Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
960 postów 15774 komentarze

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Moje refleksje na temat roli Jaruzelskiego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy można mieć zdanie odrębne w sprawie gen. Jaruzelskiego?

 Zaznaczę na wstępie, że nie mam dostępu do żadnej wiedzy szczegółowej, materiałów historycznych, źródeł itp. Opieram się wyłącznie na własnych obserwacjach, odczuciach i logice zdarzeń.

 
Zatem.
Okres rozgardiaszu, jaki panował w czasie "wybuchu" Solidarności napełniał mnie uczuciem niesmaku i przekonania, że sprawy idą w złym kierunku. Nie dlatego, że istniało zagrożenie obcą interwencją, bo tu akurat gotowość do walki była duża, ale postępującą degeneracją zachowań.
Jestem jeszcze z pokolenia, które miało wpojone w podświadomość, że dobrobyt uzyskuje się pracą. A tu ciągłe strajki z powodów zupełnie bezsensownych, jak choćby radomskiej uczelni, gdzie jej organizator , prof. Hebda, był odsądzany od czci i wiary z racji jakichś durnych zarzutów.
To nie był , ogólnie, kierunek w jakim uważałem, że sprawy Polski miały iść.
 
Dlatego odczuwałem narastającą potrzebę, aby ktoś "zapanował" nad chaosem i nadał sytuacji bieg rozsądny.
Stan wojenny odebrałem jako próbę uporządkowania sytuacji. O ile początkowo moje wzburzenie wynikało z faktu śmierci kilkudziesięciu osób, to z czasem, przy niechęci do władz, zacząłem dostrzegać i pewne konieczności wynikające z zakresu przeprowadzonej operacji.
 
Niemniej - byłem zdecydowanym przeciwnikiem władz, które traktowałem jako równie okupacyjne jak sowieckie. I chyba to obecnie mam sobie do zarzucenia, gdyż nie potrafiłem wypracować własnego stosunku do rzeczywistości a ulegałem wpływom otoczenia, gdzie każda próba rozmowy kończyła się stwierdzeniem, że wszystkiemu winni "sk...ni komuniści".
 
Jak oceniam obecnie działania Jaruzelskiego?
Chyba właśnie jako próbę stabilizacji sytuacji w kraju w oparciu o wojsko, które miało wtedy jeszcze pewien "mir" w społeczeństwie.
Gen. Kiszczak - to służby wojskowe. Po to otrzymał tak duży zakres władzy, aby zniwelować działania służb "cywilnych".
Zagrożenie bowiem było kreowane przez ludzi służb. To wyraźnie widać teraz, że większość tzw. działaczy solidarnościowych to kukiełki sterowane przez służby.
 
 
Początkowy okres stanu wojennego to "walka buldogów pod dywanem", czyli zmagania tych służb o wpływy. I kiedy wydawało się, że wygrała "wojskówka" i nastąpi uspokojenie - zrobiono prowokację - morderstwo ks. Popiełuszki. Śledztwo utknęło, mimo podobno bezpośredniego nakazu wyjaśnienia ze strony Jaruzelskiego, a ludzie je prowadzący zginęli w wypadku samochodowym. "Przypadkowo" ten samochód (ciężarówka), miał wzmocnioną konstrukcję części przedniej.
To podburzyło ponownie nastroje społeczne. Kościół nie włączył się w proces uspokajania społeczeństwa.
Od tego czasu - następuje przejmowanie stanowisk decyzyjnych przez te opcje, które zaczęły przygotowywać "okrągły stół".
 
Cóż. Nawet przy takim podejścia nie da się postaci gen. Jaruzelskiego ocenić pozytywnie; przyjmując na siebie odpowiedzialność za Naród - nie wykazał się dostateczną determinacją. Może powinien działać metodami Pinocheta?
Może brak było wizji stanu do jakiego należało dążyć.
 
Cóż. Wielkość przywódców jest wielkością perspektywy widzenia.
 
W sumie - dla mnie jest to postać tragiczna, "zmielona" niesamowicie skomplikowanymi okolicznościami. Bo może trzeba było więcej krwi, aby sprostać wyzwaniom? Może należało operację przeprowadzić tak zdecydowanie jak zrobił to Piłsudski?
 
Nie wiem. Nie mam wiedzy, która pozwoliłaby dokonać oceny. Dlatego Jaruzelskiego uważam za postać tragiczną, która nie dała sobie rady z okolicznościami. Ale też w żadnym wypadku nie uważam, aby zarzuty o zdradę były uzasadnione. Obecne pochwały ze strony takich ludzi, jak Kwaśniewski, wskazują, że taką rolę usiłuje się mu obecnie wmówić.
 
Oby historia wyjaśniła te wszystkie zawikłania.

KOMENTARZE

 • Autor
  .
  Jakies rozterki Waszmosci ?
  Prosze spotkac sie z Wojciechem Sumlinskim, o ile zechce .
  Jest wiarygodny , i pogadac o starych Polakach na emigracji wewnetrznej ubieglego wieku .
  I tych skazanych na banicje .
  Moze stanie sie swiatlosc , byle nie niebieska .
  Olo to janczar i bez Jolki zamiatalby ulice. Mial chlopak szczescie , ze trafil wlasciwa kobiete.
  A matrioszka ?
  Bög wie.
 • Zdrajca bez należytej wiedzy i determinacji
  Bez wątpienia Jaruzelski był zdrajcą bo rządził z mandatu ZSRR i jest odpowiedzialny za śmierć polskich patriotów.
  Wprowadzenie stanu wojennego być może zapobiegło scenariuszowi który widzimy dziś na Ukrainie chociaż z drugiej strony poprzez jego wprowadzenie znowu nas zdradził bo zabezpieczył bezkarność komunistom oraz ich informatorom oraz umożliwił im wszystkim na uwłaszczenie się na majątku narodowym.
  Cóż facet ratował swoją skórę i zabezpieczał swoją przyszłość.

