Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1311 postów 20735 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Morawiecki - problem czy szansa?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wydaje się, że konieczną wręcz jest próba podsumowania efektów dotychczasowej działalności Premiera Mateusza Morawieckiego. I nie chodzi o jakiś atak na niego, ale rzetelne zastanowienie się nad plusami i minusami jego działalności.

 
Odsunięcie Beaty Szydło mogło budzić zastrzeżenia - była to najlepsza Premier ostatniego okresu. Jednak polityka ma swoje prawa i można było zaakceptować zmianę, jeśli niosłaby ze sobą pozytywne elementy rozwojowe.
I tak było. Położony na gospodarkę nacisk prowadzący do zrównoważenia budżetu budził nadzieję i pozytywne skojarzenia. "Drobne" braki programowe można było zaliczyć na karb pewnych konieczności. Proces trwał - budżet został zaprojektowany bez deficytu.
Zdziwienie budziło jedynie eliminowanie wielu ludzi "starej kadry PiS" i zastępowanie ich ludźmi Morawieckiego.
Tyle o gospodarce, bo na polu relacji z innymi krajami nie dało się zauważyć postępu. W dalszym ciągu silne wpływy miało lobby żydowskie, co przełożyło się na kwestie związane z ustawą o IPN. Do tego środowiska żydowskie dostały wsparcie - 100 mln PLN, co można uznać za pewną rekompensatę. Ale ten fakt został dostrzeżony w sferze publicznej i pozostawił osad, bo zbliżona kwota była przeznaczona na upamiętnianie polskiej historii.
Dalej wspierana była Ukraina - mimo, że jej spójność opiera się na odwołaniu do nacjonalizmu w faszystowskim ujęciu. To kolejny element  niespójności z Polską Racją Stanu.
Tamten czas w relacjach z UE można określić jako "czas zawieszenia". Pojawiały się wątki negatywne, ale nie można było mówić o antypolskim nastawieniu.
Współpraca z USA - była w znacznym stopniu "na klęczkach", ale uzasadnieniem było budowanie Trójmorza jako alternatywnego ośrodka zdolnego przeciwstawić się Niemcom.
Z Rosją - świadomie i celowo budowano negatywne relacje przy wykorzystaniu głęboko zakorzenionej niechęci Polaków, a gdzie świadomie  manipulowano świadomością utożsamiając Rosję z sowietami. Morawiecki nawet nie złożył zdawkowych gratulacji Putinowi z okazji wyborów. W polityce - gest dosyć jednoznaczny.
 
Sytuacja zaczęła się klarować wraz rozwojem afery "covidowej'. Tu politykę Morawieckiego można oceniać poprzez pryzmat ochrony społeczeństwa przed skutkami tej rzekomej "pandemii". Bo chyba jest oczywistym, że nie jest to faktyczne zagrożenie, ale raczej mające medialny aspekt w kategoriach międzynarodowych.
Tu decyzje Morawieckiego okazały się jednoznacznie negatywne. Ich skutkiem policzalnym jest ponad 100 tys. nadmiarowych zgonów. W gospodarce - nastąpiło gwałtowne zwiększenie zadłużenia.
"Covid" stał się przykrywką blokady zmian w sądownictwie, a Ziobro zablokowany. Negocjacje w sprawie Planu Odbudowy - przekroczył uzyskane pełnomocnictwa oddając Polskę na żer polonofobicznych  środowisk, gdzie sławetny wyrok TSUE w sprawie Turowa jest tego przykładem.
Zorganizowany atak na Białoruś  nie udał się, a ostatnie "przejęcie" samolotu z oskarżonym o terroryzm pasażerem - jest tylko reperkusją tych nieudanych rozgrywek. Gorzej - wygląda na to, że Ukraina został "sprzedana", a my będziemy ponosili koszta transakcji.
 
Z pewnością pominąłem szereg wątków - jak choćby sprawę 500+ na każde dziecko, czy finansowanie niepełnosprawnych - jako formę odpowiedzialności CAŁEGO  społeczeństwa za ten fakt.
Co jeszcze? Brak, zablokowanie reform sądownictwa - to ewidentny wpływ Morawieckiego.  Do tego - równi szkodliwa blokada zmian w szkolnictwie i systemie organizacji szkolnictwa wyższego.
W gospodarce - niedotrzymywanie obietnic. Miały być budowane mosty na Wiśle - ile choćby rozpoczęto? Mieszkalnictwo - podobnie (tu istotna jest też obstrukcja samorządów). Samochód elektryczny? Rolnictwo - żadnych pozytywnych zmian.
Trochę "ochłapów" dla emerytów (sam jestem beneficjantem), ale to nie jest ukierunkowanie na rozwój.
 
Resztę mogą dodać Czytelnicy. Może jestem zbyt surowy w ocenie, ale wydaje się, że lepiej byłoby, aby Morawieckiego ktoś zastąpił na stołku Premiera. Ktoś bardziej wiarygodny.
 

Czego sobie i wam życzę, a co daj Boże. Amen. 

KOMENTARZE

 • Morawiecki - problem czy szansa?
  Problem dla Polski, szansa dla Polin.
 • @ Autor
  Zupełnie Pana nie rozumiem.
  Snuje Pan rozważania jak gdyby któraś rządząca od 1990r. k...a realizowała polskie interesy, ale nie zawsze z dobrymi efektami.
  Szkoda czasu na takie przelewanie z pustego w próżne. Trzeba szukać sposobu na likwidację żydowskiego reżimu IIIRP narzuconego przez Waszyngton, Londyn, Tel Aviv i Kościół - to winien być nasz cel główny.
 • "Morawiecki - problem czy szansa?"
  -------------------
  Morawiecki sam sobie zadań nie określa.
  Wniosek?
  Kto by nie był na stolcu premiera - musi wykonywać wytyczone mu zadania - bo przecież globalizacja jest faktem - a atrapa Polski po 1989 roku została wzięta na szatańskich rogi.
 • @rumpelsiltskin 21:11:26
  To chyba jest coraz bardziej zauważalne.
 • @Rzeczpospolita 21:23:05
  Jest Pan mentalnie ograniczony. Niezdolny do alternatywnego myślenia.
  Do tego - nie widzę u Pana żadnej koncepcji poza pustosłowiem.

  Tego reżimu nie da się zlikwidować "od zewnątzr" - on musi sam upaść pod wpływem okoliczności i świadomości społeczeństwa.
  Jaki ma Pan wpływ na te okoliczności?
  Praktycznie - żadne.
  Ale można pracować nad zmianą świadomości. Wtedy może się okazać, że okoliczności pracują na rzecz zmian - trzeba je tylko wykorzystać.

  A co do rządzących. Propolskie decyzje pojawiają się tylko na skutek błędów. Rzadkich niestety, ale można nieco je korygować.
  Ten system działa sprawnie, gdy wszystkie trybiki się zazębiają. Jednak każdy zgrzyt, zwłaszcza "w dolnych partiach" powoduje zachwianie całej konstrukcji - taka jest natura struktury hierarchicznej.

  A Pan zwalcza wierzchołek. To bez sensu.
 • @demonkracja 21:39:14
  Owszem. Ale polecenia można różnie wypełniać.
  Obecnie Morawiecki czyni zbyt duże szkody. To moja opinia.
 • autor
  Morawiecki jako Morawiecki to ani problem ani szansa - funkcja ktora wypełnia to w obecnym wydaniu funkcja zarzadzajacego przygotowanymi wczesniej " projektami "
  Mogloby sie wydawac iz prezesura w jednym z wiekszych bankow europejskich to dobre przygotowanie do pelnienia takiej funkcji .
  Technokrata postzregajacy sprawnosc funkcjonowania instytucji ( Panstwa ) poprzez liczby , zaprzeczenie spolecznej roli Pani Szydlo
  Jak zapewne czesc tutejszych komentatorow i blogerow wie , w 2004 w w wyniku staran , potwiedzonych referendum ,Polska , My zgodzilismy sie przystapic do tworu pod nazwa Unia Europejska - Przyjmujac na siebie miedzy innymi takze obowiazki wynikajace z podpisania traktatu akcesyjnego .
  Pole manewru zostalo dodatkowo zawezone Traktaem Lizbonskim podpisanym przez sp Lecha Kaczynskiego .
  Pozniejsze osiem lat ekipy sterujacej w strone federacji z Unia takze nie pozostaje bez wplywu na mozliwosci podejmowania decyzji .
  Wajcha przelozona - stajemy sie "koniem trojanskim " ZydoUSA w Europie , retoryka coraz bardziej anty unijna , polityka wewnetrzna spoleczna i gospodarcza coraz bardziej socjalistyczna .
  Odejscie pragmatycznego Szalamachy z funkcji MF pokazuje kurs gospodarkii.
  Szydlo rosnie w sile , buduje sobie zaplecze polityczne ktorego nie miala , staje sie zagrozeniem ?? Decyzja jest szybka " strategos " zmienia twarze na Technokratow , ktorzy beda prowadzic dalej polityke sprzeczna z ich pogladami .
  Morawiecki staje sie piorunochronem dla swojego mocodawcy , to w niego uderzaja i uderzaly wszystkie "gromy " rzucane ze wszystkich stro n, ze to zle , ze tamto tragiczne .
  W ramach narzuconego kierunku postepowania jest sprawny , co znajduje potwiedzenie w kolejnych wygranych wyborach parlamentarnych , udaje sie je wygrac ale nie na tyle aby nie spowodowac jeszcze wiekszych napiec ze wzgledu na wzrost znaczenia "przystawek "
  Lawirowanie pomiedzy Polska racja stanu a roznymi naciskami wydaje sie trudne .
  Juz przed pandemia gospodarka zduszona przez strategosa zaczyna chamowac , widac brak kasy .
  Przychodzi pandemia , w zasadzie stan wojenny czy wyjatkwy ktorego nikt nie oglasza
  Negocjacje z Unia na temat pieniedzy , przepychanki z TSUE , tu w tym kraju jeszcze sie taki nie urodzil ktory by wszystkim dogodzil .
  Brak tej kasy z Unii nie zostanie wypelniony jak byc moze przedtem zakladano przez USA - czasy sie zmienily , to i Unia leb podniosla .
  Ja bym ocenil sprawnosc dzialania Morawieckiego w ramach ktorych sie porusza wysoko .
  Ramy jako szansa czy ograniczenie dla Polski to wielkie wyzwanie .
  Bez problemowo mozna znalesc odpowiedz na czesc pytan obserwujac kto wykupil grunty wokol planowanego CPL .Moze wiecie co to jest za firma GELAMCO ?
  Do jakiej szkoly chodza dzieci Premiera ???
  Skoro wszyscy znamy kierunek i ramy to moze zastanowmy sie nad tym , czy zyjemy lepiej , gorzej , rozwijamy sie jako kraj , Czy nasze dzieci nadal widza swoja szanse w emigracji ??
  Sposob rozwiazania konfliktu z Unia a Turow to poczatek pokaze dopiero jakie mamy szanse .
  Kilka dni temu pojawilo sie "nowe rozdanie "
  pozyjemy zobaczymy
 • @rowszan 08:14:58
  Mam odmienną opinię - zarówno tacy jak Pan jak i opozycja atakują JK a Morawiecki jest "czysty", gdy to on podejmuje decyzje.
  Tworzony jest zamordyzm - choćby kwestia eliminacji Ziobry z mediów. Brak nawet wiedzy o sytuacji.
  Akcja z Turowem - to konieczność - mydlenie oczu, bo przed uchwaleniem tego Planu Odbudowy. Widać zaś jakich metod się użyje.
  Sytuacja staje się niepokojąca.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:51:17
  ---------------
  "Owszem. Ale polecenia można różnie wypełniać.
  Obecnie Morawiecki czyni zbyt duże szkody. To moja opinia."
  ---------------
  Tak - to prawda - ale przecież po to musiała odejść premier Szydło - bo właśnie - jak to Pan określił:
  różnie wypełniała polecenia.
  Wniosek?
  Wykopanie pani Szydło - ma wiele z tzw. przewrotem majowym - znając oczywiście proporcje - bo Szydło nie miała swojego zaplecza politycznego z wiadomych względów. Z wiadomych - ponieważ w magdalence na stole - nie dla jaj stała tam menora. Dlatego można powiedzieć, że pani Szydło została wykopana w ciszy gabinetu - a to z kolei czyni porównanie jej "odejścia" z tzw. zamachem majowym - jednak trochę groteskowym. Powód jednak owego w/w zamachu i wykopania pani Szydło pozostaje ten sam - Polacy nie mogą mieć żadnego wpływu na ster ich państwa.
 • @demonkracja 08:57:11
  Szydło ?
  Ona nie miała żadnego programu gospodarczego to była Pani NIKT.
  Jedyny jej atrybut to fakt że była szkolona w USA do czego ..nie wiadomo a jak nie wiadomo... to wiadomo.

