Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1037 postów 16786 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Afera z Arturem W. - to ewidentna wina PiS

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Chciałbym przedstawić swoje zdanie odrębne w tej kwestii - z punktu widzenia mieszkańca Gminy Raszyn, na terenie której doszło do tego zdarzenia.

 

 
Otóż na wstępie chcę nadmienić, że w mojej Gminie już trzecią kadencję rządzi PiS, co skutkuje konsekwencjami o różnym charakterze.  Także sprawa Artura W. bez tego podtekstu - jest niezrozumiała dla większości obserwatorów sceny politycznej.
To że "pisowcy" zbudowali bądź przebudowali wiele obiektów jak Ośrodek Zdrowia, szkołę, halę sportowo-widowiskową, czy Centrum Kultury Raszyn (słynny CKR - miejsce pisowskiej indoktrynacji kulturowej), a nawet kończą renowację Austerii - ma się nijak do zaniedbań i niegospodarności czego przejawem są wąskie uliczki w centrum miejscowości.
Właśnie na takiej uliczce miało miejsce wzmiankowane zdarzenie.
 
Znając raszyńskie realia omijam te uliczki jadąc tamtędy samochodem. Samo zdarzenie miało miejsce (wg wiarygodnych informacji) na ul. Bliskiej, a jest to jedna z najbardziej kłopotliwych w użytkowaniu ulic. Zaparkowany tam samochód może być przyczyną zakorkowania całej ulicy. Wystarczy, że z przeciwka będą jechać nieuprzejmi kierowcy. Ulica jest tak wąska, że bardzo łatwo zaczepić się lusterkami  przy mijaniu. W takim wypadku dochodzi do częstych słownych połajanek między kierowcami zarzucającymi sobie braki w umiejętnościach wymaganych przy prowadzeniu samochodu.
 
Można być przekonanym, że właśnie takie zdarzenie miało miejsce w przypadku Artura W.  Po takim zdarzeniu kierowcy zatrzymali się, uchylili szyby i wymienili "grzecznościowe" uwagi dostosowane do okoliczności. Zapewne jeden z kierowców, tureckiego pochodzenia, z racji krewkiego usposobienia typowego dla mieszkańców z rejonu basenu Morza Śródziemnego, uzupełnił słowną ekwilibrystykę chwyceniem pierwszego przedmiotu jaki wpadł mu w rękę i ciepnął go w kierunku Artura W.
Ot i cała sytuacja. Pech chciał, że była to akurat paczka zawierająca banknoty mające dla Turka  nieznaczną wartość - to przecież nie była turecka lira. A wścibscy agenci CBA inwigilujący wszystkich mieszkańców (siepacze systemu) - uznali to za zakamuflowaną formę łapówki.
Żaden niezawisły sędzia  nie uzna takiej argumentacji.
 
Jak widać powodem całej sprawy była niegospodarność PiS, co skutkowało oskarżeniem niewinnego, a wielkiej pobożności i praworządności Artura W. o czym świadczy  to, że już przy samym oskarżeniu go o niecny czyn dał wyraz emocjonalnej reakcji na tak niewyobrażalną podłość zalewając się łzami. Niech ten przypadek cierpienia posądzonego o niecny czyn niewinnego człowieka będzie ostrzeżeniem dla całego społeczeństwa  i wskazaniem do czego prowadzą zamordystyczne  rządy  PiS.
 
Łącząc się w bulu  życzę Arturowi W. chociaż cienkich krat w celi. I miłych współtowarzyszy .

KOMENTARZE

 • Autor
  To na pewno był "przypadkowy zbieg okoliczności".