  Wniosek jest taki,że system upadł ze względu na działania zewnętrzne krajów zachodnich dla których Polska była konkurencją i rynkiem zbytu oraz działania niby solidarności wspomaganej i opłacanej przez zachód.
  Niech Pan zauważy,że ludzie tacy jak śp.R.Bartoszcze,A.Lepper,Petelicki czy ksiądz Isakowicz Zaleski mówiący o dobru obywateli i państwa brani byli za oszołomów i ludzi niebezpiecznych dla Polski.
  Jedno jest pewne-istnieje olbrzymi rozdźwięk pomiędzy tym co chcą obywatele i tym co chce władza.
  Działania przed i w roku 1989 były działaniami geopolitycznymi międzynarodowej finansjery i temu niestety nie sprostał Jaruzelski ponieważ nie utożsamiał się z Polakami(oni z nim również nie) tak jak to robi np.Orban na Węgrzech!
 • @Max von Stirlitz 11:51:50
  Przeglądałem enuncjacje Sumlińskiego.
  To jeszcze młody człowiek też zmielony przez obecny system. Stąd mogą być pewne skrzywienia perspektywy.
  Odczucia - zwłaszcza osób, których "dotknął" stan wojenny, nie mogą być podstawą oceny. A ja nawet nie oceniam, a dzielę się własnymi refleksjami jednostki niejako postronnej.

  W sumie - zarówno stan wojenny, jak wybuch Solidarności itp., to tylko epizody i to nie te najbardziej tragiczne w dziejach Narodu.

  PS. Akurat ocena wspomnianego "janczara" jest zgodna z moją. Ale też rola, którą wypełnia , a o tym napisałem, jest właśnie taka. Tworzy narrację, która ma "ściemniać" i utrudniać rozumienie rzeczywistości.
 • @maro 11:54:38
  Historia nie wybacza błędów; wybacza zbrodnie.

  W jednym się zgadzamy - Jaruzelski nie sprostał wyzwaniom i odpowiedzialności, jaką przyjął na swoje bark. Okoliczności go przerosły.
  Ale to nie znaczy, że wolno tę postać oceniać z punktu widzenia poszczególnych zdarzeń.
 • utrwalacz
  chyba jednak nie chodziło o stabilizację tylko o utrwalenie reżimu namiestników sowieckich a następnie (starannie zaplanowaną i wykalkulowaną) transformacje go w obecną dyktaturę żydokomuny
  Nie był też wcale taką sierotką bidulką zmieloną przez czasy bo pchał się - dosłownie - po trupach do koryta całą mordą
 • @WandalVeni 12:00:33
  To nie takie proste.

  Można rozważać podległość sowietom - i to była władza ustanowiona przez NKWD w 1945. Tu wszelkie próby uznania racji są formą zdrady narodowej.

  Ale jest też opcja współpracy z Rosją - nawet o turańskich zasadach - gdzie rozważać można dopuszczalny zakres współpracy warunkowany korzyściami.

  Metody Jaruzelskiego, chociaż służył w LWP od chyba 1944, nie wskazują na podległość pierwszej opcji. Raczej druga. Czy przekroczył dopuszczalne granice? To może być kwestią rozważań.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:06:51
  Panie Krzysztofie

  Trupi synod nad Jaruzelskim urządzają zwolennicy uboju rytualnego. Ta żydowska swołocz nie wie co to był "czas kaleki".
  Ta hazarska dzicz nie ubroczyła wtedy krwi polskiej. O to, tylko op to maja pretensję.
 • @nikander 12:15:01
  Jednym z wątków tej notki jest też i ten.
 • Pan Krzysztof J. Wojtas 12:01:49
  .
  Pojedyncze przypadki w zyciu czlowieka determinuja jego przyszlosc.
  Kluczem jest kobieta i cyrograf , kolejnosc dowolna wedle uznania.
  Sumlinski jest prasowym przykladem tak jak Cenckiewicz czy Gontarczyk, pozornej wolnosci mysli w zydowsko-niemieckich merdio-mendiach .

  Dotarcie do zrödel by analizowac postawe Jaruzelskiego i jego otoczenia generalöw to nie jest temat do zwierzen nawet dla bardzo dociekliwych badaczy prawdy ( sic! ) historycznej .
  Niezaleznie od kwoty zleconej a pözniej honorarium autorskiego bo o tantiemach na wyspach Bahama nalezy szybko zapomniec .

  Judepolonia jest zagrozeniem smiertelnym dla Narodu Polski i Jaruzelski byl ich reprezentantem .
  Ochlapy z zydowskiego stolu dla generalicji nie stanowia .
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:12:57
  wiem że nie takie proste - tylko przyszłość Polski nie leży w rozplątywaniu zagmatwanych ścieżek kariery, zdrady, lojalności i zbrodni TW "wolskiego"
  można jego dorobek podsumować jednym równoważnikiem zdania: hańba żydokomunie, chwała bohaterom

  przegonić zmorę Jaruzela do zaświatów! Uzdrowienie Polski.

  http://c.wrzuta.pl/wi13100/94d6915f000c6aba5387a3f4/wojciech_jaruzelski.png
  precz z Jaruzelem i ubojem rytualnym
 • @Max von Stirlitz 13:05:00
  Może ma Pan rację, a może nie.
  jak Pan sam napisał - dociec źródeł teraz się nie da.
  Niemniej - mając do wyboru - wolę mimo wszystko swoją wersję; jest w niej jakiś procent nadziei, że człowiek nie jest do końca zdegenerowany.
 • @WandalVeni 13:22:46
  Generalnie - uważam, że należy zastanawiać się nad przyszłością, a nie dzielić włos przy dywagacjach o przeszłości.
  O Jaruzelskim - tylko dlatego, że nie jest to postać tak jednoznaczna jak Geremek, Kuroń, czy Michnik.

