Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1029 postów 16749 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Koronawirus a hitlerowskie Niemcy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Żona przedstawiła mi nagranie, gdzie królują puste ulice Warszawy z jakimś pojedynczym samochodem - pewnie policyjnym.

 Zrobiło to na mnie wrażenie: ludzie aż tak dostosowują się do zaleceń władz?

 
Nie chcę odnosić się do skali faktycznego zagrożenia tym wirusem.
Refleksje jakie mnie "naszły" dotyczą zjawiska.
Kiedyś czytałem opracowanie na temat eksperymentów jakie przeprowadzali Niemcy nad więźniami.
Otóż jednym z takowych była sytuacja, gdzie zebrano z obozów o ścisłym nadzorze i nieludzkich warunkach bytowania grupę więźniów, którą umieszczono w odrębnym obiekcie, a gdzie zapewniono przyzwoite warunki - relatywnie dobre i dostateczne jedzenie, niezbyt restrykcyjne otoczenie i w miarę przyzwoite warunki pracy. Ale wymagano pewnego wsparcie linii postępowania "władzy" więziennej.
 
Te warunki systematycznie pogarszano i badano reakcje więźniów.
Okazało się, że  więźniowie pilnowali się wzajemnie w przestrzeganiu regulaminu i to nawet wtedy, gdy warunki obozowe stały się gorsze niż w najgorszym przypadku "normalnego" obozu.
 
Przypomina to "gotowanie żaby".
Wszelkie dane wskazuję, że ten mechanizm został zastosowany w odniesieniu gett żydowskich, gdzie przecież Żydzi mieli na początku wojny znacznie lepsze warunki niż Polacy żyjący w otoczeniu getta. 
Tym można tłumaczyć daleko idącą współpracę Judenratów w procesie likwidacji ludności żydowskiej, bez której to współpracy Niemcy nie byliby w stanie tak skutecznie "wyeliminować" Żydów.
 
Ponieważ już trochę żyję na tym świecie, to jakoś nie mam pełnego zaufania  do władz aktualnie sprawujących rządy. Zawsze bowiem we wcześniejszych wydaniach - jeśli władza coś dawała społeczeństwu, to można było się spodziewać szybkiego "przykręcenia śruby".
 
Okres rządów PO z Tuskiem - to takie "normalne " niszczenie społeczeństwa. A rządy PiS z 500+ i podobnymi projektami, to taki obóz lepszej jakości. Sołżenicyn ten typ określał jako "szaraszka".
W tym porównaniu - czas obecny, to "przykręcanie śruby" społeczeństwu. Tak można określić hucpę związaną z koronawirusem.
 
I w zasadzie można byłoby na tym zakończyć. Bo władze PiS zyskały zaufanie społeczne programami przywracającymi normalność. Ale jest pytaniem, czy nie było to świadome zanęcenie, aby teraz doprowadzić do wzajemnego pilnowania się w drodze do rzeźni.
 
Mając różne doświadczenia z przeszłości - staram się zachować dystans. Dziwi jednak tak wielka uległość względem poczynań władz, poczynań, które nie wydają się zasadne.
 
Polskie społeczeństwo przez tak wiele lat tumanione i poniewierane chce i pragnie obdarzyć zaufaniem władze, które dotąd były zawsze nakierowane na wyzysk i niszczenie tkanki społecznej.
W pewnym zakresie PiS spełnia przynajmniej część tych oczekiwań. Czy jednak nie jest to tylko gra pozorów, która ma doprowadzić do kompletnego zniewolenia i rozczłonkowania resztek polskości?
Obym się mylił.

KOMENTARZE

 • Cyrk
  Tak kochanieńki. Tresują nas jak małpy w cyrku. Tym razem jest to tresura strachem. A co nam po tej całej szopce pozostanie ?
  Wycofanie z obiegu gotówki i szpryca z cyfrowym ID.
  Ty już stary i schorowany jesteś, to pewnie walniesz kopytami na tego koronawirusa , a nie jak planowałeś na raka, syfilis lub marskość wątroby, ale ja ? Ja młody, to chciałbym umrzeć planowo za jakieś 40 lat z podniecenia na rozłożystej babie.
 • Autorze
  5***** i bez komentarza. Pzdr!
 • @tańczący z widłami 17:58:56
  //Ty już stary i schorowany jesteś, to pewnie walniesz kopytami na tego koronawirusa//

  Jak zobaczy co ma na kopytach, to pewnie walnie:)

  https://www.thesun.co.uk/wp-content/uploads/2020/03/NINTCHDBPICT000568753283.jpg
 • @tańczący z widłami 17:58:56
  Taki TzW zamierza żyć jeszcze 40 lat i móc?
  No się porąbiło. Toż wasze pokolenie to tyle co troczki od kaleson.
  jak dojdziecie 50 - taki to będzie sukces.

