Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
997 postów 16390 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

"PiS , PO - jedno zło" ?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Hasło często "rzucane" jako argument w dyskusji, gdy brak rzeczowej argumentacji dla stanowiska "antypisu".

 Pod inkryminowanym hasłem zwolennicy PO i powrotu do władzy tych, którzy zrobią wszystko "aby było tak jak było", wypisują wszelkie możliwe manipulacje na temat PiS.

Napisałem "manipulacje" - a to dlatego, że znaczna część zawartości jest prawdziwa. Tyle, że podana w stosownej otoczce podtekstu. Często też są to informacje z różnych poziomów znaczeniowych - przykładem sławetne porównanie w dyskusji zrobione przez Zawiszę Niebieskiego: PO zlikwidowało 3 stocznie, ale za to PiS 4 przedszkola.
 
Ten schemat występuje bardzo często w enuncjacjach wrogów Polski. Podaję to jako przykład, ale zjawisko ma różne odcienie i skalę zależne od poziomu piszącego.
Wspólnym zaś celem akcji, można sądzić dobrze zaplanowanej i zorganizowanej, bo w dziedzinie manipulacji medialnych wrogowie Polski są bardzo profesjonalni, jest stworzenie przekonania u Czytelnika, że to co dzieje się w Polsce pod rządami PiS jest ze wszech miar godne potępienia, wszyscy kradną, manipulują itd.
(Oczywiście, w podtekście można mniemać, że gdyby wrócić do tego "aby było tak jak było", to nastanie natychmiast era szczęśliwości powszechnej).
 
Celem tej notki, po tym wstępnym naświetleniu sytuacji, jest wskazanie pewnych zależności wynikających z tytułowego hasła.
 
Otóż, jeśli przyjąć to zawołanie bojowe naszych "inteligentów" ( to poziom inteligencji rycerza, który przed walką przepowiada hasło rodowe "jeno AWRUK krzyknąć zdołał" - Lem), to kto jest wrogiem formacji POPiS?

Sprawa jest ewidentna - to ekipa Jaruzelskiego z Kiszczakiem i Urbanem.
 
Po nich nastąpili ci z których wyłonił się POPiS.
 
I, jeśli uczciwie rozważymy wszystkie kwestie, to okazuje się, że tamta ekipa była propolska, a obecny POPiS jest antypolski.
I ja się z tym zgadzam, bo jest to fakt.
 
Tyle, że należy rozpatrzyć dlaczego do tego doszło. Dlaczego zryw Solidarności doprowadził do wyniesienia do władzy ekipy najbardziej podłej i wrogiej Polsce i polskości?
 
Generalnie - dlatego, że ci "macherzy od losu" wiedzieli czego chcą, mieli wsparcie zewnętrzne i znali metodykę działań manipulacyjnych. A polska strona została otorbiona i wyeliminowana - idea polskości nie była skrystalizowana na tyle, aby stała się nośną dla przemian społecznych; nie była rozumiana  przez społeczeństwo, które zostało omamione ochłapami konsumpcji.
 
Jest pewna prawidłowość. Żydokomuna po wojnie wymordowała polskie elity zajmując ich miejsce, a uzasadnieniem był postęp społeczny i sprawiedliwe dzielenie owoców pracy. Czyli w znacznym stopniu jest to idea socjalistyczna.
Jest to zgodne (w znacznym stopniu) z ideami polskości i kształtem Rzeczypospolitej.
Póki realizowane były te najpilniejsze potrzeby - wszystko było akceptowane, a zbrodnie zapomniane i nawet można mówić, że wybaczone. Przynajmniej nie było nastawienia na rewanż.
Gdy jednak dóbr przybyło - okazało się, że jest "szklany sufit" - Polacy mieli dalej żyć na poziomie pozwalającym jedynie zaspokajać swe najbardziej podstawowe potrzeby. Natomiast nowe "elity" opływały w dostatki.
Dysproporcje w dostępie do dóbr były tak duże, że spowodowało to społeczne niezadowolenie i rozbudowanie ruchu Solidarności.
 
Obecnie mamy bardzo podobną sytuację. POPiS, następcy "solidaruchów" to dwa nurty rozwojowe - PO, to likwidacja polskości i stworzenie społecznej magmy, którą można kierować poprzez rzucanie różnych ochłapów i karmiąc ją medialnymi eventami.
 
PiS - to droga lepszej dbałości o stado owiec, które wszak  daje swym właścicielom utrzymanie. To dokładnie droga Jaruzelskiego -  nieudana z racji destrukcyjnych wpływów zewnętrznych. To samo występuje obecnie jako "zagranica".
 
Dlaczego zatem wspieram (a przynajmniej nie zwalczam) PiS?
Bo to jest droga pozwalająca na przetrwanie społeczeństwa (tak samo jak za Jaruzelskiego). Mało, pozwala na kształtowanie świadomości społecznej, która z czasem doprowadzi do odbudowy Rzeczypospolitej w duchu Cywilizacji Polskiej. 
Ta druga opcja (PO) - to szybka likwidacja Polski .
 