  Morawiecki sprawdza się w obszarze gospodarczym (tylko Miller z Kołodko byli lepsi ale solidaruchy ich sparaliżowały i wywaliły od władzy w trybie zamachu stanu ..czyli afery Rywina).

  W zakresie polityki zagranicznej Morawicki jak wszystkie solidaruchy z PIS i PO to czysta agentura globalnej mafii.
  Jedni i drudzy śpiewają na tę samą mafijną nutę (w tematach Rosja Białoruś Ukraina czy obszary agresji NATO na wschód).

  Morawiecki jako żyd kompromituje siebie i resztę żydostwa popierając jawnego AZOWca czyli jawnego nazistę jakim jest złapany ostatnio terrorysta w Polskim samolocie.
  Dla nich moralność nie istnieje. Popierają na Ukrainie i na Białorusi jawnych nazistów a za chwilę krzyczą o holocauście.
  Zoologicznie nienawidzą Rosjan którzy im podczas II WWŚ ratowali d...py przed nazistami.
  Dla nich moralność nie istnieje... to nie jest kultura, styl Słowiański.
  Dla tego wiara w zapewnienia, twierdzenia, przysięgi żyda to skrajna naiwność. Dla słowo to narzędzie do manipulacji innymi ludźmi
  a nie sposób przekazywania informacji (prawdziwych).
  Mafia żydowska a za nią solidaruchy to nie jest kultura Słowiańska...
  to nie jest moralność Słowiańska... to nie jest Polska Słowiańska.
 • To prawdziwy budowniczy PRLu.
  Sam zbudował most i to jaki !!
  https://www.onet.pl/turystyka/onetpodroze/most-jana-stacha-w-znamirowicach-nad-jeziorem-roznowskim/b9qdczh,07640b54

  W PRLu było to możliwe..
  W Polsce solidaruchów już dawno poszedł by siedzieć za samowolę budowlaną (a w istocie za to że solidaruchy w gminie nie dostały łapówki w takiej czy innej formie od "inwestora" za "wydanie zgody na budowę" i zatrudnienie firmy "szwagra" do realizacji zlecenia).
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:41:50
  Uszczelnienie VAT, Port Centralny, przekop mierzej wiślanej, zapowiedź podniesienie kwoty wolnej od podatku.
  Sam nie wiem czy ma więcej plusów czy minusów.
  Samo rządzenie nie jest łatwe, kto nie pełnił wysokich funkcji kierowniczych ten nie wie jak rujnuje zdrowie praca z podwładnymi, z ludźmi niekompetentnymi, leniami, obibokami, pijakami, podkładającymi świnię i sypiącymi piasek w tryby.
  Morawiecki ma też problemy ,,zagraniczne” choćby ostatnio z TSUE

  autor, 5 za temat i za analizę
 • Tu więcej informacji o złapanym w Polskim samolocie terroryście
  "
  W sieci zaczęły pojawiać się ciekawe szczegóły z biografii białoruskich liderów protestów.
  .https://pbs.twimg.com/media/E2LrDyoXIAMgSpn?format=jpg&name=small

  W 2014 roku Roman Protasevich wyjechał do Donbasu, gdzie spotkał się z liderem skrajnie prawicowego sojuszu narodowego i aktywnym uczestnikiem Majdanu Igorem Guzem.

  Za jego sugestią wstąpił do Azowa, gdzie przeszedł specjalne szkolenie bojowe, strzelanie z broni palnej, szturm, sabotaż i wywrotowość. Pomógł batalionowi Azow na wszelkie możliwe sposoby zarabiać pieniądze z USA i Polski.
  "
  Wspieranie terrorystów to norma zachowań solidaruchów (tych przy korycie) ...banderowcy, ISIS, Kosowary, Szaulisi, Ustasze, bandyci przeklęci.. prawicowi terroryści wszelkiej maści z Ameryki łacińskiej
  jak Pinochet, Bolsonaro i wielu innych.

  I właściwie to wystarczy by ocenić kim są solidaruchy.
  (ci przy korycie bo pożyteczni idioci spod ambony to tylko pożyteczni idioci w rękach KK oraz tych przy korycie).
 • @Oświat 09:51:14
  Uszczelnienie VAT - to chyba tak, ale reszta - to już raczej nie jego zasługa. Kwota wolna - jeszcze nie wiemy jak zadziała.
  A TSUE - to już jego zasługa. Będzie tylko gorzej, gdyż nie są dokończone sprawy sędziów. To dodatkowo wprowadzi ferment - bo można by się było odwołać do Konstytucji.
 • Problem? szansa?
  Ani problemem ani szansą.Jest nikim.
  Garniturem którego zawartość nie ma najmniejszego znaczenia.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:47:47
  Kto to jest tacy jak Ja ?? . Co zawiera w sobie slowo tacy , nie bardzo rozumiem . Napisalem wyraznie , co jest problemem , kto jest problemem . Morawiecki jest tylko w miare sprawnym zarządzajacym wedlug wytycznych .
  czy opozycja to jest cos zlego ???Punkty widzenia sSwiata sa rozne
 • Wolność
  Nie wydaje mi aby ten człowiek ( Morawiecki ) był warty wspominania o nim. O takich to najlepiej jak najprędzej zapomnieć. ( szkoda czasu i uwagi )

  Moja znajoma ( bardzo mądry człowiek, według mnie ) twierdziła, że głupotę ( tą narodową też ) powinno się chować, a nie uwypuklać.

  Czekam z niecierpliwością aż objawi nam się człowiek, który pomoże się nam dźwignąć z kolan/niewoli. O takim człowieku bardzo chętnie bym dyskutowała i widziała go na afiszu - chociażby na tym portalu.
 • @ikulalibal 11:11:07
  ,,...Jest nikim...."

  Nikim to jest ikulalibal,
  nikim jest Oswiat...
  Morawiecki jest premierem RP i może powiedzieć, -tak kopalnię Turów zamykamy od jutra, bo to wiążąca nas decyzja TSUE, albo też postarać się by Czesi wycofali swój wniosek do TSUE, co juz ponoć robi z dobrym skutkiem.
  Zatem do póki jest premierem jest kimś, przestanie być premierem będzie można wówczas powiedzieć o nim, że nikim.
  No i trzeba o nim mówić, obserwować, słuchać i oceniać. Krytykować co złe, aprobować co dobre.

  Kierujmy się rozumem a nie fobiami.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:50:56
  Po ostatnich poczynaniach administracji J.Bidena, byłego wiceprezydenta w administracji Obamy widać, że próbuje on podjąć politykę resetu odrzuconą przez W.Putina w 2013 roku, upatrując w przyciągnięciu Rosji do Zachodu jedyną szansę na powstrzymanie Chin przed przejęciem po USA globalnej hegemonii.
  Oczywiście nie liczą na to, że to powiedzie się za władzy W.Putina w Rosji, ale czyniąc przyjazne gesty(np. w sprawie NS2), podejmując dialog i ocieplanie stosunków z Rosją Putina, zachęcają oligarchów rosyjskich do obrania kursu Rosji ku Zachodowi, bo przecież NS2 to interes Rosyjsko niemiecki i jeśli ma się opłacać, to nie może być wrogi wobec dotychczasowego hegemona Zachodu jakim są USA, które po klęsce resetu , jeszcze za Obamy, były inicjatorem budowy Trójmorza, które ma być dla USA "bazą" w Europie, przy coraz bardziej hardej postawie Niemiec wobec USA i zabiegom zmierzającym do deamerykanizacji Europy i bydowie z Rosją EURAZJI w kontrze do USA i Chin.
  M.Morawiecki, człowiek związany z jednym z największych instytucji finansowych świata jakim jest JP Morgan Chase do którego należy grupa Santander z wchłoniętym BZ WBK, którego prezesem był Morawiecki, został podesłany J.Kaczyńskiemu przez amerykański "deep state" właśnie na okoliczność projektu Trójmorza, do którego budowy potrzeba pieniędzy. To M.Morawieckiemu podesłano M.Banasia by uszczelniał system podatkowy, by te pieniądze które wypływały na zewnątrz, mogły być użyte na zakupy uzbrojenia w USA, bo bez pieniędzy nie zbuduje się gospodarczej i militarnej siły państwa.

  Do tej roli M.Morawiecki był już przymierzany w 2014 roku, gdy odbywał rozmowy z J.Kaczyńskim, o których J.Kaczyński wypowiadał się, że były bardzo go inspirujące a o pomyśle z uszczelnieniem podatków M.Morawiecki wypowiadał się w upublicznionym nagraniu z kwietnia 2013 roku u Sowy&Przyjaciół, podczas rozmowy z szefem PKO BP Zbigniewem Jagiełło, z Krzysztofem Kilianem szefem spółki PGE, oraz jego zastępczynią Bogusławą Matuszewską.

  W nagraniu znalazła się taka wypowiedź M.Morawieckiego:

  „To dobrze, jeżeli my, ludzie, „we the people”, prawda, a zwłaszcza „we, the people” w Niemczech, w Hiszpanii i tak dalej, we Francji, zrozumiemy, że musimy obniżyć nasze oczekiwania. Bo jak obniżymy, to w ślad za tym wszystko pójdzie dobrze, da się zreperować.”

  To te słowa wypowiedziane przez M.Morawieckiego trzeba interpretować w świetle późniejszej recepty na uszczelnienie systemu podatkowego w Polsce.
  To przecież oczywiste, że w okradaniu Polski na podatkach, w tym podatkach VAT, czołowe role grały wielkie instytucje finansowe Zachodu i "ograniczenie naszych oczekiwań" w tym zakresie, jako metody na reperowanie sytuacji finansowej w Polsce, wyraża ówczesne poglądy jednego z banksterów uczestniczących w tych procederach.
 • @Oświat 12:03:15
  "Kierujmy się rozumem a nie fobiami."

  Moglibyśmy to samo rzec w kierunku rządzących - aby kierowali się interesem wspólnym, a nie własnym.
 • @JKK 12:31:21
  "my, ludzie, „we the people”, prawda, a zwłaszcza „we, the people” w Niemczech, w Hiszpanii i tak dalej, we Francji, ..."

  Tu "We the people" jest oczywistą nowomową żydowską i oznacza po prostu "my żydzi" albo "my globalna mafia żydowska".

  A co okradania Polski z VATu to skala i bezkarność pokazuje że to może być wyłącznie robota globalnej mafii (drobnica tu się nie liczy).
  Podobny proceder jest uprawiany w całym zachodzie.
  Globalna mafia nie dość że okrada kraje w sposób legalny (kolonializm, przejęte zasoby, rynki zbytu, wyzysk siły roboczej, zasobów intelektualnych..) to jeszcze dokrada w sposób kryminalny (VAT, optymalizacje podatkowe).
 • @Oscar 12:50:25
  Dopowiem wg Talmudu goje to nie ludzie a zatem "my ludzie" odnosi się wyłącznie do żydów.

  Nie ja to wymyśliłem ..to Talmud "wymyślił".
 • @Oscar 12:52:59
  "Dopowiem wg Talmudu goje to nie ludzie a zatem "my ludzie" odnosi się wyłącznie do żydów.

  Nie ja to wymyśliłem ..to Talmud "wymyślił".

  A dlaczego nas Chrześcijan, Polaków miałoby to interesować ? Po, co Pan wstawia tą zupełnie bezwartościową informacje na neon24 ?
 • @werka1321 12:55:31
  Bo te wstawki tłumaczą nowomowę żydowską na "nasze" na Słowiańskie.
  i tym samym pomagają zrozumieć o czym żydzi mówią gdy mówią między sobą albo nawet do gojów.
  A rozumienie prawdziwych treści tego co mówią żydzi prowadzi do zmniejszenia ilości pożytecznych idiotów (którzy odbierają nowomowę żydowska literalnie dosłownie.. jakby to mówił Słowianin) .

