Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
962 posty 15786 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Sanatorium od jędzowatości

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Uff... Udało mi się w końcu wyekspediować Panią Małżonkę do sanatorium.

 Cóż. Wiek ma swoje prawa i lepiej zapobiegać niż leczyć.

Ponieważ zaś moja Pani Małżonka co i rusz uskarżała się na jakieś dolegliwości, to wybrane zostały te rokujące najbardziej na rozwój i z takim ukierunkowaniem wybrane zostało sanatorium.
Trudny proces, który pilotowałem od wiosny, bo kobiety są bardzo przywiązane do domu. Wysunięcie nosa poza drzwi i to na teren nieznany, a gdzie jeszcze trzeba będzie się podporządkować rygorom leczniczym i do tego nie da się "ciosać kołków na głowie" (chociaż zdarzają się Panie, które jadą po to, aby innym podokuczać), to skrajnie trudne obciążenie dla damskiej psychiki.
 
Tak więc wszyscy powinni doceniać moje poświęcenie i determinację, aby proces doprowadzić do końca.
Ostatnie dni, to już wręcz katastrofalne wyżywanie się na mojej skromnej i pełnej poświęcenia osobie. Wszystko, co tylko robiłem, podlegało aktywnej i bezkompromisowej krytyce.
Przetrwałem, bo rozumiem, że ta forma jest odreagowywaniem na 2 tygodniowy zakaz krytyki.
 
Niemniej zacząłem się zastanawiać, czy jednak sanatorium zostało właściwie wybrane. Może jednak powinna tam być leczona jędzowatość.
 
Czy ktoś zna takie sanatorium? Jestem skłonny sfinansować nawet jeszcze jeden pobyt tam rzeczonej. I jestem przekonany, że takie sanatorium miałoby duże obłożenie. Może jakiś rezydent, zamiast głodować, zająłby się organizacją, co byłoby korzystne dla całego społeczeństwa. Już stawiam wniosek, że wyjazdy tamże powinny być obligatoryjne z opcją doprowadzenia.

KOMENTARZE

 • Pan Wojtas
  w końcu zazna trochę wolności, winszuję, winszuję :)))

  Jakieś konkretne plany czy znowu będę widywał Pańskie auto na Nowogrodzkiej? :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:53:09
  Mam co robić, a w międzyczasie może gdzieś sobie popłynę.
  Zatoka Biskajska? Karaiby? Jak nie to Seszele...
 • Panie Wojtas!
  .
  niech Pan odgrzybi połowicę! ... będzie o wiele pogodniejsza!... nie pozna jej Pan! ... :)))))))
 • Moją połowicę łatwo wyekspediować w różne miejsca, lubi to
  Jest to jednak związane z kilkoma ciężkimi dniami. Pierwszy to przeddzień wyjazdu, gdy się pakuje. Najlepiej się na oczy nie pokazywać. Kolejne to kilka dni po powrocie, wraca z taką energią, że widzi wszelkie niedoskonałości w domu, a te, które są doskonałe to z pewnością są stare i należałoby je zmienić.
 • @RAM 15:21:39
  A jak się to robi?
  Próbował Pan na swojej?
 • @Zawisza Niebieski 15:30:03
  taka wersja też powinna byc leczona. Obligatoryjnie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:49:05
  .
  działa jak cholera! ...:))) ... człowiek, po pierwsze może wyleczyć się ze wszystkich chorób, nawet tych chronicznych, ciężkich czy rzekomo nieuleczalnych! ... po drugie staje się optymistyczny i życzliwy względem świata...

  sprawdzone! ... polecam mój ostatni post! ... odgrzybić się i odrobaczyć!

