Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1037 postów 16786 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Odrażający, podli, źli....

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Obserwuję z narastającym niesmakiem "polemiki" między opozycją i sferą rządową.

 

Obraz jest coraz bardziej przykry w odbiorze. W zasadzie wszystkich programów dyskusyjnych o tematyce politycznej nie da się już oglądać. To nie wymiana poglądów, a zwyczajne pyskówki i to w najbardziej koszmarnej wersji.
Zasadą jest, aby nie dać możliwości wypowiedzenia się stronie przeciwnej, a jeśli dany "polityk" sam dorwie się do głosu to wygłasza tyradę na temat wszystkich możliwych grzechów strony przeciwnej, gdzie insynuacje tyczące ich popełnienia są koronnym argumentem, a własne kłamstwa uznawane za bazę dowodową.
 
Do tej pory opisane cechy były głównym udziałem strony opozycyjnej. W wielu wypadkach były świadomie kreowane przez prowadzących dyskusję, gdzie zasadą było oddawanie głosu wstępnego przedstawicielowi opozycji.
Efekt widoczny. Następowała tyrada kłamstw, zafałszowań i przeinaczeń. Dalsza "dyskusja" kręciła się wokół prób "odkręcania" występujących we wstępnym wystąpieniu tez. Na dyskusję merytoryczną - nie było już sposobu. Dodatkowym elementem tej strategii było zapraszanie "po linii partyjnej", czyli nie na bazie wielkości reprezentacji parlamentarnej, a wg ilości partii w Sejmie, co dawało i dalej daje , przewagę opozycji.
 
Ten stan rzeczy daje się dalej zauważyć szczególnie w mediach publicznych, ale nie jest ich pozbawiony zarówno Polsat jak i TVN.
Jedynym wyjściem, coraz częściej stosowanym, ostatnio jest to opcja zasadnicza, jest po prostu przełączanie na inny kanał, bądź wyłączenie odbiornika. Także radiowego.
Szczytem jednak perfidii jest lansowane ostatnio twierdzenie, że taka postawa dowodzi kultury opozycji i jest przejawem chamstwa strony rządzącej. Przykładami są tu poczynania p. Gersdorf i reakcja Prezydenta, czy najbardziej nagłaśniane zapisy wypowiedzi kandydatki na Urząd Prezydenta p. Kidawy - Błońskiej i prof. Pawłowicz.
Przytoczę:
" Kidawa - Błońska
Wstyd to pojęcie obce dla prezydentury Andrzeja Dudy. Jej symbolem będzie wielokrotne złamanie konstytucji, przyjęcie ślubowania od Piotrowicza i Pawłowicz, skandaliczne ataki na sędziów. I te słowa, że nie jest Prezydentem wszystkich Polaków. Wstyd!
Krystyna Pawłowicz 
Wstydem,proszę pani Kidawy-Błońskiej to jest pani BEZWSTYD; bezwstyd bezkrytycznej marionetki,bezwstyd nieudanego socjologa z infantylnymi pretensjami do bycia „prezydentem”...Litość."

Poziom obu wypowiedzi jest identyczny. Nie widzę żadnych elementów różnicujących. Także jeśli chodzi o pozycję społeczną obu Pań.
Wnioski?
Tylko takie, że całą sferę polityczną można określić jak w tytule. Przykre, że do tej pory  zasługiwali na nie prawie wyłącznie politycy opozycji, a teraz co i rusz dołączają do nich również politycy PiS. To, że opozycja prowokuje takie zachowania - nie daje moralnego zezwolenia na odpowiedź w podobnym stylu.
A może jednak należy zacząć posługiwać się adekwatnymi reakcjami? Czasami też tak zaczynam sądzić.
Przydałby się Kodeks Boziewicza, tylko że wobec parytetów trzeba by go było stosować i względem "sukienek" i innych utrzymanków. Albo zmienić całą klasę polityczną. Możliwe tylko przy DEMOKRACJI BEZPOŚREDNIEJ.

