Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1029 postów 16749 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Skutki "pandemii"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Próbując obiektywnie spojrzeć na sytuację nie można pominąć efektu jaki przyniesie sprawa z ogłoszoną w Polsce epidemią.

 

 
Przede wszystkim - jestem zdania, że jest to hucpa spreparowana na skalę światową, a zatem z jakimś określonym celem i to celem świadomie wyznaczonym. Bo czy faktycznie podjęte środki są adekwatne do zaistniałej sytuacji?
 
Zastanawia to polskie "wychodzenie przed szereg" z działaniami, które mają ograniczać napływ wirusa do kraju, a także jego rozprzestrzenianie się. Drakońskie zasady kwarantanny, z karami (zaczyna być mowa o więzieniu) na poziomie przekraczającym roczne dochody - to już terroryzowanie społeczeństwa.
Owszem, można też mówić o totalnym ogłupieniu jakie dotknęło ludzi, bezmyślności i otępieniu. Do tego brak alternatywnych ośrodków informacji i elit mogących pokierować społeczeństwem. Wszystko to jest już bardzo groźne dla dalszego istnienia, bo zaczyna się "efekt stadny", gdzie inteligencja tłumu dorównuje najgłupszemu ze zbiorowości.
 
Rząd nie tyle dba o społeczeństwo, co organizuje akcję totalnego sterowania.
 
W niedawnej notce z 16.03 opisywałem niemieckie eksperymenty czasu wojny, kiedy to grupę więźniów przetrzymywanych w skrajnie rygorystycznych obozach, przeniesiono do obozu o łagodnym rygorze i znośnymi warunkami, z wskazaniem konieczności współpracy , co miało warunkować utrzymanie tych lepszych warunków.
W dalszym etapie sukcesywnie pogarszano warunki badając granice przy jakich współpraca i samokontrola więźniów będzie jeszcze miała miejsce.
Okazało się, że ta współpraca trwała nawet wtedy, gdy warunki były znacznie gorsze niż w najgorszym z wcześniejszych obozów.
 
Czy nie mamy obecnie z podobną sytuacją na skalę międzynarodową?
Dzięki transferom socjalnym, ale w miarę dobrym zarządzaniu poprawiła się jakość życia, a tym samym zaufanie do władz.
I teraz następuje krach: pytanie - do jakich granic  będzie istniała współpraca społeczeństwa z władzami?
Widać, że już nie da się utrzymać dotychczasowego standardu życia. Prawdopodobnie musi nastąpić reglamentacja żywności i wielu innych dóbr. Do tego dochodzą ograniczenia w przemieszczaniu, a nakaz kwarantannowy prawdopodobnie zamieni się w "strefy czasowego pobytu", czyli będą to obozy koncentracyjne.
Mało tego - tych obostrzeń będą pilnowali obywatele kontrolując się wzajemnie - rzekomo dla własnego dobra.
Dalsze kroki można rozważyć - przecież w "strefie czasowego pobytu" może nie być możliwości ładowania baterii telefonów i tym samym nastąpi zablokowanie przepływu informacji. Inne kroki można sobie wyobrazić.
 
Wszystko to może być (jest?) świadomym zamierzeniem. Cel końcowy można sobie dopisać.
 
I teraz należy odpowiedzieć na jedno pytanie: czy poczynania obecnych władz mają na celu zachowanie Narodu Polskiego w jak najlepszych warunkach przetrwania, czy też prowadzą do pełnego unicestwienia?
 
To, że taki może być zamierzony efekt podjętych działań - jest nad wyraz oczywiste. Czy potrafimy zachować narodową godność w obliczu zmian i czy władze w tym zamierzają pomóc ulegając (w jakim zakresie) wpływom zewnętrznym?
Bo to, że świat istotnie się zmieni i to w sposób niewyobrażalny - to chyba zaczyna być oczywistym. I na pewno nie ma już powrotu do stanu przeszłego - jedynie skutki obecnych działań jeszcze nie są odczuwalne.
Ludzie myślący powinni zająć się tym, co najważniejsze - w miarę możliwości, póki to możliwe, przygotować się do uzupełniającej (na razie) produkcji żywności na własne potrzeby. Bo braki zaczną się ujawniać, ale zmiany potrwają kilka lat - jest więc trochę czasu na przygotowania.

