Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1311 postów 20735 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Refleksje nad stanem polityki polskiej

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Mamy "plan odbudowy", który uzależnia Polskę od "widzimisię" UE i jak widać, mimo że jeszcze nie zostało to zatwierdzone przez Sejm, to już UE (TSUE) blokuje możliwości rozwojowe i będzie nakładać kary finansowe.

 

Oczywiście - tych pieniędzy z UE na odbudowę, to raczej nie zobaczymy. 
Jedyną opcją jest zablokowanie procedury i odrzucenie możliwości wiązania środków z "praworządnością". Negocjacje trzeba będzie powtórzyć, ale ta kwestia powinna stanąć na ostrzu noża.
 
To jedna kwestia. Druga, to związki z USA. 
Pozytywna rola "uległości" wiąże się z budową Trójmorza, gdyż to jedyna szansa na stworzenie alternatywy dla obecnego rozkładu sił, a pozwalająca na stabilizację sytuacji światowej. USA są coraz słabsze, mają coraz mniej wydolne zaplecze i w coraz większym stopniu wycofują się ze zbyt wysuniętych pozycji. Tak jest z Ukrainą - brak dostępu logistycznego, a Rosja umocniła swoje pozycje.
Ukraina miała samodzielnie stanowić zagrożenie dla Rosji, a tymczasem bez ciągłego wspierania - nie jest w stanie się utrzymać. Następuje tam rozpad struktur organizacyjnych państwa i depopulacja. Korzystają tylko oligarchowie pochodzenia żydowskiego.
 
Tymczasem zagrożony został Izrael i potrzeba dużych środków na odtworzenie Żelaznej Kopuły. Drugi tak zmasowany atak może doprowadzić do klęski. Stąd odpuszczenie Nord Stream II i tym samym Ukrainy, gdyż ta utraci wpływy z tranzytu gazu, a do tego sama nie będzie miała tego gazu.
Rolą Polski miało być zapewnienie dostaw gazu przez gazoport i dostawy płynnego gazu. W zaistniałej sytuacji jest to wątpliwe. Zachód zrobił dywersję (TSUE) odnośnie energetyki. Sytuacja jest groźna, gdyż przecież dostawy z pól norweskich jeszcze nie mogą być realizowane.
 
Wnioski są dosyć jednoznaczne: USA wycofa się z Środkowego i Bliskiego Wschodu (taką opcję sugerowałem już 2 lata temu), a Izrael stanie się "państwem frontowym". Bo i wyjście z Afganistanu, i Ukrainy, a to musi prowadzić do opuszczenia baz w tamtym regionie. Wzrośnie rola Turcji.
Polska, po osłabieniu więzi z USA musi przyspieszyć tworzenie więzi w ramach Trójmorza; inaczej Niemcy zdławią polską gospodarkę. Konieczne jest zablokowanie dalszych wpływów UE na polską sytuację wewnętrzną - dotyczy to radykalnej zmiany w sądownictwie. Utrzymanie obecnego stanu może doprowadzić do upadku państwa.  Wydaje się, że wprowadzenie sędziów pokoju i wysłanie na emeryturę przynajmniej 2/3 stanu sędziowskiego mogłoby zmienić trend.
Kierunek zmian sugeruje przejście na bardziej pragmatyczne relacje z Rosją i poprawę stosunków z Białorusią. No i wycofanie się z afery covidowej. 
Czy jednak nasi decydenci są zdolni do zmiany mentalnych ograniczeń?

KOMENTARZE

 • autor
  Z kilkoma tezami autora można się zgodzić. Proszę zauważyć, że tzw. ,,plan odbudowy", to nie jest żaden plan odbudowy tylko plan bycia krajem tranzytowym, przeładunkowym, ludność Polska silą nabywczą korporacji zachodnich i chińskich. Budowa rond, obwodnic, mostów czy dróg to nie rozwój, to tylko nie zbędne usługi, które służą do szybszego przemieszczania się kapitału korporacyjnego a przy okazji i ludności.
  Rozwój to technologia, bezpieczeństwo energetyczne, zbrojeniowe, żywnościowe, monetarne, polityczne (kraj bez rządów szpiegów światowych korporacji) Rozwój to nowe technologie, to budowa zakładów doświadczalnych, instytutów badawczych, wykorzystanie do tego celu młodych ludzi po studiach. Rozwój to produkcja czegoś od podstaw, a My Polacy nic swojego w produkcji nie mamy.
  Francja, Niemcy, Włochy, WLB i inne kraje mają swój potężny przemysł motoryzacyjny, zbrojeniowy, informatyczny, stalowy, przetwórstwa rolne itp.
  A My??????? Nawet Hortex sprzedany, reszta przetwórstwa oddana obcym, handel oddany obcym itd.
  W ciągu 12 lat Polska ma wydać około 350 mld zł na ratowanie przemysłu zbrojeniowego USA i Izraela, nasze pieniądze pracują na technologie w USA, kupowany sprzęt za nasze pieniądze w USA służy wyposażeniu Armii USA w Polsce, która podporządkowała sobie WP.
  Ten ,,plan odbudowy" to absolutnie nie wzmacnia Narodu na przyszłosć, nie umacnia Niepodległosci Polski, nie wzmacnia Suwerena, wręcz przeciwnie otwiera mnóstwo furtek, że i tak te pieniądze pożyczone z UE oraz pieniądze z naszych podatków ,,przeprane" przez mafie złodziejską UE trafi do światowych korporacji oraz do niemieckiego biznesu.
  W tym planie" nie ma w ogóle mowy o np; zwiekszeniu wydobycia własnego gazu, wytwarzania własnej energii z natury np; wykorzystanie wód geotermalnych, nie ma mowy o budowie żadnej Polskiej myśli technicznej itd. Plan utrwala Polskę jako kraj podbity, a Polaków utrwala jako ludnosć niewolnicza.
  Proszę zauważyc, że za 350 mld zł które mamy wydać na zbrojeniówke USA, ile można by było wybudować od podstaw własnych zakladów zbrojeniowych, dazyć do budowy wląsnych branż , które ciągną mnóstwo małych i średnich prywatnych firm, są kołem zamachowym przychodu PKB.
  No ale niestety jacy ludzie taka władza.
 • @Wrzodak Z. 09:11:52
  Co zrobić, aby to zmienić?
  Samym narzekaniem nic nie zdziałamy.
 • Zupełnie się nie zgadzam
  morale owych komuszych sędziów jest o niebo wyższe, niż młodych sprzedajnych wykształciuchów, którym czytać akt się nie chce. Wysłanie starych sędziów na emerytury to wejście z deszczu pod rynnę.

  Oczywistym jest, iż w sporze o fundusze odbudowy to Ziobro miał rację, i pozostaje na niego głosować wszystkim tym, co mają pamięć niezakłóconą demencją starczą i rozkojarzeniem młodzieńczym.

  Przyjęcie koncepcji dodrukowania pieniędzy przez UE to zaprzeczenie rygorów podaży pieniądza, jakie sobie Polska narzuciła sama sobie po solidaruchowym przewrocie. Gdyby nie bRZydale, co ukradli nam Solidarność, moglibyśmy pieniądze dodrukować sobie sami.

  A jeśli chodzi o budowę "trójmorza", to warto zauważyć, iż Czesi wypowiedzieli nam wojnę, na razie gospodarczą. Do tej pory nie spłacili przekazania pod ich władanie ziemi. Mamy w stosunku do nich żądanie terytorialne. Budowa trójmorza to taki sam mit, jak budowa solidarności wśród Polaków.
 • @Wrzodak Z. 09:11:52
  Tak wychowaliśmy dzieci - na jankesów.
 • @interesariusz z PL 10:02:20
  Ja piszę o likwidacji kasty sędziowskiej, a nie o wprowadzaniu sprzedajnych wykształciuchów na ich miejsce.

  Sędziowie pokoju mogliby załatwiać 80 % spraw. I tylko te najbardziej skomplikowane z Kryminalnymi - powinny być prowadzone przez sędziów zawodowych i to z ławą przysięgłych.
 • Jeśli ktoś pisze:
  //(UE) To jedna kwestia. Druga, to związki z USA// a następnie o projekcie Trójmorza pisze jako o kolejnej kwestii,to znaczy że nie zna się na polityce.
  Kto się zna wie że jest tylko jedna kwestia.
 • @ikulalibal 10:31:39
  ikulalibal się zna i dlatego pisze. Bo zna się na pisaniu.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:37:24
  A co ? z "cywilizacją polską" nie wychodzi dlatego postanowił zabrać się do
  problemu z drugiej strony?

