Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1029 postów 16749 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Spiskowa praktyka dziejów II WŚ

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Mamy rosyjski atak na dotychczasowe ustalenia sprawstwa II WŚ, a gdzie rola Polski jest przedstawiana w negatywnym świetle, co budzi uzasadnione wątpliwości.

 

 
Mamy jednak też tzw. „mapę Gomberga”, która sugeruje, iż istniały plany NWO dotyczące podziału wpływów na świecie, a które to plany mogły być istotnym czynnikiem wpływającym na decyzje dotyczące rozpoczęcia II WŚ.
To, że „Mapa Gomberga” została upubliczniona jesienią 1941 roku, jeszcze przed Pearl Harbour i przystąpieniem USA do wojny, potwierdza istnienie czynnika wpływającego na okoliczności związane z działaniami wojennymi, a których oddziaływanie musiało przyczynić się do rozpoczęcia wojny.
Można mieć przy tym przekonania graniczące z pewnością, że te plany NWO musiały  też wymuszać polskie decyzje poprzedzające niemiecki atak na Polskę w 1939 roku, a także udział w tym niecnym przedsięwzięciu strony sowieckiej.
 
Takie założenia nakazują analizę tamtejszej sytuacji w nieco odmiennym kontekście. Tym bardziej, że ponieśliśmy największe straty i to zarówno ludnościowo jak i materialnie Do tego zatraciliśmy ciągłość rozwoju kulturowego, co związane było z likwidacją polskich elit, a ponadto nastąpiło przemieszczenie terytorialne także rozrywające więzi kulturowe.
Dlatego upoważniona jest  analiza bazująca na założeniu planu (spisku – bo nie znanego  w obiegu publicznym), którego realizacja doprowadziła do wojny.
Konieczna też jest analiza wszelkich okoliczności z tematem związanych – zwłaszcza sytuacji obecnej w odniesieniu do wówczas ukształtowanych planów, ale też prognozy rozwoju zdarzeń jako dalszej realizacji zamierzeń. Obecnie mamy bowiem sytuację bardzo podobną: pojawiło się szereg naprężeń w stosunkach międzynarodowych, które wymagają uregulowania. Czy w duchu NWO?
 
Dalsze uwagi po namyśle i stosownie do reakcji.

KOMENTARZE

 • Nasze losy i nie tylko nasze
  Ja nad tą sprawą myślałem ale w znacznie głębszej perspektywie, jak tylko II wojna światowa:

  http://prorok.phorum.pl/viewtopic.php?f=27&t=280
 • Mapy i geopolityka
  "Mamy jednak też tzw. „mapę Gomberga”, która sugeruje, iż istniały plany NWO dotyczące podziału wpływów na świecie, a które to plany mogły być istotnym czynnikiem wpływającym na decyzje dotyczące rozpoczęcia II WŚ. "

  Myli Pan skutek z przyczyną. Takie mapy powstają często, inteligentniejsze są wyrazem (skutkiem a nie przyczyną) rozpoznania trendów geopolitycznych. Jedne się sprawdzają drugie nie. Słyszymy zwykle o tych pierwszych.

  Przykładem jest słynna mapa Orwella z podziałem świata na trzy supermocarstwa, która może się zrealizuje. (Strefa buforowa do toczenia wojen zastępczych jest na szaro)

  https://i.ytimg.com/vi/a73LnTT3Avg/hqdefault.jpg
 • @ Autor
  "Mamy rosyjski atak na dotychczasowe ustalenia sprawstwa II WŚ, a gdzie rola Polski jest przedstawiana w negatywnym świetle, co budzi uzasadnione wątpliwości."


  A czy przypadkiem nie było nieco inaczej?
  Czy nie mieliśmy najpierw do czynienia z atakiem na dotychczasowe ustalenia sprawstwa II WŚ z jednoczesnym wskazaniem na ZSRR jako winowajcę?
  Czy tego ataku nie dopuściły się żydowski reżim IIIRP (aktualnie żydo-PiS) oraz powszechne żydo-media wspierane przez syjonistyczny Zachód?
  Czy Rosja nie prawa do obrony przed takim atakiem?

