Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1037 postów 16786 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Nie reforma a likwidacja dotychczasowych sądów

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Sytuacja jaką mamy upoważnia do nabycia przeświadczenia, że obecny system sądownictwa w Polsce powinien być zlikwidowany.

 

 
Czyli - nie reforma, a budowa od nowa całego systemu organizacji "wymiaru sprawiedliwości".
 
Co doprowadziło do nabycia takiego przekonania?
Fakty. Fakty jakie pojawiają się w życiu codziennym. To narastająca fala skandalicznych wyroków i ujawnianie , równie skandalicznych, zdarzeń z przeszłości.
Można wręcz twierdzić, że te wyroki i sposób zachowania sędziów są działaniem celowym mającym za zadanie doprowadzenie do turbulencji w państwie - wprowadzenie chaosu i dezorganizacji. Skandaliczne wyroki są wydawane na zasadzie : "zobaczcie, co my możemy i nic nie jesteście w stanie nam zrobić". Takie działania nie mają nic wspólnego ani z poczuciem sprawiedliwości, ani też ładu, którego sędziowie powinni strzec.
 
Wyjściem z tej sytuacji jest całkowita likwidacja sądownictwa w obecnej postaci i utworzenie odrębnego systemu. Sprawa powinna być zakończona szybko, a rozwiązanie przyjęte na podstawie ogólnonarodowego referendum.
 
Oczywiście - zrębem nowego systemu powinni być sędziowie już funkcjonujący - z racji wiedzy i doświadczenia - ale ich umocowanie powinno być indywidualne tak, aby nie tworzyli "kasty", jak to sami siebie obecnie  określają.

KOMENTARZE

 • Autor
  Panie Krzysztofie zastanowił się Pan co pisze ? Przypuśćmy że likwidujemy cały wymiar sprawiedliwości i zaczynamy od ,,0''. Nie boi się Pan że nowy wymiar sprawiedliwości był by pisowski i zabezpieczał by interesy tej partii ? Przecież identycznie tworzono te struktury po wojnie. Wiadomo z jakiego klucza byli powoływani sędziowie i prokuratorzy. Jeżeli Pan myśli że PiS przeprowadził by taką reformę uczciwie i bezstronnie to jest Pan naiwny jak niemowlak. Jedyną szansę na uczciwy wyrok dawała by legitymacja partyjna PiS.
 • @marek500 10:31:58
  czyli sytuacja, w której "zabezpieczone" są interesy grandziarzy jest lepsza.
 • @marek500 10:31:58
  Legitymacja PO - zapewnia całkowitą bezkarność kasty - i będzie to , co było.
  O to chodzi?

  PS. Co złego zrobił PiS, że go tak Pan nienawidzi i tak się go boi?
  Czyżby jakieś zaszłości?

  PSII.
  Przecież to nie tak, że wszystko od zera.
  Wprowadza się stan przejściowy, gdzie wykonywane są tylko czynności niezbędne, a do tego później powinny być zatwierdzone.

  Posadzić zespół z różnych ugrupowań, dać im tylko wodę do picia i trzymać jak konklawe aż do ustalenia nowego systemu.
  Druga opcja - dać to do opracowania np. Rzeplińskiemu.
 • @interesariusz z PL 10:37:12
  Czyli mogą być następni grandziarze byle swoi ? Moim zdaniem za ten bajzel najwięcej winny jest PiS. Zamiast upolityczniać i przejmować prokuraturę powinni uczynić ją jeszcze bardziej niezależną i bezstronną, tym bardziej że prokurator generalny był z nadania L. Kaczyńskiego. Jednak pisowcy przejęli prokuraturę bo się bali że i ich wałki będzie ścigała. Teraz prokuratura działa dla dobra partii więc nie rusza żadnych przekrętów. Ci z opozycji mają haki na PiS więc upartyjniona prokuratura ich nie ruszy żeby nie narobić koło pióra swoim.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:42:27
  Proszę Pana , nienawiść to też uczucie, a ja nie mam żadnych uczuć względem PiS. Sceptycznie podchodzę do pomysłów PiS bo na tyle długo żyję i na tyle zdobyłem doświadczenia życiowego żeby nie wierzyć w te dyrdymały. Mogę założyć że Kaczyński jest kryształowy, bezstronny i jedynie dobro Polski leży mu na sercu (największy przekręt w tym wszystkim to tekst ,,dobro Polski''), ale gościu sam nic nie zrobi a w jego otoczeniu jest identycznie jak i w innych partiach. Czyli np. 20% przekrętów, 5% złodziei, 30% geszefciarzy , 2 % uczciwych patriotów, a reszta to promujący wygodne i tanie życie na koszt podatnika. I niestety oprócz prezesa i tych 2% uczciwych reszta nie cofnie się przed żadnym łajdactwem żeby jak najdłużej było tak jak jest. Niestety świat zeszmacił się. Kiedyś trójpodział władzy sprawdzał się, jak do tego dochodziły wolne i niezależne media to wszelkie wałki prędzej czy później wypłynęły i sprawcy ponieśli konsekwencje. Jednak przez ostatnie dekady doprowadzono do całkowitego upartyjnienia tych instytucji, a niezależność dziennikarzy nie jest już chroniona . Dziennikarze dla własnego bezpieczeństwa na dobrą sprawę stają się częścią propagandową poszczególnych partii. Już nie ma co liczyć na jakiegoś niezależnego dziennikarza który z takim samym zapałem będzie ścigał przekrętów nie patrząc z jakiej opcji są. Może następna krwawa rewolta przywróci na jakiś czas prawdziwe standardy demokracji, ale czy na długo to wątpię. Musimy więc polubić (bo tego nie zmienimy) że będą nami na zmianę rządzić kliki pokroju PiS , PO i reszty tej naszej menażerii.
 • @marek500 10:31:58
  PiS juz likwidowal służby wojskowe i zatrudnial dzieciaków z pryszczami
 • Wszyscy won i nabór od nowa na nowych zdrowych zasadach.
  Kastę należy systemowo zlikwidować.
  Sędzie nie ma być "nadzwyczajny" ma być zwykły pracowity, uczciwy...odpowiedzialny za swoje działania.
  Sędzia ma SŁUŻYĆ narodowi sprawiedliwością a nie
  panować nad narodem swoją NIESPRAWIEDLIWOŚCIĄ

  Sędzia ma być skromnym urzędnikiem państwowym bez przywilejów, bez dożywocia, bez bezkarności.... to służba a nie kariera...w kierunku na "Boga".

