Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1029 postów 16749 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Dzięki ci, koronawirusie, dzięki ci...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

To, co najbardziej mnie cieszy, to to, że dzięki koronawirusowi ustały "nawalanki" politycznych kundli w różnego rodzaju programach.

 

Oni nawet zaczęli ze sobą niekiedy rozmawiać, a nie tylko się obszczekiwać, co było dobrze wytresowaną normą.
 
Przyznam szczerze, że od dłuższego czasu każde przypadkowe pozostawienie włączonego odbiornika TV, czy radia, w których była dyskusja między różnymi politykierami, kończyło się ostrą reakcją - "wyłącz to świństwo".
Każdy program był lepszy - nawet kreskówki i programy kulinarne zachęcające do obżarstwa w różnych okolicznościach, tudzież modlitw do świętej kucharzy - Gessler.
 
Koronawirus, mimo przekłamań, jest jakąś odmianą w tym świecie manipulacji medialnych. To, że przekaz kierowany jest do bezmózgich i nie potrafiących liczyć - to chyba normalne.
Bo weźmy to statystycznie.
W kraju jak Polska z 40 000 000 mieszkańców wymiana pokoleń wskazuje, że musi mieć miejsce ok. 1000 zgonów na dobę. A tu przez blisko 2 tygodnie - 3 przypadki i to osób chorych też na inne dolegliwości.
Chiny muszą mieć ok. 40 000 zgonów dziennie, a koronawirus "zabrał" przez miesiąc 4000 osób.
 
Czy to nie powinno dawać do myślenia? I jeszcze jedno. Skoro Chińczycy sobie poradzili - to jakie zastosowali środki oprócz kwarantanny? Bo przecież coś stosowali.
A u nas nic na ten temat, a nawet przeciwnie. Tak jakby władze chciały podtrzymywać panikę.
 
Czekam z utęsknieniem, aż jakiś prominent "z wysokiej półki" zapadnie na tę przypadłość i "zejdzie". Póki to nie nastąpi - nie wierzę w żadne poważne zagrożenie z tytułu koronawirusa, gdzie panikę z jego powodu świadomie i sztucznie wywołano.

KOMENTARZE

 • @ Autor, All
  "Czekam z utęsknieniem, aż jakiś prominent "z wysokiej półki" zapadnie na tę przypadłość i "zejdzie". "

  Aczkolwiek chyba należałoby brać również pod uwagę, że owe "zejście" może być tylko medialne...

  A poza tym to bardzo ładnie, że czeka Pan z utęsknieniem, że ktoś "zejdzie" do lepszego świata - któż chciałby na tym łez padole się ciągle frasować ;-)

  5*

  Ukłony
 • NWO
  Oczywiście Wojtasie, że koronawirus to jedna wielka ściema. Nikt go jeszcze nie widział i nie złapał.
  Testują na nas zachowania stadne, a na koniec wręczą kartę do bankomatu zamiast gotówki i zasadzą chipa w zadek.
  I nie będzie mógł więcej kochanieńki pisać nienawistnych tekstów na przykład o CP, bo zablokują konto, albo zdalnie porażą prądem.
 • Zrzęda ?
  Dziwne, że ten fikcyjny wirus łagodzi ponoć obyczaje u polityków, a na Wojtasa działa odwrotnie. Warczy kochanieńki, marudzi, zaczepia i zrzędzi jak nie powiem kto.
 • @tańczący z widłami 11:13:16
  Niech się Szanowny nie mądrzy zbytnio, a raczej podzieli opinią, kogo by należało poświęcić na rzecz zwiększenia wiarygodności hucpy.
  Tusk, czy Kaczyński, a może najlepszym byłby Grodzki?

  Ursula von...?
  Chyba nie, ma 6 dzieci, to szkoda by było, ale Timmermansa bym nie żałował.
 • @Jasiek 11:10:34
  Co tą reglamentacja udziału w niedzielnej mszy świętej robi z człowiekiem. Wystarczyło, że tylko raz Wojtas nie uczestniczył w mszy a już szatan i nienawiść wdarła się w jego dusze .
  Szkoda, że nie miał szczęścia w kościelnej loterii i nie znalazł się w wybranej pięćdziesiątce szczęściarzy-sekciarzy, mogących skanibalizować ciało i krew Chrystusa i przy okazji sie wyspowiadać.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:24:16
  Ja jako pierwszego z 1000 poświęciłbym na ołtarzu prawdy, takiego po którym nikt by nie płakał, który nie ma rodziny, albo jakiegoś brata bliźniaka, takiego po którym nawet kot by nie zapłakał.
 • @tańczący z widłami 11:29:22
  Ani chybi TzW....
 • @tańczący z widłami 11:26:09
  i jeszcze na dodatek zle poinformowany byl , tydzien temu bylo first time , mozna bylo za 100 zeta karnet na 4 niedziele kupic i w promocji swiecenie palmy w gratisie dosatac
 • Acha!
  Tak! Porozmawiajmy wreszcie o śmierci na poważnie. Co Pan sądzi o własnej śmierci, Panie Wojtasie?! ;)
 • @JimA 12:21:45
  Czekam z niecierpliwością na zbawienie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:35:31
  ? Żartuje Pan. To Pan nie wie, że już jest zbawiony? Po co czekać? Co innego Śmierć. :)
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:35:31
  //Czekam z niecierpliwością na zbawienie.//