KOMENTARZE

 • To, że rząd PiS
  jest tworem neobolszewickim, realizującym agendę neokonow (ideowych spadkobierców Trockiego) pisałem już dawno i wielokrotnie. Miło, że Szanowny Wojtas też to w końcu zauważył.
  Na pocieszenie mogę tylko dodać, że gdyby rządziła PO to sytuacja byłaby identyczna.
 • Pacjent uciekł ze szpitala zakaźnego w Kędzierzynie-Koźlu. Szuka go policja
  Policja szuka mężczyzny, który uciekł z izby przyjęć szpitala zakaźnego w Kędzierzynie-Koźlu poinformował w sobotę Dariusz Świątczak z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Według ustaleń policji, mężczyzna w średnim wieku został przywieziony do szpitala jednoimiennego w Kędzierzynie-Koźlu karetką, którą sam wezwał do domu. Ratownicy uznali, że objawy chorobowe mogą świadczyć o zakażeniu pacjenta koronawirusem. Po przywiezieniu do szpitala mężczyzna uciekł z izby przyjęć. Obecnie chory, mieszkający na stałe w gminie Ujazd, jest poszukiwany przez policję.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:22:02
  Nie byłaby identyczna lecz jeszcze gorsza.
 • Autorze
  5*****! i pzdr!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:22:02
  Przy rządzie PO/PSL - już dawno bylibyśmy w "czarnej ....".

  A skutki będą - jedyny problem jak mocno dotkną społeczeństwo. Przy rządzie PO/PSL - już byłoby fatalnie. PiS - na razie daje szanse. Zobaczymy, czy to tylko zasłona.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:22:02
  Gdyby rządziła Monika (dziewczyna ratownika) Jaruzelska, to była by rewolucja, bo rebe Jajko.. Przehadlowało za czapkę śliwek jakieś złoża warte fortunę.

  Ale ja z czystym sumieniem biednej ,,towarzyszki panienki" do polityki pschać nie chcę. Jeszcze by się okazało że popełnili jej samobójstwo. Szkoda by było.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:30:39
  "Przy rządzie PO/PSL - już byłoby fatalnie. PiS - na razie daje szanse."

  Kluczowym problemem jest niedofinansowanie służby zdrowia, i wynikający z tego brak personelu, nie mówiąc o podstawowym sprzęcie.

  Dlaczego Pan uważa że PO/PSL byłoby w tej sprawie gorsze?
 • @Pedant 10:42:02
  Kwestia pakietu pomocowego.
  W wersji PO/PSL - byłby liberalizm. Tu mamy elementy socjalne.
  Problem, że tego nie da się utrzymać, ale jest to czas dany na przygotowanie zmian.
  Czy zostanie wykorzystany właściwie?
  To będzie wiadomo już wkrótce.
  Obecnej sytuacji nie da się przedłużyć poza święta.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:47:01
  "W wersji PO/PSL - byłby liberalizm. Tu mamy elementy socjalne."

  No tak, w pierwszym przypadku liberalizm w drugim kiełbasa wyborcza.

