Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
997 postów 16390 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Ślubowanie p. Kidawy - Błońskiej

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Oglądałem migawki z ślubowania posłów ( i posłanek oczywiście).

 

 
Przyjęcie postawy zasadniczej i częste położenie ręki na sercu.
Część ślubujących pomijała ten element - zwłaszcza z lewej strony sali. Można to zrozumieć.
bardziej bulwersująca była nonszalancja z jaką niektórzy posłowie dokonywali ślubowania, bo w wielu przypadkach trudno zlokalizować rękę jako położoną na sercu.
 
Jednak dla mnie szczytem tej nonszalancji było wykonanie tej czynności przez p. Kidawę - Błońską. Ona sobie jedynie poprawiła położenie piersi. Takie wrażenie odniosłem, a można je porównać z nagraniami.
Zapraszam do samodzielnego obejrzenia scenki i ocenę, czy moje skojarzenie jest właściwe.

KOMENTARZE

 • Autor
  https://scontent-lht6-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/73245410_2434315043500331_86115511624007680_n.jpg?_nc_cat=100&_nc_oc=AQn2v5pF7ZHVDWtoMhiNhChJer82koIopVsxTX7Qucpkg9XvLnTt6Y4geQdBiqoDAX8&_nc_ht=scontent-lht6-1.xx&oh=d947c52e2268d278b6c309346d791cdc&oe=5E4BCB93


  https://www.facebook.com/MKidawaBlonska/photos/a.1690969001168276/2434315040166998/?type=3&theater
 • 5*
  Za "przyuważenie" nietypowej sytuacji.

  A jako że to nie pierwszyzna dla Towarzyszki Błońskiej(jest bogata dokumentacja foto). Nie ściskało jej w dołku z nerwów, pozostaje jeden prozaiczny powód, rozwolnienie. Jeśli tak, należy Pani Poseł współczuć że dopadło ją to w tak kłopotliwym momencie. I nie ma się z czego śmiać.
 • @brian 00:20:51
  Kidawa - Błońska zadeklarowała wolę udziału w batalii prezydenckiej.

  Kandydatów oceniamy nie tylko od strony politycznej, ale też wizerunkowo - czy są postury i urody, która jest reprezentatywna dla społeczeństwa.

  Przykładem zwracania na to uwagi i degeneracji poglądów jest film Holland o Janosiku, gdzie w roli tytułowej umieściła pokurcza z typowo żydowskimi cechami.
  To nie jest przypadek, a świadome deprecjonowanie polskości.

  Czy zatem takie gesty jak opisany p. Kidawy - Błońskiej, a dodać należy jej stosunek do hucpy z "czołgiem" na placu Piłsudskiego , kwalifikuje te osobę do roli Prezydenta RP?
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:00:34
  Jeżeli PiS nie zdaje sobie sprawy, że znalazł się między „młotem a kowadłem” i nadal będzie przymykał oczy na haniebne postępowanie totalnej opozycji to nie doczeka do końca kadencji!
 • @brian 00:20:51
  Reforma wyborów rozgrzebana. Kamery i wyniki po paru godzinach i inne miały zapewnić uczciwość. PO POstawiło na Senat i „wygrało” brak reform. Tak jest z sądami, mediami.
 • No popatrz popatrz, jak to łatwo pana Krzysztofa urazić
  ręka położona trochę niżej, ot obraza wołająca o pomstę do nieba. A jak Polakom napluto w twarz wybierając na marszałka seniora wielokrotnego kłamcę smoleńskiego, destruktora naszej armii, zdrajcę co obcym ujawniał tajemnice państwowe (Wacław Berczyński, lobbysta amerykańskiego przemysłu zbrojeniowego) to nic nie urażało? Ja rozumiem, że marszałek senior to wiek, to skleroza, to różne przypadłości starcze, ale że nie był w stanie zapamiętać ludzi, których protokół wymagał przywitać, może nawet nie z szacunku dla samych osób, ale z szacunku dla wyboru narodu? Mnie wtedy Przekręty i Szmal napluła w twarz, ale czy się dziwić, że partia kierująca na najwyższe stanowiska przestępców, jak Kamiński, Banaś... takich ludzi na najwyższe stanowiska wybiera? Ale nic cierpliwie będę ich przekręty ujawniał i piętnował, tego wymaga polska racja stanu.