  Zwykły zbieg okoliczności, jeden się wietrzył, drugiemu wypadły nieszczęśliwie pieniądze z auta.... przypadkowo do drugiego auta.
  I nie robiłbym afery, zwłaszcza że facet płakał, a jak ktoś płacze to jest niewinny. To że jest z PO potwierdza tylko przypadkowy bieg zdarzeń.
  A człowiek może jeździć z uchyloną szybą i oprócz przypadkowego peta nic mu nie wpadnie do samochodu!

  https://niepoprawni.pl/blog/husky/pokaz-platformiarzu-co-masz-w-garazu
 • @Husky 20:31:38
  Piękny POPIS-owy numer https://deon.pl/kosciol/komentarze/3-rzeczy-ktorych-ucza-nas-maybachy-ojca-rydzyka,466424 że i to warto przemilczeć : https://dziennikpolski24.pl/krakowska-kamienica-mariana-banasia-nowe-zaskakujace-fakty-o-darczyncy-ktory-przekazal-nieruchomosc-prezesowi-nik/ar/c1-14540177 .No i na zakończenie podsumowanie . Stanisław Piotrowicz – ofiara systemu komunistycznego - w latach 80-tych wielokrotnie brutalnie awansowany ... siłą wcielony do egzekutywy PZPR ... w 1984 roku oskarżony o dyscyplinę , wydajność w pracy i zaangażowanie ... w efekcie bestia-lsko odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi . " Ale w koło jest wesoło " Salut :))))
 • @Husky 20:31:38
  No pacz Pan... PiSek z Mapet Szoł się przybłąkał.
  Straciłeś moje poparcie. Wiesz jak to się kończy? :))(
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:22:09
  Czekałem Jarku na Ciebie kilka dni, więc co miałem się "przybłąkiwać"
  Też się gdzieś szlajałeś przez wiele dni
  A w resztę i tak nie wierzę
  8-)))))
  pzdr
 • Zagadka rozwiązana !!!
  Turek burmistrzowi miał wrzucić kebaby bo zamawiał na telefon z tureckiej resteuracji !
  Turkowi reklamówki się pomyliły zamiast wrzucić kebaby wrzucił reklamówkę z kasa !!!!

  ps.
  Jedno jest pewne.
  Burmistrz Włoch w przeszłości wspierał marsze KOD, bywał na homoparadach, palił znicze za ''wolne sądy'' i wymachiwał Konstytucją, to dotyczą go zapisy Kodeksu Neumanna interpretowane wprost i ocaleje niczym niepodległość Platformy.
 • Panie Krzysztofie, ciężkie czasy nastały
  Turcy plikami banknotów rzucają, bezdomni przyjeżdżają dwoma samochodami i umierają, kurczę, tam w Toruniu to bałbym się nawet 5 zł dać, bo może też umrę?

  Żołnierz AK, który nie miał nawet na wykupienie mieszkania nagle odzyskuje kamienicę po rodzicach i daruje Banasiowi i umiera. Jego chwalebny szlak bojowy (zgodnie z IPN) jak u Marka Chrzanowskiego, też napadł na bank.
  PiS szukał mafii VAT, najpilniej szukał tej mafii kolega Banasia, tak pilnie, że jej bossem został. A gdy złapano, ministerstwo do paki mu pensję podsyłało. :)

  Najbliżsi koledzy Ziobro trollowaniem się zajmowali, a ten biedak nic o tym nie wiedział. Naszą magister od TK SOP mężowi Wolfgangowi podwozi i to do samego Berlina, i to podobnież 2 razy w tygodniu, bo przecież PiS dba o rodziny, szczególnie PiSowskie.

  Podobnież ryba od głowy się psuje, tu mamy gangrenę w całym ciele.
 • @Husky 23:00:32
  Sami swoi ?. :))))) https://v.wpimg.pl/MTc1MTAzYjUCUztnbgFvIEELbz0oWGF2FhN3dm41YmJXBTVgc0NiME1GPT0sHWMkDx51YnhCe2FaA355bEt5bFIGemN3SXp7Dl4_NTYTKDcIWGM-MR1vKQ==
 • @Zawisza Niebieski 23:10:48
  Konsumujemy właśnie teraz POPIS . Wszyscy szukają dziury w niecałym . Niestety tu eskimosi karty rozdają .Salut . https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY184ZGRjZi9wLzIwMTcvMDgvMTcvODI1LzM2MC81YzdjNDJkMDZjYjA0OWY3ODc2YTRiZjU1ZGYwNmNlNS5qcGVn.jpeg
 • Wielka radość w PIS, okazuje się, że nie tylko PiS kradnie
  W TVPiS podnoszą kwalifikacje, jeden z najbliższych doradców prezesa właśnie zrobił zaocznie maturę.

