Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1029 postów 16751 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Nadzieja w koronawirusie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Natura jest najlepszym lekarzem wszelkich patologii.

 

 Jest jak ogrodnik, który dbając o całe swoje gospodarstwo, aby cały ogród funkconował, musi bezwzględnie usuwać zagrożenia eliminując chore i zdegenerowane rośliny.

 

Doświadczamy np. okresowo następujących pożarów, które nawiedzają różne regiony. Przyczyną ich skali są gromadzone pozostałości - wszelkie posusze, które stanowią materiał dla rozwoju ognisk ognia. O takich przyczynach klęski jaka nawiedziła Australię - można było przeczytać.

 

Takie zjawiska, odbierane jako negatywne, są jednak powodem odnowy biologicznej tych obszarów. Wzrastają nowe rośliny - lepiej dostosowane do klimatu, który niezależnie od stosowanej propagandy, zmienia się cyklicznie.

 

Podobnych "działań " natury można oczekiwać względem najbardziej agresywnego gatunku zasiedlającego ziemię jakim jest człowiek.

Czy koronawirus jest takim "naturalnym czyścicielem" planety?

Patrząc np. na zwolenników totalnej opozycji można było dostrzec, że byli to ludzie zaawansowani wiekowo. Bo już aktywiści KOD - to " co najwyżej" 70 - latkowie.

A tymczasem koronawirus "eliminuje" głównie ludzi po 80-tce. Czyli takich, którzy i tak w nieodległym czasie zakończyliby swe życie.

 

Daje się zauważyć, że to opozycja gwałtownie atakuje rządzących i nalega na wprowadzenie radykalnych metod zapobiegania inwazji tego wirusa. Wygląda, że z racji osobistego zagrożenia.

 

Cóż, natura jest nalepszym ogrodnikiem; jeśli opozycja nie chce sama się usunąć i przestać jątrzyć  - natura sama zrobi  porządek przygotowywując miejsce dla tych, którzy wprowadzą konieczne zmiany.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Przypominam, że w Polsce jest obowiązek szczepienia
  przygotowanie do epidemii było już zrobione parę lat temu,

  teraz zaszczepi się wszystkich, i dopiero będzie jazda.
 • W 2019r w Polsce zmarło 410 tys. osób
  Podobno winna jest pogoda, zanieczyszczenie powietrza oraz wzrost liczby zachorowań na choroby wirusowe.
 • Obcy inwazyjny gatunek
  Selektywna zaraza:

  http://prorok.phorum.pl/viewtopic.php?f=7&t=269
 • @interesariusz z PL 13:08:03
  Ratuje nas brak szczepionki; ponoć nie bardzo można odróżnić wersję dla żółtych i pustynnych.
  Można źle wybrać i efekt będzie straszny....
 • Ukryty pisowiec
  Jakże mi przykro, że pewien jawny głosiciel CP a jednocześnie skrzętnie zakamuflowany pisofil, też już w okolicach siódmego krzyżyka.
  Ani patrzeć jak któregoś dnia dostanie nieborak kataru, albo załapie coś gorszego i nie zdąży ponownie "mądrze"zagłosować.
 • @interesariusz z PL 13:16:50
  W Polsce minimalna emerytura to zdaje się 1200 zł. Od tej emerytury pobiera się jeszcze podatek. Te minimalne świadczenia pobiera wiele osób (kilka milionów?). Przy takich "dochodach" ludzie są niedożywieni, zwłaszcza obecnie, gdy ceny żywności poszybowały w górę, więc "łapią" choroby migiem.

  Od lat w Polsce, lobby "kasty" medycznej bije się o grube miliony na swoją "działalność". Jakoś nikt nie wpadł na "genialny" pomysł, że najlepszą ochroną zdrowia jest zapobieganie chorobom.

  Stawiam więc tezę, że przeznaczenie części z tego wielomiliardowego budżetu "służby zdrowia" na podwyższenie najniższych świadczeń emerytalnych, do wysokości zapewniającej właściwe odżywianie się polskich emerytów, przyniesie więcej pozytywnych skutków prozdrowotnych niż ładowanie kolejnych dziesiątków miliardów złotych w niewydolną ochronę zdrowia w naszym kraju.