  ale "medycyny" trzeba się zaprzeć, Panie Wojtas! ... nie łykać żadnych piguł i nie widywać absolutnie konowałów! ... to jest pierwszy warunek by uporządkować własny organizm, potem są dalsze... :)))
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:49:56
  Wydaje mi się, że to tylko odpowiednie rozpracowanie strategii. A mam wprawę, bo wyjeżdża kilka razy w roku. Wiadomo, że przed wyjazdem należy znaleźć sobie miejsce z dala od miejsca pakowania :) Np. zamknięty w gabinecie z bardzo pilną robotą.
  Po powrocie też opcja przeczekania, sprawy niezbędne należy zrobić, bo oczywiście nie raz ma rację, pozostałe delikatnie i argumentami wyjaśnić, że "nida się". Czasami zrobić któryś z pomysłów i na przykładzie udowodnić, że był to zły pomysł. Tak było ze ścianką z płytek gipsowych udających ścianę kamienną. Po zrobieniu pokazałem ile zakamarków na kurz. Teraz kochanie nie tylko podłogi trzeba będzie odkurzać :)

  Najciekawszym elementem jest kuchnia. Wiadomo, że po tygodniu, dwóch gospodarowania przez mężczyznę kuchnia dość daleko odbiega od standardów kobiecych. Kiedyś się starałem, wkładałem wysiłek, by doprowadzić do stanu akceptacji. Ani razu się nie udało. I tak pierwsza jej czynność po powrocie, to sprzątanie kuchni. Dziś zostawiam na akceptowalnym standardzie męskim i gdy ma uwagi z rozbrajającą szczerością stwierdzam, i tak nie mam szans by doprowadzić do twoich standardów, więc po co dwa razy tę samą robotę robić :)

  Ale gratuluję statusu słomianego wdowca :) U mnie to raczej ja wybieram się na dłuższą nieobecność w domu, ale do tego to jeszcze trochę czasu. To też status całkiem obiecujący :).
 • @RAM 16:03:02
  Niestety - nie da się - mam medyka w rodzinie.
  A jak uporządkować własny organizm?
  Ja stosuję terapię na bazie cytryńca. Niezłe wyniki.

  PS. Odrobaczyć, czy odsobaczyć?
 • @Zawisza Niebieski 16:12:38
  " U mnie to raczej ja wybieram się na dłuższą nieobecność w domu, ale do tego to jeszcze trochę czasu."
  To kiedy się szykować na stypę?
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:18:12
  .
  odrobaczyć się, należy! ... odgrzybić i odrobaczyć! ... a konowałów nie słuchać, nawet gdy są w rodzinie bo głupie toto i nadęte! ... :)))))
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:20:26
  Spokojnie, na stypę to wyznaczyłem sobie lata 50 XXI w. Pojadę, powłóczę się po naszym pięknym kraju, zarobię kilka groszy i wrócę. Jeszcze nie raz panu nieodporność na bzdury plecione przez reżimowe media wykażę :).

  Niech Pan popatrzy na to, politruki Kurskiego ogłosiły na łamach TVPiS, że jedna z działaczek rezydentów Katarzyna Pikulska jeździła na wycieczki m.in. Kurdystanu. A prawdą jest, że na wycieczkach tych tak się zabawiała:
  http://www.sokzburaka.pl/show-mem/facebook-post/1452015088365848_2082714131962604

  Dno i kupa mułu, to dla reżimowej TVPiS i pieska Kaczyńskich ("ból-teriera") nieosiągalne wyżyny moralności. Tylko co powiedzieć o tych, co się na taką prymitywną propagandę, że np. strajki są sterowane przez wrogie siły łapią?

  Ech, panie Krzysztofie, panie Krzysztofie, obaj żyliśmy w PRL, nie nauczył się pan czytać między wierszami propagandy głoszonej przez idiotów? Jeśli człowiek z prawomocnymi wyrokami za kłamstwa głosi panu "prawdę objawioną", to nie włącza się panu czerwona lampka?
 • @RAM 18:36:54
  Panie RAM, czy naprawdę tak bardzo pan upadł, żeby kasować komentarze, cenzury się chwytać. Gdy pana zbanowano na NEON poparłem pana, myśląc, człowiek zna włoski, może coś ciekawego nam z tamtejszych kręgów ściągnie, a kim się pan okazał? Człowiekiem, co tchórzliwie się za cenzurą chowa?
 • Panowie! Wreszcie znalezlismy wspolny, zgodliwy temat.
  Swojej sytuacji nie opisuje, wypisz, wymaluj jak powyzej.
 • @Zawisza Niebieski 19:42:55
  :)))))

