Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1311 postów 20735 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Czy Duda "dorósł" do II kadencji?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rozważając kandydatury na kolejną kadencję prezydencką warto się zastanowić nad cechami kandydatów i zadaniami jakie przed nimi stoją.

 

 
Co powinno być brane pod uwagę?
Przede wszystkim cele polityczne, które realizują. Ale bardzo istotnym czynnikiem jest też forma - czy godnie reprezentują Majestat Rzeczypospolitej.
 
Obecnie jest tylko jedna osoba, która mogłaby sprostać istotnym z punktu widzenia Polski kryteriów: jest to Jarosław Kaczyński.
I ten kandydat nie wstąpi w szranki tego turnieju.
Pozostają zatem inni politycy mający poparcie społeczne, które może zamienić się na głosy w wyborach.
 
Oczywiście - najpoważniejszym kandydatem jest obecnie pełniący tę funkcję Andrzej Duda. Czy jest to kandydat idealny?
Nawet patrząc z perspektywy zwolennika obecnie sprawującego władzę środowiska, da się zauważyć skazy.
Duda pojawił się na scenie politycznej "znikąd", a jego wybór był wynikiem niechęci i frustracji zarówno względem środowiska PO, które swymi poczynaniami doprowadziło do niszczenia tkanki społecznej jak też nieudolnym i pozbawionym gracji pełnieniem urzędu przez Komorowskiego.
Młody, dobrze wykształcony, ale potrzebujący środowiska wsparcia stymulującego jego poczynania. To nie jest nawet zarzut, ale konstatacja; Urząd Prezydenta wymaga ogarniania i dystansu względem bieżących działań oraz wizji zmian społecznych jakie te działania przyniosą. Młody wiek zaś nie jest tu czynnikiem pozwalającym na refleksje. Stąd potrzeba środowiska wsparcia.
Drugi element to cechy osobowe, wrodzona godność i sposób bycia pozwalający na reprezentowanie Majestatu Rzeczypospolitej.
 
Co można dostrzec? 
Wszędzie pojawiają  się skazy. W sposobie zachowania - niekiedy zbytnia dynamika, co po części można tłumaczyć wiekiem, ale też brak wstrzemięźliwości w relacjach z niektórymi głowami innych państw. Takim  było podpisanie jakiejś tam umowy na stojąco przy biurku Trumpa. Także w innych przypadkach także dało się zauważyć element "wieku chłopięcego" w kształcie relacji.
Niewątpliwym obciążeniem jest małżonka z domu Kornhauser. Zazwyczaj stanowi tło, nie udziela się nadmiernie, ale jej natychmiastowa wizyta w Sejmie nadała hucpie związanej z niepełnosprawnymi niepotrzebną rangę.
 
Znacznie cięższej wagi jest poddanie się presji środowiska antypolskiego i zablokowanie zmian w sądach. Efektem jest ciągnąca się reforma z bardzo negatywnymi skutkami w świadomości społecznej.
 
Rozważanie tej kandydatury musi opierać się na zastanowieniu się, czy Duda wyszedł już z tego "wieku młodzieńczych błędów" przy pełnieniu najważniejszego urzędu w Polsce. Wydaje się, że wiele z wymienionych zastrzeżeń może być zniwelowane w drugiej kadencji. Zasadniczą jest kwestia, czy stworzy otoczenie kierujące się Polską Racją Stanu, a odporne na naciski wrogów polskości - mając na względzie, że nie są to środowiska marginesu, a ważnych i silnych wpływów politycznych, dobrze umocowane i w kraju, i poza granicami.
 
Dopiero porównując wskazane cechy z cechami innych kandydatów, można rozważać szanse tych innych w konfrontacji z Dudą.
Niewątpliwie najbardziej nośnym kontrkandydatem wydaje się być Kosiniak - Kamysz. To z racji tego, że formalnie nie jest związany z PO, co może być uznawane za postawę niezależną. Pozytywny w wyrazie jest też sposób bycia - chociaż odbieram go jako "oślizły" - to z racji reakcji na wystąpienie Jażdżewskiego, ale też kontynuowanie zadania niszczenia wsi. Nie wydaje się, aby był w stanie spełniać rolę prezydenta. Może za np. 10 lat.
 
Kidawa - Błońska? To chyba jeszcze gorszy model. Ani charyzmy, ani zdolności po temu.
O Tusku należy zapomnieć.
Środowiska narodowe "nie dorosły" do poważnego kandydata, chociaż mogą wystawić kogoś w charakterze "zająca".
Lewica - SLD. Kandydat wystawiony tylko w celu propagowania ichniej ideologii; ani walorów osobowych, ani wizji Polski.
 
Czy można spodziewać się kandydata niezależnego, który podobnie jak Kukiz poprzednio, może skumulować głosy ludzi nie identyfikujących się z obecnymi środowiskami władzy?
Jest to możliwe, ale wyłącznie przy skrystalizowanych poglądach i programie odbudowy Rzeczypospolitej. (Kukiz okazał się marionetką).

KOMENTARZE

 • @ Autor
  "Czy Duda "dorósł" do II kadencji?"

  Nawet do pierwszej nie dorosł...

  5*
 • @Jasiek 12:42:04
  to samo chciałem napisać ale w tej sytuacji nie napiszę :)
 • @Jasiek 12:42:04
  Rozumiem, że Trzaskowski, po wegetacji nawiezionej dobrym g..., to się nadaje?
 • Duda to zwykły oszust kłamca !
  Dokonania Dudu !

  1. zaraz po wygraniu PISu w podskokach zawiózł na Ukraine 4 mld zł !
  2. obrzydliwe podlizywanie się żydom z USA !
  3. całkowite milczenie w sprawie 447 !
  4. obiecywał w Kampani wyborczej że będzie robił referenda by obywatele mogli się wypowiedzieć
  5. ściąganie do Polski obcych wojsk amerykańskich i Polacy maja za te obce wojska [ które bronią żydów w Polsce ] 2 mld zł rocznie !!!!

  Słowianie ! to tylko skrót dokonań żydo-ukraińskiego prezydenta Dudy

  POLSKA KRAJEM NEUTRALNYM ! wolna od obcych wojsk !!!


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @ele 13:19:15
  Proszę o lepszą propozycję...
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:36:19
  Zawsze namawiałem Szanownego do kandydowania na ten zaszczytny urząd ale teraz mam pewne wątpliwości - "Obecnie jest tylko jedna osoba, która mogłaby sprostać istotnym z punktu widzenia Polski kryteriów: jest to Jarosław Kaczyński."

  Coś takiego może napisać tylko osoba mocno niewydarzona. Poza tym kaczelnik już raz bęcki dostał, wątpię żeby chciał następne :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:29:16
  Ależ on się już nie nadaje.
  Rola jaką pełni jest bardziej stosowna.

  Niemniej - porównując go z Trzaskowskim, czy Kidawą -Błońską - jest lepszy.
  Uważam, że jest też lepszy od Dudy.