  Jakiś kandydat na prezydenta zająknął się choć na ten temat? Czy kandydaci wolą nie tykać "wspaniałej kasty" lekarzy?
 • :-(
  Tylko patrzeć jak ktoś napisze pracę doktorską pod tytułem: "Covid-19 jako dar niebios dla ZUS, na przykładzie Chin Ludowych"
 • @rumpelsiltskin 16:22:27
  Najpierw zapoznaj sięz tym, jakie oni mają priorytety, a później dopiero doradzaj, bo zdaje się jesteś idealista albo jeszcze trochę gorzej.
 • @krzysiekniepieklo 17:08:31
  No, trzeba być wielkim idealistą, żeby głodnych ludzi nakarmić. W obecnych czasach tacy ludzie to groźni wywrotowcy.
 • @rumpelsiltskin 16:22:27
  W Niemczech minimalna emerytura to ok. 700 euro, pobiera się także od niej podatek, a to dla Niemca jak dla Polaka tylko 700 zł! Czyli Polak mając 1200 zł brutto ma więcej od Niemca, bo na rękę 981 zł!
 • @interesariusz z PL 13:08:03
  Ale tylko dzieci, dorosłych jeszcze na szczęście nie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:41:30
  Albo po niej zżółkniesz albo ci nos zgarbacieje, stracisz skórkę, a kobietom ustawi się w poprzek. I tak i tak nie dobrze.
 • @tańczący z widłami 15:08:42
  Jak się tańcz, to się wirusa niańczy.
 • @kula Lis 69 17:24:09
  Zobaczymy, jak będziesz "zeznawał", gdy rzeczywiście przyjdzie jakaś zaraza, a ta biedota pierwsza ją "załapie"... Może wtedy otrzeźwiejesz.

  O Niemców się nie martw, oni mają taki socjal, że tłumy do nich po to walą z całego świata.
 • @kula Lis 69 17:32:04
  A turlaj się ....
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:40:06
  Koronawirus na szczęście jest uleczalny
  Pisowirus to stan nie całkiem normalny
 • @tańczący z widłami 20:22:40
  Dawno Szanownego nie było: podleczyli i wypuścili?
  A co ile ma się zgłaszać do kontroli?
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:22:21
  Owszem, owszem dawno mnie nie było. Ktoś musiał zabawiać się z wyposzczoną waderą, by ktoś inny mógł w tym czasie karmić łabędzie.
  Nie pochwaliła się ?
 • @rumpelsiltskin 16:22:27
  Emerytura powinna zależeć od wcześniejszychy zarobków. jeżeli ktoś sobie bimbał, to dlaczego takiego nieroba utrzymywać ma reszta społeczeństwa?
 • @rumpelsiltskin 17:18:24
  Obecnie, w Polsce nie ma głodnych. Chyba że sami są sobie winni. Nie ma problemów z pracą. A jak ktoś nie chce pracować? To jego swobodny wybór
 • @kula Lis 69 17:24:09
  Znowu kręcisz. W Niemczech nie ma minimalnej emerytury, ani bazowej. Słabo ci idzie kręcenie. A co si e dzieje w państwie PiSdzielców? Moja teściowa ma emeryturę około 1700 zł. I skarbówka sie jej czepiła, bo okazało się, że PiSiacki ZUS, nie odprowadzał za nią podatków. i teraz musi około 500 zł miesięcznie oddawać, bo biurokraci z nadania PiSdzielców, nie wypełnili swoich obowiązków
 • @Wican 10:08:32
  No ale konkretnie - gdzie ta Twoja teściowa mieszka. No bo wiesz niektóre stanowiska w ZUS, to jeszcze komuniści obsadzali, a później to oni decydowali o obsadzie następnych stanowisk. a Ty za wszystko chcesz wieszać PiS. Więc jak byś chciał być sprawiedliwy, to najpierw byś zbadał, z czyjego nadania był ten gość, który zrobił kaszanę. No bo jak tego nie robisz, tylko rzucasz gromami, to jesteś zwykłym oszołomem.
 • @Wican 10:02:24
  "Obecnie, w Polsce nie ma głodnych. Chyba że sami są sobie winni."

  Tu ziemia!!!

  Bieda ma to do siebie, że jest niewidoczna. Ludzie cierpią w samotności. Przeciwstawienie tej biedoty "reszcie społeczeństwa" to typowa zagrywka z cyklu "divide et impera".

  Powielasz banały z TV.
 • @Wican 10:01:06
  "zależeć od wcześniejszychy zarobków".