  Zdążyłem przed koronawirusem być na nartach. Wjeżdżałem z jakimś gościem w wieku zaawansowanym. I pyta mnie który ja rocznik.
  Ja, że "8". 58?
  Nie.
  68? No nie.
  To nie rozumiem.
  Ja, że 48 ( dobry rocznik, nalewka akuratna była).
  To gość nie uwierzył bo jego ojciec 3 lata mniej i już na wózku.
  A ja spotkałem i gościa 80 -letniego. Jechał, że trudno było nadążyć.

  PS. Największe prawdopodobieństwo zejścia u mnie to marskość wątroby. To z racji tych napitków stanu wojennego.
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:11:26
  No mówiłem żeś stary i w podwyższonej grupie ryzyka.
  Raziłbym przyspieszyć konsumpcję nalewek, jeśli zamierzasz zejść po swojemu.
  Chyba lepiej wypierdzieć wątrobę, niż wypluć płuca.
 • @tańczący z widłami 18:19:54
  Walcza młokosie z widłami. Za snopek na widłach będziesz robił.
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:25:27
  Nie mam na szczęście żadnego kredytu do spłacenia i od lat udaje mi się żyć z kapitału, tak więc wierzę, że z tego snopka zrobię w razie czego lepszy pożytek.
  A tak na poważnie to rzygam już tym tematem kornawirusa.
  Pisiory przez kilka lat gnębili nas medialnie Smoleńskiem a gdy temat się wypalił, to wprowadzili zastępczo jakaś zmyślona chorobę.
 • @Arjanek 18:04:22
  Do tych laczy zapodaj fety od swego idola i wyp...
  Wypij lepiej nalewki Pana Wojtasa i nie pier...
  Nie pierniki do tego tylko ogó...
  Ogól głowe i hajluj, hajluj!
 • @Krzysztof J. Wojtas
  Dla starej daty, choć Hitler jeszcze starszy...
  https://www.miejski.pl/slowo-Feta
 • @tańczący z widłami 18:36:23
  Jakby przyszli platformersi, to dopiero dali popalić.
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:38:43
  No tak... Przynajmniej można było coś odłożyć za te łapówki od pisiaków na szturmana i zapałki szturmowe by się w lesie pochować... Tylko którym? I ilu tam wlezie... jak sami gajowi, i już rozdeptali?
 • POLIN
  Najciekawiej będzie na łączach między Dudą i Morawieckim. Tu będzie rozegrany mecz zneutralizowania Kaczyńskiego, a może nawet rozbicia PIS na frakcje. Oczywiście, ani Morawiecki, ani Duda nie będą brali w tym udziału, bo to marionetki swoich specjalistów od wizerunku. Gra będzie polegała na tym, że specjaliści od Dudy we współpracy ze specjalistami od Morawieckiego grając ze sobą otwartymi kartami, ustalą to, kto pójdzie do przodu, a kto zostanie w tyle, a może nawet gorzej, bo terror i skrytobójstwa pójdą w ruch. Daniels jest na miejscu i to on decyduje.
  Specjaliści od wizerunku są prawie wyłącznie pochodzenia żydowskiego, a to ułatwi im pracę i osiągniecie porozumienia ponad podziałami, ponad interesem Polski, a dla interesu żydostwa.
  A strateg Jarosław Kaczyński? No cóż, jednym manewrem „restrukturyzacji rządu” zrzekł się władzy i stery rządu przekazał w ręce opozycji. I to nie tyle nawet w ręce PO, ile dużo gorzej, bo w ręce Unii Wolności. Bez wyborów, bez wojny, drogą cichego zamachu stanu Jarosław Kaczyński przekazał władzę partii politycznej, której formalnie nie ma, ani w Sejmie, ani w Polsce. Kaczyński przekazał władzę najgorszym wrogom Polski: żydom.
  Będzie tak źle jak jeszcze nie było.
  Podkreślamy: to, co się stało, to zamach stanu!
  Żydzi nieodwołalnie i masowo już, umocnili się na funkcjach rządowych w Polsce – to faktyczny polin. Oni władzy nie oddadzą, a jak trzeba to do ochrony tego porządku, który nastąpi, wezwą posiłki służb Izraela. Oni nie cofną się przed niczym.
  Odwrotu – demokratycznego odzyskania władzy przez Polaków nie będzie, a jeśli już, jeżeli jest jakaś szansa na ratowanie Polski, to tylko wyłącznie za pomocą przemocy zbrojnej Narodu przeciwko temu otwartemu już okupantowi żydowskiemu jakim jest ten rząd żyda Morawieckiego, kompletującego władzę żydostwa Dudy i żydostwa sądownictwa.
  https://www.gazetawarszawska.com/index.php/okupacja-zydowska-w-polsce/50-zydowski-zamach-stanu
 • bojkot żydowskich wyborów prezydenckich
  Panie Krzysztofie trzeba było az pandemi w Polsce żeby zauważył Pan knowania żydoPiSu przeciwko Narodowi Polskiemu Ale lepiej póżno niż wcale
 • @filemon123456 02:29:05, Uchoigielne
  Wy w zasadzie popieracie opcję żydowską, rzekomo z nią walcząc, a to dlatego, że przypisujecie temu środowisku sprawczość w każdym aspekcie.