  PS. Pomysł wystawienia mnie - jako "zająca" jest bardzo dobry. Może pozwoliłby na szersze propagowanie CP - bo RN nie ma jasnej linii programowej. A czas najwyższy wystąpić z taką ideą, bo Europa już się rozpada i potrzeba im wzorca.
  Tylko, że Opara by się zapłakał.
 • Dudę
  Po jego wizycie w ChRL odwiedził ktoś poważny i mu powiedział: słuchajcie Duda, jak chcecie gdzieś lecieć, to najpierw się spytajcie nas gdzie i kiedy, to my wam powiemy, gdzie i kiedy i sami nic nie kombinujcie, bo tylko zgryzoty z tego będą. I Duda zrozumiał i lata tam, gdzie mu powiedzą starsi i mądrzejsi. Trzeba zobaczyć jakie będą wyniki prawyborów w Konfederacji, jeśli ktoś liczy na propolskiego kandydata. Bo Duda nadaje się na stanowisko kierownika wiejskiego oddziału poczty i nic więcej.
 • Mój faworyt !!!!
  Grzegorz "Szczęść Boże" Braun - Polak

  https://s.redefine.pl/file/o2/redefine/cp/73/73jk1vgpvengrgrtcfbrjfrmbt2r9gaj.PNG
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:48:34
  Ciągnijcie zapałki :)
 • @Husky 16:22:05
  100 x lepszy od Maliniaka.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:46:47
  Szczęść Boże
 • Krzysztof J. Wojtas &ALL
  "Duda pojawił się na scenie politycznej "znikąd", a jego wybór był wynikiem niechęci i frustracji zarówno względem środowiska PO, które swymi poczynaniami doprowadziło do niszczenia tkanki społecznej jak też nieudolnym i pozbawionym gracji pełnieniem urzędu przez Komorowskiego."

  Szanowny Panie.

  To co napisałeś w przytoczonym przeze mnie fragmencie Twojego tekstu, to objaw całkowitej dezorientacji w rzeczywistości jaka powstała po załamaniu się polityki resetu USA-Rosja (już w 2012 roku załamały się wzajemne stosunki USA z Rosją a w 2013 roku nastąpiła klęska tej polityki co objawiło się Majdanem na Ukrainie i odpowiedzią Rosji w postaci zajęcia Krymu i wojną na wschodzie Ukrainy) , a może też braku wiedzy o przyczynach i celach jakie przyświecały ówczesnym władzom USA do podjęcia tej polityki.

  To zwrot geopolityczny związany z klęską polityki resetu USA-Rosja, stał u przyczyny tego, ze J.Kaczyński w 2014 roku zgłosił A.Dudę jako kandydata PIS na prezydenta w wyborach przypadających na 2015 rok.

  I nie był to wybór J.Kaczyńskiego, ale został wymuszony na nim przez administrację prezydenta USA B.H.Obamy, przy wsparciu Izraela(lansował go Kneset podczas wyjazdowego posiedzenia w Krakowie w styczniu 2014 roku).
  O naciskach. jakie na J.Kaczyńskim wywierała administracja Obamy, mówił sam J.K. w wywiadzie dla PR Katowice w styczniu 2017 roku(po objęciu urzędu przez D.Trumpa).
  Oto ten fragment wywiadu:

  (...)PRK - Panie premierze, musimy już niestety kończyć naszą rozmowę, nasze spotkanie, ale pozwoli Pan, ze odniosę się, no do najważniejszego wydarzenia z ostatnich dni a mianowicie mamy nowego prezydenta w Stanach Zjednoczonych. Czy po tych różnych hasłach, bo to na razie jeszcze trudno powiedzieć, że wiemy na czym będzie polegać ta polityka, ale czy po tych różnych hasłach Pan się na przykład obawia o to, że relacje polsko amerykańskie mogą na przykład ulec, nie wiem, pogorszeniu, oziębieniu?

  J.K. - Nie sądzę, natomiast cieszę się z tego, że jest w najwyższym stopniu prawdopodobne, że ustaną te niebywałe po prostu , ingerencje w wewnętrzne sprawy polskie, które miały miejsce i których sam można powiedzieć byłem świadkiem, może to jest złe słowo, może użyję ofiarą, bo na mnie naciskano tutaj bardzo w sprawach, które nie powinny rządu amerykańskiego w najmniejszym stopniu interesować.(…)

  A o tym, że A.Duda był protegowanym Obamy, świadczy to, jak został on uhonorowany przez Obamę podczas 70-tej Nadzwyczajnej Sesji ZO ONZ w 2015 roku.
  Jego wystąpienie było w tzw. prime time, zaraz po wystąpieniu Obamy a podczas lunchu posadzono go przy stoliku z Obamą i Putinem.


  "Lunch i toast Ban Ki Muna. Obama, Putin i Duda przy jednym stole"

  https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/70-sesja-zgromadzenia-ogolnego-onz-duda-z-obama-i-putinem-na-lunchu,581132.html

  https://r-scale-e0.dcs.redcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/cda72177eba360ff16b7f836e2754370/42d10583-11b3-4033-9e32-d5bc93b1526a.jpg?type=1&srcmode=4&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=640&srch=2000&dstw=640&dsth=2000&quality=80

  https://r-scale-60.dcs.redcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/1373b284bc381890049e92d324f56de0/5f956e56-74a9-43eb-885a-114fd2292486.jpg?type=1&srcmode=4&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=640&srch=2000&dstw=640&dsth=2000&quality=80

  Skąd takie zaufanie Obamy i Knesetu do A.Dudy?

  Źródła tego zaufania tkwią w wydarzeniach z 10.04.2010 roku, kiedy to A.Duda przeszedł chrzest lojalności wobec USA/Izrael, przekazując B.Komorowskiemu wbrew zapisom Konstytucji, dokumenty potrzebne do przejecia władzy i kody do sejfów tajnej Kancelarii Prezydenta, czym uczestniczył w zamachu stanu dokonanym przez B.Komorowskiego.

  J.Kaczyński się opierał tym naciskom administracji amerykańskiej ale przekonano go tym, że pomogą PIS-owi przejąć władzę, uruchamiając(służby lojalne wobec USA/Izrael) tzw. aferę podsłuchową(nagrania rozpoczęły się w kwietniu 2013 roku, po odrzuceniu przez Putina oferty Obamy na II-gi etap polityki resetu, którą do Moskwy zawiózł doradca Obamy Tom Danilon).
  Obiecano J.K. wtedy, że bankierzy żydowscy z Wall Street, pomogą zatrzymać okradanie przez wielkie korporacje Zachodu budżetu Polski(afera VAT i inne wyłudzenia), podsyłając mu specjalistę, swojego bankiera jakim był M.Morawiecki a także sławetny Banaś, który po zwolnieniu go przez Tuska z rządu w 2008 roku, wyjechał do USA i wrócił w 2015 roku i od razu został w MF M.Morawieckiego odpowiedzialnym za uszczelnianie VAT-u.