  Trzeba odtworzyć kolegia orzekające dla drobnych spraw... lub sądy grodzkie...ławników..itp.

  Na dzisiaj WSZYSCY WON...
 • @marek500 10:31:58
  Bzdury... znaj mociumpan proporcje.
  Sądownictwo ma działać dla obywatela...
  99,9% spraw to sprawy obywatelskie a nie polityczne.
  i nie działa te 99,9% reszta jest mało ważna bo media i tak tę polityczną resztę ośmieszą.

  System musi stać się wydolny...i mocno restrykcyjny wobec sędziów wydających niesprawiedliwe wyroki.

  żadnej "nadzwyczajnej kasty"... żadnych przywilejów..
 • PiS: 8 lat grzania ław w opozycji, 4 lata rządów i ... dalej brak reform
  "(...) obecny system sądownictwa w Polsce powinien być zlikwidowany."

  A to PiS jeszcze go nie zlikwidował? Przecież rządził samodzielnie przez 4 lata (większość w Sejmie, Senacie, własny prezydent).

  Dawno temu w jakimś kraju byłej Jugosławi rozwiązali to w ten sposób, że na 1 dzień (czy nawet na kilka godzin w nocy) rozwiązali wymiar sprawiedliwości a potem zaczęli nabór do nowego. Oczywiście dziwnym trafem najbardziej skompromitowani sędziowie się nie załapali.

  Można? Można.
 • @marek500 10:47:12
  "prokuraturę powinni uczynić ją jeszcze bardziej niezależną i bezstronną"

  najlepiej byłoby ją oddać w zarządzanie CIA. Wtedy nie byłaby zależna od jakiegoś tam narodu polskiego,

  Mimo, że prokuratura jest rzekomo pisowska, jakoś nie ściga opozycji, wszystkich tych, co rozkradli państwo, tych, co napadli na Irak, itd....
 • @marek500 11:20:58
  "Niestety świat zeszmacił się. " = my zeszmaciliśmy się
 • @Oscar 12:04:37
  tylko jak sprawić, aby ktoś został sędzią. Po takiej reformie do zawodu będą tylko kandydować psychopaci, nie dbający o swoje bezpieczeństwo.
 • @marek500 11:20:58
  Trójpodział władzy to wymysł diabła i prostytutki, a przyklepał to taki jeden mało kumaty, Monteskiusz, czy jak mu tam.

  Rzeczpospolita - tworzyła i dąży do systemu, który jest egalitarny, a zatem nie ma tam władzy, a porządek utrzymuje poczucie i potrzeba ładu.

  Czy naprawdę tego Pan nie rozumie?
 • @Oscar 12:08:56
  niesprawiedliwe wyroki oczywiście są godne potępienia,

  ale najbardziej bolą absurdalne wyroki, jawnie sprzeczne z prawem, logiką, naukami ścisłymi, tabliczką mnożenia.
 • @Oscar 12:04:37
  tu - zgoda.
 • @kowalskijan584 12:13:51
  Z tym własnym prezydentem, to lekka przesada.
 • @kowalskijan584 12:13:51
  Tak można mając większość konstytucyjną. I mądrego Prezydenta.
  A co zrobił Duda?
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:28:44
  a to dobre, porządek w Rzeczpospolitej utrzymuje poczucie i potrzeba ładu.

  Możemy to zaobserwować na każdym kroku, a i historycy potwierdzają.
 • @interesariusz z PL 12:24:10
  Prokuratura powinna mieć dwa tory: państwowy, gdzie oskarża się za przewinienia przeciwko państwu - i ta podlega MS.
  I tor społeczny, gdzie są wybierani prokuratorzy okręgowi, a zadaniem toru jest obrona społeczeństwa - przed urzędnikami itp.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:28:44
  "Trójpodział władzy to wymysł diabła i prostytutki, a przyklepał to taki jeden mało kumaty, Monteskiusz, czy jak mu tam."

  Ja osobiście jestem sceptyczny wobec Monteskiusza, bo wątpie że da się zabezpieczyć wolność na zawsze. Ludzie są ułomni, i budować na nich to jak budować na piasku (cytat z Makiawela).

  Jednak byłbym zainteresowany jeśli Pan przedstawi merytoryczne i konkretne zarzuty wobec tego modelu.

  "Rzeczpospolita - tworzyła i dąży do systemu, który jest egalitarny, a zatem nie ma tam władzy, a porządek utrzymuje poczucie i potrzeba ładu."

  Przedstawia Pan szczytne cele. A jak je osiągnąć i utrwalić? Jakieś szczegóły proszę?
 • @Oscar 12:08:56
  Tak, ma Pan rację, sądownictwo powinno działać dla obywateli . Powinno być bezstronne i dla sędziego nie powinno być różnicy, czy sądzi Polaka czarnego, białego czy śniadego, czy ten Polak jest katolikiem czy ateistą i czy jest zwolennikiem PiS, PO czy SLD itd. Jak Pan sobie wyobraża werdykt w sprawie między pisowcem a kaowcem jeżeli sędzia jest z nadania politycznego PiS, podlega pod sąd dyscyplinarny obstawiony ludźmi PiS itd. Nie jest to zastąpienie jednej kasty drugą ? Wiadomo że reformy są potrzebne, ale nie z partyjnego nadania. Moje zdanie jest proste, żadnej styczności na linii partie polityczne - prokuratura i sądy. Minister sprawiedliwości powinien nakreślać ramy działania, ale nie może ręcznie sterować prokuraturą i sądami. Nie znam wszystkich przepisów dotyczących sędziów, ale jeden na pewno bym zmienił: że prezydent powołuje sędziego na kadencję a nie dożywotnio. Wtedy można by się było dobrać do nieuczciwego sędziego, tak samo jak do nieuczciwego posła czy senatora.
 • @Pedant 12:36:15
  Monteskiusz próbował budować system hierarchiczny - dać mu szansę na w miarę sprawiedliwy los ludności.
  Tyle, że to nie moja bajka. Cywilizacja Polska nie jest hierarchiczna - tworzy odrębny system.

