Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
976 postów 16080 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Szambo a LGBT

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dziś pamiętna rocznica, aż niestosownym wydaje się nawiązywanie do wylania się ścieków. Jednak sprawa ma zbyt ważne odniesienia, aby je pominąć.

 

 
Pierwsza kwestia, to przypomnienie o spaleniu się mostu na Trasie Łazienkowskiej. Zadziwiający pożar stalowo- betonowej konstrukcji. Przypadek, oczywiście.
 
Czy awaria systemu przerzutu ścieków nie tworzy pewnej analogii?
Jeśli ktoś myśli, że  wszystkie marsze LGBT to samorzutna inicjatywa tych środowisk - to chyba tylko ktoś "słaby na umyśle" (może to powinna być kolejna literka dodana do wspomnianych czterech) może coś takiego twierdzić.
Bardziej istotne jest pytanie, kto finansuje te hucpę? Kiedy pojawiły się takie pytania - wszyscy zagorzali "obrońcy wolności" nabrali wody w ustach. Temat pominięto. Czy to oznacza, że obywatele III RP nie mają prawa do wiedzy na ten temat? A może jest to wiedza, która mocno zaważyłaby na nastrojach społecznych?
W takich właśnie sytuacjach sławetne stwierdzenie, że jest tu "ch..., d..., i kamieni kupa"ma swoje uzasadnienie. Państwo nie "włada" tym fragmentem informacji publicznej.
Ciekawe, wśród bardziej odważnych publicystów pojawiło się bąknięcie, że finansuje to znany, światowy manipulant i aferzysta, siedlisko złego ducha, czyli Soros.
To "moda", aby w razie konieczności personalizować zło i przypisywać wszystko pewnemu wizerunkowi medialnemu - po to, aby odciągnąć uwagę od faktycznych okoliczności.
 
Tymczasem wytłumaczenie może być bardziej prozaiczne. Trzaskowski został wybrany na prezydenta m.st. Warszawy przez określony elektorat stolicy. Pierwszą formą podziękowania była obietnica wprowadzenia "nauki" o LGBT do szkół. Ale to mało.
Jest chyba sprawą ewidentną, że sławetna "strefa relaksu" na pl. Bankowym, to forma finansowania marszów LGBT. Okazja do transferu środków na te cele. (Jeśli są wątpliwości - przecież można prześledzić przepływy finansowe). Nie żaden Soros był sponsorem, a czynniki lokalne.
 
Cóż, musiało "wybić szambo", aby przypomnieć Trzaskowskiemu skąd mu nogi wyrastają. Już padła deklaracja o braku środków na wspieranie środków na promowanie LGBT. 
A przecież jeszcze jeden taki numer i Trzaskowski zostanie zdjęty z funkcji i wprowadzony zarząd komisaryczny. Gdyby nie zgodził się na wsparcie rządowe w rozwiązaniu problemu - pewnie już by to miało miejsce.
 
Myślę, że nastąpi szybki zanik dalszych marszy itp. "eventów".
 
PS. A jak wskazują prezentowane opinie - projekt "Czajki" był wadliwy i trzeba by  w niedługim czasie i tak  dokonać gruntownej modernizacji.
 
PSII. To swobodna opinia tematyczna. Ciekaw jestem opinii znawców tematu.

KOMENTARZE

 • Krótki instruktaż dla polskiej policji. LGBT? Tak się to robi w Stanach [wideo]
  https://nczas.com/wp-content/uploads/2019/09/baba.jpg
  Polscy funkcjonariusze służb dość często „popisują” się swoją bezradnością wobec lewaków, kótrzy lubią epatować swoją golizną podczas przeróżnych „marszów”, „parad” etc. Poniżej krótki film instruktażowy ze Stanów Zjednoczonych jak należy postępować z tymi dewiantami..Załatwił ją skubany!
  https://twitter.com/i/status/1167520623096225794
 • @Autor
  Zboczeńcy i dewianci z lgbt nie składają broni i szykują następny desant.Tym razem wybrali sobie miasteczko w Małopolsce słynące z leczenia chorych dzieci czyli Rabki Zdroju.I teraz te biedne chore dzieci będą narazone na widoki padalców z pod znaku "tęczowej" szmaty otoczonych oddziałami wspólczesnego zomo.
 • @matterhorn 11:00:19
  Może wyjdą rycerze spod Giewontu?
  Piorun mógł ich obudzić, a czas po temu...
 • Panie Krzysztofie,
  Kiedy powstawała Czajka to nikt o LGBT nie myślał, nikt o takich ruchach nie wiedział.
  Łączenie zwykłej awarii technicznej z polityką a także ruchami homoseksualnymi to, jak Pan to ładnie ujął, "jest godne najwyższej pogardy", bo to robienie z Polaków narodu głupiego co wszystko kupi.

  Ale dla przykrycia afer, które nieprzerwanym nurtem wylewają się z PiS, zespoły trolli tworzone przez PiS sa gotowe po dowolną niegodziwość sięgnąć.
 • @Zawisza Niebieski 11:26:24
  Jasne. To spalenie mostu na trasie łazienkowskiej też.
 • Bijmy w dzwony, Kowalówka ocalony. Bohaterski działacz Razem jednak nie poległ na pochodzie LGBT [FOTO]
  https://nczas.com/wp-content/uploads/2019/09/Kolan%C3%B3wka_LGBT_Rabka_nczas.jpg
  Bohaterski Michał Kowalówka odpiera przeważające siły wroga na pochodzie LGBTVN. Zdjęcie: Twitter/Michał Kowalówka Niejaki Kowalówka, działacz Partii Razem, który przewidywał, że polegnie w pochodzie LGBTWTF w Rabce jednak jakimś cudem przeżył. Cały naród odetchnął z ulgą. Michał Kowalówka, działacz partii Razem, jak sam się przedstawia feminista, zapowiedział, że może polec na placu boju w czasie pochodu homoseksualistów, lesbijek, biseksów i zmiennopłciowców w Rabce. W związku z tym pożegnał się z internautami i opublikował swoje zdjęcie, które miało być jego ostatnim. Nie sprecyzował, czy miałby to być jego portret trumienny, czy chciał by rzucić je na porcelankę i zamontować na nagrobku. „Jeśli jutro kibole zabiją mnie rzuconym kamieniem, czy butelką na marszu równości w Rabce-Zdrój niech to będzie moje ostatnie zdjęcie w sieci” napisał Kowalówka na Twitterze. Ponieważ w samej Rabce osobników LGBTSLDTVN nie ma trzeba ich było zwieźć. Jak relacjonuje feminista Kowalówka na miejsce przybyły przeważające siły wroga z ONR i MW, ale Kowalówce udało się przeżyć i nie został męczennikiem jak Diduszko mąż Diduszki, dyrektor od propagandy warszawskiego ratusza. Ów Diduszko poległ w czasie manifestacji pod Sejmem, ale po 10 minutach zmartwychwstał, co zarejestrowały kamery. Diduszko okazał się nawet lepszy od Chrystusa, któremu zmartwychwstawanie zajęło aż trzy dni.
  https://twitter.com/michalkowalowka/status/1167811670040809472


  Ps.. Kowalówka+9 uraczyli swoją ideologią cudowny zakątek Beskidu Wyspowego niczym "Czajka" Wisłę na wysokości Warszawy. Mam nadzieję, że dzielni policjanci mieli maski przeciwgazowe.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:00:00
  Panie Krzysztofie, co do mostu Łazienkowskiego nie będę się wypowiadał, ale nie wiem, czy to Pan pamięta, że ten most płonął nie pierwszy raz? Historię pierwszego palenia się mostu znam dokładnie, bo osobiście znałem jednego z projektantów tego mostu. Tuż przed otworzeniem most zapłonął, tym razem w w okolicy Torwaru. Wtedy służby dokładnie sprawy zbadaly. Co wykryły? Nie wiem, bo to wtedy było tajne przez poufne. I jakoś wtedy nie PO rządziło, a Kaczyński też jeszcze nie wiedział, że po nogawce Wałęsy będzie się do polityki wspinał, prawda?
 • @Zawisza Niebieski 13:11:40
  Myślałem, że Pan zna jednego z podpalaczy...
  Chociaż - taki projektant to wie co i gdzie podłożyć, aby się paliło.
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:18:20
  Niestety, pana teorie spiskowe są godne wyłącznie Macierewicza. Ten Pan nie żyje już od kilku ładnych lat, podpalaczy niech Pan lepiej w PiS szuka. Im bardzo zależy na zniszczeniu Warszawy. (teren eksterytorialny w środku miasta, czy włączenie do miasta okolicznych gmin, na co ani Warszawa ani te gminy ochoty nie mają).
  Miał PiS szanse, by rządzić Warszawą. Rządy Kaczyński/Marcinkewicz były tak fatalne, że PiS nie ma co tu startować.
  Jak pan widzi, nawet tzw. "słoiki" z terenów, gdzie PiS wygrywa bezapelacyjnie nie pozwoliły Jakiemu choćby do drugiej tury przejść.
 • @Zawisza Niebieski 13:34:18
  Aleś pan oślizły. Toż piskorz nawet taki nie jest.
  Chyba tylko zwolennik PO kąpieli w Wiśle poniżej zrzutu...
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:51:30
  Panie Krzysztofie, prawda boli. Trudno bronić ludzi tak zakłamanych jak PIS. Jak Pan widzi w mojej wypowiedzi żadnemu argumentowi Pan zaprzeczyć nie potrafi. Chciał Pan zrobić na awarii technicznej politykę, a wyszło jak zawsze. Ten się nie myli, co nic nie robi, stąd PiS w sprawach technicznych się nie myli, niewiele po nich pozostało. Przy takich metodach łatwo zostać ośmieszonym, stąd takie Pana oślizgłe odczucie. Dam Panu przykład, na obwodnicy Częstochowy pobudowao wiadukty z betonu nie spełniającego wymagań technicznych. Zrobiono to za PiS. Czy też będzie pan to PiSowi przyPiSywał?