  Tego drodzy blogerzy, nie powiedzą wam w TVP czy w WSI24, nie napisze "Lisienko" w Newsweeku i czy Adaś w Gównianej.
  Do tego dochodzi się drogą poszukiwania informacji, sporzadzania analiz i wyciągania logicznych wniosków.
 • Nie !
  Ten pan, nie dorósł ani do pierwszej kadencji ani tym bardziej do drugiej kadencji.
  Ktoś kto jest sługą nie własnego narodu a sługą obcych narodów nie powinien sprawować nigdy tej funkcji stojącej przecież głównie na straży POLSKICH INTERESÓW.
  Służenie USA, Izraelowi i Ukrainie dyskredytuje go w oczach Polaków.
 • @Jasiek 12:42:04
  Ogłupionemu wyborcy przez 24 h/ dobę przez media głównego ścieku to zapewne nie przeszkadza że dziwnym zbiegiem nasuwającego się rymu. Duda kojarzy się z obłuda... (?). Czy to przypadek ?
 • @Husky 16:22:05
  To jest z tych " wybranych Polaków", jak kundel brytolski robiący za rasowego husky ....ulubionego bohatera curwoodowskich i londonowskich lektur :)))
 • @Monaco 17:32:34
  Nie to nie przypadek, to zaprojektowany mechanizm i koncept polityczny.
 • @stanislav 17:43:12
  Stasiu
  Nie jaraj tyle.I na dodatek byle gówna, bo jeszcze ....włosy stracisz

  Ja głosować będę jak zwykle na Dariuszka Kosiura z Otwocka
  Ponoć do trzech razy sztuka.

  ps.
  Podaj te nowe konto gdzie mam wpłacić na kampanie wyborcza naszego nowego prezydenta
 • @35stan 17:00:14
  Ni przeczę przedstawionej informacji; brak mi danych, aby jednoznacznie się do tego odnieść.

  Pytanie, przy prawdziwości tego info: czy mimo wszystko Duda nie jest lepszym prezydentem od Komorowskiego?

  Drugie. czy zmiany jakie nastąpiły pozwalają (pozwolą) na wyłonienie lepszego kandydata?
  Ma Pan jakieś sugestie?
 • @Alfax 17:25:00
  Wybierzmy Alfaxa!
 • @stanislav 17:44:40
  Dlaczego ludzie jakoś nie cenią WPS?

  A tak między nami: nie Duda jest ważny, a otoczenie, które nim steruje.
  Czy jest lepsza opcja?

  Drugie.
  Czy inni kandydaci będą lepiej reprezentowali polskie interesy? Jak z otoczeniem tamtych?
  Kosiniak - Kamysz - kogo ma?
  A Kidawa - Błońska? O Tusku nie ma co nawet wspominać.

  Czy da się stworzyć otoczenie wokół nich, które w większym stopniu będzie dbało o sprawy polskie?

  Może nawet ta Kornhauser ma pozytywny wkład - bo ludzie się bliżej przyglądają poczynaniom Dudy.
 • @Husky 16:22:05
  A jaką funkcję przewiduje Szanowny dla wuja tego osobnika?
 • @Husky 16:22:05
  Zmasakrowałby kurdupla z Żoliborza w debacie, ale kurdupel nie miałby odwagi wystąpić w takiej debacie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:57:39
  Prezydencki.....cieć
  8-)))))
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:34:49
  "...czy mimo wszystko Duda nie jest lepszym prezydentem od Komorowskiego?"

  Lepszym i to pod wieloma względami.
  Można zapytać tak:
  - czy Polska(IIIRP) jest krajem suwerennym?
  Moja odpowiedź: - nie jest i to od początku tzw. transformacji, której celem było skorygowanie porządku jałtańskiego po zwycięskiej przez USA/Zachód zimnej wojnie i włączenie byłych "demoludów" do strefy wpływów USA/Zachodu ze wszystkimi tego konsekwencjami czyli ekonomiczną eksploatacją i politycznym podporządkowaniem.
  Polskę włączono po zimnej wojnie pod bezpośredni nadzór Niemiec/niemieckiej UE, bo tak pasowało wtedy tym co realizują od dekad projekt NWO.
  Po klęsce polityki resetu , ten bezpośredni nadzór przejęły USA/Izrael, bo taki był wtedy interes USA, z korektą po zwycięstwie D.Trumpa, który rozpoczął politykę stop NWO i stop globalizacji, która uruchomiła wściekłe ataki na niego ze strony "deep state" czyli tych od NWO i globalizacji a w Polsce ataki Niemiec/niemieckiej UE na rząd PIS-u, który stał się strategicznym partnerem Trumpa w Europie w kontrze do polityki i interesów niemieckich.
  Weta A.Dudy do ustawy o ustroju sądów powszechnych w 2017 roku, były jeszcze działaniem Dudy jako protegowanego Obamy i "deep state" i dopiero po poczynaniach D.Trumpa(Trójmorze i mocny sojusz USA Trumpa z Polską) zaczął rozumieć, ze nastały inne czasy i że jego protektorzy mogą już nie powrócić szybko do władzy w USA, więc zaangażował się ten projekt sojuszu Polski z USA.

  - czy A.Duda jest lepszym prezydentem od Komorowskiego?

  Moim zdaniem tak, bo Komorowski został protegowanym USA Obamy i W.Putina dla realizacji polityki resetu i związanego z nim projektu NWO i EURAZJI jako II-go po UE etapu NWO, za co Atlantic Council przyznała mu w 2013 roku nagrodę Global Citizen Awards(Obywatel Świata).

  Projekt EURAZJI czyli formy konfederacji UE i Rosji(rosyjskiej Unii Celnej) tworzył z Polski kondominium rosyjsko niemieckie z linią podziału stref wpływów na linii Robbentrop Mołotow, więc była to praktycznie koncepcja likwidacji państwowości polskiej i dlatego projekt D.Trumpa wobec Polski jest moim zdaniem nieporównanie korzystniejszy(status Polski jako silny sojusznik-wasal USA) coś na wzór Korei Płd.
 • @zbig71 19:08:02
  Bo to nie ta liga panie
  Nie ta liga

  Braun to może jedynie z Jachirą debatować, a i ta by go szybko zaorała
  Tak myślę

  8-))))
  pzdr.
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:35:24
  Panie .Krzysztofie, Alfa X , może być, okay, ale czy tak naprawde i na serio nie można chociażby jednego Polaka, polityka w narodzie liczącym 38 milionów znaleźć kogoś jak Orban ?. On dba nie o sprawy żydów, ukrainców czy amerykanòw a wyłącznie o sprawy Madziarów.

  :)))
 • V
  Tasowanie.
  Oczywiście, że "Duda jest lepszym prezydentem od Komorowskiego", a Pis jest lepszy od PO... ale to nie znaczy, że nie można "lepiej" i z "większą klasą"- można! tylko trzeba chcieć.
  *5 teczka
 • @Husky 19:27:32
  Już niedługo zobaczymy, jak to będzie. Nie to, że jestem jakimś wielkim fanem GBrauna, ale facet ma wiedzę i potrafi mówić. W paru językach zresztą, zmasakrowałby cały PiS bez mrugnięcia okiem.
 • @35stan 19:20:34
  Lepszym z pewnością dla żydów i amerykanskich wytwórni sprzętu do zabijania ludzi. Tam gdzie USA tam popiół i zgliszcza że nie wspomnę o milionach pokojowymi i demokratycznymi bombami zabitych cywilów.

  Czy współpraca miedzy UNIĄ EUROPEJSKĄ a UNIĄ EUROAZJATYCKĄ to dla pana wielka tragedia ?. Gorsza niż obecnie propagowana przez żydo amerykańskich zauszników nienawiść do Rosji i kumanie się z banderowską juntą na Ukrainie !. A nawiasem mówiąc to Polska obecnie jest niczym innym jak wasalem USA. Podległa i zależna od Waszyngtonu.
 • Do @Krzysztof J. Wojtas 13:36:19
  Na lepszą propozycje poczekamy do wiosny wtedy się wyklaruje kto stanie do zawodów prezydenckich !

