Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
962 posty 15786 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Potęga polskości

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jest wielu polonofobów. Pod różnymi postaciami się kryją.

 Bardzo wielu udaje Polaków, aby tylko ich głos miał znaczenie. 

Często ich formą przekazu jest zatroskanie o polskie społeczeństwo - "zdegenerowane i przeorane różnymi fobiami i uległościami".
 
Na pewno obraz Polski rysowany takimi nienawistnymi polskości piórami na tym nie zyskuje. Przynajmniej w oficjalnym "obiegu" medialnym. Już, już wydaje się, że polskość zanikła, albo tylko  "dyszy ostatkiem sił", co daje się zauważyć w enuncjacjach przedstawicieli tych środowisk.
 
Jednak, skoro jest tak wielki atak na wszystko, co drogie Polakom - także, mimo szeregu zastrzeżeń, przejawów przywiązania do praktyk religijnych z którymi znaczna część społeczeństwa polskiego utożsamia wartości, którymi się kieruje, to oznacza, że POLSKOŚĆ  dalej ma znaczenie. Jest ważna i traktowana jako wrogi przeciwnik, którego należy bezwzględnie niszczyć.
 
Polskość jest zakorzeniona w codziennym postępowaniu, w relacjach międzyludzkich, w codziennym sposobie patrzenia na sąsiadów i bliskich - w których widzimy podobnych nam ludzi, którzy mają takie same prawa jak my i którym tak samo należy się to, co i my mamy.
 
To stąd tak duże poparcie dla "rozdawnictwa" 500+ - Polacy nie odbierają tego jako coś nienależnego, a przeciwnie - wyrównywanie dysproporcji w relacjach społecznych.
 
A z drugiej strony te ciągłe dyskusje o wszelkiego rodzaju negatywach polskich charakterów, podkreślanie ułomności, braku woli współpracy itd., co po bliższym przyjrzeniu się okazuje się zawsze fałszem wskazują, że polskość istnieje i dalej pozostaje dominującym aspektem w polskich wyborach.
 
Zacznijmy to doceniać. Zwłaszcza na tle zachowań innych nacji -  tych, które stawiane są nam za wzór, a zwykle (chyba nawet zawsze) okazują się zapatrzonymi jedynie we własny, egoistyczny interes.

KOMENTARZE

 • @ Autor
  "A z drugiej strony te ciągłe dyskusje o wszelkiego rodzaju negatywach polskich charakterów, podkreślanie ułomności, braku woli współpracy itd., co po bliższym przyjrzeniu się okazuje się zawsze fałszem..."

  Zgadza się! :-)

  5*

  Ukłony
 • @Jasiek 09:39:02
  Są też i tacy którzy na siłę chcą nam wmówić i powtarzają to w każdym swoim wpisie, że Polski już nie ma, że jest tylko atrapa, inni nam wciskają że to już nie Polska, tylko Polin.
  Mówiło się onegdaj – Zły to ptak, który kala własne gniazdo.
 • @Oświat 10:14:09
  Zaprzeczaniem polskości jest też np. forma jakiej używa bloger demonkracja.
 • Tak?
  "Zaprzeczaniem polskości jest też np. forma jakiej używa bloger demonkracja."
  -----------------------
  Ja tak nie uważam - natomiast widzę na każdym kroku serwowane tubylcom substytuty polskości. Moje podkreślenie, że Polski już nie ma, że jest tylko jej atrapa - nijak się ma do tego jakobym zaprzeczał polskości.
  Wniosek?
  Polskość - to łaska boża - więc nie można jej pokonać - gdy już ktoś ową polskością zostanie obdarzony. Polskość - to także umiejętność dostrzegania tego, że Polski już nie ma - i nic nie wskazuje na to aby miała się ona odrodzić w najbliższym czasie.
 • @demonkracja 13:17:21
  Na koniec - dowodem na to, że Polski nie ma - jest wskrzeszenie banderlandu na odwiecznych ziemiach polskich - natomiast gdyby ona była - nigdy do tego by nie doszło. Dowodem na to jest także obce żołdactwo na terytorium atrapy Polski.
  Wniosek?
  Świadomość, tubylców, że Polski już nie ma może im tylko pomóc w temacie biologicznego przetrwania. Nieświadomość tego faktu z kolei - usypia - natomiast tzw. ZUS, tzw. służba zdrowia i zakłady pogrzebowe - działają pełną parą (no może tylko zakłady pogrzebowe) - chociaż Hyży Ruj z rozmysłem ograniczył kiedyś zasiłek pogrzebowy. Hyży Ruj wiedział - co robi i dlaczego.
 • @demonkracja 13:32:44
  //Na koniec - dowodem na to, że Polski nie ma//