  To tak jakbym tłumaczył grypserę na "nasze "..
  bo w istocie nowomowa żydowska to forma grypsery.
 • @Oscar 13:08:30
  Nawiasem mówiąc podobną nowomową posługuje się KK.
  przykłady "pasterz", "owieczki" .. owieczka rozumie że pasterz to troskliwy opiekun owieczek..

  Obiektywny obserwator zauważy że relacja pasterz-owieczka to relacja człowiek-zwierzę czyli człowiek goj.
  To relacja Pan i niewolnik... i taka sama jest relacja żydowski Bóg- wierząca owieczka... na kolanach przez żydowskim Bogiem.

  To nie są relacje demokratyczne a wręcz przeciwnie to są relacje znane z najgorszych czasów rasizmu i niewolnictwa.
  Owieczki się strzyże, owieczki są dobytkiem tych co je strzygą ..czyli "pasterzy" czyli nadzorców bo właścicielem jest pewnie żydowski Bóg.

  To tylko wnioski wynikające z przetłumaczenia katolickiej nowomowy (grypsery) na naszą prostą Słowiańską mowę.

  Nikomu nie zabraniam wiary ale wyjaśniam tylko w jakiej pozycji w tej hierarchii się stawiają (goje i nic więcej).
 • panie i panowie.
  https://editorial01.shutterstock.com/wm-preview-1500/9938635cc/dbfcc227/herzog-centenary-london-uk-shutterstock-editorial-9938635cc.jpg

  Czy sądzicie że ten człowiek z obrazka powyżej zjadł więcej od któregoś z was, kiełbasy, szynki, salami, sera białego i żółtego, pierogów, świątecznego karpia, albo że lepiej jada na śniadanie?
  Ma więcej w banku, ma więcej nieruchomości i zapewniam was, że ma też więcej lęków i stresów.
  Znajomy rzemieślnik, złotnik, będąc już na emeryturze powiedział mi kiedyś, że ciągle mu się śni po nocach, że mu wynoszą z zakładu sejf z jego złotem, kamieniami szlachetnymi i dolarami (jego syn miał w zakładzie ojca kantor wymiany walut)
  –Qurwa– mówił –spać nie mogę. Żona mnie opierdala, że się w nocy kręcę, że ją budzę. Ja już dawno na emeryturze, a dalej mam te koszmary.
  Rotchild i Rokifeler ma nocami pewnie jeszcze gorzej.
  A my, we the people, zwykli ludzie, pracujący za miskę ryżu, na śniadanko zjemy sobie najlepszy na świecie świeży chlebek z piekarni, biały serek, jajeczko, szczypiorek, wędzonego pstrąga, albo makrelę w sosie pomidorowym, musztarda, chrzan, ogóreczek, grzybki marynowane i palce lizać.
  Jednym słowem żyć, nie umierać
 • @Krzysztof J. Wojtas
  https://nczas.com/wp-content/uploads/2018/11/jonny_daniels_mateusz_morawiecki_nczas.jpg Jak to leciało ?. https://www.youtube.com/watch?v=mLOol9oX8ow Jeśli powstrzymasz Konfederację . Lud głupi wszystko kupi . Salute 5*.
 • @Oscar 09:19:36
  Witam Szanowne grono,chciałem tylko coś przypomnieć.
  Pewnie ważne ,choć ?
  Podczas przemówienia na posiedzeniu Rady do Spraw Globalnych w Chicago, 3 lutego 2015r dr George Friedman, założyciel i prezes Stratforu opisuje otwarcie, iż USA jest imperium które musi kontrolować de facto cały świat by zapewnić sobie dominację i ochronę. W europie opisuje on, iż od 100 lat USA walczyło z wszelkimi możliwymi formami bliskiej współpracy pomiędzy Niemcami i Rosją, które razem stanowią siłę mogącą zagrozić Stanom Zjednoczonym. "Podstawowy problem USA który od wieków angażował nas w I, II wojnę światową i zimną wojnę to relacje pomiędzy Niemcami i Rosją, ponieważ razem są jedyną siłą która może nam zagrozić i upewnienie się, że to nie nastąpi." stwierdza Friedman, dodając "Dla USA zasadniczym zagrożeniem jest Niemiecki kapitał i technologia oraz naturalne zasoby Rosji i jej siła robocza jako jedyna kombinacja która od wieków piekielnie przeraża Stany Zjednoczone."
  Serdecznie pozdrawiam,życząc pogody i słońca,którego tak brak.
 • @rowszan 11:24:27
  Tacy jak Pan, czyli myślący takimi (podobnymi) kategoriami.
 • @werka1321 11:28:33
  A jakby się pojawił - to od razu jakąś szpilę mu w d...
  Niech se nie myśli, że taki mądry.
  "Żaden nie jest mądry jeśli tylko śmie wyrażać inne zdanie niż ja".
  O!!!
 • @JKK 12:31:21
  Wydaje się, że należy sięgnąć jeszcze głębiej; to, co Pan napisał jest tuż pod powierzchnią.

  O tym można by podyskutować, ale nie na takim forum. Tu zbyt łatwo o uproszczenia i błędne oceny.
  Drugie, że i tak ta opcja nie daje rozwiązania perspektywicznego; zawsze kończy się źle.
 • @Oświat 13:25:32
  To niegłupie podejście. Ważne, aby określać warunki w jakich się to dzieje - aby nie stworzyć szansy na to, aby nam to odebrano.
 • @Repsol 14:03:21
  Konfederacja?
  Owszem. Ale trzeba by z niej usunąć JKM, Brauna, Bosaka i Winnickiego.
 • @1939-1939 14:07:19
  To jest jedna opcja rozwoju - perspektywy rozwojowej.
  Nie uwzględnia Chin, szybko krystalizujących się Indii, ale też trendów Ameryki Południowej.

  Zaprezentowana myśl jest "za słaba" do tego, aby ogarnąć nią świat Zbyt koncentruje się na Europie, a to już "czas przeszły".

  Stąd perturbacje o nieznanym zakończeniu. A przynajmniej przebiegu.
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:19:09
  Przykład Turcji w relacji z USA po II WŚ pokazuje, że można zbudować coś dla siebie, będąc wasalem USA i służąc ich interesom, ale ciągle ugrywając dla coś dla siebie.
  Podobnie Chiny w relacjach z USA/Zachodem urosły dzięki Zachodowi na największego rywala USA/Zachodu.
 • @JKK 14:50:58
  //(...) można zbudować coś dla siebie, będąc wasalem USA i służąc ich interesom //

  W sumie to fajnie że nie musimy już się męczyć udawaniem że jesteśmy
  "niepodlegli".
  Tylko co z 11 listopada? Święto w kontekście realiów ma niestosowną nazwę.
 • Za chwile zmienią się warunki makroekonomiczne otoczenia.
  Inflacja na dolarze eksploduje
  „Fed stracił kontrolę”: Implozja i hiperinflacja w 2022 roku
  .https://www.sott.net/article/453164-The-Fed-has-lost-control-Implosion-and-hyperinflation-in-2022

  Jak ruszy inflacja na dolarze to wszyscy nagle uciekną od dolara.
  Oznacza to nagłe załamanie się dolara i hiperinflacje a wzmocnienie się
  innych walut nie drukowanych w takich ilościach.

  Złotówka może się nawet wzmocnić o ile Amerykański hegemon pozwoli.
  Taną siła roboczą świata staną się amerykanie.
  Tyle że oni już nic nie potrafią, nie mają dobrej edukacji...
  To już trzeci świat z bombą atomową... i mafią jako właścicielem wszystkiego.
 • @ikulalibal 15:03:09
  Zapytaj byłego prezydenta Francji, który tak odpowiedział na słowa byłej premier B.Szydło, która zapowiedziała, że nie podpisze konkluzji szczytu RE niekorzystnych dla Polski:

  "Wy macie zasady, my mamy fundusze strukturalne"

  Polityka to nie pobożne życzenia, ale sztuka uzyskiwania celów możliwych do osiągniecia w danej sytuacji w jakiej się znajdujemy.

  Ci co pyskują, że nie jesteśmy w pełni suwerenni, nie pokazują realistycznej drogi, by osiągnąć tą suwerenność stawiając się wszystkim dookoła, nie posiadając instrumentów siły gospodarczej i militarnej.
  Do osiągnięcia takiej suwerenności potrzeba czasu i współdziałania w tym celu większości społeczeństwa(skutki działania Targowicy też trzeba umieć niwelować).
  Pyskowanie nic nie da pozytywnego.
 • @Oscar 13:08:30
  Ale nas nie interesuje, co tam oni mają napisane w Talmudzie - czy teraz jaśniej się wyraziłam ? Dlaczego Pan nie pójdzie sobie na forum żydowskie i nie pisze o "gojach" tylko tutaj ? gdzie żydów nie ma.

  Ta informacja nie wnosi absolutnie nic wartościowego do naszego życia - więc dlaczego Pan to robi ?
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:10:58
  " Mądry " miałam tu na myśli osobę, która spowoduje, że Polacy się obudzą i staną do walki o siebie !

  No i odważny przy tym.
 • Strata niestety
  Każdy dzień rządów M.Morawieckiego to pogorszenie sytuacji Polski.
  Fałsz,bezduszność, nieudolność to cechy,którymi można go określić.
  Ten człowiek nie czuje po polsku i nie ma za grosz charyzmy(w przeciwieństwie do swego ojca).
 • @JKK 15:28:21
  Komentarz 10/10
 • @JKK 14:50:58
  Podobnie było z Polską względem ZSRR. Niestety, komuś to przeszkadzało i nastąpił wybuch Solidarności.
 • @werka1321 15:35:20
  Fakt - odważny być musi: zadzierać z babą mogą tylko jednostki wybitne. Albo przystojniacy.
 • @Asgard 15:37:16
  Oby ta ocena nie była trafną we wszystkich szczegółach.
 • @JKK 15:28:21
  //
  Polityka to nie pobożne życzenia //

  Nie? Tyle czasu i atłasu zużyto żeby utwierdzić nas w przekonaniu:że niepodległość,że wolność,że solidarność,że nie znamy pojęcia za wszelką cenę,żeby Polska była Polską,że bóg honor ojczyzna,że nie rzucim,że zdrada okrągło stołowa,itd,itd,itd
  I co? I okazuje się że to były z mydła bańki? że to zawsze były brednie?
  Koniecznie proszę mi to objaśnić.Po pierwsze czy zasada "Polityka to nie pobożne życzenia" obowiązuje:od zawsze,od teraz,od czasu do czasu,czy jak?
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:49:07
  Wiadomo komu, bo przecież rywalizacja na geopolitycznej scenie trwa od wieków a po imperium brytyjskim, nad którym Słońce nie zachodziło, w początkach XX wieku zaczęło przejmować hegemonię imperium amerykańskie przeniesione przez banksterów z imperium brytyjskiego, bo stwarzało w tamtym czasie lepsze perspektywy na przyszłość.
  Obecnie pojawił się jego konkurent w postaci Chin kontynentalnych i walka konkurencyjna trwa a do tej walki używane są aktywa pomniejszych państw, w tym Polski.
  W takiej sytuacji pomniejsze państwa muszą starać się ugrać coś dla siebie, wykorzystując swoje skromniejsze atuty, jakie posiadają.
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:53:57
  Można mieć nadzieję i się łudzić ale wie Pan zapewne czyją matką jest nadzieja a bajkę o Łodzi też Pan zna.
  Jeśli oceniam jakąś osobę to pierwszy osąd dotyczy wyglądu zewnętrznego, drugi tego co mówi ,trzeci zaś tego jak mówi.W przypadku premiera wszystko u mnie wypada na minus.
  Później przychodzi czas na weryfikację tego co mówi z tym co robi. Tu niestety jest podobnie.
  Dla mnie to wielkie rozczarowanie bo po zapowiedziach i zachwytach J.Kaczyńskiego oczekiwałam kogoś genialnego i charyzmatycznego z wizją. Jeśli jednak Kaczyński zachwyca się Obajtkiem , który może jest sprawnym organizatorem z żyłką do interesów, to już nic mnie nie dziwi.
  Polska zasługuje na kogoś lepszego.Premier Polski to nie to samo co prezes firmy czy dyrektor fabryki.
 • @Asgard 16:23:52
  "Polska zasługuje na kogoś lepszego. Premier Polski to nie to samo co prezes firmy czy dyrektor fabryki."