  Wie pan co, panie Krzysztofie, może poczytał by pan Biblię, tam jest taka piękna przypowieść o źdźble i belce w oku. Warto z tych mądrości czasem skorzystać.
 • @Zawisza Niebieski 10:07:48
  Źdźbło Pan widzi u mnie, a co z belką u siebie?
 • @kula Lis 68 10:02:58
  Czyli jednak sraczka PO-została:( A osobiście kobitce współczuję. Tutaj coraz większe skurcze żołądka, jelit przechodzące coraz niżej. A tu trzeba zachować powagę i nie można uciec w takiej chwili. Brr.
 • @ Autor
  .

  Ask google or duckduckgo.com about: Fellow Craft

  Zapytaj google lub duckduckgo.com o: Fellow Craft

  .
 • @Oracz 11:57:18
  https://www.bibliotecapleyades.net/sociopolitica/codex_magica/images/bcodex_16.jpg


  Ze względu na różne wyniki w zależności od wielu okoliczności, wklejam grafikę.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:39:25
  Nie, panine Krzysztofie, nie zrozumiał Pan przesłania. Nie chodzi o oko moje ani pana, chodzi o to, że z tak albo inaczej położonej ręki zrobił pan wielką aferę nie widząc śmiania się w oczy przez mafijną strukturę jaką stanowi partia Przestępstwa i Szmal. Mafijna struktura to połączenie polityków i "biznesu", którego idealnym przykładem jest np. mafia przy Banasiu, która "szukając" mafii VAT, sama była mafią VAT, wycinającą konkurencję. Co z kolejną mafijną strukturą jaka wypłynęła przy aferze KNF, coś stało się Chrzanowskiemu, ochrona PiS-mafii pod nadzorem Ziobro (człowieka bez honoru) zdobyła się na śledztwo w celu znalezienia zleceniodawców Chrzanowskiego? A przecież tylko koń w końskich okularach nie widzi kto nim był. Miłośnik wdzięków nastoletnich panienek znów nam za posła robi, całe szczęście, że już nie za marszałka. Ot cala zepsuta rybia głowa Przestępców i Szmalu.