  A tak naprawdę, potrzeba było dofinansować służbę zdrowia. PO tę sprawę zaniedbywało, PiS też olał obwiniając lekarzy i dyrektorów szpitali.
 • @Krzysztof J. Wojtas
  Skończmy z żydolewacką, pedalską i zbankrutowaną gospodarczo jak i politycznie UE nim nas zabije! UE nie ma to twór niezdolny do obrony i zapewnienia bezpieczeństwa komukolwiek. Jedyne co potrafi to obciążać nas CO2, promować weganizm i LGBT a kiedy przychodzą nachodźcy albo wirus ucieka w niemoc. A gdzie Parady Równości?! Gdzie pedalskie cioty Biedronie, popychacze Śmiszki, pedały Verhofstaty, Fajanse, Timmermase?! Gdzie ta dumna żydokomunistyczno-liberalna UE?! No gdzie?! Proszę zgłębić ten temat…

  https://www.politico.eu/article/the-austrian-ski-town-that-spread-coronavirus-across-the-continent/
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:47:01
  "Dodatkowo do pracy przy zwalczaniu epidemii mogą zostać skierowane osoby wykonujące zawody medyczne"... Doskonale. Koperciarz ubecki, tygrys (Kamysz), czerwony wieprz pomiot banderowca ukrożyd Arłukowicz, matacz smoleński Klich, ukropka i pomiot banderowca Lis aka Ewa Kłamacz powołać do zmywania garów i czyszczenia latryn. Do niczego innego się nie nadają ci bolszewicy.
 • @Krzysztof J. Wojtas
  Pierwsza podstawowa sprawa to możliwość powołania sądów doraźnych. Złapany na opuszczeniu kwarantanny? Teoretycznie grzywna do 30 tys zł...Zawsze byłem przeciwnikiem bezsensownego szwendania się po mieście lub po sklepach. Rozumiem powagę obecnej sytuacji... Jak myślicie ilu takich "gnoi" chodzi po mieście, którzy mają 30 tys. PLN w kieszeni, "z rygorem natychmiastowej wykonalności w ciągu 48 godzin"?
 • @kula Lis 69 09:38:16
  Efekt byłby podobny, chociaż działania pewnie inne. To bękarty z jednej d...y.
 • @kula Lis 69 11:31:32
  ""Dodatkowo do pracy przy zwalczaniu epidemii mogą zostać skierowane osoby wykonujące zawody medyczne"... Doskonale. Koperciarz ubecki, tygrys (Kamysz), czerwony wieprz pomiot banderowca ukrożyd Arłukowicz, matacz smoleński Klich, ukropka i pomiot banderowca Lis aka Ewa Kłamacz powołać do zmywania garów i czyszczenia latryn. "

