Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
997 postów 16390 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Struktura władzy; POLIN

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jak zorganizować władzę nad społeczeństwem? Jakie elementy są niezbędne do skutecznego nadzoru?

 

 
W zasadzie brak rozważań na ten temat mimo, że jest to kwestia zasadnicza. Kamufluje się zaś sprawę dywagacjami o demokracji, Sejmie i podobnych instytucjach, których rolą jest odwracanie uwagi od spraw podstawowych.
 
Co na początek?
Likwidacja ludzi (elit), które byłyby w stanie ocenić rzeczywiste zamierzenia tworzonej władzy. Uczyniono to skutecznie i bezlitośnie zaraz po II WŚ - pod pozorem walki z reakcją. Sprawa na tyle oczywista, że nie ma co jej poświęcać uwagi.
 
Jednak, aby utrwalić  władzę konieczne było stworzenie struktur pozwalających ją skutecznie sprawować.
Najważniejszą kwestią jest samoutrzymanie, czyli  zapewnienie materialnych podstaw systemu. Do tego służy system podatkowy. Każdy "poddany" jest obowiązany służyć swemu "panu". 
Podstawą dalej istniejącej struktury władzy jest  system podatkowy. A, co widać, mimo rzekomej zmiany w 89 roku, żadne faktyczne zmiany nie nastąpiły. Warto zwrócić uwagę, że jest to struktura poza jakąkolwiek kontrolą społeczną. Owszem - poszczególne rządy nieco "popuszczały popręgu", ale nigdy nawet nie było mowy o istotnych zmianach.
PiS nieco ukrócił samowolę struktury - to wyprowadzanie pieniędzy poprzez VAT - ale dalej ona pozostała i w każdej chwili można będzie (po zmianie władzy) przywrócić jej swobodę działania.
 
Drugi element - to środki kontroli poprawnego działania, czyli system sądownictwa. Rolą sądownictwa jest utrzymać sprawne działanie struktury (podatkowej) i likwidowanie wszelkich zalążków organizacji, które mogłyby podważyć z czasem funkcjonowanie państwa opresyjnego. Chodzi tu zarówno o kwestie idei (partie polityczne, stowarzyszenia itd., które likwiduje się nadając im znamię faszyzmu, antysemityzmu i tp., jak i gospodarcze, gdzie zbytnie bogactwo mogłoby pozwolić na samodzielność (patrz likwidacja Optimusa i wielu innych - tu udział i współpraca sądów z urzędami skarbowymi była wzorcowa).
 
Co jeszcze jest konieczne? Oczywiście siłowe struktury nadzoru, czyli policja, ale z wydzielonym pionem interwencyjnym niezależnie sterowanym (ZOMO kiedyś, a teraz?). Do tego dochodzą służby specjalne.
Uzupełnieniem są media sterujące świadomością poddanych oraz uczelnie, gdzie kształcone są nowe kadry dla systemu - sprawujący władzę nie mogą być głupi.
Wszystkie wskazane instytucje wymagają stosownie wykształconych i ukształtowanych kadr z pełną kontrolą ich spolegliwej świadomości zasad działania. Tylko ludzie w pełni zasługujący na zaufanie, a więc tacy, którzy nie wykazują się samodzielnością i posiadaniem własnego zdania, mogą awansować przebijając się przez "szklany sufit".
Oczywiście, każda niesubordynacja jest koordynowana, a wszelkie próby usamodzielnienia - błyskawicznie likwidowane w dowolnej formie i zakresie.
 
W czyim interesie utrzymywana jest ta struktura władzy?  Korzyści mają wszystkie szczeble hierarchii, chociaż te niższe w ograniczonym zakresie. No i jest jeszcze cała grupa społeczna - rezerwuar  sił z których wywodzą się elementy wykonawcze; tej grupie zapewnia się korzystne warunki rozwojowe pozwalające na uniknięcie stresów związanych z problemami dnia codziennego, ale bez nadmiernych ekscesów.
 
I na koniec zadam "podstępne " pytanie, gdyż chyba jest oczywistym kogo  do wskazanej warstwy uprzywilejowanej społeczeństwa zaliczam:
- czy ten układ, struktura społeczna, pozwala na rozwój pozostałej części społeczeństwa?
 
Jeśli są zastrzeżenia - to jakie?  A więcej - czy tworząc inną strukturę  da się zapewnić lepsze warunki rozwojowe?
 