  Widzi Pan jak ciężko wygonić z willi, w których się zaparli, ale czy ktoś by od naszych polityków wymagał honoru? Macierewicz też z gabinetu ministra wygonić się nie dał. Ostatnim politykiem z honorem jakiego pamiętam to był Ćwiąkalski, który po samobójstwie więźnia podał się do dymisji. "Mr. Zero" miał 3 samobójstwa, trolli w swoim gabinecie a honoru za grosz, by się podać do dymisji. Widzi Pan, motłoch nami rządzi, a pan się miejscu położenia ręki czepia. Powie Pan dlaczego takich pan wybiera?
 • Szanowny Wojtasie
  A może panią Kidawe po prostu cycek akurat zaswedział a Szanowny kręci aferę.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:41:53
  Znaczy - zbytnio jej zwisły i musiała poprawić?
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:53:05
  W tym wieku to bardzo możliwe.
 • @Zawisza Niebieski 12:11:31
  Jeszcze tylko ewangelia według św. Olgi (Tokarczuk).
  I bedziem ok.
 • @Husky 15:43:48
  Wiesz co Husky, trudno mi się na temat twórczości naszej noblistki wypowiadać, bo nic z jej twórczości nie czytałem. Akurat inną literaturę czytam, ale wchodząc na różne portale nie znalazłem żadnej spójnej myśli dowodzącej, dlaczego z tego Nobla dla polskiej literatury nie możemy się cieszyć.
  Jest taki dowcip, że św. Piotr zwiedzał piekło i tam były różne kotły ze smołą podpisane narodowościami, tu Niemcy, tam Francuzi i przy każdym był diabeł, który jak się któraś z dusz potępionych za bardzo wychyliła to ją diabeł widłami spychał. Przy kotle polskim nikt nie stał. Oni sami się pilnowali. Myślę, że rolę strażników pełnili tam zwolennicy Przestępców i Szmalu, gdziekolwiek Polak coś osiągnie, oni zaraz starają się to umniejszyć. Ci zaś, których oni chcieliby wywyższyć okazują się zupełnymi nieudacznikami, o czym dobitnie świadczy armia dietetyków, szwendająca się po PE, którzy nie nadawali się na żadne stanowisko unijne, choć byli nawet jedynymi na nie kandydatami. Nie ma nic gorszego jak zakompleksione miernoty. Smutna to prawda, jakże wyraźnie widoczna u dziś nami rządzących.
 • @Zawisza Niebieski 22:19:43
  amen
  tylko 3 lata i 11 m-cy a potem
 • @Husky 22:24:25
  Poczekaj chwilę, nie tak daleko patrz. Teraz mamy pytanie o stołek pod żyrandolem. Jak widzisz, Przestępcy i Szmal utracili prostą drogę przepychania korzystnych, nieprzemyślanych ustaw przez sejm, czyli senat. Senat stał się ciekawym elementem dla Polaków. Bo również decyzje KO nie będą tam mogły być realizowane z klucza. By przebić PiS muszą dogadać się, a to daje namiastkę działania dla Polski. Teraz będziemy decydowali czy ponad senatem będzie wybrany nam przez Kneset obradujący na krakowskim Kazimierzu dłogoPiS, czy też opozycji uda się wystawić kandydata na tyle mądrego że pokona długoPiSa? Trzeba pamiętać, że o ile w pierwszej kadencji długoPiS musiał sie ograniczać, by uzyskać nominację Przestępców i Szmalu, w drugiej kadencji te ograniczenia znikną, na trzecią nie ma możliwości, będzie realizował zlecenia mocodawców z Kazimierza.
  Na razie jak widać KO jak mucha w smole brnie w rozgrywkach wewnętrznych, nie mam męskiej decyzji wysłania na śmietnik historii jej kuli u nogi, czyli Schetyny. Ogólnie po tych wyborach sytuacja polityczna w Polsce minimalnie poprawiła się. Jest Konfederacja, którą Przestępcy i Szmal mocno obrazili, czyli obok "prawactwa" reprezentowanego przez PiS pojawiła się prawica, jest trudna do opanowania opozycja, czyli nie ma siły, która może w prosty sposób swoje prawnicze buble forsować, co miało miejsce za poprzedniego sejmu. (przykładowo ustawa, która z przestępstwa nepotyzmu zrobiła prawo do łupu, czyli wysyp niekompetentnych kumotrów na stanowiska państwowe). Miejmy nadzieję, że skończą się loty do Rzeszowa, w celu "podziwiania wdzięków ukraińskich nastolatek" w przybytkach braci R. choć koneser tych wdzięków nadal jest PiS-p-osłem. A dalej spokojnie, przyglądajmy się rozwojowi. Patrzmy na ręce Przestępcom i Szmalowi w sprawie 447. Popatrzmy jak z obiecanek tak hojnie rzucanych na wyborczych egzekutywach Przestępców i Szmalu rzucano. Jak zrealizują programy świnka +, krówka +, gdy w Unii nie mają nic do powiedzenia, bo wysłali dietetyków i dyplomatołków nie dyplomatów a fundusze unijne na rolnictwo obcięte.

  A teraz w naszym kraju zapada sen, więc dobrej nocy Przestępcy i Szmal, jak to się zwykłeś żegnać.
 • @Zawisza Niebieski 00:34:07
  tylko 3 lata i 11 m-cy a potem?
  pieluch wam nie starczy
  amen
 • @Zawisza Niebieski 00:34:07
  http://antykomunista.neon24.pl/post/151398,co-ich-moze-laczyc-puste-zryte-mozgi

  http://antykomunista.neon24.pl/post/150907,partie-polskie-i-antypolskie

  amen
 • @Husky 00:55:17
  Widzisz Husky, znajomość historii zawsze popłaca. Kiedyś rządzili nami kłamcy, złodzieje w swej propagandzie mówili o Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, nie była to ani polska, ani ludowa ale tak w swej kłamliwej propagandzie pisali.

  Dziś rządzą nami kłamcy, przestępcy reprezentanci USA i Izraela na terenie Polski, też dla zmyłki określają się i prawymi i sprawiedliwymi i do tego polskimi. Złodziej najczęściej mówi o uczciwości a Przestępcy i Szmal o prawie. Kiedyś budowałem dom, gdy przychodził "specjalista" i mówił o uczciwości kończyłem z nim rozmowy, bo wiedziałem iż to złodziej. Człowiek uczciwy nie mówi o uczciwości, to dla niego oczywistość.