  To z wakacji w Polsce nici
  Dupa blada
  Czas rezerwację biletów anulować
  Jak mi przykro jest
  Szkoda

  8-))))))
 • @demonkracja 13:32:44
  Polska jest "do póki my żyjemy"... jest pod wrogą Narodowi Polskiemu okupacją... ale jest... tli się w internecie, w duszach ludzi...w więzach rodzinnych... w życiorysach..

  Globalna mafia robi wszystko by Polskość w Polakach wykorzenić...
  by zrobić z Polaków gówniane multikulti czy inne LGBT.
  KK walczy o to by zrobić z Polaków ponownie "owieczki" KK czyli niewolników mentalnych Watykanu z tym że pod Watykan podszywa się też mafia która wie że tym kanałem najłatwiej ogłupiać owieczki.
  Walka z Polskością trwa na wielu frontach ...Niemcy (PO) "folksdojczują" Polaków jak mogą...
  Banderowcy wypierają Polaków z Polski wschodniej...

  Polska jest zalewana wrogami Narodu Polskiego a wszyscy oni udają wielkich Polskich przyjaciół.

  W Polsce nie ma miejsca dla ruskich .. a to jedyni przyjaciele Polski.. wrogowie Narodu Polskiego nieustannie kopią rowy między narodem Polskim a resztą Narodów słowiańskich... z których globalnie liczy się tylko Naród Rosyjski.
  Wszyscy którzy kopią te rowy są wrogami Narodu Polskiego.
  .. a kopia wszyscy na scenie politycznej i w KK a ci co nie kopią kończą jak Piskorski albo jak Lepper.
 • @Oscar 14:14:21
  .. specjalnie dla Januszka Pana podkreślam że wrogiem Polski można być świadomie lub w trybie pożytecznego idioty który uważa się za największego patriotę polskiego.... wrogiem Polski są wszyscy którzy szkodzą Polsce świadomie lub nie..
 • @Oscar 14:14:21
  Z tą przyjaźnią ruskich, to bym zanadto nie przesadzał.

  A banderowcy? Ciekawe, że oni tak nienawidzą Polski, ale jakby porozmawiać, to marzy im się , aby Polska przyłączyła ich do siebie. I wtedy jako Ukraińcy by mogli dbać o swoje.
 • @Oświat 10:14:09
  Przecież to nie kalanie, tylko mobilizacja.
 • @Oscar 14:14:21
  a to sztuka kopać w polskie piekiełko ?
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:37:40
  Banderowcy to tylko Ukraina zachodnia Wołyń...i okolice...
  Reszta to inni "Ukraińcy" a na wschodzie to po prostu Rosjanie.

  Banderowcy uważają za swoje całą Ukrainę a ludność odmiennego zdania mordują.
  Nie przyłączałbym takich do Polski...uznają że Polska to też ich kraj i z Polakami zrobią to samo co na Ukrainie z ruskimi.
  Banderowcy to bandyci bez najmniejszego poszanowania dla innych narodów.
  póki są słabi to się fałszywie przymilają, uśmiechają... a jak są silni ..to Wołyń..

  To oczywiście prawda statystyczna a nie indywidualna..
  Są oczywiście porządni ludzie na Ukrainie zachodniej jak wszędzie... ale nie oni tam rządzą nie oni dominują.
 • @interesariusz z PL 14:40:44
  .. lubimy się z Januszkiem... spędziliśmy dzieciństwo w sąsiedztwie w tej samej podstawówce..mamy wspólnych kolegów...razem studiowaliśmy...
  Januszek ma podobne relacje z większością kolegów z roku... jest przyzwyczajony i uodporniony..
 • @Oscar 14:49:22
  Te same domy uciech i te same choroby?
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:37:40
  "Z tą przyjaźnią ruskich, to bym zanadto nie przesadzał."

