Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1311 postów 20736 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Intronizacja a Polska

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pierwszą kwestią, którą należy wyjaśnić i ustalić, to relacje między polskością, a chrześcijaństwem i dalej katolicyzmem jako jednym z odłamów chrześcijaństwa.

 

I już tu występuje wiele problemów interpretacyjnych gdyż utożsamia się chrześcijaństwo z katolicyzmem, a do tego próbuje także utożsamić katolicyzm z polskością (Polak - katolik). Nad wyraz oczywistym jest, że oba ujęcia są fałszywe. Katolicyzm obecnie, jako doktryna, nie różni się od judaizmu używając jedynie retoryki chrześcijańskiej i wykorzystując postać Jezusa.
Równie odległy jest też katolicyzm od polskości - a historyczne zdarzenia mówią wyraźnie, że KK  NIGDY nie wspierał Polski, polskości i polskich dążeń, a  ZAWSZE starał się jedynie Polskę wykorzystywać.
 
Rozważając fenomen polskości - jako odrębnej metody życia zbiorowego, czyli w zgodności z definicją cywilizacyjną Konecznego, nasuwa się szereg spostrzeżeń zupełnie odmiennie interpretujących istniejący stan rzeczy. Także, a może szczególnie, w odniesieniu do roli religii - zwłaszcza przy kształtowaniu się zasad cywilizacyjnych. Otóż takim spostrzeżeniem jest, że nie religie kształtują cywilizacje, a przeciwnie - cywilizacja kreuje religię. Nigdy odwrotnie.
 
Dlatego poszukując źródeł cywilizacji - należy odrzucić bezpośrednią interwencję Boga "przemawiającego" zasadami religijnymi. Cały proces można przedstawić bez potrzeby odwoływania się do "objawień" nakazujących określone wybory.
 
W takim też duchu rozważana może być idea Cywilizacji Polskiej - budowana "bez Boga". W tym sensie, że nie ma potrzeby odwoływania się do Jego istnienia, zwłaszcza, że nie mamy pojęcia o Jego istocie; wiemy tyle ile nam to On sam objaśni, czyli nic. Dlatego Akwinata, jak mniemam, stwierdził, że jego dywagacje są tyle warte, ile słoma na spalenie.
Wyobrażenie Boga - jest pochodną cywilizacji. I tu należy dostrzec, że narzucana jest żydowska interpretacja tego wyobrażenia.
Ale w innych cywilizacjach jest zupełnie inaczej.
 
Co do relacji Cywilizacji Polskiej z judaizmem.
Judaizm jako wytyczne organizacji życia społecznego jest sprzeczny z porządkiem słowiańskim.
Dlatego twierdzenie, że CP opiera się na religii żydowskiej - jest tak absurdalne, że może je wysunąć tylko ktoś skrajnie głupi i do tego polonofob.
CP jest najpiękniejszą i logicznie pełną formą organizacji współżycia. Mało - jest nastawiona na bezkonfliktowe trwanie, czego nie można powiedzieć o innych formach cywilizacyjnych.
I teraz. Owszem, Jezus był rabinem, ale wprowadzał (próbował) zasady obowiązujące w CP (wtedy oczywiście nie było Polski - można mówić o Cywilizacji Słowiańskiej, a może nawet nazwać to Cywilizacją Aryjską).
Dlatego istnieje tożsamość podstawowych zasad CP i nauczania Chrystusa, co można też określać jako chrześcijaństwo (chrzest - to odrzucenie zasad judaizmu i przejście na zasady nauki Jezusa).
Czy Jezus może być dla nas przykładem? Może, bo chodzi o postać, która głosiła wartości CP (teraz) i robiła to z narażeniem życia.
Łączenie chrześcijaństwa z KK, gdy w KK , poza pustosłowiem, nie ma już chrześcijaństwa a jest judaizm dla gojów (to zasługa Pawła), jest absurdem.
Niestety, z przyczyn historycznych, nastąpiło umocnienie katolicyzmu w Polsce. Obecnie nie da się odkleić od siebie tych odrębnych idei współżycia. To "ubranie" jest tak mocno przyklejone, że trzeba by było ze skórą.
Jedynym sposobem jest bezpośrednie odwołanie do nauki Jezusa, bez pośrednictwa KK. KK zwalczając to zjawisko narazi się na to, że odrzuca Jezusa. Zatem wystąpi zablokowanie tego typu działań..
Jak to najlepiej zrobić? Właśnie poprzez Intronizację, ale w trybie świeckim, bez udziału KK. Bo KK to przecież to samo, co synagoga.
I na koniec Cywilizacja kreuje religię. Nigdy odwrotnie.
Czyli powinniśmy stworzyć kult wartości CP, gdzie podstawą są wartości, a nie osoba, a gdzie Jezus będzie sztandarowym przykładem wypełniania obowiązków. Może w Polsce pełnić rolę "króla polskiej świadomości", gdyż król nie był w Polsce władcą, a wzorem postępowania i Strażnikiem Praw Rzeczypospolitej.
Pewnego rodzaju problemem jest dotychczasowe uznawanie Chrystusa za Boga, co wiąże się z kultem Jego osoby. Jest to niespójne stanowisko, gdyż przecież w Modlitwie Pańskiej  "Ojcze nasz...", On sam nauczał, że wszyscy jesteśmy Dziećmi Boga, skoro możemy się do Niego zwracać jak do Ojca. Jezus zatem nie był odrębnym wyjątkiem.
 