  Oślizgła to jest propaganda PiS, a Pan się za to właśnie chwycił.
 • @Zawisza Niebieski 14:47:33
  Zaraza , zaraz - skoro o tych wiaduktach to teraz wiadomo - znaczy, że PiS nie dopuścił użytkowania. A PO (2012) odebrało "Czajkę".

  No, no wślizgnął się pan znowu w gówny nurt gdzieś pod Łomiankami.
 • A tutaj opinia inżyniera na temat ukrywania przyczyn
  awarii rury i prawie jednocześnie rury awaryjnej: https://www.youtube.com/watch?v=HU5YNTQQsF4&t=31s
  Ciekawy materiał.
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:59:29
  Panie Krzysztofie, inwestycje nie odbierają, nie dopuszczają do użytkowania politycy a inżynierowie, prawda? A tych to akurat nie powinno wybierać się po linii partyjnej, no chyba, że uznaje Pan iż inteligencja głosuje na PO i inżynierowie byli zwolennikami PO.

  Konserwacją również nie zajmują się politycy. Czajka działa od 1991 roku, choć kolektor wedle mojej wiedzy został uruchomiony w 2012 roku. Czyli mamy już inwestycję kilkuletnią. Zna pan urządzenie które się nie psuje? Technologia też nie jest polska. Akurat tłumaczyłem dokumentację do spalarni osadów, tam była technologia francuska. Jaka technologia została wykorzystana przy budowie kolektora, nie wiem.

  za to, za łażenie po domach publicznych, za nadawanie sobie nagród, odpowiadają jak najbardziej politycy.

  Odpowiem Panu słowami Giertycha. "Cieć ukradł obraz Gęślarka winny Komorowski. Najbliższy współpracownik Ziobro organizował hejt internetory, Ziobro nie winny". Nie od parady Ziobro nosi przydomek "Mr. Zero". Dlatego pana tekst jest zwykłym hejtem a nie realną oceną rzeczywistości.
 • @Zawisza Niebieski 16:01:54
  Ile kosztowała oczyszczalnia Czajka w Warszawie? Więcej niż strategiczny gazoport w Świnoujściu! Oczyszczalnia Czajka w Warszawie uchodzi za jedną z najdroższych oczyszczalni świata. Trwająca w latach 2008 - 2012 inwestycja, która polegała na przebudowie i modernizacji istniejącej już oczyszczalni na Białołęce, pochłonęła blisko 3,7 mld zł. Z przetargiem na jej budowę wiążą się kontrowersje, bowiem odrzucona została oferta o kilkadziesiąt procent tańsza, od tej która wygrała. W efekcie budowa "Czajki" w Warszawie pochłonęła więcej środków, niż budowa strategicznego dla Polski gazoportu w Świnoujściu! Fakty są takie, że oczyszczalnia "Czajka" wraz z infrastrukturą towarzyszącą była (obok II linii metra) największą inwestycją infrastrukturalną w Warszawie. Jej realizacja składała się z kilku elementów: rozbudowy już istniejącej oczyszczalni ścieków na Białołęce, budowy spalarni osadów oraz systemu przesyłu ścieków. Koszt wyniósł prawie 3,7 mld zł. Koszty mogły być niższe, jednak w toku trwania postępowania przetargowego zdyskwalifikowana została oferta konsorcjum firm, które chciały zrealizować inwestycję za cenę niemal dwukrotnie mniejszą od tej, którą zaoferował zwycięzca przetargu. Powodem odrzucenia tańszej oferty miały być błędy w dostarczonej dokumentacji. Konsorcjum zadeklarowało, iż jest skłonne poprawić wszystko to, do czego Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie miało zastrzeżenia, nie zmieniając przy tym ceny. Deklaracja ta pozostała jednak bez odpowiedzi ze strony władz miasta, które zgodnie z prawem musiały tę ofertę odrzucić. Efekt był taki, że budowa "Czajki" pochłonęła prawie 3,7 mld zł i w ostatecznym rozrachunku okazała się być droższa od budowy strategicznie ważnego dla Polski gazoportu w Świnoujściu, na którego realizację wydano łącznie 3,638 mld zł. "Jak ci platformersi robią, że wszystkie inwestycje kosztują za ich rządów strasznie drogo?" - napisał na Twitterze prof. Stanisław Żerko. I trudno się z tym prowokacyjnym tonem nie zgodzić, jeśli popatrzymy przez pryzmat kosztów budowy oczyszczalni Czajka i porównamy je z kosztami innych podobnych inwestycji lub nawet przyłożymy je do kosztów budowy np. wspomnianego powyżej gazoportu w Świnoujściu...

  Źródła informacji:
  > Stanisław Żerko (Twitter.com)
  > Thriller z Czajką. Warszawa może stracić miliard zł (Wyborcza.pl)
  > Szambo warszawskie (Wprost.pl)
 • @Zawisza Niebieski 16:01:54
  https://bi.im-g.pl/im/0e/f9/17/z25138958V,Ogledziny-miejsca-zrzutu-sciekow-do-Wisly-w-Warsza.jpg

  Dlaczego ścieki podniosły beton? Kolektor pod Wisłą ma dopiero siedem lat! Coraz więcej wiemy o przebiegu awarii w kolektorze pod Wisłą, choć wciąż nie wiadomo, jaka była jej pierwotna przyczyna. Ani jak to możliwe, że zawiodła konstrukcja, która ma dopiero siedem lat. Czajka działa! Ścieki wypływają czystsze niż Wisła – pisaliśmy w triumfalnym tonie w październiku 2012 r. Warta 3,7 mld zł modernizacja oczyszczalni i budowa systemu przesyłowego ścieków była jedną z najważniejszych inwestycji za prezydentury Hanny Gronkiewicz-Waltz.

  https://bi.im-g.pl/im/98/f9/17/z25138840Q,Przekroj-tunelu-pod-Wisla.jpg

  Tunel zbudowany dzięki specustawie
  Tunel też był wyjątkowy, bo pierwszy wydrążony pod Wisłą z użyciem tarczy TBM montującej tubingi, czyli prefabrykowane betonowe elementy konstrukcji. Dopiero dwa lata później tarcze Krystyna i Maria tą samą metodą wywierciły tunele dla metra. Ale szlak przecierało MPWiK. Z powodu najróżniejszych raf biurokratycznych budowę kolektora na ścieki prowadzono w ramach specustawy na Euro 2012. Wiercenie trwało od kwietnia do listopada 2011 r. Tunel o długości 1300 m znajduje się około 11 m pod dnem rzeki. Jego zewnętrzna średnica to 5,35 m, a wewnętrzna 4,8 m. W środku zainstalowano systemy wentylacji, kamery monitoringu, linię telefoniczną, oświetlenie, kable teletechniczne i torowisko dla pojazdów serwisowych. To wszystko w górnej części tunelu, bo okrąg prawie do połowy zalany jest betonem. W nim zatopione są dwa rurociągi – w sumie mają 2,7 km. Jednym ścieki płynęły na co dzień, drugi czekał w rezerwie na wypadek awarii. "Falująca" posadzka
  Doszło do niej we wtorek o godzinie piątej rano. – Wykryliśmy rozszczelnienie na spoiwie dwóch elementów pierwszego rurociągu – słyszymy od pracownika MPWiK znającego szczegóły sprawy. Nie wyglądało to groźnie, ale ścieki puszczono rurociągiem rezerwowym. Następnego dnia rano zawiódł i on. Betonowa posadzka podniosła się o kilkanaście centymetrów na długości około 10 m. Na udostępnionych przez ratusz zdjęciach po uważnym przyjrzeniu się widać „falującą” posadzkę tunelu. Prawdopodobnie grubą warstwę betonu podniosły wyciekające ścieki. Trochę tak jak woda z pękniętej rury potrafi podnieść parkiet.
  https://bi.im-g.pl/im/1e/f7/17/z25132318Q,Wnetrze-uszkodzonego-kolektora.jpg Wnętrze uszkodzonego kolektora Fot. UM Warszawa

  Pierwsza hipoteza zakłada, że ścieki z jednego rurociągu pod uniesionym betonem przeciekły do drugiego, uszkadzając go. Wykryto to w środę rano, wtedy zapadła decyzja o wyłączeniu kolektora i zrzucie nieczystości do Wisły.

  W piątek wieczorem przyczyny wycieku próbował przybliżyć w rozmowie z portalem PAP minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. Podał, że przyczyną było "pęknięcie rurociągu na połączeniu stalowej rury preizolowanej otuliną HDPE z plastikową rurą HDPE".

