Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1311 postów 20735 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Putin i historia

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Oszczercza wypowiedź Putina na temat roli Polski w wywołaniu II WŚ jest kuriozalna i zadziwiająca dla nawet tak zdegenerowanej sfery jaką jest polityka.

 
Warto zastanowić się nad powodami dla których, jakby nie było,  prezydent mocarstwa odniósł się do błahej wypowiedzi amb. Lipskiego z 1938 roku i to w wulgarnej formie. Wszak skutkiem , wobec fałszerstwa, będzie utrata prestiżu i pogarda względem jego osoby.
 
Zaznaczę, że nie jestem zwolennikiem podsycania ansy z Rosją, a przeciwnie - uważam, ze należy dążyć do ułożenia przynajmniej poprawnych stosunków z tym wielkim sąsiadem, nawet kosztem pewnego złagodzenia narracji - oczywiście bez naruszania prawdy historycznej. To wynika z zależności rodzinnych - moje wnuki są w połowie Rosjanami i już to obliguje do wstrzemięźliwości.
 
Latem tego roku odwiedzali córkę rodzice synowej. Przy okazji rozmawialiśmy o relacjach polsko - rosyjskich. Wspomnieli, że w Rosji narasta negatywny stosunek do Polski.
Obecna sytuacja nie jest więc li tylko chwilowym wyskokiem, a wpajaną społeczeństwu rosyjskiemu niechęcią względem Polski i Polaków. Można się zastanawiać - w jakim stopniu uzasadnioną aktywnością polskich władz - bo to, że te działania są nastawione na zaostrzanie relacji, jest nad wyraz widoczne.
Pomijając uzasadnienie dla działań polskich władz - jak choćby brak gratulacji dla Putina po jego wyborze na prezydenta (wytykał to premierowi jego Ojciec), warto zastanowić się nad motywami wypowiedzi prezydenta Rosji.
Moim zdaniem - była to wypowiedź nakierowana nie do świata zewnętrznego, a do społeczeństwa rosyjskiego. Powodem są straty wynikające z działań polskiej dyplomacji, co zbiegło się w czasie w postaci utrzymania sankcji przez UE, zablokowanie Nord Stream II i zapowiedzią zastąpienia dostaw rosyjskiego gazu do Polski dostawami z USA.
Te sprawy istotnie zaczęły wpływać na poziom życia Rosjan -  trzeba było znaleźć winnego.
 
O ile negatywnie oceniam politykę nakierowaną na zaostrzanie relacji z Rosją, to uważam, że polska reakcja była jak najbardziej właściwa. Cenne jest spokojne wyjaśnienie okoliczności zawarte  w oświadczeniu premiera Morawieckiego, a szczególnie to, że zrobił to premier, a nie prezydent, który wszak reprezentuje Majestat Rzeczypospolitej i nie wypada, aby angażował się w taką polityczną pyskówkę.
Myślę też, że cała akcja przyniesie wielkie szkody polityce Rosji, która zawsze uchodziła za skuteczną i pragmatyczną, a tym działaniem została skundlona. Dotyczy to też osoby Putina: czy można w pełni zaufać w relacjach świata polityki osobie, która kieruje się tak przyziemnymi celami?
Owszem - tracimy w pierwszym odruchu, ale efektem będzie, że znaczna grupa ludzi zainteresuje się faktami związanymi z rozpoczęciem II WŚ - i wtedy ich ocena będzie jednoznaczna - na kłamstwach daleko się nie ujedzie.
 
Elementem dodatkowym jest kwestia rozgrywki na Bliskim Wschodzie. Rosja prawdopodobnie przejmie tam kontrolę zastępując USA, a  to wymaga ułożenia stosunków z Izraelem. Być może   tłem dla absurdalnej wypowiedzi Putina jest ta kwestia.
 
Efekty?
Patrząc pozytywnie. Rosja znajdzie się w izolacji i będzie zmuszona do zmiany narracji historycznej. Mało - będzie zmuszona do poważniejszego traktowania Polski, a po "negocjacjach gazowych" Pawlaka - traktowała Polskę z pogardą.
Jeśli polskie władze przestaną stosować zasadę "kopania po kostkach" i także będą dążyć do nawiązania pragmatycznych relacji - to efekty mogą być pozytywne dla obu stron.

I tego się trzymam. 

KOMENTARZE

 • To jest polsko - rosyjsa zimna wojna, a jej przyczyną jest Smoleńska
  Tragedia. Polska walczyła przeciwko NS2, kiedy żadne poważne państwo tym się nie przejmowało. Dziś nawet Ukraina tym się nie przejmuje.

  W Polsce jest brak rachunku sumienia w sprawie Tragedii Smoleńskiej, oskarża się Putina, Tuska, żółwiki, ale nikt z obozu rządzącego nie CHCE UZNAĆ I PRZEANALIZOWAĆ POLSKICH BŁĘDÓW.
  A tak długo jak Polska nie przeanalizuje problemu własnej niewydolności, tak długo będzie obwiniać Rosję, Putina, Tuska. Unię, żydów, tak długo będzie kopana przez wszystkich.
 • @Anna-PK 19:43:26
  No dobrze - jak już Pani chce to mogę i przy... i w drugi policzek.
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:49:40
  :)))) Już nic, upadek z konia i tylko pustka... :)
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:49:40
  No, solidna emancypacja! Powinszować! :)
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:49:40 Czy Pan też uważa, że "polegli pod
  Smoleńskiem?" Jeżeli takie jest ostateczne zdanie, to iść do międzynarodowych sądów. Tam nie będzie "czarowania", tam trzeba się powiedzieć co do minuty, jak było, i tam się zacząć poważnie rozliczać z Rosją, jeżeli się ma takie przekonanie.
 • @Jozio z Londynu 19:59:08
  Kto jest autorem grafiki? tak tylko pytam. Ale proszę o odpowiedź.
 • @Jozio z Londynu 19:59:08 O Hitlerze i Stalinie jest wiadomo
  już od prawie stu lat. Jakie znowu maski, czy ktoś to ukrywał? Tak jak nikt nie zrobił Rosji nic z tego powodu do tej pory, tym bardziej nic jej nikt nie zrobi dzisiaj. Można pluć na Rosję, ale trzeba uważać aby nie opluć się samemu.
 • @Anna-PK 20:00:04
  "tam się zacząć poważnie rozliczać z Rosją",- " jeżeli się ma takie przekonanie." - " Tam nie będzie "czarowania""- Pani Aniu, pani tak myśli? czuje? bo pisze...
  " Jeżeli takie jest ostateczne zdanie, to iść do międzynarodowych sądów. Tam nie będzie "czarowania", tam trzeba się powiedzieć co do minuty, jak było, i tam się zacząć poważnie rozliczać z Rosją, jeżeli się ma takie przekonanie."- rozumiem, że będzie Pani broniła tego co "napisała".
 • Jak to widać z drugiej strony?
  " Powodem są straty wynikające z działań polskiej dyplomacji, co zbiegło się w czasie w postaci utrzymania sankcji przez UE, zablokowanie Nord Stream II "

  To zablokowanie Nord Stream II, bardzo Rosjan zabolało. Włozyli tyle wysiłku i miliardy euro, ale na sam koniec porażka. Czy to jest sukces dyplomacji?

  Rosja przez to nie upadnie (mogą sprzedawać surowce do gigantycznej Azji), i może za jakiś czas ta inwestycja zostanie ukończona, ale tego nie zapomną, także zwykli Rosjanie. Wybraźcie sobie, jak by Polacy się czuli, gdyby im taki numer wycięto?

  Teraz Niemcy, dla których surowce są sprawą być albo nie być. Co sobie skrycie myślą, jak są uderzeni po kieszeni i przedstawiani jako sojusznicy Rosji radzieckiej? Czy ktoś takie rzeczy rozważa?


  Rosjanie są dumni z pokonania III Rzeszy, kosztem ponad 20 milionów ofiar, i skrajnego wysiłku. Każda prawie rodzina kogoś straciła. Teraz są zrównywani z nazistami, i oczekują, że będą ogłoszeni jeszcze jako gorsi.

  To nie tylko propaganda Kremla. Do nich zaczyna pomału docierać, jak wielu Polaków ich widzi - jako azjatyckie turańskie małpoludy.
 • @JimA 20:11:15 Takie jest moje zdanie. Tu nie ma czego
  bronić. Jeżeli polska strona ma do Rosji pretensje, to tylko sąd może je rozstrzygnąć. A w czym znowu problem? W czym? Czemu sprawa Smoleńska nie jest zamknięta?
 • @Anna-PK 20:07:03
  "Można pluć na Rosję, ale trzeba uważać aby nie opluć się samemu." to bardzo "wymowna" postawa, choć trudno nazwać podkładanie się i klęczki postawą.
  Wszystkiego dobrego w Nowym Roku i Niech się Darzy! /pogląd zawsze można zmienić! nic trudnego! :)
  /gorzej zmienić religię/
  :/
 • @Pedant 20:15:22
  Taki też jest przekaz notki.