  I został strącony wielki Smok, Wąż starodawny, który się zwie diabeł i szatan, zwodzący całą zamieszkałą ziemię, został strącony na ziemię, a z nim strąceni zostali jego aniołowie. I usłyszałem donośny głos mówiący w niebie: Teraz nastało zbawienie, potęga i królowanie Boga naszego i władza Jego Pomazańca, bo oskarżyciel braci naszych został strącony, ten, co dniem i nocą oskarża ich przed Bogiem naszym. A oni zwyciężyli dzięki krwi Baranka i dzięki słowu swojego świadectwa i nie umiłowali dusz swych - aż do śmierci.
  Dlatego radujcie się, niebiosa i ich mieszkańcy! Biada ziemi i morzu - bo zstąpił na was diabeł, pałając wielkim gniewem, świadom, że mało ma czasu.
  A kiedy ujrzał Smok, że został strącony na ziemię, począł ścigać Niewiastę, która porodziła Mężczyznę. I dano Niewieście dwa skrzydła orła wielkiego, by na pustynię leciała do swojego miejsca, gdzie jest żywiona przez czas i czasy, i połowę czasu, z dala od Węża. A Wąż za Niewiastą wypuścił z gardzieli wodę jak rzekę, żeby ją rzeka uniosła.
  (Apokalipsa (Objawienie) 12:9-15)


  12 Jesteśmy więc, bracia, dłużnikami, ale nie ciała, byśmy żyć mieli według ciała. 13 Bo jeżeli będziecie żyli według ciała, czeka was śmierć. Jeżeli zaś przy pomocy Ducha uśmiercać będziecie popędy ciała - będziecie żyli.
  14 Albowiem wszyscy ci, których prowadzi Duch Boży, są synami Bożymi. 15 Nie otrzymaliście przecież ducha niewoli, by się znowu pogrążyć w bojaźni, ale otrzymaliście ducha przybrania za synów, w którym możemy wołać: «Abba, Ojcze!» 16 Sam Duch wspiera swym świadectwem naszego ducha, że jesteśmy dziećmi Bożymi5. 17 Jeżeli zaś jesteśmy dziećmi, to i dziedzicami: dziedzicami Boga, a współdziedzicami Chrystusa, skoro wspólnie z Nim cierpimy po to, by też wspólnie mieć udział w chwale.

  Przeznaczenie do chwały

  18 Sądzę bowiem, że cierpień teraźniejszych nie można stawiać na równi z chwałą, która ma się w nas objawić. 19 6 Bo stworzenie z upragnieniem oczekuje objawienia się synów Bożych.

  20 Stworzenie bowiem zostało poddane marności - nie z własnej chęci, ale ze względu na Tego, który je poddał - w nadziei, 21 że również i ono zostanie wyzwolone z niewoli zepsucia, by uczestniczyć w wolności i chwale dzieci Bożych. 22 Wiemy przecież, że całe stworzenie aż dotąd jęczy i wzdycha w bólach rodzenia.
  23 Lecz nie tylko ono, ale i my sami, którzy już posiadamy pierwsze dary7 Ducha, i my również całą istotą swoją wzdychamy, oczekując 7 - odkupienia naszego ciała.