  Życzę powodzenia ale jak na razie mam poważne obawy że z "politycznych spekulacji" Wojtasa wyjdzie dokładnie to samo co z jego cywilizacyjnych koncepcji.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:32:53
  Ale fajny ten wyrok TSUE.
  Jeszcze kilka takich wyroków i ,,naszym” elitom odechce się Unii.
  Bo nawet najbardziej tchórzliwy i słaby kundelek kopany i zaganiany w kąt zacznie na koniec szczerzyć zęby i gryźć.
  W TVP sprawę wyroku TSUE nagłaśniają, komentują, ludzie to słuchają i zapewne wielu z tych słuchaczy myśli tak jak ja, lub podobnie, –pieprzyć tą Unię i to całe ich wraże towarzystwo.
  Tyle, że najpierw trzeba jakiś czas sobie wyznaczyć na to by poszukać nowych furtek na świat, nowych powiązań gospodarczych, by gdy się trzaśnie drzwiami UE, nie zduszono nam gospodarki, nie zrobiono majdanu.
  Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz i TSUE nam dyktować.
  Kaczyński i Morawiecki dostali policzek i z pewnością to poczuli.
  W końcu każdy ma jakąś tam swoją ambicję i granice wytrzymałości.
  Teraz wiedzą, że są traktowani jak gorszy sort, jak chłopcy do bicia.
  A Ziobro pokazał się z dobrej strony i rzeczywiście trzeba go obserwować do najbliższych wyborów. Może to na niego trzeba zagłosować.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:32:53
  Był wrzask z naszej strony na temat rury z Rosji do Niemiec, no to w odwecie uderzono w naszą kopalnię.
  Taka mała wojenka sprowokowana przez ,,nasze” elity.
  A na te pieniądze z Unii to raczej nie ma co liczyć. Będą blokowane i obcinane przy każdej okazji.
 • @ikulalibal 10:43:43
  Niech nie marudzi taki nienawistnik, którego nauczyli pisać, ale nie myśleć.
  To widać słychać i czuć.
 • @Oświat 11:00:53
  Niemcy - jak zawsze - nienawidzą Słowian.
  Ale tu wyłazi rola USA; za prawo do obrony Izraela zapłaciły zobowiązaniami wobec Polski i Ukrainy.
  Ale mnie się to podoba - taka sytuacja jest, wbrew pozorom, dla nas lepsza niż "przyjaźń" z Trumpem.
 • @Oświat 11:00:53
  //Był wrzask z naszej strony na temat rury z Rosji do Niemiec, no to w odwecie uderzono w naszą kopalnię.//

  Niepojęte ale tym razem Oświat zdobył się na wyartykułowanie prawdy.
  Może to skutki niekorzystnych warunków meteorologicznych a może nie.

  Na unijnym forum Polska jest inicjatorem nie tylko wszystkich akcji wymierzonych w Nord Stream 2,ale w ogóle przeciw Rosji.
  Zaś co szczególnie ciekawe to to że wszyscy polscy europarlamentarzyści biorą czynny udział w tych przedsięwzięciach bez względu na to czy ich matecznikiem jest PIS PO SLD czy inna swołocz.
  Ostatnio czyli pod koniec kwietnia z tamtejszej trybuny i mówca Cimoszewicz i mówczyni Fotyga i mówca Halicki,z taką samą siła grzmieli na temat otrutego Nowlnego..
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:42:16
  //Ale tu wyłazi rola USA; za prawo do obrony Izraela zapłaciły zobowiązaniami wobec Polski i Ukrainy//

  Pan te swoje koncepcje na czymś opiera czy ot tak,czerpie z własnej fantazji.

  " At the same time, America’s role as the primary mediator between Israelis and Palestinians has shifted dramatically. Addressing the Israeli-Palestinian conflict will remain a U.S. interest for future administrations, but it is already dropping in priority and will not receive the same level of presidential and cabinet-level attention in a world where COVID-19, domestic crises, and U.S. competition with China have emerged as urgent concerns for the U.S. government. Even as significant segments of the region’s population continue to view this issue as important, among Arab governments, resolving the Israeli-Palestinian conflict is no longer seen as a sine qua non, as evidenced by the recent agreements between Israel, Bahrain, Morocco, Sudan, and the United Arab Emirates to normalize relations. "
  https://www.cnas.org/publications/reports/a-new-u-s-strategy-for-the-israeli-palestinian-conflict
  "The most visible of these signs is the rising discontent with Israel among progressive Democrats in Congress. The left flank of the party, represented by Vermont Sen. Bernie Sanders and New York Rep. Alexandria Ocasio-Cortez, has been unsparingly critical of Israel — with Ocasio-Cortez and her allies in the House, like Michigan Rep. Rashida Tlaib (who is of Palestinian descent), calling Israel an “apartheid state.”

  But even some more centrist Democrats with strong pro-Israel bona fides are taking a harder stance. Rep. Greg Meeks (NY), chair of the House Foreign Affairs Committee, initially called for a pause on the new arms sale; Sen. Robert Menendez (NJ), chair of the Senate Foreign Relations Committee, has suggested Israel is not taking enough care to avoid killing civilians in Gaza."

  https://www.vox.com/22440197/us-israel-democrats-alliance-partisanship-gaza
 • @ikulalibal 11:52:35
  "Ostatnio czyli pod koniec kwietnia z tamtejszej trybuny i mówca Cimoszewicz i mówczyni Fotyga i mówca Halicki,z taką samą siła grzmieli na temat otrutego Nowlnego.."

  Zupełnie zapominając, że w Polsce zamiast demokracji ich tyrania.
 • @ikulalibal 11:52:35
  "co szczególnie ciekawe to to że wszyscy polscy europarlamentarzyści biorą czynny udział w tych przedsięwzięciach bez względu na to czy ich matecznikiem jest PIS PO SLD czy inna swołocz."

  Akcentowałbym : "inna swołocz".
 • @ikulalibal 11:52:35
  Szanowny Panie
  "psy szczekaja a karawana idzie dalej "
  Rosja w ostatnim 20 leciu " grajac pieknie na dwu fortepianach " ustawila sie w roli "arbitra "
  Zadna ze stron " dramatu " nie jest w stanie zdominowac Swiata bez poparcia Rosji .
  Jaka Rosja by nie byla , bedzie pro zydowska, pro chinska , pro amerykanska , pro turecka , pro jaka komu pasuje czyli taka jak jej pasuje .
  Dopoki u wladzy na Kremlu bedzie grupa ludzi ktorzy pod koniec lat 90 postawili sobie za cel odbudowe pozycji Rosji na Swiecie -bedzie jak jest .
  Ustepstawa USA to pewnie koncentacja sil i srodkow na najwazniejszym froncie dla nich czyli na Pacyfiku
  USA takze zdaje sobie sprawe , ze zbytnie zblizenie Europy i Rosji nie jest w interesie Chin i niech sobie Chiny radza z tym problemem .
  Erdogan ze swoim dazeniem do Wielkiej Turcji , takze koniec koncow jest na reke USA bo destabilizuje byle Republiki ktore dla Rosji sa wazne
  Wracajac do nas - odchylenie Amerykanskie w lonie milosciwie panujacego dworu i atak UE to koniec Morawieckiego a jesli dojdzie do przepychanek w sprawie 770 mld zl a dojdzie bo po to byla klauzula o powiazaniu kasy z praworzadnoscia to koniec PISU - Chyba , ze wroci Szydlo .
  pozdrawiam

  Biznes bedzie szedl tak jak idzie - jesli CPL ma byc hubem chinskim na Europe to kasa jest a jest kasa to jest biznes .
  I tak troche ale tylko troche wbrew Panu Wrzodakowi - logistyka to ogromne pieniadze , ktore mozna zarabiac na uslugach .
  Lotnisko , dworce kolejowe drogi wymagaja serwisu , wymagaja stacji benzynowych i setek innych uslug ktore tubylcze plemie jest w stanie wykonywac i to za calkiem dobre pieniadze .
 • @ikulalibal 12:14:37
  To są zasłony dymne na US - wyborców. Że niby tacy obiektywni.

  Faktycznie - liczy się interes Izraela.
  Zagrożenie nie jest ze strony Palestyńczyków w Gazie, ale z Syrii. I Izrael zdaje sobie sprawę, że ataku z obu kierunków nie wytrzyma - to z uwagi na choćby czas potrzebny do uzupełniania amunicji.
  Stąd USA -"odpuszcza" wschód i pieski z Polski i Ukrainy. Nie mają w tym znaczącego interesu.
  Można spodziewać się zezwolenia dla Turcji na nacisk na Syrię.

  Sprawy, wbrew pozorom się komplikują, a naszą szansą jest dystansowanie się od USA. Musimy zadbać o bezpieczeństwo energetyczne na równi z militarnym, czyli opóźnić (odłożyć) zakupy USrańskiego złomu.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:29:26
  skąd wziąć wystarczająco przytomnych ludzi na sędziów pokoju?

  A komu Waćpan powierzyłbyś swój majątek? Ja takich nie znam.
 • @Oświat 10:54:29
  Najlepsze jest to, że nie ma wysypu notek na temat tego wyroku.

  A powinny być. Bowiem sam wyrok porusza wiele problemów.

