Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
962 posty 15786 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

" Na prawo most, na lewo most..."

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"a dołem g ... płynie".

 

 
Cóż tę piosenkę zasłyszałem przy odbiorze wnuczek z przedszkola.
Znaczy sprawa przeniknęła głęboko w tkankę społeczną.
 
A przy okazji dwie refleksje i uwagi tematyczne. Otóż po różnych konsultacjach opinii związanych z problematyką oczyszczalni ścieków padło stwierdzenie, że zbudowanie zastępczego kolektora to duże osiągnięcie - nawet nie z racji technicznych, a organizacyjnych. Zwłaszcza "zdobycie" pomp, które mogły przepompować ten rodzaj cieczy zawierającej sporo elementów "gabarytowych". 
Dostępność takich pomp - wymaga wcześniejszego zamówienia. Nie produkuje się ich "na skład".
Drugie, że zgrano parametry techniczne umożliwiające prawidłową pracę.
Z kolei uwaga na temat spalarni  osadów. 
Otóż syn, kończąc studia na PW , w ramach zapoznawania się z tą technologią, zwiedzał oczyszczalnię - było to w trakcie wstępnego uruchamiania spalarni. Już wtedy istniało przekonanie, że nie będzie to dobra praca, gdyż osady były zbyt uwodnione; konieczne było ich wstępne osuszanie z czym były problemy.
Obecnie, po moim stwierdzeniu, że już prawie rok od awarii i sprawa nie została załatwiona, padła uwaga, że to innowacyjne rozwiązanie, a w takich wypadkach rok to minimalny czas na usunięcie problemu. Wynika to z procedur. Najpierw dochodzi się , kto jest winien - wykonawca, czy błąd obsługi. Później - kto ma pokryć koszta likwidacji awarii. No i jest problem znalezienia prawidłowego rozwiązania - zwłaszcza, gdy założenia projektowe nie uwzględniły wszystkich warunków procesu.
Tak więc, w tej sprawie, nie ma co zbytnio winić władz Warszawy. Owszem, można byłoby to znacznie przyspieszyć przy odrzuceniu procedur i skoncentrowaniu się na usunięciu problemu, ale to wymagałoby decyzji osoby widzącej istniejące zagrożenie i zdolnej do działania.

 

KOMENTARZE

 • Autor
  //Najpierw dochodzi się , kto jest winien -//

  Nawet kosztem 7 mln zł nie "doszło do ustalenia" kto tu winien, "sprawca" nadal nieznany, a na hydraulika potrzeba ok.20 mln zł
 • @Husky 09:54:06
  Winnego ustaliła już HGW - to śp. LK
 • Czyli winny ustawodawca,
  który utrudnił procedury?
 • @Wican 10:04:56
  Jak są złe procedury, to się betonowe mosty palą.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:00:21
  No tak
  Bo to śp. LK był tym tłumaczem tekstów technicznych z j.angielskiego na nasze
  Tak się znał na obcych językach
  Przykre
  8-))))))
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:12:00
  Cement "poszedł do żyda" i zrobił się łatwopalny beton
  8-))))))
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:12:00
  Ale procedury nie są ustawianie przez urzędnika.
 • @Husky 09:54:06
  No i z gównem w stolycy POpłynęło 500+ Piniendzy ni ma, brakło.
 • @Husky 10:19:52
  Ś.p. Maria Kaczyńska ponoć była tłumaczem przysięgłym. A Lech Kaczyński, jako resortowe dziecko, to znał się na socjalistycznym prawie pracy.
 • @Husky 10:26:33
  100/100!
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:12:00
  Chodzi o podejmowanie decyzji, ale byle PiSiak tego nie zrozumie. Bo wśród wielbicieli Kaczelnika i Piłsudskiego, to zgodę trza mieć od zwierzchnika nawet na puszczenie bąka.
 • @Husky 10:19:52
  Coś nie tak, bo do tłumaczenia przyznał się nam tu niebieski tłumacz.
 • @Husky Pieniądze na 500+ spłynęły do szamba. Czy to znaczy, że Trzaskowki zdefraudował pieniądze rządowe?
  HGW zostawiła pustą kasę bo myślała że wygra Jaki. Niestety wygrał gnom pełowski i jest jak jest. Jestem pewien że HGW podsunęła mu ten pomysł jak żalił się że nie starcza na apanaże dla kolesi. Weź z 500+ i mów że za mało dają. Nic ci za to nie zrobią tak jak mnie nic nie zrobili za prywatyzację. Widać posłuchał i idzie tą samą drogą zakłamania i pewności braku konsekwencji. W mediach należy pokazać dokument przelewu tych pieniędzy na konto ratusza. To pogrąży POKO przed wyborami w dniu 13.10.2019! Wystarczy doniesienie zainteresowanych do Regionalnej Izby Obrachunkowej, dalej przepisy ustawy o naruszeniu dyscypliny finansów publicznych, a później to już rzecznik naruszenia dyscypliny, postępowanie a na koniec po koniuszku. To już nie głupota, lenistwo, czy niekompetencja tylko obrzydliwa dywersja wykorzystująca rodziny do walki politycznej. Na promocje dewiantów i ekologicznych gówniarzy z darmową komunikacją są. Z daleka śmierdzi prowokacją. Im szybciej się POzbędziemy tego "produktu" Czajki tym lepiej dla Warszawy i warszawiaków a nawet dla "nowo-przybyłych" Ps. Czas na CBA i prokuratura powinna się tym zająć!
 • @kula Lis 68 10:55:23
  Serio????
  No i na co było wydawać te 7 mln