  Panie Wojtas ! nawet jak nie będzie realnego kandydata to w przypływie
  rozpaczy lepiej zagłosować na Kosiniaka Kamysza !!! bo Dude trzeba UKARAĆ !!!! tak jak Komorowskiego bo kłamcy oszuści powinni ponieś polityczną kare taka jak poniósł Komorowski !!!!

  Słowianie ! raz na 4 lata możemy ukarać oszustów i zdrajców Polski !


  POLSKA KRAJEM NEUTRALNYM bez Dudy i jego obcych wojsk w Polsce

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @ele 19:50:37
  Dokładnie, nawet Kosiniak byłby lepszy od tego szabesgoja Dudy.
 • Wybór rezydenta IIIŻydo-RP/Polin
  .
  Wybór rezydenta IIIŻydo-RP/Polin będzie efektem mieszania ciągle w tym samym antypolskim szambie. Więc jaka to różnica, które g... zostanie wyłowione -?
  Czas sobie uświadomić, że bez oddolnego narodowego zorganizowania się Polacy nie mają żadnego wyboru (RN, Konfederacja - to przecież koncesjonowane żydowskie twory).
 • Guberia Polin
  http://7f73ffd955.neon24.pl/post/147299,jak-obrabowano-polske
 • @Monaco 19:39:51
  Dla ciebie lepszym by było, by polska stała się regionem i kondominium rosyjsko niemieckim? Wolna droga, jedź za Ural lub do Rzeszy i będzie ci dobrze, bo w tobie nie ma cienia myślenia o Polsce(takie dziecko-spadkobierca człowieka sowieckiego, internacjonalista i kosmopolita.
  Wersja wasala USA, wzmacnianie gospodarki i militarnego, daje szanse w przyszłości na wybicie się Polski na suwerenność(do tego potrzeba silnej gospodarki i wojska) a kondominium likwidowałoby jakąkolwiek państwowość polską, bo taki jest cel NWO i UE jako pierwszego jej etapu(drugi w postaci EURAZJI na razie Trump zahamował).
  Rozumiesz coś z tego dupku?!
 • @Jasiek 12:42:04
  @ Autor
  "Czy Duda "dorósł" do II kadencji?"
  Nawet do pierwszej nie dorosł...
  5*
  Jasiek 04.11.2019 12:42:04
  xxxxxxxxxxxxxxxxxx

  Duda z KRAKOWA WIE..ze NIE dorosl swoim rozmiarem
  do Fotela Prezydenta Polski w I Kadencji...
  ani w II Kadencji tez NIE dorosl..

  Duda z Krakowa WIE tez...ze KOMOROWSKI NIE mogl zostac Prezydentem... bo zakusy mial diabelskie na WSI Aktywa/akta..
  I trzeba bylo KARTY rozdac/przetasowac na nowo : )

  : )
 • @35stan 20:22:26
  No, Lech Kaczyński był gorszy od Dudłaja. Wszędzie robił z Polski pośmiewisko, zwłaszcza w Gruzji, wszyscy normalni ludzie wiedzieli, że do Tibilisi poleciała zadaniowana agentura koniokradów, czyli Kartofel, banderowiec Juszczenko i reszta parchów.
 • @35stan 20:22:26
  Co za wygibasy pocisz chłopie. Co wpis to wzajemnie wykluczające się sprzeczne antypolskie myśli.
  Jesli któryś z blogerów podważa twoje poddaństwo syjonizmowi tym za oceanu, nazywasz go dupkiem, nawet jak ten bloger pisze, że jego interesem jest aby Polska Polską była, tzn, Niepodległą, wolna od szpiegów z zachodu i wschodu, tym bardziej z zażydzonej, sekciarskiej zbrodniczej ameryki.
  Mylisz pojęcia (Suwerenność to jest narodowa, a Niepodległość państwowa)
  Pomijając to, capie od ciebie straszna tępotą albo agenturą. Jak można przeciwstawiać kondominium niemiecko - rosyjskie przeciw usraelowi i odwrotnie. Jak z usraelem nie pójdziesz na kolanach zgarbionym, to będziesz niewolnikiem niemiecko - rosyjksim. A obecnie Duda i słup Izraelski JK, realizują żydowska politykę w Polsce, polegająca na ograbianiu polaków z ich owoców pracy, to nie są Polacy niewolnikami już teraz???
  Panie a gdzie Polska, gdzie Naród Polski. Jesteś nafaszerowany sowietyzmem, taką prymitywną komuną. To o Niepodległosć Polski chodzi a nie o zniewolenie Polaków przez kogokolwiek i o takiego prezydenta chodzi aby był mężem stanu, a nie kabaretowym, nędznym pachołkiem obcych interesów, czego ewidentnym przykładem jest tu Jude - Dude jak i jego poprzednicy.
  Sam piszesz, że to żydzi wskazali Dude na rezydenta, a reszte robią służby i media, to było namacalnie widoczne przy wyborze Judy. Dlaczego nie chcieli Komorowskiego, bo za leniwy w atakowaniu Rosji, za mało dawał zleceń kupna broni w usraelu, zlecał Francji, no to go powieżli, wystawili mu marionetkę Kukiza, by odbierał mu głosy a ostatecznie by te głosy przekazać Jude.
  Wybór Dudy to nic innego, ale ciagłosć drenowania i likwidacji Polski przez światowe żydostwo korporacyjne z usraela, to ich pionek, nędzny zdrajca interesów narodowych. Sam piszesz, ze to Kneset go wskazał na prezydenta, a więc czyim jest rezydentem Duda. Bo Polski Sejm go nie wskazał jako rezydenta Polski, tylko Kneset, a wiec, jak można jeszcze go lansować??????????
  Poddanie Polski korporacjom z usraela (tak proponujesz) to świadome zabijanie wszelkich inicjatyw rozwojowych polaków. Kupowanie drogo, bez technologii, bez offsetu, to zabijanie polskiego kulejącego przemysłu zbrojeniowego, przekazanie Armii Polskiej do struktur NATO-Usrael, to pozbawienie się świadome PA na rzecz globalnej mafii zbrojeniowej. Polska stała się bezbronna z powodu okupacji usraelskiej armii w Polsce, to wina i Komorowskiego ale przede wszystkim zdrajcy L. Kaczynskiego i tego ostatniego pajaca.
  Bycie pod butem usraelskim to nic innego jak pewna wojna na terytorium Polski między wschodem z zachodem. Każdy odsuwa wszelkie zagrożenia od swoich granic a pachołki żydowscy przybliżaja nam wojnę.
  Podkreślam, że dalsze bycie głupców, pachołków i wszelkiej obcej agentury przy władzy, stwarza zagrożenie dla istnienia Narodu Polskiego.
  Wojskowi z usreala okupujący Polskę, mogą wywołać wojnę z Rosją i dyla dać, a z co z nami Polakami.
  Jak tak tęsknisz za gestapowcami z usraela, to co tu robisz, kajak i w drogę a od Polski wara, tej Polski, która rozumie, że trzeba z sąsiadami żyć w zgodzie, co nie znaczy, że nie trzeba być świadomym zagrożeń.
  Problemem naszym jest to, że jesteśmy naiwni, łatwowierni, leniwi, brakuje świadomości i wrogowie nasi o tym wiedzą, dlatego tylu nędznych śmieci szpiegowskich mamy przy żłobie. Do czasu.
 • @Rzeczpospolita 19:55:31
  //RN, Konfederacja - to przecież koncesjonowane żydowskie twory//
  A Wierni Polsce Syjonistycznej to jakiej nacji so
 • @Wrzodak Z. 21:41:03
  "A obecnie Duda i słup Izraelski JK, realizują żydowska politykę w Polsce, polegająca na ograbianiu polaków z ich owoców pracy, to nie są Polacy niewolnikami już teraz???"