  24 W nadziei bowiem już jesteśmy zbawieni. Nadzieja zaś, której [spełnienie już się] ogląda, nie jest nadzieją, bo jak można się jeszcze spodziewać tego, co się już ogląda? 25 Jeżeli jednak, nie oglądając, spodziewamy się czegoś, to z wytrwałością tego oczekujemy.
  26 Podobnie także Duch przychodzi z pomocą naszej słabości. Gdy bowiem nie umiemy się modlić tak, jak trzeba, sam Duch przyczynia się za nami w błaganiach, których nie można wyrazić słowami. 27 Ten zaś, który przenika serca, zna zamiar Ducha, [wie], że przyczynia się za świętymi zgodnie z wolą Bożą.
 • @JimA 12:42:52
  Bo ja /cokolwiek/, ja to bym sobie taką śmierć zaplanował... Oczywiście być może Śmierć się nie zgadza, ale to zawsze jest jakiś- pierwszy- krok ;)
 • @Franek Ganek 12:44:10
  Czołem :), jak tam leci? wy tak za free nawracacie? tak tylko pytam...
  Zdrowia!
 • @Franek Ganek 12:44:10
  A coś samodzielnie?
  Toż więcej TzW potrafi.
 • @JimA 12:50:30
  Tych to Dwunastu wysłał Jezus, dając im następujące wskazania: Nie idźcie do pogan i nie wstępujcie do żadnego miasta samarytańskiego! Idźcie raczej do owiec, które poginęły z domu Izraela. Idźcie i głoście: Bliskie już jest królestwo niebieskie. Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie złe duchy! Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie! Nie zdobywajcie złota ani srebra, ani miedzi do swych trzosów. Nie bierzcie na drogę torby ani dwóch sukien, ani sandałów, ani laski! Wart jest bowiem robotnik swej strawy. A gdy przyjdziecie do jakiegoś miasta albo wsi, wywiedzcie się, kto tam jest godny, i u niego zatrzymajcie się, dopóki nie wyjdziecie.
  (Ewangelia Mateusza 10:5-11)
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:51:08
  //A coś samodzielnie?//
  Wyłuszczam:
  //Czekam z niecierpliwością na zbawienie.//
  "Dlatego radujcie się, niebiosa i ich mieszkańcy! Biada ziemi i morzu - bo zstąpił na was diabeł, pałając wielkim gniewem, świadom, że mało ma czasu."

  ***

  "Sądzę bowiem, że cierpień teraźniejszych nie można stawiać na równi z chwałą, która ma się w nas objawić. Bo stworzenie z upragnieniem oczekuje objawienia się synów Bożych."
  " W nadziei bowiem już jesteśmy zbawieni. Nadzieja zaś, której [spełnienie już się] ogląda, nie jest nadzieją, bo jak można się jeszcze spodziewać tego, co się już ogląda?"

  //Toż więcej TzW potrafi.//

  Dawaj go...
 • @Franek Ganek 12:53:41
  Jam jest! Czego chcesz Dobry Człowieku?
 • @Krzysztof J. Wojtas
  Koronawirus to bardzo przyjazny wirus. Łączy rodziny poprzez spędzanie razem więcej czasu, oszczędza paliwo poprzez możliwość pracy zdalnej, obniża spożycie alkoholu i papierosów bo ludzie kupują więcej pokarmów w marketach. Na dodatek poprawia higienę i uczy. Mało tego - ogranicza wjazd cudzoziemców do kraju.
 • @JimA 13:03:05
  //Jam jest! Czego chcesz Dobry Człowieku?//
  vs.
  //Czołem :), jak tam leci? wy tak za free nawracacie? tak tylko pytam...//
  ?

  ...Może nie w tej kolejności przytaczam...
  Nie mam pragnień... Pan mój Jezus Chrystus mówi mi co mam czynić.
 • @Franek Ganek 13:17:47
  I Jezus Chrystus, powiedział Ci, żebyś napisał co powyżej? Tak?
 • @kula Lis 69 13:16:29
  I rzekł Zasiadający na tronie: Oto czynię wszystko nowe. I mówi: Napisz: Słowa te wiarygodne są i prawdziwe. I rzekł mi: Stało się. Jam Alfa i Omega, Początek i Koniec. Ja pragnącemu dam darmo pić ze źródła wody życia.
  Zwycięzca to odziedziczy i będę Bogiem dla niego, a on dla mnie będzie synem.
  A dla tchórzów, niewiernych, obmierzłych, zabójców, rozpustników, guślarzy, bałwochwalców i wszelakich kłamców: udział w jeziorze gorejącym ogniem i siarką. To jest śmierć druga.
  I przyszedł jeden z siedmiu aniołów, co trzymają siedem czasz pełnych siedmiu plag ostatecznych, i tak się do mnie odezwał: Chodź, ukażę ci Oblubienicę, Małżonkę Baranka. I uniósł mnie w zachwyceniu na górę wielką i wyniosłą, i ukazał mi Miasto Święte - Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga, mające chwałę Boga. źródło jego światła podobne do kamienia drogocennego, jakby do jaspisu o przejrzystości kryształu:
  (Apokalipsa (Objawienie) 21:5-11)
 • @JimA 13:21:25
  //I Jezus Chrystus, powiedział Ci, żebyś napisał co powyżej? Tak?//
  Tak myślę. Dlaczego nie?
 • To, ...
  -----------
  "To, co najbardziej mnie cieszy, to to, że dzięki koronawirusowi ustały "nawalanki" politycznych kundli w różnego rodzaju programach.
  -----------
  Spokojnie - skłócanie tzw. suwerena w tzw. demonkraturze - to podstawa. Bez owego skłócania tzw. demonkratura nie działa dobrze.
  Wniosek?
  Ta cisza - to tylko cisza przed burzą - bo cisza oznacza intensywne knucie czarciego pomiotu w ciszy gabinetów.
 • @Franek Ganek 13:23:19
  Ano jeśli tak to ok... "WHY NOT?" ... i wszystko tłumaczy i w temacie. :)
  Widzisz, Dobry Człowieku, ja bym to inaczej uzasadnił, ale JA to nie Ty.
 • @Franek Ganek 13:23:19
  Ty to prawie JA, ale jeszcze o tym nie wiesz :)
 • @JimA 13:30:38
  //Widzisz, Dobry Człowieku, ja bym to inaczej uzasadnił, ale JA to nie Ty.//
  Ja nie uzasadniałem ale pytałem... po Polsku.
 • @JimA 13:34:12
  //Ty to prawie JA, ale jeszcze o tym nie wiesz :)//
  Nie możesz wiedzieć tego co ja wiem.
 • @tańczący z widłami 13:36:40
  Nie drwij, proszę.
 • @rowszan 12:14:20
  No teraz zwykła msza chodzi już po 200 zeta i to bez sakramentu i błogosławieństwa, a bilet na sumę na OLX to nawet za 250 widziałem.