  8-))))))
 • @Husky to są jaja ..
  https://nczas.com/wp-content/uploads/2019/09/koza_czarno_biale_nczas.jpg
  Wielki sukces ekoideologów w Warszawie. Zdechła połowa kóz, które miały zjadać nadwiślańskie rośliny, co miało pomagać nadrzecznym ptakom w budowaniu gniazd. Miało być megaekologicznie, a wyszło jak zwykle. Kozy, które miały pożerać rośliny i tym samym pomagać nadrzecznym ptakom budować sobie gniazda, w połowie pozdychały. Wszystko na koszt warszawskich podatników. Na wyspie niedaleko mostu Gdańskiego w Warszawie odkryto martwe kozy. To tragiczny koniec proekologicznego projektu stołecznego Zarządu Zieleni. Zwierzęta miały zjadać rośliny, a tym samym ułatwiać nadrzecznym ptakom budowanie gniazd. Jednak okazało się, że z powodu zaniedbań, połowa liczącego około sześćdziesięciu sztuk stada zdechła w ciągu kilku ostatnich miesięcy podaje TVP 3. Ujawniliśmy kilkanaście martwych kóz. Czekamy teraz na technika kryminalistyki i straż pożarną, która pomoże nam się większą grupą na tę wyspę dostać. Czekamy też na właściciela tego stada – obcokrajowca, który poniekąd bierze pieniądze z miasta za ten projekt, ale powierzył tą opiekę bezdomnemu na czarno powiedział Dawid Fabjański z Fundacji Animal Rescue Polska. Z kolei Tamara Jastrzębska zwraca uwagę, że część ze znalezionych zwłok kóz są w stanie poważnego rozkładu. Część zwierząt zaś zdechła niedawno. Z tego co rozmawialiśmy z osobą, która tu tego pilnuje, spora część zwierząt została zakopana, a część zwierząt została wrzucona do Wisły zaznacza Jastrzębska.
  Źródło: warszawa.tvp.pl
 • @kula Lis 68 11:08:05
  Na Polsacie dzisiaj "zareklamowali" Rafałka jako Trzeskowski. Niby jedna literka, a jaką satysfakcję miałem, że głupkowi nazwisko pomylili.
 • @
  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie
  Ten człowiek naprawdę przeżył w swoim życiu... Wyrazy współczucia dla Pana Premiera Morawieckiego i rodziny

  https://dissidenten.eu/fileadmin/user_upload/Polen/Biografien/PL_PORT_Morawiecki_Kornel.jpg
 • Okupant jest od okupowania, strzyżenia,
  golenia i przerobu tubylców na szatańskie odchody - nie od g*wna - co to dołem płynie.
 • @kula Lis 68 11:57:42
  Znakomity nowy spot wyborczy PiS