  Pan naprawdę myśli, że taka retoryka wzmacnia PiS?
 • @Pedant 10:58:04
  Ma Pan ograniczone spojrzenie; dofinansowanie SZ to nic innego jak rodzaj transferu socjalnego.
 • @kula Lis 69 11:24:46
  Jestem za - za Panem - Pan pierwszy.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:47:01
  I uważa Pan że to dobrze ? Co da ta pseudo pomoc ? Ja wiem , da złudzenie że może uda się przetrwać firmie, a w rzeczywistości i tak upadnie tyle tylko że z większymi długami. Jak się słucha tych łgarzy z rządu to nóż się otwiera. Te wszystkie ich kłamliwe gadki to kiełbasa wyborcza. Ze wspólnikiem mamy małą firmę usługową, 5000 (dwa zusy, księgowa, czynsz za magazyn itp.) to koszty miesięczne bez żadnych wypłat. Więc tą pomoc mogą sobie wsadzić. Zawieszenie składek to też bzdura bo wątpię czy nawet jak się coś ruszy to będą takie zyski żeby zapłacić odroczone podatki. PiS doprowadził do sytuacji kiedy firmy jadą już po bandzie. Jeżeli ta epidemia będzie jeszcze jakiś czas to lepiej będzie zwolnić pracowników i zamknąć firmę niż zadłużać się. Te bredzenie rządu o kontrolowaniu gospodarki to jedno wielkie kłamstwo. Te komusze rządy PiS doprowadziło że firmy nie mają zasobów na ciężkie czasy, tak samo jak i państwo. Jedynym ich sposobem będzie dodruk pieniędzy i dodatkowe zadłużenie państwa. Jeszcze parę lat ich rządów, a nie będziemy za zachodem 30 lat , a z 50 lub 100.
 • @Pedant 11:37:50
  Jak najbardziej, bo to zwykłe szmaty.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:22:02
  Od czasów LeBoma, Ascha, Milgrama koncepcje działania stadnego są dosyć mocno uzasadnione - pozostaje tylko się nauczyć i wiedzieć...Le Bon Gustave - "Psychologia tłumu" - to tę jedyną książkę przeczytał TW "Bolek", do czego przyznał się w wywiadzie Orianą Fallaci.
 • @kula Lis 69 11:31:32
  Facet z takimi myślami to ty jesteś komuchem. Twoim konikiem jest ta ku...a reforma sądownictwa w wykonaniu PiS, widzę że tęsknisz za czasami wujków prezesa kiedy mogli sądzić w/g siebie nie oglądając się na prawo. Widzę łatwo przychodzą ci oskarżenia, a może jakieś dowody ? Ale po co ? PiS rządzi. A jak już bardzo będą potrzebne to kamiński i spółka coś tam wyrzeźbią.
 • Obecna sytuacja udowodniła jedno
  Pozamykano urzędy, a państwo trwa. To pokazuje, że tak wielka biurokracja jest całkowicie zbędna. Tak naprawdę, to lepiej im płacić, gdy nic nie robią, niż gdyby mieli coś robić
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:47:08
  Najlepsze narzędzie do tresury społeczeństwa? Strach. Jak go wywołać? Głód...wojna....wirus!
 • Real ? czy fikcja ?
  " Rząd nie tyle dba o społeczeństwo, co organizuje akcję totalnego sterowania."

  PiS i PO to jedno i to samo zło. To nie nowość. Już o tym pisałem.
  Tylko obecna akcja PiS który ma do dyspizycji aparat ucisku niczym się nie różni od tych co rządzą Francją Niemcami, Włochami czy w USA lub w Hiszpanii. Jest pandemia urojona ? czy jednak realna ? .
  Wszystko wskazuje że jest to realna i realne zagrożenie dla życia i zdrowia zwłaszcza ludzi starszych i o osłabionej odporności. 

  Więc mimo że N I E jestem zwolennikiem pookrągłowych sprzedawczykòw Polski i kolaborantòw z bander-Ukrainą i z chazarami za oceanu jak PiS-PO-SLD-PSL to w sytuacji NAPRAWDĘ kryzysowej gdy pewne jednostki, pewni ludzie lekceważą zdrowie i życie drugiego człowieka to nawet jakby rządził Polską sam Anioł Stróż a oporni i bezmyślni działali by na szkodę słabszych to niestety muszą być zastosowane w stosunku do takich nieodpowiedzialnych środki przymusu. 

  Bo przecież ten który nie szanuje cudzego zdrowia i życia jest potencjalnym zagrożeniem dla innych jest zwykłym draniem i to skrajnie nieodpowiedzialnym.

  Uważam że nadużywanie władzy jest zawsze zbrodnią !!! 

  A używanie władzy w stosunku do tych którzy bagatelizując faktycze istnienie obecnej zarazy coronavirus-19, niestety są dla innych śmiertelnym zagrożeniem no to nie ma innego sposobu jak kara i przymus.