 
 
Kończę te uwagi pozostawiając Czytelnikowi osąd sytuacji i wnioski tyczące roli blogerów środowiska portalu.
Ja mam to tałatajstwo w głębokiej pogardzie. Faktem zaś jest, że obecnie dominują na portalu i nie spodziewam się pozytywnych opinii.
Ta swołocz użyje najbardziej podłych metod, aby tylko zamieszać w głowach Czytelników.
 
Wierzę jednak, że kropla za kroplą powoli będzie drążyła świadomość ludzi uczciwych, chociaż często zagubionych, i z czasem tych manipulantów będzie można po prostu kopnąć w d...

KOMENTARZE

 • @
  Nie! Nie! Nie! Nie! Proszę nie stawiać znaku równości pomiędzy szlachetnym, acz może nieco gapowatym Polakiem - generałem Wojciechem Jaruzelskim, a przebiegłym jak lis - udającym fajtłapę, Chazarem o pseudonimie operacyjnym ,,Jarosław Kaczyński"!

  Chyba że to ma być prowokacja do dyskusji.
 • autor
  //Ja mam to tałatajstwo w głębokiej pogardzie. Faktem zaś jest, że obecnie dominują na portalu i nie spodziewam się pozytywnych opinii.
  Ta swołocz użyje najbardziej podłych metod, aby tylko zamieszać w głowach Czytelników.

  Wierzę jednak, że kropla za kroplą powoli będzie drążyła świadomość ludzi uczciwych, chociaż często zagubionych, i z czasem tych manipulantów będzie można po prostu kopnąć w d...//


  Jestem dzielnym psem stróżującym.
  8-)))))

  Obserwuję ten "teren", i stawię tu czoła wszelkim propagandystom i podłym manipulantom.
  Mam nadzieje że admini "zauważą" ten wpis i znajdzie on swoje godne miejsce na stronie głównej.

  6*

  Pozdrawiam

  Miłej Niedzieli
 • @Oracz 08:04:20
  Pytanie: czy jest Pan manipulantem, czy zmanipulowanym przez propagandę w odniesieniu do Kaczyńskiego?

  Nie twierdzę, że jest to kryształowa postać, ale jest to człowiek, który ma pewną wizję przyszłości i umie ją realizować.
  Nie jest to linią w pełni zgodna z CP, ale na etapie początkowym pokrywa się.

  PS. Jest Pan w stanie wskazać istotne różnice w poglądach JK przed Smoleńskiem i po? Jaki powód zmiany?
 • chmmmmm
  to proszę skomentować pomysł, aby znieść limit 30 krotności wynagrodzenia, od której płaci się składkę ZUS.

  Oznacza to, że tak jak kominowe płace, będą również kominowe emerytury.

  A bogaci żyją dłużej.

  Czy nie jest to amoralne posunięcie ????
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:12:25
  Ciekaw jestem owej zmiany poglądów JK przed i po zamachem smoleńskim?


  Mi wydaje się, że po nim oszalał. Nic po za tym.
 • @interesariusz z PL 08:15:09
  Decyzja jest jak najbardziej słuszna; i tak jedynym wyjściem będzie wprowadzenie emerytur społecznych. Może w 2 - 3 poziomach, ale bez "kominowych".
 • @interesariusz z PL 08:17:14
  No to myśl Pan, Myśl...
  Myslenie ma przyszłość.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:23:45
  Słuszna, bo sprzeczna. Przemawia Pan jak Wałęsa.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:24:30
  Po to czytam innych, aby nie myśleć. Co myślę, zachowuję dla siebie.
 • @interesariusz z PL 08:27:48
  Egoista.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:12:25
  Ta ,,pewna wizja" to nakręcenie spirali długów. Oczywiście pan widzi np: piękne tramwaje po 6 mln złotych sztuka i robi na panu wrażenie ich przyspieszenie, potrafiące zdrowego chłopa (np kasującego bilet) cofnąć o 5m w kierunku przeciwnym do kierunku jazdy. Ja widzę sposób na likwidację własności i przeniesienie jej na bankierów (mniejsza już o jakim rodowodzie).