  PS. Sugeruje Pan, że na takich ludziach należy dokonać rytualnego uboju? A czy polska ziemia przyjmie ich krew? Toż to takie "użyźnianie", jak wodą królewską.
 • Pan Krzysztof J. Wojtas
  .
  P.s.
  Ja mysle , ze glöwna postacia pelniaca zaszczytna funkcje rozgrywajacego karty historii Polski ubieglego stulecia byl Ted Mazoviecki ksywa operacyjna BOSS i jego totumfacki rycerz - Drogi lodziarz Bronislav .
  Nie ma chetnych , ktörzy odwazyli by sie zajrzec do zrödel istniejacych materialöw bo jak uslyszalem :
  ---Nawet papier tego nie przyjmie .
  Ukladanka postaci jest prosta i logiczna , do zludzenia przypominajaca szklane klocki Lego w scianach Akwarium .
  Po ostatnim pochöwku Jaruzelskiego zarysowane sciany zaczynaja pod naporem wody zycia czyli prawdy trzeszczec .
  I tak to sie plecie..
  Uklony .
 • @Max von Stirlitz 14:15:06
  Wszystko wskazuje, że rolę Geremka w Polsce przejął obecnie Smolar.
 • Fakt podał 14 maja wiadomość o jego odejściu. Potem to dementowano, a redaktor naczelny gazety zapłacił posadą.
  Trzymali truchło prawie 2 tygodnie w tajemnicy bo wiedzieli, że po takim pogrzebie jaki mu zorganizowali to KNP Korwina i PiS ugraliby by jeszcze po jakieś 10 dodatkowych mandatów. Po to ta zwłoka dla tego zewłoka.
 • Pan Krzysztof J. Wojtas 14:38:28. CET
  .
  Zydzi knuli i knuja w Polsce od wieköw . Wylapanie i deratyzacja parchöw nie stanowi problemu , nawet w tak zazydzonej strukturze panstwa polskiego jakie jest obecnie .
  Zagrozeniem potwornym dla suwerennosci Narodu Polski sa szwaby i ich cicha , metodyczna ekspansja ekonomiczna .
  Ja mysle , ze jedynie Armia Polska z trepami i szwejami w generalskich otoczkach , z gwiazdkami na pagonach , moze powstrzymac ostatni rozbiör Polski , biorac zydöw , szwaböw i ruskich za morde pokazujac im :
  ---Kto tu kurwa rzadzi , bo nie wiem ?
  O amerykanskiej holocie nawet nie wspomne .
  Nie mozna ciagle rozmawiac kleczac blagajac o litosc .
  Przeciez nie chodzi juz teraz , w zaistnialej sytuacji politycznej , tylko o kase ,szmal , geld , money .
  Jak utracimy tozsamosc narodowa , to musze knajackim jezykiem dokonczyc mysl , przepraszam Waszmosci :
  ---- Polska pöjdzie sie jebac .
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:38:28
  Co do Smolara:

  "Polskie przemiany po 1989 r. to cud; zawdzięczamy go wybitnym przywódcom, jak Lech Wałęsa, Tadeusz Mazowiecki, Bronisław Geremek, Jacek Kuroń i Leszek Balcerowicz oraz "S", która popierała zmiany dokonujące się często kosztem jej członków - mówi PAP prof. Aleksander Smolar. "

  Dla jednych cud a dla innych rozpacz. Tylko po tym cytacie widać kim jest ten "gościu".
 • @Max von Stirlitz 15:17:51
  Musze się z tym zgodzić. Tylko "przewrót wojskowy" ludzi z giwerami może uratować tożsamość Polski. Cywilne paplanie jest i będzie w naszym kraju
  jedynie cywilnym paplaniem za kasę.
 • @panMarek 15:15:58
  Też to odnotowałem. Ale to nie zmienia moich odczuć.
 • Stara Baba alias Chuck Norris15:31:33
  .
  I sam widzsz , ze nie ma co sie klöcic jak pod Monte Cassino tylko radzic trzeba , by nam Polski nie ukradli .
 • @Max von Stirlitz 15:17:51
  A może wejdzie Pan do grupy tworzącej Słowiańską Akademię Cywilizacyjną?
  Najpierw trzeba mieć kadry. Bo na razie nie widzę innej drogi.
  Powstania już były.Teraz czas na określenie celów.
 • @Stara Baba 15:31:33
  A kto to wojsko wyszkoli?

  Sądzę, że zniszczenia armii polskiej wynikło także z racji chęci pozbycia się siły, która mogłaby przejąć władzę. Zwłaszcza przy poborze.
 • @Max von Stirlitz 15:39:13
  W tamtym temacie pisałem ogólnie o złym wyborze lądowania wojsk aliantów we Włoszech a nie bitwie z udziałem Polaków. (pisałem kilka razy aby dokładnie przeczytać) :-)
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:43:41
  Armia Ludowa (poborowa) zawsze jest solą w oku NWO i banksterow.
  Przecież żaden żołnierz z poboru do swoich braci i ojców bez przymusu strzelać nie będzie. Zlikwidować poborową armie a za razem wzmocnić oddziały prewencyjne jak policja itd. było zawsze głównym celem w Polsce.
 • Pan Krzysztof J. Wojtas 15:41:44
  ,
  Doceniam i rozwaze propozycje Waszmosci wejscia do SAC .
  Prosze podac jakies dane dotyczace zamierzenia i celu , najlepiej w obrebie poczty Kasyna_Leon23 .
  Intelektualny przewröt czerwcowy cywilny teorytecznie jest mozliwy , w praktyce to science-fiction .
  Niezaleznie od roku .
  Wystarczy zestawic dwie pensje : polskiego €-osla i pulkownika Armii Polskiej .
  I pozamiatane .
  Szkopy placa jak za zboze baranom z Polski by Mitteleuropa Friedricha Naumanna z 1915r dopelnila sie w 101 % .
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:05:30
  wyrzucić capa na śmietnik historii, żadne tam rytuały
  rodzina znajomi (również kręgi narodowców) - stan wojenny na hasło "Jaruzelski"
  może potrzeba czasu i dystansu do pełnej oceny... obecnie toczy się walka o symbolikę i trzeba powiedzieć wyznawcom czerwonego zbrodniarza Jaruzelskiego stanowczo, że nie był on ani sekundę mężem stanu, patriotą, bohaterem, ani kroku w tył - dla dobra Polski.

