Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1029 postów 16749 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

C P: konieczna zmiana strategii ("epidemicznej")

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

To co dzieje się na świecie nie jest tylko zawirowaniem; walą się zręby obecnego świata i tylko ludzie mało rozsądni i przepełnieni chciejstwem tego nie zauważają.

 

 
Obecny rząd (PiS) zaproponował pakiet pomocowy związany z rzekomą  epidemią - sztucznie wywołaną. Teraz nie ma to znaczenia - skutki nie będą rzekome, a faktyczne i dotkną miliardy ludzi na świecie.
Nie ma się co łudzić -padają zręby tego świata i nie ma żadnej pewności jak on będzie wyglądał "po koronawirusie".
 
Obecnie można jednoznacznie stwierdzić, że pada finansowa podwalina obecnego systemu. Spadki na giełdach na całym świecie osiągnęły poziom ok. 30 %, ale w przypadku wielu "wiodących" firm ten spadek jest nawet rzędu 75 %.
Można się łudzić, że nastąpi ponowny wzrost. Jest to jednak wątpliwe, gdyż wystąpi efekt domina z racji wzajemnych powiązań kooperacyjnych i zależności społecznych typu: upadek branży turystycznej, to krach w produkcji samolotów, upadek komunikacji i zmniejszenie się rynku paliw itd.
 
W tej sytuacji nie ma możliwości sfinansowania odbudowy dotychczasowych więzi, gdyż pieniądz (spekulacyjny) utraci swoją wartość, a te branże, które mają szansę się utrzymać nie będą chciały (i mogły) produkować za "papierki" bez wartości.
 
Sądzę, że konieczna jest zmiana paradygmatów na jakich budowane było społeczeństwo. Solidaryzm społeczny nie może być zaleceniem, a bezwzględnym nakazem. To można uzyskać tylko poprzez "socjalizację" stosunków społecznych, czyli odrzucenie kapitalistycznego liberalizmu. Zysk nie może być wyznacznikiem strategii działania firm - musi się liczyć cel jaki ma być realizowany.
 
Najłatwiej to przedstawić na przykładzie służby zdrowia. Obecnie oczekuje się i żąda ratowania życia we wszystkich przypadkach i rozlicza SZ z przypadków niewłaściwych działań, bądź zaniechań, które doprowadziły do zgonów lub powikłań.
Trzeba to zmienić na zasadę rozliczania SZ z ILOŚCI URATOWANYCH. Nie da się uratować wszystkich - co i tak jest przecież daremne - nikt nie żyje wiecznie.
 
Podobnie w sprawach gospodarczych: nie da się zapewnić zaopatrzenia w towary i co do ilości, i co do asortymentu, na obecnym poziomie. Konieczne jest więc określenie priorytetów produkcji tych artykułów, które są niezbędne do przetrwania społeczeństwa.
 
W przypadku rozwiązań proponowanych przez obecny system pojawią się olbrzymie dysproporcje w dochodach, co może być regulowane tylko przemocą.
Te rozwiązania już były i ich efekt (totalitaryzm obejmujący wszystkie dziedziny życia) też jest oczywisty. Albo bunt społeczny z rewolucją na miarę rosyjskiej z 1917 roku. Tyle, że w szerszym zakresie. Z niewiadomym efektem końcowym.
 
Drugą możliwością jest odrzucenie obecnego systemu i budowanie egalitarnej Rzeczypospolitej. Polska ma wielkie po temu tradycje i rozwiązania znajdą społeczne poparcie. Wymaga to jednak pełnej jawności i otwartej dyskusji rozwiązań prowadzących do celu, gdyż będą tam też decyzje kontrowersyjne i trudne.
 