  Jednym z nich jest ustrój UE. Najwyższą władzą jest TSUE. Najwyższa władza, ale bynajmniej nie wybierana w odpowiedni sposób, przystający do zakresu odpowiedzialności.
 • @Oświat 11:00:53
  Dlatego najwyższa pora zablokować możliwości kreacji własnych środków UE.
 • @interesariusz z PL 14:11:33
  Kończy się wybieranie władzy(demokracja}. Niejaki Flynn szef "BlackRock "
  obwieścił niedawno, że demokracja to przeżytek , nie radzi sobie z wyzwaniami współczesności więc władza będzie przechodziła do technokratów korporacyjnych. Czy warto słuchać co jakiś facet gęga? Wszystko zależy jaką ma władzę i kto lub co za nim stoi. A za nim jest 9bln dolców i kontrola na większością największych światowych korporacji. Warto wiedzieć jakie ma plany.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:42:16
  Emocje wokół decyzji TSUE ws. Turowa. Jasne stanowisko PiS. Opozycja mocno podzielona w kwestii zamknięcia kopalni. Decyzja TSUE ws. kopalni Turów jest skandaliczna i nie do zaakceptowania przez stronę polską; rząd podejmie wszelkie działania, aby przeciwdziałać tej decyzji zapewniła rzeczniczka PiS Anita Czerwińska. Większość ugrupowań opozycyjnych winą za sytuację obarcza rząd.
  https://wpolityce.pl/polityka/551990-jasne-stanowisko-pis-ws-decyzji-tsue-opozycja-podzielona

  Ps...Zielony Ład w praktyce. A potem wykluczenie energetyczne milionów Polaków, których nie będzie stać na opłacenie rachunków za energię.

  Po tak niedorzecznym orzeczeniu TSUE wszelkie inne orzeczenia tej żałosnej instytucji straciły pozory jakiejkolwiek legalności a gremium nadaje się tylko do rozpędzenia na cztery wiatry.

  Problemem jest nie kopalnia! Natomiast, problemem jest niemieckie „nienażarcie” i agresja posthitlerowskich bandytów! Szkopy i kołchozowi komisarze na ich usługach będą zawsze w ten sposób działać na szkodę Polski. Przykład LOT-u ,który chcieli wykończyć i stocznie. I jestem pewny, że to nie koniec, wręcz przeciwnie. Skąd te wycie? Polska miała być dla Niemców rezerwuarem taniej siły roboczej. Mężczyźni mieli zbierać szparagi dla niemieckiego pana, a kobiety podcierać tyłki ich zniedołężniałym starcom. To wasza umiłowana UE dająca wam ochłapy w postaci Euro wzięła was za pysk. Jak się nie ma honoru i pobiera jurgilet od UE, czyli IV Rzeszy niemieckiej to trzeba potulnie wykonywać rozkazy. Dziś chodzi o energetykę, co jutro? Niedługo Niemcy wprowadza Polakom prawo „pierwszej nocy” i Polacy jako ludzie bez krzty honoru z przyjemnością wypełnią. Za kilka Euro sprzedadzą własna matkę. Mentalność parobków.  Tak się kończy przyjmowanie traktatów ograniczających suwerenność. Nicea 2009, dla przypomnienia. Każdy który opowiadał się za jej ratyfikacją powinien zostać dożywotnio pozbawiony praw publicznych.

  To co zrobiła tzw TSUE to praktycznie wypowiedzenie wojny Państwu Polskiemu! Znajdźcie argumenty że nie, ja ich nie widzę!

  Wielka Brytania miała rację, że Niemcy dążą do stworzenia IV Rzeszy i zniewolenia wszystkich wolnych narodów. To jest dopiero początek… Kolejnym krokiem jest tzw. ”Fundusz Odbudowy”. PiS, na skutek błędnej strategii Morawieckiego postawił się pod ścianą. Jeżeli wykona to ‘orzeczenie’ to chyba już nikt przy zdrowych zmysłach na PiS nie zagłosuje, zdrada będzie aż nadto ewidentna. Jeżeli znowu nie wykona, to UE natychmiast oskarży Polskę o ‘łamanie praworządności’ i zablokuje środki na których Morawiecki oparł całą swoją propagandę. Taki jest efekt ‘genialnej’ strategii Kaczyńskiego. Po ratyfikacji FO UE rzuci nam do stóp płatki róż. Dopiero się zacznie jak tylko wszystkie kraje UE ratyfikują Fundusz Odbudowy, w ramach którego premier oddał suwerenność Polski za 770 mld zł. Wówczas instytucje UE na serio rzucą się na Polskę.
  Ustami rzecznika Kaczyński wypowiedział się przeciwko decyzji TSUE w sprawie zamknięcia kopalni Turów. Dobre i to tylko, że oczekiwałem od Kaczyńskiego, Morawieckiego i Dudy mocnych wystąpień w których usłyszałbym, że Polska jest krajem suwerennym i niepodległym, gdzie żaden unijny urzędnik nie ma prawa narzucać swojej woli i poglądów naszym obywatelom. A tu cisza. Kolonizowanie Polski szło perfekcyjnie za panowania Tuska, dlatego Niemcom bardzo zależy na przywróceniu dawnego stanu. To od nich wyszło hasło, że ma być jak było, powtarzane przez ich zauszników. Kluczowe pytania: czy sterowana dla interesów Niemiec poprzez urzędników Brukselskich KE i TSUE itd. Unia już zupełnie oderwała się od rzeczywistości i łamiąc traktaty brnie w coraz większe absurdy? Czy jeśli jakaś zagraniczna paniusia zza biurka TSUE wydaje dużemu krajowi UE jakim jest Polska absurdalne polecenie, pozbawione elementarnej logiki z klauzulą „natychmiastowego wykonania”, to czy należy je z powodu szantażu KE groźbą kar wykonywać?! Przecież owa „natychmiastowość” jest niewykonalna ze względów społecznych (humanitarnych), gospodarczych (niewydolność energetyczna!), a nawet choćby technicznych (nagłe unieruchomienie elektrowni) Albo uda się jeszcze coś uratować naprawą tej już wykoślawionej Unii, albo trzeba będzie szybko iść w ślady Wielkiej Brytanii i poszukać innych rozwiązań, co do sojuszników politycznych partnerów gospodarczych….Wyjść z UE, wyjść spod jurysdykcji TSUE, tego chorego tworu, i rozprawić się wreszcie w najbardziej bezwzględny sposób z kastą, tą jawną V kolumną!
 • @interesariusz z PL 14:07:53
  Nie bardzo rozumiem.
  Przecież taki sędzia pokoju powinien być wybierany z grona ludzi mieszkających w gminie - a na tym poziomie jest dobre wyobrażenie o dokonaniach i postawie kandydata.
  I w gminie będzie ten człowiek mieszkał już po zakończeniu kadencji. I on i jego rodzina.

  Sądzi Pan, że wszyscy mają "żydowski gen"?
 • @rowszan 12:47:26
  ,,...w sprawie 770 mld zl a dojdzie bo po to byla klauzula o powiazaniu kasy z praworzadnoscia to koniec PISU - Chyba , ze wroci Szydlo ...."

  Pani Szydło była dobra na początku, pod koniec stała się zbyt nerwowa, zbyt agresywna, więc można było założyć, że już sobie nie radzi, że jako polityk zbyt szybko traci cierpliwość. No i ta wpadka z przyznaną sobie i rządowi premią.
  To są zbyt duże minusy i dla tego jej gwiazda i jej wartości podupadły.
  Natomiast Ziobro, odsunął się od J. Kaczyńskiego, ale z nim nie zerwał. Jest samodzielny, ma swoje zdanie, nie daje się ponosić nerwom, jest spokojny i zdaje się wiedzieć czego chce.
  No i jest w stosunku do J. Kaczyńskiego i Gowina młodym zdolnym ale już ze sporym doświadczeniem politycznym i potrafi ostro grać, potrafi się postawić choćby ostatnio z unijnymi funduszami odbudowy za zrzeczenie się suwerenności.
  Co PiS i Morawiecki straci to zyska Ziobro.
  Tak to widzę.
 • @Oświat 11:00:53
  Należy pamiętać, że to decyzja Merkel a nie jakiegoś TSUE. Angela ma w Brukseli Dyrektora Generalnego Wiganda! Jego zadaniem jest pilnować interesu Niemiec, i uważać na psiapsiółkę von der Leyen! Wigand wciela dyrektywy z Berlina jak żelazny Bismarck. TSUE i Komisja Europejska od przywództwem von der Leyen chce zniszczyć niepodległą Polskę i chce zrobić z Polaków niewolników jak w 1939 roku! To Niemcy rządzą organami UE a te wykonują tylko polecenia Berlina. Hitlerowskie pomioty chcą rządzić Polską, co im się w znacznym stopniu udaje dzięki uległości Kaczyńskiego i Morawieckiego. Wyrok TSUE to skandal o wymiarze światowym i odbije się głośnym echem, wielu ludziom otworzą się oczy i zobaczą czym jest UE i do czego zmierza. Dość tej eurokołchozowej dyktatury bezprawia. Pora opuszczać ten eurokołchoz. Jeszcze jest możliwe zablokowanie dla całej Unii tego szatańskiego Funduszu Odbudowy, który jak się niebawem okaże będzie Funduszem Zniewolenia. Kaczyński niestety nie kuma tego. Rację ma Ziobro. A Suwerenność Polska straciła w 2004 r. przy aplauzie zdrajców z solidarnościowo-postkomunistycznej sitwy. Teraz przyszedł czas zapłaty i brania po mordzie brudna szmatą od byle ciecia z UE. Jak patrzę na MM człowieka bez charyzmy i charakteru oraz przedstawicieli rządu jak Adamczyk (polecam wywiad z Mazurkiem) i Sobolewski (również z Mazurkiem) to kwintesencja tej partii. Dramat!
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:32:53
  Co zrobić ?
  Popatrzeć na Gierka.
  Trzeba stworzyć Polski rozwój (nie żydowski jak teraz)
  Dzisiaj chyba wszystkie uczelnie są poobsiadane prze mafię żydowską
  Nie ma Polskiej nauki jest żydowska nauka w Polsce z wykorzystywaniem Polskich zdolności intelektualnych.
  Ta mafia jest neoliberalna co oznacza kolonialny wyzysk.
  Polskie uczelnie pod kontrolą Polaków to pierwszy krok.
  Niestety program edukacji idzie w kierunku indoktrynacji katolickiej przez Czarnka oraz KK a to ni generuje mądrych naukowców a wręcz przeciwnie.