  Żydowskiemu reżimowi IIIRP i wspierającym go bezmyślnym osobnikom wypada w związku z tym przypomnieć znane przysłowie: kto mieczem wojuje ten od miecza ginie.
  Nieszczęście polega niestety na tym, że ta żydowska, syjonistyczna banda IIIRP zabawia się kosztem Polaków.
 • @Pedant 10:43:35
  Jak trzy, gdy cztery?
 • Obowiązujące obecnie ustalenia
  jakoby to Stalin z Hitlerem zgodnie dogadali się, żeby wywołać wojnę są doskonałym przykładem jak bardzo prymitywni są macherzy od propagandy i jak głupi jest motłoch, który w to wierzy.
  Bo wygląda na to, że sowieci z nazistami po to zaczęły wojnę, żeby się tłuc i masowo zabijać.
  Gdzie tu logika? Takie coś mogła wymyślić tylko Fotyga. No ale to idiotka i w dodatku z PiS. A to tłumaczy wszystko.
 • @Rzeczpospolita 11:02:27
  Będę wdzięczny za każde poszerzenie tematu - w innej dotychczasowej perspektywie.

  To nie jest notka ze z góry ustaloną tezą.

  Niech pan dołoży swoje "trzy grosze".
  Ja spróbuję dać swoją wykładnię. Porównamy.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:14:19
  "Jak trzy, gdy cztery?"

  Nie uważa Pan. Trzy supermocarstwa Oceania (Anglosasi), Eurazja (Europa zjednoczona z Rosją) oraz Wschódazja (rasa żółta). Czwarta jest chaotyczna strefa buforowa, bez własnego państwa.
 • Wywołanie nowej, Wielkiej Wojny
  było przede wszystkim w interesie syjonistów. Tylko w ten sposób mogli doprowadzić do utworzenia Israela. Cel, jak widać osiągnęli. Przy okazji upiekli jeszcze kilka innych pieczeni, np ubezwłasnowolnienie i trwającą do dziś okupację Europy.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:16:23
  Dzięki, Geniuszu, za fatygę.
  Nigdy bym sam nie doszedł do podobnych konkluzji. Zwłaszcza sugestii, że za wszystkim stoi PiS.

  Ale jakbyś tak jakiś mały wątek wyjaśnienia różnych zawiłości przedstawił, to by było ciekawie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:25:50
  "Jarek Ruszkiewicz SL 11:16:23
  Dzięki, Geniuszu, za fatygę."

  Fotygę, nie Fatygę.
 • winni się tłumaczą, szubrawcy łżą
  prawi rozumieją porządek rzeczy
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:25:50
  Z tym "geniuszem" to Szanowny ciutke przesadził bo wg Szanownego jestem dopiero na etapie idioty. Więc jeszcze daleka droga przede mną.
  Jeśli czegoś Szanowny chce się dowiedzieć to proszę o konkretne pytania, odpowiem używając języka prostego tak, żeby Szanowny zrozumiał, choć to wcale nie jest pewne.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:25:07
  Za proste.
  Żydzi nie są aż tak mądrzy.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:40:45
  Zrozumienie własnych niedostatków jest krokiem do potęgi!
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:51:36
  Nigdy nie twierdziłem że są mądrzy. Są cwani i podstępni a opierając swoje działania o talmud a nie Ewangelię są w stanie nas oszukać.
  Poza tym syjoniści to nie tylko żydzi, są nawet w mniejszości ale agenda, którą realizują jest w 100% żydowska.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:52:54
  Czyli jestem na dobrej drodze?
  Usokoił mnie Szanowny i natchnął nową energią. Może to efekt przejścia z cytryncowki na kumys? :))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:16:23
  No, może ja jeszcze większym idiotą od Fotygi jestem ale uważam, że ten pakt Ribentrop - Mołotow, to był podpisany tylko dla potomności żeby wszystkich przekonać, że decyzje zapadały nie tam, gdzie zapadały.
 • @krzysiekniepieklo 12:36:11
  Nie żartuj, ciężko być głupszym od Fotygi :)
  To gdzie wg ciebie zapadały te decyzje?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:38:28
  Ja to wyjaśniałem pod linkiem w pierwszym komentarzu.
 • Bredzisz pan jak w gorączce
  Wystarczy zerknąć do ustaleń "trybunału norymberskiego" aby przekonać się że to Polska podnosząc oskarżenia o sprawstwo po adresem Rosji dokonała "ataku dotychczasowe ustalenia sprawstwa II WŚ"