Notka jest nieco rozszerzoną wersją odpowiedzi na zarzut jednego z blogerów, że Intronizacja Chrystusa jest sprzeczna z duchem polskości i stanowi świadectwo ulegania wpływom żydowskim.

KOMENTARZE

 • Wolność
  "Jedynym sposobem jest bezpośrednie odwołanie do nauki Jezusa, bez pośrednictwa KK. "

  Piękne zdanie!

  "Czyli powinniśmy stworzyć kult wartości CP, gdzie podstawą są wartości"

  Podstawową wartością kreowania Cywilizacji Polskiej musi być kreowanie swojego życia poprzez Wolną Wolę bez przymusu odgórnego, zachowując zasady współżycia według dekalogu.

  Chciałabym tutaj zauważyć, że gdyby doszło do takiego scenariusza - bylibyśmy ewenementem w skali światowej oraz zaczęłoby się wypełniać :

  "Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli Mojej ... "
 • ---------- zapomniał Pan o Aniołach !.
  ---- a One istnieją !!! DAJĘ DOWÓD na ich istnienie .

  Opisuję Anioła Stróża :

  [ Prosiłam miliard razy swojego ANIOŁA STRÓŻA o pomoc , pomógł mi . MOCARNEJ BUDOWY BIAŁY CZŁOWIEK BEZ BRODY ubrany w szaty jakby beduina PRZYTULIŁ MNIE , ogarnęło mnie uczucie bezgranicznej miłości i bezpieczeństwa . ALE !! zanim dostapiłam audiencji , czekałam na przepieknej plaży , do momentu , gdy przeraziła mnie samotność . Ujrzałam GO na zielonym pagórku , otoczony był wianuszkiem ludzi , ubranych tak jak my w tej chwili.]

  Dlaczego Pan brnie w MROK , KREW, RANY, BÓL , GRZECH jednym słowem cierpienie ! , jeżeli mamy JASNE ANIOŁY przysłane do nas przez samego Stwórcę.

  Dlaczego Anioła nie wybiera Pan dla umęczonej , oszukanej C.P. nie wierzy Pan w Anioły ? dlaczego ?!.

  http://www.jankowice.rybnik.pl/czytelnia/aniol.html
 • Zawsze byłem przeciw intronizacji, gdyż jak powiedział Jezus, nie z tej ziemii
  jest Jego królestwo, stąd przypisanie Jezusa jako Króla jednego państwa nie jest zgodne z Jego wolą. To jest zupełnie nierozumienie nauki przez pewną grupkę ludzi.
  Cywilizacja polska i cywilizacja katolicka to znowu sprzeczne rzeczy. Przez chrzest Mieszka, a później Polski (co trwało kila wieków) wpisaliśmy się do Unii Europejskiej państw zbudowanych na pomazańcach, królu i biskupie, dzięki czemu mogliśmy się liczyć wśród państw Europy, ale znów nie ma to nic wspólnego z nauką Jezusa. Myśmy to chrześcijaństwo trochę zmodyfikowali dostosowali do kultury rolniczej z jakiej się wywodzimy, wprowadzenie silnego pierwiastka żeńskiego, wprowadzenie pewnych tylko polskich świąt jak Wigilia, święta rolnicze, (np. Zielone Świątki - Stado), Śmigus Dyngus.
  Tak więc chrześcijaństwo i Polska jest to to samo, co Polska i Unia Europejska. Niby w tej Europie jesteśmy od zawsze, choć nie wszystkie wartości Unii są naszymi wartościami.

  I należy mówić o trzech etapach Kościele Jerozolimskim, czyli sekcie w judaizmie, chrześcijaństwie, czyli nauce Pawła o przywrócenie której walczy spora grupka tutejszych blogerów religijnych i katolicyzmie, jako reformie Konstantyna.
 • @werka1321 07:23:24
  Fajnie i tylko ten żydowski dekalog pasuje tu jak pięść do nosa.
 • @ninanonimowa 08:06:38
  Nie mogę się odwoływać do Aniołów, gdyż nie wiem, czy Pani wyobrażenie pasuje do mojego.
  Jakoś w Pani wyobrażeniu widzę postać mężczyzny, który się ma Panią zaopiekować.
  Może tego Pani brakuje.
  Ja tam wolę jakąś hurysę...
 • @Zawisza Niebieski 08:15:20
  Pomieszanie z poplątaniem.
  Chrześcijaństwo i polskość - co do zasad - są tożsame. Tu zgoda.
  Ale już fałszem jest utożsamienie Polskości i UE - to to samo, co uznanie, że katolicyzm i chrześcijaństwo są tożsame - . Fakt Paweł bardzo namieszał.

  Poza tym myli się Pan w zeznaniach pisząc, że niby Polska i UE są tożsame, ale wystepują różnice w wartościach. Czyli brak tożsamości.