  https://niepoprawni.pl/blog/andy-aandy/znakomity-nowy-spot-wyborczy-pis
 • tak to widzę
  Dopóki nie pobudują drugiej oczyszczalni a wciąż będą transportować "gówno" z jednego brzegu na drugi temat będzie powracał jak bumerang. Nie ma innego wyjścia. Wiąże się to także z rozbudową stolicy. Warszawa musi mieć dwie oczyszczalnie, prawobrzeżną jak i lewobrzeżną. Podniesie to także przepustowość tych urządzeń która dzięki rezerwie pozwoli na prawidłowe oczyszczanie tego szamba. Inwestycja nieunikniona i powinna być priorytetem nawet w skali państwa.
  Tego co się stało już nie odwróci ale nie powinno się wkładać pieniędzy w żadną modernizację gdyż kilkanaście lat temu z powodu złego planowania u podstaw nie robi to żadnego sensu a pieniążki wyrzucane będą w ... "gówno".
 • @Husky 15:03:19
  Jeszcze PO nie powróciło do władzy a już Trzaskowskiemu wyciekła kasa na 500+ (on tak ma , że mu wycieka). Póki co mamy bajki prosto z „Czajki”
 • @Husky 15:03:19 Bardzo dobry spot, nie przynudza, w sposób dowcipny przypomina grzeszki platformy o psl.
  Świetny spot, trochę "niebiański"! Brawo PiS super spot wyborczy przypomina to trochę Opowieść Wigilijną Dickensa. Świetny spot z humorem, a co najważniejsze przypomina prawdę o alternatywach jakie przed nami stoją… jak choćby tyradło. No i Siara-Rewiński-dobry wybór! Niestety Dyndała właśnie kończy polityczną karierę, a to zła wiadomość dla PiS, bo drugiego takiego szefa opozycji już nie będzie! A może Jachira? Spot dobry, krótko i w punkt! ale tak to niestety będzie wyglądać jak Grzegorz z POKOmenami wygra. KAŻDY kto popiera PiS-ZP niech idzie na wybory! Na tym filmie widać jak rządy platformy wymęczyły Pana Janusza. Człowiek nie mógł patrzeć na złodziejstwo a nie mógł, jak inni normalni, nic z tym zrobić. Taki stres bardzo niszczy. Panie Januszu trzymajmy kciuki aby to wroga horda nigdy już nie wróciła do władzy i aby PiS zawsze działał na korzyć Polski i Polaków, wbrew antypolskiemu ujadaniu KE i tych otumanionych przez nich oficjeli z UE.
 • @kula Lis 68 19:08:00
  W całej Polsce samorządu wypłacają 500+ bez najmniejszych problemów, a wielu miejscach wypłaciły na pierwsze dziecko z wyrównaniem przed terminem. Tylko w mieście zarządzanym przez "Geremka" i ciotę, kasy nie ma. Jeszcze jakieś pytania
 • @Husky 09:54:06
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19iODFkNS9wLzIwMTkvMDkvMzAvODI1LzUxMy8zNjQwMjQ3MmVjZWM0OTQzODg4YTI2YmEzNTA3YTE1ZS5qcGVn.jpeg

  Tragiczny finał projektu stołecznego ratusza! Nie żyje połowa kóz ze stada na wyspie na Wiśle. Opiekę nad nimi zlecono bezdomnemu. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski ma kolejny problem. Proekologiczny projekt stołecznego Zarządu Zieleni zakończył się tragedią. Z powodu zaniedbań zdechło aż 30 z liczącego 60 kóz stada na wyspie niedaleko mostu Gdańskiego. Kozy przybyły na wyspę z hodowli na Wawrze i Józefowie w zeszłym roku. Chodziło o to, aby pełniły one rolę „naturalnych kosiarek” i umożliwiały budowanie gniazd wśród niskiej roślinności szczególnym gatunkom ptaków, takim jak rybitwy, mewy i sieweczki.