  Bo nie wiem czy jest panu wiadome że odnośne ustalenia podlegają ścisłemu reżimowi jakim jest orzeczenie Trybunału Norymberskiego nie zaś swobodna ocena podyktowana politycznym zapotrzebowaniem.
  Lepie był Polsce nie zaczynać tej "wojny" ale skoro już się w nią wdała to teraz czekajmy końca.
 • @ikulalibal 15:32:00
  Pisiory robią wszystko, żeby "zdelegalizować" PRL a to najkrótsza droga do utraty Ziem Odzyskanych.
  Idioci czy zdrajcy?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:16:59
  //Idioci czy zdrajcy?//

  Zdrajcy.Nie trzeba być specjalnie przebiegłym żeby wiedzieć czym kończy się podważanie legalności państwa.Nawet wtedy kiedy się go bardzo nie lubi.
  Żeby zmusić do tego samego Niemców (w sensie narodu),trzeba był najpierw pokonać z krwawej wojnie i rzucić ich na kolana.
  PISi-ory robią starania dokładnie w tym samym kierunku w dodatku z radością .
 • @ikulalibal 15:32:00
  No ale zdaje się, że ten trybunał Norymberski nie był obiektywny w swoich wyrokach. Nie dopuszczono do zeznań wielu, którzy mieli wiedzę na temat tego, co się stało. To był sąd zwycięzców nad pokonanymi, więc można zapomnieć o obiektywnej ocenie. Prawdziwi sprawcy tej wojny byli sędziami.
 • @krzysiekniepieklo 17:30:48
  Ale nie ma znaczenia, że ten Norymberga była średnio sprawiedliwa i prawna. CHodzi o ustalenia. I w interesie Polski, nie leży podważanie tej narracji. A oskarżanie ZSRR, to kretynizm lub zdrada. Sądzę, ze są tacy i tacy.
  Twierdzenie, że Armia Czerwona Polski nie wyzwoliła to rzucenie wprost, że Polska była sojusznikiem III Rzeszy. Parchate śmiecie i przygłupy, któzy ich popierają
 • @krzysiekniepieklo 17:30:48
  Sporo racji w Pana wywodzie (linkowanym).
  Ale chyba to mimo wszystko za płytkie i niektóre kwestie są błędnie postawione.

  Interesujące są odniesienia do przyszłości. Czy na podstawie pańskich uwag da się przewidzieć obecne i przyszłe działania?

  O tym chcę tu podyskutować.
 • @krzysiekniepieklo 17:30:48
  //To był sąd zwycięzców nad pokonanymi,//

  A co w tym nadzwyczajnego? kiedyś było inaczej? bo z tego co wiem to jak świat światem zawsze zwycięzcy sądzą zwyciężonych a nie odwrotnie.
 • @ikulalibal 20:25:22
  No i właśnie nas osądzili i skazali nie dopuszczając nas do głosu. Niestety to jest normalne ale nie ma w tym żadnej sprawiedliwości.
  No i podobno byliśmy wśród zwycięzców - to taka bandycka propaganda.
 • @krzysiekniepieklo 20:36:15
  //nie ma w tym żadnej sprawiedliwości//