KOMENTARZE

 • Obie strony "sporu politycznego" to komedianci
  wynajęci do odegrania określonych ról przed społeczeństwem, które w swym ogłupieniu ma nie dostrzec procesu osiedlania "szlachty jerozolimskiej" na terenach ich przodków. A "szlachta jerozolimska" pragnie wody, której zasobów w miejscu dotychczasowego osadnictwa zaczyna brakować, oraz spokoju, którego coraz bardziej brakuje ze strony coraz bardziej pewnych swego Persów.
  Do skutecznego przeprowadzenia procesu potrzebne są pieniądze, których dostarczyć ma przodująca demokracja w postaci ustawy 447, co do której wszystkie strony "sporu politycznego" są zgodne - należy zapłacić, ale należy zrobić to tak by ludność tubylcza się nie zorientowała że się to dokonuje. Tym ostatnim w tym spektaklu przypadła rola chłopów pańszczyźnianych, co to są w stanie zrozumieć że ktoś ich doi, ale nijak nie są w stanie domyślić się kto i w jaki sposób.
 • Autor
  Są na świecie tylko dwie niemożliwe rzeczy.
  Wskazanie choć jednego komunisty obalonego przez kapusia Wałęsę i choćby jednego uczciwego członka Platformy Obywatelskiej. Reszta jest możliwa. Nawet jazda rowerem do sąsiedniej Galaktyki.
 • @
  Z okazji świąt pani Holland zdradziła, że ma pomysł na swój... kościół.
  Tylko czym to się będzie różniło od Latającego Potwora Spaghetti?
  Rząd RP,Trybunał Konstytucyjny,Prezydent,Premier,Biskupi,Księża im nie pasują,nawet Kościół im nie pasuje, tak naprawdę tylko oni sami do siebie pasują. Komuniści wersja 2.0 pod nową nową flagą tym razem czerwoną zamienili na tęczową i tworzą alternatywną rzeczywistość jak Stalin
 • @Husky 13:25:18
  Ponoć Kwaśniewski się obalił po tym jak pił wódkę z Bolkiem, pod stołem go znaleźli.
 • Prof. Wojciech Roszkowski: Cywilizacje psują się od głowy
  //Jest rzeczą dowiedzioną, że cywilizacje psują się od głowy! ...
  Najpierw marnieją elity społeczne i intelektualne, a gdy zepsucie zatacza szersze kręgi i choroba przerzuca się na masy, widać już koniec cywilizacji. //
 • @Husky 13:30:50
  Ten pomysł Holland jest wyjątkowo
  kuriozalny bo zakłada ,że Jezus jest
  tylko synem kobiety a nie Boga, w tej sytuacji
  ma to być kościół bez Boga :)))))))
  Generalnie nic nowego , po doświadczeniach
  ze zdobyczami komuny i realnego socjalizmu
  kolej na magarewolucję obyczajową
  w ramach lgbt , stąd wyjatkowa pogarda
  do kleru KK
 • @Husky 13:25:18
  czyli bez zastanowienie - my i oni - a gdzie stoi ZOMO? chopie wez se kolo
 • @siwekperu 14:09:05
  wez se blaszke
 • Demokracja bezpośrednia
  Ani PiS ani PO nie ogarniają politycznych perspektyw cyfryzacji kultury.
  Dlatego ustrój demokracji próbują utrzymać w epoce Gutenberga, przywołując starodawne role i pozycje (trójpodział władzy).

  Szkoda że Konfederacja nie stawia propozycji ustroju usług społecznych RP dla roku 2030.
  Może warto by ogłosić taki konkurs ???
 • @Andrzej Madej 20:58:36
  Mam taki sam dystans do Konfederacji jak i do POPiSu.
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:48:15
  Demokracja bezpośrednia jest dla ludzi.
  Bosak jest człowiek.
  Jak Pan i ja.
 • Jaki poziom reprezentuje mniejszość żydowska w sejmie senacie !
  Bracia Słowianie ! codziennie widzimy w tak zwanych żydo- mediach prostacki prymitywny chamski knajacki język żydowskich polityków którzy od 30 lat rządzą Polską !

  Sejm dzisiaj to dno kompletne ! świrów wariatów pomylonych jest zatrzęsienie ! kto ich wybiera ? takie same świry !

  Sejm TO JEST PRAWDZIWY POZIOM INTELEKTUALNY żydów !

  PRECZ Z OKUPACJĄ żydo-NATOWSKĄ ! MAMY PRAWO żyć w Pokoju !

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • Miarą ładu
  Jest uczynienie porządku, a to oznacza sprzątanie. I tu gł. wina Ślepowrona zamiast likwidować/izolować szkodników przechowywał w Arłamowie.
  I mamy skutki, gazoport nad złożami gazu znanego od Gierka, kombinacje z prawem i przepisami
  Armia dzisiaj, w porównaniu gorsza od tej 1918
 • @gnago 16:14:17
  Też tak uważam.

  Szkoda górników, ale co do innych (zwłaszcza "doradców") jakoś by mi nie było żal.
 • WS różnych zakresach treści obu wypowiedzi są różnie prawdziwe
  Kidawa Blońska wypowiedziala się w sprawie zarzutow stawianych prez. Dudzie a Pawłowicz właściwie w sprawie swoich epitetów ad homini (wstyd czy bezwstyd). To trochę tak jak glajszlachtowanie AK z banderowcami lub hitlerowcami albo całej historii apelem smoleńskim
 • @telewidzacy 00:51:59
  Tu nie tyle odnoszę się do treści wypowiedzi, co do formy.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930