  https://wpolityce.pl/kryminal/466043-nie-zyje-polowa-koz-ze-stada-na-wyspie-na-wisle
  Ps..A teraz wyobraźmy sobie, że platfusy rządzą Polską. Tak się dzieje jak rządzą dyletanci. Słoikom nie przeszkadza. Wilanów nawet gdyby miał pić te gówna z Czajki i tak zagłosuje na tych tęczowych nieudaczników. Wyborcza i TVN odmóżdżyła i tak już z resztki IQ tych "intelektualistów". Brawo warszawiacy. Udowadniacie przy każdych wyborach, że myśli za was TVN i jego propaganda rodem z "Radio Erewań". Człowieku wyłącz TVN, włącz myślenie! Jeżeli wygrają wybory, taka katastrofa czeka całą Polskę! Czego nie dotkną to śmierdzi. To jakaś klątwa za brak kompetencji. Kraść POpijać, picować tańcować. Bieda musi POfolgować. I wyłazi z każdego kąta. Głosujcie na po-ko 500+już zabrali a może sami zwrócicie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:00:21
  Bawidamek Czaskoski to hodowlany twór lewackich merdiów a nie żaden polityk i gospodarz miasta. Obce mu są nasze ludzkie sprawy. To zero z dr z europeistyki musi odejść zanim zatopi Bufetograd.
 • @kula Lis 68 19:24:52
  Prace nad 3 kadencją uważam za rozpoczętą