  Jednak historię trzeba zacząć odkłamywać dużo wcześniej a walczyć o przyszłość dla Polski również gdzie indziej

  Mimo to uważam, że mieszkańcy Warszawy i Polski Naród stanął na wysokości zadania, by Godnie i Należycie pożegnać Jaruzela
 • @WandalVeni 16:39:01
  A ja jestem skonfundowany porównaniem pogrzebów Geremka i Jaruzelskiego.
  odbija mi się.
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:51:30
  powinni pójść w jedno gnojowisko, szkoda że nikt ich nie posłał do troposfery już w magdalence.
  Zasłużyli na równie huczne pożegnanie, ale na Geremek-party zdaje się znalazło się również kilku śmiałków, których szanuję i pozdrawiam
 • Rehabilitacja komunistów- Jacek Kaczmarski
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ZaVQdWxqPuI#t=0
 • stan wojenny był potrzebny
  ale nie został wykorzystany do przeorganizowania kraju i jego władz,

  został stracony (stan wojenny = czas),

  rozsądni ludzie nie byli przeciw wprowadzniu stanu,
  natomiast mają za złe to, że się rozlazł w bezczynności,
  przeciekł gen Jaruzelskiemu przez palce.
 • Wróżba
  http://www.youtube.com/watch?v=aNr9aAJGzak

  Kary nie będzie dla przeciętnych drani,
  A lud ofiary złoży nadaremnie.
  Morderców będą grzebać z honorami
  Na bruku ulic nędza się wylęgnie.
 • Kolejne makabryczne odkrycia w Białymstoku. Wydobyto szczątki już ponad 190 osób
  http://ocdn.eu/images/pulscms/ZGE7MDQsMCwwLDE1ZjAsYzU3OzA2LDMyMCwxYzI_/612064c5fee578bbc164d87f7883f857.jpg

  http://wirtualnapolonia.com/2014/06/02/kolejne-makabryczne-odkrycia-w-bialymstoku-wydobyto-szczatki-juz-ponad-190-osob/#more-36241
 • ---------------------------WAŻNE !!!!!!!!!!!!!! BEZ ZWIĄZKU
  -----------SKARBÓWA KRADNIE LUDZIOM PIENIĄDZE z KONT !!!!!------

  -------POLACY kłócą się o trupa --a tu ŻYD NARÓD GRABI -------

  -MŁODYM Przedsiębiorcom -bez wyjaśnienia -bez wezwania -KRADNĄ PIENIĄDZE !!!
 • Na jednym z portali komandosów ukazała się lakoniczna informacja, iż żona generała Wojciecha Jaruzelskiego
  Na jednym z portali komandosów ukazała się lakoniczna informacja, iż żona generała Wojciecha Jaruzelskiego była córką podoficera Wehrmachtu . Uzupełniłem ją swoim komentarzem :

  Jednym ze świadków ,który o tym wiedział był kolega z plutonu Jaruzelskiego z podchorążówki z Riazania , a mianowicie późniejszy generał Leon Dubicki. Generał Jaruzelski, by pozbyć się niewygodnego świadka –swojego kolegi – za pośrednictwem WSW w Łodzi i pozostającego na ich kontakcie Naczelnego Psychiatry LWP profesora Zdzisława Rydzyńskiego występującego pod pseudonimem „Szczerbiec” z Instytutu Higieny Psychicznej WAM w Łodzi spowodował, iż u generała rozpoznano psychopatię /nieprawidłową osobowość/ uzyskując za jednym zamachem dwie korzyści . Poprzez zrobienie z generała Leona Dębickiego wariata po pierwsze podważono jego wiarygodność ; po drugie tą drogą pod pozorem choroby psychicznej zwolniono go z wojska. Pisał o tym w swoim czasie redaktor, reżyser Jerzy Morawski w tygodniku „Życie” w artykule, w dwóch częściach pt. „Tajemnice generała Leona Dubickiego”. W artykule tym nie ma jednak jeszcze wzmianki o teściu Jaruzelskiego –żołnierzu Wehrmachtu. Wiem o tym bezpośrednio od redaktora Morawskiego, który mi o tym jako koledze w zaufaniu powiedział.

  Naczelny Psychiatra LWP profesor Zdzisław Rydzyński przyjmując do swojej kliniki generała Leona Dubickiego oszukał go W czasie jego tam pobytu , udając przed nim oddanego pracy lekarza, jednocześnie za jego plecami o wszystkim co się dzieje z generałem Dubickim i o prowadzonych z nim rozmowach raportował do WSW. Przy opuszczaniu kliniki przez generała Dubickiego profesor Rydzyński czule się z nim żegnał , jednocześnie poza jego plecami przesłał do MON , a konkretnie do Wojskowej Komisji Lekarskiej w Warszawie na niego wyrok , w postaci orzeczenia psychiatrycznego robiący z niego wariata, co dyskwalifikowało go z wojska. O wszystkim na bieżąco wiedział generał Jaruzelski. Zresztą całe przedsięwzięcie związane z generałem Dubickim było realizowane przez Naczelnego Psychiatrę LWP Zdzisława Rydzyńskiego za pośrednictwem WSW, które nim tajnie kierowało jako agentem o pseudonimie „Szczerbiec”.