  Tak, za ryżego Tuska podnóżka szwabskiej Anieli, byłeś w "siódmym niebie" bo rabunek szedł w słuszną stronę a teraz gdy to USA i żydowscy bankierzy z Wall Street pomogli(albo wyrazili zgodę na ograniczenie grabieży - taki jest obecny interes USA) to drzesz japę, że kradną.
  M.Morawiecki, człowiek JP Morgan i Banaś, który uszczelniał VAT po 8 letnim pobycie w USA(od 2008 do 2015), to ten mechanizm związany z aktualnym interesem USA, który po 100 latach jest znowu zgodny z naszym interesem.
  Ale dla ograniczonego jełopa, który na historii chodził na wagary, to jest za trudne do pojęcia a do tego nienawiść zaślepia, co widać po twoich komentarzach.
  Weź się za naukę, może wtedy coś ci się rozjaśni w twojej zakutej pale.
  O coś takiego pchało się do rządzenia!
 • Orędze Matki Bożej do prezydenta A. Dudy
  http://www.domymodlitwyjp2.pl/pl/ordz-alicja-mmczvi-bog-bogaty-w-miosierdzie


  Słowo Boże do (Alicji) Marii Michaliny od Apokalipsy
  /Internetowy Ruch Katolicki „Domy Modlitwy św. JPII”/
  18X2019r.

  PAN PREZYDENT POLSKI ANDRZEJ DUDA
  Słowo Boże dnia 18. 10. 2019r.