  - Jerzy Stuhr: Wyborcy PiS mszczą się za wielowiekowe ciemiężenie. To potomkowie chłopów folwarcznych
 • @Husky 21:29:38
  Jerzy Stuhr jest potomkiem folwarcznej baby.
 • @kula Lis 68 11:57:42
  Dochodzą mnie słuchy, że Rabiej nocami odwiedzał wyspę w przebraniu kozła. Po Warszawie roznosił się odgłos upokarzanych, niewinnych, dosiadanych kozłów.
  No to te "padłe konie z Janowa" rżą teraz ze śmiechu...
  Platforma nawet kóz nie potrafi utrzymać przy życiu bo ........to stado... baranów
 • @Husky
  Moim zdaniem nad Czaskoskim zbierają się ciemne chmury jak nad ruskim kołchozem. Ten chłoptaś nie dorósł do roli jaką sprawuje. Jak to ktoś zauważył, Czajka padła, rury popękały, 3 mln m3 warszawskiego gnoju wlało się do Wisły, wojsko i rząd uratowały na 2.....3 miesiące sytuację ale co dalej. A do tego jeszcze warszawskie kozy wyzdychały. Jak tak dalej pójdzie to do Wisły znowu będą wlewały się miliony m3 ścieków a Czaskoski z pedałami obwieszczą nam że to płyną perfumy. Już niedługo Walcowa oznajmi, że za katastrofę ekologiczną odpowiada Stefan Starzyński bo z Lechem Kaczyńskim ten numer jej nie wypalił. Ostatnio Czaskoski z pedałami wpadli na pomysł aby nie wypłacać pieniędzy dla dzieci .....przed wyborami! Jak tak dalej pójdzie to rząd powinien wywalić gnojka i wprowadzić zarząd komisaryczny i będzie spokój.
 • @Husky 21:29:38
  Zobacz ja wszystkie une pozmieniały swe rodowe tetełe by tak po światowemu brzmiały, Sztur na Stuhr, Szetyna na Schetyna, etc..to oni pochodzą z folwarków, nowe tetełe ma ich nobilitować.
 • @Husky Powiedzcie mi, czy jest coś bardziej prostego niż policzenie dzieci w rodzinie...
  POKO, na czas wyborów, "zameldowało" w Warszawie tysiące młodych rodzin, które nie istnieją, a które "zagłosują" na POKO? Stąd rozbieżności w sprawozdaniach i nagły wzrost zapotrzebowania na kasę z 500+?!
 • @Husky Czyżby 500+ zdemaskowało oszustwo wyborcze PO?
  A może w dniu wyborów samorządowych władze Warszawy wykreowały (tylko na papierze) tysiące młodych rodzin, które tak naprawdę nigdy nie istniały? I te nieistniejące młode małżeństwa masowo "głosowały" na kandydata PO na prezydenta Warszawy? Przecież nie tylko mnie kompletnie zaskoczył sukces wyborczy (i jego rozmiar) Trzaskowskiego. Od razu coś mi tam nie grało. Dzisiaj wygląda to tak, jakby władze Warszawy próbowały na raty przywrócić na papierze faktyczną liczbę mieszkańców i stąd te rozbieżności w sprawozdaniach. Program 500+ przypadkowo zdemaskował oszustwo wyborcze? Jeśli mam rację, to wiele osób powinno trafić za kraty. Mam rodzinę i wielu znajomych w Warszawie, terror antyPiS jest wszechobecny w korporacjach i wielu zakładach przez ich kierownictwa. Nie ma możliwości przyznać się, że dana osoba popiera PiS, a nawet pochwalić, że PiS coś dobrze robi. Niestety to sukces michnikowszczyzny od lat zatruwającej antypolsko umysły, zero myślenia propolskiego i zamanifestowania takiej postawy, bo osoba, która by to zrobiła byłaby spalona w środowisku. Mówię ale wybory są tajne, tu cię szef nie podgląda, głosuj zgodnie z sumieniem, na co odpowiedź ale co by było, gdyby PiS wygrał i ten straszny Kaczyński. Tych ludzi chyba nic już nie zmieni i to jest tragedia, że nie reagują na żadne racjonalne argumenty, które nawet uznają, ale żyjąc przez lata w atmosferze antPiS już nie mogą prawidłowo działać. Tu jest "pies pogrzebany" i tu winien ktoś mądry wymyślić odtrutkę na umysły tych mieszkańców Warszawy, bo dumni, niezłomni Warszawiacy (jak pokolenie Alka, Zośki i Rudego) to na pewno nie są. Pisze mi mój krewny mieszkający od urodzenia w Warszawie: wiem na pewno, że Czaskoski i jemu podobni zawsze tu będą wygrywać wybory. Większość moich znajomych głosowała na tego pana, na pytanie dlaczego wszyscy odpowiadali, że PiS-u nie wolno dopuścić do władzy... i tyle argumentów. Jakakolwiek dyskusja kończy się szybko na stwierdzeniu "co ty, pisior jesteś ?" Generalnie na salonach i w mieszkaniach przyznanie się do głosowania na PiS powoduje automatyczne wykluczenie z grona znajomych (chyba ze trzeba odebrać sąsiadowi małego synka z przedszkola). Nie potrafię tego zrozumieć.....Instrukcja Carycy Katarzyny (1729-1796), jak pokonać Polskę Trzeba rozłożyć ten naród od wewnątrz, zabić jego moralność. Jeśli nie da się uczynić zeń trupa, należy przynajmniej sprawić, żeby był jako chory ropiejący i gnijący w łożu. Trzeba mu wszczepić zarazę, wywołać dziedziczny trąd, wieczną anarchią i niezgodą. Trzeba nauczyć brata donoszenia na brata, a syna skakania do gardła ojcu. Trzeba ich skłócić tak, aby się podzielili i szarpali, zawsze gdzieś szukając arbitra. Trzeba ogłupić i zdeprawować, zniszczyć ducha, doprowadzić do tego, by przestali wierzyć w cokolwiek oprócz mamony i pajdy chleba. Będą Oni walczyć długo, ale przyjdzie czas gdy sami sprzedadzą swój kraj, sprzedadzą go jak najgorszą dziwkę. My rozpoczniemy ten proces! Korupcją "milczących psów", którzy będą nimi rządzić. Bogactwem i głodem, które biednych podjudzą przeciw możnym, tych drugich zaś napełnią takim strachem i podłością, że uczynią wszystko dla zachowania swego bogactwa. Zepsujemy ich kultem prywaty, złodziejstwa, rozpusty, wszelaką demoralizacją i wiodącym ku niej alkoholem. Stworzymy tam nową oligarchię, która będzie okradać własny naród nie tylko z godności i siły, lecz po prostu ze wszystkiego, głosząc przy tym, że wszystko co czyni, czyni dla dobra ojczyzny i obywateli. Niższe szczeble tych krwiopijców będą uzależnione od wyższych w nierozerwalnej strukturze formalnej i nieformalnej piramidy. Trzeba będzie starać się, by w piramidę wpasowany był każdy zdolny i inteligentny człowiek, by zechciwiał w niej i spodlał. Niedopasowywalnych szaleńców, nieuleczalnych fanatyków, nałogowych wichrzycieli i każdą inną wartościową jednostkę wyeliminujemy operacyjnie. Polska zniknie w samych Polakach! Wtedy właśnie, gdy będzie wydawało się im, że mają wolność. I ta instrukcja ciągle obowiązuje jak widać....a najwierniejszym psem Katarzyny i Angeli był i jest żydoszwab Donald Tusk!
 • @Husky 08:43:01
  To były tajne schadzki z kaczelnikiem :))
 • @kula Lis 68 09:01:25
  IIIRP stworzyła sobie pupilków i pieszczochów jak Janda, Holland, Stuhr i wmówiła im, że stanowią elitę.
  Ci połechtani w swe narcystyczne punkty uwierzyli, a tu kubeł zimnej wody od niewdzięcznej hołoty i pupilki snują się po mediach odsłaniając wreszcie swoje prawdziwe oblicze.
 • @zbig71 22:43:55
  A propos przodków, to wystarczy mi informacja, że ojciec pana Stuhra był prokuratorem w czasach najgorszych stalinowskich zbrodni sądowych.