  Powiedz to tym, którzy zarabiali jeszcze w milionach. Ile one są obecnie warte? Popatrz, ile można było kupić za 100 zł 25, 15, 10 lat temu, a ile obecnie. "Wypracowywanie emerytury" to kolejny banał z TV i kolejna bajka z cyklu "divie et impera". Tym razem przeciwstawia się interesy pracujących obecnie do pracujących dawniej (emerytów).
 • Koronowane głowy?
  Może ten wirus ma nieprzypadkowo taką nazwę? Może ten wirus rozprawi się z koronowanymi głowami? I raczej nie o królów tutaj chodzi, ale o tych, którzy głowy noszą dwa pietra wyżej od innych?
 • @Wican 10:08:32
  Niemcy wprowadzili emeryturę podstawową. "W tej reformie są zwycięzcy, ale też przegrani". Tematem komentarzy wtorkowych wydań niemieckich gazet jest wciąż porozumienie koalicji ws. emerytury podstawowej oraz jego konsekwencje dla społeczeństwa. Niemcy wprowadzają emeryturę podstawową. Będzie ona o 10 proc. wyższa od minimalnego zasiłku socjalnego, wynoszącego obecnie 416 euro miesięcznie. Odbiorcami świadczeń będą ci, którzy nie zdołali nagromadzić kapitału składkowego wystarczającego na emeryturę w wysokości minimalnego zasiłku socjalnego - informuje PAP. Deutsche Welle zebrało komentarze niemieckiej prasy w tej sprawie. Dziennik "Die Welt" pisze: " Emerytura podstawowa może ze względu na cel być uzasadniona. Bowiem także najmniej zarabiający muszą dostać możliwość otrzymania praw do emerytury w ramach podstawowego świadczenia. Ale znajdujący się na samej górze skali emerytur seniorzy stracą na tym. Z emerytury finansowanej składkami powstanie krok po kroku finansowana z podatków emerytura powszechna dla wszystkich. To, czego koalicja rządowa nie chce teraz obywatelom powiedzieć wprost, jest konsekwencją tego kluczowego wyboru. Każdy, kto w starszym wieku chce mieć wystarczający dochód, powinien raczej powiększać swoje prywatne rezerwy finansowe. Gdyż aktualna polityka nie utrzyma się zbyt długo".

  "Stuttgarter Nachrichten" konstatuje:

  " W tej reformie naprzeciwko zwycięzców, którzy na stare lata nie są skazani na dodatkowe środki finansowe, znajdują się przegrani. To są dla przykładu wszyscy ci, którzy nie mają żadnych szans na osiągnięcie wymaganych 35 lat płacenia składek emerytalnych. Ponoszą oni najwyższe ryzyko popadnięcia na starość w ubóstwo i właśnie oni odejdą z kwitkiem. To dla nich jako pierwszych koalicja rządowa powinna była przedstawić koncepcję".

  Sceptycznie komentuje także dziennik "Schwaebische Zeitung" z Ratyzbony: " Znalezione rozwiązanie jest skomplikowanym przedsięwzięciem. Bowiem wraz z emeryturami dla niepracujących matek oraz emeryturami podstawowymi pójdzie na to coraz więcej podatków, co już dzisiaj stanowi jedną czwartą budżetu federalnego. Teraz można sobie na to jeszcze pozwolić, ale na dłuższą metę trzeba uważać. Gdyż środki te potrzebne będą także na infrastrukturę, szkoły, zatrudnienie, młodzież i edukację, po prostu na przyszłość. Zabezpieczenie przed ubóstwem należy do systemu zabezpieczeń socjalnych, a nie do ubezpieczenia emerytalnego, które opiera się na dorobku życia oraz na tym, co ludzie wpłacili. Trudność: są tacy szczególnie w nowych landach, którzy pracowali za tak niskie wynagrodzenie, że nie starcza im na życie. Nikt nie chce, by zbierali butelki i nikt nie sprzeciwia się zabezpieczeniu długoletnich zatrudnionych. Jeśli jednak pomimo zatrudnienia zbyt wielu Niemcom grozi na stare lata ubóstwo, nie pomogą tu lekkie poprawki. Wtedy trzeba skontrolować fundusz emerytalno-rentowy".