  Złóżmy się dla Wojtasa na taką wypasioną z kazaniem, spowiedzią, sakramentem, błogosławieństwem i znakiem pokoju z języczkiem, żeby tego szatana z niego wygonić.
 • @demonkracja 13:25:55
  Wykształcenie ministrów zdrowia, którzy rządzili ponad rok:
  Rząd PiS (2005-07)
  - Z. Religa prof. nauk medycznych
  Rząd PO (2007-15)
  - E. Kopacz lekarz pediatra
  - B. Arłukowicz lekarz pediatra
  Rząd PiS (2015-20)
  - K. Radziwiłł dr nauk medycznych
  - Ł. Szumowski prof. nauk medycznych
 • @Franek Ganek 13:38:29
  :) Oj mogę, mogę. Uwierz. :)
 • @tańczący z widłami 13:40:11
  A nie mógłby Szanowny pójść krok dalej i doprowadzić do wyboru mnie na biskupa?
  To bym wtedy wszystkim "kazał" .
  Może bym nawet rozgrzeszenia TzW udzielił.
 • @JimA 13:47:37
  //:) Oj mogę, mogę. Uwierz. :)//
  Mogę, mogę znaczy, że słabo możesz... Twój egoizm Ciebie ogranicza i nie możesz głębiej... Do końca.

  Bogu ufam - nie Tobie.

  "aby rosła wasza duma w Chrystusie przez mnie, przez moją ponowną obecność u was. Tylko sprawujcie się w sposób godny Ewangelii Chrystusowej, abym ja - czy to gdy przybędę i ujrzę was, czy też będąc z daleka - mógł usłyszeć o was, że trwacie mocno w jednym duchu, jednym sercem walcząc wspólnie o wiarę w Ewangelię, i w niczym nie dajecie się zastraszyć przeciwnikom. To właśnie dla nich jest zapowiedzią zagłady, a dla was zbawienia, i to przez Boga. Wam bowiem z łaski dane jest to dla Chrystusa: nie tylko w Niego wierzyć, ale i dla Niego cierpieć, skoro toczycie tę samą walkę, jaką u mnie widzieliście, a o jakiej u mnie teraz słyszycie.
  (List do Filipian 1:26-30)
 • @JimA 13:52:42
  Nie Ty decydujesz o mnie czy o tym czym co dla mnie jest. Pan Jezus Chrystus to czyni.
  Masz potrzebę iść do Pedanta w związku z jakimś dysonansem to idź. Dlaczego mi to mówisz?
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:52:11
  Ja rozgrzeszam się tylko w towarzystwie białejbieszczazkiej a nie klechów. A poza tym jako stary heretyk nie ma Wojtas kompetencji nawet na zwykłego wikarego w zapadłej wiosce, a co dopiero biskupa, który musiałby mieć program w temacie jak w biskupstwie pozbyć się duchownych gejów.
 • @@@@!
  Przestańcie szerzyć panikę. 211 tyś ludzi w Polsce w tydzień zachorowało na grypę i cisza. Tutaj kilka zachorowań i panika. Nie powielajcie kłamstw. Jak ktoś umiera na grypę to wpisuje mu się zawsze niewydolność krążenia. Tutaj wszystko podciąga się pod koronawirusa. To oszustwo. Ludzie którzy zmarli byli w fatalnym jak nie agonalnym stanie. Tempo rozprzestrzeniania się jest żadne w porównaniu do grypy. Tylko stykając się z wirusem możemy nabyć odporność na niego. Kto wprowadza obecny chaos. Obudźmy się, bo jak tak dłużej będzie to czeka nas recesja. Obudzimy się i wróćmy do normalnego życia i nie wierzymy tym kłamstwom.
 • @kula Lis 69 14:15:30
  Dokładnie Kula :) !
 • @tańczący z widłami 13:40:11
  eeee nie, zostawmy tego szatana , niech Go popycha do pisania , lubie ten przemądrzały styl , to wszystko lepiej wiedzenie , to napiecie , te rzucane tematy jak perly przed wieprze i potem te komenty zjadliwe , klótliwe takie polskie , a On chichocze i zaciera rece i popija cytryncowke
 • @JimA 14:16:16
  Nie uzasadniasz niczego... Możesz wracać do kąta.
 • @Franek Ganek 14:38:10
  :) A po co?
 • @JimA 14:16:16
  //Panie Franciszku, Pan jednak zapomina, że to nie JA mam problem tylko Pan.//