  Tak też postępują rodzice w stosunku do krnąbnych dzieci. 
  Ale można to stosować tylko w prawdziwych a nie ! w sztucznie wytworzonych sytuacjach zagrożenia.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:30:39
  Cyt : " PiS - na razie daje szanse".
  A Wojtas znów zapatrzony w umiłowany PiS. Nic nowego
  A na "upadające" ? Radyjo Maria już dał ? Im też dajesz szansę ?
 • x
  Pan Adolf Kudliński ma pomysł, żeby mieszkańcy blokowisk się zjednoczyli i skopali trawniki pod zasiewy. Genialne! Jeśli to będzie jeden ze skutków epidemii gruźlicy to ja jestem za! Potem może przyjdzie czas na ... ale nie będę uprzedzał.
  Pozdrawiam :)
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:47:01
  Mamy głównie wspieranie wielkich korporacji. Bo do nich trafi niemal 1/3 z tych ponad 200 miliardów. Morawer pomoże swoim
 • @Wican 12:21:05
  Co prawda to prawda. Ale po co tym znajomkom pisowskim płacić za nic. Ukraińcy wyjeżdżają do siebie to przecież zwolni się dużo etatów.
 • @marek500 12:03:17
  Tego fanatykom PiSiowskim, przetłumaczyć się nie da. Z tych różnych odroczeń, to skorzystać będą potrafiły międzynarodowe korporacje głównie
 • @marek500 12:19:55
  Nie chcę widzieć w prokuraturach, sądach pomiotów tzw POPów przywiezionych na sowieckich czołgach, czy miotów banderowców i chazarskich żydów, to tyle i aż tyle.
 • @kula Lis 69 12:32:10
  Trollu, już nie pierwszy raz zostajesz przyłapany na tym jak spychasz wartościowe komentarze z prawej kolumny strony głównej...
  Co w tym Twoim wpisie takiego rewelacyjnego by go kilka razy powielać, łamiąc przy tym regulamin?
  Diabeł Tobą pomiata i Ci współczuję bardzo.
 • @marek500 12:47:42
  Kto ich zatrudni? Jak to najczęściej kiepskie kompetencje. Akurat na to, aby znaczki kleić do kopert i kawę umieć zaparzyć
 • @kula Lis 69 12:48:52
  Czyli PiSIorów też trzeba pogonić. Tych przybłędów z Odessy
 • @kula Lis 69 12:48:52
  Nie wiem czy nie zauważyłeś że jest już 75 lat po wojnie, a od upadku PRL minęło 30 lat. Z komuchów to został prezes i jego rówieśnicy. Dziwne że żydów też nie chcesz widzieć, jak twój prezydent powiedział oficjalnie że wszyscy Polacy po części są żydami.
 • @kula Lis 69 12:32:10
  "Od czasów LeBoma, Ascha, Milgrama koncepcje działania stadnego są dosyć mocno uzasadnione - pozostaje tylko się nauczyć i wiedzieć... Najlepsze narzędzie do tresury społeczeństwa? Strach. Jak go wywołać? Głód...wojna....wirus!"

  No i wskazanie na wroga. Bardzo ciekawe. Chyba pomaga mi to zrozumieć Pańskie motywacje.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:46:30
  " dofinansowanie SZ to nic innego jak rodzaj transferu socjalnego."

  To nie tylko transfer socjalny. To jest bezpieczeństwo i dobrobyt całego społeczeństwa. Sprawa drugorzędna dla liberałów i demagogów.
 • @marek500 12:03:17
  Za PO - już by waszej firmy nie było, a wy na zmywaku.
 • @Leonardo da Vinci 12:35:20
  A dlaczego chce Pan tę możliwość użycia władzy dawać w ręce niepewnej władzy? Bo przecież PiS, PO - jedno zło.

  Może zatem to społeczeństwo samo powinno zadbać o porządek - także w takiej sytuacji?

  NP. Zalecenie odległości jednego metra. Gdyby zjeść tak ząbek czosnku - to z zasady mało kto by się do Pana nie zbliżył na mniej niż ten 1 m.