Warto bowiem zauważyć, że próba zmian może wiązać się z długotrwałym chaosem, a nawet wojną - także domową. Jeśli do tego  wizja zmian nie będzie jasna, to efektem tumultu będzie struktura gorsza od dotychczasowej - patrz zmiany po 89 roku.
Zatem starą zasadę trzeba zastosować - "nie pchaj się na afisz jak nie potrafisz". A przekładając to z polskiego na nasz - póki społeczeństwo w swej masie nie uzyska świadomości potrzeby i kierunku zmian - nie powinno  poddawać się wpływom wichrzycieli. Zwłaszcza durniów nie widzących wzajemnych korelacji systemu, a jedynie wskazujących jakieś bulwersujące (głównie ich) zdarzenia. Do tego jest też sporo prowokatorów, których zadaniem jest eliminacja przejawów niezadowolenia - także możliwych ognisk ich powstawania.
Jedynym sensownym działaniem jest praca nad świadomością społeczną i nie należy dążyć do chwilowego poklasku. Jeśli społeczeństwo dojrzeje do zmian - to zajdą one w procesie ewolucyjnym, gdzie podważenie muru obecnego systemu w jednym miejscu spowoduje jego upadek na całej długości - zasada  domina.
 
Zachodząca zmiana w sądownictwie, jeśli faktycznie zostanie dokonana, może być początkiem  dalszych przemian. Cofnięcie się i ustępstwo względem żądań "kasty sędziowskiej" spowoduje chaos  o nieprzewidywalnym zakresie i skutkach. Niższą ceną dla obu stron sporu będzie dokończenie reform; wbrew pozorom, dotychczasowa warstwa uprzywilejowana niewiele straci i to głównie na prestiżu, a zyska na tym stabilizację pozycji. 
Z kolei każda walka będzie prowadzić do eskalacji postaw i stosownych efektów końcowych.

KOMENTARZE

 • A toś Pan wypalił
  "Likwidacja ludzi (elit), które byłyby w stanie ocenić rzeczywiste zamierzenia tworzonej władzy"

  doprawdy, były takie elity ?
 • Społeczeństwo składa się prawie wyłącznie z durniów
  najlepszym przykładem jest medialna nośność uniewinnienia Najsztuba, wciąż wykorzystywana do rozbudzenia antymafijnych emocji, od premiera do głąbów,

  podczas gdy jest to jeden z nielicznych wyroków opartych o szczyptę rozsądku,

  nikt nie przytacza wyroków prawdziwie absurdalnych,

  wniosek: nikt nie dba o reformę w sensie podniesienia jakości orzekania, i nadanie mu społecznie pożądanego sensu.
 • Panie Krzysztofie, Pan naprawdę wierzy w to,
  że chodzi o coś innego niż zastąpienie nadzwyczajnej kasty, kastą trolli Ziobro? Kastą ludzi popzbawionych najmniejszych skrupułów moralnych, co w walce o stołek nie brzydzi się pomówieniami, trollingiem. Kastę, która ma zapewnić bezpiecenstwo aferzystom spod znaku PiS?
 • @Zawisza Niebieski 09:37:02
  No to co? Skoro ludzi nie obchodzi deprawacja obecnej kasty, to co mają się przejmować, że zastąpi ją podobna?

  A może będzie ciut ciut lepsza, tak jak pod PiSem jest ciut, ciut lepiej.
 • @interesariusz z PL 09:24:52
  A kto tworzył II RP?
 • @interesariusz z PL 09:29:06
  Wczoraj spotkałem Najsztuba. Na wszelki wypadek trzy razy rozglądałem się przy przejściu na drugą stronę drogi.
 • @interesariusz z PL 09:40:20
  "Skoro ludzi nie obchodzi deprawacja obecnej kasty, to co mają się przejmować, że zastąpi ją podobna?"

  Kultury polityczno-prawnej nie podniesie się personalnymi roszadami. Główna różnicą jest, że o ile dotąd ton nadawało względnie zamknięte środowisko, powstanie nowy partyjny zewnętrzny ośrodek wpływu.
 • @Zawisza Niebieski 09:37:02
  Pisze Pan tak, jakby "nadzwyczajna kasta" miała jakiekolwiek skrupuły moralne - a widać to na przykładach wyroków.

  Zatem - każda zmiana jest lepsza niż to, co mamy.

  PS. Pańskie zastrzeżenie są typu : nie zmieniajmy, bo może być gorzej.
  Moje podejście: jest tak źle, że gorzej być nie może. Zatem każda zmiana jest lepsza niż obecna sytuacja.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:27:19
  "Moje podejście: jest tak źle, że gorzej być nie może."