  (25) Uwolnił im tego, którego się domagali, a który za rozruch i zabójstwo był wtrącony do więzienia; Jezusa zaś zdał na ich wolę. (26) Gdy Go wyprowadzili, zatrzymali niejakiego Szymona z Cyreny, który wracał z pola, i włożyli na niego krzyż, aby go niósł za Jezusem. (27) A szło za Nim mnóstwo ludu, także kobiet, które zawodziły i płakały nad Nim.

  (28) Lecz Jezus zwrócił się do nich i rzekł: Córki jerozolimskie, nie płaczcie nade Mną; płaczcie raczej nad sobą i nad waszymi dziećmi!

  (29) Oto bowiem przyjdą dni, kiedy mówić będą: Szczęśliwe niepłodne łona, które nie rodziły, i piersi, które nie karmiły. (30) Wtedy zaczną wołać do gór: Padnijcie na nas; a do pagórków: Przykryjcie nas! (31) Bo jeśli z zielonym drzewem to czynią, cóż się stanie z suchym?
  (Ewangelia Łukasza 23:25-31)

  //jeżeli chcesz prowadzić jakikolwiek dyskurs lub dysputę- z powodzeniem- to powinieneś dbać o logikę wywodu, emocjami /../ raczej nikogo nie ujmiesz i wiesz, nie to jest smutne ( że nie .... ) tylko powołujesz się na słowa.... w określonym celu! Jesteś manipulantem, to jest smutne, Dobry Człowieku.//

  Bardzo się starasz o wywołanie we mnie przeszkadzających emocji (zapewne by mieć o czym plotkować, z bzdykaczami na podstawie zewnętrznych pozorów) ale to Ty nie uzasadniasz i zmieniasz wątki.
  Udowodnij swoje oskarżenia
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:52:11
  //A nie mógłby Szanowny pójść krok dalej i doprowadzić do wyboru mnie na biskupa?
  To bym wtedy wszystkim "kazał" .
  Może bym nawet rozgrzeszenia TzW udzielił.//

  Nie drwij, proszę.

  (1) Jak śnieg w lecie, deszcz we żniwa, tak cześć nie przystoi głupiemu. (2) Jak ptak, co ucieka, wróbel, co leci, tak niesłuszne przekleństwo - bez skutku. (3) Na konia - bicz, na osła - wędzidło, a kij na plecy głupiego. (4) Nie odpowiadaj głupiemu według jego głupoty, byś nie stał się jemu podobnym. (5) Głupiemu odpowiadaj według jego głupoty, by nie pomyślał, że mądry. (6) Nogi sobie odcina, szkody się nabawi, kto posyła wiadomość przez głupca. (7) Jak chwieją się nogi chromego, tak w ustach głupiego przysłowie.
  (Księga Przysłów 26:1-7)

  Objaśnienie:
  http://biblia.oblubienica.eu/interlinearny/index/book/3/chapter/22/verse/38/param/1/version/TR

  http://biblia.oblubienica.eu/wystepowanie/strong/id/2425
 • @JimA 14:08:35
  Uzasadnij swoje oskarżenia. Umiesz?

  //Pan jednak zapomina, że to nie JA mam problem tylko Pan. //
 • @ Autor - 5*
  DK
 • @JimA 14:40:10
  ''Nie uzasadniasz niczego... Możesz wracać do kąta.''
  //:) A po co?//

  Po co udowadniać?
  Czy po co do kąta?

  Udowadniać po to by się nie pogrążać we własnej głupocie. Wchodzi w nawyk. Prawo karmy.