  W imię Ojca Syna i Ducha Świętego. Amen. Amen. Amen. Mario Michalino od Apokalipsy - córo Moja umiłowana, potwierdzenie na modlitwie otrzymałaś: Psalm 12 werset 3, zapisz: "Wszyscy mówią kłamliwie do bliźniego, mówią podstępnymi wargami i sercem obłudnym".
  Ja Królowa Polski Hetmanka Narodu mówię Słowa Prawdy mocą Ducha Świętego, do których należy się zastosować, stając w prawdzie i duchu przed Moim tronem na Jasnej Górze, gdzie po wyborach zawierzyłeś siebie, Kraj i lud Mój Mojej macierzyńskiej władzy. „Totus tuus” powtórzyłeś za św. Janem Pawłem II.
  Ja Hetmanka dotrzymałam słowa, błogosławiąc na pracę, trud administracji, choć i wiele łask zmarnowałeś, pomału odchodząc od Boga w Trójcy Jedynego, zawierzając kłamliwym wargom sojuszników co na ustach mają słowa pochlebstwa, a w sercu knują zasadzki. Teraz w obliczu zbliżającej się katastrofy totalnej wielkich mocarstw tego świata, Polskę Moje Królestwo chcę ocalić.
  Powierzam Ci synu Mój będący na Urzędzie Prezydenckim z Mojej i Mojego Syna Jezusa Chrystusa świętej woli tą Misję OBWOŁANIA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA NA KRÓLA POLSKI JEGO MAJESTATU BOGA ŻYWEGO NA BŁONIACH KRAKOWSKICH, TO JEST 24.XI.2019r. i od tego terminu NIE ODSTĄPIĘ!
  Ty Synu Mój masz zadanie najprzedniejsze, by Polska rosła w siłę i wróg Jej nie dotknął. Zorganizuj w porozumieniu z J.E. abp Krakowa Markiem Jędraszewskim i władzami tego królewskiego miasta tą uroczystość ze wszystkimi honorami, by prawdziwie w twojej ojczyźnie, a Moim Królestwie rządził Mój Syn Jezus Chrystus Król Polski w każdej dziedzinie życia, zarówno państwowego, socjalnego, kościelnego to jest duchowego.
  Konstytucja winna być proklamowana, tak jak jest ten zapis: BÓG, HONOR, OJCZYZNA. Żądam, byś ofiarował berło i koronę dla Króla Polski, oddając Mu władzę symbolicznie, a to się dokona w rzeczywistości. Figura Chrystusa Króla Polski niech będzie przygotowana – wybrana przez abp Krakowa, dostojna w całej swojej godności. Przymierze zawarte Aktem na wzór św. Jana Pawła II, wszystko co Polskę stanowi, tak jak to uczynił Król Jan Kazimierz u stóp Moich- Pani Łaskawej we Lwowie. Według historii te Księstwa Mi podlegają, bo Bóg jest wierny w Swej Aleance. Trzeba to powtórzyć wraz z Episkopatem Polski z wolnej woli jak zechcą, tak jak S.B. Rozalia Celakówna to podała: „z Rządem na czele”. I niech się tak stanie.
  Synu Mój, zostałeś wybrany do tej misji mianowania Mojego Syna na Króla Polski, to jest najwyższa godność, jaką Ja Królowa Korony Polskiej ci wyprosiłam i żądam, by to pragnienie Mojego Bolejącego Serca zostało wypełnione. Do pomocy daję zastępy aniołów i świętych polskiej ziemi to jest dziedzictwo św. JP.II, którego nie można zaprzepaścić.
  Tylko Król Polski w tej nominacji i w tym tytule Mu nadanym jest mocen ochronić Moje Królestwo, a Twoją Ojczyznę, której na imię Polska – wybrane Nowe Jeruzalem.
  Wtedy potęga wasza wzrośnie, jak mówią te proroctwa księdza Klimuszki i to się dokona. Wolna Elekcja na Błoniach Krakowa to jest pospolite ruszenie Narodu, Ludu Mojego, którego jestem przede wszystkim Matką. To jest Mój „APEL NADZWYCZAJNY”, by tą Intronizację Chrystusa Króla Wszechświata na Króla Polski dokonać. I to jest dziecko Moje jedyna szansa na przetrwanie w obliczu III wojny światowej.
  Odpowiedzialność Twoja jako Prezydenta jest wielka, ufam, że nie zawiedziesz Matki Najświętszej, która Tobie zaufała dając Ci ten Urząd, wiele popełniłeś błędów, jednak Moje zaufanie jako Matki do ciebie jest.
  Napisz; córko Moja MM od Apokalipsy, że nie są to słowa twoje, ty tylko jesteś narzędziem gdzie Duch Święty otwiera twoje serce, by służyć słowem Jego mocą jako ten przekaźnik w DM św. JPII.
  Błogosławię i żądam szybkiego kontaktu z J.E. abp Markiem Jędraszewskim, ks. abp Wacławem Depo. Czas i miejsce Wolnej Elekcji winny być podane przez środki masowego przekazu, niech też ks. Piotr Natanek dołączy z Armią Rycerzy Chrystusa Króla, która jest do tej walki duchowej przygotowana w tej ciszy odosobnienia trwając. Ale teraz tą niesłuszną jak powiedziałam suspensę niech ks. abp Krakowa Marek Jędraszewski odważnie odwoła.
  Powtarzam, jeżeli Moje polecenia, a wręcz żądania KRÓLOWEJ NARODU POLSKIEGO nie zostaną wypełnione, to prawdziwie po "Prześwietleniu Sumień" co jest wielkim aktem Bożego Miłosierdzia, które wam wskaże miejsce po śmierci piekło, czyściec lub niebo; to po tym wydarzeniu zostanie was Polaków bardzo mało, choć i tak was trują "chemtrails" rzekomi przyjaciele, o czym mówi prorok Pana Jezusa Cyprian Polak, jak również jest Słowo Boże dotyczące Urzędników Krakowa.
  Ja Matka Jezusa Chrystusa Syna Mojego mówię; należy zapoznać się i sercem odpowiedzieć na wezwanie Boże - czas brewe. Dołączyć orędzie, wysłać też do abp Krakowa, Częstochowy, opublikować na stronie internetowej DM św. JPII. Powtórzyć z woli Mojej Matki Kościoła na portalu Krzysztofa Michałowskiego. Pozdrawiam w/w EXL, ufam Ja Królowa Polski, że nie odmówią Mojej prośbie przy wsparciu Prezydenta Polski Andrzeja Dudy. I to zadanie zostanie wykonane. I niech się tak stanie. Bo mój lud tego pragnie - wywyższenia Króla Jezusa Chrystusa na Króla Polski na Błoniach Krakowa, oraz w Mojej Kaplicy Jasnogórskiej Pani umieścić ten obraz Chrystusa Króla podarowanego przez Polonię. I niech sie tak stanie. Amen. Amen. Amen.
  Potwierdzenie ''Słowa Bożego": Apokalipsa św. Jana 13 werset 6: "Zatem otworzyła swe usta dla bluźnierstwa przeciwko Bogu, by bluźnić Jego imieniu i Jego przybytkowi, i mieszkańcom nieba". To już w Polsce trwa: profanacja Eucharystii, Moich świętych wizerunków, szkoły LGTB, czarne marsze kobiet co są za aborcją, „tęczowe” co słusznie abp Krakowa odważnie nazwał „zarazą”. .................
  Jeżeli tej Intronizacji nie dokonacie według w/w świętego pouczenia, to Antychryst zapanuje u was i w was. A więc odwagi synowie Moi na urzędach w Rządzie, EXL w Episkopacie Polski - odwagi, odwagi wspomaga was św. Andrzej Bobola patron Polski. Amen. Amen. Amen.
  Błogosławię Ja Królowa Polski przez zasługi świętych i błogosławionych Polskiej ziemi. W Imię Ojca Syna i Ducha Świętego. Amen. Amen. Amen. I niech się tak stanie, by alleluja zaśpiewać w wieczności. To podpowiada Anioł AVE- Stróż Polski, przypomina też, by to konklawe w Licheniu zwołać i wybrać nowego Piotra, bo obecny biskup Rzymu - sam się tak nazywa – pobłądził. Przez swoich doradców wszedł w ducha pogaństwa, świętuje wraz z szamanami i szamankami idąc w pląsach z wieloma kardynałami, chce poprowadzić lud mój na manowce, a więc do piekła. Tak jak mówi ten tytuł psalmu 12 „Wśród zakłamanego świata" trwa, werset 8: "Ty nas zachowasz, o Panie, ustrzeżesz nas na wieki od tego plemienia".
  I tak się stanie, gdy wykonacie to najważniejsze zadanie OBWOŁANIA W WOLNEJ ELEKCJI CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA NA KRÓLA POLSKI. Amen. Amen. Amen. Wysłać do Prezydenta Polski - Ojczyzny twojej z zaznaczeniem: „ Pilne i do rąk własnych”.
  (Alicja)MM DM św. JPII:To jest nasz drugi list z woli Bożej wysłany do Waszej EXL. Bóg zapłać za tamtą odpowiedź. Pozdrawiam w imieniu Kolegium DM św. JPII. 18.X.2019r.
  Bóg zapłać Królowo Korony Polskiej za Twoje święte słowo pouczenia.
  Uniżona niewolnica MM od Apokalipsy w posłudze ewangelicznej słowa dla braci i sióstr.
  Złóż dziękczynienie za tą łaskę daną dla Moich dzieci wybranych i niech się tak stanie.
  Zamawiajcie Msze Święte dla wykonania tego wielkiego zadania jakie Bóg w Trójcy Jedyny dał dla waszego Narodu, by być przykładem i wzorem dla upadającej Europy i innych kontynentów. Ta intencja 9-ciu Mszy Świętych, które ofiarowałaś z natchnienia Ducha Świętego brzmi:
  „O łaskę Intronizacji Chrystusa Króla Wszechświata na Króla Polski w Wolnej Elekcji na Błoniach Krakowa za wstawiennictwem Królowej Polski, św. Józefa, św. Jadwigi Królowej, św. Kazimierza Królewicza, św. Faustyny, św. Jana Pawła II, za przyczyną świętych Franciszkanów, świętych męczenników to jest św. Andrzeja Boboli, błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, Straży św. Michała Archanioła, Anioła Stróża AVE – Polski, aniołów i wszystkich świętych”.
  DM św. JPII z łaski Bożej zamówiły III pełne nowenny w tej intencji, zapraszamy do działania dopóki liturgia Mszy Świętych nie jest zmieniona, co daj Boże, by nie dotknęło Episkopatu Polski. Amen. Amen. Amen.
 • @35stan 21:52:10
  Twój język, słownictwo czyni z ciebie strasznego wroga Polaków. Nie rozumiesz mojego narodu. Pleciesz brednie wzajemnie się wykluczające.
  Stawiasz się nawet nad Stwórce, wszechwiedzącego, nieomylnego, świadczy o tym, ze historii uczyłeś się u boku J.J Lipskiego lub Geremka.
  Na pewno Ty, masz racje??? Byli już tacy w przeszłości, straszne rzeczy czynili, nie ma po nich nawet śladu, także uważaj na doborowe towarzystwo, byś z nimi razem nie urzędował tam gdzie diabeł.
  Aspirujesz do koryta pisowskiego, ba nawet żyjesz z tego, a podstępnie wpychasz w łapy syjonistyczne Polskę i to ci wytknąłem, uderzyłem cię w czułe miejsce i wyjesz, ślinisz sie, obrażasz, tak postępuje człowiek opętany.
  Weż leki i odejdż od klawiatury, paciorek (sorry historycy od Lipskiego mogą być nie wierzący) idż spać, może przyśni ci się Michnik, Geremek..
 • @Janisław 22:02:05
  @Janisław 04.11.2019 22:02:05
  Słowo Boże do (Alicji) Marii Michaliny od Apokalipsy
  /Internetowy Ruch Katolicki „Domy Modlitwy św. JPII”/
  18X2019r.
  PAN PREZYDENT POLSKI ANDRZEJ DUDA
  Powierzam Ci synu Mój będący na Urzędzie Prezydenckim z Mojej i Mojego Syna Jezusa Chrystusa świętej woli tą Misję OBWOŁANIA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA NA KRÓLA POLSKI JEGO MAJESTATU BOGA ŻYWEGO NA BŁONIACH KRAKOWSKICH
  Konstytucja winna być proklamowana, tak jak jest ten zapis: BÓG, HONOR, OJCZYZNA. Żądam, byś ofiarował berło i koronę dla Króla Polski, oddając Mu władzę symbolicznie, a to się dokona w rzeczywistości
  I tak się stanie, gdy wykonacie to najważniejsze zadanie OBWOŁANIA W WOLNEJ ELEKCJI CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA NA KRÓLA POLSKI. Amen. Amen. Amen. Wysłać do Prezydenta Polski - Ojczyzny twojej z zaznaczeniem: „ Pilne i do rąk własnych”.
  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

  Janislaw...dzieciaku drogi & szalony ??
  Z KTOREGO KOSCIOLA ty nadajesz te ODEZWY do DUDY ????