  Porządek społeczny oparty jest w RP na honorze.
  Tyle razy pisałem o tym, a Pan dalej nie rozumie?
  Ja nie mam zamiaru po raz kolejny wyjaśniać a tym bardziej przekonywać.
  Do tego trzeba dorosnąć - wtedy wszystko stanie się oczywiste.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:33:31
  od dawna postulowałem dwa osobne wymiary sprawiedliwości,

  jeden dla ludzi władzy,
  drugi dla szarczków,

  nie ma znaczenia, czy przestępstwa dokonywane są przeciwko państwu, czy szarym obywatelom. Ważne przez kogo, i czy prywatnie, czy przy pełnieniu funkcji.
 • @marek500 12:42:52
  dla mnie to obłęd

  Sądy wydają wyroki w imieniu Rzeczypospolitej, prokuratura też działa w imieniu Rzeczypospolitej,

  a Pan chce, aby za Rzeczypospolitą działały jakieś niezależne indywidua, według swojego widzimisię, bez ograniczeń i bez odpowiedzialności.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:43:46
  "Tyle razy pisałem o tym, a Pan dalej nie rozumie?"

  Pan wygłasza ogólnikowe tezy i slogany. To nie wystarcza.

  "Monteskiusz próbował budować system hierarchiczny ... Porządek społeczny oparty jest w RP na honorze."

  Pan najwyraźniej nie zna myśli Monteskiusza, cytuję go:

  "trzeba pamiętać, iż to, co nazywam w republice cnotą, jest to miłość ojczyzny, inaczej miłość RÓWNOŚCI. Nie jest to cnota moralna, ani cnota chrześcijańska; jest to cnota polityczna; ona jest sprężyną rządu republikańskiego, jak HONOR sprężyną monarchii. Nazwałem tedy cnotą polityczną miłość ojczyzny i równości."
  https://wolnelektury.pl/katalog/lektura/o-duchu-praw.html
 • @interesariusz z PL 12:49:11
  Większym obłędem jest to, że sędziowie wydają wyroki w imieniu RP, a tworzą strukturę opartą na (rzekomym) trójpodziale władzy, który jest sprzeczny z ideą RP.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:33:31
  Panie Krzysztofie, toć to postulaty żywcem wyjęte z manifestów komisarzy ludowych.
 • @interesariusz z PL 12:49:11
  Tak chcę żeby wymiar sprawiedliwości był odseparowany od polityki. Żeby rząd ani prezydent nie mogli naciskać na prokuraturę czy sędziów. Jednak wymiar sprawiedliwości powinien się poruszać w uchwalonych ramach czy w ramach jakiegoś kodeksu. Jeżeli ktoś przekroczy te ramy to powinien być ukarany a nawet usunięty z tego środowiska. Jakie gremium powinno mieć taką rolę, nie wiem, ale od tego są właśnie sejm, senat, żeby wypracować jakieś przepisy. To co dzisiaj jest tworzone to nic innego jak tworzenie jeszcze większej zależności od rządu i partii rządzącej. Popierając lub ganiąc rządzących trzeba pamiętać jedno, prędzej czy później PiS straci władzę (no chyba że wprowadzi dyktaturę), a wtedy cholera wie co za indywidua będą korzystać z tych wspaniałych rozwiązań pisowskich. Zobaczymy co wtedy Pan napisze, o ile będzie można pisać.
 • @marek500 13:14:21
  Czy to, że były przez takowych głoszone - dyskryminuje je?

  Przyznam, że większej głupoty trudno spotkać.
  Nie postulaty, a ich realizacja lub brak jest problemem.
 • "Nie reforma a likwidacja dotychczasowych sądów"
  ------------
  To nie w sądach leży problem - bo one są tylko skutkiem tzw. demonkratury. Tzw. demonkratura z kolei jest - jak do tej pory - najskuteczniejszym narzędziem do osiągania swoich celów wśród ludzi stworzonych przez Boga - przez czarci pomiot. Czarci pomiot jest wprost zaprojektowany idealnie do tzw. demonkratury w przeciwieństwie do ludzi stworzonych przez Boga. Dlatego tzw. demonkratura z założenia uaktywnia wśród ludzi tylko:
  bandytów, złodziei, k*rwy ten bezczelne i nachalne, kłamców w żywe oczy, psychopatów, świrów pospolitych i nadzwyczajnych, pożytecznych idiotów, kanalie w ludzkim ciele, zboczeńców seksualnych i intelektualnych, etc., etc. - i ten cały rynsztok winduje potem czarci pomiot na świeczniki w tzw. państwie - daje im forsę odebraną okupowanym, daje im wolna rękę i roztacza nad nimi parasol ochronny. Reszta dzieje się jakby sama!
  Wniosek?
  Problemem są możliwości czarciego pomiotu w ich działaniu wobec ludzi - a możliwości owe dajemy pomiotowi - my sami - poprzez ulegnie im w ich: podjudzanu nas, kuszeniu, skłócaniu, kłamstwu, etc., etc.
 • all
  A może zróbmy tak.
  Sędziowie są wybierani przez obywateli danego regionu, obwodu, który obejmuje sąd rejonowy okręgowy na okres czterech lat i nie dłużej jak na dwie kadencje.
  Sędzia to zawód jak każdy inny, zatem sędzia może stracić swe stanowisko w przypadku orzekania niezgodnie z obowiązującym prawem i jak dopuści się przestępstwa.
  Na sędziego można kandydować mając minimum 40 lat, zatem już mając jakieś życiowe doświadczenie, jak nie było się karanym, za kradzież, pijaństwo, łapówkarstwo, niepłacenie alimentów i wszelkie inne przestępstwa, czyli jest się czystym jak łza.
  Sędziowie zgodnie z konstytucją mają te same prawa co zwykły obywatel, zatem żadnych immunitetów.
  Zarobki jak średniej klasy urzędnik w ratuszu, typu kierownik działu.
 • @autor
  Jest rzeczą oczywistą,że należy zlikwidować to sędziowskie szambo.Tylko,że na bagnie nie można zbudować nic nowego.A żeby to bagno wysuszyć i wyciąć tego raka który drąży od środka wymiar sprawiedliwości trzeba zmienić konstytucję czyli mieć wymaganą większość konstytucyjną w Sejmie.Póki co PIS takiej większości nie ma a totalna opozycja w Sejmie prędzej da sobie obciąć jaja niż zgodzi się na zmianę konstytucji.Według nich ma być tak jak było.