  Sprawa Markiewicz kontra Ziobro. Kto wygrał losowanie… i dlaczego szczęśliwcem jest znów sędzia Świderski? Sędzia ten 3 razy wylosował już sprawę Pawłowicz, wszystkie posłanka Pawłowicz wygrała.

  Masz kamienicę z uciążliwymi lokatorami? Sprawę szybko rozwiąże Banaś, swoją sprawnie oczyścił.
 • @Husky 22:34:44
  Lepiej żebyś wierzył...
 • @Repsol 23:20:48
  Sprawę skonsumujemy, gdy Duda znów wygra wybory prezydenckie.
  https://pbs.twimg.com/media/EGYkMY4XkAAoUgn.jpg

  Wtedy wybrano nam prezydenta. A w drugiej kadencji Duda nie będzie miał nic do stracenia.
 • @Zawisza Niebieski 23:41:54
  Bez jej poparcia jest tylko " nikim " . Salute . https://r-scale-c0.dcs.redcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/f26dab9bf6a137c3b6782e562794c2f2/f8aedff4-20bf-4abf-a6c3-a01116244e29.jpg?type=1&srcmode=3&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=970&srch=546&dstw=970&dsth=546&quality=80
 • Autor
  Wywiad z dziennikarzem:

  - Co pan sądzi na temat aresztowania burmistrza Włoch?
  -Banaś...

  -Co pan sądzi na temat przekopu Mierzei Wiślanej?
  -Banaś...

  -co pan sądzi o TVP
  -Banaś...

  -Czy A.Duda wygra z Tuskiem w wyborach prezydenckich 2020
  -Banaś...

  -A kto pana zdaniem strzelił pierwszą bramkę dla Polski w meczu z Anglią w Chorzowie w 1973 roku? Gadocha...?
  -Banaś!
  -
  Dziękuję za rozmowę.
  -Banaś.
  ps.

  Na pewno sąd wyjaśni to nieporozumienie z włoskim burmistrzem. Od tego mamy sądy, by prostowały takie błędy.
  I one, te sądy, nie nas zawodzą.
 • @
  Artur W. to pionek, ważne są figury i szachownica mafii


  https://www.kontrowersje.net/sites/default/files/styles/image_320x180/public/uid_bb79e3dcb2e96665ecb56c2b46b59b7f1572344811542_width_1373_play_0_pos_0_gs_0_height_779.jpg?itok=qr3dc_V1


  https://www.kontrowersje.net/artur_w_to_pionek_wa_ne_s_figury_i_szachownica_mafii
 • @Husky 20:31:38
  Widzę rozumienie: płakał (vide inna posłanka) to niewinny.
 • @Zawisza Niebieski 23:10:48
  Smętne to przepowiadanie: kiedy Szanowny śpi?
  Ja tam, przy takich zbrodniach PiSu, to nie mógłby spać.
 • @Zawisza Niebieski 23:35:19
  Banaś poradził sobie z mafią VATowską.
  Tu są na ten temat zastrzeżenia.

  Jaki ma problemy z czyścicielami kamienic.
  Z Pańskiego wywodu wynika, że najlepszym sposobem jest wystawić tam Banasia i problem będzie rozwiązany.

  PS. Na NIKu też się zna, to niech na razie dokończy i wtedy przejdzie do kamienic....
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:17:23
  Trzebo powiedzieć, że znakomicie. Jego bliski współpracownik był hersztem jednej z nich. Czego to zwolennikom PiS nie da się wmówić. :)
 • @Zawisza Niebieski 08:04:32
  Biedny Zawiszo... i na ciebie przyjdzie kryska!
 • @Husky 06:44:29
  Winami Tuska to PiS pijany. Nie przenoś przywar PiS na innych. Ale Banas musi mieć niezłe haki na mafię PiS skoro jest nie do ruszenia.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:09:04
  Nikt nie jest nieśmiertelny. Ale widzi Pan jak to jest gdy się korzysta tolko z PiS mediów? Banaś przejął kamienicę z lokatorami po czym sprzedał już bez. Czyszczenie kamienic ma w krwi.
 • O czym Pan piszesz ?
  O tym, że trzeba porozsuwać stare budynki ?