Skutki obecnego kryzysu są obecnie niewyobrażalne dla większości społeczeństwa. Co gorsze - nie da się ich uniknąć. Jedyne, co możemy zrobić to je złagodzić i dać podstawy do odbudowy już w odmiennych okolicznościach.
Rozważania, ale i wstępne decyzje w tej dziedzinie powinny być rozpoczęte już teraz. Czasu jest bardzo mało. Jeśli ten moment przegapimy, to można utracić kontrolę nad dalszym przebiegiem wydarzeń. Strach się bać, co może wyłonić się z chaosu.

KOMENTARZE

 • Logika
  "rzekomą epidemią - sztucznie wywołaną"

  Albo rzekoma (czyli jej nie ma) albo sztucznie wywołana (czyli jest).
 • @Pedant 09:49:34
  Galancie pedancie.

  Może też oznaczać, że sztucznie wywołana hucpa zwana epidemią.

  Pedantyczność pozbawia szerszych skojarzeń.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:45:41
  To tylko ligka, Panie Krzysztofie. Pedant czasem tym irytuje, ale ja lubię takie zwracanie uwagi. Nawet, gdy moich tekstów czy komentarzy tyczy.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:45:41
  "Pedantyczność pozbawia szerszych skojarzeń."

  Skojarzenia nie zastąpią logicznego myślenia. Każdy ma swoje - jednemu wszystko się kojarzy z Żydami, drugiemu z d**ą Maryni, trzeciemu z własną niedocenianą wielkością.
 • all
  " sztucznie wywolana " przez kogo ? jak bedziemy wiedzieli przez kogo to moze zorientujemy sie w jakim celu ? Jak poznamy cel to bedziemy wiedzieli co nas czeka . Czytajac wiele postow na Neonie doszedlem do wniosku iz wszystkiemu sa winni i za wszystkim stoją Oni . Skoro Oni sa naszymi bracmi to Ja jestem spokojny o przyszlosc
 • Już sam tytuł budzi niepokój
  Bo jak wobec najświeższych informacji rozumieć " konieczna zmiana strategii ("epidemicznej") " ?
  Oto kilka godzin temu minister zdrowia rządu zaprzyjaźnionego z PIS-owskim rządem jak z nikim na świecie,Ilia Jemiec zapowiedział że ludzi 65-cioletnich i powyżej w razie zakażenia koronawirusem nie należy leczyć.
  "Nie należy wydawać pieniędzy na leczenie TRUPÓW"-tak dosłownie powiedział pan minister.
  https://iz.ru/990162/2020-03-23/ukrainskii-ministr-priravnial-liudei-starshe-65-let-k-trupam
  Biorąc pod uwagę zażyłość i czułe relacje między "naszym" i ukraińskim rządem teraz nalezy oczekiwać czy nasz minister zdrowia zdobędzie się na takie szczere oświadczenie.Czy od razu przejdzie do realizacji.
 • 5*
  Nie dość, że rzekomy wirus- bo niewidzialny; odkąd to liberał wierzy w "rzeczy" niewidzialne" ? to jeszcze sztucznie wywołana panika do tego?!
  Jasne, że jest jakiś cel tej hucpy. No z tym, że my się nie powinniśmy obawiać, bo:
  1- społeczeństwo pamięta stan wojenny
  2- władza może skorzystać z dzienników generała...

  JA nie wiem... proste skuteczne rozwiązania... i nikt już nie będzie ciskał w ZOMO kostkami bruku. Każdy się będzie trzymał swojej granicy. W ramach ogólnie pojętej dialektyki ściemy. ;)

  Chyba, że... chyba, że gra idzie o coś zupełnie innego?! to wtedy, żadne rozsądne porady i spostrzeżenia nie mają w ogóle sensu. Wtedy pozostaje albo realna walka z "niewidzialnym" wrogiem pzry użyciu każdego narzędzia albo poezja. Innej opcji nie ma. :)

