Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1029 postów 16749 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

I po wyborach

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W zasadzie kampania "prezydencka" jeszcze się na dobre nie rozpoczęła, ale już teraz można mówić, że się już skończyła.

 

 
Wynik wydaje się na tyle oczywistym, że nie ma sensu rozpatrywać wystąpień kandydatów do urzędu  jako faktycznej walki o fotel.
Czy  i jak należy zatem traktować igrzyska, bo tylko tak można to określić, towarzyszące enuncjacjom poszczególnych pretendentów?
 
Nawet zdając sobie sprawę z faktu, że wynik jest przesądzony, cały proces wyborczy jest wartością "dodaną" dla społeczeństwa.
Raz, że mamy zabawę, ale dwa - jest to okazja do zaprezentowania wizji dotyczących kierunku rozwoju, a także wstępna prezentacja kandydatów bądź ugrupowań, którzy wystąpią w następnym wydaniu igrzysk.
Jest to bowiem jedna z niewielu okazji do publicznego zaprezentowania odmiennych koncepcji funkcjonowania społeczeństwa.
 
Czy w gronie kandydatów pojawił się ktoś, kto takie koncepcje nam prezentuje?
Otóż wśród "poważnych" kandydatów - tych wymienianych w rankingach, nie pojawiła się żadna idea.
O ile przy tym  w wyborach poprzednich zaistniał taki kandydat (Kukiz), który zaprezentował wstępne założenia zmiany systemowej (których to zmian nawet nie próbował realizować, czy nadać im kształt idei), to obecnie nic takiego nie ma miejsca.
Nawet w programie kandydata Konfederacji nie ma żadnych istotnych projektów, które mogłyby wpłynąć na zmianę sposobu sprawowania władzy.
 
Rozpatruję fenomen Kukiza jako społeczne oczekiwanie przemian prowadzących do dopuszczenia do udziału w decyzjach SUWERENA - Narodu Polskiego. Bo to w polskim społeczeństwie jak "pamięć wody" zachowane jest dążenie do odbudowy Rzeczypospolitej, a tylko w tej strukturze organizacyjnej można mówić o społeczeństwie obywatelskim.
 
Czy dążenie do odbudowy Rzeczypospolitej jest elementem programowym któregokolwiek kandydata? A może sama osoba kandydata tworzy otoczkę nadziei na stworzenie idei i towarzyszącej jej struktury, która stanie się zalążkiem zmian?
 
Niestety, nie widzę ani idei, ani osoby, która mogłaby stać się jej nośnikiem. Dlatego nadzieją jaką niesie czas wyborów nie wybrzmiewa. Nic się nie zmienia, a jedynie konserwowany jest dotychczasowy układ, gdzie społeczeństwo nie ma wpływu na kierunek przemian - jest traktowane bezosobowo,  jako siła robocza pozwalająca na swobodne życie "kasty rządzącej".
 
Proszę mnie przekonać, że się mylę.

KOMENTARZE

 • Dlatego NIE idę na wybory !
  Słowianie pełna zgoda z autorem listu , ani idei ani osobowości !!!!


  Polska Krajem NEUTRALNYM ! z silną polską armią przyjazna sąsiadom

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach .
 • @ele 09:58:43
  Miał Pan u mnie nie komentować.
 • Demokracja Kulista (DK), a korupcja
  >Rozpatruję fenomen Kukiza jako społeczne oczekiwanie przemian prowadzących do dopuszczenia do udziału w decyzjach SUWERENA - Narodu Polskiego.
  ----------------------
  W moim modelu zastępuję energię pieniądza, energią mas ludzkich. Niestety tych mas, to ja nie widzę, a pieniędzy nie ma..

  Po doświadczeniach z petycją AWN, z ruchem Kukiza i np. Panem Sanockim.
  http://idb.neon24.pl/post/89552,100-organizacji-zmielonych-do-jowow-to-demokracja-kukiza

  Akceptuję fakty, że dumna RP od 30 lat stała się zapleczem siły roboczej, łamistrajków i rynkiem zbytu dla zwrotów z 1 rynku niemieckiego.