  Dokładnie tak jak Pan napisał !
 • @Asgard 16:23:52
  Jestem "za".
 • @Asgard 16:23:52
  "Polska zasługuje na kogoś lepszego"

  Bardzo dziękuję za te słowa. Pozdrawiam serdecznie.
 • @werka1321 15:33:21
  "Ta informacja nie wnosi absolutnie nic wartościowego do naszego życia -
  "
  Mafia żydowska praktycznie rządzi Polską to fakt.
  Jak Pani nie interesują motywacje, kultura filozofia, sposoby działania rządzących to nie wiem jak chce pani zrozumieć do czego oni zmierzają co naprawdę mówią.

  To tak jakby Polską rządzili Chińczycy a panią by nie interesowało co oni naprawdę mówią jakie mają priorytety do czego zmierzają..

  To głupie jest.

  Jak Polską będą rządzili kosmici to będę analizował mowę kosmitów.
  ale nie rządzą. ..
  kto rządzi Polską od 89r powszechnie wiadomo... pani zapyta kogoś zorientowanego.
 • @Oscar 18:47:34
  Ma Pan wgląd w ich metryki urodzenia i Drzewo genealogiczne, ze twierdzi, że rządza nami np. żydzi, a nie głupcy ?
 • @werka1321 18:51:47
  To wiedza powszechnie znana.
  Są tacy co to weryfikują i publikują.
  Ja nie muszę.

  Do żydów jako takich nic nie mam ale do rządzących Polską mam i ich oceniam, analizuje, dociekam motywacji.. korzeni.
  Dla mnie ważne jest kto i jak rządzi moim krajem.

  To takie dziwne ?
 • @Oscar 20:20:54
  Dalej nie zrozumiałeś pytania.

  Poprosiłam o dowody na to, że żądzą nami np. żydzi ( tak twierdzisz ) , a nie głupcy.


  "To wiedza powszechnie znana.
  Są tacy co to weryfikują i publikują.
  Ja nie muszę."

  Skoro wysuwasz stwierdzenie "żądzą nami żydzi" to chyba raczej musisz - inaczej Twoja paplanina jest nic nie warta !
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:08:54
  nie wiem nadal jakie to katergorie ale mniejsza z tym , musze jednak przyznac , ze Pan mnie zaskoczyl. Z jednej strony pisze Pan o reformie systemu sadownictwa , szerzej mówiac o systemie stosowania prawa , z drugiej strony pisze Pan o wyroku TSUE ,Wyrok jest nastepstwem wejscia do struktur Unii i Traktatow Lizbonskich . To jak ma byc tak jak u Kalego czy jakos normalnie ??? Ja nie popieram ani Trzaskowskiego ani Holowni ale Szanowny Panie to co sie dzieje jest nastepstwem wczesniejszych decyzji . Za decyzje ponosi sie odpowiedzialmosc .
  Ostatnio napisalem krotko o Dlugu . To co sie dzieje to sekwencja zdarzen .
 • @werka1321 20:25:27
  //Poprosiłam o dowody na to, że żądzą nami np. żydzi //
  A kto rządzi ? Ci co maja pieniądze. Ci co mają media. Ci co mają armie.
  (bo armia nie poprze biedaków).
  Chyba wystarczy. Bo nieważne są nazwiska, których nawet nie znamy. My znamy tylko marionetki...I nimi się niezdrowo ekscytujemy.
  A co ma rząd z żądzą wspólnego ? Chyba rozbestwienie.
 • WPS
  Jest zabawną, ale głównie zdumiewającą i przerażającą konstatacją, ilustrującą skalę upadku myślenia państwowego w wykonaniu obecnych pokoleń Polaków, żeby postać takiej miernoty merytorycznej, szkodnika państwowego, osoby całkowicie niesamodzielnej w swoich decyzjach, będącej mechaniczną marionetką zlecanych mu poleceń, kłąmcy biograficznego, mitomana gospodarczego, który nie zrealizował żadnego z punktów jakiegokolwiek z ogłaszanych programów - czyli Mateusza Morawieckiego, rozważać w kategoriach szans dla Polski, albo dobrych stron jego w każdym posunięciu szkodliwej polityki i sposobu sprawowania rządów.

  Do jakiego stopnia trzeba być ślepym żeby nie dostrzegać tragedii do jakiej prowadzą Polskę lata rządów tego człowieka - pozbawionego jakiejkolwiek osobowości i talentów oprócz żenującego wymachwania rękoma w takt do znudzenia powtarzanych schematów zachowań, których tego mało zdolnego pajaca wyuczono w Ameryce.

  To, że jest Żydem, to żadna jego wada ani zaleta, - taki się urodził. Ale, że jest Żydem szkodzącym Polsce i Polakom, demontującym ostatecznie samodzielność Polski w każdej dziedzinie, demolującym ład społeczy, ośmieszającym autorytet międzynarodowy naszego kraju, zadłużającym Polaków bezczelnie i cynicznie - to nie może być bagatelizowae, ani tym bardziej darowane.

  A zatem Państwo komentatorzy, zastanówcie się choćby przez chwilę nad tym co piszecie i nad czym przechodzicie do porządku dziennego.

  Emocjonalną panią " kochającą wolność" proszę o powstrzymanie się od wymagań dostarczania dowodów na etniczo-kulturowe korzenie Morawieckich. Gdyż jeśli tej wiedzy nie posiada, to nie powinna tego tak głośno i naiwnie demonstrować.
 • AUTORZE...
  Wziales pod uwage wycinek z zyciorusu M.Morawieckiego, a tymczasem....

  1. To jest zydzisko jak jego "tatele" K.Morawiecki.
  2. To jest byly agent spec sluzb (KOP) jak jego "tatele" K.Morawiecki.
  Tutaj sa dowody - wywiad z prokuratorem A.Czyzewskim po reklamie (53 sekundy).
  https://www.cda.pl/video/65631854
  lub
  https://www.youtube.com/watch?v=LDN5bvtxx3k

  3. To jest "skoczek" z PO do PiS.
  Po to partia interesow niemieckich, a PiS to partia interesow syjonistycznych.
  SLD to zydokomuna (bekarty nieboszczki PZPR) , a PSL to czerwone buraki.
  Zadna z tych 4 partii nie jest polska i nie realizuje polskich interesow narodowych w pierwszej kolejnosci.
  Poza tym te 4 wymienione partie sa nafaszerowane bylymi agentami spec sluzb PRL i tworza jeden UKLAD MAFIJNY, ktory trzyma wladze w Polsce przez ostatnie ponad 30 lat, poniewaz NIE BYLO DEKOMUNIZACJI oraz nie bylo ODTAJNIENIA RAPORTU O WSI (wczesniej WSW).
  Propaganda rzadowa sprzedaje Polakom ten sam KIT PROPAGANDOWY jak za czasow PRL i gra na naiwnosci i glupocie wiekszosci Polakow i Polek.
  A tak to dziala za kulisami...
  NOCNA ZMIANA (film z 1994r)
  https://www.youtube.com/watch?v=YbhaR7ve4j0
  Film z 1994r ukazuje tylko czesc prawdy, poniewaz w 1989r doszlo do zawarcia umowy pomiedzy ZYDAMI z PZPR, a ZYDAMI z KOR i Solidarnosci przy "oKRAGLYM STOLE" - kurduple Kaczynscy to tez zydostwo z okolic Odessy (obecnie UPA-ina), a D.Tusk to niemiecki zyd z okolic Belchatowa k/Lodzi oraz agent spec sluzb PRL i Stasi.
  Gdy zydostwo z PiS doszlo do wladzy to nie roznili sie w swoich antypolskich dzialaniach od zydow z SLD, PO i PSL.
  Oni wszyscy wiedza, ze gdyby Polacy przejeli wladze w Polsce to beda wisiec.

  4. M.Morawiecki to agent NWO.
  Davos 2018r
  https://www.youtube.com/watch?v=elRrJC0bqTM
  Na tego typu "zjazdy" jezdzi zydostowo lub agenci obcych wplywow, ktorzy realizuja program NWO w poszczegolnych panstwach Europy i innych kontynentow, czego kolejnym przykladem jest Klub Bilderberg,
  czyli zydomasonska organizacja zalozona w 1954r przez zyda J.Retingera (agent wielu wywiadow, syjonista i zwolennik NWO) - vide kolejni przedstawiciele z Polski.
  https://wiadomosci.wp.pl/polacy-na-obradach-sekretnego-rzadu-swiatowego-ziemkiewicz-peka-ze-smiechu-6386213710530177a
  Zyd A.Kwasniewski w Davos 2005r
  https://www.youtube.com/watch?v=tRyDQkNNLGA

  5. Ten film dokumentalny wolny od cenzury mowi sam za siebie.
  ZYDOKOMUNA (1996r) - rezyserem jest polski dokumentalista z Chicago (USA) E.Maciejczyk.
  https://www.youtube.com/watch?v=pOZqC4Yqx9g

  6. Gdy wyszla na jaw sprawa "Just Act 447" zainicjowana przez LOBBY ZYDOWSKIE w USA , co poparl swoim podpisem D.Trump (kolejna zydowska marionetka jak reszta jego poprzednikow) , wowczas zydowstwo z PiS u wladzy w Polsce nabralo wody w usta.

  7. Muzeum HOLOKITU w Warszawce (350 mln zl) , uporzadkowanie zydowskiego smietnika przy ulicy Okopowej w Warszawce zwanego "cmentarzem" (100 mln zl) , finansowanie antypolskich pismidel propagandowych (Jidele) oraz antypolskich filmow propagandowych oskarzajacych Polakow o "zbrodnie na zydach" (Jedwabne 1941r) i "pogromy zydow" (Kielce 1946r) , w czym udzial biora polskojezyczne zydy u wladzy w Polsce, pomimo tego, ze POLACY NIE MAJA Z TYM NIC WSPOLNEGO.
  Wyplacanie zydom z Izraela po 100 euro miesiecznie (ok. 400 zl) za tzw. "cierpnia zydow w czasie II w.s." oraz "cierpienia zydow w czasie dyktury komunistyzcnej w PRL" odbywa sie kosztem polskiego podatnika, ktorych zydzi u wladzy w Polsce obdzieraja ze skory.
  Podarek o zyda M.Morawieckiego (25 mln zl) na "zagospodarowawnie sie" zydowskiego banku JP Morgan z USA w Warszawce, tego samego, ktory finansowal zydowska rewolucje w Rosji 1917r i wspomagal finansowo A.Hitlera i rozbudowe potegi militarnej III Rzeszy niemieckiej.

  8. Zeby poznac mentalnosc zyda to nalezy poznac TAJEMNICE TAMUDU (zydowska literatura nienawisci do niezydow - "gojow" , czyli bydla).
  http://www.talmudunmasked.com/
  https://revisionistreview.blogspot.com/2011/10/judaisms-strange-gods-and-struggle-for.html

  Zeby wiedziec jaka zaraza byli zydzi w Europie i Afryce na przestrzeni ostatnich 2 tysiecy lat to nalezy zapoznac sie z opinia znanych i slawnych ludzi o zydach.
  https://www.bibula.com/?p=87140

  POZNAJ ZYDA.
  https://pl.wikisource.org/wiki/Poznaj_%C5%BByda!/ca%C5%82o%C5%9B%C4%87

  Przyjemnej lektury.
 • @fiesta 09:10:09
  Proszę nie przeginać; moim celem nie jest szukanie miejsc zapalnych i jątrzenie, a poszukiwanie możliwości trwania przy zachowaniu własnej tożsamości kulturowej.

  I taka ciekawostka: czy jeśli PSL to czerwone buraki, to "sok z buraka" znany portal - to ich dzieło?