  Zawsze może być gorzej.
 • @Pedant 10:35:39
  O kurcze: znaczy - Juszczyszyn I Prezesem SN?
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:27:19
  Panie Krzysztofie, dziecinną naiwnością jest, że może być lepiej. Gdybyśmy nie mieli doświadczenia z działania prokuratury całkowicie kontrolowanej przez Ziobro, gdybyśmy nie mieli ustawy kagańcowej można by myśleć, zmieńmy i popatrzmy. Ale mamy niszczenie dowodów, przy wypadku Szydło, przy aferze podkarpackiej (pedofilskiej). Brak badania sprawy zleceniodawców Chrzanowskiego w aferze KNF. Widzimy osobę pozbawioną kompetencji zależną od prezesa na czele Trybunału Konstytucyjnego. Ja nie mam najmniejszej wątpliwości, że celem zamiany "nadzwyczajnej kasty" na "kastę trolli Ziobro" jest tylko przejęcie władzy nad sądami, by chronić przestępców PiS. Zbyt dużo na to dowodów.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:22:41
  elity od odddawania guzików, dziękuję.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:24:16
  Rozumiem, że w aucie, trudno to nazwać spotkaniem,

  ja zawsze rozglądam się z pięć razy przed przekroczeniem ulicy, bez względu na to, czy na pasach, czy poza nimi, czy na czerwonym świetle, czy na zielonym.

  To pierdla to powinien pójść zarządca drogi oraz posłowie, a nie kierowca wykonujący praktycznie niewykonalną dyrektywę.
 • @Pedant 10:25:13
  Właśnie to napisałem.
 • @Zawisza Niebieski 11:03:40
  to chyba jakieś pomieszanie z poplątaniem

  Szydło za swoj wypadek odpowiedziała, jak każdy.

  Pan piszesz o wypadku BORu, czy czegoś tam. Z jakiej racji miesza Pan do wypadku Panią Premier?
 • @interesariusz z PL 11:09:07
  Nie mówię o wypadku z Krakowa a z Oświęcimia, gdzie "cudownemu" zniszczeniu uległy nagrania z kamer monitoringu, gdzie doprowadzono do przedawnienia możliwości rozważania odpowiedzialności BOR.
 • @interesariusz z PL 11:09:07
  Dlaczego mieszam do wypadku w Oświęcimiu Szydło. Z zeznań jednego z BOR-owców wiemy, że Szydło przeszkadzały syreny i żądała, by ich nie włączać, a jest to jedna z przyczyn, dlaczego za ten wypadek odpowiada BOR i dlaczego niszczono dowody.
 • Autor
  Największą wada Polaków jest skłonność do przebaczania nawet tym którzy na przebaczenie nie zasługują. Cała ta wierchuszka komuny z PRLu właśnie stąd się wzięła w dzisiejszej polityce. Najpierw musi być żal za grzechy i pokuta. Inaczej nic dobrego z tego przebaczania nie będzie.Przebaczać owszem można po spełnieniu wymienionych warunków, ale nagradzać stanowiskami ?
  Dożywotnio najniższa warstwa społeczna powinna być w standardzie. Syndrom sztokholmski jest dostrzegalny na każdym kroku.
 • @Zawisza Niebieski 11:03:40
  Żal mi Pana. Wyglądał Pan kiedyś na normalnego człowieka. A tu dopadł Pana antypisizm i to w klapkach (na rozumie).
  Gorsze to niż chiński wirus. Tego nie da się uleczyć. Można tylko amputować z pozostałościami organizmu.
 • @interesariusz z PL 11:06:49
  Nie w aucie, ale w poczekalni PGE w Konstancinie.
 • @Husky 11:22:10
  No nie. Musiałbym wykasować Interesariusza, Zawiszę, Pedanta i wielu innych.
  Światła Neonu.
  Co by tu nam zostało? Pustka, zero, nic. Czy mogłoby być gorzej?
  Tego najtęższy pedant by już nie wymyślił.
  Tylko ciemność d.... murzyna została a i tam kilku siedzi i to da się zauważyć w komentarzach.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:33:29
  Jako Naród wybitnie umiemy przepraszać i przebaczać.
  Zapomnieliśmy za to jak dać w pysk.

  A na 100 przypadków, 99 razy trzeba dać w pysk, raz przeprosić.

  ps.
  Jacek Kaczmarski śpiewał: "nie powywieszali wszystkich zdrajców stanu, w pola pól bitewnych powgniatane głowy".
  Chyba do dziś lekturą jest Kordian. Wszyscy czytają, prawie nikt nie rozumie.

  Pozdrawiam
 • @interesariusz z PL 11:06:49
  "ja zawsze rozglądam się z pięć razy przed przekroczeniem ulicy, bez względu na to, czy na pasach, czy poza nimi, czy na czerwonym świetle, czy na zielonym."

  Niestety jest wiele osób niedołężnych, niedowidzący, głuchawi, czy to z powodu starości, czy chorób lub upośledzeń. Czy należy im zabrać prawo do wychodzenia z domu?

  To kierowcy jadący groźną rozpędzoną maszyną powinni brać na siebie odpowiedzialność lub być pozbawiani prawa jazdy. Nie ma tu symetrii.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:33:29
  Rzeczywiście istnieje takie ryzyko.
  Tylko co zrobić z takimi co w lodówce mają żyda lub co gorsza Kaczynskiego
 • @Pedant 11:46:20
  Oczywiście, że symetrii nie ma,

  ale Polak wszystko potrafi sprowadzić do absurdu i potem w tym wykreowanym absurdzie wegetować.