  "poparłem pana, myśląc, człowiek zna włoski, może coś ciekawego nam z tamtejszych kręgów ściągnie" ... a nie sciągam, Niebieski???

  co ma piernik do wiatraka? ...

  widzi Pan, ja nie znoszę komuchów! ... zabrałeś się Pan za bronienie Pieronka, to zbanowałem!

  nie mam czasu na głupie dyskusje, więc jedyne co mi zostaje to WON! ... :)))) ...na moim blogu trzeba być ostrożnym! .. :)))
 • @RAM 20:27:25
  Widzi pan, pięknie pan szufladkuje. "Komuch", no to powiem panu, że jednym z większych komuchów dziś jest Kaczyński, on i PiS działa dokładnie zgodnie ze wzorcami bolszewików, a wcześniej kościoła walczącego z reformacją "diabeł cię opętał", "jesteś wrogiem Kościoła"... Też go pan zbanuj.

  Z tej wypowiedzi wynika, że na pana blogu można się wypowiadać tylko zgodnie z pana ideą. W czasach rozwiniętego bolszewizmu, też wolno było się wypowiadać tak jak głosił prelegent i wola jedynej umiłowanej partii PZPR. No to gratuluję, jest pan "komuchem" czystej wody, który mówi, że nie znosi komuchów, czyli takich sam jak pan.

  Dyskusja polega na sporze argumentów a nie na przyjmowaniu co prelegent głosi. O to właśnie walczyliśmy obalając socjalizm, strajkując, śpiąc na styropianie. O wolność słowa, o wolność wypowiedzi. Pan został w poprzedniej epoce.

  Gdy w latach 40 wysyłano na wieś politruków, nie matura a chęć szczera..., co mieli "nawracać" ludność na bolszewizm, też tych, co mieli odmienne zdanie starano się banować, często przy pomocy kulki w głowę. Bo odpowiedzieć na zadane logiczne pytanie, obronić swej tezy nie potrafili, przekraczała ich zdolności intelektualne. Ta mentalność w panu tkwi. Albo się zgadzasz, na to co ja głoszę albo won. No ozdobi pan to pięknymi słówkami "nie mam czasu...".

  Dyskusja ta nie jest głupia, a raczej przekraczająca pana możliwości intelektualne. Albo mam odwagę obronić swoje tezy, tak jak to robię ja, u mnie każdy się może wypowiedzieć. Albo tchórzliwie zbanuję wszystkich, co mi mogą moje argumenty podważyć, bo nie odważę się ich bronić. Albo jest pan człowiekiem wiarygodnym, albo zwykłym politrukiem - Wybór należy do pana.
 • @Zawisza Niebieski 21:23:35
  .
  Panie Niebieski, ja żadnych komuchów nie promuję, ani tych z PO, ani tych z PiSu!

  gdybym miał kogoś promować, to od dawna siedziałbym w Polsce i robił karierę...

  mój blog jest pomyślany tak, by ten kto go czyta nauczył się myśleć w sposób niezależny od nikogo! ... a uczenie się samodzielnego myślenia wymaga dyscypliny intelektualnej, która niestety zmusza do kategorycznego odrzucania tego, co pozbawione jest jakiejkowiek wartości!

  to nie moja wina, że Pan bredzi, Panie Niebieski, o dyktaturze w Polsce, słusznosci opinii Pieronka czy o Turbosłowianach!! ... :))))

  bezmyślne kłapanie szczęką nie u wszystkich procentuje! ... u mnie nie!

  niech się Pan nie obraża! .... :)))) pozdrawiam!
 • @RAM 21:46:13
  Nie panie RAM, pana blog nie jest pomyślany by wypowiadali się ludzie myślący, bo ci mają różne argumenty, różne myślenie, różną ocenę polityki. Potrafią swoje argumenty bronić, szanować swą różność.