  Czyszczące tendencje i ruchy, są przejmowane przez wrogów Polski, jak np. przez Kukiza, lub wyciszane w przytulnych aresztach prewencyjnych.

  Przyczyną są strumyki pieniędzy, wpływające od wrogów Polski do kieszeń przywódców wielkich ruchów politycznych w Polsce.

  Tak, korupcja stała się główną przyczyną, że w Polsce nic się nie da zrobić. Prawdziwy Polak, patriota pieniędzy nie ma, a jak ma to mu sądy lub służby zabierają.

  DK postuluje własność wspólną gruntów, mieszkań i żon :)
 • @adevo 14:01:55
  Oddam żonę bez oprocentowania, mieszkanie jest mi potrzebne - nie dam, grunty też mam, to i nie dam.
  Do żony dodam Kukiza z Sanockim razem wziętych. O!!!
 • @ele 09:58:43
  Nie wiem jak, bo też nie mam swojego kandydata w tych wyborach, ale jakoś chętnie bym się przyczynił do tego, żeby Duda wrócił na rodziny łono.
  Naród, Polacy, dowiaduje się tego i owego o swoim państwie tylko wtedy, gdy następuje kłótnia w "rodzinie". Senat pod rządami PO, Sejm pod rządami PIS i prezydent spoza PIS spowodują lawinę nowych wieści, jakich dotychczas Polacy nie byli świadomi..
  No i może urodzi się z tego coś dobrego? Kto wie?
 • Za wcześnie na duże zmiany.
  Polska jest pod okupacją globalnej mafii w imieniu której zarządzają Polską mniejszości narodowe w Polsce ukrywające swoją tożsamość ..(wszyscy są "polakami").

  Najpierw mafia musi upaść co najmniej w Europie.. a najlepiej i w USA.
  Dopiero wtedy powstaną warunki dla wyłonienia kandydatów spośród Narodu Polskiego... i publicznej dyskusji na temat organizacji Państwa Polskiego.
  Takie dyskusję będę się odbywały w całej Europie.
  .. a dyskutantów będzie się lustrowało na okoliczność jaki naród naprawdę reprezentują. żyd będzie żydem, Ukrainiec Ukraińcem a Niemiec Niemcem... a Polak Polakiem.

  a nie jak dzisiaj wszyscy przebierańcy udają lepszych Polaków... tylko etniczni Polacy w tej grupie są gorszymi Polakami..

  Proces rozpocznie się już niedługo od wyborów w USA.
  Tam wybuchnie najpierw wojna domowa a potem rewolucja .. socjalistyczna.
  Europa się wyzwoli spod okupanta Amerykańskiego...
  i poszczególne kraje będą budować własną tożsamość wg własnych pomysłów a nie wymuszanych na nich groźbami, szantażem, przekupstwem, zdradą.

  Cierpliwości .. byle do lata.
 • @Oscar 15:04:55
  Samo się nie zrobi. Należy wykreować i upublicznić ideę współżycia jakiego chcemy.

  Jak się zaczną rozruchy - to już potrzebny konkretny program, a nie dywagacje. Zwłaszcza, że podczas zawieruch łatwo o manipulacje.
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:13:31
  Masz rację. Trzeba rozmawiać szukać rozwiązań.
  Ja miałem na myśli wystawianie poważnych kandydatów do tych marionetkowych wyborów.
  Jak widać tam nie ma poważnych kandydatów reprezentujących interesy Narodu Polskiego... bo Duduś jak powtarza naród Polski to nie wiem dlaczego ja słyszę zawsze "naród żydowski" nawet nie katolicki..
  Duduś to zwolennik "kohabitacji" na warunkach żydowskich a to dla Polaków oznacza los taki jaki zgotowali Palestyńczykom.