  Gdy, za komuny, przy moim wyrażanym w pismach do władz sprzeciwie, wprowadzono obowiązek jazdy na światłach mijania, postulowałem, aby doświetlić przejścia dla pieszych, stosownie do utrudnień wykreowanych przez światła dające po oczach.

  Oczywiście polskie oszołomy, jak to oszołomy, jakoś to będzie, damy radę.

  No więc nie dajemy. Nie tylko świateł mijania przybyło. Wszędzie aż się skrzy, a światła mijania na garbie stają się drogowymi.

  Zamiast powszechnie korzystać z aut, stawiamy coraz wyższe wymagania kierowcom. A nawet ci z umiejętnościami cyrkowymi, i tak będą się poruszali w tempie 10km/godz.

  No to po co nam samochody? Dla szpanu, czy do celów transportu osobistego z bagażem?
 • @
  Świetny ten program Kasta na TVP Info o 21:30
  Szkoda,że tak późno, ten program powinien być co najmniej od trzech lat codziennie na antenie;dziękuję twórcom i pomysłodawcom, samo życie tworzy scenariusze szokujące,co kasta robi,nie trzeba wymyślać.
 • @Husky 12:15:44
  ta propagandówka, której komuna by się powstydziła ?
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:33:29
  "Co by tu nam zostało? Pustka, zero, nic. Czy mogłoby być gorzej?
  Tego najtęższy pedant by już nie wymyślił. "

  Oj mógłby, mógłby ;) Zawsze może być gorzej.

  Dla wyjaśnienia, nie jestem entuzjastą żadnej partii. Ale jak się nie ma co się lubi to musi się lubić co się ma.

  Jestem zwolennikiem pracy organicznej, nie zależy mi aby inni podzielali moje poglądy bo nie jestem nieomylny, tylko aby rozwijali swoje własne poglądy mądrze. Wtedy coś dobrego z tego wyniknie, chociaż nie od razu.

  "Ludzie zawsze smucą się lub cieszą i nie ma takiej godziny, gdzie by ktoś nie śmiał się lub nie wzdychał. Cały zaś bieg historii polega na tym, że gdy więcej jest radości między ludźmi, mówimy – państwo kwitnie, a gdy częściej płyną łzy, nazywamy to upadkiem." (Bolesław Prus, "Faraon")
 • @interesariusz z PL 12:06:54
  Oj tam, oj tam.
  Toż te staruszki i tak niedługo powymierają - szkoda paliwa na zwalnianie, a do tego ścieranie hamulców jest bardzo szkodliwe dla atmosfery.

  Także ci, co kiepsko widzą. W końcu prawa doboru naturalnego (darwinizm) są ponadczasowe i nie da się ich wyeliminować. Zostaną tylko młodzi, zdrowi i trochę bogatych.
 • @interesariusz z PL 12:20:04
  Wiem,wiem
  Dlatego by sie prawdy "dowiedziec" ogladam tylko TVN24 i czytam gooowno koszerne zwane GW
 • @interesariusz z PL 12:20:04
  Gdzie szanowny mieszka i w jakich porach przechodzi przez jezdnie?
  (Nie chce mi się za długo czekać, a zlecenie jest).
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:28:19
  chodzę po wrocku nie zwracając uwagi na światła, za to umykając spod kół.
 • @Husky 12:27:00
  O sądach trzeba pisać prawdę, o absurdalności wyroków, a nie brać publikę pod włos eksponując jakąś krzywdę.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:27:02
  Nie Panie Krzysztofie, to u Pana PiSizm jest daleko posunięty, to schorzenie nie pozwalające realnie ocenić sytuację. Wszelkie dowody na zło w PIS traktuje Pan jako atak na PiS. To efekty prania mózgów przez media zależne od PiS. Widzi Pan PiS jako "oblężoną twierdzę" którą trzeba bronić. Dowolną aferę jest Pan w stanie przykrywać, stać się wspólnikiem moralnym tych afer. Ja Panu pokazuję konkretne afery i ich tuszowane przez prokuraturę, zaś Pana PiSizm nakazuje Panu wypieranie tego.
  Co Pan odpowie na fakt iż aferę KNF ograniczono tylko do posłańca. Jak Pan wyjaśni wymówienie z zachowaniem wszelkich praw do odpraw dla członków mafii VAT jaka utworzyła się w inisterstwie Finansów pod władzą Banasia? Takich afer można wyliczać ale u Pana jest blokada myślenia, Pan to wypiera z siebie wmawiając mi zgodnie z zaprogramowanym wzorcem antypisizm. Wszyscy odporni na PiSizm to dla Pana antypisiści. Nie jest Pan jak Husky PiSowski politrukiem ale ofiarą prania mózgów przez media zależne od PiS.