  Do kąta jeśli nie chcesz uzasadniać swoich oskarżeń... Po to czego chcesz... Możesz dalej jak do tej pory sądzić po zewnętrznych pozorach - plotkować. Czyli wymieniać się ze swoimi farmazonami bez większego pożytku, czyli ploty i głupoty opowiadać.
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:52:11
  I jeszcze jedno objaśnienie:
  http://biblia.oblubienica.eu/interlinearny/index/book/1/chapter/23/verse/3/param/1/version/TR

  http://biblia.oblubienica.eu/wystepowanie/strong/id/2596
 • @JimA 14:16:16
  I trzymaj kontekst. Ja mówiłem:
  //Masz potrzebę iść do Pedanta w związku z jakimś dysonansem to idź. Dlaczego mi to mówisz?//

  //"Dlaczego mi to mówisz?"- dlatego Ci to mówię, Dobry Człowieku, że jeżeli chcesz prowadzić jakikolwiek dyskurs lub dysputę- z powodzeniem- to powinieneś dbać o logikę wywodu, emocjami//

  Gdzie logika?
 • @JimA 14:50:16
  //No przepraszam... Pogadamy jutro? :)//

  (10) Uniżcie się przed Panem, a wywyższy was. (11) Bracia, nie oczerniajcie jeden drugiego. Kto oczernia brata swego lub sądzi go, uwłacza Prawu i osądza Prawo. Skoro zaś sądzisz Prawo, jesteś nie wykonawcą Prawa, lecz sędzią. (12) Jeden jest Prawodawca i Sędzia, w którego mocy jest zbawić lub potępić. A ty kimże jesteś, byś sądził bliźniego? (13) Teraz wy, którzy mówicie: Dziś albo jutro udamy się do tego oto miasta i spędzimy tam rok, będziemy uprawiać handel i osiągniemy zyski, (14) wy, którzy nie wiecie nawet, co jutro będzie. Bo czymże jest życie wasze? Parą jesteście, co się ukazuje na krótko, a potem znika. (15) Zamiast tego powinniście mówić: Jeżeli Pan zechce, i będziemy żyli, zrobimy to lub owo. (16) Teraz zaś chełpicie się w swej wyniosłości. Każda taka chełpliwość jest przewrotna.
  (List Jakuba 4:10-16)
 • Panie Krzysztofie
  Ja bym dziękował koronawirusowi za to,że ukazał jak my europejczycy zostaliśmy w tyle w taką podstawową przesłanką zapewniającą nam byt w stanie zagrożenia.Przecież Pan wie,cofając się wstecz jacy byli ludzie przezorni i przez to nas już wielokrotnie dopadły kataklizmy pochłaniające miliony ofiar.Tej przezorności nie tylko zabrakło nam,lecz przede wszystkim tym pseudu włodarzom UE.Przecież dla mie jest niepojęte,że naraz brakuje takich podstawowych środków do zapewnienia ochrony zdrowia.Lenistwo jak niczym nie uzasadniony konsumpcjonizm znacznej części społeczeństwa europejskiego wskazuje,że ta droga jest donikąd.
  Te statystyki dotyczące zmarłych które Pan wskazuje,to przecież nie jest wskaznik ze ten wirus nie jest tak grozny.Tu chodzi,że przekroczyliśmy pewną granicę która jeżeli nie zostaną podjęte radykalne środki może w przyszłości doprowadzić do totalnej zagłady.
  Tu by trzeba się przede wszystkim zastanowić i wskazać czy w takim szerokim wachlarzu całego skoku cywilizacyjnego począwszy od nowych odkryć naukowych wdrażanych bez ich ograniczenia na możliwe niebezpieczne skutki dla życia jak całego środowiska.Na zabójczym dla całego ekosystemu stworzonego dzisiaj systemu turystycznego,czy zaniku pewnych wartości ją jest rodzina czy lokalna społeczność i tak dalej.
 • @JimA 14:51:47
  //Prrr! Stoi koń, stoi! Ho, ho! Ho, ho.//

  (16) Teraz zaś chełpicie się w swej wyniosłości. Każda taka chełpliwość jest przewrotna.
  (List Jakuba 4:16)
 • @JimA 15:01:53
  //Wiesz co @Franek, zrobimy inaczej, pogadamy sobie prywatnie,//

  Nie Ty decydujesz lecz Pan mój Jezus Chrystus.

  // nie będziemy hasali po blogu Pana Wojtasa.//

  Nie Ty decydujesz lecz Pan Wojtas. A ja nie hasam ale głoszę Ewangelię Pana Jezusa Chrystusa.

  //Tak. Wyprowadzam Pana :), idziemy!//

  Nie Ty decydujesz lecz Pan mój Jezus Chrystus.
 • @Franek Ganek 15:04:22
  I szedł kiedyś i mijał drzewo figowe...
 • @Franek Ganek 13:21:25
  I rzekł Zasiadający na tronie: Oto czynię wszystko nowe. Zacznę, ech- choć miałem inny plan, ale zacznę od Franka, co zrobić, nikt nie ma letko.
 • @Franek Ganek 15:07:15
  :) No i pomogło:) Cieszę się.
 • @JimA 15:07:52
  //I szedł kiedyś i mijał drzewo figowe...//

  Chcesz znać znaczenie tej przypowieści? O drogę pytasz?
  Nie szedł kiedyś ale idzie i nadchodzi ze swoimi Aniołami. A drzewa figowe rosną dalej nie wiedząc o niczym...
 • @Franek Ganek 15:25:53
  I wkurzył się Pan konkretnie i zesłał plagi na Franka i nikt już o nim potem nie pamiętał bo nadużywał słowa Pana.!
 • NO nie wiem, czy Chińczycy dobrze opisali stosowane terapie
  jeśli stosowali coś nieszablonowego, to penie nie, ze strachu przed krytyką.