  Jednak to nie usprawiedliwia fałszerstwa historii i sposobu wypowiedzi - zwłaszcza prezydenta.
  Knajackie wystąpienie.
 • @Anna-PK 20:15:48
  Pani po prostu zwariowała. Proszę się nie przejmować, to się zdarza, niekoniecznie leczy.

  " Jeżeli polska strona ma do Rosji pretensje, to tylko sąd może je rozstrzygnąć. A w czym znowu problem? W czym? Czemu sprawa Smoleńska nie jest zamknięta?"- normalnie takie gwazdroły określa się mianem idiotyzmu. Jeżeli jednak Pani tak myśli, i nie jest to prostacka prowokacja, to nic... nic prócz modlitwy nie pozostaje. Bóg z tobą dziecino.
 • @Jozio z Londynu 20:08:23
  "Wpisz adres obrazu w google i sobie znajdziesz"

  To jest tymczasowy adres, obrazek pojawia się wcześniej na stronie Wolna Polska, w artykule o Białorusi:

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/bialorus-minister-i-milicjanci-uczcili-funkcjonariuszy-nkwd-walczacych-z-polakami-2019-03
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:20:20
  "Jednak to nie usprawiedliwia fałszerstwa historii"

  Co konkretnie jest fałszywe?
 • @JimA 20:24:16 A Pan nie ma żadnego zdania, oprócz tego
  aby mnie obrazić. Sprawa Smoleńska nie jest zamknięta, a raporty z komisji nie są opublikowane. W czym jest problem, aby tą sprawę zamknąć? Pan tu widać dojrzały i stabilny umysłowo na tyle aby obrażać, ale nie na tyle, aby mieć własne zdanie w sprawie.
 • @Pedant 20:15:22
  "Rosjanie są dumni z pokonania III Rzeszy, kosztem ponad 20 milionów ofiar, i skrajnego wysiłku. Każda prawie rodzina kogoś straciła. Teraz są zrównywani z nazistami, i oczekują, że będą ogłoszeni jeszcze jako gorsi." :) i nic nie wiedzą o wojnie i nadal opłakują ofiary... Komu Pan chce to wmówić? i po co?!
 • @JimA 20:31:59
  "Komu Pan chce to wmówić? i po co?!"

  Wmówić niby co?
 • @Anna-PK 20:29:12
  Spokojnie! Siad! Sprawa Smoleńska na dzisiaj jest jak Sprawa Jedwabnieńska- czyli nikt nie rusza. A dlaczego to sobie aśćka sama odpowiedz. Możesz iść...
 • @Pedant 20:34:35
  :) Niech Pan nie rżnie głupa! :)

  "Rosjanie są dumni z pokonania III Rzeszy, kosztem ponad 20 milionów ofiar, i skrajnego wysiłku. Każda prawie rodzina kogoś straciła. Teraz są zrównywani z nazistami, i oczekują, że będą ogłoszeni jeszcze jako gorsi." :) i nic nie wiedzą o wojnie i nadal opłakują ofiary... Komu Pan chce to wmówić? i po co?!


  ?:)
 • @JimA 20:34:55 A Pan się boi napisać swojego zdania,
  czy go nie ma? A obrażać mnie to Pan się nie boi, taki bohater!
 • @Pedant 20:27:13
  No :) ale autora nie ma... Dziękuję za info! :)
 • @Anna-PK 20:38:01
  Pani wybaczy ale ja jestem wyjątkowo odporny, nieprzemakalny, na taki brak argumentów. Gdzie?! W którym miejscu?! ja Panią obraziłem?! Sama się Pani obraża i mnie o to proszę nie obwiniać! Eot
 • @Anna-PK 20:29:12
  Sprawa Gibraltarska i Smoleńska ma być zapomniana . Ukłony .https://www.salon24.pl/u/stan35/402337,paralela-zamachu-smolenskiego-z-zamachem-w-gibraltarze
 • @JimA 20:39:11
  "No :) ale autora nie ma... Dziękuję za info! :)"

  Niech Pan ustali. Zapyta się na Wolnej Polsce.
 • @Repsol 20:42:28
  :)*
 • Autor
  W każdym domu gdy dochodzi do tragicznej biedy i nędzy, rozpoczyna się "polowanie na czarownice" i ustalanie kto zawinił.
  Matka ? Ojciec? Dzieci? Dziadkowie?
  Po burzliwej dyskusji wszyscy dochodzą do jednego wniosku i "wyrok" zapada
  To wina sąsiada
 • @Repsol 20:42:28 Ciekawe, że National Geographic i inne
  publikacje o tym pisały, nikt niczego nie taił. To Polska jest przewrażliwiona na ten temat i próbuje z tego zrobić Wielką Politykę, bo gdyby to uznać za zwykły wypadek, to trzeba zrobić rachunek sumienia z zaniedbań, a na to nikogo w Polsce nie jest stać. Do tego trzeba dojrzałości politycznej.
 • @Husky 20:45:11
  Ale o co konkretnie Ci chodzi? Jesteś dobry, nawet świetny pies, a ale my tu o Putinie... , Ty przecież nie lubisz Rosjan... Chcesz pogadać?
 • @Anna-PK 20:49:08
  "Polska jest przewrażliwiona"- Polska jest przewrażliwiona?! Czy ty w ogóle wiesz kobieto co piszesz?!
  Jesteś zwykłą prowokatorką, prostacką i haniebną. Tak, my już niedługo zaczniemy się bronić. :)
 • @Anna-PK 19:43:26
  Bardzo rozsądne Pani wpisy. Gdyby była taka perfidna kampania oszczerstw najemników z usraela i banderowców w Polsce szczególnie dziennikarzy posłusznych obcym wywiadom przeciwko Rosji w ostatnich latach, to gyby to działo się za czasów gruzina Stalina, żyda Berii, ukraińca Chruszczowa, żyda Trockiego to Polska była by zrównana z ziemią.
  Dziwię sie, że tak wytrawny polityk jak prezydent Putin dał się sprowokować taką wypowiedzią, która jeszcze bardziej uwiarygodniła i umocniła rusofobów w Polsce, uaktywniła banderowców, którzy siedzą w gazetach, portalach, TV, radiach i plują jadem strasznym. Proszę zauważyc jak wszystkie media w Polsce zieją jadem na jedna nutę, poczynając od gazety koszernej do RM, zjednoczyła się ekipa po-okrągłostołowa.
  Po takiej wypowiedzi, nabrało przyspieszenie dzielenia Polaków oraz Rosjan - Słowian z Polakami - Słowianami. Ciągle ktoś ten trzeci dzieli Nas, w imię interesów garbonosych z swiatowej mafii finansowej.
 • Yes,yes,yes.....mamy to
  Po czterech dniach pryszczaty wypierdek dał głos :

  Krzysio Bosak

  Dobrze że prezydent RP nie angażuje się w pyskówkę z Putinem. Rolą głowy państwa jest wyrażać wartości, dążenia i interesy swego państwa, a nie zniżanie się do połajanek z innymi liderami. Obszerne pisemne oświadczenie premiera to i tak już bardzo poważna reakcja na te prowokacje

  https://twitter.com/krzysztofbosak/status/1211667342469615616
 • @Wrzodak Z. 21:06:58
  "Dziwię sie, że tak wytrawny polityk jak prezydent Putin dał się sprowokować taką wypowiedzią, która jeszcze bardziej uwiarygodniła i umocniła rusofobów w Polsce, uaktywniła banderowców, którzy siedzą w gazetach, portalach, TV, radiach i plują jadem strasznym." Wrzodak Z. jest "zdziwiony"... Putin pana zadziwi jeszcze wiele razy, zapewniam! W końcu to Putin a nie Wrzodak... cokolwiek
  ;)))
  PS. Nie!, nie jestem najemnikiem Kremla
  PS2. Ale rozumiem rycerzu, że "bronisz" "honoru" "damy"...
 • @JimA 21:18:30
  Wystarczy, że jesteś najemnikiem Kijowa, Tel Avivu, po co ci być najemnikiem Kremla, tam tchórzy i z rozklekotaną ,,żopą" nie potrzebują.
 • @Husky 21:17:32
  "Po czterech dniach pryszczaty wypierdek dał głos :

  Krzysio Bosak..."