  Jako terapię na PiSizm pokażę Panu kolejny przykład prania mózgów przez TVPiS "Naród głupi wszystko kupi". Program "Kasta" w TVPiS.
  https://wiadomosci.wp.pl/kasta-w-tvp-info-ujawniamy-drugie-dno-historii-pani-barbary-te-informacje-nie-pojawily-sie-w-materiale-6470036937418369a

  Poziom kłamstwa i prania mózgów w tych mediach jest porównywalny do czasów Urbana. Pan niestety temu uległ.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:26:54
  Rozumiem, że Pan, jako Pan na jakiejś wsi, powozi autem tylko w celu dodania sobie splendoru wśród tubylców, w związku z tym im wolniej i dostojniej, tym lepiej.

  Ja jeżdżę tylko dlatego, że nie umiem się teleportować.
 • @Zawisza Niebieski 12:44:09
  a czyż PiS nie jest dyskryminowany tylko dlatego, że jest PiSem i populistycznie mówi o korzyściach dla zwykłych ludzi?
 • @Zawisza Niebieski 12:44:09
  Te wszystkie afery to zero, nic, null wobec "nadzwyczajnej kasty".
  Pan wybiera pojedyncze przypadki i to nie mające powiązań, a kasta ma to za normę.

  PS. Tak wam szkodzi TVP - że podaje trochę faktów?
  A przecież i tam nie wolno pokazać wszystkiego, bo by się ludzie za bardzo wk....
 • @interesariusz z PL 12:46:44
  Tylko w niedzielę na sumę, a i to umyślni biegną przodem z pochodniami.
 • @interesariusz z PL 12:48:51
  Nie, mamy kilka przyczyn wzajemnego "odrzucania" PiS i KO. Główną i w zasadzie decydującą jest konieczność utrzymania dwóch przeciwstawnych elektoratów. Bez przeciwstawnych partii KO-PiS nie dałoby się tak długo rządzić Polakami. Mają dwie przeciwstawne partie (od dawna glosujemy przeciw nie za) gdy PiS narobiło afer (2007) ludzie skierowali się do PO. Po aferach PO (szczególnie na podstawie taśm z restauracji Sowa i Przyjaciele) ludzie wrócili do PiS. Gdy już działania PiS wyjdą nam bokiem Polacy znów wrócą do KO (czy jest inna siła, która może temu tandemowi się przeciwstawić? Tak więc KO musi odrzucać PiS zaś PiS KO. Dzięki temu "elity" KO-PiS utrzymują większość miejsc w parlamencie i senacie. Inaczej gdyby działali razem a nie przeciw sobie już dawno KO-PiS utraciłoby władzę, bo Polacy poszukaliby innego rozwiązania.
 • @Zawisza Niebieski 13:19:15
  Polacy od wieków nie potrafią znaleźć rozwiązania dla siebie. Każdy Polak woli obcokrajowca od sąsiada, każdy Polak woli obcego na tronie, u władzy, itd.

  Gdyby nie PoPiS, rządziliby tu inni hochsztaplerzy. Polak nie potrafi z niczego dobrowolnie ustąpić, no to musi ustąpić ze wszystkiego.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:57:24
  Polakom nie szkodzi TVPiS, bo poddaje kilka faktów, a to, że jest strumieniem kłamstw. TVPiS należy traktować tak samo jak media Urbana. A te wydaje mi się, że Panu przeszkadzały, myl się? Praktycznie każdą informację podawaną przez to medium trzeba sprawdzać, bo większość to półprawdy lub całe kłamstwo. Przecież slynne "paski" to już źródło pośmiewiska z tych mediów.

  Czyż słynne tablice nie były również pojedynczymi przypadkami? Tam były jazdy prawników po pijaku, prawnicy z Kasty trolli Ziobro również jeżdżą po pijaku.

  Możemy zapytać się, jak reforma ma służyć Polakom, skoro za czasów PIS średni czas rozpoznawania spraw przedłużył się. Ile afer należy anu wymienić, by dotarło do Pana iż "reforma" sądownictwa służy ochronie aferzystów PiS? Proszę następne. Służby zajęte szukaniem haków na opozycję nie zdążyły na czas sprawdzić Banasia i dziś mamy aferę nieusuwalnego Banasia. Z zeznań agenta CBA, który wykrył aferę podkarpacką wiemy, że byli oni posyłani dla szukania haków na poprzedników a nie dla kontroli tego co się rzeczywiście w danym rejonie dzieje. Obecne władze nie są wolne od afer. Nawet w samym CBA mamy aferę gdzie z kasy wyparowało 15 mln zł. Mamy aferę Funduszu pomocy ofiarom przestępstw, czym szachuje Banaś Ziobro, stąd PiS odpuściło Banasiowi. Haki, Haki, Haki.
  https://oko.press/ziobro-naruszyl-dyscypline-finansow-publicznych-pieniadze-na-pomoc-dla-ofiar-przestepstw-przekazal-cba/
  Myśli Pan, że "kastra trolli Ziobro" nie ma powiązań? Co więcej "ustawa kagańcowa" pozwoli Ziobro wpływać na decyzje sędziów. Co Pan powie o liście poparcia do KRS, gdzie PiS jak diabeł święconej wody boi się jej ujawnienia. Myśli Pan, że gdyby nie była to afera, to PiS by tak bało się jej ujawnienia?