  Pogoń za zyskiem sprawia, że ulice są coraz węższe, zabudowuje się wszystko, chodniki mają już w wielu miejscach 70cm, jeszcze trochę, a na chodnikach trzeba będzie wprowadzić ruch pieszy jednokierunkowy.

  Do tego zmierzamy.
 • @interesariusz z PL 08:25:58
  No. Sam Pan widzi, że tak jest.
  A to ewidentna wina PiS - przecież mieli 3 kadencje na poprzesuwanie budynków.

  PS. Za mego dzieciństwa w Raszyniu (bo kiedyś tak się mówiło), to nie było tej Bliskiej, a tam była tylko ścieżka przez pole.
  Lata rządów PO doprowadziły do powstania tam drogi. A teraz PiS nic nie robi.
  Reżim przebrzydły!!!
 • @Repsol 22:07:43
  Nie mieszaj gówna z gliną, bo ci jeszcze z tego wyjdzie milicjant, jak bajał gazda w Zakopcu!!!
 • To Banaś siedział, w którymś z tych aut?
  Banaś, Banś, Banas, Banaś, Banaś, Banaś, Banas, Banaś , Banaśą, Banaś, BanaśBanaś, Banś, Banas, Banaś, Banaś, Banaś, Banas, Banaś , Banaśą, Banaś, Banaś...... a o złodzieju z warszawskich Włoch i rozkradaniu Warszawy przez ludzi PO ani mru mru.
  Elektorat PO można w tej chwili podzielić na trzy grupy:
  1. Złodzieje i patologia wszelaka, jakieś 25% co najmniej.
  2. Ograniczeni intelektualnie, chociaż z licencjatami, około 30%.
  3. Zaczadzeni propagandą okło 45%, największa grupa i może jakimś cudem jeszcze do odratowania.
 • @zibi 10:09:54
  Albo eskimos . :))) https://twitter.com/i/status/1124274206596845568
 • @Husky 13:34:15
  Masz rację Husky, mafia Banasia (mafia VAT, stręczycielstwo, przekręty podatkowe) to sprawa rozdmuchana przez opozycję. Przecież cała PIS to jedna wielka mafia. Okradanie banków, czyli afera chrzanowskiego - kuriera mafii PIS. Afera podbeskidzka (stręczycielstwo, prostytucja, pedofilia) z Kuchcińskim na czele, ochrona przestępców przez prokuraturę sparaliżowaną przez Ziobro. Ułaskawiony przestępca na czele CBA zajmuje się szukaniem haków na opozycję zamiast dokładnie sprawdzić kandydatów na najwyższe stanowiska. Banaś to pryszcz. Mafia w Polsce to PiS.
  Ale elektorat PiS opisałeś precyzyjnie. Jak by nie patrzeć, elektorat PiS to w większości ludzie o wykształceniu podstawowym i zawodowym o mózgach wypranych przez TVPiS. Zobacz, że u Kurskiego człowiek z wykształceniem podstawowym robił za eksperta. Pobił nawet Misiewicza, ten przynajmniej maturę miał.
 • @Husky 13:34:15
  https://1.bp.blogspot.com/-05ltRh-xm2I/VZMFsITSHYI/AAAAAAAAALc/TIhOcObLCF0/s320/Konstytucja%2BIII%2BRP%2B-%2B%25C2%25A92015%2BDeS.jpg Przecież to jeden układ . :)))
 • @Zawisza Niebieski 16:21:50
  PIS i PO jak awers i rewers tej samej szekli . Salute https://apollo-ireland.akamaized.net/v1/files/zhgmlyzmlzyu-PL/image;s=644x461
 • @Zawisza Niebieski 16:21:50
  A twoja partią PO to partia ludzi "wysoko" wykształconych?
  Ale tylko połowa jest po podstawówce
  Tylko
  ps.
  Połowa ukończyła podstawówkę,druga połowa ją właśnie kończy.