  Po podstępnym zwolnieniu go z wojska generał Leon Dubicki poddał się niezależnemu badaniu u znanego psychologa od badań nad osobowością człowieka., profesora Janusza Rejkowskiego, który nie stwierdził u niego psychopatii rozpoznanej przez agenta „Szczerbiec”, lecz to niczego nie zmieniło . Nie przywrócono go do służby w wojsku . Zdesperowany generał Leon Dubicki w stanie wojennym wyjechał do Niemiec. Po wyjeździe w stanie wojennym do Niemiec generał Dubicki został zamordowany poprzez swoją kochankę podstawioną mu tam przez służby specjalne.

  Generał Wojciech Jaruzelski poza przekazaniem nas w 1989 r w łapska międzynarodowej lichwy, czego opłakane skutki widzimy z każdym następnym dniem coraz to gorsze ma –jak widać- jeszcze wiele innych spraw na swoim sumieniu, w tym bardzo ważną i dotąd nie wyjaśnioną przez system sprawiedliwości , a wręcz przez ten system kamuflowaną i ukrywaną kwestię łamania praw człowieka w Polsce poprzez wykorzystania psychiatrii wojskowej w Polsce do celów pozaprawnych, pozamedycznych z krzywdą dla wielu osób. Wśród poszkodowanych poza wspomnianym wyżej generałem Leonem Dubickim jest wiele jeszcze innych osób jak na przykład ppłk. pilot, adwokat z Warszawy Zdzisław Konarzewski i ja.
 • @interesariusz z PL 17:25:28
  Moje zdanie jest podobne
 • @Witkacy 17:43:14
  Nie trzeba być prorokiem, aby to przewidzieć.
 • @detektywmjarzynski 20:53:23
  Doceniam Pana uwagi pojawiające się w necie.
  Jednak tutaj, z racji osobistego zaangażowanie, Pana narracja jest jednostronna.

  Odrębną kwestią jest, że próbuję dokonać własnej oceny tej postaci jako tego, który przyjął odpowiedzialność za Polskę.
  To nie jest pozytywna ocena, ale też i warunki działania były trudne.

  Nie wypada zaś łączyć w jeden tok spraw z różnych poziomów oddziaływania na społeczeństwo.
  Takiego stanowiska nie akceptuję.
 • Generałowi Jaruzelskiemu Żydzi zarzucają rok 1986 r. i czystki w wojsku. To nie prawda.
  Generał Jaruzelski usuwając z wojska wyszkolonych w Polsce Żydów osłabił system obronności w Polsce. Prawdopodobnie działał na zlecenie, ponieważ ustawieni w Polsce żydowscy wojskowi sami , ani przez moment nie zdecydowaliby się na wyjazd na pierwszą wówczas linię ognia do Izraela. Mieli w Polsce za dobrze , by ryzykować swoje życie w walce z Arabami. Paradoksalnie rzecz biorąc Jaruzelski pomógł dozbroić izraelską armię w przeszkolona za nasze polskie pieniądze żydowską kadrę wojskową. On musiał wiedzieć o co chodzi. Przypisywanie mu z tego tytułu zasług to pomyłka. Na marginesie -jako byłego wojskowego- bardzo mnie zabolało jak w jednym z programów prowadzonych przez znaną wszystkim Monikę Olejnik Jaruzelski "rżnął głupa" i kajał się przed nią za swój rzekomy antysemityzm, którego co wyżej wykazałem tak naprawdę nie było. Jak on wtedy przepraszał tę Monikę Olejnik i Żydów za to co zrobił, a de facto nie zrobił. Biorąc udział w programie propagandowym opartym na iluzji/matrixie oraz przyznając się do winy , której nie popełnił on już wtedy całkowicie przepadł w moich oczach. Rzygać mi się chciało jak ten żałosny program oglądnąłem z Jaruzelskim w roli głównej. Niestety nie jestem teraz w stanie podać linku do tego programu, lecz z uwagi na zawartość do dzisiaj mam go na żywo przed oczami. Jaruzelski niestety , to nie Gomułka , który w swoim czasie prosto z mostu powiedział prawdę o zagrożeniach dla Polski ze strony międzynarodowego syjonizmu . Oto ten film , który wystawia Gomułce jako Polakowi jak najwyższe notowania :

  https://www.youtube.com/watch?v=HIXJBBnzd0E


  W jednym Gomułka się pomylił i to grubo, a mianowicie twierdząc na 4:30, iż nacjonaliści żydowscy /syjoniści/ wcześniej , czy później opuszczą nasz kraj. Jak widać z autopsji oni ani przez moment nie mieli zamiaru opuszczenia naszego kraju. Oni go po prostu po rozmowach okrągłostołowych w 1989 r. w sposób bandycki całkowicie przejęli i podporządkowali. Z czym mamy do czynienia do dzisiaj. Żydowskie roszady typu : odejście Palikota i wejście w tę lukę Janusza Korwina Mike vel Ozjasza Goldberga przecież niczego nie zmienią. Mam wielki żal do swoich rodaków, iż tych prostych żydowskich politycznych machinacji nie rozumieją i za każdym razem dają się na nie nabierać. Dodatkowo umożliwiając swoim dzieciom , by wspierały te popieprzone żydowskie fanaberie polityczne działając w Kongresie Nowej Prawicy.