  Przyjaźń to rzecz dynamiczna a nie zafiksowana raz na zawsze. Na przestrzeni ostatnich lat zaczął się zwrot opinii zwykłych Rosjan na temat Polski, umacniać przekonanie że to nieżyczliwy im kraj. Zaczęli widzieć Żydów, Chińczyków, Turków i nawet Niemców jako przyjaźniejsze im narody. Za tym stopniowo pójdzie i polityka, i narracja historyczna, i szukanie innych przyjaciół czy partnerów.
 • Ja znowu to samo
  Trzeci raz na portalu zaczepiam blogerów którzy mówią o polskości.
  Czy możecie nam wszystkim z wami piszącymi włącznie dokładnie powiedzieć co to jest Polskość? Nie chodzi tu o slogany lecz konkretne rzeczowniki i przymiotniki a jeżeli czasownik w konkretnym zdaniu się znajdzie to jeszcze lepiej. Przecież tak naprawdę, oprócz wspólnej mowy nikt konkretnie tu na blogu tego nie poruszył. Jak ktoś może być Polakiem jeżeli nie wie co to naprawdę takiego?
  Tak więc co to jest Polskość Panowie??? Kiedy ten "Ktoś" jest Polakiem???
 • @Stara Baba 16:37:59
  Ja to robię (próbuję dojść do definicji polskości) od początku istnienia portalu.
  I dalej "dupa zbita".
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:04:07
  "Ja to robię (próbuję dojść do definicji polskości) od początku istnienia portalu. I dalej "dupa zbita"."

  To bardzo proste. "Prawdziwy Polak" to ten co zgadza się poglądami wydającego takie orzeczenia, albo z partią którą orzekający popiera. Dla niektórych to taki co nie ma domieszek "obcej krwi".

  Definicję można wydobywać przez analizę jak słowo jest używane.
 • @Stara Baba 16:37:59
  "Tak więc co to jest Polskość Panowie??? Kiedy ten "Ktoś" jest Polakiem???"
  -------------------------
  Polskość dzisiaj to łaska boża. Polskość kiedyś - kiedy istniała jeszcze Polska czyli I RP bez żadnego demokraturowego skażenia to poczucie wolności ale i obowiązku wobec Boga, kraju, wobec króla. To swoisty honor - gdzie nie trzeba było aparatu przymusu - bo szlachcic jeżeli coś przeskrobał - sam szedł do wieży.
  Wniosek?
  Polskość jak chrześcijaństwo - podgryzane było od wieków - bo wokoło zazdroszczono Polakom polskości - ponieważ była ona nie do skopiowania przez inne narody.
 • @Oscar 14:49:22
  Daj sobie Oskar spokój.