  https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/438204,ilu-czlonkow-po-to-ludzie-po-podstawowce.html
 • Trafnie to opisał jeden z blogerów
  Za 200 tysięcy, to można sobie załatwić pozwolenia na budowę kurzej fermy pod Biskupinem. Bardzo chciałbym wiedzieć o co tu chodzi, bo na pewno nie o Artura W.
  Jeśli ktoś wierzy, że można sobie w Warszawie kupić działkę albo uzyskać pozwolenia przy pomocy łapówki dla takiego pionka, jak ten burmistrz Włoch, czy burmistzr takiego Ursynowa, to równie dobrze może wierzyć w garbate aniołki.
  Taka operacja nie przejdzie bez podziału dla centrali, tak działa mafia
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:08:55
  Prowokacja polityczna!
  Oczywista pisoska prowokacja.
  Jak powszechnie wiadomo - politycy Platformy jeżdżą tylko tramwajami.
  Oczywista oczywistość.
  Dodam jeszcze, że agenci i szef CBA będą winni i pójdą siedzieć.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:08:55
  Gość się popłakał przy zatrzymaniu ,ciekawe czy szlocha teraz przy aresztowaniu ?
 • @Jozio z Londynu 17:28:51
  Cieekawa analiza i ważne pytania

  DOKTRYNA NEUMANNA PRZESTAJE OBOWIĄZYWAĆ?

  https://www.salon24.pl/u/wpankow/996677,doktryna-neumanna-przestaje-obowiazywac
 • Autor
  Od kilkunastu dni totalni wycierają sobie mordy Marianem Banasiem, ale nikt nie jest w stanie dowieść, w jaki sposób Banaś złamał prawo.
  Czy ktoś udowodni, że się mylę?
 • @Husky 19:28:37
  No to nie o Banasiu , ale jeszcze gorzej śmierdzi . Salut :))) https://www.salon24.pl/u/konfederat1000/955263,afera-podkarpacka-i-ukraina
 • @Repsol 19:46:57
  Faktycznie bardzo śmierdzący........ stary odgrzewany koltlet,na który nikt się nie nabrał
  Afera PIS nr,1299 która zdechła jak wszystkie pozostałe
  Czekamy na nowe
  8-))))
  pzdr.
 • @Husky 20:22:13
  No to jak było z tym nadaniem obywatelstwa ?. Salut :)))
 • @Husky 16:42:58
  Moją partią nie jest PO, czy też KO, i w tym twój problem. Ale jeśli popatrzymy na KO, to mamy ciekawe zjawisko, elektorat PO charakteryzuje się znacznie większym wykształceniem i obyciem w świecie (głosowanie Polonii w Europie), zaś elektorat PIS to głównie ludzie z małych miasteczek, o małym obyciu w świecie o wykształceniu podstawowym i zawodowym.

  Ale, żeby ekspert Kurskiego był po podstawówce, to już tylko w PiS możliwe. Tam przyjmuje się dowolną idiotę, byle miała odpowiednią linię ideologiczną. Ten akurat pilnował linii ideologicznej moralnego zera z jego trollami.