  Film znachor chyba Pan znasz. No to pomyśl.
 • @Franek Ganek 15:25:53
  I usłyszał głos Pana Franek i lud w całej Galilei, że oto nadchodzi Czas, i dwa i pół czasu! A Anioł, który to głosił, cisnął klawirą na 2 i pół i 10 dni wsze czasy. Niech się Franek modli, żeby Pan nie cisnął ekranem. Bo usłyszy grzmot i zaleje się łzami,
 • @JimA 15:38:57
  (16) Skoro umarli nie zmartwychwstają, to i Chrystus nie zmartwychwstał. (17) A jeżeli Chrystus nie zmartwychwstał, daremna jest wasza wiara i aż dotąd pozostajecie w swoich grzechach. (18) Tak więc i ci, co pomarli w Chrystusie, poszli na zatracenie. (19) Jeżeli tylko w tym życiu w Chrystusie nadzieję pokładamy, jesteśmy bardziej od wszystkich ludzi godni politowania. (20) Tymczasem jednak Chrystus zmartwychwstał jako pierwszy spośród tych, co pomarli. (21) Ponieważ bowiem przez człowieka [przyszła] śmierć, przez człowieka też [dokona się] zmartwychwstanie. (22) I jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy będą ożywieni,
  (1 list do Koryntian 15:16-22)

  A Ty idź precz szatanie.
  //I wkurzył się Pan konkretnie i zesłał plagi na Franka i nikt już o nim potem nie pamiętał bo nadużywał słowa Pana.!//

  //I usłyszał głos Pana Franek i lud w całej Galilei, że oto nadchodzi Czas, i dwa i pół czasu! A Anioł, który to głosił, cisnął klawirą na 2 i pół i 10 dni wsze czasy. Niech się Franek modli, żeby Pan nie cisnął ekranem. Bo usłyszy grzmot i zaleje się łzami,//
 • @Franek Ganek 14:47:18
  "(4) Nie odpowiadaj głupiemu według jego głupoty, byś nie stał się jemu podobnym. (5) Głupiemu odpowiadaj według jego głupoty, by nie pomyślał, że mądry."

  No, kurcze. To już judaizm jak się patrzy, a nawet i przeciwnie.
 • @dalmichal 15:03:23
  Razem biorąc - jedynym wyjściem jest zmiana paradygmatów cywilizacyjnych.
  Ja o tym już od dawna piszę, ale jakoś mało mam zrozumienia.
  Ale może, z czasem...
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:40:08
  Dałem objaśnienia, czego nie rozumiesz?

  "(10) Przystąpili do Niego uczniowie i zapytali: Dlaczego w przypowieściach mówisz do nich? (11) On im odpowiedział: Wam dano poznać tajemnice królestwa niebieskiego, im zaś nie dano. (12) Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. (13) Dlatego mówię do nich w przypowieściach, że otwartymi oczami nie widzą i otwartymi uszami nie słyszą ani nie rozumieją. (14) Tak spełnia się na nich przepowiednia Izajasza: Słuchać będziecie, a nie zrozumiecie, patrzeć będziecie, a nie zobaczycie. (15) Bo stwardniało serce tego ludu, ich uszy stępiały i oczy swe zamknęli, żeby oczami nie widzieli ani uszami nie słyszeli, ani swym sercem nie rozumieli: i nie nawrócili się, abym ich uzdrowił. (16) Lecz szczęśliwe oczy wasze, że widzą, i uszy wasze, że słyszą.
  (Ewangelia Mateusza 13:10-16)
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:40:08
  https://biblehub.com/interlinear/proverbs/26-5.htm
  https://biblehub.com/hebrew/200.htm
  https://biblehub.com/hebrew/191.htm

  (54) Przyszedłszy do swego miasta rodzinnego, nauczał ich w synagodze, tak że byli zdumieni i pytali: Skąd u Niego ta mądrość i cuda? (55) Czyż nie jest On synem cieśli? Czy Jego Matce nie jest na imię Mariam, a Jego braciom Jakub, Józef, Szymon i Juda? (56) Także Jego siostry czy nie żyją wszystkie u nas? Skądże więc ma to wszystko? (57) I powątpiewali o Nim. A Jezus rzekł do nich: Tylko w swojej ojczyźnie i w swoim domu może być prorok lekceważony. (58) I niewiele zdziałał tam cudów, z powodu ich niedowiarstwa.
  (Ewangelia Mateusza 13:54-58)
 • NIESAMOWITY TEKST Koronawirus: Dlaczego musimy działać teraz - dostępny już po polsku
  https://medium.com/@tomaspueyo/coronavirus-act-today-or-people-will-die-f4d3d9cd99ca