  Pozdrawiam
 • @ikulalibal 12:22:03
  A czy P. WOjtas też w ten wiek się nie łapie? I nie bałby się? Albo ignorant, albo szabesgoj?
 • NIE MA NA RAZIE PRZESŁANEK
  DO WIESZCZENIA KRYZYZU OGÓLNOGLOBALNEGO JAK POPATRZYĆ NA GIEŁDY USA TYLKO PROSZĘ KLIKNĄC NA WYKRES 1 MIESIĄC INTERWAŁ CZASOWY https://www.investing.com/indices/us-spx-500-chart TO JEST TO RACZEJ KOREKTA PRZY SZCZYCIE.
  POLSKA GIEŁDA SIĘ ZAWALIŁA BO JEST SŁABA OGÓLNIE-BO GOSPODARKA SŁABA.
  NO I PATRZYMY NA ZŁOTO- I TUTAJ ZDZIWIENIE-NA WYKRESIE 1 DNIOWYM OD DNIA 9 MARCA 2020R ZŁOTO TANIEJE OD POZIOMU 1700 DOCÓW ZA UNCJĘ DO 1500 W DNIU DZISIEJSZYM-JEŻELI SYTAUCJA BYŁA BY TRAGICZNA NIE BYŁO SZANS NA SPADEK ZŁOTA O 200 DOLARÓW ZA UNCJĘ.
 • @ikulalibal 12:22:03
  :) rozumiem, że podejrzewa Pan, że nasz Minister Zdrowia, Pan Szumowski, podejmie podobne działania co towarzysze w Hiszpanii? To Pan sugeruje?
 • @JimA 12:31:55
  Sugeruje? ja niczego nie sugeruję a otwarcie mówię o tym co jest niepodważalnym faktem.A faktem jest to że polski rząd bezwarunkowo popiera wszelkie działania ukraińskich rządów powstałych po 2014 r .Faktem jest również że ukraiński minister zdrowia powiedział co powiedział.Faktem też jest to że bezgraniczne poparcie dla ukraińskiego rządu musi z czegoś wynikać,musi w jakiś sprawach (opiniach,zapatrywaniach czy poglądach) istnieć wspólny mianownik.
 • @lolo 12:27:21
  LINK DO ZŁOTA PROSZĘ WRZUCIĆ SOBIE INTERWAŁ 1 DZIEŃ.
  https://pl.investing.com/commodities/gold
 • @ikulalibal 12:44:12
  "Faktem też jest to że bezgraniczne poparcie dla ukraińskiego rządu musi z czegoś wynikać,musi w jakiś sprawach (opiniach,zapatrywaniach czy poglądach) istnieć wspólny mianownik."

  Jaki?
 • @lolo 12:44:52
  Czy to prawda, że Putin kupił?/.../ i sprowadził od Czajnisów kupę złota? ostatnio?
  Sorki, ale nie śledzę... :/
 • @JimA 12:55:32
  //
  Jaki?//

  Ba! oto jest pytanie.
  Na które jeszcze nie ma pełnej i jasnej odpowiedzi,choć oczywiście ludzi jak to ludzie mają kilka wersji.Jedni przypisują to więzom pokrewieństwa między Andrzejem a Mychajłem Dudą.Drudzy dzierżą się opcji o polskich chętkach na odzyskaniu części ukraińskiego terytorium.Inni zaś przypisują to totalnej ukranizacji (jakoby) polskich elit.
  A być może idzie o wspólnotę zapatrywań na kwestie społecznej przydatności emerytów.
 • @lolo 12:44:52
  dzien dobry
  to jest gielda czyli zapis komputerowy , fizyczne zloto ma juz inna cene , na 20 -03- 2020 roznica na uncji dochodzila do 900 zl . Nikt normalny traktujacy zloto jako srodek antyinflacyjny i anty fiskalny nie kupuje na comexie , kup krugeranda dzisiaj fizycznego z dostawa na za dwa dni , cena okolo 7700 zl , podziel na kurs dolara i usiac , odetchnij . Przestan ludziom zadrukowany papier wciskac
 • @ikulalibal 13:12:32
  No, to odpowiem w pańskim narzeczu, sil wu ple /.../hhhhss