  Husky, jak już chcesz kogoś pogryźć/zagryźć to zrób to z klasą! Nie zdobędziesz uznania gdy będziesz o KONKRETNYM PRZECIWNIKU /z drugiej strony ciekawe dlaczego Narodowcy są wam tak obcy?:)/ wypowiadał się z pogardą. Rozumiesz, prawda?
 • @Wrzodak Z. 21:31:16
  :) ty czytać nie umiesz, nie mówiąc o myśleniu. :) Wiesz, będzie wojna, będziesz bronił Polski czy własną "rozklekotaną żopę"?
 • Nieciekawie to wygląda
  "Owszem - tracimy w pierwszym odruchu, ale efektem będzie, że znaczna grupa ludzi zainteresuje się faktami związanymi z rozpoczęciem II WŚ - i wtedy ich ocena będzie jednoznaczna - na kłamstwach daleko się nie ujedzie."


  Tak naprawdę tylko niewielka grupa ludzi jest zainteresowana źródłami historycznymi, a zdecydowana większość zadowala się propagandą wydobywającą się z podrzędnej prasy. Ale nawet ta prasa przez duże P prowadzi bardzo intensywną agitację. A więc Putin osiągnął to, co chciał, gdyż opluł Polskę i to na sposób przypominający opluwanie niemieckie- nazwał Lipskiego "antysemicką świnią" i "bydlakiem".

  Czytając artykuł na ten temat w Jerusalem Post pomimo pozorów obiektywizmu wyczułam antypolski sentyment i izraelską satysfakcję z tego przykrego dla nas faktu, wszak nie omieszkali wspomnieć w tym samym artykule, że ten sam rząd PiS śmiał za pomocą jakiejś tam ustawy wcześniej ratować dobre imię Polaków, którzy "przyłożyli rękę do eksterminacji Żydów". Komentarzy poniżej nawet nie czytałam, bo tam zwykle Polaków w niewybredny sposób się określa.

  Tak więc przyjaźń rosyjsko-izraelska została oskarżeniami Putina dodatkowo wzmocniona. W tym samym czasie Putin łasi się do USA i zabezpiecza się politycznie z każdej strony. Być może dziwnie to zabrzmi, ale napiszę, że dzięki wojnie Demokratów z Trumpem małe są szanse na bliskie związki przyjaźni Putina z prezydentem USA. Tym lepiej dla Polski, inaczej "wilki" by nas zjadły.
 • @JimA 21:37:27
  Ładnie i prosto się bandera układa... :)
 • @JimA 21:34:05
  Po czterech dniach pryszczaty wypierdek dał głos
  Po czterech dniach
 • @AgnieszkaS 21:39:44
  " Być może dziwnie to zabrzmi, ale napiszę, że dzięki wojnie Demokratów z Trumpem małe są szanse na bliskie związki przyjaźni Putina z prezydentem USA. Tym lepiej dla Polski, inaczej "wilki" by nas zjadły."
  :) Pani Agnieszko, my tutaj w Polsce damy sobie radę z Putinem, ale jak wy tam Ameryce dacie sobie radę z Trumpem?

  :) Zdrowia! w Nowym Roku... jutro już świętuje Kiribati :)
 • @AgnieszkaS 21:39:44
  Ciekawy art.
  Ale i ciekawe komentarze

  Polish PM accuses Putin of lying about outbreak of WWII
  https://www.timesofisrael.com/polish-pm-accuses-putin-of-lying-about-outbreak-of-wwii/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter
 • @Husky 21:40:24
  Przestań! DOŚĆ! jest jakiś bat na ciebie?!
  :)
 • Husky 21:40:24
  to jest niestety prawda, ogarniacie tylko koniec własnego ogona, i to się zemści... niezależnie od tego gdzie jesteś... :)
 • @Husky 21:40:24
  A ten sqrvysyn z Żoliborza do dziś się nie odezwał.
 • @AgnieszkaS 21:39:44
  "Tak więc przyjaźń rosyjsko-izraelska została oskarżeniami Putina dodatkowo wzmocniona. W tym samym czasie Putin łasi się do USA i zabezpiecza się politycznie z każdej strony."

  Czy zachowuje się racjonalnie?
 • WPS
  @Autor: "Oszczercza wypowiedź Putina na temat roli Polski w wywołaniu II WŚ..." pierwsze zdanie i od razu kłamstwo.

  Proszę przytoczyć ten fragment wypowiedzi W.Putina, w którym czyni Polskę winną za wywołanie II WŚ.

  Uwaga ogólna do większości komentatorów. Skoro nie znacie Państwo języka rosyjskiego, to na podstawie czego tak zażarcie " dyskutujecie"? A nawet oceniacie, co prezydent Rosji powiedział lub nie, a co powiedział nawet niewłaściwie lub nie w pełni zgodnie z faktami historycznymi ?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:06:02
  Bo ten sqrvysyn z Kremla to nie jest partner dla Niego
  Tyle
 • @stanislav 22:10:12
  "co prezydent Rosji powiedział lub nie, a co powiedział nawet niewłaściwie lub nie w pełni zgodnie z faktami historycznymi ?"

  Pan Putin niewątpliwie jest inteligentny i wie, ża każde jego słowo będzie wzięte pod mikroskop. Więc nie będzie zmyślał faktów, co najwyżej może je tendencyjnie interpretować.

  Moim skromnym zdaniem wojna była nieunikniona, i wszystkie strony się do niej przyczyniły (podobnie było z pierwszą wojną światową). Módlmy się aby to się nie powtórzyło.
 • Pod koniec stycznia jest planowana w Izraelu uroczystość
  rocznicowa 75 lecie wyzwolenia niemieckiego obozu zagłady Auschwitz przez Armię Czerwoną i związana z nią będzie też konferencja. Głównym zaproszonym jest Putin. Ja nie wiem czy ta impreza w Izraelu nie jest z tego powodu, że Polacy nie chcieli zaprosić Putina na taką uroczystość w Polsce. Będzie tam prezydent Trump i prezydent Macron.
  Jest też zaproszony prezydenta Duda, ale jeszcze nie potwierdził swojej obecności.
 • @stanislav 22:10:12
  "Uwaga ogólna do większości komentatorów. Skoro nie znacie Państwo języka rosyjskiego, to na podstawie czego tak zażarcie " dyskutujecie"? A nawet oceniacie, co prezydent Rosji powiedział lub nie, a co powiedział nawet niewłaściwie lub nie w pełni zgodnie z faktami historycznymi ?"

  Na podstawie plotek! HAjdaaaa!!! :)) Pan wie co to jest "Zajazd"? Wie Pan.
  PS. Niestety znamy i rosyjski, i niemiecki, i angielski, francuski też... chiński? no nie bardzo, ale dogadamy się... :)

  Kontrolujemy to :)
 • @AgnieszkaS 21:39:44
  To jest niesamowite, o oświadczeniu PMM piszą na całym świecie, nawet w Wietnamie, Chinach i Japonii!
  Dobra robota premiera
 • @Anna-PK 22:19:57
  Niezaproszene Putina to glupota
 • @stanislav 22:10:12
  Stwierdził, że przyczyną II WŚ było Monachium, w czym to Polska miała zakulisowy udział.
 • @Husky 22:21:36
  "To jest niesamowite, o oświadczeniu PMM piszą na całym świecie..."

  To prawda. Najgorsze wrażenie zrobiła na mnie prasa rosyjska. Nie dziwię się jednak, Rosjanie stoją murem za swoim przywódcą.
 • @Pedant 22:18:56
  Nie wiem jak to się stało, ale Putin rozpoczął akcję naprawiania wizerunku Polski w kontekście II Wojny Światowej
  i to w dwa dni.
  i to skuteczniej niż ktokolwiek przed nim.
  i chyba sam Putin nie wie jak to się stało.
 • Co jest oszczerczego w wypowiedzi Putina o polskich dyplomatołkach?
  https://m.neon24.pl/4e85e35c5612bccee7597eb0a2fb1de6,14,0.jpg
  Owszem, przez powołanie się na wybryk polskiego ambasadora, błahą sprawę, którą mendia wywindują na pierwszy plan, Putin utraci część autorytetu, ale Polska została obrzucona gównem, i to do niej przylgnie. Niech Polacy nie sądą, że tylko oni mogą obrzucać innych łajnem.

  To łajno oznacza, że Polacy już się nie wywiną z fałszu Jedwabnego. Durnie przespali, nie załatwili tej sprawy przed rozpętaniem wojny.

  Zawsze Polacy byli debilami.

  Ciekawe tylko, po co sfabrykowali serial, jak to litewski książę zagarnia Polskę z woli rokoszan, którzy nie mogli się zgodzić na osadzenie na tronie swojaka. Ów litewski książę, kandydując o rękę Króla, ośmiela się w Polsce mordować panów będących na usługach króla, i jeszcze mu wciska, że to dla jego dobra.