  Winna niska woda w Wiśle?
  Czy tak było, potwierdzą eksperci, ale dopiero gdy dostaną się do rur po skuciu betonu. Przyczyny awarii badają specjaliści z Politechniki Warszawskiej, ich nazwiska utajniono. – Wnioski w pierwszej kolejności muszą przedstawić organom prowadzącym postępowanie – mówi Izabela Koptoń-Ryniec, rzeczniczka Politechniki Warszawskiej. Na ostateczny raport poczekamy zapewne długo. Gdy w maju 2018 r. doszło do awarii w przepompowni na gdańskiej Ołowiance i zrzutu ścieków do Motławy, taki dokument opublikowano rok później. W przypadku warszawskiej awarii musi on odpowiedzieć na pytania: dlaczego spoiwo nie wytrzymało? Na razie mamy tylko spekulacje. Jedna mówi, że w rurę z dużą siłą uderzyło ciało stałe płynące ze ściekami. Mało prawdopodobne, bo największe śmieci są wyłapywane na sitach. Inna teoria: tunel uległ drganiom z powodu długo utrzymującego się skrajnie niskiego stanu wody na Wiśle. Nasze urządzenia nie wskazują, żeby sam tunel był uszkodzony czy uległ przemieszczeniu, więc ta teoria raczej odpada mówi pracownik MPWiK. Może też się okazać, że zawiodła zastosowana technologia.  http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,25138815,dlaczego-scieki-podniosly-beton-spekulacje-po-awarii-kolektora.html?disableRedirects=true

  Ps..."Przyczyny awarii badają specjaliści z Politechniki Warszawskiej, ich nazwiska utajniono." Dlaczego i na jakiej podstawie utajnia się takie informacje? Po latach rządów PO/PSL ścieki w kolektorze powstały z kolan...Nie dotarło do przyjezdnych, że w Stolicy nie używa się gazety. Kroi się gruba afera. Oczyszczalnia Czajka w Warszawie uchodzi za jedną z najdroższych oczyszczalni świata. Trwająca w latach 2008 - 2012 inwestycja, która polegała na przebudowie i modernizacji istniejącej już oczyszczalni na Białołęce, pochłonęła blisko 3,7 mld zł. Z przetargiem na jej budowę wiążą się kontrowersje, bowiem odrzucona została oferta o kilkadziesiąt procent tańsza, od tej która wygrała. W efekcie budowa "Czajki" w Warszawie pochłonęła więcej środków, niż budowa strategicznego dla Polski gazoportu w Świnoujściu. Koszty mogły być niższe, jednak w toku trwania postępowania przetargowego zdyskwalifikowana została oferta konsorcjum firm, które chciały zrealizować inwestycję za cenę niemal dwukrotnie mniejszą od tej, którą zaoferował zwycięzca przetargu. Powodem odrzucenia tańszej oferty miały być błędy w dostarczonej dokumentacji. Konsorcjum zadeklarowało, iż jest skłonne poprawić wszystko to, do czego Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie miało zastrzeżenia, nie zmieniając przy tym ceny. Deklaracja ta pozostała jednak bez odpowiedzi ze strony władz miasta, które zgodnie z prawem musiały tę ofertę odrzucić. Nierównomierne (niesymetryczne) obciążenie. Rurociąg eksploatowany w momencie, kiedy płynęły nim ścieki, parł na ten pusty, bo siła ciężkości próbowała go przemieścić tak, aby zajął najniższe możliwe położenie. Zapobiegał temu beton. Chudy, czyli słaby - nie konstrukcyjny, ale służący jako wypełnienie. Jeśli był "atakowany" 12 razy na dobę, to po 7 latach liczba takich "ataków" wyniosła prawie 31 tys. Może nie był zaprojektowany na takie cykliczne obciążenie, bo komuś zabrakło wyobraźni? Jeśli tak, to wystarczyło puszczać ścieki po równo obiema rurami na raz. Ale może przyczyna jest inna. A gdzie jest przekrój podłużny i zwymiarowany tego kolektora? Bo tam leży pies pochowany. Ot, ktoś oszczędził na kontroli jakości spawu tej rury i tyle... Nikt nie przewidział, że Pendolino pędząc poobija się kamieniami z torowiska... Przetargi na drogi są do dupy bo materiały drożeją. W mojej ocenie ostatnie zdanie artykułu jest prawdziwe. Reszta to dywagacje dla gawiedzi, że niby na problemie się znamy... To oczywiście nie jest uwaga do autora artykułu tylko do tych co mu o sprawie opowiadają :) Wystarczy sprawdzić wytrzymałość rur HDPE na ciśnienie i podciśnienie, szczególnie niewielka będzie na łączeniach i kształtkach segmentowych. W tej średnicy (1600mm) wszystko będzie na styk, technologia zgrzewania w tej średnicy jest praktycznie ręczna, czyli mocno zależna od operatora zgrzewarki (oczywiście tych czynników jest znacznie więcej) - mały błąd ludzki np. z czasem wygrzewania pod ciśnieniem i zgrzew nie ma odpowiedniej wytrzymałości. W małych średnicach np. do 600mm może zrobić to automat, praktycznie bez udziału człowieka, wówczas jest bezpieczniej. Dodatkowo, rury z HDPE starzeją się i to dość szybko np. całkowicie bezużyteczna jest rura HDPE, która leżała 2 lata na placu składowania... Oczywiście co jest bezpośrednią przyczyną awarii należy zbadać, ale wybór materiału i wybranej technologii w mojej ocenie jest błędny. W tej zastosowanej jest zbyt wiele miejsca na błędy zarówno tych przy wykonaniu rurociągu jak i produkcji materiałów.

  Czyli z jakiego materiału należy/należałoby wybudować tak duże kolektory kanalizacyjne?

  Oczywiście jest technologia, która ma zapas ciśnieniowy (i nie tylko) z innego świata - to rury kanalizacyjne z żeliwa sferoidalnego - i z takiego materiału ten kolektor powinien być wybudowany, ewentualnie z rur stalowych z wyściółką betonową. Rury sferoidalne (i stalowe również) mają wielokrotnie większą sztywność obwodową, co jest istotne wybierając technologię posadowienia. Metody łączenia rurociągu żeliwnego są banalne (dwóch ludzi i koparka wystarczą), w przypadku posadowienia na gruntach niestabilnych - tak mogło być w pobliżu rzeki - należy zastosować połączenia kotwione, rurociąg można wówczas wręcz "położyć w krzakach" a nie budować wokół niego potężne i kosztowne posadowienie. Dlaczego nie wybrano oczywistych inżynieryjnie lepszych technologii? Ja wiem i powiem. Bo mamy w wodociągach wielu niedouczonych "wszystko znających" i "lepiej wiedzących" inżynierów - taka polska przywara - nie produkujemy nic technologicznie zaawansowanego, ale lepiej wiemy jak to produkować od tych, co to produkują... To co się dzieje w technologiach na świecie ich najczęściej nie interesuje, na darmowe szkolenia nie chodzą, na targi jeżdżą by się upić, a nie rozmawiać co nowego świat wymyślił. Problem jest oczywiście złożony, bo dobrych inżynierów oczywiście mamy, zarówno tych młodych i tych starych, ale nie ma ich wielu i trudno im się pośród leniów przebić. Nie dotyczy to żadnej strony politycznej tacy po prostu jesteśmy - głupio dumni i głupi - czyli podwójnie głupi. Problem narodowej głupoty nie dotyczy tylko wodociągów, ale widać to gołym okiem jest praktycznie wszędzie. Proszę znaleźć kawałek prostej drogi, której po kilku latach nie trzeba remontować.. To jest po prostu mój śmiech przez łzy. W momencie, gdy z tak nielubianej przez wielu Unii otrzymujemy często dofinansowanie na inwestycje strukturalne na poziomie 50-70% powinniśmy wybierać najlepsze na świecie technologie. Na tanie nas nie stać, dofinansowanie dostaniemy tylko raz! Przy tak dużym dofinansowaniu są pieniądze na najlepsze rozwiązania. Wszystko co teraz zbudujemy źle i niechlujnie naprawiać będziemy już w 100%-tach za swoje, a niewybudowanego mamy jeszcze bardzo dużo. Uczyć się, uczyć się i uczyć! Nic innego nam nie pozostaje. Problemu korupcji nie poruszałem, ale oczywiście on również istnieje, choć w mojej ocenie jest mniej groźny niż nasza niewiedza i głupota. Dobrze wykształcony inżynier za kasę się nie sprzeda, nie stać go na to będzie za dumny i nie musi, zawsze dobrze płatną pracę znajdzie. Awaria w oczyszczalni ścieków "Czajka" budzi emocje wśród mieszkańców, polityków i ekspertów. Budowana jest "bomba ekologiczna” mieli przestrzegać inżynierowie jeszcze w trakcie projektowania oczyszczalni. Będzie jeszcze gorzej ostrzega Janusz Waś. Oczyszczalnia jest mniej więcej dwa razy za mała na sieć, którą ma obsługiwać. Pomysł transportu pod rzeką ścieków surowych, czyli z tymi wszystkimi zanieczyszczeniami i zawiesinami, które tam pływają, był z góry skazany na niepowodzenie i awarię w przyszłości. To wszystko było przedstawiane władzom Warszawy. Nikt nas nie słuchał twierdzi w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja inżynier Janusz Waś. Był on w 2011 roku konsultantem technicznym technologii dla oczyszczalni "Czajka". W jego opinii rozwiązanie, które tam funkcjonuje, jest nieporozumieniem, a awaria szybko się nie zakończy. Będzie jeszcze gorzej. Prawie na pewno wiele razy nieoczyszczone ścieki dostawały się do Wisły. Wszyscy o tym wiedzieli, ale nikt nie chciał podjąć odpowiednich kroków stwierdził. Tłumaczy także, że awaria wynika z natury tego urządzenia, gdyż ścieki idą w dół, pod rzeką, a potem znów pod górkę. Jego zdaniem "mogły się więc tam gromadzić zanieczyszczenia, które doprowadziły do takiej sytuacji". Ostro mówi o działaniach władz miasta w tej kwestii. Stwierdził, że "zdają się okazywać bezradność i niewiedzę". Dlaczego otulający przewody ściekowe beton jest chudy? Z czego wynikała pozorna oszczędność? Na cemencie oszczędność? Chudy beton to higroskopijny beton, z czasem dający maziste błoto, zwłaszcza kiedy cement przeterminowany. Chroni-niweluje naprężenia o kierunku promieniowym, ale już nie o kierunku wzdłużnym. W technikum i polibudzie uczą, że te wzdłużne naprężenia są dwukrotnie większe. To dlatego rura ciśnieniowa, kocioł przeważnie rozrywa się wzdłuż długości jak dostanie konkretne pierdolnięcie od środka (tu za pewnie na paru metrach). Jakby nie patrzeć ten chudy beton to klucz problemu prawdopodobnie i sedno, oczywiście inni mogą mieć zdania odrębne. Ile głów tyle koncepcji. Uważam, że podkomisja winna być tworzona bezwzględnie ze specjalistów czołowych.
 • @kula Lis 68 16:12:23
  Trochę znam sprawę, bo tłumaczyłem część dokumentacji do spalarni osadów. Są to technologie zagraniczne. Skala Warszawy jest to pchła w stosunku do miast choćby USA. Myślisz, że tam to ścieki spuszczają do rzeki? Porównujesz oczyszczalnię ścieków z gazoportem? Nie zdajesz sobie sprawy, że to inwestycje nieporównywalne?
  Porównaj sobie:
  https://goo.gl/maps/ABovR1xia7Z6qMQF9
  z
  https://goo.gl/maps/zVfkzRmSp9jcuxgh7

