją narrację, którą uważa za jedynie słuszną. Pytanie, jak daleko w przeszłość można się cofać?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:51:47
  "dziwne, że nie przyjedzie do Polski, mógłby się dowartościować. Pisiorki zrobiłyby mu taką "łaskę", że hej!"

  Podejrzewam, że jak doradcy zaczęli go przygotowywać do parodniowej wizyty, i tłumaczyć mu lokalne zawirowania, to się dostał pietra i uciekł.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:51:47
  "Trump jest obecnie
  najbardziej olewanym i izolowanym przywódcą dużego państwa na świecie"

  A to ciekawe...

  Trump i Putin to dwa bratanki z epoki "dzieci kwiatów"

  Młość-Wolność-Równość- Braterstwo.

  Zwrotka Hymnu Hieppisów: Spójrz ile jest na świecie zła, to SZARZY cierpią i cierpieć każą nam"

  https://image.shutterstock.com/image-vector/peace-hand-gesture-vector-icons-600w-140230888.jpg

  Cały Pentagon i NATO - to pokolenie Hippiesów.
 • @zbig71 18:16:49
  Zawita do nas kanclerz Niemiec . https://www.fronda.pl/a/trump-sie-wycofal-ale-do-polski-nieoczekiwanie-przyjezdza-merkel,132337.html Dobrze że bez pancerników . Straszno i śmieszno , ale jak zwykle ."Polak mądr po szkodzie";
  Lecz jesli prawda i z tego nas zbodzie,
  Nową przypowieść Polak sobie kupi,
  Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi." Salut .
 • @Pedant 18:17:14
  Potem była Czechosłowacja, z udziałem zajęcia Zaolzia przez Polaków.
 • @Repsol 18:28:40
  Merkel szybko wykorzystuje sytuację. W końcu Polska, to jeden z biedniejszych landów niemieckich , pod żydowskim zarządem , militarnie zależnym od USA. DZIĘKUJEMY CI PISIE!!!
 • @zbig71 18:35:19
  Dziękujmy całej magdalenkowej hołocie .Salut .
 • @Pedant 18:19:42
  "Każdy naród ma swoją narrację, którą uważa za jedynie słuszną."
  Co to za gówno co teraz napisałeś? Czy to ma usprawiedliwiać i mamy zapomnieć bo oni mają taką "narrację"? Upowcy także mają swoją narrację a najwięcej niewinnych jest w więzieniu. Oni także mają swoją narrację.
  Dopóki Rosjanie nie przyznają się do ataku na Polskę tak długo należy się w przeszłość cofać i ją im przypominać.
  Następna sprawa, wojna w 1937 nie była wojną światową lecz regionalną .
  Aby stała się światowa muszą w niej uczestniczyć jak się nie mylę przynajmniej dwa kontynenty lub (???) wszystkie co by wskazywało ze stała się światową poprzez atak Japonii na Pearl Harbor.
 • @zbig71 18:31:47
  To nie były wojny. Co do Zaolzia, przestańcie powtarzać wrogie i oczerniające nas Polaków wymysły obcej propagandy. Podczas sławetnego spotkania na wybrzeżu po tym gdy L.Kaczyński w swoim przemówieniu przepraszał Czechow za Zaolzie, Prezydent Czech zwrócił się do niego z mową: za co nas przepraszasz? Przecież Zaolzie zawsze było polskie.

  Nie powtarzajcie tych antypolskich wybielających Niemcy i ZSRR gówien.
 • @Stara Baba 19:01:36
  "Każdy naród ma swoją narrację, którą uważa za jedynie słuszną."
  Co to za gówno co teraz napisałeś? Czy to ma usprawiedliwiać i mamy zapomnieć bo oni mają taką "narrację"?"

  Ależ zgadzam się całkowicie. Nasza narracja jest jedynie słuszna. Nie niemiecka, nie rosyjska, nie żydowska itd ... Tylko my mamy rację, czyli Pan (Pani?).