  Panu musi policjant z miarką pokazywać?
 • @tańczący z widłami 12:37:37
  A PO doje widlakowi szanse?
  To czemu wiatr gra mu na widłach jak Jankowi Muzykantowi?
  Niech się bierze i obornik rozrzuca, a nie pyszczy....
 • @Wican 12:46:33
  A ile było dane ludziom w 2008 w USA?
  Dodrukowano 1 bln $ - wszystko poszło do banków.
  Tusk też by tak zrobił.
 • @marek500 13:03:06
  U mnie masz Pan przechlapane od rana do wieczora, a w nocy też.
  Jestem starszy od Prezesa PiS.
 • @Pedant 13:41:15
  A o czym ja napisałem?

  Niech Pan myśli czasami, a nie powtarza nakazane frazy.
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:02:08
  Glapiński też. Już zapowiedział uruchomienie drukarek! Naprawdę to Panu umknęło? Umieścilem info u Pana ,,finansisty", tego bez włosów klakiera PiS.

  Oczywiście kwota dodruku będzie inna niż w USA.
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:04:25
  "Niech Pan myśli czasami, a nie powtarza nakazane frazy."

  Proszę się nie obawiać. Nie zamierzam powtarzać Pańskich frazesów. ;)
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:02:08
  A jak zrobia w Polsce? SKoro premierem jest bankster? W dodatku pewnie niezbyt wysokiej rangi, czyli musi wykonywać polecenia. A szefem NBP frankista
 • @Oracz 15:11:48
  Ale cóż, Glapiński to ponoć frankista. Jak to szef KNF licytował się z Czarneckim na to, który ma ważniejszych znajomych.
 • Ważna wiadomość z frontu!
  COVID-19 pokonał definitywnie 'Defender Europe 2020'
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:59:28
  " Może zatem to społeczeństwo samo powinno zadbać o porządek - także w takiej sytuacji? "

  " Panu musi policjant z miarką pokazywać? "

  Moja odpowiedź dla Pana na zadane pezez Pana powyższe pytania jest następująca

  Pan zapewne żyje tu na tym świecie wystarczająco długo i doskonale wie, że społeczeństwo i to niezależnie od kraju i narodowosci składa się z porządnych ludzi i z ludzi zwanymi ludziskami czyli złymi z charakteru których nie obchodzi los drugiego człowieka.

  Więc niech Pan nie zacieminia obrazu nagiej prawdy bo samokontrola by istniał porządek i istniała totalna w społeczeństwie dyscyplina jest absurdem utopią tak jak utopią jest ustrój sprawiedliwości społecznej
  "komunizm" gdy wśród spoleczenstw są warchoły, oszuści, złodzieje czy cwani, pazerni wyrachowani ludzie. Inteligentni przestępcy.

  A odpowiedź na to drugie Pana pytanie jest jeszcze bardziej prostsza.

  Proszę nie osądzać mnie swoją miarką.

  Jeżeli Panu policjant musi miarką wyznaczać odległość 1,5 m to trudno. Nic ja na to nie poradzę.

  Z treści i z moich wypowiedzi jak widać ja rozumiem problem z zagrożeniami, a że innej obecnie w Polsce nie ma władzy jak PiS no to nie ma też innych możliwości by zabezpieczyć słabszych przed warchołami które są w społeczeństwie.

  Na bezrybiu i rak ryba :)))))

  Salutori :)))))) ✔
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:47:08
  Nie wiem jaki jest cel propagowania w mediach psychozy zagrożenia koronawirusem. Czy brak innych tematów? Czy po prostu lenistwo? Przejrzałem prasę szwedzką, norweską, duńską i niemiecką. Owszem pisze się tam o wirusie, ale nie jest to temat ani główny, ani jedyny.
 • @Oracz 15:11:48
  Ależ oczywiście: to metoda utrzymania płynności i przerzucanie kosztów na społeczeństwo.
  Problem w tym, że prawdopodobnie nie da to rezultatu, gdyż inne czynniki już wykorzystana.
  Skutek obecnych działań będzie inny.
  Może nawet gorszy niż 1929 rok.
 • @Pedant 15:17:09
  A swoich "wspomożycieli"?
 • @Wican 15:35:03
  Mickiewicza ma w rodzinie?