  I Polscy Panowie, elita, łasa zysków z rabowania Rusi, godzą się na taki skrytobójczy terror.

  Dobre, i przewrotne.
 • @Anna-PK 19:43:26
  Polska nigdy nie przeanalizuje swoich błędów, bo Polski już nie ma. Jest tylko rządząca agentura, oraz stado baranów, którzy wszystko mają w tyle. Jak się Polska zawali, wyjadą na zmywak.

  Polacy odżegnują się od uczestnictwa w zagładzie Żydów, tymczasem obecnie uczestniczą, niektórzy aktywnie, w eutanazji własnych ojców i matek, emerytów.

  Przeklęty naród.
 • @Husky 22:13:30
  Masz rację, ten klęczący przed żydami kurdupel z Żoliborza nie jest dla nikogo partnerem. To jest jedynie żydowskie popychło.
 • @Jozio z Londynu 19:59:08
  Wiedza o innych zbrodniczych paktach też wzrosła,

  oczywiście, brytole, polakożercy, zawsze będą nami manipulować, abyśmy się wykończyli.
 • @interesariusz z PL 22:32:12
  Bzdury.
  Przecież teraz można pisać, że w Jedwabnym nie było żadnego pogromu, gdyż Żydzi zostali wywiezieni na Madagaskar.
  A cała hucpa - to rola sowietów.
 • @Husky 22:31:46
  Rak też można interpretować efekty tego zajścia.
 • @Husky 22:21:36
  No i co z tego że piszą? Mają rozrywkę.
  Czy już jakiś rząd wezwał na dywanik rosyjskiego ambasadora albo go wyrzucił?
  Słyszałem, że San Escobar się przymierza.
  Idiotom z PiS niewiele trzeba do szczęścia.
 • @Pedant 20:15:22
  Nie tyle chodzi o utratę kasy poprzez opóźnienie drugiego potoku,

  ale o to, że to drobne opóźnienie wymusiło zawarcie kontraktu gazowego z Ukrainą,

  i 5 lat w plecy !!!!!!!!!!!!!!

  Wojna na Ukrainie przedłużona o 5 lat. Dzięki Polsce.

  Może kiedyś Ukraińcy się zorientują, co Polsce zawdzięczają.
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:20:20
  Powtarzam, jak sfałszowano histrorię ?

  A jak Pan określi ambasadora Lipskiego na podstawie jego RAPORTU ?

  https://interesariusz.neon24.pl/post/152329,quo-vadis-vox-populi-21-wojna-o-nasze-dusze
 • @Pedant 22:09:25
  Putin łasi się do USA ..... a nawet dziekuje ze w powietrze nie wylecial

  https://www.bbc.co.uk/news/world-europe-50941754

  https://ichef.bbci.co.uk/news/660/cpsprodpb/136D/production/_110337940_3a96d7b6-eb72-4775-8e2d-f2649a5c6b18.jpg
 • @Repsol 20:42:28
  Zwłaszcza, że ci sami ukrywają prawdę.
 • @Anna-PK 20:49:08
  Jest oczywiste, że nie był to wypadek, tylko, zamiast wykryć sprawców, postanowiono ściemnić i zrobić z tego wielką politykę.
 • @Wrzodak Z. 21:06:58
  Przecież się zdecydowaliśmy na rolę kraju frontowego,

  Samosierra cudem nie okazała się samobójstwem dla wszystkich, i na taki sam cud liczymy.

  Tylko, że wtedy mieliśmy coś do ugrania. Teraz tylko postanowiliśmy skończyć ze sobą.
 • @AgnieszkaS 21:39:44
  gorzka prawda, ratowaliśmy Żydów, a oni nas nienawidzą. Jak to Żydzi.
 • @interesariusz z PL 22:42:59
  Madagaskar?
  Bardzo rozsądna alternatywa.
  Poważnie rozważana także we Francji i Anglii przed wojną.
  Sarkazm Lipskiego wynikał z małych szans na realizację.

  Sowietom nawet Barabidżan się nie udał. Ale też próbowali.
 • @interesariusz z PL 22:41:01
  A jeśli to dalej wojna na Ukrainie - to bardzo mi się to podoba.
 • @Pedant 22:18:56
  Przecież polskie dyplomatołki stają na głowie, aby się to powtórzyło, aby rozpętać 3WŚ, wtedy wreszcie Polska zajmie pierwsze miejsce na karcie historii.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:36:37
  Putin to gra w NBA jako kto?
  small forward ?
 • @Krzysztof J. Wojtas 22:30:42
  A Pan się z tą tezą nie zgadza? Gra Pan w szachy, czy może w gry planszowe z kostką.
 • @interesariusz z PL 22:48:52
  Niech Pan pomyśli.
  Jeśli dojdzie do wojny na polskim terenie, to co prawda zginiemy, ale ilu Żydów razem z nami....
 • @Krzysztof J. Wojtas 22:38:12
  Myślałem, że Pan na poważnie, a tymczasem Pan robi sobie żarty z pogrzebu.
 • @Krzysztof J. Wojtas 22:51:48
  Po czym Pan sądzi, że był to sarkazm?
 • @interesariusz z PL 22:41:01
  "to drobne opóźnienie wymusiło zawarcie kontraktu gazowego z Ukrainą,

  i 5 lat w plecy !!!!!!!!!!!!!!"

  Nie takie drobne, może się opóźnić o wiele miesięcy, a może projekt NS2 będzie zarzucony. To jest potężny kopniak wymierzony Niemcom i Rosjanom.

  Co do Ukrainy, to sprawa jest ambiwalentna. Zapaść Ukrainy wcale nie musi być w interesie Rosji.

  Sam się w tym wszystkim gubię.
 • @Krzysztof J. Wojtas 22:56:15
  dla mnie bRZydactwo to amoralna, podstępna, oszukańcza działalność, a nie przynależność narodowa.

  W tym sensie Polacy wysysają żydowstwo z mlekiem matki.
 • @interesariusz z PL 22:51:32
  "ratowaliśmy Żydów, a oni nas nienawidzą. Jak to Żydzi"

  Ludzie w ogóle, a nie tylko Żydzi, lepiej pamiętają krzywdy niz przysługi.
 • @Pedant 23:00:15
  Zapaść Ukrainy nie jest w interesie Rosji. Proszę przypomnieć, że Putin obiecał sprzedaż gazu Ukraińcom z bonifikatą. Narodowi chce się przypodobać, i podtrzymać.

  Ale brak kontraktu gazowego byłby ciosem we władze, a nie w naród.
 • @interesariusz z PL 22:59:23
  Po obietnicy postawienia Hitlerowi pomnika w Warszawie jeśli przeprowadzi ten plan.
 • @interesariusz z PL 23:01:40
  Wiem, że nie lubi Pan Mickiewicza.
 • @interesariusz z PL 23:06:43
  Chwała Putinowi za ten gaz dla Ukrainy; musielibyśmy go kupić w USA i dać darmo Ukrainie.
 • @Anna-PK 22:19:57
  Chyba już najwyższy czas zamieścić w byłym niemieckim obozie Auschwitz informację, że w tych samych barakach w których siedzieli więźniowie hitlerowców ,Rosjanie przetrzymywali po wojnie żołnierzy AK , NSZ i BCh.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:36:37
  Huski i Jarek. Przestańcie się poniżać.
 • @Husky 23:24:25
  Problem polega na tym, że ci "Rosjanie" to było NKWD czyli żydzi, a w Polsce wtedy szalało UB czyli żydzi. Na czym polega problem ? A na tym że niejaki Pompeo jako pozytywnego "bohatera" wskazał Polakom żydowskiego zbrodniarza z UB, niejakiego Bleichera, prawdopodobnie umocowanego też w NKWD. Wtedy nikt nie miał zastrzeżeń, ani historyk Mateuszek, ani preżydent, wybitna specjalistka od historii a aparycji burdelmamy też dziwnie milczała ...
 • @Anna-PK 19:43:26
  Lubię czytać Pani wpisy, ale tu Pani odleciała. Putin ma gdzieś polskie bałaganiarstwo i idiotyczne katastrofy. Jeżeli chodzi o II wś to nastąpiliśmy Rosji na odcisk, pewnie na rozkaz albo z inspiracji, a na pewno w interesie USA. Rosję można oskarżać o Sybir, Katyń, eliminowanie tych (he, he) niezłomnych, ale kwestionowanie ich wielkiej wojny ojczyźnianej to jak naplucie im w twarz. Tak czy owak my jak zawsze będziemy przegrani. Tym bardziej pod tymi zdradzieckimi rządami.
 • @Drab61 23:37:11
  To Rosjanie mordowali Polaków a nie NKWD czy Sowieci
  To Niemcy mordowali Polaków a nie hitlerowcy czy naziści
  DOTARŁO ??!!
  no to
  Amen
 • Rosyjscy eskimosi zabierają głos
  Prezydent Federacji Wspólnot Żydowskich Rosji, towarzysz rabin ,Aleksander Boroda, nazwał ,, bardzo precyzyjnymi słowa prezydenta Władimira Putina o Polsce i możemy wyrazić tylko głęboką wdzięczność za tak emocjonalną i sprawiedliwą reakcję"

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f5/Boroda_Alexander.JPG
 • @Husky 23:42:55
  Owszem, Rosjanie byli w Katyniu, leżą w dołach obok polskich oficerów ... nie zmienisz tego durniu, jednych i drugich mordowali ci sami - żydzi z NKWD, tyle że Rosjan leży tam więcej.
 • @Anna-PK 22:19:57
  Duduś potwierdził już obecność na imprezie Laudera w Oświęcimiu.

  http://www.auschwitz.org/delegacje-panstwowe/

  Do Jerozolimy kukieł nie zapraszają, a wyłącznie poważnych polityków.