  ;-)))
  Proszę głęboko odetchnąć.
 • @SZS 00:05:19
  Dlatego też zamiast słowa "żyd" w odniesienie do (nie) rządu polskiego należałoby używać określenia właściwego - bestie, głupcy itd.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:35:11
  Tak wygladaja fakty historyczne, niezaleznie od tego czy to sie komukolwiek podoba lub nie podoba.
  A jak Polacy beda spac lub naiwnie wierzyc w bajki dla doroslych, wowczas spotka ich los niewolnikow albo bydla - vide los Palestynczykow, ktorym zydzi zabrali kraj, a ich zamkneli w jednym wielkim obozie koncentracyjnym w strefie Gazy i traktuja jak bydlo.

  WYJATKI Z TALMUDU ("pismo swiete" zydow).
  Opracowal historyk dr M.Hoffman.

  Baba Kamma 113a.
  Jews may use lies (“subterfuges”) to circumvent a Gentile.
  (Zydzi moga uzyc klamstw w celu oszukania nie-zyda)

  Sanhedrin 58b.
  If a heathen (gentile) hits a Jew, the gentile must be killed.
  (Jesli nie-zyd uderzy zyda, to nie-zyd musi byc zabity)

  Sanhedrin 57a .
  A Jew need not pay a gentile (“Cuthean”) the wages owed him for work.
  (Zyd nie musi placic nie-zydowi pieniedzy za jego prace)

  Sanhedrin 57a .
  When a Jew murders a gentile (“Cuthean”), there will be no death penalty. What a Jew steals from a gentile he may keep.
  (Zyd nie podlega karze smierci za zamordowanie nie-zyda. To co zyd ukradnie nie-zydowi moze zatrzymac dla siebie)

  Yebamoth 98a.
  All gentile children are animals.
  (Wszystkie dzieci nie-zydow sa zwierzetami)

  Sanhedrin 106a .
  Says Jesus’ mother was a whore:
  (Matka Jezusa byla prostytutka)

  Gittin 57a.
  Says Jesus is in hell, being boiled in “hot excrement.”
  (Jezus jest w piekle i gotuje sie w goracym ekstremencie)

  Shabbath 116a. Jews must destroy the books of the Christians, i.e. the New Testament.

  Shabbath 116a.
  Jews must destroy the books of the Christians, i.e. the New Testament.
  (Zydzi musza zniszczyc ksiazki chrzescijan, np. Nowy Testament)

  Sanhedrin 90a.
  Those who read the New Testament (“uncanonical books”) will have no portion in the world to come.
  (Wyznawcy/zwolennicy Nowego Testamentu nie beda miec udzialu w nadchodzacych czasach - zapowiedz likwidacji chrzescijan)

  Rosh Hashanah 17a.
  Christians (minnim) and others who reject the Talmud will go to hell and be punished there for all generations.
  (Chrzescijanie i inni wyznawcy, ktorzy odrzuca Talmud pojda do piekla i beda tam ukarani po wszystkie generacje)

  Soferim 15, Rule 10.
  This is the saying of Rabbi Simon ben Yohai: Tob shebe goyyim harog (“Even the best of the gentiles should all be killed”).
  (Nawet najlepsi z nie-zydow powinni byc wszyscy zabici - polecenie eksterminacji nie-zydow).

  Zrodlo:
  https://goyimgazette.com/truth-talmud/
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:35:11
  Apropos wyrazenia: "PSL to czerwone buraki" oznacza "chlopstwo komunistyczne" , ktore poszlo na wspolprace z sowieckim i komunistycznym okupantem Polski po 1945r.

  Z kolei chlopstwo polskie bylo skrycie mordowane po nocach przez bandytow komunistycznych, a ich ciala zagrzebywane w oborach pod gnojem, zeby nie bylo sladu lub byli wyprowadzani do lasow i tam mordowani, a nastepnie zakopywani w lesie i slad po nich ginal.
 • Morawiecki - problem czy szansa?
  Plan "B"

  NOWE ROZDANIE.

  Beata Szydlo - stypendystka Departamentu Stanu USA w 2004r
  https://marucha.wordpress.com/2015/07/09/szydlo-wytypowana-przez-usa-i-przeszkolona-na-lidera/

  A.Duda na obradach knesetu w Krakowie 2014r
  https://www.youtube.com/watch?v=FUJ43-cj1Eo

  Bardzo wzruszony A.Duda przed sciana placzu
  https://rzadwygnanyrp.wordpress.com/2019/04/14/magia-kabala-i-syjonizm-w-kulcie-kamieni-sciany-placzu/

  A.Duda i jego menora
  https://medianarodowe.com/2020/01/09/duda-spotkal-sie-z-zydami-chanuka-to-nieodlaczna-czesc-dziedzictwa-rzeczypospolitej/

  https://pn.neon24.pl/post/159166,nowa-partia-dudy-i-szydlo-moze-wygrac-na-wyborach
 • @fiesta 20:01:40
  Niech Pan nawiąże kontakt z Kosiurem i stanislavem; oni też mają taki sam plik cytatów, fraz, a może i więcej.

  Co z tego wynika?
  Dla mnie - wskazuje, że jest Pan ogarnięty fobią. Nie tędy droga na fiestę.
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:35:59
  Panie Wojtas,

  Ja podalem fakty historyczne, ktore podaja historycy i znawcy tych tematow z tytulami naukowymi i pan zarzucajac mi fobie automatycznie robi z autorow tych informacji ludzi niezrownowazonych i pan powinien wiedziec kto uzywal takich metod w okresie PRL.
  Nawet Jezus Chrystus (Bog) nazwal zydow:
  "zmijowym plemieniem" - Ew.Mateusza 23:33
  oraz
  "dziecmi diabla" - Ew.Jana 8:44
  Czy Jezus Chrystus (Bog) tez mial fobie ?

  Pan albo nie zna dobrze historii , albo pan w ogole ignoruje historie... bo historia chleba nie daje, a "pokorne ciele dwie matki ssie".
  W takim razie po co pan zaczyna dyskusje n/t M.Morawieckiego ?
  Przeciez "pokorne ciele dwie matki ssie".

  W/g dostarczonych przeze mnie informacji n/t M.Morawieckiego to jest to zdrajca Polski i powinien byc postawiony przed plutonem egzekucyjnym razem ze swoimi pobratymcami z PiS, PO, SLD i PSL.

  Ja chcialem panu uzmyslowic co jest glownym problemem dla Polski i Polakow od stuleci i informacje, ktore podaje sa w pelni udokumentowane, ale nie podaja tego ksiazki do rzekomej "nauki historii" w szkolach, ani encyklopedie rzekomo "naukowe".

  Na cale szczescie ja nie zostalem wychowany na propagandzie PRL i na encyklopediach rzekomo "naukowych", a pana czeka dluga droga do poznania prawdy, chyba, ze pan nie chce znac prawdy.
  W zwiazku z tym taka bedzie Polska jakie mlodziezy chowanie, czyli nijaka, rozkradana, zniewolona i zarzadzana przez obcych.... i z pana komentarzy wynika, ze czuje sie pan bardziej "europejczykiem" etc niz Polakiem.

  Jesli chodzi o WPS to miedzy mna a WPS sa roznice ideologiczne, ale jesli chodzi o zydow to mamy zbiezne poglady i tego typu zagrozenie dla Polski i Polakow musi byc nazwane po imieniu i obowiazkiem kazdego Polaka i Polki jest ostrzegac innych Polakow o zagrozeniach, zeby Polacy nie padli ofiara zla.
 • @fiesta 06:32:45
  Dalej Pan nie rozumie.
  Więc - jak krowie na rowie.

  Wszystkie te opisane fakty, ale i dużo więcej, mogę też Panu przytoczyć.
  Żydzi to, Żydzi owo, Żydzi tacy, Żydzi owacy.

  I szczerze - gówno z tego wynika. Bo moim celem życiowym jest zdobywanie doświadczeń, rozwój.
  Społecznym celem - jest zapewnienie warunków rozwoju .
  Czyli - my mamy zadbać o własny rozwój a nie dać się wmiksować w walkę z Żydami. Z tej walki - nic dobrego nie wynika, a jedynie zatracimy swoje człowieczeństwo.

  Dlatego proszę mi nie epatować swoimi chorymi fobiami. Współżyć trzeba ze wszystkimi - także z Żydami. Ważne, aby nie dać sobie narzucić ich mentalności, a nastawienie na walkę - jest ich zasadą życia.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:17:26
  Racja , jeszcze raz racja ,prosze spojrzec do jakich efektów moze doprowadzic sensowna współpraca jednego Zyda i dwóch Polaków .
  " Szef gangu, który "wyprał" 1,4 mld złotych dla kolumbijskich karteli narkotykowych został sprowadzony do Polski.
  Pochodzący z Izraela Shalom Lior A. został ujęty 29 października 2020 roku na podstawie międzynarodowego listu gończego na lotnisku w Amsterdamie. Od tamtej pory trwała procedura ekstradycyjna. Holenderski sąd zgodził się na wydanie mężczyzny do Polski.

  Zabezpieczenie majątku
  W sprawie występuje pięciu podejrzanych - dwóch Polaków i trzech obcokrajowców. W 2019 roku zatrzymano w Grecji, a następnie sprowadzono do Polski, podejrzanego o współkierowanie tą grupą. Ivan Molina L. figurował jako prezes spółki zarejestrowanej w Michałowicach na Mazowszu, należącej do podobnej spółki zarejestrowanej w Panamie. Kapitał zakładowy jego firmy wynosił zaledwie 5 tys. zł. Firma ta "prowadziła w Banku Spółdzielczym w Skierniewicach rachunki depozytowe jednej z największych giełd kryptowalut na świecie. Chodzi o BitFinex, obsługujący 20 proc. obrotów Bitcoin-Euro. W ciągu doby obraca sumami rzędu 1,5 miliarda dolarów. Giełda BitFinex już wcześniej miała problemy z prawem" - podawał portal rmf24.pl.

  W związku z prowadzonym śledztwem pod koniec sierpnia 2019 r. prokuratura wydała postanowienie o zabezpieczeniu majątkowym i zajęła od podejrzanych równowartość 1 421 231 880,23 złotych m.in. w dolarach amerykańskich, brytyjskich funtach i euro.

  "Pieniądze te jako pochodzące z przestępstwa podlegają obligatoryjnemu przepadkowi na rzecz Skarbu Państwa. Zajęcie, a następnie zabezpieczenie pieniędzy było możliwe dzięki przygotowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości nowelizacji z 23 marca 2017 roku ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu" - podała PK. Przejęta przez prokuraturę fortuna zdeponowana była właśnie w Banku Spółdzielczym w Skierniewicach. Było to "największe w historii polskiej prokuratury zabezpieczenie pieniędzy na poczet przepadku".

  Dolnośląska PK współpracowała w ramach tego śledztwa z Centralnym Biurem Śledczym Policji, które z kolei nawiązało ścisłą współpracę z Europolem, Interpolem oraz DEA, czyli amerykańskim departamentem do spraw zwalczania przestępczości narkotykowej."
  I co tu sie czepiac , to prawie tyle kasy co Obajtek zarabia dla budzetu .  Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/polska/news-wypral-1-4-mld-zl-dla-karteli-narkotykowych-szef-gangu-sprow,nId,5246270#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:17:26
  "Żydzi to, Żydzi owo, Żydzi tacy, Żydzi owacy.

  I szczerze - gówno z tego wynika."

  Brawo !!!

  "my mamy zadbać o własny rozwój a nie dać się wmiksować w walkę z Żydami. "

  Piękne słowa, za które serdecznie dziękuję.
 • @fiesta 06:32:45
  "Panie Wojtas,
  Ja podalem fakty historyczne, ktore podaja historycy i znawcy tych tematow z tytulami naukowymi "

  Fieście bardzo imponują tytuły naukowe. Niestety część utytułowanych to idioci, ale on nie potrafi odsiać ziaren od plew.

  Wybrał więc jedno kryterium - każdy tekst który pisze źle o Żydach jest prawdziwy i obszerne powoływanie się na takie teksty wzmacnia fieście poczucie misji. Kto zaś kwestionuje mądrość fiesty jest po prostu Żydem albo żydowskim agentem czy popychadłem.

  Nie jest wolność słowa wspaniała? Można oglądać fiesty na żywo.
 • @Pedant 08:44:02
  "Nie jest wolność słowa wspaniała? Można oglądać fiesty na żywo."

  he, he dobre

  Pozdrawiam.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:17:26
  @fiesta 06:32:45
  Dalej Pan nie rozumie.
  Więc - jak krowie na rowie.
  Wszystkie te opisane fakty, ale i dużo więcej, mogę też Panu przytoczyć.
  Żydzi to, Żydzi owo, Żydzi tacy, Żydzi owacy."