  Tyle o tym, kto od kogo pochodzi...
 • @kula Lis 68 09:04:56
  Ja tylko jestem ciekaw, czy takich Stuhrów to Kaczyński korumpuje osobiście, czy przez swoich ludzi? Walnąć taki numer, na dwa tygodnie przed elekcją, jest jednak majstersztykiem kampanijnym.
 • @kula Lis 68 11:57:42
  Czym jest kilkanaście martwych kóz i setki tysięcy litrów gówna w Wiśle, wobec niesamowitej strefy relaksu z palet?!... ważne żeby minusy nie przysloniły nam plusów!

  8-))))))))
 • @Husky 09:51:11
  Internauci oburzeni słowami Jerzego Stuhra: "Krew chłopskich przodków burzy mi się w tętnicach"; "To musi być efekt działania V kolumny". „Elita” III RP znów dała popis! Aktor Jerzy Stuhr w programie „Tomasz Lis.” m.in. obrażał Polaków, głosujących na PiS. Jego zdaniem to potomkowie chłopów pańszczyźnianych, którzy teraz mszczą się za wielowiekowe ciemiężenie. Słowa aktora zbulwersowały internautów. W takich chwilach krew chłopskich przodków burzy mi się w tętnicach, żądając, by prześwięcić takiego „jaśnie pana” cepem napisał publicysta „DoRzeczy” Rafał Ziemkiewicz.

  https://wpolityce.pl/polityka/466155-internauci-oburzeni-slowami-stuhra-komentarze
 • @Husky 09:46:04
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19jOWRhYi9wLzIwMTkvMTAvMDEvODUzLzQzOC9iNzkxZmUwNDk2NDM0ZTc0YWRkODAwMWE1NjJlMzExZS5wbmc=.png
  https://pbs.twimg.com/card_img/1178720362101653504/9egZYHc2?format=jpg&name=600x314
  Co tu dużo mówić. Szlachectwo bije wprost z twarzy. Ten Jerzy Sztur vel Stuhr to ma tak szlachetne oblicze, z pewnością wywodzi się ze szlachty. Jerozolimskiej. Tak szlachetnych rysów nie ma na żadnych arystokratycznych portretach. U nas w majątku na wsi to taką szlachtę jak Stuhr się batożyło. Ale nie osobiście tylko przez służbę. Wincyj, wincyj tego dawajta! Dobrze wam idzie. Owocne 4 lata, coraz więcej rozumiecie, sukces jest już na wyciągnięcie ręki. Przykra kutasina z tego Stuhra. Gówniany reżyser, aktorzyna grająca praktycznie tylko cwaniaczków, tatuś głupkowatego syna...dziwić się, że kompletnie zgorzkniał u schyłku życia? Z tym głupkowatym synem, to Biblia mówi, że chowając syna pomnik sobie stawiasz i że niecały umarł ojciec jak syn żyje. Biblia się nie myli w tym wypadku. Arystokrację to Niemcy i Ruscy próbowali wymordować przez 60 lat okupacji jednych i drugich. Arystokracja się ukrywała a onuce robiły kariery na chwałę polskiej partii robotniczej. Teraz sukinsynom się wydaje że już są arystokracją, jak w drugim pokoleniu chodzą po dywanach. Ta pogarda do zwykłych ludzi aż się z niego wylewa. Lepiej być potomkiem folwarcznego chłopa niż czerwonej zarazy czyli synem stalinowskiego prokuratora panie "artysto".
 • @kula Lis 68 11:57:42
  Prezydenci Warszawy (obaj) mają na siebie haki.
  Z tej współpracy już nic nie będzie.
  Trzaskowski do Rabieja :
  Gdzie są kozy?
  W dupie.
  Co?
  Gówno.