  Dzieli nas co najmniej Ocean Atlantycki.
 • @demonkracja 18:19:10
  No, demonkracja, to do wieży.
  Honorowo - sam masz iść. Rok i 6 niedziel.
 • Nie ma co pompować polskości
  Kościół k. rozwija w różnych państwach "lokalne" nacjonalizmy.
  Chrześcijaństwo nie opiera się na pompowaniu "patriotyzmu" i trzymania z jedną kliką białasów albo czarnych. Chrześcijaństwo to twór ponadpaństwowy.
  Owszem faktycznie różne inne państwa mają więcej za uszami, bywają słabsze, i tak dalej. Ale nie ma co się podniecać polskością, uważać, że to jakaś marka, czy coś w tym rodzaju. Tak nie jest.
  Kościół wyciera sobie twarz polską, twierdząc, że to "tożsamość narodowa". 20-procentowa mniejszość religijna kradnie ludziom niedziele, uruchamia prokuratury jak inkwizycję. A być może to kościół odpowiada za zło tego świata, nacjonalizm i faszyzm.
  Społeczeństwo robi się niewyedukowane, nieoczytane, wulgarne, pije pali i tak dalej... kraj się stacza. Co tu promować, tu trzeba ratować to co jest przed agonią. Kolejne 3 mln chcą wyjechać.
  Każdy kto tu przyjedzie po 5 latach staje się lokalnym patriotą. Tak to działa.
  Może po prostu ciszej nad tą trumną, bo np ten Jarosław sławny K. premier polski, obwieszony flagami i polskością, to chyba jeden z największych szkodników RP. Program 500 plus to nie jest ich sukces. To jest ich klęska - wprowadzają jako chyba ostatnie państwo w europie. Taka jest prawda. Poprzednicy oczywiście mogli być gorsi, bo ich obchodziło tylko bogacenie się. Tak więc wygląda, że najgorsi przyjaciele polski to ci co codziennie mordę wycierają polską. A ci co narzekają, po prostu mówią prawdę że titanic tonie. Po prostu nie znacie się na matematyce i nie przyjęliście jeszcze do wiadomości, że ci "mili panowie" z pisu i z po poniszczyli kraj na poziomie wojny światowej. 3 mln "ofiar" (emigracja), 3 mln kolejne na walizkach. Uciekają od bagna i nienormalnych przepisów "katolików". Opowiadanie że jadą po pieniądze to bzdura. Jadą po swoje dzieci i normalne życie.
  To szczególna sprawa... chrześcijanin powinien wiedzieć, jaki "naród" ma istnieć na planecie docelowo. Jeśli "chrześcijanie" nie wiedzą tego, no to powinni się zastanowić, po co im taki kościół, który ich niczego nie uczy, a wręcz demoralizuje. Dlaczego mamy tylu "zdrajców". Bo może wiara ich niczego nie nauczyła? Ani polskość, ani amerykańskość nie ma przyszłości, rosyjskość również. Liczy się człowiek czy jest ludzki czy nie. To ma znaczenie. A co ma mieć, geny? Będziecie biegać z linijką i mierzyć twarze i szukać polaków? To już było, nazywało się faszyzm i zbrodnia. Jak macie sąsiada to ani jego geny was nie interesują, ani rasa ani kolor skóry, tylko czy jest ludzki czy przeciwnie. I to jest ważne. Nacjonalizmy pompuje się w konkretnych celach: napaść kogoś, obrobić sąsiedni kraj, i tak dalej. Każdy kto mówi że w polsce mamy bagno chce poprawić ten kraj. Premier opowiada że jest super, to jest urocza sprawa bo pewnie ten premier zna się na biznesie. Niestety, jak kamery gasną Morawiecki powinien rozmawiać o tym polskim bagnie: medycynie, policji, przepisach. I to nie w tonie, że jest super, tylko, że śmierdzi trupem.
  Polskość jest obecnie zła, jeśli rozumieć przez to stan narodu. 8 mln jara szlugi. Z tego 6 mln wpadnie do piekła przed terminem. Wulgarni, napastliwi w necie... z czego tu się cieszyć. Podobnie jest w innych państwach. TEn niepilnowany przez policję i straż miejską hejt niszczy patriotyzm i wyrządza wiele szkody. Nie czytają. To jest cholerna bieda.
  Tak jak ktoś pisze, termin polskość jest używany przez inkwizycyjnych partyjniaków dla umocnienia siłą i chuligaństwem swoich pozycji. Polska jak każdy kraj jest wymieszana genetycznie, również religijnie. Jeśli mówić o doświadczeniach no to można by nabijać się z połowy narodu, bo nie znali komunizmu xD.. czyli mamy półpolaków. Całe te jątrzenie o polskości jest szkodliwe, a przestępstwem już było "polska dla polaków". To chęć robienia z państwa Kuby, i ostrze wymierzone w inne narody. Ale narodowi się zdaje, że kolejna zmiana oszustów i złodziei robi im dobrze.
  Polskość to nie jest chrześcijaństwo. Katolików jest tu 20 procent, 36 procent chodzi na msze. Polskość to jest po prostu życie tu wspólnie przez parę lat - tak jest na całym świecie dla uzyskania obywatelstwa. Zatem polskość to zapis w paszporcie. Cały pic z tym tematem jest albo dla celów zbrodni, albo dla celów obrony, ale naprawdę nikomu do niczego nie jest potrzebny.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930