  Żydzi przesłaniają fieście świat. Zagląda pod łóżko a tam Żyd, zagląda do lodówki też siedzi Żyd w środku. Za oknem słychać szwargot, wygląda i widzi Żydów.

  Pójdzie do baru na piwo - wszystkie piwa żydowskie z napisem "kosher for Passover". Barman ma brodę, też Żyd, muzyka żydowska. Z innych stolików zerkają na fiestę, pewnie go śledzą.

  Śmiesznie i strasznie ale fiesta się nie poddaje!

  https://www.youtube.com/watch?v=n8Sv0JaWmZs
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:41:50
  To, w sensie, że "it", było widoczne od początku. :/
  Pozdrawiam
 • @rowszan 08:14:58
  "Lawirowanie pomiedzy Polska racja stanu a roznymi naciskami wydaje sie trudne ."-

  - teoretycznie tak. Trzeba wstać rano, ogarnąć się, ogolić i jakoś tymi "ŁAPAMI" wymachiwać przed kamerami "usilnie wierząc", że to naturalne gesty, i że tak właśnie "powinien" zachowywać się premier średniego państwa w środku Europy.
  Jeśli zaś rozłoży się to na czynniki pierwsze, to to jest nic trudnego: mówisz żonie: kochanie!:), wyjeżdżam na cztery lata do "...", będę przysyłał przelewy :). Zwykle, zatroskana żona pyta: "ależ słońce, czy dasz sobie radę?! i kto?! ci będzie wiązał krawat? Oh"- zalewając się łzami.
  Na co przyszły premier odpowiada:
  - Kochanie, nie martw się, od czego mam Sejm.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @Pedant 11:49:31
  :))) Pedantower, o! :)
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:17:26
  Panie Wojtas,

  Wypisuje pan pierdoly i podam panu prosty przyklad z PRL, w ktorym nie rzadzili Polacy i dodam, ze Polacy nadal nie rzadza w Polsce, poniewaz obecnie rzadzi drugie i trzecie pokolenie PRL-owskich zydow, ktorzy utrwalali "wladze ludowa" po 1945r.

  Otoz kazda osoba sprawujaca stanowisko kierownicze w PRL od mistrza wzwyz musiala byc czlonkiem PZPR (polska z nazwy agentura Moskwy) powstala na bazie PPR (polska z nazwy agentura Moskwy) zlozona glownie z zydow.
  A prywatnie, regula byl "zalacznik" - lapoweczka lub flaszeczka, albo jedno i drugie.
  Nawet niektore zawody byly zarezerwowane dla zydow, jak np. sedzia, prokurator, minister spraw zagranicznych, minister finansow, minister propagandy, resorty silowe etc - wiecej szczegolow jest w tajnym referacie Bermana z 1945r.

  Czy slyszal pan o "PAN" (polska z nazwy akademia nauk) ?
  Tez byla opanowana przez zydow.... i tam rozwijali sie "sami swoi".
  Prasa, radio, telewizja, podreczniki szkolne i uniwersyteckie do nauczania historii byly cenzurowane i obowiazywala jedynie sluszna wersja opowiadan upodobnionych do historii..... i wyrosly z tego miliony polglowkow nie znajacych prawdziwej historii Polski i nie wiedzacych co dzieje sie w polityce, finansach etc , czego przykladem jest pana artykul n/t M.Morawieckiego pt. "Morawiecki - problem czy szansa ?"
  Jak pan mysli rozwijac sie przy M.Morawieckim..... wzdluz czy w szerz ?
  Moja odpowiedz brzmiala: PLUTON EGZEKUCYJNY..... im wczesniej tym lepiej dla Polski i Polakow.

  Kto zna fakty historyczne o zydach nie bedzie wypisywal pierdol takich jak pan wypisuje n/t "rozwoju", poniewaz rozwija sie, ale PASO-ZYD , gdyz zeruje na swojej ofierze i ofiarach, czego przykladem jest RZECZPOSPOLITA i POLSKA - vide polecany wczesniej ksiadz S.Staszic, ktory o tym pisze w "Przestrogach dla Polski" (1794r) oraz listy synodalne biskupow Rzeczpospolitej o antypolskiej robocie zydow poczawszy od XVII wieku oraz opracowania historyczne polskich historykow:
  W.Konopczynski
  T.Jeske-Choinski
  F.Koneczny
  W.Sobieski
  A.Niemojewski
  T.Gluzinski
  ks. S.Trzeciak
  ks. M.Morawski
  ks. M.Poradowski
  J.R.Nowak
  H.Pajak
  A.L.Szczesniak
  L.Zebrowski
  etc.

  Kolejny przyklad z Polski , z ktorej wyjechalo po 1990-tym roku kilkanascie milionow Polakow za godnym zyciem i zeby sie rozwijac - wyjechali do krajow zachodnich, glownie Europa zachodnia, USA i Kanada.
  Polak/Polka znajacy fakty historyczne zdaje sobie sprawe z tego, ze jest ofiara lub narzedziem w rekach zydow trzymajacych wladze w Polsce, chyba ze zrezygnuje z polskosci i podejmie wspolprace z zydami, ewentualnie ma uklady - kto smaruje ten jedzie.

  Kolejny przyklad to los Palestyny i Palestynczykow pod zydowska okupacja - vide strony:
  https://www.hrw.org/report/2021/04/27/threshold-crossed/israeli-authorities-and-crimes-apartheid-and-persecution
  https://visualizingpalestine.org/visuals/shrinking-palestine

  1913r - powstanie FRB i przejecie przez zydow kontroli nad finansami w USA i nad wladzami, nad mediami i polityka etc, a kazdy prezydent USA jest marionetka w lapach zydow, wlaczajac w to D.Trumpa i obecnego J.Bidena - gdy J.F.Kennedy postawil sie zydom to zostal zamordowany przez zydow w 1963r.... i skonczyl sie "rozwijac".
  1917r - zydowska rewolucja w Rosji finansowana przez zydowskich bankierow z USA, Niemiec, Anglii i Francji i dziesiatki milionow ofiar czystek przeprowadzonych przez zydow u wladzy w ZSRR - zamiast "rozwijac sie" to uzyznili glebe.
  1933r - tajne porozumienie zydow syjonistow z niemieckimi nazistami. Te same zydowskie banki finansuja A.Hitlera i rozbudowe potegi militarnej III Rzeszy niemieckiej, a we wrzesniu 1939r III Rzesza niemiecka i ZSRR napadaja na Polske. Zydzi masowo kolaboruja z niemieckim i sowieckim okupantem przeciwko Polsce i Polakom.
  Na terenie Generalnej Gubernii (GG) w SS i Gestapo pracowalo ponad 5 tysiecy zydow , bo tez chcieli sie "rozwijac" - informacje zostaly zebrane przez wywiad Armii Krajowej (AK).
  Szefem GG byl zyd Hans Frank - kat Polakow.
  Bo widzi pan...
  Kto byl zydem lub kolaborowal z zydami lub Niemcami w czasie II w.s. ten mial szanse rozwijac sie i analogicznie bylo w PRL i tak jest w dzisiejszym PRL"bis" (republika "Okraglego Stolu" 1989r).... ale czasami tylko do pewnego czasu - vide:
  - wynalazek L.Lagiewki z Kowar, ktoremu zydzi ukradli jego wynalazek (mechanizm pochlaniajacy energie kinetyczna) i wywiezli do Izraela.
  - bron laserowa wynaleziona w Polsce, na ktora lape polozylo USA.
  - grafen wynaleziony w Polsce, na ktory lape polozylo USA.
  - etc.
  Poza tym jak pan chce sie rozwijac, kiedy:
  - banki w Polsce sa opanowane przez obcych prawie w 100 procentach.
  - ponad 85 procent bylych fabryk i zakladow przemyslowych w Polsce jest w lapach obcego kapitalu, a reszta niszczeje.
  - obcy kapital wywozi pieniedze z Polski bez placenia podatkow.
  - zydostwo z PiS u wladzy w Polsce wyprzedaje resztki polskiego majatku narodowego.
  - zydostwo z PiS u wladzy w Polsce realizuje zydowskie interesy lokalne i globalne w pierwszej kolejnosci, czego najlepszym przykladem jest PLAN-DEMIA KOWIDA 19.
  - etc.

  Pan powinien zapamietac to co pisal polski historyk i filozof prof. F.Koneczny o "cywilizacji zydowskiej" na podstawi FAKTOW HISTORYCZNYCH i to co naucza "pismo swiete" zydow (talmud) , ze zydzi daza do zapanowania nad calym swiatem i innymi narodami , zamiast naiwnie wierzyc w swoje wlasne bajki.
 • @fiesta 07:31:25
  "Wypisuje pan pierdoly i podam panu prosty przykład z PRL, w którym nie rządzili Polacy i dodam, ze Polacy nadal nie rządzą w Polsce, ponieważ obecnie rządzi drugie i trzecie pokolenie PRL-owskich żydów, którzy utrwalali "władze ludowa" po 1945r."


  Ze wszystkim się zgadzam prócz słowa "żyd" - proszę nam tu przedstawić drzewo genealogiczne oraz metryki urodzeń tych ludzi skoro twierdzi Pan, że to są żydzi.

  Ja twierdzę, że to są sprzedajne ( patologicznemu systemowi ) polskie kurwy.
 • @rowszan 08:04:17
  A tu kolejne przyklady wspolpracy:
  - Afera Art B.
  - Afera FOZZ.
  - Afera Alkoholowa.
  - Afera Tytoniowa.
  - Afera Zelazo.
  - Afera Skladow Celnych.
  - Afera Skok Wolomin.
  - etc.

  Faktycznie, mozna sie rozwijac i zdobywac doswiadczenie zyciowe, bo kogo to obchodzi, ze za straty zaplaci polski podatnik.

  p.s.
  Jeszcze podaj nazwiska tych "dwoch Polakow" , o ktorych pisze twoje zrodlo informacji i ich prawdziwe zyciorysy, poniewaz np. Bagsik i Gasiorowski tez brzmi po polsku, ale obydwaj uciekli do Izraela..... chyba na pielgrzymke ?
 • @werka1321 07:48:45
  Prosze sprawdzic w kartotece MSW z 1984r , ktora podala, ze w Polsce zamieszkiwalo 2,7 miliona zydow pod nazwiskami zmienionymi na polskie.
  Z kolei prezes organizacji zydowskich S.Szurmiej powiedzial w telewizji, ze w Polsce zamieszkuje 4 miliony zydow - zyd S.Szurmiej to bylu agent SB.

  Byly posel do sejmu Z.Nowak badal zyciorysy L.i.J.Kaczynskich, D.Tuska, T.Rydzyka z Torunia etc i zamiescil informacje na swojej stronie internetowej o ich zydowskim pochodzeniu ponad 10 lat temu.
  A moze trzeba od nich zazadac badan DNA to wtedy nie wypra sie swojego zydowskiego pochodzenia.
 • @fiesta 07:57:42
  Jesli chodzi o straty to raczej polski podatnik w tym konkretnie przypadku sporo zyskal.
  Wypisywanie hasel typu afera taka i owaka to zajecie wysoce zbedne . Te wszystkie hasla , slogany ktorymi zalewasz Neon czemu niby maja sluzyc ??
  O ile dobrze zrozumialem to jakis spory czas temu wyemigrowales z Polski i gdzies tam ulozyles sobie zycie . Nie wiem myle sie ??
  Jesli toprawda , pozwolisz , ze zacytuje klasyka "kibic z dala niech sie nie wpie....ala "
  pozdrowienia
 • @werka1321 07:48:45
  Jeszcze jedna informacja n/t zyda M.Morawieckiego od ekonomisty dr Z.Kekusia, ktory kiedys pracowal w banku z M.M. , a teraz prowadzi swoja strone internetowa i powiedzial, ze M.M. to zyd i jego dzieci chodza do szkoly zydowskiej i ucza sie hebrajskiego.
  Polecam rowniez ksiazke H.Pajaka i S.Zochowskiego (byly szef sztabu NSZ) pt. "RZADY ZBIROW 1940-1990" gdzie znajduja sie setki nazwisk osob zydowskiego pochodzenia, ktore pelnily wazne funkcje w aparacie wladzy PRL.
  O zydach u wladzy w Polsce pisal rowniez historyk J.R.Nowak w ksiazce pt. CZERWONE DYNASTIE.
  Obejrzyj sobie rowniez film archiwalny polskiego rezysera filmow dokumentalnych z Chicago E.Maciejczyka n/t zydowskiej imprezy w Jedwabnem 10 lipca 2001r , gdzie tacy "polacy" jak: Kwasniewski, Bartoszewski, Cimoszewicz etc (poprawne polskie nazwiska) , paradowali z nalesnikami na glowie (w myckach) - vide strona:
  https://www.dailymotion.com/video/x7oj8fz
 • @rowszan 08:14:33
  W tym tonie to mozesz pisac do J.Urbacha vel "Urbana" lub A.Szechtera vel "Michnika" - dwoch polskojezycznych zydow, zeby im sie przypodobac.