  Znaczy, że coś twierdzicie, towarzyszu, ale nie wiecie co. Mówicie, że ptaki ćwierkają, a jak ja was pytam co ćwierkają, to wy mi odpowiadacie, że te które właśnie przeleciały. I bezczelnie sugerujecie o co jeszcze miałoby ewentualnie chodzić. Wiecie co wam powiem. Walcie się z takimi komentarzami. Obciął bym ci towarzyszu pensję o 3/4, z powodu indolencji, 4/4 gdybym był despotą. :)

  ... Ups.
 • @rowszan 13:14:47
  No właśnie, nie wiem jak inni ale ja giełd nie śledzę /już/. To jak to jest z tym złotem i w ogóle. Obija mi się, że giełdy padają na ryj. To prawda?
 • @JimA 13:29:49
  Pieprz sie trollu.Niczego nie twierdzę a relacjonuję rzeczywistość
  https://www.google.com/search?q=andrzej+duda++mychaj%C5%82o+duda&client=firefox-b-d&sxsrf=ALeKk00C14fJAVGP8tbZnQyTqGMRuhUicA:1584966955731&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjh2IGDzrDoAhXWvosKHXj2C0oQ_AUoAXoECAwQAw&biw=1200&bih=590#imgrc=sxV__m_QPt2c5M

  I lepiej ci nie wiedzieć co tobie trollu byłoby obcięte gdybyś tylko był w zasięgu moich rąk.
 • @rowszan 13:14:47
  JESTEŚ TROCHE NIE NA CZASIE W TYM WSZYSTKIM TO ZA ILE CI SPRZEDADZA DANEGO KRUGERANDA TOBIE ZALEZY JAK JEST NOTOWANY KURS ZŁOTA NA GIEŁDZIE W USA ILE DULARA ZA UNCJE.
 • @JimA 12:57:40
  NIE ŚLEDZE TEGO AZ TAK ALE KURS ZŁOTA PO PROSTU SPADA JAK BY SIE KROIŁ KONKRET KRYZYS NIE BYŁO BY TAKIEJ OPCJI-GRUBASY BY SZŁY W ZŁOTO.
 • @ikulalibal 13:41:36
  Wiem, wiem... no przecież nie jeżdżę od dziś. :)
  Nie relacjonujesz "rzeczywistości", próbujesz za kasę ją stworzyć dla kogoś innego... rozumiem. Być czyimś niewolnikiem to jeszcze nie jest grzech, ale grzech: nie chcieć się nawrócić. Jeszcze jest czas. :)
  Pozdro
 • @lolo 13:42:05
  Nie przeceniacie notowań giełdy w USA?
 • @JimA 13:47:23
  NA RAZIE TRZA PATRZYĆ NA GIEŁDY W USA PÓKI CO .GIEŁDA USA,DOLAR I ZŁOTO TRZY KLUCZOWE CZYNNIKI.
 • @lolo 13:43:14
  Może jako specjaliści od giełd ustalicie z "Rowszanem" jakąś wersję? Złoto w sumie nie ma żadnego znaczenia...
 • @lolo 13:50:21
  Ok.
 • @ikulalibal 13:41:36
  Uważaj na niego. To mentalny kapuś. Mi groził, że screenuje moje wypowiedzi, choć akurat wtedy jego zbanowano, a nie mnie
 • @Wican 14:00:20
  Ubik- taka "powieść" Filipa Dicka - polecam ;)- tak przynajmniej rozpoznaję krypto "mentalny kapuś"... żeby nie powiedzieć Vir.
  Ale ok, nie mam żalu, nie potrafię skrinować, jeszcze :)))
  Eot- jakbyco. i nie bojsja trojsa!
 • @Wican 14:00:20
  Przecież widzę jak prowokuje mnie na coraz to "śmielsze" wypowiedzi myśląc jednocześnie że jego intencje są niezauważalne.Ale za ostrzeżenie serdecznie dziękuję,od teraz użytkownik JimA będzie przeze mnie ignorowany jak się należy prowokatorowi.
 • @ikulalibal 14:18:08
  No i wreszcie wyjdzie do kogo należy portal :)
 • @JimA 14:21:18
  W sensie, że do was czy do nas, czy jest "DLA WSZYSTKICH POLAKÓW" ;)
  Warto było Wican?
 • @ikulalibal 14:18:08
  "Przecież widzę jak prowokuje mnie na coraz to "śmielsze" wypowiedzi myśląc jednocześnie że jego intencje są niezauważalne."