  Ale widziałeś Husky większych idiotów? Najpierw krzyczeli, że prawnik po 65 roku życia nie jest umysłowo zdolny do wykonywania tego zawodu. Co prawda na przykładzie Kaczyńskiego może tę teorię rozważać. Nawet takie prawo ustanowili. Ale dziś do TK próbują wsadzić komunistę 67 letniego, idiotkę 67 letnią i 71 letnią babunię. Przecież z tego to nie ma się nawet co śmiać, od razu wzywać trzeba specjalistów i to od nóg, bo na głowę już dawno za późno. Widzisz Husky, kogo nam naród wybrał?
 • @Zawisza Niebieski 04:14:53
  znajomość historii zawsze popłaca......
  rok 2012 ...PIS nigdy nie będzie miał więcej jak 25%
  rok 2013 ...PIS nigdy nie wygra żadnych wyborów
  rok 2014 ...PIS nawet gdy wygra to rządził nie będzie,kto z nimi zawrze koalicję?
  rok 2015 ...PIS wygrał ale rządził będzie nie wiecj jak 6 m-cy
  rok 2019 ...PIS wygrał ale tak naprawdę to już przegrał
  Jak myślisz co za cymbał to na portalu pisał?
  a co ten cymbał napiszę w 2023 ?
 • @Zawisza Niebieski 22:19:43
  To jest żydowski opis piekła.
  Polskie podejście jest takie, że każdy ma takie piekło na jakie zasłużył.

  Czekam na info jak wyobrażają sobie piekło dla siebie Żydzi.

  PS. Polskie piekło - to Polin.
 • @Husky 06:26:09
  Z tego co widzę, napisałeś to ty. Nigdy nie podaję wyssanych z palca wartości procentowych w stylu 25%, nigdy nie określałem iż PiS nie wygra żadnych wyborów. Niezdolność do koalicji PIS jest znana wszystkim. PiS raczej wchłania partie niż nawiązuje z nimi koalicje. W 2014 ludzie brali piS za normalną partię walczącą uczciwie, dziś wiemy, że w walce politycznej dopuszcza się przestępstw paserstwa politycznego jak wykorzystanie przestępstwa nagrywania prywatnych osób, za co dokonujący siedzi, paser rządzi nam krajem, czy teraz próby poszukiwania wśród senatorów "szmaty", która zdradziła by wyborców. Taka "szmata" dobrze by pasowała do PIS, tam przestępcy, ludzie bez honoru, miłośnicy wdzięków nastolatek to dość częsty przypadek. Jednak senatorzy zdali egzamin, posłali przekupującym celnym kopem, gdzie ich miejsce. Jest szansa iż nasza polityka oczyszcza się z ludzi niegodnych.
  Ale jakbyś podał linki do wypowiedzi na które się powołujesz, to chętnie poznamy, kto to pisał. Ja zaś znam "cymbała" co dawał PiS 60% zwycięstwo.
  https://jaka.neon24.pl/post/150779,pis-ma-z-palcem-w-nosie-ponad-60
  I było tam kilku "cymbałów" co się tym zachwycali.

  Ale tu rozmawiamy o naszych wybrańcach. Trzeba być niezłym "cymbałem" by stworzyć praw, które będzie ich samych biło. No ale czego wymagać od polityków PiS? To tylko wierni wykonawcy woli niedomagającego prezesa.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:40:02
  Trudno nie zgodzić się ze zdaniem iż polskie piekło to Pollin. Tylko kto to piekło nam buduje? Czyżby nie nasz piękny KO-PiS? Pamięta pan słowa klasyka "bez względu na to kto będzie w Polsce rządził .... interes Izraela będzie zabezpieczony"?
  Niestety nie mam kontaktów ze środowiskami żydowskimi, ale warto by podpytać. Może piekłem dla nich były obozy koncentracyjne? A może tylko odcięcie od możliwości robienia interesów?
 • Nie no...
  Pani Kidawa jest poważną osobą.
  Nie róbcie problemu z trzymaniem się za żołądek.
  Bo mogą nadejść takie czasy, że totalniacy dobiorą sobie do składu kobitę, co swoją rączkę zamiast na własnej piersi położy na rozporku ,,sąsiada”

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829