  Drugi krok to Polskie Narodowe firmy rozwojowe... nie takie jak żydowskie startupy pasożytujące na pieniądzach przyznawanych przez UE (z Polskiej składki Unijnej).. czyli UE za Polskie pieniądze tuczy mafię żydowską w Polsce.
  Trzeba stworzyć Polskie finansowanie dla Polskich startupów , konkursy na ciekawe rozwojowe koncepcje ... i finansować je w ramach partnerstwa prywatno-państwowego... Mały startup na etapie rozwojowym jest prywatny.. wdrożenie produkcji już wspólnie z państwem z akcentem na korzyści twórców gdy firma rośnie odnosi sukces rośnie udział państwa wg ustalonych algorytmów.

  Trzeci krok to tworzenie Polskich koncernów wyrosłych na bazie takich małych startupów.. z malejącym udziałem twórców ale na poziomie wielu milionowych dochodów ale z malejącym udziałem w firmie.

  Do tego podobne działania w produkcji i dystrybucji żywności.
  Proste startupy to sieci dystrybucyjne żywności (Polskie hipermarkety).
  Polskie przetwórstwo żywności, Polski handel hurtowy produktami rolnymi... i nie tylko rolnymi...
  Polskie hurtownie oferujące polskie produkty...
 • @Oświat 18:05:20
  Szydlo to populizm a jak nie bedzie kasy to tylko "wiara " zostanie i modlitwa
  Szydlo to emeryci , to "pokrzywdzeni i wszelkiej masci inni nieudacznicy Oni pojda do urn karnie tak jak ich "protektor " powie .a to z 10 mln karnego wyborcy .Moze wystarczyc .
 • @ Autor
  "Kierunek zmian sugeruje przejście na bardziej pragmatyczne relacje z Rosją i poprawę stosunków z Białorusią. No i wycofanie się z afery covidowej.
  Czy jednak nasi decydenci są zdolni do zmiany mentalnych ograniczeń?"
  ________

  Zdolni są do każdej zmiany, jeśli dostaną takie wytyczne z Waszyngtonu/Londynu/Tel Avivu/ powiedzmy, że i z Brukseli także, choć ta zależna jest od trzech wcześniej wymienionych.

  Nie ma polskiej polityki, jest jedynie polityka żydowskiego reżimu IIIRP wyznaczana poza Polską.

  I jeśli przyjdą wytyczne nakazujące zbliżenie z Rosją, to znów będą Rosji włazić w d... i znów będą to rządzący Żydzi, tak jak w latach 1944-56. Dla rządzących Rosją będzie bez znaczenia, kto będzie się przed nimi czołgał.

  Pan jednak popełnia poważny błąd, ponieważ "Trójmorze" i "dobre stosunki z Rosją" wzajemnie się wykluczają. Nie można robić czegoś przeciw Rosji i mieć z nią dobre stosunki. To tak jak w domu, jak będzie Pan niedobry dla żony, to i z zupy będą nici.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:32:53
  "Co zrobić, aby to zmienić?"

  Na początek wystarczy ograniczyć lub znieść jawność głosowań w parlamencie. Do tego, zdaje się, nie trzeba nawet zmieniać konstytucji.

  Posłowie nie odpowiadają przed wyborcami (art. 104 ust. 1 konstytucji), ale przed Narodem, więc nie jest konieczna jawność głosowania, bo i tak cały Naród na nich nie głosuje podczas wyborów.
 • @rumpelsiltskin 20:02:02
  Wiele lat już temu sugerowałem obligatoryjne referendum.
  I co?
 • @Rzeczpospolita 18:58:51
  Pan zawsze pełen jest "impsibilizmu".
  Co na to pańska żona?
 • @Rzeczpospolita 18:58:51
  "Trójmorze" i "dobre stosunki z Rosją" wzajemnie się wykluczają."

  A kto Panu o tym powiedział - Putin ?

  Trójmorze =zjednoczenie państw Słowiańskich, a w przyszłości wszystkich państw Słowiańskich ?

  Więcej optymizmu :)
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:43:08
  "Wiele lat już temu sugerowałem obligatoryjne referendum."

  W jakiej sprawie?

  Organizacja referendum to duży problem organizacyjny, a przy konstytucyjnym "bezpieczniku" 50% jest de facto tylko utopią. Żeby nie była to utopia, trzeba zmiany Konstytucji.

  Sposób głosowania w parlamencie można zmienić z dnia na dzień, jedynie wprowadzając poprawki do dokumentu pt. "Regulamin Sejmu (Senatu)".

  Osobiście będę głosował za tą partią w przyszłych wyborach, która ten problem będzie skłonna wziąć pod uwagę, czyli będzie się opowiadać za tajnymi głosowaniami. Inne opowieści dziwnej treści podczas wyborów będę puszczał mimo uszu.
 • @werka1321 20:50:34
  "Trójmorze =zjednoczenie państw Słowiańskich, a w przyszłości wszystkich państw Słowiańskich ?"

  Litwa, Rumunia, Węgry to nie są kraje słowiańskie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:44:03
  Staram się być dobry dla żony - po prostu lubię zupy -, a to wyklucza wszelki imposybilizm.
 • @werka1321 20:50:34
  Pani chyba nie wie, o czym pisze.

  "Trójmorze" nie obejmuje Rosji, stanowi polityczny obszar oddzielający Rosję od zachodnie Europy.

  Zjednoczenie państw słowiańskich z całą pewnością nie nastąpi pod patronatem IIIRP, czy nawet Polski. Taki proces może zainicjować tylko Rosja.

  W polityce bardziej od optymizmu potrzebny jest realizm.
  Zatem więcej realizmu życzę.
 • @Rzeczpospolita 21:38:01
  Pan pisze czarny scenariusz tym samym przypieczętowując swój los. Nikt tego nie może wiedzieć jak się potoczy przyszłość - ja w trójmorzu widzę mały krok, który może w przyszłości zaowocować zjednoczeniem się wszystkich Słowian.

  Więcej nadziei i optymizmu życzę.

  Pozdrawiam.
 • Podstawą budowy wszelkiej siły społeczności i narodu jest ZORGANIZOWANIE!
  Tymczasem okupant jest zorganizowany i to wielopoziomowo, w każdym obszarze istnienia społeczności, a Lechici (Słowianie - to nazwa chazarsko-rzymska) skłóceni i rozproszeni lub skundleni krzyżówkami degeneracyjnymi, skazani na głoszenie prawdy metodą biadolenia. Ostatnia rewolucja zwana "solidarnościową", to tajna operacja CIA o kryptonimie "QRHELPFUL" zakończona pełnym sukcesem, czyli całkowitą wasalizacją z maskowana okupacją Polski. Operacja ograbiła nas z 90% wytworzonego po wojnie majątku i zgodnie z planem stworzyła kadłubową republikę bananową nadzorowaną z TelAvivu, Waszyngtonu i Watykanu. Odbudowa to kłamstwo w stylu bajki o Pinokio. Cały dotychczasowy proces pokazuje na uzasadnianie zaboru terytorium i jego zasobów pod pretekstem lombardowego zastawu (tym są pieniądze z Brukseli Spinellego & Hallsteina). W obliczu zagrożenia Lechici zawsze tworzyli monolit, ale to historia. Dziś musi się wydarzyć coś nadzwyczajnego by przetrwać i odbudować to co ukradzione...
 • @rumpelsiltskin 20:02:02
  "Na początek wystarczy ograniczyć lub znieść jawność głosowań w parlamencie."