  Pana blog jest pomyślany dla ludzi co myślą tak jak pan, jakakolwiek odchyłka od pana myślenia nie jest akceptowana. To postawa politruka z czasów kolektywizacji wsi. Człowiek myślący stawiając tezę po pierwsze najpierw sam próbuje ją obalić, a jeśli nie znajduje argumentów na jej obalenie poddaje ją pod dyskusję z osobami do których skierował swój tekst. Pan jest święcie przekonany, że to co pan napisał jest prawdą objawioną przez jedynego człowieka "myślącego", a każdy, kto przedstawi kontrargumenty jest bezmyślnym, czy jak wcześniej pan określił jest komuchem.

  Póki rozmowa jest na poziomie, ja się nie obrażam. Nie jedną książkę naukowca przeczytałem, widziałem ich skromność, gdy stawiali tezy. Piękne słowa powiedział Kartezjusz, "wiem, że nic nie wiem".

  Swoje tezy należy poddać pod dyskusję, rozważyć, co ludzie o tym powiedzą, oczywiście, jeśli się uzna, że dane forum nie jest godne moich myśli, to się jemu tych myśli nie przekazuje. Ale jeśli się zdecydowało jakiemuś forum te myśli przedstawić, to nie wybiera się tylko tych, co się ze mną zgadzają, co pan czyni. To jest czysta pogarda dla ludzi myślących. To jest ta różnica między człowiekiem myślącym a człowiekiem głoszącym swoje tezy i oczekującym na oklaski, popatrzcie jaki to ja jestem mądry. Pan poszukuje nie ludzi myślących, a takich, by pana zdanie bezmyślnie przyjęli. Dlatego radzę więcej skromności, nie tylko pan jest jedynym na świecie myślącym człowiekiem.

  Czy w Polsce jest dyktatura, na razie nie, ale jest próba jej wprowadzenia. Jeśli prezydent wybrany przez naród, ma słuchać się zwykłego posła, jeśli sądy, prokuratura ma być poddana woli polityka to mamy do czynienia z próbą wprowadzenia dyktatury.

  Turbosłowianie, piękne pojęcie, z pewnością nie widział pan moich dyskusji z turbosłowianami, choćby na blogu u pana Białczyńskiego, bo jeśli by pan je widział, to z pewnością by pan tych słów nie napisał.

  Po prostu nie rozumie pan terminu "turbosłowianie", a tylko rzuca pan go, jak wcześniej termin "komuch", bez chwili refleksji, bez przemyślenia. Kolejny dowód na brak myślenia.

  Ja nie opowiadam o wielkiej Lechii, o Sarmatach, o królach lechickich, o zwycięstwach Słowian nad Aleksandrem Wielkim i innymi wodzami starożytności. Archeolodzy, genetycy, których wykładów słucham, z których wiedzy korzystam nie są turbosłowianinami, ale ludzie pozbawieni myślenia i wiedzy nadal chcą wierzyć, że Polskę dało nam chrześcijaństwo. Mam nadzieję, że niedługo zbiorę materiały na kilka tekstów o początkach naszego państwa, na razie rozmawiam, jeżdżę w ramach krótkich urlopów, robię zdjęcia, szukam materiałów, by opowiedzieć o tym, co jest najbliższe aktualnemu stanowi wiedzy.

  Widzi pan, daleko panu do człowieka myślącego niezależnie, mającego odwagę przedstawić swe myśli przedstawić i poddać je ocenie. Tacy ludzie właśnie korzystają z bana (cenzury), co swym czynem pan udowodnił.
 • @Zawisza Niebieski 22:50:51
  .
  w tym sęk Niebieski, że prawda jest TYLKO JEDNA! ... i z tego względu nie może podlegać żadnym dyskusjom ani głosowaniom!