  Oczyszczalnia to osadniki w których zachodzą różne procesy chemiczne i biologiczne, instalacje osuszania osadów, instalacje produkcji biogazu (w Czajce biogaz wykorzystywany jest do suszenia osaców), spalarnia osadów.
  Gdyby rządził PiS z pewnością dalej byśmy spuszczali ścieki do Wisły. Jak może wiesz, za Kaczyńskiego Czajka odbierała ścieki tylko a kilku dzielnic.
 • @Zawisza Niebieski 16:01:54
  Przypadek awarii kolektora w Warszawie powinien być przeniesiony na filmową taśmę w ramach serialu dokumentalnego "Porażki inżynierów" ("Engineering Disasters, USA: Autorzy programu przedstawiają jednak nie sukcesy projektantów i konstruktorów, lecz straszliwe konsekwencje ich błędów. Poznamy przyczyny i przebieg największych katastrof inżynieryjnych na świecie-to o serialu). Tu mamy taką porażkę. Ani żadne "ciało stałe", ani poziom Wisły nie spowodował tego dramatu. Końcowy fragment jest słuszny "zawiodła technologia". Jeśli mamy inwestycję strategiczną w skali kraju, za którą projektanci i eksperci wzięli grube miliony, to ma to być zaprojektowane tak, by uwzględnić wszystko co może negatywnie wpłynąć na funkcjonowanie układu: poziomy Wisły, drgania, wypór, ciśnienie. Teraz są komputery i super programy obliczeniowe - Eiffel kreślił swą wieżę na kalce (kilka tyś rysunków) i stoi do dziś, Empire State Building budowano tylko ROK (1,5x wyższy niż pałac kultury) i stoi do dziś. Zaskakujące, jak do tego mogło dojść?? To nie miało prawa się zdarzyć, nie było trzęsienia ziemi z ruchami tektonicznymi ani bombardowania Warszawy. To porażka myśli inżynierskiej. Ciśnienie wody podniosło rury w miejscu łączenia (rura jest zbyt wytrzymała)....taka trywialna przyczyna? Kto kiedykolwiek montował sieci z PVC wie o co chodzi, praktycznie to samo co w tunelu tylko inny materiał i średnica (GRP 1600). Kto robił próby szczelności kanalizacji w wykopie wie, że jak nie zablokujesz korka na odgałęzieniu trójnika - ciśnienie wody go wystrzeli, wystarczy ze 2 m słupa wody.....Tu czytamy, że podniosło posadzkę, czyli analogia nasuwa się automatycznie...to takie moje dywagacje. Naprawa będzie niezwykle skomplikowana, zważywszy na średnicę rur, oblanie betonem, zamkniętą przestrzeń, ciężar elementów, brak możliwości dostania się tam sprzętu budowlanego. No i kluczowa sprawa - to może się powtórzyć. Proponuję dziennikarzom udać się po opinię do projektantów z: DHV Polska (lider konsorcjum), Grontmij Polska, Prokom, ILF Consunlting Engineers Polska oraz nadzoru inwestorskiego: Egis Poland.
 • @Zawisza Niebieski 16:01:54
  Nie było takiego obrazu Gęślarka tylko Gęsiarka/pasąca gęsi. A Bul bardzo dużo z Pałacu ukradł, AGD, TV, niszczarka, etc..Co do wykształcenia elektoratu to PO na najwięcej z Powszechniakiem i takich "wykrztałconych" z kupionymi na bazarach maturami, dyplomami czy doktoratami vide Gawłowski. Pisała o tym GW powinieneś o tym wiedzieć oślizły piskorzu jak określił ciebie pan Wojtas, bo ja powiem dosadniej i bez ceregieli czy kurtuazji: jesteś oślizły jak te gówna spuszczane do Wisły.
 • @kula Lis 68 16:54:25
  Takie wyobrażenie o elektoracie PO ma tylko elektorat PIS, bo dla nich dyplom to można kupić tylko na bazarze. PiS to świat równoległy, dla nich na traktorach jeżdżą profesorowie zaś na uczelniach wykładają robotnicy. Jeśli popatrzysz na poparcie poszczególnych partii w podziale na wykształcenie elektoratu to ci marzący o dyplomach z bazaru głosują głównie na PiS.
  https://wiadomosci.wp.pl/wybory-parlamentarne-2015-tak-glosowali-polacy-wg-wyksztalcenia-6027735573340801a
  PiS zgarnęło ponad połowę elektoratu z wykształcenie podstawowym, gimnazjalnym i zasadniczym zawodowym.

  Więc lepiej tego tematu nie poruszać, bo on pokazuje do kogo trafia propaganda PiS.

  A pan Krzysztof ostatnio obraca się wśród elektoratu PIS, nic dziwnego, że przejął zwyczaje i język.
 • @wercia 15:32:01
  Przyznam, że wypowiedź ciekawa, szczególnie iż nie znałem budowy tego kolektora. Przekonuje mnie sprawa tego, że technologia syfonu, która bardzo dobrze spisuje się dla czystej wody, Rzymianie przy akweduktach tę technologię stosowali, do ścieków jest mało użyteczna o czym wie każdy, co syfon w zlewie czyścił. :)
 • @kula Lis 68 16:44:11
  https://img14.dmty.pl//uploads/201908/1567338728_yfj2i5_600.jpg
 • @Zawisza Niebieski 16:46:08
  // tłumaczyłem część dokumentacji do spalarni osadów.//

  Well, now it is known that it had to end this way!!!!
  We don't have to look for the guilty ones.......
 • @Zawisza Niebieski 16:01:54
  "Jaka technologia została wykorzystana przy budowie kolektora, nie wiem."

  Jak to jaka: gówniana.
 • @Husky 19:45:32
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15673727451d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b3725283a82b1ee41d41be69ae52cd81b245.jpg
  Czy terytorialsi zablokują tęczową paradę? Homoaktywiści podnoszą larum - zdecyduje prezydent W Lublinie doszło do kolejnych kontrowersji w związku z "marszem równości". Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej zaplanowała organizację przysięgi żołnierskiej 28 września na Placu Zamkowym. Tego samego dnia ma się tam rozpocząć perwersyjna impreza. - Terytorialsi stanęli na drodze ”Marszu Równości" w Lublinie - lamentuje aktywista LGBTQ+. Decyzję ws. obu wydarzeń podejmie wkrótce prezydent Lublina Krzysztof Żuk. Oficer prasowy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej kpt. Damian Stanula poinformował dzisiaj, że dowódca Brygady wystąpił 20 sierpnia 2019 r. do Urzędu Miasta Lublin z wnioskiem o „wyrażenie zgody na wykorzystanie przestrzeni publicznej Placu Zamkowego oraz Błoni przy Zamku w dniu 28 września 2019 r.” Oczekujemy na odpowiedź w tej sprawie. Nadmieniam, że przysięgi żołnierskie w miastach są tradycją WOT, wydarzenia te są bardzo dobrze odbierane przez społeczności i żołnierzy napisał w komunikacie Stanula. 28 września przez Lublin ma przejść po raz drugi Marsz Równości, o czym w czwartek poinformował organizator marszu Bartosz Staszewski z zarządu stowarzyszenia Marsz Równości w Lublinie. Pochód ma wyruszyć z placu Zamkowego, przejść ulicami: Walecznych, Unicką, Jaczewskiego, Prusa, 3 Maja, Krakowskim Przedmieściem, a zakończyć się na placu Teatralnym. Według organizatora ma w nim wziąć udział od 2 do 3 tys. osób. Trasa ma być dłuższa niż w ubiegłym roku. Będziemy pokazywać, że w byciu osobą LGBT absolutnie nie ma nic złego i absolutnie nie ma się czym zarazić. (…) Pokazujemy, że jesteśmy zwykłymi ludźmi, robimy to co roku podczas święta tolerancji, które odbywa się już w większości polskich miast mówił Staszewski. Staszewski na twitterze w niedzielę napisał, że „Terytorialsi stanęli na drodze” Marszu Równości w Lublinie.

  https://niezalezna.pl/286187-czy-terytorialsi-zablokuja-homoparade-aktywisci-lgbt-podnosza-larum-zdecyduje-prezydent