  I tak źle i tak nie dobrze.
  Tajne głosowanie ułatwiają życie zdrajcom (łatwo przekupić a wszystko jest tajne)
  Jawne głosowania to z kolei terroryzowanie niezależnych bo ich kariery szlag trafi jak nie zagłosują "po linii".

  Trzeba wybrać mniejsze zło.
 • @Rzeczpospolita 21:38:01
  Trójmorze to bufor to prawda.
  Ale to ten sam bufor z którego korzystał ZSRR.
  Ten bufor łatwo w całości może wrócić pod zarządzanie Rosji.
  Budowanie Trójmorza to budowanie niezależnego od UE bytu polityczno gospodarczego.
  Dzisiaj budowniczym jest USA a jutro użytkownikiem może stać się Rosja.
  Wystarczy że władze Trójmorza podejmą taką decyzję.
  Trójmorze to opakowanie dla grupki państw... bo łatwiej jest sterować taką paczką niż użerać się z pojedynczymi państewkami z których każde nic nie może... a Trójmorze jako całość to już coś tam może.
 • @Rzeczpospolita 21:30:56
  "Staram się być dobry dla żony "

  Dobry człowiek; ja tam staram si być dobry dla psa.

  PS.A zupa ciągle za słona? To są skutki imposybilizmu.
 • @Rzeczpospolita 21:38:01
  Rosja już to robiła - za cara. W końcu na tym polegać miał panslawizm. Ale szybko odeszła od pomysłu. Obecnie widać, że na tamtych zasadach zjednoczenie Słowian nie jest możliwe.
  Po drugie - Rosja to tylko w części Słowianie, a idea wzorowana na chińskiej. Nie do przyjęcia dla Słowian.
  Zatem - jeśli dążyć do zjednoczenia - to na bazie Cywilizacji Polskiej, a Rosja jako sąsiadująca przestrzeń cywilizacyjna - relacje pragmatyczne .
 • @Pedant 21:19:51
  Węgry są w znacznym stopniu słowiańskie; genotyp słowiański przeważa.

  Litwa - faktycznie nie pasuje - zwłaszcza wobec pretensji. Rumunia - wybierze ten model rozwiązań społecznych.
  Kłopot jest z Czechami - inna mentalność. Przeszkodą jest zachodnia część Ukrainy.

  Ale wszystko to można przezwyciężyć jeśli znajdzie się podstawę wspólnotową.
 • @Onkilon 01:41:03
  Owszem - racja.
  Ale dlatego zadaniem jest tworzyć rozwiązania, które w czasie wskazanym przez Opatrzność można będzie wdrożyć.
  Nie koncentrowałbym się na "odbieraniu", bo tak już jest, że im więcej dajemy, tym więcej mamy.
  To działa i w relacjach międzynarodowych. A do życia nie jest potrzebne dużo - ważne, aby w spokoju.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:24:31
  "Węgry są w znacznym stopniu słowiańskie; genotyp słowiański przeważa."

  Już to widzę, wschodnia Europa będzie wytyczać granice według różnych haplogrup (one się nie pokrywają.) Dobrze że Hitler o nich nie wiedział bo by zwariował.
 • @Pedant 08:06:32
  E tam. Pewnie dlatego, że się dowiedział - to wystawił do odstrzału tych ze wschodu. A tu mu ruscy odnowili genotyp.
  Szanowny ma czasem takie odloty jakby walczyły w nim dwa genotypy.
  Na który postawić?
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:46:40
  "Szanowny ma czasem takie odloty jakby walczyły w nim dwa genotypy.
  Na który postawić?"

  Po pierwsze ja ludzi nie osądzam wg. genotypów.

  Po drugie, Pan się tyle zna na genetyce, co kura na na pieprzu.
 • @Oscar 07:03:24
  "Tajne głosowanie ułatwiają życie zdrajcom (łatwo przekupić a wszystko jest tajne)"

  Problem polega na tym, że ten, kto przekupuje nie ma możliwości sprawdzenia, jak głosował przekupiony. Przekupstwo w takiej sytuacji traci sens. Poza tym po to jest 460 posłów i 100 senatorów, żeby to jeszcze bardziej utrudnić, a państwo musi ścigać delikwentów skorych do tego przestępstwa ze szczególną starannością.

  Łukaszenko wprowadził takie głosowanie (tajne) w Radzie Bezpieczeństwa, która ma sprawować rządy w razie śmierci prezydenta. Przyjęto taką zasadę, żeby zminimalizować możliwość wpływu na członków tej rady z zewnątrz (nie na odwrót).
 • @rumpelsiltskin 11:09:34
  "Problem polega na tym, że ten, kto przekupuje nie ma możliwości sprawdzenia, jak głosował przekupiony. Przekupstwo w takiej sytuacji traci sens."

  Dokładnie! Tajne głosowania są uczciwsze.

  Partykularne interesy są rozdrobnione, a w sprawach dotyczących wszystkich można głosować swobodnie według najlepszego swego osądu.

  Tyle, że trzeba zadbać o komisaryczne liczenie głosów ;)
 • @Pedant 11:38:33
  "Tyle, że trzeba zadbać o komisaryczne liczenie głosów ;)"

  Wystarczy uczciwe liczenie głosów, o co nietrudno, gdy posłowie nie będą chodzić na smyczy przywódców partyjnych.
 • @rumpelsiltskin 11:53:59
  "Wystarczy uczciwe liczenie głosów, o co nietrudno, gdy posłowie nie będą chodzić na smyczy przywódców partyjnych."\

  Nietrudno? W jakim świecie Pan żyje?

  Głosy powinny być liczone przez przedstawicieli każdej frakcji. Wtedy oszustwo jest prawie niemożliwe.

  Oczywiście tajne głosowania nie mogą być zbyt częste, bo byłoby to zbyt uciążliwe. Tylko w sprawach kluczowych na wniosek, powiedzmy 15% posłów.
 • @rumpelsiltskin 11:09:34
  A jakby wprowadzić demokrację bezpośrednią to trzeba by było przekupić chociaż połowę obywateli.
  Ja tam, jako szczery demokrata i zamordysta jestem za taką formą przekupstwa.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:19:58
  "A jakby wprowadzić demokrację bezpośrednią to trzeba by było przekupić chociaż połowę obywateli."

  Od czegoś trzeba zacząć, a narzekać i wyszukiwać niemożności każdy potrafi. W każdym razie tajność głosowania w parlamencie nie jest utopią w porównaniu z koncepcją referendum, zwłaszcza w obecnym stanie prawnym.
 • @Pedant 12:02:00
  "Głosy powinny być liczone przez przedstawicieli każdej frakcji. Wtedy oszustwo jest prawie niemożliwe."

  Na początek wystarczyłby stary automat do głosowania, jaki był już w sejmie, a który jedynie zliczał głosy... Trzeba tylko by było przy przyciskach do głosowania w ławach poselskich zastosować osłony, coś na kształt osłon przy bankomatach przed wyśledzeniem PIN-u.

  Sprawy techniczne są banalnie proste, problem tkwi w tzw. woli politycznej takich "geniuszy" partyjnych jak niejaki Prezes i jemu podobni.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:28:57
  Mój dziadek mawiał prorczo: "...dobrymi racjami piekło wybrukowano..."
  I to kwintesencja obecnego stanu. A wspomniana przez Pana "Opatrzność" to kwintesencja destrukcji cywilizacji Lechickiej (wg przekazów z Azji Mniejszej). Zaś dla fanów genetyki mam niepokojący fakt: szwajcarski eksperyment jeszcze z lat 80-tych dowiódł mierności publicznej wiedzy genetycznej. Modyfikacje roślin wracały do archeopoczątku gatunku po napromieniowaniu częstotliwością pola elektromagnetycznego w specyficznych warunkach. Podobne wyniki dają eksperymenty na zwierzętach.
  Relacje "międzynarodowe" opierają się na dominacji władzy okupacyjne zawłaszczonej i to wystarczy...
 • W Polsce rzadza zydzi przez ostatnie 76 lat (1945-2021)....
  ... i takie zagadnienie jak "polska polityka" nie istnieje.
 • @Wrzodak Z. 09:11:52
  Panie Zygmuncie W.

  Nie wszyscy jeszcze wiedza, ze zydostwo rzadzi w Polsce przez ostatnie 76 lat (1945-2021) oraz ze zydostwo u wladzy w Polsce dokonalo EKONOMICZNEGO ROZBIORU POLSKI po 1989r, a takze ze zydostwo u wladzy w Polsce realizuje obce interesy w pierwszej kolejnosci, glownie zydowskie i niemieckie.

  Warunkiem koniecznym do przeprowadzenia reform w Polsce jest:
  ODSUNIECE ZYDOSTWA OD WLADZY I WPLYWOW W POLSCE.

  Zydostwo bylo i jest ZARAZA WEWNATRZ POLSKI i pisal o tym ksiadz Stanislaw Staszic w 1794r (koniec XVIII wieku) i potwierdzaja to opracowania historyczne polskich historykow:
  W.Konopczynskiego
  F.Konecznego
  T.Gluzinskiego
  W.Sobieskiego
  S.Didier
  A.Niemojewskiego
  ks. M.Morawskiego
  ks. S.Trzeciaka
  ks. M.Poradowskiego
  R.Jaworka
  A.L.Szczesniaka
  etc.