  Za to brak jakiejkolwiek alternatywy. Tu już jesteście "cienkie Bolki".

  A społeczeństwo patrzy na problem poprzez realia: Żydzi coś obiecują i nawet część realizują. Nie jest dobrze, ale wiadomo na co można liczyć.

  A ze strony takich opozycjonistów jak wy - co obiecujecie społeczeństwu i jakie szanse na realizację?
  Bo ja jak na to patrzę, to widzę, że dopiero u was to byłaby "ch..., d... i kamieni kupa".
  Zatem - propozycje.....
 • @filemon123456 02:29:05
  Czy Państwo są w stanie wyobrazić sobie jakiego kalibru "SUKCES" odtrąbi PiSrael po tym, jak już minie szajba z koronnym świrusem???

  W tysiącletniej oficjalnej historii Polski TAKIEGO "sukcesu" NIE BYŁO!

  To dlatego aparatczyki Partii Interesu Syjonistycznego mają takie zadowolone miny...
  (niekiedy z boku kadru to widać, gdy im się wydaje, że ich kamera nie obejmuje).

  P.S. Skąd się biorą prawdziwe ofiary szajby świrusa:

  https://pietnastapietnascie.wordpress.com/2020/03/12/mentalna-zaraza-dzien-pierwszy/

  https://pietnastapietnascie.wordpress.com/2020/03/15/mentalna-zaraza-dzien-drugi-i-trzeci/
 • @Kmieć 09:59:10
  //Czy Państwo są w stanie wyobrazić sobie jakiego kalibru "SUKCES" odtrąbi PiSrael po tym, jak już minie szajba z koronnym świrusem???//

  :) Coś w rodzaju "Przeszła wiosna przyszło lato dziękujemy PISowi za to"
 • @ikulalibal 10:04:17
  Spodziewa się W.Sz.P. @Ikulalibal spontanicznych marszów dziękczynnych z portretami Adriana i Kaczelnika, na kolanach oczywiście?

  To wydaje mi się możliwe, a nawet całkiem prawdopodobne, szczególnie gdy w ostatnich dniach zobaczyłem zachowanie moich polskich rodaków.
  Gdy sobie pomyślę, że wszyscy ci ludzie mają tzw. prawo wyborcze, to mnie dreszcz przerażenia przechodzi...

  P.S. A tak a'propos to jak Pan @Ikulalibal myśli? Wystarczą te dwa marne miliardy PLNów dla TelaVizji Skurskiego na trąbienie o zwycięstwie PiSu nad największą zarazą w historii świata?...
 • @Kmieć 10:27:01
  //Wystarczą te dwa marne miliardy PLNów dla TelaVizji Skurskiego na trąbienie o zwycięstwie PiSu nad największą zarazą w historii świata?...//

  Nie wystarczą tym bardziej w dobie "pandemii" a więc siły wyższej,władza nie musi się już dłużej krępować nieprzewidzianych wydatków np na "państwowe medium".
  Nie wiem jak gdzie ale w Polsce wirus pojawiła się w porę.W niedalekiej przyszłości niejedno będą tłumaczyć wirusem (kto wie może nawet "koronawirus" wyprze pojęcie "rządy platformy") .Zaś aktualnie wirus zajmujący całą medialną przestrzeń pozwala nie poruszać przykrych tematów.Na przykład tego o gigantycznym kryzysie który lada moment zwali nam sie na łeb tak jak ten wirus-ponoć niespodziewanie.
 • @Kmieć 10:27:01
  Modlitwa takich niedouczonych ludzi też ma znaczenie. Uwaga skierowana na te osoby (Adriana i Kaczelnika, np.) sprawia, że ich ruchy stają się bardziej wyraźne a ich nieszczerość będzie bardziej wszystkim widoczna. Stąd może irracjonalne i bezczelne zachowanie ludzi rządów.
  Lepsza zapewne modlitwa ludzi światłych gdyż jest silniejsza i może bezpośrednio pouczać drugich... Ale to też zależy od nich samych, od ich otwartości...
 • @Kmieć 10:27:01
  Wiem, bo wielu się do mnie modli... Sami o tym nie wiedzą... co czynią.
 • @Kmieć 10:27:01
  Tak więc biorąc pod uwagę kwestię reinkarnacji polecam wszystkim nie wywyższanie się nad innych. Nie wiemy czy ludzie, których uważamy za niższych od siebie nie poczynią takich postępów, że prześcigną nas samych w rozwoju... A może nawet już są wyżej a tylko chcą zdobyć inne doświadczenia.
  Dla Boga każdy jest równie ważny i potrzebny na dany moment.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031