  Niesamowity tekst datowany na 10 MARCA BR. – może się wydawać kol. Wojtasowi, że facet ŚWIRUJE ale to jest b. precyzyjne OPRACOWANIE STATYSTYCZNE. TŁUMACZY DLACZEGO NAGLE – W TEN WEEKEND – PRAWIE WSZYSTKIE RZĄDY W KONTYNENTALNEJ EUROPIE NAKAZAŁY LUDNOŚCI SIEDZIEĆ, PRZEZ 2 TYGODNIE, W DOMACH

  W skrócie na http://zakop999pl.neon24.pl/post/153725,koronawirus-dlaczego-musimy-dzialac-teraz
 • @kula Lis 69 13:43:00
  Kula cwany lisie zapomniałeś czy przemilczałeś???

  Bolesław Piecha
  Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania
  Bolesław Piecha
  Ilustracja
  Data i miejsce urodzenia 19 września 1954
  Rybnik
  Zawód, zajęcie polityk, lekarz
  Alma Mater Śląska Akademia Medyczna w Katowicach
  Stanowisko poseł na Sejm IV, V, VI, VII i IX kadencji (2001–2013, od 2019), wiceminister zdrowia (2005–2007), senator VIII kadencji (2013–2014), poseł do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji (2014–2019)
  Partia Prawo i Sprawiedliwość
  Commons Multimedia w Wikimedia Commons

  Ślubowanie w Senacie RP 24 kwietnia 2013
  Bolesław Grzegorz Piecha (ur. 19 września 1954 w Rybniku) – polski polityk, lekarz ginekolog, poseł na Sejm IV, V, VI, VII i IX kadencji, senator VIII kadencji, od 2005 do 2007 sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, deputowany do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji (2014–2019).

  Życiorys
  W 1983 ukończył studia na Wydziale Lekarskim Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach, zaś kilkanaście lat później studia podyplomowe w zakresie zarządzania i ekonomiki służby zdrowia w Akademii Ekonomicznej im. Karola Adamieckiego w Katowicach.

  W latach 1983–1984 pracował jako lekarz w Górniczym Zespole Opieki Zdrowotnej w Jastrzębiu-Zdroju. Od 1984 do 1996 był lekarzem w Zespole Opieki Zdrowotnej w Rybniku. W latach 1997–2001 pełnił funkcję dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku. W latach 1994–1998 był wiceprzewodniczącym rady miasta Rybnika.

  W latach 1964–1968 należał do Związku Harcerstwa Polskiego. W latach 1981–1982 działał w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów Śląskiej Akademii Medycznej. Od 1989 jest członkiem NSZZ „Solidarność”. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji w polskich i zagranicznych czasopismach medycznych.

  W latach 90. na łamach gazetki wydawanej przy parafii Bożego Ciała i Świętej Barbary w Rybniku-Niewiadomiu przyznał się do przeprowadzania aborcji oraz zadeklarował przemianę swoich poglądów w tej kwestii. W lipcu 2007 potwierdził raz jeszcze swoją przeszłość na łamach „Gościa Niedzielnego”[1], a w październiku także w tygodniku „Niedziela”. Przyznał się do dokonania około 1000 aborcji[2]. Później rozpoczął działalność w środowiskach ruchów pro-life.

  W wyborach parlamentarnych w 2001 został wybrany na posła na Sejm IV kadencji w okręgu wyborczym nr 30. Ponownie uzyskał mandat w wyborach w 2005 z wynikiem 23 887 głosów. Od 2 listopada 2005 do 21 listopada 2007 pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia. W wyborach parlamentarnych przeprowadzonych 21 października 2007 został po raz trzeci posłem, uzyskując w okręgu rybnickim 44 052 głosy. W Sejmie powołano go na stanowisko przewodniczącego Komisji Zdrowia. W 2009 bez powodzenia kandydował do Parlamentu Europejskiego. W wyborach w 2011 z powodzeniem ubiegał się o reelekcję, dostał 34 520 głosów[3].

  W wyniku wyborów uzupełniających do Senatu w okręgu wyborczym nr 73 w 2013 uzyskał mandat senatora, zdobywając 7769 głosów – tym samym stracił mandat posła[4]. Ślubowanie złożył 24 kwietnia 2013. Z ramienia PiS kandydował następnie w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014, uzyskując mandat europosła VIII kadencji[5] i tracąc tym samym mandat senatorski. W 2019 nie uzyskał reelekcji na kolejną kadencję PE[6]. W wyborach parlamentarnych w tym samym roku kandydował jako lider listy PiS w okręgu nr 30, otrzymując 38 809 głosów i uzyskując ponownie mandat poselski[7].

  Ma brata Wojciecha, również polityka.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031