  Czy to nadal uważa Pan za przypadki jednostkowe, czy choć trochę PiSizm Panu odpuszcza?
 • @interesariusz z PL 13:37:41
  Przykre to Pana twierdzenie, choć przypomina mi to powstanie Rusi, gdzie Rusini nie mogąc się pogodzić zaprosili do rządzenia nimi Waręgów Ruryka.
  Faktem jest, że w mojej opinii nad KO-PiS jest "grupa trzymająca władzę" o której mówił L.Kaczyński na spotkaniu z dezerterami z Armii Andersa "bez względu na to kto będzie rządził Polską interesy Izraela będą zabezpieczone" (piszę z pamięci) Żadna z opcji KO-PIS nie jest pro polska. KO realizuje interesy korporacji Europy Zachodniej. PiS USA i Izrael, przy czym jest przez USrael poniewierany a nadal trzyma się nogawki "pana".

  Rozpaczliwie nieudolna "dyplomacja" powoduje ciągłe kompromitacje Polski, jak choćby ostatnia, jak Putin ośmieszył Dudę.
 • @Zawisza Niebieski 13:43:22
  tak, co nam mogły przynieść reformy gospodarowania, skoro i tak nie byliśmy w stanie przezwyciężyć zachodnich sankcji.

  Skoro jest sabotaż, to jak liczyć na poprawę bez zatrudnienia łamistrajków?

  A w sprawie list. To może zrezygnujmy z tajności wyborów. Iście polsko-szatański wynalazek.
 • @Zawisza Niebieski 13:43:22
  Ja już w latach 80 - tych wskazywałem na bardzo dobre wypełnianie roli przez Urbana.

  Niech Pan poda wszystkie fakty korupcji wśród kasty - porównam to z przypadkami tu wymienionymi.
 • @Zawisza Niebieski 13:55:53
  "przypomina mi to powstanie Rusi, gdzie Rusini nie mogąc się pogodzić zaprosili do rządzenia nimi Waręgów Ruryka."

  Tak podają stare ruskie kroniki. Chociaż Putin na spotkaniu z historykami podał to w wątpliwość. Jako doświadczony polityk wyraził przypuszczenie, że Waregowie zostali sprowadzeni jako opłacani sprzymierzeńcy, potem zrobili przewrót a później jeszcze zadbali aby kroniki przedstawiły ich w najlepszym świetle.

  Nasuwa się historia Krzyżaków sprowadzonych na Mazowsze, oraz Anglosasów zaproszonych przez celtyckich władców.
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:03:45
  Urban- jeden ze znaczących wdrażaczy postępu tak wytyczał postępowy szlak: „Jeżeli chcesz zniszczyć naród, zniszcz jego moralność i możliwość przyjmowania, i pojmowania prawdy, a spadnie on w twoje ręce jak dojrzałe jabłko z drzewa.”
 • Drogie barany z totalnej opozycji:
  Polecam czytanie ze zrozumieniem.
  Dla was patologia to normalność? My mamy inne standardy i nie dopuścimy was już do władzy. NIGDY
  Pokazaliście na co was stać.

  Jeszcze tylko dziewięćdziesiąt sześć dni i ta czerwona idiotka dostaje kopa w dooope raz na zawsze

  https://telewizjarepublika.pl/imgcache/420x300/c/uploads/news/jhguyt_1_2.jpg
 • @Zawisza Niebieski 13:19:15
  "Po aferach PO (szczególnie na podstawie taśm z restauracji Sowa i Przyjaciele) ludzie wrócili do PiS."

  Pani Bieńkowska: "Za 6 tys. zł to pracuje złodziej albo idiota" (nagranie z restauracji."