  Z kolei dziennik "Neue Osnabruecker Zeitung" ocenia emerytalne porozumienie w kontekście korzyści dla rządowych partii koalicyjnych:

  "Kończąc spór o emerytury, koalicja rządowa poczyniła duży krok, by uratować samą siebie. Udowadnia ona zdolność do działania i do kompromisów. Są to dwa warunki dla polityki sukcesu. Jeśli koalicja przestanie teraz umniejszać własne sukcesy, ma szanse na rozsądną drugą połowę swojej kadencji. Następnie trzeba skończyć z monotonią w politycznym środku. Chrześcijańscy demokraci i socjaldemokracja upodobnili się tak bardzo, że trudno ich odróżnić, co ma fatalne następstwa, bo prowadzi do umocnienia się skrajnych partii politycznych. Najbardziej korzysta na tym AfD. CSU i CDU muszą przede wszystkim spróbować odebrać AfD skrajnie prawicowy elektorat. Nie uda się to we współpracy z SPD, wiecznie domagającą się kompromisów".
 • @Wican 10:08:32
  Średnia emerytura w Niemczech wynosi około 820 euro, a na zachodzie Niemiec emerytury są średnio o ok. 90 euro wyższe niż na wschodzie. Na całościową wysokość świadczeń emerytalnych w Holandii składają się trzy elementy: emerytura dla każdego, kto legalnie pracował w kraju, emerytura pochodząca z funduszu pracowniczego oraz emerytura prywatna (dodatkowe, dobrowolne ubezpieczenie). Emerytura dla tych, którzy prowadzą z partnerem gospodarstwo domowe, to 710 euro i 42 euro dodatku urlopowego. Łącznie jest to 752 euro. Samotny emeryt może liczyć na 1093 euro. Średnia holenderska emerytura wynosi więc ok. 1900 euro. Należy porównywać co każdy z emerytów kupi u siebie (a nie co kupi Niemiec czy Holender w Polsce)
 • @Wican 10:08:32
  Amerykański system emerytalny – największy na świecie. https://www.analizy.pl/fundusze/temat-tygodnia/24464/amerykanski-system-emerytalny-%E2%80%93-najwiekszy-na-swiecie.html
  ILE WYNOSI AMERYKAŃSKA EMERYTURA
  Więcej: http://info.wyborcza.biz/szukaj/gospodarka/ile+wynosi+ameryka%C5%84ska+emerytura
  Kto po Detroit? Bankrutów może być więcej: Chicago, Filadelfia...
  rośnie Jedną z przyczyn bankructwa Detroit są ogromne koszty wypłaty emerytur dla pracowników służb miejskich: pielęgniarek, policjantów czy strażaków. Ponad 40 proc. przychodów z podatków tego miasta trafia właśnie na ten cel. I właśnie koszty wypłaty emerytur mogą pogrążyć inne amerykańskie miasta
  https://wyborcza.biz/biznes/1,147880,14352705,Kto_po_Detroit__Bankrutow_moze_byc_wiecej__Chicago_.html?disableRedirects=true
 • @Wican 10:08:32
  Jakoś mój ZUS w Opolu regularnie odprowadza za mnie i za żonę podatki z emerytur. Co roku dostaję rozliczenia PIT z ZUSu, w lutym. Za ten rok już otrzymaliśmy. Coś kręcisz by tylko PiS dowalić. Pisz prawdę o tej teściowej..
 • @Wican 10:01:06
  Dlatego ja nie narzekam, mam emeryturę od uzyskiwanych zarobków. Jeszcze sobie jak zechcę dorobię bez podatku i ZUSu tak ze 600 zł dniówki+ całodzienne wyżywienie+zwrot kosztów paliwa, bo mój zawód deficytowy, wymieramy a młodych nie ma.
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:42:03
  A co Ci kolego się nie spodobało? Prawda? Jakoś nie ma tego wirusa w Izraelu, dziwne? prawda?
 • all
  Polska tzw "opozycja" jest jedyną opozycją na calutkim świecie ,która zesra się z radości gdy koronawirus dotrze do Polski. Obszczymurki.
 • @Jozio z Londynu 15:55:18
  "Polska tzw "opozycja" jest jedyną opozycją na calutkim świecie ,która zesra się z radości gdy koronawirus dotrze do Polski."

  Dlaczego Pan tak uważa?
 • Jak pozbyć się opozycji?
  "Daje się zauważyć, że to opozycja gwałtownie atakuje rządzących i nalega na wprowadzenie radykalnych metod zapobiegania inwazji tego wirusa. Wygląda, że z racji osobistego zagrożenia."

  Bardzo dziwne rzeczy Pan wypisuje.
 • @Pedant 16:52:39
  //Dlaczego Pan tak uważa?//
  :-)))))))
  Dobry jesteś... Jozio uważa...

  Ale nieenoo... Dobrze...
  Podstawowe pytanie to jest.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031