  To zależy jak szeroko pojmujemy pojęcie sprawiedliwości.
  Na konferencji wersalskiej będącej konsekwencją I WŚ Polska uzyskała niepodległość w granicach jakich sobie winszowała (bezpodstawnie nawiasem mówiąc) A przecież beż żadnego naciągania można stwierdzić że polska klasa polityczna była sojusznikiem "państw centralnych" i walczyła przeciw Entencie.
  Węgrzy dokładnie za to samo zostali ukarani "zwrotem" państwa obejmującego tylko 1/3 tego terytorium które powinno się należeć Węgrom.
  Czy to było sprawiedliwe? a może uważasz że sprawiedliwość ma miejsce tylko wtedy kiedy dzieję się to co ci odpowiada a kiedy tak się nie dzieje to wtedy ma miejsce niesprawiedliwość.
 • @krzysiekniepieklo 17:30:48
  Cała piątka prokuratorów ze strony USA to byli żydzi zmobilizowani do wojska bezpośrednio przed procesem. Jakiego "obiektywizmu" można było oczekiwać?
 • @ikulalibal 20:54:04
  No ale o czym Ty ze mną rozmawiasz? Znasz zasady? Sędzia nie może orzekać we własnej sprawie - to jest raz.
  Dwa, to trzeba dopuścić wszystkie zainteresowane strony, aby mogły przedstawić swoje argumenty.
  Trzy - nie można z góry założyć, kto jest winien.

  No bo jak by przeprowadzić uczciwe i skrupulatne śledztwo, to by się okazało, że winnych jest dużo więcej i ich wina jest jeszcze dużo większa od tych, których skazano na śmierć. No ale zwycięzców się nie sądzi, bo nie ma takiego sądu, który by mógł to zrobić. Jedyna nadzieja, że prawda wyjdzie na jaw i będziemy mogli chociaż posprzątać.
 • @krzysiekniepieklo 22:59:07
  //Dwa, to trzeba dopuścić wszystkie zainteresowane strony, aby mogły przedstawić swoje argumenty.//

  Nie wiem co masz na myśli pisząc "wszystkie strony" ale oskarżeni mieli obrońców i to niekiepskich.Mieli zatem możliwość przedstawienia swoich argumentów czego efektem było to że wyroki były zróżnicowane.

  //No bo jak by przeprowadzić uczciwe i skrupulatne śledztwo//

  Ba.Gdyby skrupulatnie przyjrzeć się wszystkiemu to na przykład za wojnę trojańską odpowiedzialność ponosi Atena i Afrodyta zaś mieszkańcy Troi i Achajowie to były tylko narzędzia.A co w efekcie? Iliadę i Odyseje psu pod ogon.Jak z naszego dorobku znikają te dwa zabytki znika i spory szmat naszej późniejszej literatury."Odprawa posłow greckich" przecież nie istnieje bez mitu trojańskiego.Dalej;nasza kultura staje się uboższa.A wszystko z powodu zbyt skrupulatnej analizie przyczyn konfliktu sprzed tysięcy lat.
 • @ikulalibal 23:17:43
  No ale ja mówię o winnych, którzy nie byli postawieni w stan oskarżenia, bo byli spośród zwycięzców.
 • @ikulalibal 20:25:22
  No i piszą historię pod siebie.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:16:23
  hehehe tu się zgadzam całkowicie..
  Koncepcja że Rosja z Niemcami umówili się na II wojnę światową to czysty idiotyzm bijący po oczach.

  Obiektywnie rzecz biorąc było raczej tak.
  Ludy po I wojnie światowej zbuntowały się przeciw ówczesnemu zbrodniczemu kapitalizmowi. W Rosji ten bunt doprowadził do komunizmu a w Niemczech do faszyzmu.
  Komunizm to był system likwidujący oligarchię na nawet prywatną zamożność do czystej ziemi.. a faszyzm to był system dający socjal masom ale nie likwidujący Oligarchii i prywatnej własności.
  Można powiedzieć że faszyzm był w połowie drogi (kompromisem) między kapitalizmem a komunizmem.
  Wszystkie trzy systemy miały apetyt na władzę nad światem..
  (niech mi ktoś powie że kapitalizm ze swoim kolonializmem nie szedł po władzę nad światem)

  Polska w tym układzie była kapitalistyczna czyli oligarchiczna i mocno zezowała w kierunku faszyzmu (KK zezował) ale bez działań praktycznych (czyli dziki brutalny kapitalizm z rządzącą oligarchią żydowską, rodową i kościelną).
  Nienawiść do komunistycznej Rosji miała dwa podłoża.. jeden to strach Oligarchów przed komunizmem... a drugie to nienawiść wynikająca ze skutków najazdu Piłsudskiego na Kijów i zbrodni dokonanych podczas tego najazdu.