  Wolna Elekcja dla...KROLA Zydowskiego Chrystusa w POLIN ???

  Jak ty... Janislaw to sobie wyobrazasz ???
  Referendum...glosowanie ????

  A jak juz DUDA ruszy DOOPE z fotela prezydenta Polski...
  to jak zamierzesz/zamierzacie POSADZIC na TRONIE
  PREZYDENCKIM-
  DUCHA Joshuy/Jezysa Chrystusa
  w Palacu Namiestnikowskim w Warszawie ?????

  A jak DUCH Joshua/Jezus (Chrystus) ma byc/BEDZIE
  widzialny w Swiecie Materialnym na tym TRONIE
  & z tymi MATERIALNYMI atrybutami wladzy -berlo&korone ?????

  I jak MY rozpoznamy Josue/Jezusa (Chrystusa) po 2 tysiacach lat przebywania w NIEBIE ?????

  Czy ma to bycczy bedzie to
  Joshua/Jezus TRADYCJI - podobny do malunkow z Rzymu...
  czy np.
  NOWOCZESNY en vogue Joshua - podobny do Ambasssadora Izreala z OBRZYDLIWA Kozia Brodka ????

  Janislaw... dzieciaku...
  SZALENSTWO jest rdzeniem tego kosciola...z ktorego cie wypuscili z ta ODEZWA do Dudy !!!!!!!!!!!!!!!!

  Ale z tym sie zgadzam (w lekko zmodyfikowanej formie ):

  Konstytucja winna być proklamowana, tak jak jest ten zapis:
  BÓG, HONOR,HUMOR, OJCZYZNA!

  Piłat powiedział do Jezusa:
  Czy Ty jesteś Królem żydowskim?
  Jezus odpowiedział: Czy to mówisz od siebie, czy też inni powiedzieli ci o Mnie?
  Piłat odparł: Czy ja jestem Żydem?
  Naród Twój i arcykapłani wydali mi Ciebie.
  Coś uczynił?

  Odpowiedział Jezus: Królestwo Moje nie jest z tego świata.

  Gdyby Królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom.
  Teraz zaś Królestwo moje nie jest stąd.

  Piłat zatem powiedział do Niego:
  A więc jesteś Królem?

  Odpowiedział Jezus: Tak, jestem Królem.
  Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo PRAWDZIE.
  Każdy, kto jest z PRAWDY, słucha mojego głosu.
  (J 18,33b-37)

  Janislaw-szalony dzieciaku...

  Jezus(Chrystus) ma SWOJE NIEBIESKIE KROLESTWO..
  I NIE POTRZEBUJE sfruwac z NIEBA aby zasiasc w III Rzeczypospolitej
  na TRONIE BIDA&NEDZA POLSKA 2019 !

  BIDA&NEDZA POLSKA 2019 ! to NIE KROLESTWO dla KROLA Joshuy/Jezusa ( Chrystusa)...

  Janislaw...
  Idz do Ewangelistow tu: na stronki:np. KERENA
  z ta kareta &Logo-LEW w aksamitach biskupich szkarlatnych
  lub np.
  Bara-bary czy tez innych myslicieli duchowych NEON 24......
  wklej ta odezwe...
  I tam podyskutuj...
  NIECH oni ci to wytlumacza LEPIEJ...
  bo ty to beznadziejny juz ! przypadek straconego pokolenia : /
  opetanych szalenstwem..
  I jakims DZIWNYM...BEZROZUMNYM amokiem...
  xxx
 • @35stan 20:22:26
  Jak widać to dla ciebie ty gnoju i dupku śmieciu na tym portalu jest lepiej jak Polska stała sie kondominium żydów tych z izraela i Ameryki, jedź dupku i to jak najszybciej do swoich braci w myckach do izraela i nie wracaj, bo dla ciebie szmato interes Polski i Polaków nic nie znaczy. ty dupku Polskę sprzedajesz za judaszowe srebrniki 447, wredny uliczny rynsztokowcu. I zapamietaj sobie dupku żeś to ty zaatakował mnie wulgarnymi slowami ale w odpiwiedzi tym samy ci smierdzielu muszę ci odplacic.
 • @35stan 20:22:26
  Dodam ze prawdziwym anty POLSKIM dupkiem to jesteś ty ćwoku i twoja cała rodzina, ty ch,,,, uju !
 • @ele 19:50:37
  Nie akceptuję takich pomysłów.
 • Nasz Prezydent 2020-2025
  https://www.prezydent.pl/gfx/prezydent/pl/defaultaktualnosci/5388/202/1/1099287413.jpg
 • @Monaco 00:08:05
  Wow

  Kultura przez duze K
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:14:01
  "Rozumiem, że Trzaskowski, po wegetacji nawiezionej dobrym g..., to się nadaje?"

  A podobno nie ma głupich pytań... ;-)

  Oczywiście serdecznie Pana pozdrawiam.
 • @Drab61 13:04:49
  Pozdro! :-)
 • @Husky 06:50:52
  Hej Husky! :-)

  Jak myślisz, czy druga kadencja wystarczy PAD żeby w końcu ujawnić aneks?
  Czy znów się czymś wykręci?
 • @Husky 06:50:52
  Czy komentarz Szanownego Ele czytałeś:

  //cygnus.neon24.pl/post/151417,czy-duda-dorosl-do-ii-kadencji#comment_1597426

  Trochę głupio wygląda twoja wstawka przy nim, prawda?
 • @Husky 06:53:41
  "Kultura przez duze K"

  Nie ma to jak "spadaj pajacu" autorstwa niejakiego Husky.... ;-DDD
 • @Husky 06:50:52
  Tym razem muszę się z tobą zgodzić - to WASZ prezydent. Kneset byle kogo by nie wystawił.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:08:48
  Rozumiem, że kandydatem Szanownego JR jest jednak Trzaskowski.
  Znaczy - to g... dopłynęło na Kujawy i was tam zaczadziło?
 • @Jasiek 08:02:16
  "Jak myślisz, czy druga kadencja wystarczy PAD żeby w końcu ujawnić aneks?
  Czy znów się czymś wykręci?"

  Ujawnienie aneksu musi być sprzeczne z interesami USA/Izrael i dlatego tak jak prawda o 10.04.2010 roku musi być trzymana jako tajemnica na wzór "Zbioru zastrzeżonego" IPN.
  Takie są realia geopolityczne i tak się gra, jak przeciwnik pozwala.
  Zbrodnię z 10.04.2010 roku Tusk też tłumaczył "racją stanu Polski"(ówczesne interesy USA/Izrael, Niemiec i Rosji tego wymagały).
  Teraz dla PIS "racją stanu" jest, by nie ujawniać prawdy zawartej w aneksie i prawdy na temat 10.04.2010 roku, z powodu aktualnych interesów USA/Izrael.
  Pytanie zasadnicze jest takie, która "racja stanu", Tuska czy Kaczyńskiego jest korzystniejsza dla Polski?
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:19:47
  Widzę że to g... to jednak zatrzymało się koło Raszyna.
  Moim typem jest (a raczej był) Szanowny Wojtas. Teraz jestem w kropce bo na pislamiste nie zagłosuję. Szkoda że Szanowny tak się stoczył...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:13:00
  Moją ukochaną Raszynką żadne g... nie pływa. No, chyba, że akurat JR pojawi się w okolicy ...