  Ps..Jest okazja, żeby przy okazji przysięgi, Terytorialsi przeszli również swój chrzest bojowy! Wojska Obrony Terytorialnej mają być odpowiednikiem Gwardii Narodowej USA. National Guard między innymi wspomaga US Border Patrol (straż graniczna), która na granicy z Meksykiem nie radzi sobie z masowym napływem nielegalnych emigrantów i szmuglem narkotyków. Kim są hordy pederastów i homosiów, lesb, etc.., które zamieniają w burdel ulice polskich miast ? To nikt inny jak wspomagane z zagranicy bandy, których celem jest infekcja Polaków "narkotykiem" homo, trans, pedo, etc i finalnie zniszczenia tradycyjnego modelu rodziny a przede wszystkim obalenie polskiego państwa. Uważam, że "parada równości" jest darem niebios. "Terytorialsi" (nie podoba mi się to słowo) zaraz po złożeniu przysięgi mają możliwość odbycia ćwiczeń w terenie. Żadne komputery, symulacje, zabawy lecz oko w oko ze śmiertelnym wrogiem Polski. Celem powinna być "neutralizacja" tęczowych bandytów po skutecznym odbiciu ich z rąk lewicowej milicji. Uważam, że tego typu manewry mogą mieć bardzo pozytywne znaczenie dla młodych żołnierzy i spowodować wzrost akceptacji społecznej WOT, która w chwili obecnej nie jest aż tak wielka. Skoro finansowana z zagranicy promocja dewiacji i zachowań perwersyjnych jest wymierzona w nasz Naród i jego podstawę, czyli w rodzinę; skoro jest to atak ideologiczny uderzający w istniejący porządek i osłabiający przez to państwo polskie choćby przez skłócanie Polaków, to swobodnie promocję dewiacji w jakiejkolwiek formie w przestrzeni publicznej możemy uznać za jedną z wielu form wojny hybrydowej. W tym kontekście Terytorialsi spełniają już swoje zadanie, i chwała im za to. Osobiście wolałbym widzieć ich jako kordon na drodze tego objazdowego cyrku, ale dobre też jest zdezorganizowanie go u podstaw. Ten cały Staszewski kłamie. Można się "zarazić" dewiacją, można prowadzić realny werbunek w szeregi dewiantów, i to jest przeprowadzane. Szczególnie podatni na to są młodzi ludzie. Z punktu widzenia każdej osoby wychowanej w systemie wartości cywilizacji łacińskiej, która tych wartości nie odrzuciła albo nie traktuje ich selektywnie, dewiacja seksualne to zło. I w końcu dewianci to nie są "zwykli" ludzie, to dewianci. Gdyby byli zwykłymi ludźmi , do łbów by im nie przyszło wyłazić na ulice i wrzeszczeć o swojej "odmienności".
  A ABW powinna sprawdzić tego "organizatora" gdzie pracuje, z czego żyje, skąd i za co będą finansowane autobusy przywożące wyrobników Sorosa. Rozwiązać podejrzane fundacje sponsorów tej antypolskiej hucpy zaczynając od "fundacji Batorego".
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:22:00
  Właśnie wdrożono najnowszy technologiczny projekt warszawskiego inżyniera
  Dość dokładnie przetłumaczył Czaskoskiemu instrukcje obslugi z j.angielskiego na warsiawsky

  https://pbs.twimg.com/media/EDcBEqMWkAAdFQV?format=jpg&name=small
 • @kula Lis 68 07:52:22
  Nie ma to jak czujność GieWu i jej czytelników. Okazuje się, że zdechłe ryby w g.. nianej Wiśle to latimerie, karanksy, goliaty tygrysie i graniki! Służby szybko ustaliły, że nocą rybki podrzuca pewien "egzotyczny" osobnik. Nie chce podać personaliów, ale jest foto.
  Ktoś go zna?

  https://pbs.twimg.com/media/EDZzYdGXsAAV9VS?format=jpg&name=small
 • @kula Lis 68 07:52:22
  Jak rzyć
  faszyści mają aż takie poparcie?

  Z 45 proc. poparciem PiS zdobyłoby 246 mandatów - wynika z sondażu Polska Press Grupy i Ośrodka Badawczego Dobra Opinia - czytamy w "Polska The Times". Dodano, że to oznaczałoby możliwość samodzielnych rządów ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego.

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/wybory-parlamentarne-2019-sondaz-polska-the-times-45-proc-dla-pis/7zryc9w
 • @
  Awaria oczyszczalni ścieków w Warszawie - mija kilka dni i nie znamy przyczyny, mimo że Czaskoski ze specjalistami siedzi na miejscu.

  Katastrofa samolotu w Smoleńsku - minęły 2 godziny i PO z TVN wiedzieli, że to wina pilotów i było kilka podejść do lądowania.

  8-))))))
 • @Husky 08:35:42
  Znam tego inżyniera, ty także go znasz, Wojtas także. Ma coś wspólnego z niebieskim kolorem.
 • Trzaskowski i Rabiej wycofują się z kolejnych obietnic. „W tym roku ratusz nie planuje środków na wprowadzenie deklaracji LGBT”
  https://nczas.com/wp-content/uploads/2019/03/pawel_rabiej_rafal_trzaskowski.jpg
  Paweł Rabiej, wiceprezydent Warszawy, zapowiedział, że miasto w tym roku nie planuje wprowadzenia do szkół dodatkowych zajęć z edukacji seksualnej. Rafał Trzaskowski obiecał je podpisując Kartę LGBT+. W tym roku ratusz nie planuje środków na wprowadzenie deklaracji LGBT przyznał Rabiej na antenie TOK FM. Wcześniej w podobnym tonie wypowiedziała się na ten temat wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska, która odpowiada za edukację w stolicy. Weźmy pod uwagę, że mamy dramatyczną sytuację w oświacie i w tej chwili musimy się skoncentrować na rzeczy najważniejszej, żeby szkoły działały odpowiednio, a nie dokładać do tego wszystkiego jakieś dodatkowe rzeczy powiedział Rabiej. Rabiej stwierdził jednak, że miasto z niczego się nie wycofuje. Taka deklaracja oczywiście nic nie kosztuje ale też nie dziwi ponieważ była to jedna ze „sztandarowych” obietnic prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Trudno więc oczekiwać, że homoseksualny wiceprezydent przyzna, iż miasto się z niej wycofuje tym bardziej, że nie jest to pierwsza niedotrzymana przez Trzaskowskiego obietnica. Prawdziwym powodem takich decyzji jest jednak prawdopodobnie zderzenie z rzeczywistością i brak środków w budżecie miasta. Może to skutecznie blokować zapędy „postępowców” także w następnych latach. Rabiej ujawnił, że obecnie w Warszawie brakuje około 4000 nauczycieli i powoduje to trudności w układaniu siatki zajęć. Twierdzi też, że w związku z „kumulacją rocznika” plany lekcji niejednokrotnie mogą być ułożone tak, że lekcje rozpoczynają się o godzinie 7, a kończą o 19.

  Źródło: TOK FM
 • @Husky 12:46:21
  Dlaczego żaden z dziennikarzy nie zapyta się szefa rady nadzorczej jak wyglądał nadzór nad kolektorem, jego kontrola i konserwacja. On był wiceprezydentem Warszawy podczas budowy, więc może dużo też wiedzieć o projekcie i wykonaniu.
 • @Husky 12:46:21
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19mNTE1Yy9wLzIwMTkvMDkvMDIvODI1LzU1MC82ZTc4NzBkNTA4MzE0ZGI5OGVhNDc0ZGNkNGFiZmNlYi5qcGVn.jpeg

  Kosztowna katastrofa? Trzaskowski: "Za zrzut ścieków płaci się kary dzienne". Śledztwo ws. awarii przejęła prokuratura okręgowa...Zbieramy wszystkie informacje dot. wstępnej oceny, dlaczego doszło do tej awarii - poinformował w poniedziałek prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. Dodał, że trwa szacowanie kosztów awarii, a informacje na ten temat miasto przedstawi we wtorek. Za zrzut ścieków płaci się kary dzienne. O tym jutro też dokładnie będę informował przekazał w poniedziałek dziennikarzom Trzaskowski. Podkreślił, że miasto otrzymało jasną informację, że „ozonowanie jest bardzo skuteczne”. Ono zabija dużą część wszystkich bakterii (…) Chcemy dzisiejsze pomiary zestawić z pomiarami z wieczora i z jutrzejszego dnia. Wtedy będziemy mieli pełny obraz sytuacji powiedział Trzaskowski. Prezydent stolicy zaznaczył, że nad ustaleniem przyczyny awarii pracuje przez cały czas zespół ekspertów. Zarówno wczoraj, jak i dzisiaj zebrał się sztab kryzysowy, który pracuje nad tym, żeby była pełna współpraca pomiędzy samorządem i rządem, jeżeli chodzi o wszystkie rozwiązania tymczasowe. Z jednej strony my jesteśmy odpowiedzialni za ozonowanie, a z drugiej strony trwają prace nad tym mostem tymczasowym, pontonowym mówił Trzaskowski. Dodał też, że awaria nie niesie ze sobą „żadnych negatywnych skutków”, co potwierdzają również wszystkie instytucje rządowe. Żadne z instytucji rządowych, żaden z inspektorów nie potwierdził bezpośredniego zagrożenia dla ujęć wody przekazał Trzaskowski. Dopytywany przez dziennikarzy, ile potrwa niwelowanie skutków awarii odparł: Od samego początku mówiliśmy, że nie jest to kwestia dni (…) Musimy dojść do tego, gdzie pojawiły się błędy, czy na poziomie projektowania, czy wykonania, po to żeby dokonać takich napraw, które będą zrobione w sposób rzetelny stwierdził Trzaskowski. Na marginesie warto odnotować, że w poniedziałek prezydent Warszawy spotkał się z burmistrzem Londynu Sadiqem Khanem, z którym rozmawiał m.in. o… „ochronie środowiska”. W sobotę Trzaskowski zapewnił o ścisłej współpracy miasta z rządem w tej kwestii. Poinformował też, że rozpoczęto oczyszczanie ścieków ozonowaną wodą. Ściśle współpracujemy z rządem, jeżeli chodzi o most, który jest budowany. Rozważamy puszczenie tych specjalnych rur mostem Marii Skłodowskiej, myślimy też nad innymi rozwiązaniami, o których informujemy przedstawicieli rządu podkreślił Trzaskowski.

  Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga przejęła do śledztwo w sprawie ubiegłotygodniowej awarii w stołecznej oczyszczalni ścieków „Czajka” poinformował w poniedziałek PAP rzecznik prasowy tej prokuratury Marcin Saduś. Jak dodał w sprawie nadal są zabezpieczane dowody. W poniedziałek zmienił się podmiot prowadzący to śledztwo. Już nie jest to Prokuratura Rejonowa Warszawa-Praga Północ, tylko Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga powiedział prok. Saduś. Jak zaznaczył, jest wiele dowodów, m.in. dokumentów i innych nośników, które w tej sprawie należy zabezpieczyć. Prokuratura przekazywała, że czyn ten miałby być popełniony poprzez zanieczyszczenie wody w sposób mogący zagrozić życiu i zdrowiu człowieka, a także mogący spowodować obniżenie jakości wody. Za takie przestępstwo grozi do 8 lat więzienia.

  Ps..Nikt nie zauważył, że zniknęła Bufetowa, która odpowiada za partactwo Czajki, w Warszawie po 1989r pod różnymi nazwami zawsze rządzi PO, efekt jak widać. Cyt: "gdzie pojawiły się błędy, czy na poziomie projektowania, czy wykonania"... Gdzie był nadzór i kto odbierał inwestycję? Winnego nie trzeba daleko szukać, PO rządzi Warszawą od 2006.
 • @Husky 12:46:21
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY181MzA1OC9wLzIwMTkvMDgvMDUvODI1LzUwMC8wZTdjM2IxNjkxYzg0NWVjOTU2Y2UwNTcyYmRiZDE4Ni5qcGVn.jpeg

  Biedroń rozżalony na Trzaskowskiego i Rabieja: Ratusz nie zrealizuje Deklaracji LGBT+. Żadne procenty nie są warte krzywdy ludzi. Ekipie Rafała Trzaskowskiego i Pawła Rabieja obrywa się nie tylko z prawej strony sceny politycznej. Dobrym przykładem jest wpis lidera Wiosny Roberta Biedronia. Warszawski ratusz nie zrealizuje Deklaracji LGBT+ - nie będzie edukacji antydyskryminacyjnej ani antyprzemocowej. Nie będzie też hostelu interwencyjnego dla osób w sytuacji kryzysowej napisał polityk. Kampania kampanią, ale żadne procenty nie są warte krzywdy ludzi potrzebujących wsparcia dodał. Ciekawe, czy i tym razem Rafał Trzaskowski zrezygnuje z tłumaczeń, by poskarżyć się na hejt w sieci.


  Ps...Patrząc na Biedronia zrozumiałem dlaczego Sodoma i Gomora zostały wypalone do cna ogniem. Z obrazka wygląda na początek HIV albo syfilisa….długo nie pociągnie także Śmiszkowi i oby! Biedroń i jego koleś Rabiej, powinni stać przy rurze odprowadzającej ścieki do Wisły. To oni parafrazując sławnego muzyka najlepiej znają się na gównie. PO i pomioty nie traktują obietnic wyborczych jako coś co mieliby zrealizować. A jednak po 8 latach rządów i 3 latach bredni w opozycji Biedroń uwierzył w PO! Czy LGBT to choroba umysłowa? Gdyby to ode mnie zależało piętnował bym wszystkich LGBT-ów, wszelkiego rodzaju zboków łącznie z Biedroniem gorącym żelazem na czole. Ciekawe kiedy "ekolodzy" zaczną przykuwać się do Wisły?
 • "To nie miało prawa wytrzymać". Do awarii rurociągów w Warszawie mogło dochodzić już wcześniej?
  https://niezalezna.pl/286343-to-nie-mialo-prawa-wytrzymac-do-awarii-rurociagow-moglo-dochodzic-juz-wczesniej
 • @kula Lis 68 19:17:40
  Ojojoj to mamusia popadnie w depresję.
  Joanna Staniszkis rezygnuje ze startu w wyborach. "17. miejsce na liście to totalna pomyłka"

  córka prof. Jadwigi Staniszkis, poinformowała, że rezygnuje ze startu w wyborach parlamentarnych z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Wszystko dlatego, że otrzymała dopiero 17. miejsce na liście w tzw. "obwarzanku warszawskim". - Przede mną na liście są nieznani działacze Platformy - stwierdziła.

  https://bi.im-g.pl/im/91/fb/17/z25149329IH,Joanna-Staniszkis.jpg
 • @kula Lis 68 07:29:00
  LITRY SZEŚCIENNE.
  Panie syf taki w ty wodzie, że jednostki mutujo
  Kolejny dyplomowany dziennikarz???
  8-))))))

  https://pbs.twimg.com/media/EDfKH81W4AU7FXM?format=jpg&name=large
 • @kula Lis 68 16:12:23
  Strategiczny gazoport? ABy w nim trzymać najdroższy na świecie gaz? "Genialna" strategia.
 • Autor
  Na miły początek dnia, jednak jedna miła informacja


  W wyniku niewielkiej awarii w oczyszczalni ścieków Czajka do Wisły przedostało się raptem zaledwie miliard litrów ścieków.
  Na dodatek ścieki mijają już Toruń i szczęśliwe zmierzają wprost do Bałtyku

  8-))))))
 • @kula Lis 68 07:29:00
  Budowę "tunelu tysiąclecia" kolektora Czajka nadzorował wiceprzewodniczący struktur podlaskiej PO Adam Chwieduk (w środku zdjęcia) jako członek zarządu MPWiK Warszawa. Ma dyplom prawnika, ale może to także specjalista od płynności ?

  ps.
  Gdzie oni te dyplomy kupują

  https://pbs.twimg.com/media/EDfnxeuXsAEo0Oq?format=jpg&name=small
 • @kula Lis 68 07:29:00
  Kiedy tak bliżej się przyglądnąć Rafałowi Czaskoskiemu, jego ustom i oczom, to tak naprawdę wygląda jak śnięta ryba z rodziny glonojadów.

  https://pbs.twimg.com/media/EDcEOoJXsAAS2ZK?format=jpg&name=small
 • @Husky 09:57:48
  Prezydent Warszawy ujawnił też, że istniały poważne uchybienia - brakuje m.in. przeglądu tunelu ściekowego, wykonywanego co pięć lat. Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk poinformował w piątek, że - zgodnie z ustaleniami Wód Polskich - przyczyną rozerwania kolektora było pęknięcie na połączeniu dwóch rodzajów rur. Uszkodzenie połączenia - jak mówił - mogło być przyczyną wzrostu ciśnienia, a w efekcie - wybuchu. Jak powiedział wówczas minister, nie jest wykluczone, że do uszkodzenia połączenia doszło już przy wciąganiu kolektorów do rury osłonowej.
 • @Husky 09:57:48
  "Zwyczajowe" 10-15% sumy kontraktu od każdego wykonawcy dla kogoś z ratusza (czasy HGW), to ile to jest?
 • @Husky 09:57:48
  Mówi się, że przewodniczący to prawnik po prawie kanonicznym w ATK/UKSW.
 • @Husky 10:11:40
  Brak szczelności kolektora mógł być zamierzony. I dlatego nie było jego przeglądów. A to oznacza że ktoś świadomie wyprowadzał ścieki poza obieg zamknięty. A to w tej skali oznacza zbrodnię. Zwracam uwagę na stylistykę wypowiedzi "prezydenta" stolicy. Np. "w czasie prac, które realizowały budowę tego rurociągu .." i "zostaną wyciągnięte konsekwencje do wszystkich tych, którzy ...". Prace realizowały budowę ? Konsekwencje do, a nie wobec lub w stosunku do ? Kto mu dał maturę jeśli ją ma. Zagadnienia techniczne w ustach dyletanta przekształcają się w bełkot. Kto wybrał na stanowisko burmistrza chłopczyka, którego mentorem był żydowski "profesor" Lewartow znany jako Geremek, zainteresowany jedynie egzystencją prostytutek paryskich w średniowieczu? Tak, tak, to wy, warWSIawiacy. Dlaczego Warszawy nie stać na drugą oczyszczalnię ścieków, po lewej stronie rzeki ? Totalny idiotyzm z przerzucaniem nieczystości z jednej strony na drugą. To nie ping-pong, włodarze, a szczególnie HGW.
 • @kula Lis 68 11:06:34
  Warszawa, to jednak miasto egzotyczne. Może by to było śmieszne, ale prawda jest taka, że ten dandys i nieudacznik skoncentrowany na sodomickiej ideologii i tęczowych bzdetach sobie po prostu nie radzi, a symboliczne gówno wcześniej czy później zawsze wypływa na powierzchnię.
 • @Husky 10:11:40 Pewnie użyto niewłaściwej taśmy samoprzylepnej.
  Jestem zszokowany poziomem wiedzy technicznej, tego speca od nowych "technologii". Mateńko, skąd oni takich ludzi biorą w tym POKO? Głąb na głąbie. Trzaskowski to niekompetentny prezydent. A gdzie był inwestor i jego inspektorzy na etapie odbioru elementów robót ? Odebrali wszystko bez zastrzeżeń ? Prokuratura to wyjaśni. Hydrobudowa, taka zarobiona kasa i w upadłości chwilę potem. Ciekawostka. A gdzie są ci "fachowcy", którzy budowali ten rurociąg,czy nie obowiązuje ich naprawa tego co "sknocili" w ramach gwarancji.Ciekawy jestem tekstu kontraktu, czy to nie kolejna afera?Forsę za fuszerkę ktoś przytulił, a Rafałkowi smród przypadł w udziale. Pan Jaki ma szczęście, że nie wygrał bo musiałby teraz pływać w tym szambie. To nie koniec problemów. Ozonowanie wody w rzece doprowadzi do całkowitego zniszczenia bakterii nitryfikacyjnych, które utleniają amoniak wytwarzany w procesach gnilnych białek, skutkiem czego będzie śniecie ryb. GW znowu ogłosi, że "To nie są ryby z Wisły. Ktoś je tu podrzucił". W pierwszych wpisach po awarii podawano, że przestały działać czujniki ciśnienia… pytanie dlaczego… bez pomiarów ciśnienia musiano przejść na sterowanie ręczne pomp i ktoś przeforsował…Mało tego, eksperci piszą coś o zabetonowaniu tych rur w kanale. Czy to nie podobna sytuacja jaką robili (już po awarii a tu przed) ruscy w Czernobylu? Tam też zrobili sarkofag na reaktorze. Pozwólcie Trzaskowskiemu mówić, to ciekawa wiedza dla prokuratury, wiedzieli że coś było nie tak i co pozwalano na fuszerkę, czy inspektor nadzoru podpisał taką prowizorkę?
 • @Husky 10:11:40
  Fakty i mity na temat oczyszczalni „Czajka”
  http://wgospodarce.pl/wideo/67764-fakty-i-mity-na-temat-oczyszczalni-czajka
 • @Husky 10:11:40
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15675062891d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372e73d48a90391665929d550d0f089931c.jpg
  Kto wykonał rurociąg, który uległ awarii? Odpowiedź zdumiewa: "Te firmy popadły już w upadłość".. Na dzisiejszej konferencji prasowej z udziałem prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego padło pytanie o odpowiedzialność wykonawców rurociągu ściekowego, który uległ awarii. Szefowa MPWiK Renata Tomusiak z rozbrajającą szczerością odpowiedziała, że... firmy już upadły. Za to Rafał Trzaskowski odkrył nieprawidłowości w przeglądach instalacji pracę stracił wiceprezes MPWiK. Dziś na konferencji prasowej na pytania dziennikarzy odpowiadali m.in. prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, jak również szefowa MPWiK. Jedno z pytań brzmiało: Czy władze miasta nawiązały kontakt z wykonawcą rurociągu i czy oni się poczuwają do odpowiedzialności? Odpowiedź zaskoczyła wszystkich. "Wykonawca był wybrany w roku 2010. Wtedy były też negocjowane warunki kontraktu. To są firmy, które dziś jako firmy, osoby prawne nie istnieją, bowiem popadły w upadłość" poinformowała Renata Tomusiak, prezes stołecznego Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. To nie ostatnia zdumiewająca informacja, jaką przekazano na konferencji.