  O budowaniu przez Polske wlasnego ukladu gospodarczo-ekonomiczno-obronnego "OD BALTYKU DO ADRIATYKU I MORZA CZARNEGO" w oparciu o panstwa Trojmorza pisalem pod koniec lat 1990-tych (ponad 20 lat temu) na grupach dyskusyjnych w j.polskim, ale warunkiem koniecznym jest odsuniecie zydostwa od wladzy i wplywow w Polsce, w przeciwnym wypadku zydostwo przejmie kontrole na takim ukladem w taki sam sposob, jak zydostwo przejelo kontrole nad panstwami wchodzacymi w sklad UE oraz nad sama UE - w PE w Brukseli swoje siedziby maja:
  - talmudyczna i rasistowska sekta Chabad-Lubawicz
  - zydomasonska B'nai B'rith
  - przedstawiciele z Izraela, ktory posiada status uprzywilejowania w handlu z krajami UE.
  Na dodatek swoja siedzibe w Brukseli ma takze europejski kongres zydow, ktoremu przewodzi przyjaciel W.Putina, Mosze Kantor (zydowski miliarder z Rosji - wzbogacil sie jak wielu jego pobratymcow na wykupieniu za bezcen majatku narodowego po bylym ZSRR) ; anlogicznie bylo w Polsce.

  Sa rowniez naiwniacy, ktorzy licza na Chiny i tzw. "jedwabny szlak", ktory ma rzekomo przyniesc "korzysci" Polsce.
  Otoz kto tak mysli jest naiwny i glupi, a przykladem sa same USA, kiedy za prezydentury B.Clintona (poczatek lat 1990-tych) Chiny uzyskaly status najwiekszego uprzywilejowania w handlu z USA.
  Tak jak przewidywalem co bylo wylacznie kwestia czasu, Chiny zarzucaly rynek amerykanski tanimi towarami z Chin co w rezultacie przyhamowalo rodzima produkcje w USA i zaczely sie problemy w USA natury ekonomicznej, finansowej, zatrudnienia, produkcyjnej oraz upadku firm i zakladow w USA , wzrostu deficytu USA w handlu z Chinami etc i zaczal pogarszac sie standard zycia Amerykanow i roslo ogolne niezadowolenie amerykanskiego spoleczenstwa.
  Ten proces powolnego staczania sie USA w dol zatrzymal dopiero prezydent D.Trump i jego haslo: AMERICA FIRST ! (Najpierw Ameryka).
  Nastepnie Trump pozbawil Chiny statusu specjalnego uprzywilejowania w handlu z USA, wprowadzil cla zaporowe na towary z Chin oraz nalozyl clo na produkty firm amerykanskich, ktore przeniosly swoja produkcje z USA do Chin, zeby zaoszczedzic na taniej sile roboczej.
  Ten manewr D.Trumpa spowodowal, ze USA z powrotem zaczelo rosnac w sile ekonomiczna, a zarazem spadlo bezrobocie do okolo 3 procent i bylo najnizsze w ciagu ostatnich 50-ciu lat w USA.

  Pomimo sukcesow ekonomicznych prezydenta D.Trumpa, Trump mimo wszystko byl marionetka w lapach LOBBY ZYDOWSKIEGO w USA, tak jak jego poprzednicy i w kilku przypadkach zaszkodzil Polsce i Polakom, m.inn. podpisujac ustawe 447 i swoim podpisem zatwierdzil akt bezprawnego wyludzenia pieniedzy od Polski przez zydow z USA.

  Z powyzszych przykladow nalezy wyciagac wnioski i nie byc ciagle naiwnym, liczac na to, ze ktos rozwiaze problemy Polski i Polakow.
  Polska jest pionkiem w grze i im szybciej zrozumieja to Polacy, tym lepiej dla Polski i Polakow, bo wreszcie Polacy rusza dupy, zawina rekawy i zrobia sami porzadek w Polsce.
 • @fiesta 06:32:48
  "Nie wszyscy jeszcze wiedza, ze zydostwo rzadzi w Polsce przez ostatnie 76 lat (1945-2021)"

  Nie od 1939? Fiesta plącze się w zeznaniach.

  Przedtem twierdził że Trzecią Rzeszą rządzili Żydzi.
 • @Onkilon 01:05:29
  Gdyby na początku XX w. kierowano się pańskimi racjami - Polski by nie było.
  Opatrzność wtedy stworzyła warunki odbudowy Polski, ale trzeba było też poświęcenia i wiary skuteczność działań. Ale przede wszystkim - cel.
 • @fiesta 06:32:48
  "bo wreszcie Polacy rusza dupy, zawiną rękawy i zrobią sami porządek w Polsce."


  Jedna z sensowniejszych wypowiedzi Pana fiesta
 • @fiesta 06:32:48
  Robi Pan błąd nastawiając się na walkę z żydostwem; to wytracanie sił.

  Należy budować swój system.

  Sprawa jest trudna, przyznaję, gdyż różnica między Polin a Rzeczpospolitą tyczy struktury władzy - hierarchiczność ZAWSZE doprowadzi do Polin.
  Natomiast stworzenie struktur egalitarnych daje szansę na nieantagonistyczne współistnienie - także jako wzór organizacji życia dla innych społeczeństw.
  Nawet nie wyobrażałem sobie kiedyś, że jest to tak trudne do mentalnej akceptacji. I to jest największy problem.
 • @Pedant 07:19:40
  A kto rządzi Pedantem? Czy jest jakiś Pedant w Pedancie, który nim zarządza?
  Mam takie wrażenie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:40:39
  "A kto rządzi Pedantem? Czy jest jakiś Pedant w Pedancie, który nim zarządza?"

  Dokładnie tak jest. Neurotycznie.
 • @Pedant 07:19:40
  Nie przypisuj mi twoich wlasnych wymyslow zaczerpnietych z twojej "logiki talmudycznej".
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:39:04
  Nie robie bledu, ale jako Polak mam polskie obowiazki i wypelniam 5 przykazan Polaka:
  1. Nie kupuj u zyda.
  2. Nie pozyczaj u zyda.
  3. Nie pracuj u zyda.
  4. Nie glosuj na zyda.
  5. Zwalczaj zydowskie zlo, zeby cie nie opanowalo.

  (5 przykazan Polaka ulozylem w 1995r i podawalem je wielokrotnie na wielu grupach dyskusyjnych w j.polskim przez ostatnie 26 lat i sam mam to we krwi)

  Jesli kazdy rdzenny Polak i Polka beda wypelniac przykazania, wowczas jest to kwestia czasu, ze zydostwo przegra wojne z Polakami.... i na to nie ma mocnych, o czym przekonaly sie Stany Zjednoczone (najwieksze mocarstwo swiata), kiedy zarzucaly Japonie amerykanska wolowina.
  Japonczycy bojkotowali tansza amerykanska wolowine, poniewaz to szkodzilo ich japonskim rolnikom i placili kilkakrotnie wieksza cene, ale kupowali japonskie mieso.
  Po 3 miesiachach Ameryka wycofala sie z rynku japonskiego, poniewaz Japonczycy bojkotowali amerykanska wolowine, a to przynosilo ogromne straty dla amerykanskich producentow wolowiny - vide koszty produkcji, transport, temperatura przechowywania etc.
  Powyzszy przyklad pokazuje, ze jesli ktos chce cos zrobic to nie ma na to sily..... czyli mozg ma wieksza sile niz nogi i rece, a nawet czolgi.

  Z kolei najlepszym orezem walki z zydostwem jest PRAWDA (fakty historyczne) i znam to z wielu bojow jakie prowadzilem z zydostwem na internecie przez ponad 26 lat.

  Przyklad z zycia...
  Polacy w Polsce sa jak opilki metalu porozrzucane w roznych kierunkach i panuje nielad, a kazdy robi co chce.
  Ale wystarczy magnes, zeby te opilki ukierunkowac i skupic.

  Kto wie co jest tym magnesem ?
 • @fiesta 17:40:33
  No, jestem zainteresowany.
 • @werka1321 07:32:49
  A podawanie faktow historycznych nie jest sensowne ?

  Fakty historyczne to odtrutka na klamstwa, ktorymi sa nasiakniete umysly milionow Polakow i Polek przez ostatnie 3 pokolenia (srednio 25 lat na pokolenie) - Polacy sa oglupiani przez 24/7 przez propagande swiecka i koscielna i tylko niewiele Polakow i Polek mysli po polsku.

  Nieznajomosc faktow historycznych jest jak chodzenie w ciemnosciach, ciagle potykanie sie i szukanie drogi wyjscia.
  Nieznajomosc faktow historycznych to rowniez ograniczona widoczosc, nie dalsza niz czubek wlasnego nosa.
  Uczenie sie na wlasnych bledach to nie tylko porazka, ale rowniez strata czasu.