  Te trzy systemy prowadziły grę o władzę nad światem Polska był w obozie kapitalistów (dyktatury Oligarchów).
  Najbardziej zdecydowany w działaniach był Hitler niesiony uwielbieniem Narodu za wielkie osiągnięcia gospodarcze i socjalne.
  Hitler aktywnie scalał ziemie na których mieszkali Niemcy.
  Polska sympatyzowała z Hitlerem i wykorzystywała podboje Hitlera do własnych celów (Zaolzie).
  Hitler chciał zdobyć nowe ziemie na wschodzie na komunistach.
  Polska mu to uniemożliwiała bo bez "korytarza" Hitler nie mógł zaatakować Rosji..nie miał dojścia.
  Z drugiej strony Polska paraliżowała też wszelkie próby ograniczania podbojów Hitlera przez Rosję ..Rosja też nie miała dojścia do terenów które Hitler stopniowo podbijał....(Czechosłowacja..)
  Polska paraliżowała i działania Hitlera i Stalina... a zachód czyli obóz kapitalistyczny był zainteresowany wojną między dwoma konkurencyjnymi blokami... taką politykę zderzeniową prowadził.
  Polska paraliżowała i tę politykę bo stała na drodze do zderzenia się tych systemów.
  Polska podpisała z Rosją i z Hitlerem pakty o nieagresji...
  a Rosja też podpisała taki pakt z Hitlerem.
  Pakt Ribbentrop Mołotowa w istocie uratowała Rosję i świat przed wygraną Hitlera... bo zmieniał granice wschodniej Polski na takie jak uzgodniono po I wojnie światowej (linia Kurzna)... co oddalało Hitlera od Moskwy o kilkaset km i pozwoliło później Rosji ewakuować przemysł z Ukrainy za ural... bez tego załącznika Moskwa by padła a przemysł z Ukrainy nie mógł by być ewakuowany (brak czasu).
  Obóz kapitalistyczny oczywiście wspierał stronę słabszą..czyli Rosję.
  Hitler i Stalin mieli się wykrwawić na śmierć.

  Polska stojąc na przeszkodzie w realizacji planów wszystkich obozów popełniała samobójstwo.. i musiała zostać zajęta ... przez Hitlera i ZSRR... tak by konfrontacja była możliwa.
  Tego chciały wszystkie trzy obozy systemowe.

  Jedynym wyjściem dla Polski było przyłączenie się albo do Hitlera albo do Rosji...Przyłączenie do Hitlera dało by zwycięstwo Hitlerowi ze wszystkimi tego skutkami (nie zadziałałby pakt Ribbentrop Mołotow i Hitler wygrał by z Rosją)

  Przyłączenie do ZSRR spowodowało by zgniecenie Hitlera w zarodku
  i powstanie coś na kształt Krajów Socjalistycznych ale bez II wojny Światowej w Europie.
  Było to jednak nie możliwe z powodu interesów Polskiej Oligarchii żydowskiej, rodowej i kościelnej..oraz z powodu zbrodni Piłsudskiego dokonanych na Ukrainie podczas marszu na Kijów.

  No i wyszło jak wyszło...
  Polska miała w ręku klucz do II wojny światowej...i użyła go tak że mieliśmy straszliwa wojnę światową w Europie.

  Moim zdaniem Polska powinna wpuścić Rosję by ta ograniczała ekspansję Hitlera...ale było to niemożliwe bo mieliśmy dyktaturę oligarchów żydowskich, rodowych i kościelnych a oni bali się jak ognia komunizmu który ich wyrzucał z systemu.