  Jedyna szansa na zmianę to wygranie wyborów z większością konstytucyjną lub pozyskanie koalicjanta do takiej większości i sposób radykalny ale nie pozwalający na zmianę konstytucji czyli stan wyjątkowy w którym można wyczyścić sądy ze śmieci które tam masowo zalegają.
 • @Oświat 13:56:42
  Jakaś propozycja....
 • @matterhorn 13:56:44
  Trudno będzie, ale początek jest zrobiony.
  Zobaczymy co będzie dalej.
  Ważne aby tworzyć mentalne środowisko zmian.

  A radykalizm jest konieczny.
 • @Krzysztof J. Wojtas dałem 5!
  W Polsce musi nastąpić gruntowna reforma sądów, która doprowadzi do tego, że przestępcy w togach nie będą chronieni immunitetem, nie będą mogli dogadywać się z politykami z poza Polski, po to, żeby szkodzić Polsce, żeby nas pozbawiać pieniędzy, po to, żeby straszyć polski władze i po to, żeby próbować ograniczyć polską suwerenność. Przez gruntowna to ja rozumiem Opcja Zero, no i likwidacja immunitetu oraz stanu spoczynku. Opodatkowanie i oskładkowanie ich pensji. Także pilnie lustracja majątkowa a ta ich zaboli najbardziej niż dekomunizacja.
 • @Oscar 12:08:56
  Teraz trzeba wprowadzić ustawę odbierającą sędziom immunitety i stany spoczynku. Koniec ze świętymi krowami. Następną ustawą powinna być nałożona na sędziów odpowiedzialność finansowa za błędne wyroki. Nie może być tak, że za błędy sędziów płacić ma Skarb Państwa.
 • @interesariusz z PL 12:29:14
  Osiem lat za zabicie nastolatka dla syna adwokata. Może wyjść po czterech....Olimpia to mała miejscowość pod Bydgoszczą, rok 2018. Szesnastoletni Patryk wyszedł z domu ze swoim bratem. Niestety, idąc spotkali bracia trzech nastolatków. W relacji brata Patryka, byli oni agresywni, zarzucali Patrykowi kradzież 8 butelek wódki. Jeden z nich – siedemnastoletni Wojciech M., właściciel rzekomo skradzionego alkoholu - nie poprzestał na krzyku. Wyjął nóż i zaatakował Patryka. Ugodził go w nogę i w brzuch. Brat chciał pomóc rannemu, próbował zatamować krew. Agresorzy tylko się przyglądali. Patryk zmarł z powodu utraty krwi, zanim przyjechała karetka pogotowia. Winien zbrodni Wojciech M. syn znanego w Bydgoszczy adwokata został aresztowany. Śledztwo prowadziła w tej sprawie Prokuratura w Gdańsku, ale proces toczył się przed Sądem Okręgowym w Bydgoszczy. Zakończył się w ubiegłym roku wyrokiem pięciu lat więzienia dla młodego mordercy. Prokurator generalny Zbigniew Ziobro zapowiedział złożenie apelacji. Przed kilkoma dniami sąd podwyższył wyrok do ośmiu lat więzienia. Komentująca wyrok babcia zamordowanego Patryka powiedziała: „Nie ma sprawiedliwości na tym świecie! Układy zrobiły swoje”.

  Za:fakt.pl

  Ps...To jakaś kpina z prawa! 25 lat bez możliwości skrócenia wyroku!
 • @kula Lis 69 14:28:47
  W zasadzie obecna ustawa (ta dyscyplinująca) pozwala na usunięcie sędziego, który zada pytanie prejudycjalne do TSUE; jest to podważanie uprawnień konstytucyjnych istniejących struktur.

  Kwestia realizacji.
 • Cały system wymiaru sprawiedliwości do wymiany
  Mamy obecnie do czynienia z czynną agresją środowisk prawniczych wobec państwa. To już nie sami sędziowie sabotują wymiar sprawiedliwości, pozostałe zawody prawnicze przyłączyły się do tego rokoszu.
  Władzy nie pozostaje nic innego jak wprowadzenie stanu wyjątkowego. W stanie wyjątkowym działalność większości instytucji ulega zawieszeniu, w tym także sądów. Pojawiają się w ich miejsce sądy doraźne.
  W czasie trwania stanu wyjątkowego należy zorganizować nowy wymiar sprawiedliwości, z nowymi ludźmi w nowy sposób. Potem przygotować wybory. To jest wojna, na wojnie nie ma miejsca na kurtuazję.
 • @kowalskijan584 12:13:51
  Jugosławia nie jest tak związana systemowo z "przyjaciółmi"
  a przyjaciele nie pozwolą..(UE, NATO)
  Innymi słowy Jugosławia był suwerenna a Polska solidaruchów to kolonia zachodu.. i bez pozwolenia zachodu nic nie może...."bo w mordę".

  Tak wygląda w praktyce wolność wg solidaruchów.
 • @rumpelsiltskin 15:36:28
  Tak to by było.
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:38:14
  No cóż. Muszę zająć się poważniejszymi sprawami - sprawdzić, czy jeszcze mogę nartować. Pozdrawiam i życzę owocnej dyskusji.
 • @interesariusz z PL 12:27:46
  Sędzia to jednak osoba zaufania publicznego to zaszczyt...
  i tylko urzędnik... znajomość prawa i życia to wymagane kwalifikacje...oraz wyczucie sprawiedliwości.