  Więc Pan Głapiński płaci 60 tys. miesięcznie. ;)
 • @interesariusz z PL 12:46:44
  Wyjazd z wiejskiej posesji szanownego Wojtasa jest bardziej niebezpieczny niż przejście Marszałkowskiej na czerwonych światłach :)
 • @
  Angole definitywnie wychodzą z lewackiego kołchozu zwanego Unia Europejską. To jedyny sukces popychadła Merkel palanta Tuska.
  To początek końca lewackiego eksperymentu, który zniszczył sensowny projekt Wspólnoty Węgla i Stali. Szanowni państwo właśnie rozpoczyna się upadek ZSRR Bis.My docelowo za kilka lat powinniśmy walczyć o status Norwegii, czyli być w europejskiej strefie gospodarczej, Schengen, NATO, natomiast całkowicie niezależni od struktur politycznych i tego dziadostwa mumijnego
 • Autor
  Miałem w planach, obejrzeć jakiś dobry film, ale chyba posiedzę na portalu i popatrzę, jak totalna targowica ma ciepło w gaciach, ze strachu przed ustawą "kagańcową" .To lepsze nawet niż najlepszy kryminał

  https://youtu.be/XFDlpkfjwIk
 • @Husky 14:36:24
  "Urban- jeden ze znaczących wdrażaczy postępu tak wytyczał postępowy szlak: „Jeżeli chcesz zniszczyć naród, zniszcz jego moralność i możliwość przyjmowania, i pojmowania prawdy, a spadnie on w twoje ręce jak dojrzałe jabłko z drzewa.”

  Zmyśla Pan. To powiedzenie było przypisywane dawniej Leninowi (bez podawania źródeł), zaś nawet Lenin nic takiego nie powiedział. Powiedział raczej coś odwrotnego, potępiając kapitalizm, w roku 1914:

  "A new form of family, new conditions in the status of women and in the upbringing of the younger generation are prepared by the highest forms of present-day capitalism: the labor of women and children and the break-up of the patriarchal family by capitalism inevitably assume the most terrible, disastrous, and repulsive forms in modern society. "
 • @Pedant 15:09:24
  Urban to nie Lenin bis?
  ps.
  Na angielskim sie nie znam
  8-)))))
 • @Husky 15:17:55
  "Na angielskim sie nie znam"

  To jak się Pan w tej Anglii porozumiewa? Na migi?
 • @Pedant 15:33:20
  Korzystam z gooogle

  8-)))))))
  pzdr.
 • @Pedant 15:33:20
  Z sieci....dobre

  Pandemię kolonowirusa przeżyje tylko Spurek i Tusk, bo wirus nie będzie chciał się zarazić.
  8-)))))
 • @Pedant 15:09:24
  Lemingi oszalały
  Już nie mówią na Prezydenta "długopis", tylko Andrzej Duda, z nadzieją, że nie podpisze ustawy
  Jeszcze kilka dni i będzie "Szanowny Panie Prezydencie"
 • @Husky 15:45:44
  Tak "narodzie głupi, co wszystko kupi". Za sześćdziesiąt kilka dni wsadzicie jakiegoś odrzuconego przez Polaków komucha jak Piotrowicz, czy też spolegliwego nieuka jak "Wolfgangowa"

  Co do pandemii kolonowirusa, to jak wieść gminna niesie, na Nowogrodzkiej w ramach uodparniania na tego wirusa ćwiczą kolonoskopię bez wazeliny. Tam jak się prezesowi nie włazi, to szans na awans nie ma.
 • @Zawisza Niebieski 16:25:53
  https://youtu.be/XFDlpkfjwIk
 • @Husky 16:38:00
  Ładnie wyjesz, ale to chyba tak miało być:
  https://www.youtube.com/watch?v=bBi9ndCbUtw
  Ostatecznie ty Siberian Husky, to twoja muzyka.
  Co do poprawnego pseudonimu naszego pajacyka to taki jest zapis "długoPiS".
  Lemingi rzeczywiście zaniepokojone, czy "pajacyka co chłopcem" chciał być wybiorą, czy też nie. :)
 • @Pedant 15:33:20
  Partia zbudowana na oszustwie, na czele której stał zimny szachraj, ohydny fałszywy gad ma do dziś we krwi łgarstwo i matactwo. Z tego jest skonstruowana i dzięki temu istnieje.
  Wypowiedź Tuska dotycząca prywatyzacji LOT została usunięta ze strony TVN24. Taka to j...bana załgana telewizja.

  Kto nie wierzy nie kliknie w link.


  tvn24
  @tvn24
  Premier poinformował, że jedynym rozwiązaniem problemu #LOT-u jest prywatyzacja http://tvn24.pl/zielone-swiatlo-dla-prywatyzacji-lot-u-to-przedsiebiorstwo-wymaga-specjalnej-troski,315850,s.html

  https://twitter.com/tvn24/status/319119360658640897
 • @Zawisza Niebieski 16:45:41
  Obawiam się, że długoPiS może nie dociągnąć do maja. Tak się bidulek napina i napręża, że w końcu mu śmierdząca żyłka pęknie. Ciekawe czy mają jakiegoś rezerwowego?
 • @Husky 16:38:00
  Zostaw.Nie warto!!
 • all
  Fioletowe smerfy bawią się w trzęsienie państwem. Szkoda tyko, że nie ma na nie porządnego Gargamela.Przekażcie dzieciom i wnukom. Ta fotografia desantu fioletowych ludzików pompowanych z zagranicy, to nowoczesna Targowica. To ludzie bez honoru i czci lekką ręką łamiący konstytucję i wszelkie inne polskie prawa. A wszystko w obronie status quo nieboszczki PRL.
  https://pbs.twimg.com/media/EPI10ZtXUAAYSU7.jpg
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:03:45
  Delegalizujac Izbe Dyscyplinarna Sad Najwyzszy oglosil swoista amnestie dla ukaranych sedzow i tym samym powiedzial "robta co chceta". A ja sie pytam czy polskie panstwo ma dosc powagi, determinacji i sily by wypalic ten ropiejacy wrzod, ktory sie postawil paza nawiasem prawa
  Kto chce nie spać tej nocy?