  8-))))))))
 • @Husky 09:46:04
  Sztur, do pana pasuje tylko jeden cytat z Potopu " …. jesteś szelma, zdrajca, łotr, rakarz i arcypies! Masz dosyć, czyli mam ci jeszcze w oczy plunąć?…"..Z takim żydokomuszym pomiotem jak Szczur to się nie dyskutuje tylko wali po tym obleśnym zapijaczonym ryju. Widać, że nie pamięta, że jego gniazdo też ze wsi, cham jest chamem i zdechnie chamem. Z chama nigdy pana, z pana czasami owszem-tak mówiła moja śp. Babcia.
 • @Husky 09:46:04
  po wyglądzie, ten nos te wargi, jak u ruska jakiegoś.
 • @Husky 09:46:04
  Taki to był prokurator z czworaków robiący za szlachtę jerozolimską po 4 klasach powszechniaka, pasaniu świń i 3 miesięcznym kursie u Duracza.
 • @Husky 10:04:45
  Te co zostały mogą grać statystki żydówek w niemieckich KL. Tylko je w pasiaki ubrać. Na ich widocznych żebrach można grać jak na harmonii, czy pianinie. Pokazywali je dziś w TV. Żarcia zabrakło na tej wysepce, nikt ich nie doił, a dobiła je ta woda z Wisły bo kranówki Czaskoskiego tam nie piły bo i skąd miała być.
 • @kula Lis 68 11:43:44
  Stuhr jak zwykle walnął lepiej niż krowa o beton!
 • @kula Lis 68 11:48:16
  Kwaśniewski,czerwony aparatczyk komuny, komentuję śmierć Kornela- jedni go lubili, inni nie.
  Trzaskowski: dla wielu,ale nie dla każdego był bohaterem.
  Na stronie Twittera kilkaset komentów, gdzie ludzie cieszą się z jego śmierci.
  To inna cywilizacja?.
  Tfu.
  To żadna cywilizacja
 • @Husky 09:46:04 ciąg nie go tam skąd ich do Polski przywieziono.
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15699277771d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b3728cc5c917a7d40944569745105abdce54.jpg

  Gęba szlachty jerozolimskiej z czworaków.
  Jerzy Stuhr w rosyjskiej prasie: Rosja jest nie tylko wielka rozmiarem, ale i duchem oraz charakterem. Rosja jest nie tylko wielka rozmiarem, ale i duchem oraz charakterem, których nikt nie był w stanie zmienić. Musimy rozmawiać z Rosją, a nie jej rozkazywać. Ja bardzo szanuję Rosjan. Ludzie z wielkiego kraju mają odmienny charakter, to trzeba zrozumieć. A małe europejskie kraje próbują rozmawiać z Rosją w tonie rozkazującym. To śmieszne - to Jerzy Stuhr, o którym znów zrobiło się głośno, mówił rok temu w obszernym wywiadzie dla rosyjskiej "Amurskiej Prawdy". Jesteśmy pierwszym medium w Polsce, które zwróciło uwagę na rozmowę Stuhra z Aleksandrem Jaroszenką. Jerzy Stuhr podkreślił ponadto w wywiadzie dla "Amurskiej Prawdy", że "po tej rozmowie może mieć problemy w Polsce".

  https://niezalezna.pl/290563-jerzy-stuhr-w-rosyjskiej-prasie-rosja-jest-nie-tylko-wielka-rozmiarem-ale-i-duchem-oraz-charakterem
  Ps...Takich właśnie jak on żydokomunistów Stalin nasłał na Polskę. Dziś on i jemu POdobni zaprzańcy szkodzą Polsce i Polakom. Ot sowiecki pachołek jak na dłoni. W latach 70 i 80 na pierwszego Maja szli aktorzy i wywdzięczali się ówczesnej władzy komunistycznej i tam on też był.
 • @Husky 09:54:06
  https://nczas.com/wp-content/uploads/2019/09/Koza_nczas.com_.jpg