  Zaczadzenie u tego osobnika ma charakter postępujący; nie jest w stanie już odróżnić idei od oceny praktyki politycznej czynionej z punktu widzenia tej idei.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:31:10
  Podziwiam wysublimowany poziom dowcipu Szanownego. Choćby dlatego nadaje się na prezydenta bo by nie odbiegał poziomem od innych prezydentów. Zacytuję więc ukochanego prezydenta pislamistow - "sp...j dziadu!"
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:43:29
  O żesz ty Dudusiu....
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:24:23
  Dudusia to Szanowny ma trochę wyżej, na zdjęciu :))
 • @Husky 06:53:41
  Sorry, ale ten ulicznik mnie wulgarnie i to bez powodu zaatakował, zamiast użyć rzeczowych argumentów to bydlak atakuje wulgarnymi słowami.
  Nie cierpię takich typów którzy prowokują tu ludzi, w realu dostałby w ryj.

  Tu w zamian tylko jak kuba Bogu tak Bóg kubie, a zasłużył sam sobie.

  P.s. nie uważam się za Boga tylko normalnego człowieka który innych za ich poglądy na świat nie atakuje wyzwiskami.
 • @35stan 09:07:42
  Jeszcze tu jestes dupku ! Wypad na stałe do izraela ty pomiocie z rynsztoka.
 • ..Duda..kontynuacja..kompromitacja..
  ....pisanie o Dudzie "dobrze wykształcony" jest nadużyciem piramidalnym.. upublicznianie braku wiedzy na poziomie szkoły podstawowej jest okropną manierą...
  ....z zasady wyborcy nie kierują się wiedzą i predyspozycjami,a emocjami ...i tak w glosowaniu Mazowiecki---Tymiński wybór padł na ułudę
  ...i tak w głosowaniu Tusk--- Kaczyński wybór padl na "melduję panie prezesie wykonanie zadania"
  ...i tak w głosowaniu Komorowski--Duda wybór padł na "melduję panie prezesie wykonanie zadania"...a o przysiędze na Konstytucję z "..i tak mi dopomóż..." w jej codziennym łamaniu nie ma co wspominać...
  ..wygrają stadne emocje..,a o niespełnieniu literalnie żadnego zobowiązania skladanego publicznie nie warto wspominać albowiem zobowiązanie niepubliczne zostało wykonane i zameldowane...i nawet stołka mu nie dali perz podpisywaniu zobowiązań wielomiliardowych...
  ..i z takim obrazem w drugą kadencję przy zgaszonych światłach po instrukcje....tylko te opony zdarte przy podjazdach na stoki mogą nie wytrzymać....choc może ośla łączka będzie właściwą.....ławka już jest...
 • @Wrzodak Z. 21:41:03
  ...co do wojny na terytorium Polski to jawna zdrada Kaczyńskiego albowiem potrzebna jest przestrzeń życiowa dla jego pryncypałów..,a że zginą miliony niewinnych Polaków to już nie ważne...,że też tego nie dostrzega formacja Kurskiego.."ciemny..wszystko kupi".. parcie do wojny na terytorium obcym to zasada prowadzona przez USA od lat..po II Światowej wywołali już 77 konfliktów zbrojnych z udziałem zawsze swojej broni i zawsze na nie swoim terytorium...i czego tu jeszcze nie nie ogarniać...
 • @kulsta 12:09:09
  To wleź Putinowi do dupy, skoro uważasz , ze tam ci będzie najlepiej i bezpiecznie,
 • @35stan 12:13:37
  Uważasz, że Polak koniecznie musi siedzieć w jakiejś dupie?
  Ty możesz sobie siedzieć w żydowskiej, nikt ci nie broni ale Polaków nie pouczaj. I moderuj trochę język bo chlew robisz.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:57:42
  Chlew robią ci, co nie potrafią zrozumieć w jakich realiach musi funkcjonować Polska.
  Z jednej strony Rosja Putina, który uważał rozpad sowieckiego imperium za za największą tragedię XX wieku i dąży do odzyskania tego co po zimnej wojnie Rosja utraciła, w tym Polskę, stojącą na drodze rosyjsko niemieckiej Eurazji. Ideolog Kremla A.Dugin uważa, ze w Eurazji miejsca na państwo polskie nie ma.
  Tobie się to podoba a to jest właśnie robienie chlewu w głowach Polaków.

  Z drugiej strony mamy eurokołchoz, z niemiecko francuskim dyktatem lewacko liberalnych "elit" żrących z łap globalnych żydobankierskich realizatorów projektu globalizacji i NWO, którym D.Trump mówi nie i dlatego uważam, ze trzymanie się sojuszu z USA Trumpa i tej części żydowskich elit, które stoją za Trumpem, jest w taktyce pożytecznym działaniem rządu PIS.
  Jakie jest lepsze wyjście dla Polski w obecnej sytuacji geopolitycznej?
  Mówienie o grze na kilku fortepianach(Chiny, Rosja, UE) wbrew interesom USA, niechybnie zakończyłoby się drugą tragedią, może większą od tej z 10.04.2010 roku.
  Ale to trzeba umieć dostrzec i zrozumieć, czego większość tego chlewu nie potrafi.
 • @35stan 14:28:52
  Skąd ty wiesz co mi się podoba?

  Wszystko można powiedzieć w kulturalnej, zgodnej z polską tradycją, formie. Ty używasz języka żuli i tylko to mnie razi. Twoje poglądy raczej mnie nie interesują.
 • @35stan 14:28:52
  "Z jednej strony Rosja Putina, który uważał rozpad sowieckiego imperium za za największą tragedię XX wieku i dąży do odzyskania tego co po zimnej wojnie Rosja utraciła, w tym Polskę, stojącą na drodze rosyjsko niemieckiej Eurazji."

  Jeśli nawet, to w "rosyjsko-niemieckiej Eurazji", Polska leży po zachodniej stronie linii Ribbentrop-Mołotow ;).
 • @Pedant 14:47:59
  "...po zachodniej stronie linii Ribbentrop-Mołotow ;)."
  Taki jesteś hojny i Białystok przyznajesz Rosji oraz połowę Przemyśla, nie wspominając o innych mniejszych miejscowościach i o tym, że linię Ribbentrop Mołotow ustanawiali obaj zbrodniarze w czasie gdy II RP sięgała daleko na wschód od tej linii, czyli prawidłowo powinno się pisać o połowie Polski po wschodniej stronie.
  Coś u Ciebie nie tęgo z historią i geografią, ale głos chcesz zabierać w tej sprawie.
 • @35stan 15:09:50
  "linię Ribbentrop Mołotow ustanawiali obaj zbrodniarze w czasie gdy II RP sięgała daleko na wschód od tej linii, czyli prawidłowo powinno się pisać o połowie Polski po wschodniej stronie"

  Napisałem o Polsce dzisiaj a nie 80 lat temu. Nie umiem podróżować w czasie. Teraz Polska leży między Odrą a Bugiem.
 • @35stan 15:09:50, Pedant & co.
  Tak z ciekawości: w jakich granicach powinna funkcjonować Polska?
  Proszę o sugestie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:14:14
  "Tak z ciekawości: w jakich granicach powinna funkcjonować Polska?"

  W takich jak jest teraz.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031