  Słabych eliminuje system punktowania za jakość pracy .. a dobrzy awansują w strukturach..
  System się z automatu sam oczyszcza...
  Słaby spada aż do sądzenia spraw o palenie papierosów o śmieci na podwórku.. ... a potem wylatuje z "palestry".
  Dobry awansuje aż do kandydatury do sądu Najwyższego, czy Konstytucyjnego..
 • @interesariusz z PL 12:29:14
  "
  ale najbardziej bolą absurdalne wyroki, jawnie sprzeczne z prawem, logiką, naukami ścisłymi, tabliczką mnożenia.
  "
  Takie wyroki to przestępstwo za które sędzia powinien wylatywać z zawodu natychmiast... z zautomatu
 • @rumpelsiltskin 15:36:28
  "Władzy nie pozostaje nic innego jak wprowadzenie stanu wyjątkowego. W stanie wyjątkowym działalność większości instytucji ulega zawieszeniu, w tym także sądów. Pojawiają się w ich miejsce sądy doraźne. "

  Sądy doraźne?
 • @marek500 13:31:24
  no więc właśnie, sam Pan przyznaje, że nie wie, za to proponuje dalsze utrzymanie mafii,

  Jeśli domiar niesprawiedliwości jest politycznie uzależniony od rządu, to tym samym jest uzależniony od narodu, bo rząd pochodzi z wyborów.

  Uzależnienie domiaru niesprawiedliwości od rządu jest obecnie jedynym istniejącym sposobem uzależnienia go od woli wyborców.

  Pan po prostu przegrał wybory, i chce, aby ci, którzy wygrali, nic nie mogli zmienić.
 • @Oświat 13:56:42
  che che, mrzonki
  https://m.neon24.pl/4e85e35c5612bccee7597eb0a2fb1de6,14,0.jpg
  1. zarobki i prawa zwykłego obywatela !!?? - zwykły obywatel to się boi wtrącić w byle zatarg na ulicy, a co dopiero wsadzić kogoś do pierdla.

  2. ktoś niekarany wcele nie musi być czysty, wystarczy, że ma szczęście, podobnie, choć to rzadsze, ktoś czysty jak łza mógł być niewinnie skazany

  3. Kto ma orzec, że sędzia orzeka niezgodnie z prawem ? Tylko jego kolega.

  4. Jakie znaczenie dla prawidłowości wydanych wyroków ma to, że ktoś zgarnął cudze 50 zł ?

  5. Jeśli obywatele mieliby wybierać sędziów, to już lepiej rzucać monetą. Wyniki wyborów znamy, szczególnie ciekawy był w Gdańsku, w którym wybrano kolekcjonera mieszkań, i którem zmarł przed ratuszem wyrzucony na bruk lokator mieszkania gminnego. Wybór sędziego to znacznie poważniejsze zadanie, niż wybór prezydenta. Wyborcy nie są w stanie ocenić uczciwości, bezstronności i rozsądku sędziego.

  --------------------
  być może należy podzielić prawników na odrębne kasty, niezależne, w której jedna z kast wybierałaby stanowiska w drugiej kaście,
  ale to tylko takie gdybanie

  --------------------
  ja postulowałem, aby wyroki były jawne i zapisane w rachunku zdań, wtedy, jeśliby ktokolwiek wykrył w nim błąd, wyrok byłby unieważniany a sędzia traciłby posadę.
 • @kula Lis 69 14:46:06
  kpina, to jest 5 lat za zabicie psa !!!!

  i jednocześnie, o ile dobrze pamiętam, zwyrodnialec, który wydłubał oczy dziecku, dostał 2.
 • @Oscar 15:43:19
  Sędzia powinien cieszyć się szacunkiem,

  niestety, ja większość sędziów, z którymi się zetknąłem, uważam za złośliwych idiotów.

  A jak się punktuje jakość pracy? Jak ktoś ma przyjazny sąd apelacyjny, to wszytkie jego wyroki, jakiekolwiek by nie były, będą zaklepane, czyli będzie miał 100% prawidłowych wyroków.
 • @Oscar 15:45:00
  Niestety, nie wylatuje.

  Sam otrzymałem parę absurdalnych wyroków. Omówienie niektórych z nich widniało na stronie RPO parę lat. I co? I nic!
 • @interesariusz z PL 17:44:34
  zobacz też
  https://interesariusz.neon24.pl/post/153014,quo-vadis-vox-populi-32-wojna-o-nasze-dusze
 • @interesariusz z PL 17:44:34
  "5. Jeśli obywatele mieliby wybierać sędziów, to już lepiej rzucać monetą. Wyniki wyborów znamy, szczególnie ciekawy był w Gdańsku, w którym wybrano kolekcjonera mieszkań, i którem zmarł przed ratuszem wyrzucony na bruk lokator mieszkania gminnego. "

  Jeśli w wyborach sędziego wyborcy źle wybiorą to co najwyżej będzie co było. A jeśli wybiorą dobrze - będzie lepiej.

  Trzeba tylko popracować nad świadomością wyborców. Oni się uczą.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:31:04
  "Tak można mając większość konstytucyjną. I mądrego Prezydenta.
  A co zrobił Duda?"

  Ale konkrety, jakie paragrafy w Konstytucji trzeba zmienić?
 • @kowalskijan584 18:01:02
  Uczą się, uczą, znam spółdzielnię mieszkaniową opartą na kradzieży, i tak się nauczyli, że dezerterują, a ci co zostali udają, że im wszystko jedno, i tak nic się nie poradzi, ponadto, zależy, kto komu kradnie.
 • @Pedant 16:02:19
  "Sądy doraźne?"

  A jakie, skoro systemu sądownictwa nie ma? Masz lepszy pomysł, czy wyłącznie pytania? Zaproponuj inne rozwiązanie, przecież to tylko dyskusja.

  Stan wyjątkowy, to stan, gdy konstytucja nie obowiązuje. Wtedy wprowadza się rozwiązania, których wdrożenie normalnie nie byłoby możliwe.

  We Francji stan wyjątkowy trwał ponad rok i jakoś w Unii nikt z tego powodu szat nie rozdzierał.
 • @rumpelsiltskin 15:36:28
  Po zajęciu Polski w 1945 roku przez ZSRR to prokuratury i sądownictwo było i jest głównym ramieniem sprawowania okupacji na terenie tego kraju. Niemal wszyscy sędziowie mają coś za uszami. To sekta, której siłą nie oderwie się od pełnego koryta. Trzeba najpierw opróżnić koryto, czyli odebrać wszelkie przywileje. Od pustego koryta, same chamy odejdą. Wyrzucić z zawodu za rażące naruszenie etyki zawodowej. Niedopuszczalne jest, aby urzędnicy państwowi, opłacani z pieniędzy podatników, występowali przeciwko państwu. To jest jaskrawy przypadek niekompetencji i pychy tych sędziów. Wszystkich wywalić z zawodu.
 • @kowalskijan584 18:03:05
  Ale konkrety, jakie paragrafy w Konstytucji trzeba zmienić?
  Konkrety.
  Sama zmiana sądów nic nie zmieni, bałagan wróci z potrójną mocą.
  Jest potrzebny prawdziwy system.
  Prawdziwy system posiada stały punkt równowagi.