  ITD. Zatem - trochę więcej logiki i kojarzenia faktów.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:43:53
  Uważa Pan, że nie kradnij, nie zabijaj są radami żydowskimi ( w Pana domyśle diabła )

  W takim układzie mam nadzieje, że nigdy Pan się nie przebije - obecnie lekceważony jest dekalog no i jest jak jest.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:46:43
  ------ spoko, mam męża tego samego od zawsze .

  Pan chce ZAKOTWICZYĆ !! Sławian ,w starej EPOCE Ryb !, nie uda się to Panu ! .

  WODNIK nastał i jego PRAWA !, nowe energie spłukują stare , zmurszałe, zakłamane " NA WIARĘ ", nastał czas wiedzy , i jak Pan widzi , wychodzi ona z pod przykrycia .

  JUŻ NIC !! NIE BĘDZIE TAKIE SAME. SŁAVA.
 • @werka1321 09:15:21
  Dodam tylko od siebie, że zabijanie jest prawem wręcz moralnym gdy kat próbuje sięgnąć po wolność, życie czy zdrowie, bo to są wartości niezbywalne dane od Boga.
 • Święty Apostolski Kościół Powszechny (czyli katolicki)..
  jest w Wieczerniku i na Krzyżu ustanowionym przez Pana Jezusa Depozytariuszem Wiary.

  W Kościele Jest Pan Bóg w Trójcy Przenajświętszej (nie żaden inny), łaska Boża, sakramenty i Prawo Boże.
  Matka Boska, aniołowie i święci, oraz
  dusze czyśćcowe (zbawione, ale pokutujące w ogniu czyśćcowym)
  i na samym końcu dopiero my ludzie, także wszyscy tu na tym portalu.

  My ludzie na Ziemi, walczymy dopiero o nasze zbawienie, i niestety, nie wszyscy z nas będą zbawieni.

  Więc biada tym, którzy próbują umniejszać rolę Kościoła Chrystusowego katolickiego.

  Co by były gdyby nie było Kościoła?
  Gdzie szukalibyśmy Pana Jezusa?
  Pomyślcie, zanim coś napiszecie, bo będziemy się spowiadać przez Panem Bogiem z każdego słowa.
 • @werka1321 09:15:21
  Nie zabijaj - a zabijają. Nie kradnij - a kradną.
  Nie cudzołóż - a świat na d... oparty.

  To i ja mam w d... taki dekalog.
 • @ninanonimowa 09:17:09
  Ja jestem indygo. A Szanowna?
 • @Jan Paweł 10:07:18
  Diabeł się w ornat ubrał i ogonem na mszę dzwoni.

  Na jakiej podstawie Pan te Pawłowe zasady próbuje wszystkim wcisnąć? Nie wstyd takich manipulacji dokonywać?
  Toż lepiej kamień młyński na piersi zawiesić i rzucić się w morze niż odpowiadać za to manipulowanie maluczkimi.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:14:26
  Proszę zacząć od pojęcia Wolnej Woli wtedy wszystko się rozjaśni.

  Oczywiście, że można stworzyć system pod sztandarem Chrystusa - system opierający się na Wolnej Woli, a nie przymusie i kontroli.  "To i ja mam w d... taki dekalog."

  Och, a Pan znowu tutaj ze swoimi preferencjami.
 • @Autor
  //I teraz. Owszem, Jezus był rabinem, ale wprowadzał (próbował) zasady obowiązujące w CP (wtedy oczywiście nie było Polski - można mówić o Cywilizacji Słowiańskiej, a może nawet nazwać to Cywilizacją Aryjską). //

  Nie, nie można z powodu całkowitego braku związku między Jezusem, Słowianami i Sz. P. Wojtasem od "cywilizacji polskiej". Oczywiście Sz. P. Wojtas może zakładać, że Jezus jako byt transcendentny przekracza barierę czasu i przestrzeni i czyta o "cywilizacji polskiej" u Sz. P. Wojtasa oraz o "cywiliacji słowiańskiej" u Danilewskiego. Także wiedza Jezusa o Ariach i ich "cywilizacji" jest nader wątpliwa, choć akurat to nie wymagałoby przynajmniej przekraczania bariery czasu - z jakimiś elementami religii i filozofii z Półwyspu Indyjskiego mógł się zetknąć, acz wątpliwe by wpłynęło to na niego bardziej niż kontakty z kulturą helleńską.

  //Dlatego istnieje tożsamość podstawowych zasad CP i nauczania Chrystusa, co można też określać jako chrześcijaństwo (chrzest - to odrzucenie zasad judaizmu i przejście na zasady nauki Jezusa). //

  Powiedzmy może jasno - Sz. P. Wojtas chce się podpiąć ze swoją "cywilizacją polską" pod _ c u d z y _, uznany przez część ogłupionych Polaków, autorytet i tylko po to mu ten nieszczęsny Żyd sprzed 2 tys. lat jest potrzebny.

  // Niestety, z przyczyn historycznych, nastąpiło umocnienie katolicyzmu w Polsce. Obecnie nie da się odkleić od siebie tych odrębnych idei współżycia. To "ubranie" jest tak mocno przyklejone, że trzeba by było ze skórą.//

  Ależ tak jak katolicyzm i inne warianty chrześcijaństwa zanikły w Europie Zachodniej, tak i zanikną na terenie Polski. to "ubranie" zgniło i się rozleciało, spadnie z ciała narodu w ciągu 2 kolejnych pokoleń. Tak jak aktualnie odpada w Hiszpanii.