  To jest jego styl "konwersacji". Nic się za tym nie kryje.
 • @Pedant 14:23:58
  Widzę, kolega "OBECNY-NA KAŻDY JĘK"...
  I po co Pan - u to?
  Dorośniecie w końcu?
 • @Pedant 14:23:58
  Proszę Cię nie płacz. Tylko nie płacz! Bo tego nie zniosę... jak Pelikan prędzej ... sam się wypatroszę, tylko nie płacz mi tu Pedant, proszę.
  No jesteś beznadziejnym komentatorem, no wszyscy o tym wiemy. Ale, że to podobno PORTAL WSZYSTKICH POLAKÓW to i PAn ma szansę, zawsze, aż do końca. a być może i jeden dzień dłużej ;)
  Zdrowia!
 • @ikulalibal 14:18:08
  :) Wróćcieże! :) do dyskusji, możecie?
 • @JimA 14:34:04
  Jak ktoś ma w zwyczaju żartowanie to kim zostanie?
  Klaunem.
  Ale to wersja optymistyczna,
  bo to działalność paranoiczna.

  Masz kompleks rusofobii, pajacu.
  Brykaj na bzdykacze płodzić te smętne, pomieszane grypsy.
 • @rowszan 11:39:06
  A kto wydaje polecenia Morawieckiemu?
 • @ikulalibal 12:22:03
  Na pewno nie zgłoszę, że się np. przeziębiłem - jak mnie wezmą na zakaźny, to tam dopiero umrę.
 • @Franek Ganek 15:05:14
  :) A to pan tesz naleszy do gangu? a to ciekawostka:) no za to mnie pan/pana/pani nie pozwie... chyba, choć kto wi?

  Oszołomów nawaliło... jak to na wiosnę.
  Proste.
  "Masz kompleks rusofobii, pajacu." ?
  Polecam parasol na wiosenny spacer.

  Fajne hajku mi wyszło... tak przy okazji, a co się będę?! jest z kim? no nima, wróciła zima.

  Pa.

  PS. Tak, już wiem po co są sztuczne nawozy. ....
 • @Wican 12:25:27
  Jestem z góry na straty.
 • @lolo 12:27:21
  Chciejstwo.
 • @JimA 13:35:22
  rozumiem , ze nie kupujesz i sprzedajesz akcji , nie grasz na forexie ani na gieldzie londynskiej . Zarabiasz pieniadze , oszczedzasz i chciabys aby twoje pieniadze powiedzmy nie tracily na wartosci w czasie . Tradycyjnie zloto bylo i jest taka przystania szczegolnie w niepewnych czasach ale nie w formie bizuterii ale w formie monet lub sztabek . W obrocie fizycznym najbardziej popullarna jest sztabka = moneta o wadze uncji . Zloto jest "plynne" w przeciwienstwie do drugiego waloru czyli ziemi . Osoby nie chcace spekulowac a chcace oszczedzac w dlugiej perspektywie najczesciel lokuja pieniadze papierowa w te dwa aktywa . Na gieldzie w Londynie mozesz sobie poprzez inernet zakupic iles uncji zlota w formie zapisu na twoim koncie to tak samo jak z twoimi oszczednosciami w banku to jest zapis na koncie . Dzisiaj jesli chcesz zakupic zloto fizyczne takie ktore jutro dotkniesz palcami musisz zaplacic wyzsza cene niz za zapis komputerowy do ciebie nalezy ocena sytuacji i decyzja . Biorac pod uwage to iz dzisiaj roznica pomiedzy jednym a drugim wynosi okolo 1000 zl na uncji , to mozna byloby powiedziec , ze tak jest wyceniana realna wartosc dolara np
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:46:07
  //jak mnie wezmą na zakaźny, to tam dopiero umrę.//