  Duduś dostał przykaz od żydów, żeby grał wyznaczoną mu rolę przez biznesmenów z NJ - Tel awiw- Londyn . Duduś dobrze się czuje w roli pokrzykującego " prymusa klasowego" na szkolnej akademii "ku czci" :)))
 • @Anna-PK 22:19:57
  Ta farsa w Oświęcimiu to będzie spektakl hipokryzji – z jednej strony upamiętniamy niewątpliwe wyzwolenia obozu, ale zaraz za miedzą są puste miejsca po zburzeniu pomników armii, która tego wyzwolenia dokonała. Tu hołdy i podziękowania, a za drutami oficjalna narracja o gwałcicielach i okupacji nieraz gorszej niż hitlerowska.
  No i zaproszeni goście.... Brak tych, co obóz wyzwalali, za to z drugiej strony cała gama koalicjantów Hitlera....
  W co myśmy wdepnęli ???
 • @Jozio z Londynu 19:59:08
  Józiu naszych w Katyniu zabili 4 a może nawet 8 tyś. My w Moskwie zamordowaliśmy 60 a może i 100 tyś moskwiczan. Myślisz że oni o tym nie pamiętają ? Przestańmy się licytować na historię bo może to różnie się skończyć. Prawdą jest to że wspólnie z Hitlerem rozebraliśmy Sudety, prawdą jest to że w porozumieniu z Leninem zajęliśmy Wilno i Lwów, prawdą jest że Stalin po pakcie Ribentrop-Mołotow zajął Polskę do linii Bugu. Ale kłamstwem jest to że Polska przyczyniła się do rozpoczęcia II wś zajmując Zaolzie i kłamstwem jest że Hitler i Stalin wspólnie rozpoczęli II wś.
 • @Drab61 23:47:45
  Prawdy nie zakrzyczysz nawet wyzwiskami
  Tyle
 • @Krzysztof J. Wojtas 22:30:42
  Ten zakulisowy udział, to już pan sam dodał...i na tym polega pana konfabulacja.

  Jeszcze trochę, a okaże się, że Konferencję w Monachium przygotowała i kontrolowała Polska i minister Beck, i że te Gliwice to prawda.

  Żydo-anglosasi sikają ze śmiechu czytając takie wpisy jak autora wątku.
 • @Husky 23:42:55
  Zagadka logiczna nr 1:
  Faktem jest, że polskich oficerów w Katyniu wymordowano strzałem w tył głowy z niemieckiej broni i niemieckiej amunicji.
  Jeżeli tak, to po co Stalin kombinował z podmianką broni, skoro był takim oddanym sojusznikiem Hitlera? Nie uwierzył w atak niemiecki w 1941 roku, a mimo to w 1940 na wszelki wypadek nakazał NKWD używać nieregulaminowej broni?
  Zagadka nr 2:
  Polscy oficerowie zostali rozmieszczeni w obozach na terenie całego ZSRR, nie tylko w tych, w których nastąpił mord zwany katyńskim. Skąd Stalin w 1940 roku wiedział, że Niemcy zaatakują ZSRR i jaki zajmą teren, bo tylko tam, gdzie dotarła armia niemiecka po 1941 roku Sowieci wymordowali Polaków w 1940. Wszystkie obozy, w których nastąpił mord wpadły w ręce Niemców.

  Możliwe odpowiedzi na zagadki:
  a) Cud,
  b) Geniusz Stalina, który już w 1940 roku wiedział, że Hitler zaatakuje ZSRR i dokąd dotrą jego wojska.
 • @SZS 23:48:09
  są "polscy" politycy którzy twierdzą że Oświęcim wyzwolili Ukraińcy ... pewnie ci z OUN albo UPA, chociaż mogli być też z SS Galizien bo Anders ich uznał za towarzyszy broni ...
 • @stanislav 23:48:07
  Gjenjusz z ciebie
  Jedne żydy chcą naszego Prezydenta...... inne żydy nie chcą
  To które żydy są te dobre?
  Z WPS-u ?
 • @Drab61 23:53:43
  Oczywiście, ze to zasługa Ukraińców. Zeszli z wieżyczek strażniczych i więźniowie już byli wolni.
 • @rumpelsiltskin 23:52:31
  c)
  Nie bylo mordu w Katyniu
 • @interesariusz z PL 22:48:52
  A co my mieliśmy do ugrania w Hiszpanii ? Zostaliśmy wydmuchani przez Napoleona identycznie jak teraz jesteśmy ruchani przez USA.
 • @Husky 23:59:52
  Błędna odpowiedź
 • @rumpelsiltskin 00:09:13
  Tutaj znajdziesz precyzyjne odpowiedzi na Twoje "pytania"
  https://www.pudelek.pl/
  Dobranoc
 • @Husky 23:58:06
  Ty jako żyd powinieneś się w tym najlepiej orientować :)))
 • @Husky 00:18:22
  Nie sądzę.
  Jak odrzuci się emocje, to opowieść o zbrodni katyńskiej kupy się nie trzyma. Z doświadczenia życiowego wiem, że jak coś kupy się nie trzyma, to jest to (jak zwykł mówić syn Donalda Tuska Józef Bąk) LIPA.
  Opowieść o Katyniu, jaką znamy, jest nieprawdziwa. Nie przesądzając o winie (Niemców lub Sowietów) trzeba tę sprawę od nowa i rzetelnie zbadać. Może zrobi to młodsze pokolenie, które będzie miało więcej dystansu do sprawy, więc podejdzie do tego z jak najmniejszymi emocjami. Liczę na młodych w tej sprawie, żeby tylko chciało im się chcieć.
  A jeżeli sądzisz, że znasz odpowiedzi na moje zagadki, to uprzejmie donoszę, że znam ich więcej. Że wspomnę depeszę Juliana Grunera (ofiary zbrodni katyńskiej ze Starobielska) do swojego brata w czerwcu 1941 roku. Ciekawe, jak ofiara Katynia w czerwcu 1941 roku mogła do brata wysłać ze Starobielska depeszę?
 • @marek500 23:42:22 Pan chyba nie zrozumiał.
  "Putin ma gdzieś polskie bałaganiarstwo i idiotyczne katastrofy."

  Nie chodzi o Putina, tylko o Kaczyńskiego. To Kaczyński nie odpuszcza tej katastrofy snując przeróżne fantastyczne teorie. Polska oskarża Rosję i w tym jest problem. Właśnie z tego powodu jest napięcie między Rosją i Polską.
 • @Anna-PK 00:42:38
  Rozumiem co miała Pani na myśli , jednak się z tym nie zgadzam. Dla Rosji i Putina te fobie kaczyńskiego są jak obszczekiwanie rodwailera przez ratlerka . A te napięcia (he, he) to rozkaz jakiegoś danielsa czy innego, ale i tak dla Putina to kabaret.
 • @rumpelsiltskin 00:38:16
  "Ciekawe, jak ofiara Katynia w czerwcu 1941 roku mogła do brata wysłać ze Starobielska depeszę?"
  Czy może Pan podać źródło tej informacji ?
 • @SZS 00:58:05
  Film TVP pt. "Cudze listy". Mniej więcej w połowie filmu (24 minuta) cytowany jest list Stefana Grunera do Moczara w sprawie brata Juliana Grunera. W filmie cytowane są materiały bezpieki, która inwigilowała korespondencję. Sam list nie przetrwał, za to treść jego znamy dzięki naszym dzielnym UB-kom. W końcu do czegoś się nadali.
 • @marek500 00:52:57 Kaczyński utrzymuje swoją retorykę w
  państwach bałtyckich i sprowadza bazy NATO na granicę z Rosją. Antyrosyjskie nastawienie Polski jest usprawiedliwieniem dla kontynuacji istnienia NATO, co jest na rękom "tłustym kotom" generalicji amerykańskiej i innych państw członków NATO. Państwa bałtyckie w przyszłym roku, będą miały ogromne manewry i Litwa już zarekwirowała dwa powiaty ziemi uprawnej na "wojnę przeciwko Rosji."
 • @rumpelsiltskin 01:03:11
  Dziękuję.
  Sprawdziłem tą wskazówkę.
  Zaiste, zagadkowa sprawa. Podobnie, jak całość katyńskiego zagadnienia.
  Pzdr.
 • @SZS 00:58:05 Rosja została niedopuszczona do olimpiady.
  "Włochy to kraj, którego reprezentanci najwięcej razy złamali przepisy antydopingowe w 2016 roku - wynika z raportu Światowej Agencji Antydopingowej (WADA). Na drugim miejscu znalazła się Francja, na trzecim USA, a dopiero na szóstym Rosja."
  https://www.polsatsport.pl/wiadomosc/2018-04-27/wada-wlochy-z-najwieksza-liczba-naruszen-przepisow-antydopingowych-w-2016-roku/