  //Jedynym sposobem jest bezpośrednie odwołanie do nauki Jezusa, bez pośrednictwa KK. KK zwalczając to zjawisko narazi się na to, że odrzuca Jezusa. Zatem wystąpi zablokowanie tego typu działań..
  Jak to najlepiej zrobić? Właśnie poprzez Intronizację, ale w trybie świeckim, bez udziału KK. Bo KK to przecież to samo, co synagoga. //

  Sz. P. Wojtas tak się spieszy z akwizycją "cywilizacji polskiej", że gotów jest na szaleństwo intronizacji na króla Polski (brak takiej instytucji w obecnym ustroju politycznym) martwego od 2 tys. lat Żyda, byle tylko kler katolicki nie bruździł przy wmawianiu owieczkom Watykanu, że ich nadjordańskie zabobony to w istocie "cywilizacja polska".

  Czy normy moralne "cywilizacji polskiej" dopuszczają dowolny absurd i dowolną nieuczciwość, byle tylko Polakom sprzedać "cywilizację polską" Sz. P. Wojtasa?
 • @
  // KK  NIGDY nie wspierał Polski //
  KK to nie tylko kler ale miliony
  katolików czyli gdyby przyjąć to zdanie na serio ,
  to by znaczyło , że polscy katolicy
  od zawsze robią wszystko by osłabić
  własną ojczyznę
  Gdyby założyć ,że KK to tylko kler
  i nigdy tym ludziom nie zależało na Polsce
  to też nie jest to prawda bo zdecydowana
  większość kleru była i jest przyzwoitymi ludźmi ,
  zdrajcy , oszuści , i łapówkarze
  zdarzają się w każdym środowisku
 • @puuuq 13:19:06 polscy katolicy od zawsze robią wszystko by osłabić własną ojczyznę...
  -
  Robią to w większości z prostej przyczyny.

  Są nieświadomi, że służą interesom niepolskiej struktury.

  A osłabianie to nie tylko niszczenie, ale także np. nie budowanie własnej siły, gdy nie akceptuje to struktura watykańska.
 • @puuuq 13:19:06
  //polscy katolicy
  od zawsze robią wszystko by osłabić
  własną ojczyznę//

  Od czasów kontrreformacji dokładnie tak jest, niezależnie od tego, jakimi frazesami wypełniają oni swoje usta i głowy.

  // zdecydowana
  większość kleru była i jest przyzwoitymi ludźmi ,
  zdrajcy , oszuści , i łapówkarze
  zdarzają się w każdym środowisku//

  Każdy kto opowiada ludziom bajki o nieistniejącym bogu dla własnych korzyści materialnych lub dla budowania swojego autorytetu jest oszustem. Wniosek: cały kler to na pewno oszuści.
 • @pe1984 12:26:24
  Muszę powiedzieć, że przedstawił Pan swą niechęć do polskości w formie, której nie powstydziłby się uczony Żyd.
 • @puuuq 13:19:06
  KK jest hierarchiczny; jak Pan zatem może porównywać zachowania najniższego poziomu hierarchii z decyzjami najwyższego decydenta?

  Proszę podać jedną encyklikę papieską, w której doceniano by polskość.
  A w zamian za to dalej obowiązują ekskomuniki (przynajmniej jedna).
  JPII - nakazał wejście do UE licząc na polskie wpływy etyczne, a to pozwoliło Polaków okraść. Nie wiedział, że tak będzie?
 • @pe1984 13:27:37
  "Każdy kto opowiada ludziom bajki o nieistniejącym bogu dla własnych korzyści materialnych lub dla budowania swojego autorytetu jest oszustem. Wniosek: cały kler to na pewno oszuści."

  Pan też opowiada "niestworzone rzeczy", czyli jest oszustem zasługującym na potępienie (prywatnie - takich gostków należałoby kastrować).
 • @Zbigniew Jacniacki 13:25:57
  // służą interesom niepolskiej struktury.//
  co to ma być za "niepolska struktura " ?
  bo jeśli ma to być kościół katolicki ,
  to jak niby wygląda ta służba ?
  czy katolicy płacą jakąś dziesięcinę ?
  czy poza dotacją państwową (ok 1 mld rocznie
  na religię w szkołach , na kapelanów
  w armii , policji , szpitalach , na zabytki , na Caritas,
  na kościelne uczelnie wyższe ) ci nieświadomi
  katolicy płacą może jakiś haracz ?
  bo to ,że za pogrzeb czy ślub wypada zapłacić
  to chyba jest oczywiste bo skoro zależy komuś
  na udziale księdza , to chyba nie liczy ,że
  ta usługa będzie za darmo
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:15:58
  //Proszę podać jedną encyklikę papieską, w której doceniano by polskość.//
  czy doceniono hiszpańskość , portugalskość albo irlandzkość ?
  poza tym skoro kościół jest powszechny
  to wyróżnianie jakiegoś narodu było by
  co najmniej nietaktem bo przecież
  dla samego Boga nie ma znaczenia narodowość
  lecz sama wiara w niego , warunkiem zbawienia
  ma być wiara i uczynki i nic poza tym
 • @puuuq 14:21:00...to jak niby wygląda ta służba...
  -
  Bardzo prozaicznie.