  Jazdy autobusem też nie radzę.Zgonu nie przyspieszą ale kark mogą skręcić.Wczoraj we Lwowie pewien pasażer mimowolnie kaszlnął i został kopniakami wyrzucony z autobusu.A przecież od nas do Lwowa kamieniem dorzucisz.

  https://nikopolnews.net/region/25-proisshestviya/15028-gromko-kashlyal-v-avtobuse-vo-lvove-izbili-passazhira-i-vykinuli-na-ulitsu

  https://www.youtube.com/watch?v=V0TyOxRg_O0
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:45:02
  no.......chyba Oni ???? najlepszego pozdrawiam
 • @ikulalibal 16:00:48
  To przechlapane - mam chroniczny kaszel i do tego często kicham.
  Na szczęście - lubię chodzić pieszo.
 • @JimA 15:46:25
  Tylko idiota uważa, że jak widział kogo na kiblu to go zna...
  I nie pultaj się już bo wkleję naszą pseudo-dyskusję (z Twojej strony) na PW... Choć wystarczyłoby tego co pokazałeś na forum pod czyjąś notką.

  (20) A więc: poznacie ich po ich owocach. (21) Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. (22) Wielu powie Mi w owym dniu: Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?

  (23) Wtedy oświadczę im: Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!

  (24) Każdego więc, kto tych słów moich słucha i wypełnia je, można porównać z człowiekiem roztropnym, który dom swój zbudował na skale. (25) Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i uderzyły w ten dom. On jednak nie runął, bo na skale był utwierdzony. (26) Każdego zaś, kto tych słów moich słucha, a nie wypełnia ich, można porównać z człowiekiem nierozsądnym, który dom swój zbudował na piasku.
  (Ewangelia Mateusza 7:20-26)

  Życzę Ci dobrze ale z takim zachowaniem to tylko czekać na nieco większy wiatr...
 • @rowszan 15:50:02
  No... nie. Źle kombinujesz. :) Nie, nie chodziło mi o reklamę perfum "Gold- spiece-nes"- nie. Chodziło mi o to, żebyście się porozumieli z LOLEM ( bo obaj grypsujecie po polsku) i wspólnie opracowali jakiś szczwany plan dla Polski- giełdowy w sensie że. ... Ale jeśli się nie da, w sensie, że: jesteście z innego i całkiem zbędnego świata wykresów- no to trudno. ... To jak będzie? :)
  Inaczej. PAn mi nie opowiada po ile stoją pomarańcze, bo ja i tak ich nie mam, ja nie mam nawet brzoskwiń. Pan mi powiedz kiedy to się zawali i kiedy ja będę mógł odetchnąć świeżym powietrzem. Da się?
  ... i Pan się nie pyta za ile! Ok?
 • @ikulalibal 16:00:48
  "A przecież od nas do Lwowa kamieniem dorzucisz."
  no... dawniej to żeście mówili, że "beretem" a teraz kamieniami... emancypujecie się...
 • @Franek Ganek 16:20:14
  "Tylko idiota uważa, że jak widział kogo na kiblu to go zna..."
  Jestem pod wrażeniem. AMEN!
 • @JimA 16:26:10
  masz psa albo kota ?
 • @Franek Ganek 16:20:14
  Nie wiatr tylko wietier ... w tfoim pszypadku:)
  Mówili, że kruki i wrony... bo to racja!
  ale nikt nie mówił, że uny Franki...
  dowiedzieliśmy się sami, spacja.