  Kto ma wątpliwości temu w łeb!
 • @Stara Baba 19:10:40
  "Co do Zaolzia, przestańcie powtarzać wrogie i oczerniające nas Polaków wymysły obcej propagandy. Podczas sławetnego spotkania na wybrzeżu po tym gdy L.Kaczyński w swoim przemówieniu przepraszał Czechow za Zaolzie, Prezydent Czech zwrócił się do niego z mową: za co nas przepraszasz? Przecież Zaolzie zawsze było polskie."

  No właśnie, Zaolzie jest polskie i należy je odebrać. Wilno i Lwów też. Łuck, Tarnopol, Stanisławów i na deser Królewiec.
 • @Repsol 18:28:40
  Repsol - a Ty jaką masz właściwie narodowość?
  Na Neonie miedyś czytałem, żebyłeś milicjantem w ZOMO.
  Czy to prawdą jestl, że masz jakieś konotacje z WSI?
 • @Talbot 19:21:06
  "Repsol - a Ty jaką masz właściwie narodowość?"

  Sprawdziłem. Repsol to nazwa hiszpańskiej korporacji, więc Repsol jest agentem Madrytu.

  Sprawdziłem też co to Talbot. Jest to francuski pies myśliwski, więc pracujecie dla żabojadów.
 • @Pedant 19:17:33
  Człowieku, nie załamuj mnie. Naszą jak to określasz narrację budują stosy trupów, Polaków którzy poprzez atak ZSRR i Niemiec stracili życie zarówno poprzez działania wojenne jak i najzwyczajniej przez najeźdźców byli w milionach pomordowani.
 • @Pedant 19:20:56
  Królewiec i Wilno nie było polskie. Wilno w ciągu ponad 200 lat i długotrwałym naturalnym a nie wojennym procesie przekształciło się w polskie. Wielka różnica porównując do Lwowa które było polskim miastem.
 • @Stara Baba 19:46:36
  "poprzez atak ZSRR i Niemiec stracili życie zarówno poprzez działania wojenne jak i najzwyczajniej przez najeźdźców byli w milionach pomordowani."

  Przed wojną na trzydzieści kilka milionów populacji, Polacy stanowili ok 69%, bo były duże mniejszości. Po wojnie było dwadzieścia kilka milionów na zachód od Bugu, ze znacznie mniejszym udziałem mniejszości.
 • @Talbot 19:21:06
  Głupek jesteś na miarę swojej pisaniny . Salut . :))) https://www.youtube.com/watch?v=anGxEuxDxag
 • @Pedant 19:31:07
  HRC Salute Amigo. https://www.hondaracingcorporation.com/ :)))))
 • @Stara Baba 19:49:11
  Nie były , tylko są . To jest nasza Polska . Salute . https://www.youtube.com/watch?v=1dAQwVbnQ1s
 • @Tezeusz 09:20:07
  "I nie przybędzie król zdrajców i zaprzańców wszelkiej maści KOD ziarzy, pedalstwa, SBków, komuszych pomioteł - czyli nie przybędzie Putin..."

  Przecież dla nich to Putin jest Putlerem.
  Mógłbyś się bardziej postarać zamiast pisać komentarze na podstawie debilnych skojarzeń.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:29:33
  "Natomiast widać popłoch u innych komentatorów - nie wiedzą jak się odnieść do tez notki."

  U mnie? Popłoch? Jaki popłoch? ;-)
  Dyć najlepiej jakby żaden usraelita tu się nigdy nie zjawił.

  Serdecznie pozdrawiam.

  Oczywiście 5*
 • @Repsol 12:47:06
  "Trump właśnie się dowiedział że wojnę wywołali Niemcy..."

  Wcale bym się nie zdziwił :-)

  Pozdro!
 • @Jasiek 23:04:12
  Popatrz a już myślałem że gamonia przeceniam .Salute :)))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829