  Polecam poniższy artykuł, z którym się zgadzam :

  O Jaruzelskim Dariusz Benedykt Ciesielski i Sławomir Andrzej Zakrzewski

  Znów polityczni mąciciele ganią, lub chwalą generała za wprowadzenie stanu wojennego.

  Trzeba wyraźnie wyartykułować i podkreślić, że generał Wojciech Jaruzelski
  wobec narodu polskiego jest winny dopuszczenia się zbrodni zdrady stanu
  i ni...
  Czytaj dalej...
 • @detektywmjarzynski 08:52:17
  O Jaruzelskim Dariusz Benedykt Ciesielski i Sławomir Andrzej Zakrzewski
  30 maja 2014

  Znów polityczni mąciciele ganią, lub chwalą generała za wprowadzenie stanu wojennego.

  Trzeba wyraźnie wyartykułować i podkreślić, że generał Wojciech Jaruzelski
  wobec narodu polskiego jest winny dopuszczenia się zbrodni zdrady stanu
  i nie polega ona na wprowadzeniu stanu wojennego.

  Stan wojenny nie skończył się w 1983 roku. Kończył się stopniowo. W 1983 zmienił charakter na bardziej cywilną formę. W 1985 nastąpił przełom. Został prawie zniesiony w roku 1989, a całkowicie dopiero w 1990 roku.

  Generał Jaruzelski wziął w 1981 roku pełną odpowiedzialność za przyszłe wydarzenia. Miał pełnię władzy, możliwości zorganizowania polskiego państwa, by bezpieczne i stabilne przekazać Polakom.

  Generał miał wiedzę o siłach, które doprowadziły do powstania „Solidarności” i o jej liderach. Zapewne wiedział, że Niemcy nie przegrały wojny, mają być scalone i są istotnym elementem realizowanej od 1945 roku koncepcji Europy według projektu W. Churchilla i J. Retingera.

  Asystował przemianom, gdy po zamordowaniu księdza Popiełuszki ludzie Kiszczaka wypierali z resortów siłowych ludzi z afery "Żelazo". To poważne przesunięcie w możliwościach oddziaływania obcych stref wpływu zbudowano na śmierci jednego człowieka.

  Jest rok 1985. Wszystko jest prawie gotowe. Jaruzelski spotyka się wielokrotnie z żydostwem i masonerią. Prócz zewnętrznej informacyjnej radiowej ingerencji w Polsce instaluje się i przygotowuje do zainstalowania wiele obcych agencji. Te zagraniczne stacje radiowe w języku polskim działały tylko tak długo dopóki ich interesy nie zostały zaspokojone, lub były zaspokajane w inny sposób. (BBC 1939-2005, Głos Ameryki 1942-2004, Radio Wolna Europa 1950-1994)

  Warto zauważyć, że już w roku 1977 z braterskimi środowiskami we Francji komunikuje się Stanisław Michalkiewicz i przywozi pieniądze na potrzeby ROPCiO, który wraz z KOR-em animował powstanie i rozwój „Solidarności”. Redaktor Michalkiewicz w latach 1983-1989 współpracuje już z Januszem Korwinem Mikke tworząc podwaliny pod opozycyjny nurt, którego celem będzie takie oddziaływanie na patriotyczną opozycję, aby w ograbianiu Polaków, na polu gospodarczym i finansowym, współdziałała z głównym politycznym nurtem.

  W roku 1989 generał, przy "błogosławieństwie" Stolicy Apostolskiej doprowadza do rozmów, w których zostają przydzielone okupacyjne strefy gospodarcze, własnościowe i polityczne. Zostaje określony funkcjonalny kształt okupacyjnego systemu. Zaplanowana jest struktura głównego nurtu, jak i koncesjonowanej opozycji. Przy stole rozmów i rozdań były obecne trzy główne grupy:
  - Przedstawiciele hierarchii kościoła katolickiego
  - Przedstawiciele dotychczasowej władzy.
  - W imieniu narodu i zamiast przedstawicieli narodu, przedstawiciele „Solidarności”.
  Cechą wspólną wszystkich tych grup był kosmopolityzm, antynarodowe – antypolskie poglądy.

  Po tym, gdy element KOR-owski został równomiernie rozprowadzony od lewa do prawa sceny politycznej i generał z zadowoleniem przyjął destrukcyjne dla państwa, a betonujące układ po przewrocie, rządy T. Mazowieckiego, chciał zamknąć rozdział i berło przekazać w ręce proniemieckiego Czesława Kiszczaka. Zmuszono go, by jeszcze przez chwilę przypatrywał się jak w Polsce instalowały się żydowska Fundacja Batorego-Sorosa i hojnie sponsorowana przez Kongres Polonii Amerykańskiej Gazeta Wyborcza. Wojciech Jaruzelski w 1990 roku przekazawszy wszelkie ośrodki władzy, miejscowym złodziejom i nie-Polakom zakończył stan wojenny i abdykował.

  Czy generał Jaruzelski czegokolwiek, żałuje? Chyba nie. Zdaje się być zadowolony ze zrealizowanego zadania, a nawet z jego kontynuacji.
  Po przegranym referendum, 13 grudnia 2003 roku powiedział, że gdyby nie stan wojenny z 13 grudnia 1981, nie byłoby 13 grudnia 2002 w Kopenhadze. Przez analogię domyślamy się, że jest równie, a może jeszcze bardziej zadowolony z 13 grudnia 2007 w Lizbonie i 10 października 2009 w Warszawie.

  Dlatego, nie oskarżamy generała Wojciecha Jaruzelskiego o wprowadzenie stanu wojennego, ale o sposób jego zakończenia – to jest, o dopuszczenie „legalnej”, swobodnej działalności na terenie Polski obcych agencji, dopuszczenie antypolskiej władzy okupacyjnej, likwidację struktur polskiego państwa, likwidację wojska, zniszczenie polskiej wsi, totalnej grabieży polskiego przemysłu i majątku narodowego.
 • @Krzysztof J. Wojtas 03:26:27
  Panie Krzysztofie !