  A podobno był średniozdolnym uczniem - mówiła to mi jego nauczycielka, a moja teściowa.
 • @Leonardo da Vinci 16:02:27
  Moją miara odległości jest "chuch" z czosnkowym aromatem.
  Nie podchodzą do mnie bliżej niż na metr.
  Więc proszę mi dyrdymałów nie prawić.
 • @kula Lis 69 16:03:54
  Sprawa jest dęta, a Morawiecki pierwszy w szeregu do wykonywania poleceń.

  Inna rzecz, że ugiął się i Trump, i Johnson, i inni.

  Jaki jest cel całej hucpy?
 • @Wican 12:21:05
  Nareszcie coś z czym się w pełni zgadzam.
  Dać mu ***** albo sześć!
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:01:10
  Też dobry, i cebulka.
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:57:28
  "A swoich "wspomożycieli"?"

  Moi wspomożyciele są na moich półkach. Kiedy ich cytuję, zawsze wymieniam ich nazwisko.

  "Kobieta może być przyjaciółką mężczyzny, lecz by uczucie to trwało, niezbędne jest wesprzeć je odrobiną fizycznej antypatii", "Przekonania są bardziej niebezpiecznymi wrogami prawdy, niż kłamstwa." (Friedrich Nietzsche)
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:59:03
  Ja tylko kojarze, co mówił niejaki CHrzanowski. Tego kariera naukowa to była zawrotna. Mimo braku osiągnięć, to łykał kolejne stopnie.
 • @Pedant 18:09:39
  Kobieta jest przyjacielem mężczyzny, a le przed nią jest pies, koń, sokół i ...dopiero kobieta.
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:01:10
  Czosnek i Pana dyrdymały.
  "Więc proszę mi dyrdymałów nie prawić."

  I vice versa !
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:59:03
  Ja jakieś 20 lat temu dowiedziałem się o swoich Przodkach. Wcześniej moje szanowne Ciocie i Wujkowie trzymali gęby na kłódkę.
  Jak coś wypłynęło to standard: to nieprawda jest i koniec!!!!
  A prawda?
  Pochodzenie bruździło im w karierze od PRL-owskich początków.
  Zamiast się nim szczycić- ukrywali.
  Może i dobrze bo są tacy co się szmacą przodkami- patrz nasi "arystokraci" ze wszystkich partii, powtarzam, wszystkich.

  A dla wątpiących taki cytat, ze mnie:
  "takie zachowanie to podcieranie tyłka przodkami".
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:13:50
  Można nawet pewną kwestię sprawdzić empirycznie.
  Proponuję wrzucić do bagażnika kobietę i psa. A potem otworzyć bagażnik. Która istota będzie się cieszyć na nasz widok?
 • @Wican 18:30:09
  Dużo zależy od pojemności bagażnika:)
 • @brian 18:19:30
  Pochodzenie może pomóc, ale i zaszkodzić. Skoro na korzenie frankistowskie Glapińskiego, powoływał się Chrzanowski, to jednak pochodzenie ma znaczenie. I ci co mają o tym wiedzieć, to wiedzą. Tylko, że Czarnecki przebił Chrzanowskiego informując, że kiedyś jego wspólnikiem, był bodaj Rotschild (albo Rockeffeler-teraz nie pamiętam).
 • @Wican 18:34:16
  No tak, mieć Rotszyldów w rodzie. Ay way, znaczy wiza do Izraela w kieszeni. Tylko to obrzezanie...
  A moi jakoś niepasowni politycznie, szkoda. Za dużo zakonnic, ludzi od pracy u podstaw i innych głupków.
  Normalnie sami Wrogowie Ludu. Jarmułkowego.
 • @Krzysztof J. Wojtas moim zdaniem..
  Lekarze politycy w tym Struzik, Koperciarz i syn ubeka Grodzki, Kamysz, Kopacz, Arłukowicz, etc.. i pielęgniarki w zagrożeniu powinni być powoływani do służby jak żołnierze, a jak odmówią to pod sąd za dezercję. Włosi wyselekcjonowali "włoski szczep koronawirusa", Węgrzy zrobili to samo i wszystko po to, aby wyprodukować własną szczepionkę i odciąć się od obcych czyli żydowskich korporacji. Mniejsza o jakość i możliwości, ale tak postępuje każde państwo w czasie wojny. Nie można polegać na tym co nam zaoferują inni. W czasie wojny nie kupuje się medykamentów od wroga, bo może być ukryty tam koń trojański. Do roboty, a nie tylko słupki statystyczne kreślić. Wczoraj było 67 zakażeń, dziś też 67 zakażeń. Czyli następuje spłaszczenie wykresu, wyników. To ważna informacja i pozytywna.
 • Przecież jesteśmy ugotowani
  w mieszkaniu niewiele roślinek da się uprawiać,
  działki pracownicze dawno zabudowane,
  gospodarstwa rolne połączone w latyfundia, zgodnie z wymogami UE, nierolnik ziemi nie kupi, zresztą za co, z emerytury? no to może ze śmieciówki?