  Decyzje polityczne uzgadniane są z funkcjonariuszami watykańskimi.

  Podobnie decyzje członków PZPR były uzgadniane z kierownictwem KPZR.
 • @pe1984 13:27:37
  //Każdy kto opowiada ludziom bajki o nieistniejącym bogu dla własnych korzyści //
  Zbyt łatwo wyrzucasz na śmietnik konkretny dorobek ludzi
  bo religie towarzyszą ludziom od zawsze czyli ich rola
  ma kluczowe znaczenie dla t zw duchowej sfery życia ludzi
  Religie to też kultura , prawo , sztuka i architektura
  Niechętni religiom przypominają o tym co najgorsze
  czyli o wojnach , inkwizycji , stosach i brutalnej ewangelizacji
  ale już o wkładzie zakonników np w produkcję piwa czy wina
  albo utrzymaniu przez nich pogańskiej wiedzy o ziołach wolą zapomnieć
  A co z piramidami , doliną królów , zabytkami Indii , Chin czy Meksyku ?
  bez religii by tego nie było
 • @Zbigniew Jacniacki 14:57:49
  Poprzednio napisałeś ,że nieświadomi katolicy
  służą kościołowi , więc zapytałem
  na czym polega ta służba a nie o relacje
  polskiego kleru z tym w Watykanie
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:11:56
  ----- nie wiem ,nigdy się nad tym nie zastanawiałam , chociaż kilka osób zwracało się do mnie : ty aniele :)) palący Anioł , no !nie wiem.
 • Już nie warto niczego rozpatrywać
  KK w Polsce się kurczy jako ostatni w Europie.
  https://www.newsweek.pl/polska/spoleczenstwo/zbigniew-mikolejko-kryzys-w-kosciele-spadek-liczby-powolan/3nxcfrv

  To proces jednokierunkowy.
  I Czarnek ze swoim przymusem dla dzieci, swoim kijem "wadzy" Wisły nie zawróci.

  Trzeba tylko zadbać by nie poszło w kierunku multikulti i LGBT.
  Wolna Polska z rozdziałem Państwa od kościoła, kościół jako
  dobrowolna sekta bez państwowych fundacji, bez przywilejów bez dominacji ...

  Kończy się biznes dojenia owieczek.
  Życie owieczek wg KK jest takie.
  Owieczka się rodzi chrzest - biegniemy do klechy z naszymi pieniążkami.
  Owieczka idzie do komunii - biegniemy do klechy z naszymi pieniążkami.
  Owieczka chce się rozmnożyć - biegniemy do klechy z naszymi pieniążkami (KK ma monopol na pozwolenie na takie zabawy - ślub).
  Owieczka już nie chce być z drugą owieczką - biegniemy do klechy z naszymi pieniążkami (rozwód).
  Owieczka umiera - biegniemy do klechy z naszymi pieniążkami (pogrzeb).
  Do tego owieczka powinna raz w tygodniu pobiec do klechy ze swoimi pieniążkami (msza).
  A są jeszcze "kolęndy" gdzie owieczka musi dawać klechom swoje pieniążki.
  Ogólnie gdyby owieczka nie chciała dawać .. to popełnia grzech karany mękami piekielnymi na wieki.

  To fantastyczny biznes wręcz genialny i globalny w ramach "Chrystianizacji" był rozpowszechniany jak jaka Cocacola
  przy pomocy miecza karabiny szubienicy i ogni piekielnych.
  To styl całkiem podobny do rozwoju "amerykańskiej demokracji.
 • @puuuq 15:22:34...nieświadomi katolicy...
  -
  Nieświadomi politycy katoliccy i nieświadomi wyborcy katoliccy uzgadniają swoje działania polityczne z proboszczami , biskupami, kardynałami, którzy są funkcjonariuszami watykańskimi.
  A nieświadomość polega na tym, ze uważają KK za instytucję polską a nie watykańską.
 • @ninanonimowa 16:55:18
  a PER DIABLICA?
  Aniołkom zawsze rosną rogi.
 • @Oscar 18:02:52
  Co Pan proponuje zamiast KK?
  Ja zaproponowałem...
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:17:56
  //Pan też opowiada "niestworzone rzeczy", czyli jest oszustem zasługującym na potępienie (prywatnie - takich gostków należałoby kastrować).//

  Sz. P. Wojtas nie raczył wskazać "niestworzonych rzeczy", których opowiadanie mi imputuje. Podejrzewam, że gołosłowne oskarżanie, wyzywanie od "gostków" i pęd do kastrowania to składniki "cywilizacji polskiej" Sz. P. Wojtasa. Jak rozumiem stykamy się tu z mieszanką cywilizacji starotestamentowej z cywilizacją knajacką spod budki z piwem?
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:11:16
  Rozdział KK od Państwa, oraz Naukę jako źródło rozwoju, kultury, cywilizacji.
 • @puuuq 14:58:22
  //Zbyt łatwo wyrzucasz na śmietnik konkretny dorobek ludzi
  bo religie towarzyszą ludziom od zawsze czyli ich rola
  ma kluczowe znaczenie dla t zw duchowej sfery życia ludzi //