  KATOWICE, Polska (Reuters) - Prezydent elekt Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) Witold Banka zobowiązał się w czwartek, że będzie twardy wobec Rosji, jeśli udowodni się, że kraj ten manipulował danymi sportowców na temat dopingu.
  https://www.reuters.com/article/us-sport-doping-wada/wada-president-elect-banka-vows-to-get-tough-on-russia-idUSKBN1XH21U
 • @SZS 01:26:36
  Wysłałem kilka lat temu maila do córki Juliana Grunera w tej sprawie, żeby do treści tego listu, przytoczonego w filmie, ustosunkowała się. Korespondencja do niej dotarła, bo otrzymałem maila zwrotnego z sekretariatu, że przekazano jej mojego maila. Odpowiedzi nigdy nie otrzymałem. Sekretariat wspomniał, że maili do tej pani w tej sprawie było więcej...
 • @Anna-PK 01:33:59
  Czy Pani wie za co Rosjanie zostali wykluczeni z igrzysk i jakie ma znaczenie miejsce w tym rankingu.
  Nawet gdyby byli na 100 miejscu to ?
 • @rumpelsiltskin 01:34:54
  "...maili do tej pani w tej sprawie było więcej..."
  Obawiam się, że nie tylko były w nich zapytania....
 • @Anna-PK 01:33:59
  Jakie to banalnie proste, wystarczy wykluczyć Rosjan z olimpiadki i "rozszczelnić" rurę /NS2/ i mamy IIIWW. ... Ale Pani ich broni, normalnie jak lwica! gdybym był Putinem... :)))
 • @Krzysztof J. Wojtas 23:14:07
  ? wnioskowanie nieuprawnione, chyba, że są tam dodatkowe słówka.
 • @Husky 23:52:06
  bRZydackiej prawdy ?
 • @Anna-PK 00:42:38
  a co, nasi politykierzy mają oskarżyć prawdziwych sprawców ? Przecież politykują z ich nadania.
 • @AUTOR:
  Moje uznanie za podjęcie tematu z podniesioną przyłbicą.

  W polityce na tym poziomie co Putin, gaffy zdarzają się rzadko.
  Jeśli w ogóle. Wszystko z reguły jest skalkulowane, kilka ruchów naprzód.
  W moim przekonaniu putinowskie inwektywy służą następującym względom, w gradacji celów:

  -Wzmocnieniu i uwiarygodnieniu nadwątlonego autorytetu Putina w Rosji, (uniwersalna w sytuacji podbramkowej, a zatem i w Rosji), tradycja obwiniania wroga zewnętrznego, dla zwarcia szeregów,

  - Zamiar utwierdzenia - Putina i żydostwa ( miejscowego i zewnętrznego , jeśli to w ogóle można wyróżniać i rozróżniać ) - o wzajemnej lojalności, - co może i zapewne świadczy - o nadwątleniu jego autorytetu,

  - Poprawy stosunków z USA, przez pozytywny wpływ na tamtejsze żydostwo i w konsekwencji, na administrację

  - https://i2.wp.com/miziaforum.com/wp-content/uploads/2019/12/polska-izrael.jpg

  Ustawienia Polski i Polaków jako chłopców do bicia, w tradycyjnej roli antysemitów,
  -a w rezultacie , podkopania relacji z USA.
 • @stanislav 23:52:29
  Chyba jednak jest Pan lepszy z ekonomii niż z historii.
 • @interesariusz z PL 04:15:47
  Pan tak na logikę?
 • Spokojnie...
  -------------
  "Oszczercza wypowiedź Putina na temat roli Polski w wywołaniu II WŚ jest kuriozalna i zadziwiająca dla nawet tak zdegenerowanej sfery jaką jest polityk"
  --------------
  Spokojnie - Putin puścił smrodliwego bąka lub tego bąka ktoś Putinem puścił - jednak ważne jest to - jak ów smród wykorzystają wielkie media w atrapie Polski i na świecie. Czy będzie grzany temat i w jakim kierunku. Ponieważ dopiero wtedy można coś konkretnego powiedzieć o zaistniałej sytuacji.
  Wniosek?
  Jedno wiemy na pewno - mianowicie wiemy - czyje są wielkie media na świecie i w atrapie Polski - więc obserwujmy czy temat jest grzany i w jakim kierunku jest on grzany.
  Na koniec - puszczanie śmierdzących bąków się zdarza - i albo się je przemilcza przez wielkie media albo niesamowicie grzeje się temat - a robi się to wszystko - przecież nie dla jaj.
 • @1abezmetki 06:41:03
  Myślę, że można dodać jeszcze kilka wątków.

  W sumie - ważne, aby efekt końcowy był korzystny dla nas - w oparciu o prawdę historyczną. A do tego potrzeba stonowanych reakcji i twardego trzymania się faktów.

  Sądzę, że reakcja strony polskiej była właściwa. I teraz należy tę linię kontynuować, ale bez podbijania bębenka.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:01:57
  To znaczy co ? Mamy podtrzymywać "polską" fałszywą prawdę historyczną bo Putin przedstawił swoją fałszywą ? W gruncie rzeczy obie są skrajnie niekorzystne dla Polski bo ukrywają rolę żydostwa - prawdziwych sprawców. Po chyba zgodzi się Pan ze stwierdzeniem, że w 1939 roku Związkiem Radzieckim nie rządzili Rosjanie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:01:57
  Jestem zdania, że to jest prowokacja- wypowiedź WWP.
 • @Jozio z Londynu 19:59:08
  Jak ktoś ma dostęp do neta to znalezienie informacji o współpracy handlowej Trzeciej Rzeszy z innymi państwami aż do wybuchu wojny zajmie kilkanaście sekund. Przytoczę tutaj "Stosunki handlowe między USA i III Rzeszą w latach 1933–1937 w świetle wspomnień ambasadora amerykańskiego w Berlinie Williama Dodda" i tutaj cytat ze wspomnień.-"W latach 1933–1938 doszło do spadku wielkości wymiany towarowej pomiędzy USA a III Rzeszą, choć w 1933, 1934 i 1938 roku Stany nadal dzierżyły PIERWSZE MIEJSCE W EKSPORCIE DÓBR DO NIEMIEC.
  Amerykanie sprzedawali przede wszystkim ropę naftową, nawozy, miedź, żelazo i stal. W latach 1934–1938 eksport paliwa i smaru do Rzeszy zwiększył się prawie trzykrotnie, a dochód z ich sprzedaży wzrósł z 12 do 34 milionów dolarów. USA dostarczały Niemcom od 22 do 32% całkowitej ilości tych produktów sprowadzanych do Niemiec. Poniżej link do źródła.

  Czytaj więcej: https://histmag.org/Stosunki-handlowe-miedzy-USA-i-III....