  Gdyby nie agent Moskwy zyd Margulis vel "gen.Jaruzelski" i spolka to nie musialbym opuszczac Polski i Rodziny.
  A jak tak chetnie stajesz w obronie zydowskich sqrwysynow , ktorzy mordowali z zimna krwia polskich patriotow po 1945r to masz wyprany mozg zydo-komunistyczna propaganda i mentalnie jestes wyzuty z polskosci.
 • @fiesta 08:32:00
  I, co z tego, że powiedział, że jest żydem - ja mogę powiedzieć, że jestem reinkarnowaną żoną Jezusa - Magdaleną, którą w swej łaskawości zesłał Bóg aby ład zaprowadzić przed swoim przybyciem ponownym na Ziemię - na dowód tego mogę dzieci posłać do chrześcijańskiej szkoły.

  Uwierzysz w to, co właśnie napisałam/powiedziałam czy jednak potrzebujesz dowodów ?

  Dopóki nie okażą się drzewem genealogicznym - metryką, że są żydami to w dalszym ciągu będą dla mnie: sprzedajnymi polskimi Kurwami.

  Panie fiesta - Pan inteligentny, a takie niedorzeczności z punktu logiki Pan pisze.
 • @fiesta 07:31:25
  Jeśli chce Pan się poduczyć - to oprócz podanych zdarzeń i afer - ja o takowych i wielu innych pisałem dużo wcześniej - to służę wiedzą, bo to, o czym Pan napisał to "mały pikuś" względem tego, co potrafią żydzi (tu z małej litery).

  Czy poprzez fakt, że będzie Pan to wiedział - będzie się Panu żyło lepiej?
  Tak tylko pytam, bo chyba Pan nie dorósł do rozumienia tego pytania.

  Żydzi stworzyli system władzy, który ogarnia prawie cały świat. Likwidują wszelkie przejawy zorganizowanego buntu. Bezwzględnie - używając wszelkich technik, z mordami włącznie i to na dużą skalę.

  Tyle, że ten świat funkcjonuje, a wielu ludziom pozwala na rozwój. I to w znacznym zakresie. Dlatego tacy ludzie popierają ten system - bo im żyje się dobrze. Tak jest z amerykanami, Kanadyjczykami, czy całym światem Zachodu. Sądzę, że Pan z USA - też jest beneficjentem systemu, ale chce nas , Polaków, uświadomić - i skierować na tor walki z tym reżimem światowym.

  I to jest podłe.

  Drugie, że gdyby do władzy doszli tacy jak Pan - to jaka gwarancja, że byłoby lepiej? Czy byłoby mniej mordów, terroru?

  Jeśli Pan chce poważnie rozmawiać - proszę o naszkicowanie alternatywnego systemu dla tego "żydowskiego".
  Bo ja tworzę podstawy ideowe takiego systemu. Jeśli więcej ludzi się w to włączy i uzyska stosowną świadomość - to ten system żydowskiego zamordyzmu upadnie sam - bo nie będzie miał poparcia.

  Tyle, że droga do tego nie jest przez walkę "z Żydami", a budowanie świadomości współistnienia. Także z Żydami - bo są takimi samymi ludźmi jak inni.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:04:50
  "Tyle, że droga do tego nie jest przez walkę "z Żydami", a budowanie świadomości współistnienia. Także z Żydami - bo są takimi samymi ludźmi jak inni."

  Dodam od siebie, że koegzystencji z nimi ale nigdy na warunkach Pan - Niewolnik. I oczywiście nie w Polsce, to tak na wszelki wypadek zaznaczam - niemcy ich nie lubią, islamiści w niemczech tym bardziej, a ja nie chce w Polsce drugiego 1939-1945.
 • @fiesta 09:00:10
  ja nie opuscilem , i zyje tu i teraz , wlasnie do karmika w moim ogrodzie przylecial dziecol kombinujac , ze moze za free cos do dzioba wlozy .
  Brzozy pieknie sie zazielenily chociaz wiosna chlodna u nas w Polsce . Bzy juz perzkwitaja . "Goralu czy ci nie zal ..........."
 • @werka1321 09:12:07
  Mogą żyć u nas - pod warunkiem dostosowania się do naszych zasad.
  Każda próba wprowadzania swoich zasad powinna kończyć się błyskawicznie banicją (wraz z całą rodziną).
 • @rowszan 09:28:14
  "@fiesta 09:00:10
  ja nie opuscilem , i zyje tu i teraz , wlasnie do karmika w moim ogrodzie przylecial dziecol ..."

  Dzięcioł jest większym patriotą, niż facio co podpuszcza Polaków bezpiecznie zza oceanu.
 • @Pedant 12:30:12
  Dzięcioł,?? A szlaku, koty budzą.mnie przed 4 bo chcą iść na zewnątrz, otwieram drzwi od ogrodu i słyszę taki poranny koncert tych co mieszkają u nas w nizaslepionych gasiorach, że Tres Tenores to małe miki .To moja nagroda ,od nich ,że strzege ich gniazd przed srokami, a Zydzi no cóż miałem przyjemność pracować dla jednego takiego tu w Polsce ,który dla rozwoju pewnego regionu Polski zrobił bardzo dużo, który Będąc żydem wyznajacym ich religię był Polakiem .
  Drogi Panie Fiesta bez obrazy w naszej polskiej historii znajdzie Pan bardzo wiele kanalii mieniacych się Polakami tak jak znajdzie Pan wiele osób pochodzenia obcego będących Polakami
  Zgadzam się z Panem Wojtasem
 • @rowszan 12:46:58
  Tak, dzięcioł. Z biało-czerwonymi kolorami.

  https://fajnepodroze.pl/wp-content/uploads/2019/03/pileated-woodpecker-938685_1280.jpg
 • @Pedant 13:17:30
  Czasami przelatuje zielony ,większy. Bardziej plochliwy .Rozumiem ,że według Pana klasyfikacji to z Greenpeace ???
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:02:45
  "Mogą żyć u nas - pod warunkiem dostosowania się do naszych zasad."

  Czego nigdy w żadnym państwie nie zaakceptowali i z tegoż właśnie powodu byli wydalani. Dla Polaków istniej podwójne niebezpieczeństwo, bo zaraz koło nas mieszkają niecmcy, obecnie wzmocnieni islamistami, a my nie chcemy powtórki z 1939-1945. Niech więc sobie będą tam gdzie są.
 • @werka1321 13:32:35
  Ponadto są zdolni do mordów z zimną krwią na dzieciach i kobietach - czyli istnieje uzasadniona obawa, że jeżeli uroją sobie, że np. Polska jest ich to będę rodaków mordować. A my tego nie chcemy - więc uważam, że ryzyko podejmowania takich gości - jest zbyt dużym ryzykiem dla Narodu Polskiego.
 • @werka1321 13:32:35
  A kto mówi o zapraszaniu?Jeśli są - niech będą, ale w Polsce na polskich zasadach.
 • Daję minus.
  Niczego Pan nie zbuduje. To Panu ci co woli ich Pan z tą komentującą tu panną i z innymi którymi dzielicie włos na czworo i nie chcecie ich zauważać zbudują rezerwat w którym będziecie(będziemy) funkcjonować. Dobre rady tu komentujących poparte literaturą i doświadczeniem wyśmiewacie i zbywacie.Nic Pan nie zbuduje bo to nie Pan kreuje pieniądz który później ustawia grę dalej znaczonymi kartami. .A jak Pan coś zbuduje to Panu to odbiorą. Robią to oni cały czas. A z nimi nie chcecie zadzierać i macie nadzieję że sami odpuszczą łup i zostawią ofiarę. Nie odpuszczą i nie zostawią.
 • @werka1321 09:04:28
  Jezus nie mial zony i zeby to wyjasnic to powinnas koniecznie zrobic badania DNA bez potrzeby grzebania w kartotekach i wydawania pieniedzy na podroze do Palestyny.
  Mimo wszystko zajrzyj do kartoteki MSW z 1984r.

  Dane tajne kartoteki ludności Polski przy Centralnym Biurze Adresów MSW (nr arch. 1/6526/1 - data archiwizacji 9.07.1984, nr rejestracyjny 14750-99 - data rejestracji Wydz. III- 2, SUSW Warszawa).
 • @fiesta 21:34:21
  Panie fiesta skoro Pan na słowo wierzy komuś, kto o sobie mówi żyd to dlaczego mi Pan nie chce uwierzyć ?
 • @fiesta 21:34:21
  Mam coś, co być może dogodzi Pana gustom.

  https://www.youtube.com/watch?v=kwXrFiHa2ds
 • @MariuszO 19:50:03
  Wybaczy Pan, ale to nie pański poziom.
  Niestety jest Pan zindoktrynowany. I chyba na to nie ma lekarstwa.
  Może kuracja wstrząsowa?
 • @Pedant 08:44:02
  Po pierwsze, ty masz swoj zydo-lewacki punkt widzenia , a ja mam swoj polski i narodowy punkt widzenia.

  Po drugie, ty nie podajesz swoich zydo-lewackich zrodel dezinformacji , a ja podaje swoje zrodla informacji oparte na faktach historycznych i przytaczam nazwiska autorow z tytulami naukowymi, poniewaz oni podaja fakty historyczne i wykazali sie wiedza w temacie w przeciwienstwie do calej masy dezinformatorow i klamcow wlacznei z toba , ktorzy maja przypisane tytuly naukowe i w tym tkwi zasadnicza roznica.

  Po trzecie, sam jestes idiota z wypranym mozgiem przez zydowska i lewacka propagande i dlatego nigdy nie dorosniesz do poziomu mojej wiedzy opartej na faktach, chyba ze masz za zadanie robic zamet i przeszkadzac innym w poznaniu prawdy o zmijowym plemieniu i dzieciach diabla - Jezus Chrystus (Bog) nie mogl mylic sie i nazwal rzeczy po imieniu.

  Nawet taki zyd jak T. deTorquemada odcial sie od oszustw, podlosci i sqrwysynstwa swoich zydowskich wspolplemiencow i przeszedl na katolicyzm, a nastepnie zostal doradca wladcow Hiszpanii (krola Ferdynanda i krolowej Izabelli) i wzial sie za zrobienie porzadku z zydami w Hiszpanii i z zydowskim sqrwysynstwem, ktore zagrazalo panstwu hiszpanskiemu i wierze katolickiej, wydajac Dekret Alhambra w 1492r - taki sam DEKRET jest potrzebny w Polsce.