  Cały "dorobek" systemów religijnych to przekierowanie energii i zasobów materialnych społeczeństw z zaspokajania potrzeb tych społeczeństw na zaspokajanie potrzeb kapłanów kultu i instytucji kultu. Jest bardzo wątpliwe, by ludzie, których okradano z czasu i dobytku "metodą na boga" (per analogiam do "metody na wnuczka") daliby oszustom cokolwiek, gdyby wiedzieli, że są okradani.
  Gdyby nie było religii z jej oszustwem, złodziejstwem i marnotrawstwem ludzie mogliby żądać od władców bibliotek, szkół, term i łaźni publicznych, wodociągów, kanalizacji itp. drobiazgów poprawiających jakość życia ogółu o wiele bardziej niż świątynie - kolosalne pomniki próżności kapłanów nieistniejących bogów.

  //Niechętni religiom przypominają o tym co najgorsze
  (...) ale już o wkładzie zakonników np w produkcję piwa czy wina
  albo utrzymaniu przez nich pogańskiej wiedzy o ziołach wolą zapomnieć //

  A to ciekawa koncepcja zasługi zakonników, tylko z jakich przyczyn "pogańską wiedzę o ziołach" musieli utrzymywać zakonnicy, a nie ci, którzy tą wiedzę pierwotnie posiadali? Czyżby dlatego, że w ramach szerzenia przez kler miłości bliźniego prawowici nosiciele tej wiedzy spłonęli na stosach za "czary" albo zostali (pod groźbą stosu) zmuszeni do nieleczenia współplemieńców?
 • @Oscar 19:36:06
  Naukę uniwersytecką o gender?
  O zesz ...
 • @pe1984 19:17:23
  Np. zarzut, że CP nie istniała w czasach Chrystusa, gdy ja to świadomie podkreślam.
  Tak sobie proszę dywagować u cioci na imieninach.
  No chyba, że mam do czynienia z kastratem.
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:46:42
  Trzeba jeszcze czytać ze zrozumieniem. Tamten zarzut dotyczy właśnie nonsensowności / zbędności łączenia na siłę Jezusa z "cywilizacją polską" i "cywilizacją słowiańską" (czy tam "aryjską"), co Sz.P. Wojtas robi mimo, że wie (pisze, że wie), że to nonsens. Uwaga o transcendencji to było tylko szyderstwo.

  Z tego co widzę ataki ad personam są stałym repertuarem "cywilizacji polskiej". Na marginesie - czy Sz. P. Wojtas nie ma przypadkiem jakiejś niezdrowej obsesji na punkcie resekcji jąder oponentów?
 • @pe1984 20:32:14
  //Gdyby nie było religii //
  Losy społeczeństw bez religii
  są doskonale znane , wystarczy
  prześledzić karierę komunizmu ,
  który zdołał w kilka dekad
  zebrać większe żniwo niż
  wszystkie wojny religijne
  razem wzięte
  //świątynie - kolosalne pomniki próżności kapłanów nieistniejących bogów.//
  czy tak trudno zrozumieć ,że ci kapłani
  stanowili elity społeczeństw czyli
  albo sami rządzili albo współrządzili
  więc trudno by się radzili poddanych
  w zakresie zabudowy przestrzennej miast i wsi ,
  poza tym te "pomniki próżności "
  zachwycają do dzisiaj czyli dają
  jakieś świadectwo o umiejętnościach
  dawnych budowniczych , należą do
  dziedzictwa różnych światowych kultur
  czyli bez religii , historia ludzi byłaby
  o wiele uboższa bo to ona zachęcała
  najbardziej aktywnych i utalentowanych
  ( architekci, rzeźbiarze , malarze )
  do wymyślania nowych form w w/w
  dyscyplinach , tylko ludzie wyjątkowo
  nieobiektywni nie potrafią dostrzec
  dobrych stron religii
 • @pe1984 21:46:31
  A po co? Przecież wy nie macie jaj.
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:07:28
  O uczonych Zydach, Zyd sie wypowiada: tem miejscu winienem coś nadmienić o charakterze szkół żydowskich. Szkoła jest zazwyczaj małą dymną izbą, w której dzieci siadają częścią na ławkach, po części wprost na gołej ziemi. Nauczyciel w brudnej koszuli siedzi na stole, trzymając między nogami miskę, w której wielką Herkulesową maczugą trze tabakę, równocześnie komenderując swoim regimentem. Podbelfrzy ćwiczą po kątach swoich poddanych i panują nad nimi tak samo despotycznie, jak nauczyciel naczelny. Ze śniadań, wieczerzy i t. d., które dzieciom śle się do szkoły, zatrzymują ci panowie lwią część dla siebie; ba, nieraz biedni malcy nie otrzymują nic ze swego jadła, a jednak nie mogą się na to użalić, jeżeli nie chcą narazić się na zemstę tych tyranów. Tu więzione są dzieci od ranka do wieczora i nie mają zupełnie godzin wolnych, prócz piątku i w czasie nowiu jednego popołudnia. http://gabriel-maciejewski.szkolanawigatorow.pl/salomon-majmon
 • @K54 00:14:51
  Gdyby komentować w stylu pe1984, to można by stwierdzić, że przeszedł Szanowny twardą drogę, aby uzyskać wykształcenie.
 • @Jan Paweł 10:07:18
  Ty jestes nafaszerowany propaganda KRK i nie ma w tym logicznego sensu.