  Zeby byc madrym Polakiem/Polka to nalezy dobrze znac pawdziwa historie Polski , a to rodzi polska swiadomosc narodowa i poczucie, ze jest sie Polakiem/Polka i nalezy bronic swojej tozsamosci narodowej, zeby nie dac sie rozmydlic lub zeuropeizowac na czym szczegolnie zalezy globalistom i wrogom Polski i Polakow - vide rozbiory, zabory i proba likwidacji Polakow, polskiej mowy, kultury i obyczajow poprzez przymusowa germanizacje i rusyfikacje Polsk i Polakow - analogicznie bylo w PRL, ktory narzucal Polakom ideologie komunistyczna.
  Teraz Polacy i nie tylko maja zatruwane mozgi ideologia multi-kulti, "robta co chceta" , haslami neo-komunistycznymi, masonskimi , jewro-pejskimi, koscielnymi etc juz od najmlodszych lat szkolnych i jest coraz gorzej ze znajomoscia historii Polski u Polakow i Polek, poniewaz ..... to im chleba nie daje (tak mysli zdecydowana wiekszosc Polakow i Polek) i mentalnie ta zdecydowana wiekszosc Polakow i Polek nie czuje sie Polakami/Polkami i dowodem na to sa wyniki wyborcze i wygrana niepolskich kandydatow, ktorzy dostaja sie do wladzy i robia co chca , czyli tego typu masa wyborcow-polglowkow sama szkodzi Polsce, sobie i przyszlym polskim pokoleniom.

  Dobra znajomosc faktow historycznych pozwala widziec dalej niz czubek wlasnego nosa i nawet przewidywac wydarzenia.
  Logiczne ?

  Poczytaj moje komentarze ("fiesta") na "neon24.pl" , ktore byly wielokrotnie usuwane z dyskusji , poniewaz nie pasowaly do linii ideologicznej tutejszych ideologow od lewej do prawej strony politycznej plus oszolomow koscielnych i swieckich.
  Np. YOUTUBE systematycznie usuwa moje komentarze , i moje komentarze sa rowniez usuwane ze stron, na ktorych wystepuja historycy, geopolitycy i roznej masci "autorytety" z tytulami profesorow i doktorow, ktorym udowadniam, ze podaja polprawdy lub milcza na niewygodne tematy i robia z Polakow jeszcze wiekszych idiotow.

  Pamietasz kult JP2 w Polsce i wsrod Polonii swiata ???
  Ja sprawdzalem przeszlosc JP2 ponad 20 lat temu i zauwazylem, ze JP2 kolegowal sie z zydami i masonami , zaprowadzal ekumenizm, odwiedzil synagoge , bral udzial w zjezdzie czarownic w Asyzu, namawial Polakow, zeby glosowali za UE etc.
  Widzialem, ze JP2 wprowadza Polakow w maliny oraz ze sprawy ida w zlym kierunku i sa szkodliwe dla Polski, wiec bylem krytykiem JP2 od ponad 20 lat.
  Teraz okazuje sie, ze to ja mialem racje, a nie miliony zwolennikow JP2.

  Jesli chodzi o zrobienie porzadku w Polsce to trzeba wiedziec z kim to zrobic.
  Dlatego najpierw zaczalbym od sprawdzenia swiadomosci narodowej Polakow i Polek, zeby nie bylo niespodzianek.
 • @fiesta 16:40:34
  "Nie przypisuj mi twoich wlasnych wymyslow zaczerpnietych z twojej "logiki talmudycznej".

  Fiesta ma demencję i zapomina co napisał kilka dni wcześniej?
 • @fiesta 17:40:33
  "Polacy w Polsce są jak opiłki metalu porozrzucane w różnych kierunkach i panuje nieład, a każdy robi co chce.
  Ale wystarczy magnes, żeby te opiłki ukierunkować i skupić.

  Kto wie co jest tym magnesem ?"

  Jedna z logiczniejszych wypowiedzi jaką mogłam tutaj dzisiaj przeczytać.
 • @werka1321 20:39:38
  Ucz się werka ucz. Nauka to potęgi klucz.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:40:39
  Pedant to lewak, jewropejczyk, nienawidzi polskich narodowcow i ma mentalnosc zyda bez potrzeby zagladania do rozporka i oczywiscie preferuje swoje zydowskie autorytety okresu PRL tupu: Tuwim, Lem etc.
  Wszedzie weszy po tematach, od czasu do czasu zrobi kupe i biegnie dalej, czyli ma prosta taktyke zasrywania polskiego srodowiska i cieszy sie, ze zrobil komus na zlosc.
  Unika dyskusji i stosuje logike talmudyczna, albo milczy co tez jest odpowiedzia.
  Pedant ma rowniez swoich zwolennikow na stronie "neon24.pl" i wtedy widac kto jest ch*j , a kto jest Polakiem, czyli swoj.

  Zygmunt Wrzodak na pewno jest Polakiem i jest swoj, pomimo tego, ze widzialem go tylko raz w 2000r w Toronto w towarzystwie Jana Lopuszanskiego (kandydata na prezydenta Polski w 2000r).
  Pan Janek L. (prawnik) nie przeszedl do II tury, poniewaz nie mial poparcia zyda T.Rydzyka z Torunia, ktory robil kampanie wyborcza zydowi M.Krzaklewskiemu z pomoca zyda ksiedza Michalaka, ktory bedac w Toronto robil kampanie wyborcza zydowi M.Krzaklewskiemu i chwalil sie, ze on jest "europejczykiem"...... ale zle trafil i dostal opierdol od tutujszej Polonii torontonskiej o polskich i narodowych pogladach.
  Z kolei T.Rydzyk z Torunia okazal sie wielka swinia, poniewaz naciskal na Jana Lopuszanskiego , zeby zrezygnowal ze swojej kandydatury i poparl zyda M.Krzaklewskiego, ktoremu Krzaklewski obiecal dzialke pod rozbudowe rozglosci w Toruniu.
  A gdy J.Lopuszanski odmowil to zyd T.Rydzyk nie wpuscil go do studia na dalsza debate i jeszcze chcial, zeby go Lopuszanski przepraszal..... taki mial tupet T.Rydzyk.

  O Polske trzeba sie bic !
 • @Pedant 20:38:53
  Podaj zrodlo i date tych informacji , poniewaz biore udzial w dyskusjach na rozne tematy i nie pamietam szczegolow.
  Poza tym masz tendencje do wyciagania zdania z kontekstu i dorabiasz do tego swoja opinie.
 • @fiesta 22:07:14
  "Podaj zrodlo i date tych informacji , poniewaz biore udzial w dyskusjach na rozne tematy i nie pamietam szczegolow."

  Czy jestem pielęgniarzem dla fiesty, aby mu przypominać co napisał?

  Ale zlituję się:

  Fiesta:
  " prawde mowiac: A.Hitler, Himmler, Hess, Goebbels, Goering, Heydrich, Frank, Strasser, Eichmann, Rosenberg, Milch, Canaris, Ribbentrop, Bach-Zelewski, Globocnik etc etc mieli ZYDOWSKIE POCHODZENIE."

  Może fiesta usunie ten komentarz aby zatrzeć ślady, ale nic nie ginie. Link:

  https://adrianlenz.neon24.pl/post/161743,falszywe-nadzieje-radzieckich-towarzyszy-i-nie-tylko
 • @Pedant 22:56:21
  Wskazane genetyczne ciągłości były wielokrotnie podawane do wiadomości publicznej i to w różnych źródłach.

  Robienie z tego fieście zarzutu wydaje się przegięciem. Chyba, że jest to już nowy etap walki z antysemityzmem.
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:43:32
  i wzajemnie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 06:49:32
  "Wskazane genetyczne ciągłości były wielokrotnie podawane do wiadomości publicznej i to w różnych źródłach."

  W wielu miejscach był podawany do wiadomości publicznej i to w różnych źródłach, że Ziemia jest płaska.

  "Robienie z tego fieście zarzutu wydaje się przegięciem."

  Ja robię zarzut? Ja tylko chciałem mu pokazać na jego prośbę, gdzie i kiedy to powiedział.

  On na pewno nie miał żadnych intencji o coś Żydów obwiniać, ani przypisywać wagę do genetycznej ciągłości. Tylko pochwalić Trzecią Rzeszę, że próbowała problem rozwiązać i Żydów że w tym uczestniczyli.
 • @Pedant 07:47:56
  Cóż. Problem zydowski istniał, i, co by nie pisał, dalej istnieje - bo o tym mowa.

  Jakoś trzeba go rozwiązać. Wzięli się zań sami Żydzi - czy można szukać lepszego wyjścia z sytuacji?
  A może Pedancie, chcesz ten wariant powtórzyć? Tez uważam, że sowieci się zbytnio pospieszyli. Mogli dać dokończyć dzieło.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:42:01
  "Problem zydowski istniał, i, co by nie pisał, dalej istnieje - bo o tym mowa.
  Jakoś trzeba go rozwiązać. Wzięli się zań sami Żydzi - czy można szukać lepszego wyjścia z sytuacji?"