  Pan, Niebieski należy do cholernego lewactwa, które wierzy, że nawet płeć może sobie przedyskutować! .... :))) ... no to niech Pan dyskutuje, ale nie ze mną! :))))))

  STOP!
 • @RAM 23:40:25
  Ksiądz Tischner powiedział, że prawdy są trzy, świento prowda, tys prowda i gówno prawda, dziś znamy czwartą, PiS prawdo.
  Wydawało mi się, że jest pan człowiekiem myślącym, niestety pomyliłem się, jest pan człowiekiem o umyśle przesiąkniętym ideami bolszewizmu, kto myśli tak jak ja, ten ma rację. Prawda, że rozmawia się z ludźmi, co myśleć potrafią. Panu został tylko cenzura, bo pana tezy się bronią tylko w otoczeniu stada lemingów. Z ludźmi zaczadziałymi do których argumenty nie docierają ciężko się rozmawia. Znów użył pan słówka klucza dla pozbawionych myślenia lemingów, "lewactwo", co wskazuje na to, że z myśleniem jest duży problem.
  Pozdrawiam serdecznie, życząc przejrzenia na oczy.
 • Pojąć i trzymać do śmierci...
  U nas, na jednostce, sporo jest kawalerów, co to nie chcą kobity na stałe trzymać. Bo to drogie w utrzymaniu, pyskate, a na starość śmierdzi i grubieje.

  Ciekawe, jak to jest, gdy cztery dychy człowiekowi stukną. Wtedy to już chuci chyba się nie czuje. Dziewony w tem wieku mocno już są zużyte i podupadłe, z pysków im cuchnie i celulity mają, nikt przy zdrowych zmysłach tego nawet kijem nie tyknie. Chyby, żeby poprzez litość.

  Dylemat jest, bo po ślubie niby, że "jedno ciało" na zawsze jest, 4ever, masza mać, Kościół, jest w tej kwestyji jednoznaczny. Rozwodów nima, a w tej sytuacji trzeba jakoś postępującemu rozkładowi damskiego ciała i umysłu podołać.

  To pewnie właśnie ten nasz krzyż jest, któren nam, mężczyznom, zgotowany został. Nasza Pani Kapitanowa, na ten przykład, to ze sto kilo waży (właśnie z sanatorium odchudzającego powróciła). Choć to przemiła kobita jest i dobrze gotuje i wypieka, to przecie prąciem nikt normalny by tego kobietona nie zaszczycił. A nasz Dowódca musi. Pewnie do nieba za to od razu pójdzie. A w dodatku, pokusy jakie potężne nań czyhają, naszego Pana Kapitana. Podchorążówny, jako łanie świeże, w przemoczonych koszulinach na gymie ćwiczą, zalecają się i miłosnem szczebiotem swoim w łaski kadry naszej wkraść się usiłują. A on twardy musi być, na cycki nie patrzeć, ino rygor służby egzekwować.

  Tak więc, panie Wojtas, pan się lepiej na swoją starą nie uskarżaj, bo inni jeszcze gorzej mają i straszniej cierpią. Za to panu męki czyśćcowe skrócone zostaną.
 • @RAM 18:36:54
  "odrobaczyć się, należy! ... odgrzybić i odrobaczyć!"

  Witam proszę nie zrozumieć że to lenistwo zabrania mi szukania samemu raczej kondycja ogólna gdyby Pan był uprzejmy wrzucić parę Linków w temacie będę wdzięczny. Pozdrawiam.
 • @Zawisza Niebieski 19:33:00
  Skoro ta Pikulska taka prospołeczna, to dlaczego w postulatach ma, aby rezydenci zarabiali po 9000 PLN, a nie dba o to, że ja mam na rękę chyba 850 PLN emerytury?
  Czy z racji proporcji - to on, czy ja będziemy żyli dłużej?
  Może ja będę - jeśli zlikwiduje się tak pazerną SZ, a pieniądze przeznaczy na indywidualne podwyżki?

  Oj, z tym brakiem logiki u mnie - to niech Pan nie przesadza, bo "belka w oku własnym".
 • @Pan podporucznik 00:01:40
  Panie Poruczniku!
  Toć się nie uskarżam, jeno nad poprawą psychiczną stanu kobiecego deliberuję, co by mogło, ku korzyściom wszystkich, być wykorzystane.