  Moze zaczniemy od tego, ze Kosciol Chrystusowy jest oparty na DUCHU PRAWDY - wyjasnienie jest w Ew.Jana.
  Z kolei pierwsze koscioly chrzescijanskie zostaly zalozone przez Apostolow Jezusa w Jerozolimie (Jakub) , Antiochii (Syria, Piotr), Aleksandii (Egipt, Marek), Efezie (Turcja, byly rabin Pawel) etc i kazda gmina chrzescijanska wybierala swojego wlasnego lidera oraz posiadala swoja wlasna autonomie - nie bylo zadnego "papieza" az do roku 449, kiedy biskup Rzymu sam oglosil sie papiezem (zwierzchnikiem) kosciolow chrzescijanskich, ale nie wszystkie koscioly wyrazily na to zgode i zachowaly wlasna autonomie.

  Z kolei KRK powstal dopiero w 325r na soborze w Nicei na polecenie cesarza Rzymu, Konstantyna, ktory w 313r zniosl przesladowanie chrzescijan w calym cesarstwie rzymskim.
  KRK odwoluje sie do pierwszych kosciolow apostolskich i do nauczania Jezusa, ale jednoczesnie KRK propaguje judaizm, czego przykladem jest biblia (ST, NT, listy apostolskie i Apokalipsa Jana) , czyli KRK jest zydo-chrzescijanska sekta religijna i oglupia swoje koscielne owieczki i barany mitologia ST.
  Poza tym KRK prowadzi swoja wlasna polityke i uzywa inne panstwa i narody do realizacji swoich wlasnych interesow politycznych.

  Z calym szacunkiem do R.Dmowskiego, ale R.Dmowski popelnil wielka glupote, gdy napisal w 1927r (Kosciol, Narod, Panstwo), ze "katolicyzm tkwi w istocie polskosci i stanowi znaczna jego czesc", poniewaz "katolicyzm" to w praktyce judeo-chrzescijanstwo (nauki biblii).
  A gdy przyjrzymy sie blizej opowiadaniom ST to jest to wytwor propagandowy wytrzepany z obrzezanych k*tasow autorow tych opowiadan, ktore maja niewiele wspolnego z historia starozytnosci i powstaly na bazie mitologii Sumerow, Egipcjan, Asyryjczykow i Grekow.
  Zas dodatkowym potwierdzeniem na to, ze ST zostal wymyslony sa odkrycia archeologiczne w Ras-Shamra (1929r) , badania archeologiczne w Palestynie przez 70 lat i odkrycia archeologiczne w Qumran (1945r) - wyniki odkryc i badan archeologicznych nie potwierdzaja opowiadan ST.

  Tu nie ma watpliwosci co do tego, ze Watykan i propaganda KRK robi ludziom wode w mozgu przez ostatnie 17 wiekow i wykorzystuje swoj status do realizacji wlasnych celow politycznych.
  Z kolei posoborowy KRK (sobor watykanski drugi w latach 1962-1965) to zydo-masono-lewacko-libertynska sekta religijna, ktora wraz z zydami i masonami dazy do zaprowadzenia jednego rzadu swiatowego i poparli to tacy "papieze" KRK, jak:
  - polski zyd Wojtyla-Katz (JP2)
  - niemiecki zyd Ratzinger (B16)
  - mason i lewak Bergoglio (F1).
  Watykan to siedziba antychrysta.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:11:06
  Dekalog opiera sie na Kodeksie Hammurabiego sprzed 4 tysiecy lat , a taka postac jak "Mojzesz" zostala wymyslona i nie bylo tez "ucieczki z Egiptu".
  Jestesmy oglupiani opowiadaniami ST , ktore nie znajduja potwierdzenia w historii starozytnosci i w badaniach archeologicznych prowadzonych w Palestynie i innych miejscach (Ras-Shamra i Qumran).
 • @fiesta 21:39:19
  Synciu. Nie ucz ojca jak się dzieci robi.

  A skąd mit o Mojżeszu w koszyku?
 • @pe1984 13:27:37
  Cytat:
  "Każdy kto opowiada ludziom bajki o nieistniejącym bogu dla własnych korzyści materialnych lub dla budowania swojego autorytetu jest oszustem. Wniosek: cały kler to na pewno oszuści."