  Rafał Trzaskowski poinformował, że w toku analizowania wszystkich dokumentów, w związku z awarią kolektorów przesyłających ścieki do "Czajki", wyszło na jaw "dość istotne uchybienie formalne".

  "Brak jest jednego przeglądu pięcioletniego tego tunelu" wskazał.

  W związku z tym - jak przekazał - "z pracą pożegna się" wiceprezes MPWiK - członek zarządu, odpowiedzialny za nadzór wszystkich dokumentów. Trzaskowski zapowiedział, że konsekwencje zostaną wyciągnięte w stosunku do wszystkich tych, którzy bezpośrednio nadzorowali ten proces.
 • @Husky
  Afera ściekowa w Warszawie była sygnalizowana już 10 lat temu! Inżynier Waś wskazuje nieprawidłowości i mówi wprost: „To był skok na kasę”. Warszawskie ścieki wciąż wpływają do Wisły po awarii kolektora znajdującego się pod rzeką. Inżynier Janusz Waś, którego koncepcja gospodarki ściekowej w Warszawie nie została uznana za przydatną, jest oburzony sposobem działania oraz polityką informacyjną. I mówi wprost, że o budowie „Czajki” nie decydowała merytoryka, a chęć „skoku na kasę”. Inżynier Waś, ekspert ds. instalacji w oczyszczalniach ścieków, mimo swojego doświadczenia i wielu zrealizowanych projektów, nie wie, co było faktyczną przyczyną awarii w Warszawie. Jak twierdzi, szczegółowe informacje są ukrywane, a społeczeństwo mami się jedynie ogólnikami. Nie umiem odpowiedzieć na pytanie, co dokładnie się stało, gdyż nie znam wszystkich okoliczności. Te są skrzętnie ukrywane. Mówi się: awaria kolektora. Możliwości jest więc wiele. Nikt nic nie mówi. Mnie to wkurza, bo traktuje się społeczeństwo jak idiotów oburza się na antenie „Radia WNET”. Waś był jednym z doradców miasta przed laty, gdy podejmowano decyzję o budowie oczyszczalni ścieków „Czajka”. Postanowiono, że powstanie po prawej stronie Warszawy, a wszystkie nieczystości z lewobrzeżnej części miasta transportowane będą specjalnymi kolektorami, które umieszczono pod Wisłą. Teraz uległy one „awarii”. Waś przypomniał, że wówczas opowiadał się za innym rozwiązaniem. Czajka oczywiście powinna być i oczyszczać prawą stronę Warszawy. Ale powinna być też druga oczyszczalna, po lewej stronie, by nie trzeba transportować ścieków pod Wisłą wskazuje. 10 lat temu prorokowałem, że do takiej tragedii wreszcie dojdzie, ale mnie zakrzyczano. Druga strona powołała sobie utytułowanych ludzi, którzy za pieniądze napiszą każdą opinię. No i napisali, że prędkość w rurociągu będzie miała taką moc, że nie ma takiej siły, aby tam się coś osadzało. Jak się okazało, jest taka siła zauważa. Nie wiadomo, ile dokładnie kosztował cały projekt oczyszczalni „Czajka” (mówi się o 3-4 mld zł). Jak wskazuje Waś, początkowo szacowano, że tylko umieszczenie kolektorów pod Wisłą pochłonie ok. 120 mln złotych, a finalnie kosztowało to ok. 500 mln zł. Bieżące wydatki ciągle ulegały zmianie, sprawę badało nawet CBA. Waś nie wierzy, że wszystko przebiegało zgodnie z prawem. Chciałbym zaznaczyć: ja jestem inżynierem, a nie politykiem, ale mogę powiedzieć jedno… to był klasyczny skok na kasę. Ja wiem, ile taka oczyszczalnia może kosztować. Jest to najdroższa oczyszczalnia na świecie w stosunku do przepustowości. To jest paranoja. Robiono byle jak, byle co, byle grubo i natychmiast twierdzi Waś. Waś: Czajka to był skok na kasę. W stosunku do przepustowości, to najdroższy taki obiekt na świecie!
  https://youtu.be/HU5YNTQQsF4


  Ps...Wychodzi na to, że częścią modernizacji oczyszczalni Czajka w latach 2008-2012 zajmowała się firma Veolia. Samochód chyba tej firmy bo taki napis był na drzwiach dostawczaka transportującego gazy wybuchł na Bemowie w Warszawie z powodu zapalenia. Wszystko w czym maczało palce PO to wielki przekręt na miliony złotych. Złodzieje z PO do dzisiaj nie ponieśli konsekwencji karnych. Złodzieje i cała reszta jest bezkarna. Liczą się tylko stołki i kasa, kasa, kasiorka... Z naszych kieszeni oczywiście.
 • @Husky
  Fuszerka za 176.620.654,15 złotych! Odszkodowania za błędy przy budowie kolektorów „Czajki” być może nie uda się wyegzekwować. Pytany przez dziennikarzy czy miasto będzie dochodzić odszkodowań stwierdził, że jest zbyt wcześnie na takie decyzje. Okazuje się jednak, że dochodzenie jakichkolwiek kwot będzie praktycznie niemożliwe ze względu na fakt, iż 2 najważniejsze podmioty konsorcjum, które wykonało tę instalacje, zbankrutowały. Prezes MPWiK chce dochodzić odszkodowań od osób, które wykonywały projekty, wykonywały lub dokonywały odbiorów instalacji. W jaki sposób chce ściągnąć należności które mogą sięgać milionów czy nawet dziesiątków milionów złotych nie wyjaśniła. Wartość całego układu przesyłowego tj. syfonu wraz z komorami i budynkiem krat oraz kolektora prowadzącego od komory w ul. Marymonckiej do budynku krat i od komory wyjściowej do oczyszczalni wyniosła 55 352 677 EUR + 252 354 910 PLN. Wartość samej umowy na budowę kolektorów do oczyszczalni „Czajka” pod Wisłą wyniosła 176.620.654,15 złotych.
 • @Husky 12:06:17
  Trzaskowski niech zajmie się szambem, które PO w osobach HGW i TUSKA sprowadziła na pół Polski. G W opisywała te sprawy przed laty, a dziś nabrali "szamba z Wisły w usta"? Trzaskowski niech powie jak to właściwie było z NIEDOKOŃCZONĄ BUDOWĄ rur ściekowych? Jak to opisywała GW, uzasadniając, że mimo sprzeciwów inżynierów UKRYTO BUBEL? Zapłaciliście za robotę? W programie "Jedziemy" mówił Rachoń. Zastanawiam ilu jeszcze ludzi da się nabrać chłystkowi na ozonowanie ścieków i na kopiowanie pomysłów Jarosława Kaczyńskiego przez czekistów POKO.
 • @Husky 12:06:17
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15675769691d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b3725f511232e5c0387d19d7eaa6e009d8ef.jpg
  Mieli czas na LGBT, nie mieli na Czajkę. "Nie potrafili dopełnić obowiązków". Jeżeli informacje ws awarii oczyszczalni Czajka się potwierdzą, to byłby absolutny skandal, że przez parę lat były informacje o możliwych problemach, a samorząd bawiąc się w politykę ogólnopolską (marsze LGBT, tramwaj różnorodności, karta LGBT w warszawskich szkołach), nie potrafił dopełnić podstawowych obowiązków jako samorząd warszawski - mówił w programie "Jedziemy" Michała Rachonia minister KPRM Paweł Szefernaker.

  niezalezna.pl/286539-mieli-czas-na-lgbt-nie-mieli-na-czajke-nie-potrafili-dopelnic-obowiazkow#komentarze


