Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1003 posty 16453 komentarze

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Toalety i LGBT....+

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Się porobiło. Jakoś problem trzeba rozwiązać.

 

Mamy coraz więcej, zdiagnozowanych przez absolwentów polskich uniwersytetów, specjalistów od płci i orientacji wszelkiej maści.
I stanowi to nabrzmiewający problem - konieczność budowy stosownych toalet dla wszystkich tych równouprawnionych odmienności. Stosownych - bo dostosowanych do danej płci, a przecież trzeba jeszcze uwzględnić niepełnosprawnych wszystkich tych orientacji.
Sprawa poważna, a z racji oczywistych konieczna do rozwiązania. Może nawet stać się barierą rozwojową lub przyczyną zgorszenia. Bo jak przedstawiciel danej płci (orientacji) nie będzie miał zapewnionych warunków do załatwienia naturalnej potrzeby, to może to zrobić w miejscu publicznym. 
 
W tej trudnej, a wielce stresującej projektantów nowych budowli sytuacji, chcę zaproponować rozwiązanie nadzwyczaj proste, a skuteczne: toalety przeznaczone dla poszczególnych płci w przedziałach czasowych. Np. między 12.00 a 12.30 - homoseksualiści, a od 12.30 - 13.00 - lesbijki. Itd.
Oczywiście konieczne jest zadeklarowanie swej płciowości, aby nie było podszywania się. Czas użytkowania dla poszczególnych płci - zależny od deklaracji, co wskazywać będzie proporcjonalność populacyjną.
W miejscach najczęściej używanych można byłoby stworzyć linie szybszej obsługi, a za stosowną dopłatą - korzystanie bez kolejki bądź nawet bez zwracania uwagi na płeć - to jednak z różnymi obostrzeniami.
 
UFF. Myślę, że tą drogą można pozbyć się barier rozwojowych, a nawet stać się przykładem dla reszty świata.

KOMENTARZE

 • @ Autor, All
  "Oczywiście konieczne jest zadeklarowanie swej płciowości, aby nie było podszywania się."

  Sprawa nie jest jednak tak prosta, bo osoba szczerze czująca się np kobietą może podczas korzystania z damskiej toalety równie szczerze, a nawet wręcz instynktownie poczuć się mężczyzną...
  A przecież pciów jak się dowiedziałem u Atora jest wg "postępowych" kryteriów już... 56, i zmiennopłciowość (ale nie wiem czy nie istnieje czasem jej kilka podtypów) jest jedną z nich ;-DDD

  Oczywiście 5*

  Ukłony
 • @Jasiek 17:34:15
  Mnie interesuje najbardziej jak szybko można zmienić płeć w trakcie oczekiwania.
  Proces powinien być zbadany przez najtęższe uniwersyteckie głowy.
 • To nie jest do śmiechu,
  w niedługim bowiem czasie w osiedlowym barze z trzema stolikami będzie musiało być przynajmniej z pięć toalet, nie licząc drugie tyle dla personelu.
  Podobno w unii sklasyfikowanych jest ponad 50 mniejszości seksualnych. Co będzie jak każda zacznie domagać się oddzielnego wychodka?
 • @zadziwiony 20:14:05
  No właśnie.
  Stąd sugestia. Są hotele "na godziny", to mogą być toalety na minuty.
 • ajjjjajaj, toć już przed laty poruszałem problem toalet, a tu patrzaj Pan
  ktoś podchwycił?

  Są tylko dwa rozwiązania. Albo robimy wychodek dla wszystkich, bez żadnych podziałów, albo pedały obowiązkowo w sukienkach, a lesby, sam nie wiem w czym.

  Nie może być tak, aby szczając do pisuara nie wiedzieć, jaka płeć stoi obok. Pedały powinny się czerwienić na samą myśl, że ktoś może ich pomylić z facetami.
 • @zadziwiony 20:14:05
  tylo po co osobne toalety dła personelu?

  Dawniej, to wiadomo, tych dla gości nikt nie sprzątał.
 • @interesariusz z PL 19:41:36
  Dlatego był napis:
  "Panowie i Panie
  Miejcie tę kulturę,
  Nie sr... cie na deskę
  tylko prosto w dziurę."

  Ale teraz trzeba wymienić te 56 płci.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829