  Bzdury wypisujesz.
  Istnienie Boga i zwiazki Jezusa z Bogiem potwierdzil Jezus - vide Ew.Jana.
  A z kolei o obecnosci Jezusa na ziemi pisali:
  - historycy rzymscy (Flawiusz, Tacyt, Pliniusz).
  - gubernator Judei P.Pilat w liscie do cesarza Tyberiusza.
  - krol Edessy Abgar V w liscie do Jezusa.
  - filozof syryjski Serapion.
  - Esenczycy w swoich pismach sprzed 2 tysiecy lat znalezionych w jaskiniach w Qumran (1945r), ktorzy napisali, ze Jezus byl duchem w ludzkim ciele, uzdrawial ludzi oraz znikal lub zamienial sie w starca gdy wrogowie Jezusa probowali go pochwycic.
  - apostolowie Jezusa (Jakub, Tomasz, Filip, Maria Magdalena etc); zapiski znalezione w Qumran (1945r), ktore nie zostaly uznane przez KRK jako ewangelie kanoniczne NT.
  - czlonkowie pierwszych gmin chrzescijanskich powstalych w latach 40-tych I-go wieku np. w Jerozolimie.
  - badania calunu turynskiego najnowszymi metodami kryminalistycznymi, ktore potwierdzaja, ze Jezus byl owiniety tym calunem.
  - wiele przypadkow przesladowania wyznawcow nauk Jezusa przez wladcow cesarstwa rzymskiego.
  - zapiski w Talmudzie o Jezusie, pomimo tego, ze sa nieprzychylne i wrogie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 23:07:48
  Jaki znow "synciu" ?

  Archeolog Z.Herzog i historyk S.Sand udowodnili, ze opowiadania ST to bajki dla doroslych i prosze podszkolic sie z historii panie Wojtas i nie zadawac glupich pytan.
 • @puuuq 22:04:58
  Zauwaz , ze najbardziej krytyczni wobec chrzescijanstwa jako religii sa:
  - LEWACTWO.
  - ATEISCI.
  - TALMUDYSCI.
  - MASONERIA.
  To z ich strony ida najwieksze ataki na chrzescijanstwo , a wszystkim z kolei przewodzi ZYDOSTWO wlacznie z propaganda.
  W swoich atakach uzywaja rozmaitych metod , poczawszy od podawania klamstw i polprawd , a skonczywszy na manipulowaniu podawanymi informacjami w sposob wybiorczy i koloryzowaniu wydarzen , dostosowujac swoje opinie do wlasnej linii ideologicznej.
  A gdy ich zarzucisz faktami to zaczna cie ignorowac lub obsypywac wyzwiskami , albo usuwaja twoje komentarze z dyskusji.

  Chrzescijanstwo naucza zasad moralnych i szacunku do drugiego czlowieka , ale nalezy byc czujnym i nie dac sie zwiesc oszustom i kombinatorom , a w szczegolnosci odwiecznym wrogom Polski i Polakow i dlatego nalezy koniecznie znac prawdziwa historie Polski - jest to koniecznosc i obowiazek kazdego Polaka i Polki.

  Polski historyk i filozof prof. F.Koneczny opisuje wplyw chrzescijanstwa na Polske i Polakow w ksiazce pt. SWIECI W DZIEJACH NARODU POLSKIEGO - vide strona:
  https://wpolonia2polska.files.wordpress.com/2018/02/koneczny-feliks-c59bwic499ci-w-dziejach-narodu-polskiego.pdf

  Przyjemnej lektury.
 • @fiesta 00:51:48
  Synciu.
  Pisałem, że mit Mojżesza "w koszyku" to zdarzenie z Mezopotamii tyczące Sargona Wielkiego - pierwszego władcy całej Mezopotamii.
  Zatem - wstyd, że ktoś taki niedouczony chce pouczać innych i to z wiekszą wiedzą.
  Zatem siądź na d... i trochę się poucz.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:01:10
  Panie Wojtas,
  Pan ma problemy z wyslowieniem sie w j.polskim - prosze spojrzec, cytat:
  "A skąd mit o Mojżeszu w koszyku?"

  Na tego typu pytanie mialem panu odpisac, ze ze mit o "M" zostal wytrzepany z zydowskich obrzezanych k*tasow, poniewaz pan zachowal sie jakby do pana nie dotarl moj wczesniejszy komentarz o tym, ze zydzi kopiowali mitologie Sumerow, Egipcjan, Asyryjczykow etc i tworzyli swoje wlasne opowiadania, ktore maja niewiele wspolnego z historia i wlasnie ST jest pelen tego typu opowiadan zaczepnietych z innych mitologii i propaganda KRK pierze mozgi koscielnym owieczkom i baranom rowniez w Polsce od stuleci.

  Teraz pan wyskoczyl z Sargonem i to jest dowod, ze pana pytanie zostalo zle sformulowane i powinno brzmiec:
  Na jakiej postaci opiera sie mit o Mojzeszu ?

  Owszem, Sargon wystepuje w mitologii Sumerow, ale mit o Mojzeszu opiera sie na egipskim micie o Horusie - vide cytat:
  "The sum of the evidence is clear: not surprisingly, a biblical story set in Egypt echoes a well-known and popular myth from Egypt. Furthermore, the biblical writer utilized the venerable Horus myth in order to present Moses as the equal to Pharaoh. The young Moses is akin to the young Horus, the latter a mythic equal of the living Pharaoh."
  Page 207-208
  Zrodlo:
  https://jewishstudies.rutgers.edu/docman/rendsburg/118-moses-as-equal-to-pharaoh/file

  Wlasnie panu udowodnilem, ze to pan powinien sie poduczyc.
  Czy wie pan dlaczego ?
  Dlatego, poniewaz bajka o Mojzeszu jest zwiazana z Egiptem, a nie z Mezopotamia (obecny Irak).

  Jesli pan ma "synciow" to prosze ich takze podszkolic.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031