  Jeżeli już coś robię, to robię to profesjonalnie . Moje poharatane życie nauczyło mnie tego. Gdybym , w tym co robię kierował się uczuciami, osobistymi sympatiami lub animozjami, to dawno, by mnie już nie było na tym świecie. W przypadku dziennikarstwa, tak sama zresztą jak pracy w kontrwywiadzie wojskowym, gdzie służyłem, czy też pracy detektywa /jestem właścicielem firmy detektywistycznej/ zawsze kieruje się dwoma zasadami : po pierwsze - sprawdzam wiarygodność źródła informacji ; po drugie - sprawdzam wiarygodność i prawdziwość samej informacji. Jak dotychczas ten system mnie nie zawiódł . Nauczyłem się tego będąc w ekstremalnej sytuacji i prowadząc sam bez adwokata sprawy przeciwko moim oprawcom. Wygrywałem nawet rewizje w NSA. Naturalnie mój kolega adwokat to firmował, ponieważ na tym poziomie prowadzenia spraw jest wymóg adwokacki. Stronniczość się suma summarum się nie opłaci. Stronniczość to działanie oparte na kłamstwie i oszustwie. Wcześniej , czy później wyjdzie szydło z worka. Pozdrawiam Michał Jarzyński

  PS. Odpowiadając Panu zrobiłem dla Pana wyjątek, ponieważ uznałem , iż jest Pan tego wart. Z reguły nie odpowiadam na internetowe połajanki, w tym przede wszystkim z braku czasu. Gdybym chciał być wobec wszystkich mnie atakujących grzeczny i im odpowiadał to nie robił bym tego co robię. Jeszcze raz dziękuje . Jestem zdania , iż wątpliwości trzeba wyjaśniać, lecz nie w każdym przypadku.
 • @detektywmjarzynski 09:22:10
  Odpowiem Panu tak.

  Dla mnie, także po przeczytaniu Pana ustaleń, w dalszym ciągu sytuacja jest niejasna.
  Pewne decyzje mogą mieć inne podłoże.
  Pisze Pan np. o przejmowaniu pewnych stanowisk przez "wojskówkę" po śmierci Popiełuszki. Też na to zwróciłem (pobieżnie) uwagę, ale w zupełnie innym kontekście.
  Na jakiej podstawie można twierdzić, że "afera "żelazo"" - to czynnik pro-polski?, albo czyniony w takich intencjach? Kiedyś było sporo informacji na ten temat.

  W sumie. Konieczne byłoby prześledzenie powiązań służb z okresu całego PRL. Inaczej - są to tylko domniemania.

  Druga sprawa. Istnieje coś takiego, jak poczucie odpowiedzialności. Ono pojawia się u ludzi nie do końca zdegenerowanych. Jaruzelski do końca trzymał się swoich ustaleń i nie ulegał wpływom "korzystnych rozwiązań". Możne na tej podstawie sądzić, że także przy pełnieniu swej roli - też kierował się podobnymi standardami.

  Moim zdaniem - można mu zarzucić, że jako przywódca, nawet przy pozytywnych założeniach, nie spełnił pozytywnej roli dla Polski pozwalając na umiszczeniu ludzi KOR-u w newralgicznych struktur państwa.

  Jest tylko pytaniem: czy to były działania świadome, czy też wymuszone okolicznościami, naciskami a przede wszystkim brakiem sił i wizji rozwoju sytuacji?

  Dopiero na tym tle można rozważać, czy przypadkiem te środowiska (korowskie), nie chcą świadomie zniszczyć obrazu tej postaci, na zasadzie zemsty za utrudnienia w procesie. Ci ludzie nigdy nie wybaczają. Nawet przy deklaracji Michnika ("odpiepszcie się od generała").

  Mnie zadziwia zajadłość środowisk rzekomo narodowych - bo mściwość nigdy nie jest związana z polskością.

  Tyle uwag.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:49:38
  http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/fakt-i-newsweek-na-godzine-usmiercily-gen-jaruzelskiego
 • @Krzysztof J. Wojtas córka wehrmachtowca ma być pochowana obok żydomatrioszki na Powązkach!!! To profanacja!!!
  To profanacja Polskiej Nekropolii !!!Przypomnijmy, co o Barbarze Margulis ksywa "Jaruzelskiej" mówił dr Lech Kowalski, biograf Jaruzelskiego:

  Tematu pani Barbary Jaruzelskiej za bardzo nie chciałbym rozwijać, bo jest to bardzo niebezpieczna sprawa - rozwijanie wątku rodziny i koneksji pani Barbary Jaruzelskiej. To jest córka byłego podoficera Wehrmachtu, który zginął na froncie wschodnim. Stąd jej miłość do języka niemieckiego, bo ona jest germanistką z wykształcenia, zrobiła doktorat na Uniwersytecie Warszawskim i wykładała germanistykę.

  (…) nie chcę rozwijać wątków pani Jaruzelskiej, bo one są bardzo niebezpieczne (…) Nie dysponujemy jeszcze na tyle dokumentami i dowodami, które gdyby okazały się prawdą, to myślę, że to byłby bestseller wydawniczy z życia pani Barbary Jaruzelskiej, w momencie, kiedy została żoną Wojciecha Jaruzelskiego.

  — mówił enigmatycznie dr Kowalski na spotkaniu promującym jego książkę „Jaruzelski Generał ze skazą”.