  Problem nie jest z Żydami. Problem jest z ludźmi, szczególnie głupimi i złośliwymi.
 • @Pedant 10:00:13
  A dlaczego "une" to głównie Żydy?
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:24:06
  "A dlaczego "une" to głównie Żydy?"

  Bo Pan tak sobie wyfantazjował. Głupich i złośliwych ludzi jest pod dostatkiem w każdej nacji.
 • @Pedant 11:46:23
  Wierci się bestyja, znaczy co ją boli, jak ją święty Jura dzidą w dupa koli.

  I tak jest z Pedantem też.
 • @Pedant 22:56:21
  Oto fragment mojego komentarza na cytat autorstwa Adrian Lenz:

  "To zdanie nalezy doprecyzowac, poniewaz prawde mowiac:
  A.Hitler, Himmler, Hess, Goebbels, Goering, Heydrich, Frank, Strasser, Eichmann, Rosenberg, Milch, Canaris, Ribbentrop, Bach-Zelewski, Globocnik etc etc mieli ZYDOWSKIE POCHODZENIE.
  Ponad 150 tysiecy zydow sluzylo w armii niemieckiej podczas II w.s."
  fiesta 13.05.2021 18:06:45
  https://adrianlenz.neon24.pl/post/161743,falszywe-nadzieje-radzieckich-towarzyszy-i-nie-tylko

  Pytanie 1:
  Gdzie w moim cytacie pisze: "1939r ?"

  Pytanie 2:
  Czy wiesz czego dotyczyl temat ?

  Jest tak jak przypuszczalem.
  Albo nie znasz dobrze j.polskiego i nie rozumiesz znaczenia zdan, albo masz mentalnosc zyda, albo jedno i drugie, i to co sam napisales dowodzi, ze dorobiles swoja wersje opowiadan do mojego komentarza - vide twoj komentarz:
  "Nie od 1939? Fiesta plącze się w zeznaniach.
  Przedtem twierdził że Trzecią Rzeszą rządzili Żydzi."
  Pedant 25.05.2021 07:19:40
  https://cygnus.neon24.pl/post/161968,refleksje-nad-stanem-polityki-polskiej

  Twoj rabin moze byc z ciebie dumny..... ale pod ch*j to mozesz brac Niemca, Zyda, Szweda, bo Polak jak ja sie nie da.
 • @fiesta 07:53:36
  "Gdzie w moim cytacie pisze: "1939r ?""

  Wy fiesta nie kojarzycie. Napisaliście:

  "Nie wszyscy jeszcze wiedza, ze zydostwo rzadzi w Polsce przez ostatnie 76 lat (1945-2021)"

  Ponieważ Polska była okupowana przez III Rzeszę 1939-1945 i wy twierdzicie że przywódcy III Rzeszy byli Żydami, po prostu dla żartu połączyłem te dwa okresy.

  Ale wystarczy.
 • @Pedant 08:03:51
  Nie bajeruj.
  Ja obserwuje co wypisujesz i takich numerow nie robia zwykli ludzie, ale agenci obcych wplywow, ktorzy maja w tym okreslony cel/zadanie i m.inn. probuja roznych sztuczek, jak:
  - manipulowac umyslami
  - osmieszac oponenta, zeby podwazyc jego wiarygodnosc
  - przeinaczac wypowiedzi
  - uparcie zaprzeczac faktom historycznym bez podania przyczyn i zrodel wlasnych informacji
  - osmieszac zrodla/osoby podajace fakty historyczne
  - unikac bezposrednich odpowiedzi
  - zmieniac temat i lawirowac dla podtrzymania dyskusji
  - wzmocnic swoja wypowiedz negatywnymi epitetami wobec oponenta
  - wysmiac to co polskie i narodowe
  - etc.
  Ja takich cwaniakow jak ty naliczylem kilkunastu na stronie "neon24.pl" , ktorym nie podobaja sie fakty historyczne, ale to im nie przeszkadza i nadal uprawiaja swoja propagande co tez ma swoja wymowe bez wzgledu na to czy to ich wybor osobisty, czy zadanie do wykonania.
  Ale ty posunales sie za daleko i moja reakcja byla natychmiastowa.
  Po prostu chciales mnie ugryzc po raz kolejny - vide metody podane powyzej, a teraz piszesz, ze zrobiles to "dla zartu" ???
  Ty pokazales, ze nie jestes czlowiekiem honoru i to wszystko w tym temacie.

  Z tego wyplywa rowniez nauka dla Polakow, ktora po raz kolejny dowodzi, ze polski historyk i filozof prof. F.Koneczny mial 100 procentowa racje jesli chodzi o obce cywilizacje, takie jak:
  zydowska
  biznatyjska
  turanska , poniewaz twierdzil, ze stanowia zagrozenie dla cywilizacji lacinskiej (Polska) i slowa F.Konecznego sa do dzis aktualne, ale tego nie ucza w szkolach w Polsce, ani na lekcjach religii i poza drobnymi wyjatkami spoleczenstwo polskie jest skolowane i ty "Pedant" jestes jednym z wielu co kijem wode maci.
 • @Pedant 11:46:23
  Nie generalizuj.
  W tych czasach nie ma ludzi glupich, ale sa ludzie oglupieni w kazdym spoleczenstwie/narodzie.
  Z kolei zlosliwosc to sklonnosc do zla i moze byc cecha wrodzona (DNA) lub wynikac z indoktrynacji.

  Na dzien dzisiejszy najwiecej po*ebanych jest wsrod twoich pobratymcow, co wynika:
  - z rasistowskich nauk Talmudu, ktory jest podstawa "cywilizacji zydowskiej" (spoleczenstwo pierwotne o cechach zwierzat drapieznych).
  - z ilosci wywolanych przez zydow rewolucji i wojen swiatowych oraz ogromu ofiar i zniszczen tylko po to, zeby zrealizowac cele zydowskie, ktorymi sa:
  zapanowanie nad calym swiatem i wszystkimi narodami.
  - ze sposobu oglupiania i indoktrynacji innych narodow/spoleczenstw wbrew zasadom moralnym i etycznym.
  - z upartej walki zydow z chrzescijanstwem w celu zniszczenia chrzescijanstwa opartego na zasadach moralnych i etyce.
  - z zaprowadzenia ateistyczngo komunizmu i indoktrynacji komunistycznej metoda po trupach do sukcesu.
  - ze zbrodni komunistycznych w ZSRR, CHRL, PRL etc.
  - z klamstw, oszustw, zlodziejstwa, lichwy, bandytyzmu i podstepnych dzialan zydostwa wobec innych panstw i narodow.
  - z liczby ponad 1000 wypedzen z panstw i miast Afryki i Europy na przestrzeni ponad 2 tysiecy lat.
  - z zydowskich metod zerowania na panstwach i narodach swiata i zla jakie zydzi wyrzadzili innym panstwom i narodom na przestrzeni ponad 2 tysiecy lat.
  - z MAPY GOMBERGA (pazdziernik 1941r) sporzadzonej przez zydow, ktora dotyczy podzialu Europy i swiata na 2 strefy wplywow po zakonczeniu II w.s.:
  1. Amerykanska (pod kontrola zydow z USA).
  2. Sowiecka (pod kontrola zydow z ZSRR)
  http://jednoczmysie.pl/artykuly/mapa-gomberga/
  - z Tajnego referatu Bermana z 1945r , ktory dotyczy przejecia wladzy w Polsce przez zydow. W referacie, Berman m.inn. pisze, ze USA i ZSRR sa pod kontrola zydow.
  https://wolnemedia.net/tajny-referat-bermana-do-zydow-w-polsce-plan-przejecia-wladzy/
  - z zydowskiej nienawisci do Polski i Polakow, o czym pisal polski historyk dr R.Jaworek
  https://www.bibula.com/?p=35066
  - z zydowskiego planu przejecia Polski na wlasnosc i wyeliminowania Polakow, o czym pisal polski historyk dr A.L.Szczesniak w opracowaniach historycznych:
  JUDEOPOLONIA , CZYLI ZYDOWSKIE PANSTWO W PANSTWIE POLSKIM
  oraz
  JUDEOPOLONIA II , CZYLI ANATOMIA ZNIEWOLENIA POLSKI.
  - z zydowskich zbrodni na Polakach i kolaboracji zydow z wrogami Polski przeciwko Polsce i Polakom na przestrzeni ostatnich ponad 300 lat.
  - z polskich i zagranicznych opracowan historycznych.

  Zydzi sa tak pop*erdoleni, ze nawet URZADZILI HOLOCAUST SWOIM ZYDOWSKIM POBRATYMCOM W CZASIE II w.s. o czym pisalem na stronie:
  (fiesta 26.04.2021 06:27:46)
  https://c-z06.neon24.pl/post/161471,krol-polski-jojne-daniels

  Przyjemnej lektury.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031