  A więc głównym zaopatrzeniowcem Trzeciej Rzeszy, pozwalającym jej zbudować siłę militarną były USA które miały z Hitlerem największe obroty handlowe aż do wybuchu wojny. My możemy krytykować politykę polską, przepraszam "polską" ale nie życzę sobie ataku takiego jak Putina bo z pozycji jakich atakuje nie ma żadnych kwalifikacji moralnych ani jak widać merytorycznych. Zarzuty (zresztą bezpodstawne) postawione polskiemu ambasadorowi są niczym w porównaniu z rzeczywistymi zbrodniami sowietów. Tam gdzie Putin kreśli chłodną ocenę przyczyn wojny (Monachium) jest uprawniona ale przypisywanie Polsce inspiracji holokaustu to aberracja, choć jest wystarczająco czytelne ,że to podlizanie się żydom , którzy mają za to dać Rosji certyfikat moralny wyzwoliciela i w ogóle.
 • @JimA 20:17:45
  Rosja nie ma żadnych kwalifikacji moralnych by atakować Polskę bo ma tyle za uszami,że mogłaby poprzestać na tezach związanych z Monachium a resztę pozostawić historykom. Może coś o Układzie z Rapallo?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Uk%C5%82ad_w_Rapallo
 • @Drab61 08:40:24
  Przeglądałem Pana wypowiedzi: są nielogiczne i niespójne w wielu miejscach. Nie da się sugerować rozsądnego rozwiązania na tej podstawie.
 • @JimA 09:36:24
  Owszem, ale dlatego ważne jest stonowane stanowisko Polski, bez zbytniego histeryzowania.
 • @kula Lis 69 09:41:01
  :) Zgadzam się! Uważam, że zostaliśmy prowokacyjnie zaatakowani. A jak to pójdzie dalej to zobaczymy. Co tam Rapallo- rozbiory !:) proszę Pana i wszystko w temacie. :)
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:50:01
  Jak najbardziej. Podobno Polska zareagowała... Ambasador na dywan a Premier przed kamery. Dobrze. No ale to się tak łatwo nie skończy... no nie robi się takich rzeczy, żeby one miały niczemu nie służyć... Te wszystkie wojenne wyburzenia, odszkodowania, zmiany w prawie budowlanym... a tak! i w prawie dotyczącym zabytków i ochrony dzieł sztuki- dziwnie się na siebie nakładają- nie ja teraz dowodów linkowych z rękawa nie wyciągnę- ale tej nocy parę dat mi się precyzyjnie nałożyło na siebie. Och, to tylko dlatego, WWP machnął jakimiś "starożytnymi" papierami... Przed nami Wyzwolenie Obozu i święto Zakończenia Wojny... jakby na ironię jeszcze się jedna dobrze nie zakończyła a zaczyna druga/... trzecia. Histeryzuję? :)
 • @Jozio z Londynu 19:59:08
  Czy Rosja obecnie chce powtórzyć nieudany marsz do serca Europy z 1920 r. bo zaatakowała całą Europę a to cytaty:

  Obrzydliwa prowokacja Putina! Prezydent Rosji obraża pamięć ambasadora Lipskiego: "Był bydlakiem i antysemicką świnią"

  Rosja wzięła na celownik także Czechy? "Absolutna bezczelność"; "Starają się zrobić bohaterów z lokajów nazistów"

  Ambasada Rosji we Francji zestawia niemiecki nazistowski reżim z Francją i Wlk. Brytanią mówiąc o „trzech reżimach zła z krwią milionów Sowietów na rękach”. Niewiarygodne jak można zapędzić się w kłamliwej propagandzie.
 • @JimA Za wojnę odpowiadają światowe ośrodki syjonizmu, w tym żydowskie NKWD.
  Musisz to wiedzieć! (658) Winimy Putina? A kto tak naprawdę zaczął awanturę?
  https://www.youtube.com/watch?v=BHH3kPn9anQ

  II wojna światowa to zaplanowany spisek? Dowody. | S. Pitoń
  https://www.youtube.com/watch?v=shuoP4fHSK8
  Stalin wiedział, że Anglia i Francja nie pomogą Polsce i wtedy zaatakował | prof. W. Włodarkiewicz

  https://www.youtube.com/watch?v=_WWBzL2RBmk


  Oczywiście, że wiedział. Praca nad tą mapą została ukończona w listopadzie 1941 r. czyli przed przystąpieniem USA do WW II. Wyspy Kurylskie, choć jeszcze nie oficjalnie, stały się częścią Rosji Sowieckiej już w 1941 r. Niemiecka akcja wymordowania polskiej inteligencji Außerordentliche Befriedungsaktion była przygotowaniem gruntu przed ponownym zajęciem Polski przez Rosję. Brak frontu zachodniego dało Rosji możliwość zajęcia Europy Centralnej i przeprowadzenia w niej rewolucyjnych zmian które w ostateczności doprowadziły do "pokojowego" przejęcia całej gospodarki Polski in innych państw w Europie Centralnej przez państwa zachodnie. Religijni żydzi w Europie Centralnej nigdy nie zgodziliby się na utworzenie Izrael. Teraz też się nie godzą.Proszę wygooglować sobie "Gigantyczny protest Żydów przeciwko Izraelowi w Nowym Yorku".

  http://www.joeydevilla.com/wordpress/wp-content/uploads/2007/09/post-war_moral_new_world_order.jpg
 • Dla Rosjan pamięć o ofiarach II wojny światowej
  jest wielką i niezabliźnioną raną. Wystarczy spojrzeć jaki spontaniczny odzew ma akcja "Nieśmiertelny Pułk". Jednocześnie dokładnie wiedzą kto im wdrożył komunizm wraz ze wszystkimi cierpieniami. Pozorny paradoks ale Putin formuując swje "prawdy" na temat tamtych czasów musi o tym pamiętać.
  Najrozsądniej było wszystko przemilczeć na zasadzie że to jest wasza prawda, a my mamy inną. Bo już Piłsudski mówił że prawda jest jak dupa, każdy ma swoją. Tym bardziej że "polska" prawda jest dokładnie tak samo kłamliwa jak prawda Putina. Chociaż wypowiedź Lipskiego akurat rzeczywiście miała miejsce.
  Putin przeliczył się co do jednego, nuta antysemicka przy opluwaniu Polaków jest dozwolona ale nie dla wszystkich. Ale jak dojdzie do egzekucji 447, a zapewne stanie się to po wyborach prezydenckich także ten głos okaże się cenny, bo świat zapamięta z tej awantury zapewne tylko to że Polacy jeszcze przed wojną chcieli budować pomnik Hitlera.
 • @JimA 10:04:42
  Bardzo ciekawa będzie rozgrywka w Izraelu czy dojdzie do spotkania Trump - Putin?
  I efekty.

  Niedługo sporo spraw się wyjaśni.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:48:57
  czasami robię sobie jaja, czasami nie ...
 • @kula Lis 69 10:39:20
  Stalin wiedział ... tylko myśmy nie wiedzieli, w tym problem. Historia kołem...
  Podzrawiam
 • @
  od 1 stycznia nadchodzącego roku Nord Stream, pierwszy etap gazociągu, który rozpoczął działalność w 2012 r., może i na pewno zostanie uruchomiony na pełnych obrotach.
  Od tego czasu dwukrotnie padł ofiarą sabotażu proamerykańskiego lobby w Unii Europejskiej, a obecnie jest obciążony tylko w 50%.
  GASCADE Gastransport GmbH, operator EUGAL, potwierdził EADaily, że „za kilka dni” komercyjne dostawy niebieskiego paliwa rozpoczną się na pierwszej linii EUGAL. Umożliwia transport 30,9 miliarda metrów sześciennych rocznie z wybrzeża Morza Bałtyckiego Niemiec do granicy z Czechami. Gazociąg jest w pełni zintegrowany z niemieckim i europejskim systemem przesyłowym gazu ze względu na połączenie z innymi nitkami i jest w stanie dostarczać gaz w dowolnym kierunku. Budowa drugiej linii EUGAL przebiega zgodnie z harmonogramem. Uruchomienie gazociągu o pełnej przepustowości 55 miliardów metrów sześciennych rocznie planowane jest na 1 stycznia 2021 r.
  Można zatem stwierdzić, że EUGAL, który ma około 480 kilometrów długości i biegnie równolegle do OPAL, zapewni Gazpromowi wyjątkową okazję do zrekompensowania tymczasowych strat związanych z intrygami przeciwko OPAL i Nord Stream 2 ”.
  A to oznacza również, że Nord Stream będzie znów działać na pełnych obrotach.
  Możliwości EUGAL są dostępne dla wszystkich uczestników rynku na platformie rezerwacji PRISMA. Nie ma amerykańskich sankcji przeciwko niemu.
  https://eadaily.com/ru/news/2019/12/29/severnyy-potok-mogut-zapustit-na-polnuyu-moshchnost-1-yanvarya
 • @Drab61 10:40:49
  "jest wielką i niezabliźnioną raną. Wystarczy spojrzeć jaki spontaniczny odzew ma akcja "Nieśmiertelny Pułk"

  Jeśli ktoś stracił dziadka na wojnie, albo obu dziadków, co zapewne nie jest rzadkością, to jak może o tym zapomnieć. Albo o ich grobach?
 • Siała baba mak, nie wiedziała jak
  Stalin wiedział, nie powiedział, a to było tak ...
 • @Wrzodak Z. 21:06:58
  Wypowiedź JE Putina przede wszystkim uwiarygadnia rusofobiczną politykę polskich elitek oraz uderza w środowiska polskie przychylne Rosji i chcące z nią zbliżenia.
  To jest bardzo źle.
  Bo Polska i Rosja przetrwają tylko w sojuszu, nawet nie we współpracy, tylko sojuszu.
  Ani my, ani oni nie przetrwamy osobno.
  Dominacja w broni strategicznej to mało, żeby przetrwać.
  A sytuacja Polski - wiadomo.
  Jeszcze raz powtórzę.
  Wypowiedź JE Putina wzmacnia przede wszystkim rząd w PISu i jego politykę.
 • @Pedant 12:03:59
  Trzymajny się realiów. W pochodach "nieśmiertelnego pułku", bierze udział mniej niż 10% rosyjskiej populacji,
 • @1abezmetki 12:50:34
  "Trzymajny się realiów. W pochodach "nieśmiertelnego pułku", bierze udział mniej niż 10% rosyjskiej populacji,"

  10% to 14 milionów. W Polsce to byłby pochód trzymilionowy.