  OK rozmawiać trzeba i warto...
  Ja mam zdanie wyrobione.
  Trzeba systemowo zlikwidować Oligarchię wszelaką oraz różne nietykalne kasty.
  Koncerny zagraniczne muszą zacząć płacić w Polsce podatki.
  Ziemia musi należeć do Polaków...i tylko w minimalnej ilości (działka) a reszta na produkcję rolną czy inną to już tylko dzierżawa od państwa.
  Zasoby naturalne należą do Narodu Polskiego.
  Woda lasy nalezą do Narodu Polskiego...brzegi morza, jezior.. plaże należą do Narodu Polskiego a nie do prywaciarzy... prywatni mogą je dzierżawić ... i tyle czyli dzielić się z państwem zyskami z zasobów naturalnych Polski.
  Edukacja Narodowa jako priorytet najwyższy poziom, wymagania wysokie i selekcja przy awansie na wyższy stopień.
  Socjal dla wszystkich na poziomie podstawowym..nikt nie głoduje każdy ma kąt i ogrzewanie oraz wodę pitną... skromnie ale bezpiecznie .. więcej to już z własnej pracy.

  itd itp..
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:44:57
  Siła tekstu ustawy.

  Ja sobie to tak wyobrażam. Jest ustawa ogólnopolska, lub tylko okręgowa ważna dla wioski Pana Wojtasa.

  Przychodzę wirtualnie z przyjaciółmi, do rady wioski, pokazuję papier.
  Rada patrzy, czy Pan Wojtas jest już zintegrowany w DK, czy nie.

  Widać, że zarówno duchowo, jak i fizycznie Pan Wojtas funkcjonuje jeszcze w starym systemie CP, więc ustalamy termin wiecowania u niego i wraz z radą idziemy do Pana Wojtasa.

  Pokazuję papier z ustawą i przy łagodnej perswazji uzbrojonej po zęby rady wioski Pan Wojtas udostępnia z mocy ustawy już nie swoją ziemię, swoje pomieszczenia prywatne i gospodarskie.

  Wprowadzamy się i mieszkamy wspólnie, gdyż ma on dużo miejsca i piękny ogród.

  Nikt nie wyrzuca Pana Wojtasa! Atrakcyjna żona ma prawa do każdego członka wspólnoty Pana Wojtasa. Ma ona też prawo zapisać swoje usługi na kontach członków lub też nic nie zapisywać. Wszystko jasne, przejrzyste i do wspólnego ustalenia.

  Toaleta pozostaje w DK dalej pomieszczeniem intymnym.
 • @adevo 15:28:11
  Jeszcze taki nie wie, jakby go moja małżonka potraktowała.
  Oj, chyba by długo nie popomieszkiwał. Nawet zamknięcie się w kiblu by mu nie pomogło - użyty by został na równi z obornikiem.

  PS. Wpadnij Pan - akurat czas na rozsianie nawozów jest....
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:34:28
  >Jeszcze taki nie wie, jakby go moja małżonka potraktowała.
  -------------------
  Tu pomyłka, DK jest grupowa. Można by pójść drogą Jego Dobroci (Goodnessa) i ustalić najmniejszą możliwą jednostkę mieszkaniową na parzystą liczbę 8 - 4 kobiety plus 4 mężczyzn - byli gospodarze starej CP 2 osoby, czyli razem 3 nowe kobiety i 3 nowych mężczyzn, w sumie 6 nowych.

  Panie Wojtas, byś Pan spał spokojnie, muszę powiedzieć, że ta przyszłość stanie się możliwa dopiero po wprowadzeniu na powierzchni całej Polski 5G. Wtedy polskie społeczeństwo radykalnie odmłodnieje, średnio o 30-40 lat.
  Wszędzie będą młodzi ludzie w Polsce! Takim będzie łatwiej przyswoić sobie Demokrację Kulistą.

  PS.
  Oj tak, nastaje czas czyszczenia i nawożenia. Kocham te miesiące zmniejszającej się entropii.
 • @Oscar 15:26:41
  "Ja miałem na myśli wystawianie poważnych kandydatów do tych marionetkowych wyborów."