  przymusuwa kwarantanna, przymusowe leczenie, a może i przymusowe zabijanie,

  ostatecznie i przed obecnie królującym wirusem szpitale nagminnie wykańczały starców zapaleniem płuc,
 • @Pedant 10:42:02
  a co w tym państwie jest dofinansowane? Może żywienie emerytów?

  No to za granicą wymyślili sposób, aby młodzi wykształceni Polacy mniej płacili na ZUS.

  Najbardziej mnie śmieszy myśl, że dofinansowany lekarz będzie lepiej leczył, niż finansowany na obecnym poziomie. Dofinansowany poleci sobie na Kanary, i tyle.
 • @kula Lis 69 11:36:00
  Trzeba było tych na kwarantannie zamknąć, w pensjonatach i hotelach.
 • @marek500 12:03:17
  Rozumiem, że za PO spaliście na kasie, którą za PiS do szczętu przetraciliście.

  To czemu nie zamknęliście firmy po zmianie rządów?
 • @Wican 12:21:05
  Słusznie,

  ale tego chcieli Polacy, aby podatków nie wydawać wprost, tylko aby je wpłacać do UE, potem zatrudnić urzędasów, którzy będą nimi dysponować zgodnie z preferencjami UE.
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:03:48
  Jaki cel? Proste: walka o tron, tak najkrócej. Pozdrowienia.
 • @kula Lis 69 19:14:16
  Pięć
 • @interesariusz z PL 19:33:13
  Najgorsze są marudy; tych bym na eutanazję przeznaczał w pierwszej kolejności.
 • @interesariusz z PL 19:37:15
  "Dofinansowany poleci sobie na Kanary, i tyle."

  I obżerał się kawiorem. Tak jak dr Pikulska:

  https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/ruszyl-proces-lekarki-przeciw-tvp-ws-egzotycznych-podrozy-kossakowski-i-pereira-przerzucaja-sie-odpowiedzialnoscia

  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1723944,1,katarzyna-pikulska--najbardziej-oczerniona-przez-tvp-lekarka-ze-strajku-rezydentow.read
 • ZAGOZDA DO TYTKO
  https://zagozda.neon24.pl/post/153898,wydluzmy-krok-czyli-zagozda-odpowiada-tytce
 • @interesariusz z PL 19:42:31
  Chyba żartujesz. Żeby spać na kasie trzeba mieć koneksje wśród polityków, a ja nie znam żadnych przekrętów z PO i PiS. A że wychowano mnie w poszanowaniu dla uczciwości to nawet nie szukam takich koneksji żeby się nie skundlić. Politykiem też nie zamierzam zostać bo się prawie codziennie golę, a bez lustra nie potrafię.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031