  Oszalałaś kobito, i tyle w temacie.
 • @rowszan 16:33:33
  A bo co?
 • @JimA 16:39:41
  nie odpowiada sie pytaniem na pytanie , i to jeszcze w niegrzeczny sposob
 • @Krzysztof J. Wojtas
  Jestem zdegustowany.
  Zamiast chociaż próbować rozważać rozwój sytuacji - tylko jakieś głupie uwagi.

  Cgyba koniec bliski - bo przy tym poziomie głupoty - musi to nastąpić.
 • @rowszan 16:41:50
  :) Jak się jest na wojnie to owszem tak.
  Ok. Co pies lub kot mają wspólnego z giełdą i kursem złota?
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:53:57
  Zawsze może PAn zamknąć rozważania stosując formę oznajmiającą i nie dyskutować z gorylami. Nie zachęcać ich. :)
  Po prostu.
  Pozdrawiam
 • @JimA 16:54:08
  Pax et Treuga Dei
 • @rowszan 15:50:02
  WEŻ SIĘ OGARNIJ GAMONIU UNCJA ZŁOTA JEST DZIŚ PO 6650 ZŁ PO PRZELICZENIU Z DOLARÓW KRUGERAND KOSZTUJE 7100 W MENNICY BO MA DODANĄ WARTOŚC JAKO MONETA BULIONOWA CZYLI NUMIZMATYK JAK BYŚ POSZEDŁ PO KILO ZŁOTA W SZTABCE MUSIELI BY CI SPRZEDAC PO KURSI GIEŁDOWYM Z DZISIEJSZEGO DNIA.
 • @lolo 17:55:25
  tak masz racje , ale zmien dilera
 • @rowszan 18:49:35
  No, to Wy się tam ze sobą dogadajcie jak tam chcecie... Cbdu. A my sobie tu wypracujemy nasz model giełdowy. Ok?
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:53:57
  Nie rzucalbym biletkami pochopnie! Może, mając wiedzę większą niż w 2010 można wrócić do planów rpblogerow i komentatorów,, ożywić trupa? Wszak teraz "życie" przeniosło się dosłownie do sieci. Czyż nie? ☺️
 • @JimA 19:21:53
  A kto tym razem chce być za króla?
 • 5*
  Tylko najpierwej trzeba przegonić koczowników, nie brać od nich ani grosza a istniejące "długi" mocno restrukturyzować.
  Wtedy można zacząć odbudowywać Polskę.

  Aha! I PO PiS przed TS.
 • @JimA 16:29:43
  //"Tylko idiota uważa, że jak widział kogo na kiblu to go zna..."
  Jestem pod wrażeniem. AMEN!//

  Tak jesteś pod wrażeniem, że gówno zobaczysz, resztę sobie wyobrazisz z własnego marnego doświadczenia a potem wyśmiewasz - myśląc, że mnie - a sam siebie.
 • @JimA 16:39:06
  Wiem o podczepach, egregorach itp.
  Mnie nie dotykasz.
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:53:57
  //Skutki obecnego kryzysu są obecnie niewyobrażalne dla większości społeczeństwa. //