  https://pbs.twimg.com/media/EPFA0qQX4AIMf4J.jpg
 • @Husky 14:46:35
  Kasta to fundament zła w Polsce, ale same instytucje państwa są tu równie winne.Jeżeli za podejrzenie o oszutwo podatkowe nasyła się UOP i kogoś aresztuje zamiast przesłuchania w Urzędzie Podatkowym to końca tej drogi nigdy nie będzie.
  Chore instytucjonalnie państwo.
  https://pbs.twimg.com/media/EPIQNupWoAAvecQ.jpg
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:00:46
  To przez platformersów, którzy pchają się, aby zobaczyć jak może normalny człowiek żyć.
 • @Jozio z Londynu 18:13:10
  Szkoda zawracać sobie głowy. Po podpisaniu ustawy dyscyplinującej przez Dudę - uchwała SN nie będzie wdrożona, a sędziowie, którzy spróbują ją stosować - zostaną wydaleni z zawodu.

  Olać Gersdorf - jest głupsza od buta z lewej nogi.
 • @Jozio z Londynu 18:16:36
  A co powiesz o wysłaniu smutnych panów przez Mr. Zero do ekspertów prokuratury i zabranie sprzętu elektronicznego w jego prywatnej sprawie i do naukowców instytutu wojskowego odczytujących zapisy rejestratora rozmów w Tupolewie? Chora kasta trolli Ziobro.
 • @Jozio z Londynu 17:57:48
  Masz racje
  Jak zawsze
  8-))))))))
 • @Zawisza Niebieski 18:54:34
  To wszystko są kłótnie w PO-PiS owej rodzince. Publicznie niby na siebie plują (starczy poczytać pisiorskich trolli obecnych na neonie) a tak naprawdę do spółki grzebią Polskę. Każda z frakcji tego bandyckiego, syjonistycznego tworu stara się wyrwać jak najwięcej dla siebie.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:10:29
  Jedni bez drugich nie mogą żyć. Wystarczy popatrzeć, że trolle PiS o Tusku zapomnieć nie mogą. Tak im brakuje, że codziennie o nim wspominają.
 • @Zawisza Niebieski 22:14:36
  Znaczy - Szanowny był w ekipie Tuska i teraz chce aby o wszystkim zapomnieć.
  Gruba kreska?
  Skąd my to znamy...
 • @Zawisza Niebieski 22:14:36
  Bo oba te (po)twory, tj: PO-PiS, nie istniałyby bez siebie. Zawsze można usprawiedliwić się: ,,tamci też was okradali" i usta zamknięte. No bo faktycznie, też okradali. Utrata argumentu, spuszczenie łba i odejście ze skwaszoną miną.

  Z drugiej strony w momentach poprzedzających wybory, w szabesgoim polskich wstępuje siła, ciśnienie pary w kotle osiąga punkt krytyczny:
  ,,oni chcą spedalizować Polskę!", ,,a wy chcecie cofnąć nieunikniony postęp!", ,,wy przesladujecie katolików!", ,,a wy prześladujecie ludzi kochających inaczej, ale tak samo, albo lepiej!"
  Coś się dzieje, szbesgoje polskie mają szoł, rozrywkę najwyższych lotów, dla niewolników którym po 12h w robocie za michę ryżu, wydaje się że 30 lat temu odzyskali wolność!

  Śmiać się, czy płakać? Chyba obie czynności na raz uskutecznić.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:10:29
  Kto, jak kto, ale Pan powinien wiedzieć, że nigdy w żadnej działalności politycznej nie brałem udziału. PiS obiecał uczciwość, a co mamy, przekręty, złodziejstwo (afera finansowa w CBA), tworzenie afer przez "ułaskawionego przestępstępcę" (informacje agenta Tomka). PiS przebił przekręty PO i to mocno. Dlaczego Polak nie ma o tym mówić, czy mam być, tak jak wydaje się Pan chce być poplecznikiem złodzieja?
 • @Zawisza Niebieski 11:59:06
  Przecież Pan jest na froncie ideologicznym.
  To wymaga odseparowania. Stąd formalny brak powiązań..
  Ale jakby pogrzebał...
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:38:56
  Czyli popiera pan bezprawie. To krotkowzroczne.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829