  Kolejny zyd J.Brafmann odcial sie od oszustw, podlosci i sqrwysynstwa swoich zydowskich wspolplemiencow i przeszedl na katolicyzm, a nastepnie ujawnil zydowskie przekrety i sposoby oszustw stosowanych przez zydow wobec nie-zydow i opisal to w swojej ksiazce pt.
  ZYDZI I KAHALY (1870r) - tlumacznie polskie z 1914r.
  https://jbc.bj.uj.edu.pl/dlibra/publication/302413/edition/289463/content

  Polski historyk prof. S.Didier opisal jak przechrzty zydowskie pomimo przejscia na katolicyzm nadal wyznawali talmudyzm i robili robote wywrotowa w Rzeczpospolitej na szkode panstwa - vide ksiazka pt:
  ROLA NEOFITOW W DZIEJACH POLSKI (1934r)
  https://docs.google.com/document/d/1aLLYZWmKhYeI2c1WFtFTC_OVkOR67iTC3j1S57khHP8/edit?hl=pl

  Jeden z najwybitniejszych polskich historykow prof. W.Konopczynski, o ktorym nie ucza w szkolach w Polsce i nie podaja faktow historycznych zawartych w jego udokumentowanych opracowaniach historycznych , tak pisze o sqrwysynstwie Fryderyka II Hohenzollerna i o sqrwysynstwie zydowskich bankierow.... (fragment)

  Wiek XVIII.
  W 1757 w ręce Fryderyka Wielkiego wpada pod Lipskiem w Pleissenbergu mennica wraz z stemplami, gdzie król polski August III i jego minister Bruhl nielegalnie fałszowali od kilku lat – polskie tynfy, szóstaki i trojaki.
  Król pruski miał już duże doświadczenie w fałszowaniu polskich dukatów, bowiem od 1753 roku wybijał na eksport do Polski małowartościowe dukaty kupując za to w Polsce sól kamienną i bydło.
  W tym celu zawarł kontrakty z bankierami żydowskimi Efraimem i Francklem o prowadzenie mennic w Wrocławiu, Aurich i Kliwii a później w kwietniu 1755 następne umowy z Mojżeszem i Abrahamem Francklami w sprawie dostawy srebra do mennic. Zaraz po tym zaczęto bić w Królewcu i Wrocławiu tynfy siódmej próby, wartości zaledwie półpiąta trojaka, gorsze od saskich i branderburskich o 33%.
  W tymże roku zawarto kontrakt generalny z paru dalszymi spółkami żydowskimi pod nazwą ” Moses Gumpertz et consortetes” i ” Moses Isaac und Daniel Itzig”.
  Nazwiska właścicieli mówią jasno kto miał ściągać kruszce z zagranicy, a rozmieszczenie mennic wskazuje kierunek eksportu.
  Po zdobyciu stempli mennicy pleissenberskiej Fryderyk Wielki, jak mawiano w ówczesnej Polsce , ”wydzierżawił mennice całej Europy” i rozpoczął proces fałszowania pieniądza na niespotykaną dotychczas skalę.
  Początkowo bankierzy krępowali się umowami, przestrzegali zatwierdzonej stopy i denuncjowali się nawzajem, potem zaczęli kusić Fryderyka coraz niższą stopą i fałszowali poza koncesją na własny rachunek.
  W 1757 r. bito pieniędz dla zagranicy poniżej 50% nominalnej ceny, a do 1760 r. wybijano z grzywny srebra zamiast normalnych 12-13 talarów – 19, 20, 31, 33 , a na koniec 40 talarów.
  Zgodnie z umową z Fryderykim, ową zarazę ekonomiczną szkodliwą dla Polski roznosili po naszym kraju i całej Europie faktorzy żydowscy, których głównym zresztą celem było ściąganie dobrej starej monety do Prus.
  Przemyt osłaniali pruscy dyplomaci Benoit i Reimer, pod ich osłoną dyplomatyczną w Gdańsku operowali żydowscy bankierzy Aleksander Moses i Moses Pinkus Schlesinger.

  W budowaniu przyszłej potęgi Prus , a tym samym przyszłych sprusaczonych Niemiec dominujący udział wzięły dwie osławione firmy „Ephraim und Sohne” i ” Moses Isaac und Daniel Itzig”.
  Tylko one same dostarczyly skarbowi pruskiemu 20 milionów talarów.
  Z Polski wyssano zbiorowym wysiłkiem prusko-żydowskim w/g pamiętników ostatniego króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego, kwotę 200 000 000 złotych, tzn. 25 milionów talarów, doprowadzając do ruiny wszystkie warstwy ludności i całą ówczesną gospodarkę Polski.
  (...)
  https://www.bibula.com/?p=35639

  p.s.
  Wolnosc slowa jest wspaniala i dzieki temu mozesz wypisywac swoje zydo-lewackie bzdety propagandowe i jednoczesnie sam siebie demaskujesz.
 • @werka1321 22:24:31
  Mlodziez dojrzewa, czyli na dali sobie wyprac mozgow zydowska i lewacka propaganda.
 • @werka1321 22:09:22
  Ja weryfikuje informacje w oparciu o inne zrodla, podczas gdy ty wymyslasz swoje opowiadania i w tym tkwi roznica - Jezus nie mial zony i wyjasnienie jest w Ew.Jana.
  W ten sposob zaoszczedzilas pieniadze.
  A jak sobie nie dowierzasz to zrob sobie badania DNA, zebys mogla spac spokojnie.
 • @werka1321 13:42:25
  Autor K.Wojtas zignorowal podane przeze mnie wyjatki z Talmudu ("pismo swiete" zydow) dotyczace stosunku zydow do nie-zydow (gojow - bydla) i naiwnie wierzy zydowskiej propagandzie, ktora oglupia Polakow przez 24/7 .

  Tymczasem historia dowodzi, ze zydzi to najwieksi zbrodniarze tego swiata - vide zbrodnie dokonane przez zydow w ZSRR, PRL, Armenii etc. Zydowskie zbrodnie na Rosjanach, Polakach i innych narodach nigdy nie zostaly rozliczone, poniewaz zydzi przejeli wladze w ZSRR, PRL etc i nawet komunista i agent Moskwy W.Gomulka zezwolil na wyjazd z Polski okolo 36 tysiacom zydowskich zbrodniarzy do Izraela w 1956r, ktorzy mordowali i katowali zolnierzy polskiego podziemia zbrojnego u boku nowego sowieckiego okupanta Polski w latach 1945-1956.

  Zydzi masowo kolaborowali z dwoma najezdzcami Polski: III Rzesza niemiecka i ZSRR od poczatku wrzesnia 1939r.
  O tych sprawach mowila rezyserka filmow dokumentalnych E.Szakalicka w programie pt:
  "Zdrady mniejszosci narodowych w II RP"
  https://www.youtube.com/watch?v=Z9tmyCvMqhk
  oraz pisal o tym historyk J.R.Nowak w ksiazce opartej na zeznaniach swiadkow pt.
  "Przemilczane Zbrodnie 1939-1941".
  O zydowskich zbrodniach dokonanych w latach 1930-tych na Polakach zamieszkalych w ZSRR informacje podaje rowniez Biuletyn IPN w artykule pt. "Operacja polska NKWD numer 00485"
  https://ipn.gov.pl/pl/aktualnosci/56296,Operacja-polska-NKWD-1937-1938.html

  Zydzi mordowali rowniez ludnosc chrzescijanska w Armenii o czym pisal historyk J.Lina w ksiazce pt. UNDER THE SIGN OF SCORPION (2002r)
  oraz
  historyk J.C.Bjerkens w ksiazce pt. THE JEWISH GENOCIDE OF ARMENIAN CHRISTIANS (2006r).
  Wiecej szczegolow dotyczacych ZYDOWSKICH PLANOW WYMORDOWANIA CHRZESCIJAN oraz ZYDOWSKICH PLANOW WYWOLANIA REWOLUCJI w Rosji jest podane na stronie:
  https://ia800403.us.archive.org/29/items/JewWorldsOrdertheNationalIntelReportWithJohnStadtmiller201208021/The%20Jew%20World%20Order%20Unmasked.pdf

  Powyzszych informacji nie podaje zydowska wikipedia ani zydowskie osrodki propagandowe sluzace do masowego oglupiania ludzi.

  Przyjemnej lektury.
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:17:03
  Panie Wojtas,
  Co pan tu bajki wypisuje o "polskich zasadach" ?

  W Polsce rzadza zydzi od 1945r, az do chwili obecnej (2021r).
  Konstytucja w PRL byla zaprojektowana przez J.Stalina i wprowadzona w 1952r.
  Konstytucja Stolzmana z 1997r jest oparta na konstytucji J.Stalina z 1952r , a na dodatek nie spelnila warunku wymaganego przez referendum konstytucyjne (wymagana jest co najmniej 50-cio procentowa frekwencja wyborcza plus 1 glos) , podczas gdy w referendum konstytucyjnym wzielo udzial okolo 43 procent wyborcow uprawnionych do glosowania.

  Zydzi z PZPR i zydzi z KOR i Solidarnosci zawarli uklad przy "Okraglym Stole" w 1989r i podzielili sie wladza w Polsce.
  Nikt nie rozliczyl zbrodni komunistycznych, ani nie przeprowadzil dekomunizacji i deUB-kizacji urzedow panstwowych po 1989r , zas proba podjeta przez rzad premiera J.Olszewskiego skonczyla sie zamachem na rzad Olszewskiego z pomoca agenta SB "Bolka" Walesy.
  Rzady kontraktowe po 1989r to JEDNA WIELKA MAFIA PRZESTEPCZA z wyjatkiem rzadu premiera J.Olszewskiego i ta jedna wielka mafia przestepcza dokonala CZWARTEGO EKONOMICZNEGO ROZBIORU POLSKI.
  Tutaj powolam sie na opracownie historyczne H.Pajaka pt. "PIATY ROZBIOR POLSKI" oraz na opinie prof. R.Kozlowskiego - vide strona:
  https://www.youtube.com/watch?v=AB_6V8ImWek
 • @fiesta 02:50:06
  Proszę mi podać źródła, które jednoznacznie potwierdzą, że rządzą nami żydzi, a nie sprzedajne polskie kur.... ?
 • @werka1321 06:58:28
  --------- nie do mnie pytanie , ale nie wytrzymałam ! JAKIE ZRÓDŁO ? wystarczy żyć świadomie ! .
  Wszystkie ! ważne stanowiska w moim mieście obsadzone są żydami lub półżydami . Ja jestem zródłem !! na przykład !.
 • @werka1321 06:58:28
  Ja juz podalem swoje zrodla informacji w powyzszych komentarzach w j.polskim i angielskim, ale moge dorzucic jeszcze kilkanascie innych zrodel:
  ksiadz prof. D.Fahey - THE RULERS OD RUSSIA (Wladcy Rosji)
  ksiadz prof. S.Trzeciak - PROGRAM SWIATOWEJ POLITYKI ZYDOWSKIEJ
  R.Korsch - ZYDOWSKIE UGRUPOWANIA WYWROTOWE W POLSCE
  T.Koziej - OSTRZEZENIE
  L.Zebrowski - CZERWONA TRUCIZNA
  L.Zebrowski - ZYDOWSKIE ELITY WCZORAJ I DZIS

  Media Narodowe - Czy rządzi nami Żydowska Kasta?
  https://www.youtube.com/watch?v=qBdfSb7ERZI&t=12s
 • @fiesta 08:16:27
  Proszę Pana aby z cała pewnością stwierdzić taki fakt to potrzebowałby Pan Drzewa genealogicznego, metryki urodzenia oraz badań genetycznych w kierunku haplogrupy, bez tych oczywistych dowodów - Pana "wszędzie żydzi" to tylko urojenia. Z mojej perspektywy bez w/w faktów to dalej sprzedajne polskie kurwy.

  Dlaczego na słowo nie chce Pan wierzyć, że ja to Magdalena, reinkarnacja żony Jezusa - jeżeli Pan potrzebuje aby ktoś inny potwierdził tą tezę to mogę Panu znaleźć takie osoby - nawet "autorytety". Czy Pan rozumie ?
 • @werka1321 08:28:32
  Jak masz sama problemy z okresleniem swojego pochodzenia to udaj sie do swojego rabina - oni maja baze swoich danych.
 • @fiesta 04:40:16
  To Pan ma jakiś problem z "żydami" . Napisałam wprost, że jeżeli nie będę miała przed nosem badań dna w kierunku haplogrupy, metryki urodzenia oraz drzewa genealogicznego danej osoby, która zdradza to będzie to dla mnie sprzedajna polska kurwa, a nie żaden żyd.
 • @werka1321 07:04:46
  Prosze skierowac swoje wnioski do zydow u wladzy w Polsce, zeby zrobili badania DNA i udowodnili, ze sa Polakami, a nie zydami.
  W archiwach IPN powinna byc rowniez lista ewidencyjna zydow sporzadzona przez MSW w 1984r, ktorzy zmienili swoje nazwiska na polskie i tam tez prosze sprawdzic.
  Zyda mozna rowniez rozpoznac po wygladzie, zachowaniu, mentalnosci etc.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031