  Także Pan wybaczy ale wykonuję pracę u podstaw.
  Większość społeczeństwa w ogóle nie ma wyobraźni - taka jest prawda.
  Podczepy ignorować - tak, ale czasem trzeba się bronić przed nachalnym zniesławianiem, propagandą, nawoływaniem do cenzury itp.
  Widzi Pan, że nikt nie reaguje i nikomu nie zwraca uwagi na niewłaściwe zachowania?
  Obsiadło by się takiego trolla argumentując i cenzura nie potrzebna...
  Co człowiek może sam zdziałać?
  Fakt, z czasem oszaleje taki tak, że chyba sam zauważy swój obłęd... Ale trochę potrzeba czasu na to a zaraz taki ą-ę powie, że to ja winny i, że ja przeklinam a nie taki złośliwiec bez argumentów.
 • @
  (7) Gdy oni odchodzili, Jezus zaczął mówić do tłumów o Janie: Coście wyszli oglądać na pustyni? Trzcinę kołyszącą się na wietrze? (8) Ale coście wyszli zobaczyć? Człowieka w miękkie szaty ubranego? Oto w domach królewskich są ci, którzy miękkie szaty noszą. (9) Po coście więc wyszli? Proroka zobaczyć? Tak, powiadam wam, nawet więcej niż proroka. (10) On jest tym, o którym napisano: Oto Ja posyłam mego wysłańca przed Tobą, aby Ci przygotował drogę. (11) Zaprawdę, powiadam wam: Między narodzonymi z niewiast nie powstał większy od Jana Chrzciciela. Lecz najmniejszy w królestwie niebieskim większy jest niż on.
  (Ewangelia Mateusza 11)
 • @
  (5) To dążenie niech was ożywia; ono też było w Chrystusie Jezusie. (6) On, istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, (7) lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi. A w zewnętrznym przejawie, uznany za człowieka, (8) uniżył samego siebie, stawszy się posłusznym aż do śmierci - i to śmierci krzyżowej. (9) Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył i darował Mu imię ponad wszelkie imię, (10) aby na imię Jezusa zgięło się każde kolano istot niebieskich i ziemskich i podziemnych. (11) I aby wszelki język wyznał, że Jezus Chrystus jest PANEM - ku chwale Boga Ojca.
  (List do Filipian 2)
 • @Franek Ganek
  (46) Szczęśliwy ów sługa, którego pan, gdy wróci, zastanie przy tej czynności. (47) Zaprawdę, powiadam wam: Postawi go nad całym swoim mieniem. (48) Lecz jeśli taki zły sługa powie sobie w duszy: Mój pan się ociąga, (49) i zacznie bić swoje współsługi, i będzie jadł i pił z pijakami, (50) to nadejdzie pan tego sługi w dniu, kiedy się nie spodziewa, i o godzinie, której nie zna. (51) Każe go ćwiartować i z obłudnikami wyznaczy mu miejsce. Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.
  (Ewangelia Mateusza 24)
 • @
  (8) A tłumy ogarnął lęk na ten widok, i wielbiły Boga, który takiej mocy udzielił ludziom. (9) Odchodząc stamtąd, Jezus ujrzał człowieka imieniem Mateusz, siedzącego w komorze celnej, i rzekł do niego: Pójdź za Mną! On wstał i poszedł za Nim. (10) Gdy Jezus siedział w domu za stołem, przyszło wielu celników i grzeszników i siedzieli wraz z Jezusem i Jego uczniami. (11) Widząc to, faryzeusze mówili do Jego uczniów: Dlaczego wasz Nauczyciel jada wspólnie z celnikami i grzesznikami? (12) On, usłyszawszy to, rzekł: Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają. (13) Idźcie i starajcie się zrozumieć, co znaczy: Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary. Bo nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników . (14) Wtedy podeszli do Niego uczniowie Jana i zapytali: Dlaczego my i faryzeusze dużo pościmy, Twoi zaś uczniowie nie poszczą?
  (Ewangelia Mateusza 9:8-14)
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:58:12
  ☺️ tego jeszcze nie wyłoniono. Dobre☺️
 • @JimA 02:18:00
  A jak było poprzednio?
  Jest pretendentka (Rebeliantka jeszcze tu pisuje). A chyba i trochę innych blogerów z tamtego czasu też....
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:26:56
  Napiszę. Starej gwardii jest więcej. Ale na teraz: to wygląda na tween towers part 2! Ważne!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031