  Czy Polska wywołała II wojnę światową...może nie ...ale nie zrobiła nic lub nie dość dużo ...aby tej wojnie zapobiec...popełniając w ten sposób samobójstwo.
 • @Oscar 09:29:23
  No wiesz Oscar, jak byś zaczął myśleć, to może byś coś zrozumiał. Bo na razie to karmisz się propagandą. A na propagandzie do żadnej prawdy nie dojdziesz, bo twoje myślenie wpuszczają w kanał, który do prawdy doprowadzić nie może. A te wszystkie profesory od "Prawdy" to działają tak samo, jak ta "Prawda" w ZSRR. Jest już bardzo wielu specjalistów od wywracania mózgów ludzi na lewą stronę i biorą za to ogromne pieniądze.
  To jest elita elit i dlatego są ciągle na szkle.
 • @krzysiekniepieklo 11:25:23
  Wyłącznie epitety ... a konkretów, argumentów nie ma ani jednego.
  a dyskusja polega nie na "epitetowaniu" rozmówców ale na wymianie argumentów.
  ..a argumentów u ciebie nie ma ani jednego.
  to skandalicznie niski poziom ..."dyskusji" poziom trolla.
 • @Oscar 09:29:23
  Krok w dobrym kierunku, ale jeszcze nie przekraczający muru.
 • @Oscar 12:13:49
  Napisałem o tym w linku w pierwszym komentarzu ale widocznie nie chciało Ci się przeczytać i napisałeś swoją ( wziętą z propagandy) historię.
  Chcesz podyskutować, to się odnieś do tego, co pod tym linkiem jest.
 • @Oscar 09:29:23
  Elity może nawet nie zdawały sobie sprawy co się dzieje. Decydowały władze rządowe, które popełniły tyle błędów i zaniedbań, że nie może to być skutkiem głupoty. Bezpośrednim powodem rozpoczęcia wojny było podpisanie paktu z Wlk Brytanią. Był wrzesień i Niemcy musiały wyeliminować Polskę jako sojusznika Anglii i Francji. Gdyby nie ingerencja Rosji, to mogło to się nie udać - mimo dezorganizacji Polskiej armii - i wystawiłoby "sojuszników" na próbę, by pomóc Polsce, czego nie chcieli. Ich interes polegał na pomocy Rosji w walce z Niemcami. Polskę spisali na straty.
 • @jok 18:38:15
  Już prawie dobrze. Jeszcze rola Stalina.
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:15:49
  I Pańska wersja ?
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:20:19
  No ale schemat działania jest ciągle ten sam.
  1. Niszczenie inteligencji spoza układu
  2. Maksymalne mieszanie ludności, które ma doprowadzić do zniszczenia spójności społeczeństw
  3. Dwubiegunowość polityki i generowanie kłótni
  4. Dwa przeciwstawne mocarstwa (chociaż współdziałające ze sobą) i generujące strach wokół.
  5. Można się spodziewać wpływu na uszczuplenie populacji, aby ograniczyć negatywny wpływ na środowisko. ( już teraz każą płacić biedakowi za oddychanie)
  6. Wpływanie na prawodawstwo i wymiar (niesprawiedliwości)

  No pewnie jeszcze by się coś znalazło ale niech też inni troche pomyślą.
 • @krzysiekniepieklo 15:12:55
  Dwubiegunowość... Ale w jakim sensie? Wszystko jest dwubiegunowe.
  Tylko przez dwoistość można osiągnąć jedność. To w różnorodności jest Piękno.
  Ty chyba nie miałeś na myśli jedności w sensie jak w wojsku unitarka.. To prowadzi do robotyzacji i samozniszczenia.
 • @Franek Ganek 15:28:49
  Musiał byś przeczytać link pod moim pierwszym postem żeby ten tekst zrozumieć.
 • @krzysiekniepieklo 19:38:02
  Wolę krótko... I inni tu by skorzystać mogli prędzej.
  Ale dzięki.
 • @krzysiekniepieklo 19:38:02
  Jakbyś dobrze wiedział co tam wymodziłeś (pod linkiem) to nie miałbyś tu problemu z dyskusją.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031