  Ps...Dobrze gada ten Szefernaker. Cała ta sytuacja pokazuje jak kolesiostwo i kumoterstwo niekorzystnie wpływa na wszystko co nas otacza. W spółkach takich jak MPWIK czy w ratuszu warszawskim zasiadają ludzie, którzy absolutnie się NIE znają na rzeczy i na robocie, ale są kumplami Czaskoskiego, Rabieja, albo kumplami ich kumpli i im podobnych. Ktoś kto siedzi w budownictwie albo miał styczność z inwestycjami MUSI wiedzieć o obowiązkowych okresowych przeglądach technicznych obiektów to wynika z ustawy Prawo Budowlane. Przecież w samej Czajce jest wysoko opłacany tzw. Zarząd plus liczna i też dobrze uposażona tzw. Rada Nadzorcza. Za co przez te lata brali wysokie pensje. Dlaczego nie odpowiadają za gigantyczne ekologiczne ale i finansowe szkody. Czyżby przynależność do PO i Warszafki dawała immunitet na nieróbstwo, niekompetencje i bezkarność?! Niedopełnienie obowiązków przez urzędnika państwowego to Art. 231 par.1 kk. Już powinni siedzieć w areszcie, żeby nie MATACZYĆ! PO oddała spółki państwowe, więc już nie potrzebuje państwa. Rozumiem, że teraz przyszedł czas na spółki miejskie wzorem gdańskiego GPEC oddanemu Leipziger Stadtwerke. Wiecie, że rebranding TP S.A. na Orange kosztował 100 mln zł. Dodatkowo opłaty licencyjne na rzecz Orange Brand Services Limited (spółka zależna France Télécom) wynoszą 1,6% PRZYCHODÓW! operacyjnych TP ze sprzedaży usług i produktów pod marką Orange.
 • @Husky 12:06:17
  Trzaskowski odwleka ukaranie winnych awarii "Czajki": Najpierw naprawmy, potem będziemy rozliczać.

  https://wpolityce.pl/gospodarka/462307-trzaskowski-odwleka-rozliczenie-winnych-awarii-czajki
 • @Husky
  Czajka to był skok na kasę. W stosunku do przepustowości, to najdroższy taki obiekt na świecie
  https://www.youtube.com/watch?v=HU5YNTQQsF4
 • @Husky
  Gdyby Patryk Jaki był prezydentem Warszawy to w tej chwili do Stolicy Polski jechałyby już wszystkie organizacje "Zielonych" z całego świata, cała Unia Europejska domagałaby się dymisji Prezydenta Warszawy, Polski, Premiera, Wojewody Mazowieckiego i nie wiem kogo jeszcze?! Czekam na pomysły kto jeszcze powinien podać się do dymisji?
 • @Husky 09:50:06 chuj z oczyszczalnią, palety na bankowym są? Są.
  Debila Czaskoskiego który debilizm ma wytatuowany w swoim tępym wzroku, powinno się wywieźć na drewnianej taczce z Warszawy.
 • @Husky 12:06:17 „Człowiek z gówna”? Warto chyba nakręcić taki film
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18yOTVhMi9wLzIwMTkvMDkvMDQvODI1LzU1MC8yMjk2M2E5MDYwZDg0NTZmYTY2ODVkZTdkMjg2YmU2MC5qcGVn.jpeg
  Nic się nie stało? To nie katastrofa? Wisła wyrzuca na brzeg martwe szczury. ZOBACZ szokujące WIDEO...Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski na każdym kroku próbuje lekceważyć katastrofę ekologiczną, do której doszło w Warszawie. Zataił przed mieszkańcami stolicy, że doszło do awarii w oczyszczalni Czajka, odwleka ukaranie winnych i robi dobrą minę do złej gry. Na miejsce zrzutu ścieków do Wisły udał się reporter telewizji wPolsce.pl. Widok jest przerażający! Przypomnijmy, że rzecznik Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska Agnieszka Borowska poinformowała, że do Wisły zrzucane się nie tylko ścieki komunalne, ale także ścieki przemysłowe z ponad stu zakładów, a więc zagrożenie skażenia metalami ciężkimi i substancjami ropopochodnymi. Trzaskowski zaprzeczył tym informacjom twierdząc, że ścieki przemysłowe nie trafiają do kolektora; muszą być zgodnie z prawem utylizowane w zupełnie inny sposób, a Wisła nie została skażona metalami ciężkimi. Jak jego słowa mają się do praktyki? Reporter telewizji wPolsce.pl udał się na miejsce zrzutu ścieków z Czajki do Wisły. Obraz, który zarejestrował, jest przerażający. Wisła wyrzuca na brzeg nie tylko śmieci i nieczystości, ale także… martwe zwierzęta!  https://twitter.com/i/status/1169219080907362304

  https://wpolityce.pl/polityka/462355-tylko-u-nas-nic-sie-nie-stalo-martwe-szczury-w-wisle
 • @Husky
  Władze Warszawy cały czas zrzucają ścieki do Wisły. Minister pytał o alternatywę. Nie ma dobrych informacji. Minister zwrócił uwagę, że obecnie przygotowywane rozwiązanie ma charakter tymczasowy i "początkowo miało być na miesiąc".

  "Bo takie były informacje, że usuwanie awarii może zabrać miesiąc, myśleliśmy - miesiąc, dwa. No ale teraz jak słyszymy cztery, pięć miesięcy, a może dłużej, to (pojawia się) pytanie do władz Warszawy jaka jest alternatywa" powiedział.  https://niezalezna.pl/286730-wladze-warszawy-zrzucaja-scieki-do-wisly-minister-pytal-o-alternatywe-nie-ma-dobrych-informacji
  Ps...Dlatego konieczne jest odbudowanie nadzoru Rzeczpospolitej nad realizacją zadań nałożonych na samorządy przez ustawę o samorządzie terytorialnym, oddawanie większej władzy zupełnie niekontrolowanym samorządom - jak postulował pan Dudek, nic nie da. Jedynie doprowadzi do oddania nas - obywateli w naszych małych ojczyznach, całkowicie na żer funkcjonujących w większości samorządów korupcyjnych powiązań zawiązanych za rządów PO-PSL. Ten problem trzeba rozwiązać, doprowadzając do równowagi między naszą Rzeczpospolitą, a jej cegiełkami - samorządami. A tego, są jedynie w stanie dokonać wybrane przez nas wszystkich w nadchodzących wyborach - Prawo i Sprawiedliwość i Zjednoczona Prawica
 • Pojawiła się Czaskowianka ozonowana i bez ozonu.
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19lOTgwMi9wLzIwMTkvMDkvMDUvODI1LzU1MC83OWQ1Zjk0M2Q0NWY0NGQ2Yjk0MzQwYmQ5YjIyZmI2Yy5qcGVn.jpeg

  Trzaskowski nie wie, co się dzieje ws. ścieków w Wiśle? Rzeczniczka GIOŚ: Myli ustalenia i sztaby. Nigdy nie rozmawiał z głównym inspektorem.

  https://wpolityce.pl/polityka/462489-trzaskowski-nie-wie-co-sie-dzieje-ws-sciekow-w-wisle
  Ps...A po co Warszawie oczyszczalnia ścieków i czysta woda? Powinny im wystarczyć starania o związki partnerskie, tramwaj równości, indoktrynacja dzieci w szkołach. Czy to mało? Aha, brakuje tęczy …Warszawiacy wiedzieli kogo wybierają! Facet pokazał w jaki sposób korzysta z taśmy przylepnej. Nie rozumiem skąd zaskoczenie. Takim gospodarzem był, jest i będzie. Pierwszą ofiarą tej ofiary losu jest WISŁA.
 • @Krzysztof J. Wojtas
  Na prawo most, na lewo most, a dołem gówno płynie, tu rośnie smród, tam rośnie smród z godziny na godzinę. Pozdrowienia dla RT i HGW.
 • @kula Lis 68 13:03:27
  Za Kidawą Błońską stoi Grzegorz Schetyna, za Schetyną stoi Jarosław Kaczyński, za Kaczyńskim stoi kot, za kotem stoi kuweta, za kuwetą stoi gówno, za gównem stoi Trzaskowski.

  Mam ich.

  8-))))))
  pzdr
 • @kula Lis 68 12:04:28
  Schetyna tak zapatrzył się w Naczelnika, że niedługo rzuci żonę, kupi kota, zacznie czytać i zrobi z Janka Grabca Suskiego.

  Ach ten Kaczyński jest idolem nawet dla lewaków.

  8-))))
 • @kula Lis 68 13:03:27
  Buhahaha, mam zajady od śmiechu.

  Niby afera Srebrna miała zmieść PIS z powierzchni ziemi.

  Niby afera z gruntami we Wrocławiu miała zmieść Premiera

  Film Patryka Vegi miał ... no co miał ....bo brakuje w słowniku słów.

  Wam kury szcza...ć prowadzać


  Mòzgi PO są zbyt ograniczone aby przyjąć tyle wiadomości i jeszcze wnioski wyciągnąć

  8-)))))
 • @Husky
  Czy ktokolwiek złożył zawiadomienie do prokuratury ws. spowodowania katastrofy ekologicznej, sprowadzenia zagrożenia epidemiologicznego i narażenia zdrowia i życia obywateli Polski z powodu zaniedbać przy budowie i czynnościach serwisowych instalacji doprowadzającej ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni Czajka? Do tego zaniedbania po stwierdzeniu awarii. Czaskoski powinien już zostać przesłuchany, a bufetowa już dawno powinna czekać w areszcie.
 • @kula Lis 68 19:25:12
  We wszystkich sondażach czarno na białym jest pokazane, że Polacy mają "Zniewoloną Emi", samoloty HEAD i Pegasusa, Srebrna w dupie.
  Co robi TVN?
  Wysyła enkawudzistę Sobieniowskiego, a ten popierduje o Piebiaku, następni o samolotach i Pegasusie.
  PIĘKNE!
  I tak trzymać.

  https://pbs.twimg.com/media/EDsU5VSXoAAXAFb?format=png&name=small

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031