  PS. Skoro wasza Kapitanowa taki zamęt w waszym nastawieniu do stanu kobiecego czyni, to zawsze można pomyśleć o losie byłego Pana Prezydenta. Bo to jak szarża wyższa, to żona większa. Miał chłop zajęcie, którym mógł się przed żoną salwować, a tu tę ostatnią deskę ratunku mu społeczeństwo zabrało. Stąd pewnie taki zgryźliwy i stłamszony, że coś tam o desce gadał.
  W oficerskich rozmowach wspomnij Pan o tym swemu Kapitanowi, że na szarży może zyskać, ale na innych polach stracić.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:47:18
  Panie Krzysztofie, nie wiem skąd pan wziął sumę 9000 PLN, czy przypadkiem nie z TVPiS? Ja tylko panu pokazuję jak wiarygodna jest dzisiejsza "telewizja reżimowa" prowadzona przez człowieka skazywanego prawomocnymi wyrokami za kłamstwa. "Reżimowa", bo tak już od dłuższego czasu określamy media opłacane z abonamentu.

  Jeśli dziś wiarygodność tego źródła wróciła do wiarygodności Dziennika Telewizyjnego z czasów stanu wojennego my powinniśmy wrócić do metod tamtego czasu, czyli czytania między wierszami. Szukania wiedzy w różnych źródłach.

  To co znalazłem na temat żądań to:
  http://www.rezydenci.org.pl/

  Rozbieżność między obecnymi zarobkami 2200-2570zł na rękę a 9000 zł jest tak ogromna, że wiadomo iż to albo pobożne życzenie jakiegoś tam młodego człowieka, albo kaczka dziennikarska.
 • Zmienna - niezmienna
  Kobieta podobno zmienną jest, a tutaj taka zgodność - przewidywalna do bólu (dosłownie i w przenośni). Jak tylko dobiega 50, od razu zaczyna się u niej nadczynność trzustki :(. Rada na to jest chyba jedna - zachęcić do jak największej aktywności poza domem, (samemu nawet czasami posprzątać) albo zaangażować ją w opiekę nad wnuczętami.

  Panie Zawiszo, taka zgrubna i niechlujna manipulacja tutaj nie przejdzie. Rezydenci domagają się płac w wysokości dwukrotnej średniej krajowej. Wedle GUS ta średnia to 4220 za II kwartał 2017. Za trzeci kwartał pewnie dobija już 4400. Tak więc dwukrotna średnia krajowa oznacza zarobek brutto w wysokości około 8600 - 8800 zł
 • @dlaczego ja 01:07:38
  .
  THE ULTIMATE MICROBIAL CLEANSE - Walter Last
  http://www.health-science-spirit.com/ultimatecleanse.html

  to, co dobre na mikroby, dobre jest także przeciwko robakom...

  w środku artykułu jest masa dodatkowych linków!

  http://ram.neon24.pl/post/140634,ukrywana-i-wywolywana-drozdzyca-czyli-rak
 • @Krzysztof Szotowicz 12:35:10
  Zawisza wszystko na niebiesko, znaczy przez UE-Timmermansa, widzi, stąd ta logika bez logiku u niego występuje.
  Już nawet nie wiem, czy to się da uleczyć - ci rezydenci nie stwarzają nadziei - no chyba, że da się go głodem wziąć.
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:54:01
  No cóż panie Krzysztofie, czy w obliczu kłamstw TVPiS, zmasowanego hejtu, które niedawno wyszły na jaw, nie zmienił Pan trochę zdania o tych rezydentach? Czy uważa Pan, że chcą te 9 tys złotych pensji?
 • @Zawisza Niebieski 16:33:02
  A właściwie to które ugrupowanie polityczne lepiej oceniasz niż PiS?
 • @zadziwiony 17:30:13
  Pytanie jest z pewnością kłopotliwe. Bo tak naprawdę oferta jaką dają nam partie jest bardzo słaba. Nie ma takiej partii. Jeśli będziemy chcieli porównać PO z PiS, to są to partie na takim samym poziomie, kupa złodziei, karierowiczów. U mnie PiS zawsze miało bardzo niskie notowania, za względu na cechy które bardzo mi nie odpowiadają. Wazeliniarstwo, traktowanie Polaków jako bandę idiotów, butę, z obecnych działań PiS w moich oczach pogrążyła ustawa kolesiowska, gdzie z przestępstwa kumoterstwa zrobili prawo. To ich dołuje. Jednak gdy przychodzi do wyborów ja zawsze głosuję na człowieka, nie na partię. Chyba nigdy w historii moich głosowań nie głosowałem na jedynkę. Staram się dowiedzieć coś o kandydatach, preferuję ludzi, którzy mają jakieś osiągnięcia gospodarcze, skreślam z listy rozpatrywanych wszystkich politologów, socjologów itp.
 • @Zawisza Niebieski 16:33:02
  Szotowicz wyjaśnił to jednoznacznie. O czym dyskutować?
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:29:32
  Panie Krzysztofie, domagać się a zgodzić się, to dwie różne wartości. Jako tłumacz nie raz brałem udział w negocjacjach handlowych, coś o tym wiem. Oni w tej chwili negocjują.
 • @RAM 15:21:39 Tak to są pewne objawy zbyt dużego....
  ...rozwoju grzybów i działania ich toksyn w organizmie.