  Najpierw trzeba mieć program, a dopiero później szukać najlepszych ludzi do jego realizacji. Dobrze by było, żeby program był na tyle realny i atrakcyjny, żeby ludzie z czystym sumieniem mogli go poprzeć.
 • @rumpelsiltskin 16:01:38
  Jest kilka warunków realności programu.
  - skala suwerenności czyli odporność na zewnętrzne naciski.
  - zasoby gospodarcze do zagospodarowania zwłaszcza te odnawialne.
  - poziom Narodowej głupoty (ograniczenie) czy Narodowej mądrości
  (szanse) tu KK może bardzo Narodowi namieszać.
  Reszta to już inwencja własna, matematyka (bilans)...sprawiedliwość, prawa człowieka...edukacja...praca.
 • @Oscar 16:51:55
  "Jest kilka warunków realności programu"

  To są problemy, które można rozstrzygnąć w referendach. Najważniejszy jest program gospodarczy. Jak to mawiał Clinton i odnosił to do siebie: "Po pierwsze gospodarka głupcze".

  Nie ma takiego czegoś jak "narodowa głupota". Ludzie w swojej masie są zadziwiająco rozsądni i niegłupi. Ta "głupota" to wynik ogłupiających działań władzy w ramach polityki "divide et impera". Mniejsze skupiska obywateli wykazują się mniejszą "mądrością", a ich celowe antagonizowanie powoduje, że poszczególne grupy nie komunikują się ze sobą, a raczej na siebie warczą... Że podam przykład pracowników najemnych i przedsiębiorców. Obie grupy jadą na tym samym wózku, ale udało się je zantagonizować. Takich antagonizmów jest więcej.

  Trzeba mieć zręby programu gospodarczego, problemy polityczne rozwiązywać stosując jak najwięcej demokracji bezpośredniej (referenda).
 • @rumpelsiltskin 17:16:28
  Wszystko zgoda.
  Jednak mąciciele w narodowych rozumkach zwłaszcza tych mniejszych spod ambony nie znikną... będą mącić.
  Pamiętamy lata 80te jak małe rozumki własnymi rękoma rozwalały własny kraj własny dom.
  To w Polsce jest poważne zagrożenie.

  Moim zdaniem trzeba od nowa ukonstytuować Polskę jako kraj demokratyczny gdzie mniejszości narodowe mają swoje prawa mniejszości...a skład władz odpowiada parytetom narodowym.
  potem nowa demokratyczna ordynacja wyborcza.
  a na końcu rząd i nowa struktura, konstytucja gospodarcza..
  a w tym ucywilizowane zasady udziału zagranicznych na Polskim poletku.

  Polskie poletko powinno być kręgosłupem wszelkich norm prawnych...
  Zagranica może tylko gościć w Polsce na zasadach wzajemnych korzyści na Polskich warunkach (Polska określa co jest akceptowalne a co nie).

  Polak jest Polakiem gdy urodził się w Polsce, mieszka na stałe w Polsce i ma jeden paszport...(żadnej dzielonej lojalności...)
  Ludzie o dzielonej lojalności bez prawa biernego wyborczego.
  Rozdział religii od państwa... religie finansowane przez wiernych i nie prowadzą działalności gospodarczej (kościół i biznes to sprzeczne interesy).
 • @adevo 15:55:28
  Demokracja Kulista liczona więcej i jeszcze więcej.
  Nie wiadomo, jak się liczy większą, lub mniejszą.
 • @Oscar 17:41:57
  Wszystko zgoda, ale najpierw trzeba zdobyć władzę. Władzę zdobywa się prostym i zrozumiałym programem gospodarczym, który jest na dodatek realny. Sprawy kościelne też oczywiście poddać pod referendum (religia w szkołach, podatek kościelny itp.), podobnie sprawy światopoglądowe (aborcja, eutanazja itp. itd.). Niech ludzie się wypowiedzą. Ja tak naprawdę sam nie wiem, co lepsze w tych sprawach, ale poddam się woli większości Polaków.
 • @rumpelsiltskin 17:49:19
  Zdobywanie władzy w warunkach gdy poprzednia władza będzie wiała na Zaleszczyki a reguły gry będą ciągle niedemokratyczne (takie jak teraz)...to okres przejściowy trochę rewolucyjny... oby pokojowy.
  Nowa władza się ukonstytuuje w warunkach pustki politycznej (stara władza wieje na Zaleszczyki bo globalna mafia upada w USA i w Europie)
  Pierwszym zadaniem będzie budowa demokratycznego ładu prawnego suwerennego państwa a nie kolonii globalnej mafii żydowskiej.
  ...oczywiście poza bieżącym prowadzeniem państwa.