  Trójpodział nie posiada na prostej takiego punktu.
  Więc przy okazji, system należy zmienić i budować na prawdziwej równowadze nowy sąd.
  Ponieważ trójpodział nie ma możliwości na prostej dać równowagę władzy nawet na część sekundy.

  Podział, niekoniecznie jest równowagą. Podział trzeba zmienić na równowagę władzy.
  Bo, Demokracja koniecznie potrzebuje równowagi – jak człowiek tlenu.
 • @kula Lis 69 18:57:02
  "Niedopuszczalne jest, aby urzędnicy państwowi, opłacani z pieniędzy podatników, występowali przeciwko państwu. To jest jaskrawy przypadek niekompetencji i pychy tych sędziów."

  Jak Piłsudski walczył z Sądem Najwyższym:

  https://www.rp.pl/Rzecz-o-prawie/301089999-Jak-Pilsudski-walczyl-z-Sadem-Najwyzszym.html

  https://www.newsweek.pl/polska/polityka/jak-niszczono-niezaleznosc-sadow-w-ii-rp-pilsudski-i-sanacja/j18gw0h
 • @Oscar 12:04:37
  "...Sędzia ma SŁUŻYĆ narodowi..."
  Jak WaćPan to widzisz?
  Bo dziś to "kasta nadzwyczajna" PONAD prawem.

  Musiałaby być możliwość, aby "naród" mógł ZMUSIĆ sędziów do odpowiedzialności, nie, jak chce PiSS "dyscyplinarnej" (śmiech na sali), ale REALNEJ.
  Zawodowej, karnej, finansowej, z KARĄ ŚMIERCI włącznie!!! (dla orzekających w sprawach karnych? czy wszystkich?).

  Ale czy nasz naród jest w stanie się zebrać, i coś takiego WYMUSIĆ?
  Od tego zależy NASZA przyszłość.
 • Problem - władza używa sądów do okradania narodu
  Władza używa sądów do okradania narodu.. działanie bandy kaczyńskiego ma swój mafijny sens: mieć większy wpływ na wyroki a dzięki temu na bardziej swobodne rozkradanie kraju...
  Sąd dyscyplinarny miałby sens, gdyby nie to, że nadzór ma nad tym obecnie pan zero.
  Zasadniczy problem to parlament- tam siedzą te same szumowiny 30 lat - kaczynski i reszta tałatajstwa. To te typy niszczą 30 lat kraj. To to niewiniątko żyrowało przemyt i przekręty wat tuskowi. Trzeba powiedzieć duży wkład w to, że mamy takie bagno, ma kościół katolicki użyczający bagnu ambon.
  Ziobro ma sprawny pluton egzekucyjny w postaci bandy hejterów w sądzie dyscyplinarnym chyba co nie... mógłby dyscyplinować tam gdzie potrzeba korekty i kontroli sędziego. A co robi? Napada na przeciwników jego demolki sądownictwa.
  Pioką dwie pieczenie przy jednym ogniu: rozwalają konstytucję i niszczą sądy. Niewiele rzeczy w polsce zostało do zniszczenia. BANDA KACZYŃSKIEGO niszczy to, co jeszcze tu zostało.
  Żeby izba dyscyplinarna miała sens, trzeba by mądrych ludzi. Jaki mądry człowiek w takie bagno jak obecna władza będzie wchodzić? Spirala zatapiania kraju zaczyna zataczać coraz mniejsze kręgi...
  Czy sędziowie mają mieć autorytet? Może nie muszą xDDD Nie ma co przesadzać z wyrokami, co dowiodła komisja Jakiego. Można to co spartolił sąd naprawiać za pomocą komisji.
  Sędziowie zbierają owoce wieloletnich wadliwych wyroków. Natomiast w sumie są "nadzwyczajną kastą" - mają więcej odwagi wydaje się jak reszta resortów i za to należy się brawo. Taki powinien być sędzia.
  Wyjściem z takiej sytuacji byłoby przywrócenie kary śmierci za zdradę narodu. Wyjściem byłoby określenie przestępstw urzędniczych i ściganie ich. Ziobro jest bohaterem w napadaniu na ginekologów i lekarzy, natomiast absolutnie nie rusza wierchuszki służb, nie rusza dużych przekrętów, komuchów i tak dalej.... Żeby było dobrze, trzeba by przeczesać przestępcze bagno zaszyte w mechanizmy państwa. Wyłapać te największe pasożyty mafijne. Skończyć z tym 30-letnim parlamentem rozkradającym kraj. No i wolne media. Powinno się ucinać łapy za niszczenie wolności dziennikarskiej i za blokowanie powstawania lokalnych mediów.
  Powinno się zrobić śledztwo w jaki sposób władza pobiera łapówki. Oni to robią teraz tak "zgodnie z prawem"... trzeba rozpracować ten system i zablokować.
  Ktoś powiedział "nie będzie w polsce dobrze póki się nie powiesi 20ooo łajdaków".. Nie będzie dobrze póki za zdradę będzie im grozić jakiś symboliczny i nic nie znaczący trybunał stanu. Ziobro popełnił ciężkie przestępstwo i kaczyński dając go na ministra ośmieszył cały kraj. Tym się ten pajac zajmuje - ośmieszaniem kraju. A kostucha kaczyńskiego jakoś omija medycyna jest na niezłym poziomie niestety ostatnie odkrycia mogą powodować, że jeszcze przez 20 lat będziemy mordę oglądać w tv. Będzie ośmieszać ten kraj przez 20 lat chyba że wcześniej sprokuruje wojnę i zdechnie xd bo na współczesne pociski nie ma już gdzie zwiać xdd no niestety... Kościół katolicki i ten kaczyński to powody dla których kraj się stacza. Kościół gwarantuje że naród nie będzie mieć kręgosłupa moralnego, a kaczyński odpowiada za błazenadę i niszczenie czego się tylko da. 5 rok pajac robi przekop. Jacyś faceci z wioski przekopali tunel przez góry za pomocą dłuta i kilofa.. A ten mając cały kraj przekop robi 5 lat i jeszcze nawet nie zaczął na dobre.
  500 plus - ostatnie państwo które dało zasiłek czy zapomogę... to nie zasługa ale klęska 30 lat bidy a teraz się pajac dobroczyńca znalazł.
  Podwyżki zabierze inflacja i podnoszone podatki a dodatkowo prąd zakosi niezłą kasę.
  Jak pokonać złą passę polski xd
  Obłożyć podatkiem kościół kat.
  Policzyć ilu naprawdę jest katolików.
  ZRobić tak aby poczuli się mniejszością xddd
  Wtedy niebo się pochyli nad krajem z przychylnością. No i słuchać nowego papieża którego kasta burżui kościelnych nazywa heretykiem, bo chce baranów uczyć chrześcijaństwa.
  Świat nie gra w 3D ... świat jest wielokrotnie bardziej złożony. Nie wspominając o ciemnej materii jest cała galaktyka metafizyki, z której tylko niewiele osób coś widzi że coś się dzieje. A i to widzi tylko fragment całości. Podstawa to zmiana narodu na lepszy. Wtedy by sędziowie byli bezrobotni co nie... wzięliby się za jakąś porządną robotę xd problem by się rozwiązał sam.
 • @Leon. 01:20:43
  Świat nie gra w 3D ... świat jest wielokrotnie bardziej złożony.
  Jak pokonać złą passę polski xd