  Rok po pół ząbku czosnku do każdego, KAŻDEGO posiłku a do tego:
  1 Nigdy przenigdy NIE POPIJAĆ JEDZENIA, to grzech przeciwko prawom i zasadom wg. których funkcjonuje organizm człowieka
  2 Nie pic po zjedzeniu NIC POD ŻADNYM POZOREM
  3 jedzenie to nie picie a picie to nie jedzenie
  4 Najlepiej zrezygnować z pokarmów płynnych na rzecz stałych, żadnych zup, barszczów, co najwyżej szklanka 250 ml jako osobny posiłek
  5 Każdy ale to KAŻDY posiłek to warzywa w formie odpowiedniej do typu osoby jaką jesteśmy
  6 Odżywienie właściwe dla typu osoby jaka jesteśmy od narodzin, są starsze prace ale Pan Małachow w ,,Biometrologi" odkrywa ze dla niektórych warzywa tylko, TYLKO na gorrąco, podduszane, podsmażane podgotowywane a nie an surowo booo rozwalą cały system swojego życia
  7 Prawidłowe łączenie pokarmów wg Małachowa a prościej wyłozony by stosować w codziennym życiu J i I Dryes ,,Co z czym ?"
  8 TYLKO białka z tłuszczami, skrobie z tłuszczami, cukry z kwasami, i tłuszcze z kwasami odżywiają człowieka i po zjedzeniu ma się więcej energii a nie mniej albo i jest się tak naprawdę zatrutym
  9 Sól to TRUCIZNA była smakowana i wypluwana stąd spluwaczki jeszcze w starożytności, dla pobudzenia mobilizacji organizmu straszonego zatruciem za pomocą smaku soli :)
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:18:12 Powyżej Panu napisałem jak ...
  ale Pan Panie Wojtasie jesteś nieusłuchliwy :)
 • @dlaczego ja 01:07:38 Powyżej proszę się zapoznać jak...
  Panu Wojtasowi poradziłem a do tego Pobudzenie Wątroby do samooczyczania przez poicie śmietany z sokiem z cytryny w odpowiednią porę i zdrowieje Pan w oczach
 • @RAM 12:57:30 Paraprotex najlepszy chyba jest bo....
  mirra, kadzidło i złoto :) czyli na wszystko jest, sprawdziłem sam na sobie i na innych też
  Oczyszczanie a raczej pobudzanie wątroby do samooczyszczenia przez picie śmietany z sokiem z cytryny w odpowiednią porę i
  Zasady prawidłowego odżywiania się , powyżej gdzieś napisałem
 • @andrzejw 16:21:04
  Nie jestem w stanie bez przepicia sprawy tego zrozumieć.
  Tam po chłopsku: ile mam wypić (cytryńcówki lub innej słusznej), aby być zdrowym?
 • @RAM 23:40:25
  Jak to tylko jedna? Ks.Tischner wyliczyl trzy...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930