  Cały problem ja tłumaczę sobie tym, że PiS traktuje wyborców jako "naród głupi co wszystko kupi" a "wszystko kupią" tylko najmniej rozgarnięci ludzie, bo tym najłatwiej mózgi wyprać.
 • @Jozio z Londynu 17:28:51
  Joszko, czyżbyś to ty? Wróciłeś do nas, jak cię z niepopków wyrzucono?
  Są tanie działki, pamiętasz tanią działkę Morawieckiego? Są kamienice, które od żołnierzy AK, co jedyną ich akcją była napaść na bank, można dostać i są bezdomni, co dwa samochody na parking ci postawią i zaraz umrą, tylko trzeba mieć "odpowiednie kwalifikacje", zero moralności i tupet, który pozwoli myśleć, iż naród głupi wszystko kupi.
 • @Husky 20:22:13
  Husky, to nie wasze bagienko, by robić z siebie idiotów. Jak myślisz, gdyby Kuchciński nie uczył nastolatki, co znaczy być kobietą, to by go za same loty wyrzucono? Szanujmy siebie na wzajem, takie opowiastki to dla narodu głupiego doradcy Kurskiego, tego któremu matura była progiem nieosiągalnym. Zeznania śledczego CBA są kopalnią wiedzy o tym jak działa CBA pod zarządem ułaskawionego przestępcy. Jego posłano, by szukał haki na opozycję, a jak wykrył jak zabawiają się PiSowcy, to go wyrzucono z pracy próbując wmówić iż nadal specjalne uprawnienia człowiekowi z problemami psychicznymi. Tylko idiota może to kupić.
 • @Zawisza Niebieski 00:00:02
  Jeszcze tylko 4 lata twojego wycia
  To parę godzin
  Wytrzymasz
 • @Husky 00:25:33
  Zbliżają się wybory, będziecie głosować na Labour czy na Konserwatystów?
 • @Zawisza Niebieski 23:47:34
  No zobacz
  @Jozio z Londynu nawet się ciebie nie pytał o zgodę i .....se wrócił.
  Co za bezczelność !!!!!
  Ty tak se pozwalasz?
  Ty?????
 • @Pedant 00:41:13
  Na Borisa oczywiście
  Liczę na to że wreszcie Brexit stanie się faktem dokonanym
 • @Husky 00:54:18
  "Liczę na to że wreszcie Brexit stanie się faktem dokonanym"

  Po Brexicie wywalą Was z UK, czy pozwolą Wam zostać?
 • @Pedant 00:59:57
  Widzisz
  Tak się przykro składa że mnie to nie grozi
  Zwłaszcza mnie
  A i pozostałym rodakom raczej też nic nie grozi
 • @Zawisza Niebieski 00:00:02
  //Husky, to nie wasze bagienko//
  To i ja wiem
  Nie mam zamiaru ci tego czegoś "zabierać"
  To twoje prywatne bagienko?
  No to baw się , baw
 • @Husky 01:31:40
  "Tak się przykro składa że mnie to nie grozi"

  Powrót do kraju Wam nie grozi?
 • @Pedant 09:39:02
  Słuchaj
  Czytaj raz jeszcze jakie pytanie sam zadałeś
  Więc logicznie ci odpowiadam
  I nie pajacuj
 • @Zawisza Niebieski 23:47:34
  Konkurowanie z tobą w dziedzinie wklejania fake newsów jest z góry skazane na porażkę.W tej dziedzinie jesteś bezkonkurencyjny !!!
  Nie wiem gdzie takie info wyczytałeś że zostałem z Niepoprawnych.pl wyrzucony.To że masz wielkie problemy z ortografią to wszyscy wiemy,ale że i z czytaniem, to teraz się właśnie dowiadujemy.
  Z tego co mi wiadomo wyrzuconych z Niepoprawnych jest spora grupa, ale twoich najlepszych tutejszych kolegów. Mnie tam na liście wyrzuconych nie ma. Czym innym jest okresowy ban czym innym całkowity ban

  Jeśli chodzi o przekręcanie mojego imienia to nie widzę problemu bym i ja taką metodę wobec ciebie stosował. A masz tych "nicków" sporo w sieci. Problemu więc nie widzę.

  Ja zastałem tu osobiście zaproszony przez twoją przełożoną Panią Astrę ( Annę Słupianek) więc wara ci do tego czy będę tu pisał czy nie. Możesz mieć jedynie pretensje do Pani Anny że zrobiła to bez twojej wyraźnej zgody
  Nie twoja to jednak sprawa i znaj swoje właściwe miejsce w szeregu

  Mam nadzieje że to wszystko.
  Bez pozdrowień i bez odbioru

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930