  Ekologiczny projekt Trzaskowskiego, a kozy zdechły. Są zarzuty dla Czeczena, hodowcy zwierząt na warszawskiej wyspie. Właścicielowi kóz przebywających na wyspie na Wiśle przedstawiono w poniedziałek zarzuty znęcania się nad zwierzętami. Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanego czynu i odmówił składania wyjaśnień. Na wiślanej wyspie znaleziono 12 martwych kóz, a części ze stada brakuje. Przeciwko właścicielowi kóz, Czeczenowi z Dagestanu Rustamowi K., prowadzone jest postępowanie. W poniedziałek późnym popołudniem przedstawiono mu zarzuty znęcania się nad zwierzętami. Grozi mu do trzech lat więzienia. W sprawie jest kilka bulwersujących wątków. Zgodnie z założeniem ekologów, kozy miały zjadać rośliny, by w ten sposób ułatwić nadrzecznym ptakom budowanie gniazd. Rustamowi K. za projekt zapłacono 96 tys. złotych. Ten „na czarno” zatrudnił bezdomnego do opieki nad zwierzętami, a część z nich zdechła. Miał zeznać, że za opiekę dostawał „50 zł miesięcznie oraz parówki”.

  Martwe kozy
  Na wiślanej wyspie znaleziono w niedzielę 12 martwych kóz. Łącznie ze stada liczącego 60 kóz, 30 zostało żywych. Kilkunastu zwierząt brakuje. Są podejrzenia, że zostały zakopane lub wrzucone do Wisły. Tak twierdzi organizacja Animal Rescue Polska, która powołuje się na zeznania bezdomnego odpowiedzialnego za pilnowanie zwierząt. U kolejnych 18 kóz stwierdzono stan zagrożenia zdrowia. Kozy są chore, wychudzone, a ich stan wskazuje na długotrwałe nieleczenie powiedziała jedna z przedstawicielek organizacji. Dawid Fabijański z Animal Rescue Polska na antenie „Polsatu News” zdradził, że próbował u władz Warszawy interweniować kilka dni wcześniej, ale niewiele wskórał. Chcieliśmy odebrać kilkanaście kóz znajdujących się w stanie zagrożenia zdrowia i życia. Jednak Miasto Stołeczne Warszawa nie ma procedur postępowania w takich przypadkach. Musiały więc tam pozostać powiedział Fabijański. W sprawie padłych zwierząt stanowisko zajął Zarząd Zieleni m.st. Warszawy. „W związku z informacjami dotyczącymi wyspy na Wiśle, w okolicy Mostu Gdańskiego, informujemy, iż trwa postępowanie wyjaśniające ws. 12 martwych zwierząt” czytamy w oświadczeniu. Wskazują, że kontrola w sierpniu nie wykazała nieprawidłowości oraz, że „reszta stada nie jest zagłodzona, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo”.
  Źródło: Polsat News/PAP
 • @kula Lis 68 16:11:50
  Widać miał ten gostek sadystyczne skłonności...
 • @kula Lis 68 16:11:50
  zajumane:

  Dzisiaj w sklepie powiedziałem że za zakupy zapłacę jak dostanę pieniądze za listopad i grudzień.
  Wszyscy klaskali i każdy wyjął z kieszeni Konstytucje i czytaliśmy, a na koniec udaliśmy się nad Wisłę by napić się ozonowanej wody
  Tak Było

  8-)))))
 • @kula Lis 68 16:11:50
  Będzie proces w trybie wyborczym z kanalią Budką za sfałszowanie paragonu za lek, który "kupił" za 2082 zł. Ten lek jest refundowany, można go kupić za 3,20 zł. W tej samej aptece.

  Jak Budka przepłacił 2 tysiące PLN za lek, to ciekawe ile płaci za afro u fryzjera?
 • @Husky 21:37:46
  A wiesz co znaczy refundacja? Że ja musialem na ten lepk dopłacic. A nie Ty, podcieracz angielskich dup.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930