  Należy postawić na kontrolowaną przez naród równowagę władzy. Bez możliwej równowagi energii demokracji, która obecnie jest niemożliwa przy nieparzystym podziale władzy, coraz częściej wybuchają tylko nowe chaosy.
  Dlatego, bez równowagi i kontroli jej energii, nic lepszego nie będzie.
 • @Leon. 01:20:43
  Nie władza używa sądów do okradania narodu, to bezsensowna bzdura, tylko oligarchia, a władza nie ma z nią odwagi walczyć, bo oligarchia jest światowa.
 • Zbyt proste
  Nie da się zrobić reformy sądownictwa odpowiednio dla rozwoju Polski w cyfrowej sieci wiedzy, bez woli odważnych liderów środowiska prawniczego.
  Czyli bez prowadzenia przez nich merytorycznej debaty, choćby w ilościowo małym ale otwartym towarzystwie.

  Nie chce mi się wierzyć, że gdzieś w Polsce nie prowadzi się rozważań nad otwarciem Temidy na społeczną kontrolę.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:42:27 Wprowadza się stan przejściowy, Jaki przejsciowy ????
  ..chore ma Pan pomysły
  Jak Pan zarządza domem ?
  Od jutra powołuje się Sądy Rozjemcze

  1 Najwyższy Sąd Rozjemczy
  2 Wojewódzkie Sady Rozjemcze
  3 Powiatowe Sądy Rozjemcze
  i tyle żadnych, ALE TO ŻADNYCH innych struktur
  Od każdego wyroku Sądu Rozjemczego PRZYSŁUGUJE kasacja do sądu wyższego składana bezpośrednio aby nie widzieli Ci na których się skarżymy co podnosimy :)
  Nie ma żadnego ALE TO ŻADNEGO trybunału stanu czy rzecznika matactw
  Od wyroku najwyższego Sądu Rozjemczego przysługuje kasacja do Rady Starszych Państwa Polaków Polski a od tego jeszcze do Zgromadzenia Narodu Polskiego
  Nie ma żadnego sejmu czy senatu
  Prosto jasno i logicznie
  WSZELKIE I WSZYSTKIE CZYNNOŚCI sądowe są bezpłatne DLA OSÓB NARODOWOŚCI Polskiej Płacą jedynie obcy tak jak to nauczał i polecił Jezus

  Sędzia musi prowadzić sprawę tak aby NIKT nie potrzebował adwokata
  NIKT nie ma żadnych immunitetów bo jest to sprzeczne i łamie Konstytucję
  Jeden termin dla wszystkich i wszystkiego 10 dni liczonych bez żadnego mataczenia kolejno itd itp


  Wszystkie i wszelkie sądy z dniem dzisiejszym kończą działalność a sędziowie przechodzą na bezrobocie zgodnie WRESZCIE Z KONSTYTUCJĄ ŻE wszyscy tak tak WSZYSCY czyli sędziwie i policja i CAŁA ADMINISTRACJA PAŃSTWA POLAKÓW POLSKI
 • @Oscar 12:04:37 Żadnego mnożenia bytów ...
  jeden sąd jedna sprawa
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:33:31 dwa tory ??? znowu chore
  JEDEN TOR JEDNA DROGA Z BEZPŁATNYM ODWOŁANIEM AŻ DO Zgromadzenia Narodu Polskiego i żadnych przekrętów nie będzie bo jak ?
  a szybko każdy poziom zostanie przez nadrzędny przywołany do porządku
  Brak odpowiedzialności przyczyną bezkarności
  Sędzia zgodnie z zasadą równości wszystkich pozwany może być przez każdego
  Sprawiedliwy sędzia nie ma się czego bać bo....
 • @Pedant 16:02:19 wprowadzenie stanu wyjątkowego Po co ? Robi się reformę, a
  od jutra funkcjonują nowe struktury jak w przykładzie z tego państwa dawnej Jugosławii, żadnego mataczenia i zwodzenia
 • @kula Lis 69 18:57:02 KAŻDY PRZEPIS I WSZYSTKO SPRZECZNE Z KONSTYTUCJĄ JEST BEZPRAWNE
  ... i już nie ma Pan bałaganu
 • Konstytucja Państwa Polaków Polski wersja robocza ...
  KONSTYTUCJA PAŃSTWA POLSKA
  JAKO NAJWYŻSZA UMOWA NARODU POLSKIEGO
  ZBIÓR PRAW I OBOWIĄZKÓW W PAŃSTWIE POLSKIM
  USTANOWIONYCH NINIEJSZYM NAJWYŻSZYM AKTEM PRAWNYM OBOWIĄZUJĄCYM OD DNIA OGŁOSZENIA PO WIECZNE CZASY
  WERSJA robocza