  Poza tym ci którzy stracili dziadków i nie lubią chodzić na pochody, zdaniem Pana są obojętni?

  Nie rozumiem, czego Pan chce dowieść?

  https://media2.s-nbcnews.com/j/newscms/2015_19/1017331/pc-150509-immortal-regiment-jsw-03_4dd6a50cf7f3448b58856367221051d8.fit-760w.jpg
 • @Pedant 13:04:33
  - A tego, że 90 % Rosjan nie bierze w tej akcji udziału. Tylko tyle.
 • @1abezmetki 13:18:56
  To taki erzatz obchodów 1 Maja i Święta Rawolucji Październikowej. Mówiąc wprost - socjo-inżynieria. Prawdziwe żałoby obchodzi się w domowej intymności. To putinowski sposób na więdnące słupki poparcia i manipulacja radziecką historą, na cyniczny użytek, sprawującej władzę - mafii oligarchiczno-żydowskiej!
 • @1abezmetki 13:37:13
  "To putinowski sposób na więdnące słupki poparcia i manipulacja radziecką historą, na cyniczny użytek, sprawującej władzę - mafii oligarchiczno-żydowskiej!"

  Znowu o Żydach? Też by Pan chciał postawić pomnik wiadomo komu jak Józef Lipski?

  Gubię się, komu bardziej Pan chce podsrywać, Ruskim czy Żydom?
 • @Pedant 13:42:44
  Ad: "Gubię się, komu bardziej (...)"

  - A gub sie Pan, co mnie do tego!
 • @Drab61 10:40:49
  Idą w pochodzie ze swoimi dziećmi i dziadkami wszędzie gdzie żyją na świecie!
  https://youtu.be/VvFtuUidifc

  https://youtu.be/rXSmgKo1kU0

  https://youtu.be/B6uh9w5a9wM
 • @Pedant 13:04:33
  http://vesti-sochi.tv/images/stories/lenta2-no/netaniah.jpg
 • @1abezmetki 14:06:06
  "Idą; - jeden z pałą, drugi z dzidą"..
 • @1abezmetki 13:37:13
  "Prawdziwe żałoby obchodzi się w domowej intymności."
  Naprawde ???
  Wszystkie święta w Polsce, to jakaś żałoba. Same klęski.
  Oprócz oczywiście 22 lipca.
  Już nawet 9 maja obchodzimy jako klęskę.
  Więc po ki chuj wychodzimy na ulicę ?
 • @1abezmetki 14:19:42
  Dzień bez dowalenia Rosji , jak widać u ciebie dniem bez wypłaty . :)))
 • @demonkracja 08:00:40
  Putin nie mówił o roli Polski w wywołaniu 2WŚ, ale potępił Polskę za to, jak wykorzystała dolewanie oliwy do ognia przez innych.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:01:57
  Jasne, rolą Polski jest ujadanie na Stalina, polakożercę, zbrodniarza, który tak okrutnie przetrzebił Polaków, że aż pod jego rządami urodził się największy polski wyż demograficzny, być może również Pan, a więc, jeśli za Stalina mimo jego zbrodni miało się ochotę i dało się tak wspaniale rozmnażać, to pod niemiecką okupacją, która przecież nie była gorsza, z całą pewnością też mnożylibyśmy się jak króliki.

  Te obozy zagłady to były takie obozy dla nielicznych niesfornych, co nie widzieli dla siebie przyszłości w nowych wspaniałych Niemczech, i nie chcieli się podporządnować społecznej dyscyplinie.

  Ogarnijcie swoje myśli, ludzie.

  Dość tych bredni. Prawdziwi bohaterowie 2WŚ w grobach się przewracają.
 • @Drab61 08:40:24
  Przede wszystkim trzeba przypominać, kto sfinansował hitlerowski cud gospodarczy. Naród wdeptany w ziemię po 20 latach był w stanie walczyć z całym światem.
 • @kula Lis 69 09:37:52
  Trudno, ambasadorska sfołocz dała powód na piśmie do posądzania nas o planowanie holokaustu.
 • @kula Lis 69 09:41:01
  A jakie kwalifikacje moralne ma Polska, aby bez przerwy ujadać na Rosję, i oskarżać ją o chęć napaści?

  To Polska wspiera banderowców i palenie ludzi żywcem na Ukrainie.

  Teraz.

  To Polska napadła na Irak i razem z sojusznikami wymordowała tam milion ludzi.

  Nie tak dawno.
 • @JimA 10:04:42
  Polska nie rozpętała 2WŚ, ale rozpęta 3-cią.
 • @Pedant 12:03:59
  a o poświęceniu, poświęceniu życia dla NAS !
 • @AlexSailor 12:46:58
  Wzmacnia antypolskę politykę PiSu.
 • @1abezmetki 12:50:34
  a ile polskiej populacji bierze udział w marszu niepodległości ?
 • @interesariusz z PL 19:37:37
  Jak Pana traktować poważnie, gdy takie brednie pisze?

  Wielokrotnie wskazuję, że Stalin nie jadł niemowląt, a zachowywał się racjonalnie dbając o rozwój kraju i wcale nie wykazywał nienawiści względem Polski.

  Raczej normalnie - jak przywódca obcej cywilizacji.

  natomiast jest pytaniem jaką rolę w ZSRR pełnili Żydzi, i czy Stalin mógł się im przeciwstawić.
  Trochę ich wyrżnął - zwłaszcza w 1937/8, ale tylko część. I w końcu zadbali o jego szybkie zejście.
 • @1abezmetki 13:37:13
  Nieprawda, w Polsce żałoby obchodzi się na cmentarzach.
 • @interesariusz z PL 19:44:34
  Mam nadzieję, że jak ci duzi wezmą się za łby, to nas kopną w d... i każą siedzieć cicho.. I powinniśmy to zrobić.
 • @Jwu 19:50:44
  bez przesady, wielu Japończyków przeżyło atak nuklerarny, wielu przeżyło czarnobyl, a elita ma świetne schrony.
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:51:17
  Jak można poważnie traktować pojebów, którzy zwrównują reżim stalinowski z hitlerowskim ?

  Dla nich trzeba by ponownie uruchomić Majdanek, aby otrzeźwieli.

  Szczęśliwego Nowego Roku, może nie będzie gorszy. Nadzieja matką głupich.
 • @interesariusz z PL 19:56:32
  Przecież to dwie podobne ideologie, gdzie różnice dotyczą tego, kto jest "nadzorcą". Obie wzorują się na judaizmie (patrz wersja obecnego Izraela - metody identyczne.

  Nadzieja majtki gubi. (parafraza pańskiej uwagi).
 • @interesariusz z PL 19:51:27 polskie cmentarze...
  ... to licytacja próźnej wystawności. Granit szwedzki, marmur czy polerowany beton, - chroniczny mizantropie.
 • @JimA 21:18:30
  Każdemu się zdarza. Putin dał się ograć. Mnie ciekawi jakie to ,,gorące ziemniaki'' dzięki tej pisowskiej petycji w PE, Polacy wyciągną z ognia. To że tą akcję nakazali panowie swoim sługusom z PiS odpalić to pewne. Ciekawe tylko dlaczego teraz. Odpowiedzi jest pełno. Na pewno chcą odwrócić uwagę opinii społecznej od jakiegoś sk.....syństwa które nam szykują.
 • @1abezmetki 13:20:07
  Panie 1abezmetki, prośba o wypicie szklanki zimnej wody zamiast pisania kolejnego podobnego komentarza, bo konsekwencje mogą być przykre. Na razie kasuję "głębokie myśli kilku osób".

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031