  To będzie trochę jak po I wojnie światowej kiedy powstawała Polska w różnych spontanicznych inicjatywach...
  Ważne by się nie pojawił jakiś dyktator, zamordysta a'la Piłsudski .
  Polsce potrzeba pokoju i dobrej współpracy z sąsiadami i żadnych fobii... czysty choć nie cyniczny pragmatyzm i asertywność.
 • @Oscar 17:57:54
  .. dodam że tak naprawdę każdego kto będzie grał na emocjach narodu należy jak najszybciej kopnąć w dupę...
  Emocje zaślepiają .. a tu trzeba roztropności, rozumu, mądrości...a nie uniesień..
  Emocjami tłumów grają wrogowie Narodu a nie jego przyjaciele...
  a tłum pod wpływem emocji idiocieje.
 • Pełna zgoda autorze.
  Pasożyty z Republiki Okrągłego Stołu tak jak i cały system żyjący z naszych podatków nawet nie zająknie się na temat jednomandatowych okręgów wyborczych,wecie obywatelskim i odebraniu politykom pieniędzy na kampanie wyborcze.Nawet Konfederacja postrzegana również przez wielu za wielką nadzieję milczy o tym bo tu nie chodzi o Polskę tylko o ich kabzy.
  Zgadzam się z autorem że bez wprowadzenia tych mechanizmów będzie tak jak jest.Więc na co możemy liczyć?
  Na pewno nie na dogadanie się środowisk prawicowych bo są to w dużej mierze ludzie nie racjonalni,nie myślący trzeźwo optujący za czymś co nigdy nam nie pomogło i nie pomoże(przykład Niemiec które religię pozostawiają każdemu z osobna). Tak też powinno się stać a celem nadrzędnym powinno być dobro Polski i Polaków wbrew planom globalistów bo niby czemu mamy podążać tą drogą?
  Nie możemy liczyć na zbiorowy zryw Polaków bo w większości to tchórze,cwaniaki i głupki bez godności i honoru.
  Póki co nie możemy też liczyć na kogoś takiego jak Piłsudski który wsadziłby tych którzy zniszczyli dorobek jego,Dmowskiego,Paderewskiego i Rozwadowskiego bo póki co nie ma takiego autorytetu.
  Należy jednak pamiętać że pewna grupa ludzi może zdziałać więcej niż każdy z osobna więc czas już przestać się zasłaniać,,Matką Boską,, w klapie marynarki, ,,Szczęść Boże'' z mównicy czy ,,prawdami historycznymi'' i wystawić swojego kandydata w wyborach prezydenckich po to aby na wyniku zacząć budować naprawdę polską partię bo dopiero teraz wiemy kto jest kim w tej Republice Okrągłego Stołu założonej przez żydo-komunistów z KOR-u.
 • @Oscar 18:01:55
  Pełna zgoda. W emocjach nie rodzi się nic konstruktywnego, ale do burzenia (walki ze starym) jak najbardziej się nadają.
  Przede wszystkim program gospodarczy. Wokół tego programu budować struktury partii, ruchu społecznego (jak zwał, tak zwał). Gdy zgromadzi się odpowiednią "masę krytyczną" fachowców i zwolenników, to wybory będą tylko formalnością.
  Trzeba uważać na sabotażystów, każdy fałszywy krok podejrzanego o sabotaż członka musi skutkować odpowiednimi sankcjami organizacyjnymi (niekoniecznie banicją, czy wydaleniem, nieraz samo wytknięcie palcem takiego wystarczy i zjazd w hierarchii).
  Sprawy inne niż gospodarcze (chociaż tych też nie wykluczać) rozwiązywać angażując do tego jak największą grupę społeczeństwa, czyli wspominane wcześniej referenda.

  Gospodarka, gospodarka, gospodarka... Trzeba zacząć od tego.
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:13:31
  Pełna zgoda trzeba być gotowym już teraz.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031