  Jednak w rozmowie z tygodnikiem „Do Rzeczy” biograf Jaruzelskiego uchyla rąbka tajemnicy Jaruzelskiej:

  W moim posiadaniu jest relacja Adama (Arona) Heinsteina, z której wynika, że Barbara Jaruzelska jest córką podoficera Wehrmachtu. Żona Heinsteina utrzymywała, że w czasie okupacji Barbara Jaruzelska uczęszczała do zgermanizowanej wówczas szkoły Vetterów w mundurku Bund Deutscher Mädel, czyli żeńskiego odpowiednika Hitlerjugend. Heinstein do czasu antysemickich czystek był jednym z najbliższych przyjaciół Jaruzelskiego. Niestety, również dokumenty Jaruzelskiej zostały metodycznie wyczyszczone. Sprawa ta wymaga zatem jeszcze bardziej dogłębnej kwerendy. (…)
 • @Kula Lis 62 13:57:19
  Ja nie mam uprzedzeń czy to względem Niemców, Rosjan, czy Żydów.
  Dla mnie liczą się wartości, jakie dana osoba wyznaje i stosuje.
  Odnośnie Jaruzelskiej; w Wehrmachcie służyli także przyzwoici ludzie. To była armia z poboru.
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:06:42
  NIHIL NOVI SUB SOLE. Żydokomuna przejęła po Gestapo/SS, etc.. jej konfidentów. No to co w tym dziwnego, że żydokomuch i matrioszka Margulis ksywa dla zidiociałych POlaków "Jaruzelski" będący konfidentem Informacji Wojskowej, przejął po Niemcach ich Frau z babskiego HJ, tym bardziej, że prawdopodobnie była to przystojna Frau. Mam nadzieję, że jeszcze przyjdą czasy, gdy oczyścimy Narodowy Panteon z najgorszej komunistycznej padliny. Lub, przynajmniej, do jej nagrobków dodamy solidne tablice, informujące potomnych kim byli i co nam zrobili - każdy z nich. Cały aparat władzy w Polsce jest okupacyjny. Marszałek J. Piłsudski unieszkodliwił dawne zaborcze agentury drogą zamachu stanu. Obecny wywodzi się z żydokomunistycznych organizacji wywrotowych oraz rozmaitych sprzedawczyków, kapusiów takich bandyckich organizacji jak SS, Gestapo, Wervolfu czy Smierszy, NKWD. To jest rdzeń, serce systemu. Wszystkie ubeckie dynastie zaczynają się od SS, Gestapo, Wervolfu, folksdojczy lub sowieckich mordowni, więc nie ma możliwości, żeby miały coś wspólnego z Polską.
 • @Kula Lis 62 17:23:45
  Też jestem zdania (jak Cat - Mackiewicz), ze trzeba wyrżnąć 10 000 swołoczy. A jak ich by tylu nie było - to dobrać z uczciwych. Liczba ma się zgadzać.
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:19:06 no to mamy te same zdanie. Pzdr!
  Nawet 2 lata więzienia za protesty na pogrzebie (żydobolszewickiej matrioszki, zbrodniarza i bandyty z Smierszy/NKWD/IW Margulisa) Jaruzelskiego?! Prokuratura ściga manifestujących…(Patriotów Polaków)

  Warszawska prokuratura rejonowa wszczęła śledztwo przeciwko manifestującym podczas pogrzebu gen. Wojciecha Jaruzelskiego. Przypomnijmy - uroczystości odbyły się w miniony piątek na Powązkach Wojskowych, z olbrzymimi honorami.

  Uroczystościom towarzyszyły liczne protesty sprzeciwiające się składaniu hołdów komunistycznemu zbrodniarzowi. Protestującym oskarżonym grozi nawet do dwóch lat więzienia!

  Obecnie analizowane są nagrania policji, dopiero po czynnościach sprawdzających, kto i w jaki sposób protestował będzie możliwe postawienie tym osobom zarzutów. Oskarżona jest obecnie tylko jedna osoba, ale to dopiero początek działań śledczych.

  Prokuratura rozpoczęła działania na podstawie artykułu kodeksu karnego : „kto złośliwie przeszkadza pogrzebowi, uroczystościom lub obrzędom żałobnym” podlega karze do dwóch lat więzienia.”
 • @nana 15:08:37
  Oj dziwna Pani jest.
  Najważniejszą sprawą jest obecność w sieci i możliwość prezentacji odmiennych poglądów.
  A Pani chce wszystko metodą zamordyzmu; to nie jest polska droga.
  Rzeczpospolita to możliwość prezentacji wielu opcji - i likwidowanie zdecydowanych wrogów. Tym przewyższaliśmy kulturowo Europę; ta "zachodnia" to mogła nam co najwyżej buty czyścić.

  Gdybym ja sobie nie pił z tej całej zgrai - to nie atakowaliby mnie tak zajadle. Dlatego - to ja nimi gardzę i to widać, słychać i czuć.
  A ci najmniej kumaci są u mnie zbanowani. Reszta - ma krytykować kulturalnie. I o to tu chodzi.

  W sumie. Podchodzi Pani do problemu z emocjonalną zaciekłością kobiety. Nie ma Pan mężczyzny, który by stonował te emocje?
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:40:27 do @nana:
  //Oj dziwna Pani jest......//

  Delikatnie ujęte...dziwna bo hmm 'z jajami' jak sama napisała ta osoba
  a to co tu napisała o innych iż 'Wolność to nie samowola i brak
  poszanowania granic' to widać że bardzo pasuje do niej...jej postępowania!

  //W sumie. Podchodzi Pani do problemu z emocjonalną zaciekłością kobiety. Nie ma Pan mężczyzny, który by stonował te emocje?..//

  Wojownicza jak wiekszość wojowników...czyli 'z jajami' i berdzo dobre pytanie do pana :))


  //A Pani chce wszystko metodą zamordyzmu; to nie jest polska droga.//

  Otóż to - nie tędy droga!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930