  W IMIĘ OJCA NASZEGO KTÓRY JEST W NIEBIE

  00.My Naród Polski jesteśmy właścicielami
  Państwa Narodu Polska leżącego na naszych odwiecznych Ziemiach między Odrą a Bugiem oraz Bałtykiem a Tatrami.
  01. Nasze, Narodu Polskiego Państwo Polska
  jest Państwem świeckim.
  02. Religia jest prywatną, osobistą sprawą, wyrazem duchowej potrzeby każdej osoby, oprócz religii godzących w godność i wolność człowieka. 03. Konstytucja ta jest Prawem Najwyższym i wszystkie oraz wszelkie prawa czy przepisy administracyjne niezgodne z jej zapisami
  są z góry bezprawne i nieważne.
  1. Przyjmujemy, że Narodem Polskim są
  Obywatele Polski którzy złożą pisemną Deklarację o przynależności do
  Narodu Polskiego ze wszystkimi wynikającymi z tego
  korzyściami i obowiązkami, a swoją działalnością, przywiązaniem oraz
  patriotyzmem są godni tego miana. Karą za zdradę interesów Narodu Polskiego karą jest kara śmierci orzekana przez Sąd Najwyższy
  2. Nikt kto nie jest Narodowości Polskiej oraz posiada inne obywatelstwa czy paszporty nie może z żadnym wyjątkiem ani pod żadnym pozorem pełnić żadnych funkcji państwowych, administracyjnych czy publicznych.
  3. To samo dotyczy Polaka Narodowości
  Polskiej, jeśli ma także inny paszport czy obywatelstwo oprócz Polskiego bo nie można dwom panom służyć.
  4. Także nikt i nigdy pod żadnym pozorem ani pretekstem nie może pełnić żadnych dwóch funkcji państwowych, administracyjnych czy publicznych bo jawnie zachodzi konflikt interesów, jedna osoba to jedna funkcja, urząd czy stanowisko.
  5. Narodowość i Państwowość jest tak ustanowiona po wieczne czasy bez możliwości zmiany czy pominięcia i obowiązkowo wpisywana od urodzenia w każdy dokument danej osoby czy o danej osobie.
  6. W Polsce, Państwie Narodu Polskiego, inne narodowości i mieszane małżeństwa mogą żyć tylko i wyłącznie według Naszych Praw i na naszych zasadach, a później dopiero po trzech pokoleniach uzyskać Narodowość Polską.
  7. Prezydenta do administrowania w Naszym imieniu i zgodnie z Naszą wolą Polską Państwem Narodu Polskiego powołujemy i odwołujemy tylko My Naród Polski w wyborach z co najmniej 60% udziałem Narodu Polskiego
  8. Premiera jako pierwszego z ministrów rządu Prezydenta do kierowania w swoim imieniu administracją powołuje i odwołuj Prezydent.
  9. Prawo do własności prawnie nabyte, dające gwarancję stabilności nigdy, przenigdy i pod żadnym pozorem czy pretekstem nie może być
  naruszane a cokolwiek by je naruszało jest z góry nieważne i bezprawne bez żadnych wyjątków czy obchodzenia co potwierdzamy i ustanawiamy raz na zawsze po wieczne czasy.
  8. My Naród Polski ustanawiamy na terenie Naszego Państwa Polska od WSZYSTKICH i KAŻDEGO kto otrzymuje cokolwiek BEZ ŻADNYCH
  WYJATKÓW po wieczne czasu na zawsze bez możliwości zmiany czy obejścia jeden jedyny PODATEK w wysokości 5 % OD PRZYCHODU JEDYNIE OPRÓCZ SPADKÓW tak jak to już Bóg przykazał bez żadnych wyjątków, wyłączeń czy zwolnień tak aby każdy miał swój JEDYNIE sprawiedliwy Dumny Udział w Swoim Państwie.
  9. Sądy Rozjemcze Cywilne, wg. Prawa Naturalnego i Zwyczajowego
  10. Nie ma kary bez szkody czy straty
  11. Policja Rozjemcza
  12. ZAWSZE szkoda musi być naprawiona a strata wyrównana
  13 ???
 • @andrzejw 21:04:15
  Projekt konstytucji suwerena to widać.
  Postawa to wybory.
  Pani Teresa Garland, też pisze o zmianie wyborów.

  7. Prezydenta do administrowania w Naszym imieniu i zgodnie z Naszą wolą Polską Państwem Narodu Polskiego powołujemy i odwołujemy tylko My Naród Polski w wyborach z co najmniej 60% udziałem Narodu Polskiego.
  Czyli w wyborach 100% wyborcy Naród Polski.
  Wybory bezpartyjne w sumie dokładnie stanowiącej 100% zadeklarowanych wyborców.
  Złożenie deklaracji o przystąpieniu w czasie przed zamknięciem list do głosowania, ustanawia wynik 100%.
  Udział w głosowaniu upoważnia, do odwołania.
  co najmniej 60% wyborców
  Zgodnie z wolną wolą, nie uczestniczący nie mogą uczestniczyć w odwołaniu, bo fałszowali by ustaloną sumę 100% wcześniej głosujących.
 • @andrzejw 21:04:15
  "Nikt kto nie jest Narodowości Polskiej oraz posiada inne obywatelstwa czy paszporty nie może z żadnym wyjątkiem ani pod żadnym pozorem pełnić żadnych funkcji państwowych, administracyjnych czy publicznych.
  ...
  W Polsce, Państwie Narodu Polskiego, inne narodowości i mieszane małżeństwa mogą żyć tylko i wyłącznie według Naszych Praw i na naszych zasadach, a później dopiero po trzech pokoleniach uzyskać Narodowość Polską."

  Czyli taki ks. Isakowicz czy Stanisław Lem byliby wykluczeni? To nie przejdzie. Nie wiem czy było wiele takich krajów poza wyjątkami jak Japonia pod rządami szogunów Tokugawa lub starożytna Sparta. Król Batory czy Władysław Jagiełło i jego żona Jadwiga też by się nie zakwalifikowali.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930