  Rozmawia pan z osobą, która odmówiła pewnej korporacji współpracy wycenianej na 8000zł miesięcznie. Może mnie pan teraz posłać do Tworek (werbalnie of course), ale błagam, niech pan nie przesądza z tymi obelgami pod moim adresem.
 • "to tałatajstwo"
  "ta swołocz"...
  Trochę Szanowny odleciał.
  Dla mnie "tałatajstwo" to ci, którzy akceptują, jak Szanowny Wojtas, taki stan rzeczy. Na tym ma polegać budowa CP?
  PiS czy to się komu podoba czy nie jest już na fali opadającej i na nic zaklinanie rzeczywistości. Dobrą wiadomością jest to, że PO ma jeszcze gorzej i nie jest już realną siłą, która może przejąć władzę. Cała opozycja jest rozbita. PiS też to nie monolit a Kaczyński wisi na łasce Gowina. Taka to "zjednoczona prawica".
  To sprzyjające okoliczności do budowy stronnictwa polskiego. Zaczynem może być Konfederacja choć niekoniecznie. Czas pokaże kto tam ma najwięcej do powiedzenia.
  Szanowny Wojtas zamiast kombinować jak wykorzystać te sprzyjające okoliczności to traci czas na obronę partii, której jedynym celem jest wzięcie Polaków za pysk (wszak to pogrobowcy sanacji) i jak najlepsza służba żydowskim gangusom i ich zbrojnemu ramieniu USA.
  Idzie spowolnienie gospodarcze a nawet kryzys i jestem ciekaw jak PiS wywiąże się ze swoich obiecanek? Rozdawnictwo, nawet w słusznych kierunkach, nie naprawi państwa. Reformy systemowe leżą. PiS nie zdołał (nie chciał?) tego zrobić przez całą poprzednią kadencję gdy był naprawdę silny. Teraz, zakładając nawet chęć, jest to niewykonalne. Czas, żeby Szanowny otrzeźwiał i wrócił na dobrą stronę mocy.
  PiS PO to jedno zło!
 • @interesariusz z PL 08:15:09
  Oznacza to co innego: przesunięcie w czasie bankructwa, w kierunku powstania biblijnej bestii. Nikt nawet nie powącha, nie tylko kominowej emerytury, ale jakiejkolwiek, wkrótce.
 • Panie Krzysztofie, to tylko pro-PiS ma różowe okulary i nie widzi dlaczego
  Obie partie są partiami postmagdalenkowymi, gdzie nastąpił układ między komunistami a przejmującymi po nich władzę. PO to partia reprezentująca interesy biznesu zachodnio-europejskiego, PiS to partia reprezentująca interesy USA i Izraela. PO zwinęła nam część pieniędzy przeznaczonych na emerytury, PiS pragnie obciążyć podatkiem nasze pieniądze, choć nie będziemy my wykonywali żadnych z nimi czynności.
  Teraz dlaczego PiS jest w tej parze gorszym partnerem, większym złem.
  Nigdy nie zdarzyło się, za PO że by na wysokim urzędniku ciążyły zarzuty pedofilii i prokuratura tego nie wyjaśniła. Nigdy nie zdarzyło się za PO, że w ministerstwie finansów powstała mafia VAT składająca się z urzędników właśnie tym problemem się zajmujących. Nigdy za PO nie zdarzyło się, iż ułaskawiony zajmował wysokie stanowisko w służbach kontroli państwa CBA. Gdy wystąpiła afera Revina sprawę zbadano dogłębnie, gdy wystąpiła afera KNF, sprawę zamieciono pod dywan, nikt nie poszukiwał mocodawców Chrzanowskiego, Chrzanowski też jak do tej pory nie poniósł większych konsekwencji. W sprawie dwóch wież Kaczyńskiego sparaliżowana prokuratura nawet nie odważyła się przesłuchać Kaczyńskiego. Paraliż prokuratury dokonany przez Ziobro powoduje, że żadna afera z uczestnictwem wysokich polityków PiS nie jest rozstrzygana a winni nie ponoszą odpowiedzialności. Za PiS nie dokonano żadnej korzystnej dla Polaków reformy. Reformy jak np. szkolnictwa, lecznictwa doprowadziły do chaosu, reforma sądownictwa okazała się tylko próbą przejęcia kontroli nad sądownictwem by chronić przestępców w łonie partii PiS. Dlatego PIS-PO to jedno zło, ale PiS w tej parze to gorsze zło i tylko noszący końskie okulary pożyteczni idioci i ewidentne trolle na usługach PiS tego zobaczyć nie potrafią.

  Ma Pan tu z pewnością nie pełen, ale dość mocno uargumentowany wykład kładący pana tezę, że polscy patrioci z antypisu nie mają podstaw do twierdzenia iż PiS-PO to jedno zło.
 • @Husky 08:09:19
  Musicie mieć straszny "bul doopy" po tym "sukcesie" wyborczym. Wszędzie słychać tylko wycie. Przedstawiciele Konfederacji, w końcu już trochę wpuszczani do TVPiS, zaorują wszystkich koncertowo.
  No ale wyjcie na zdrowie! To miodzio na polskie serduszka :))
 • @Husky 08:09:19
  Oczywiście, że ten wpis powinien iść na jedynkę! Nie wiem tylko czy Szanowny Wojtas będzie szczęśliwy ? :))
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:12:25
  Wskazać różnicę pomiędzy ,,JK" przed poznaniem prawideł fizyki przy okazji lądowania pod Smoleńskiem, a po?

  Może taka: od zapowiedzi budowy tarczy antyrakietowej na terenie Polin, do sprowadzenia tu obcego wojska i przydzielenia mu terenów eksterytorialnych, wyłączenia z pod polskiego prawa: od kodeksu drogowego, przez cywilny, do karnego włącznie. Czy o to Panu chodziło?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:45:02
  Oczywiście że wyjemy z powodu kolejnych przegranych wyborów(które to już)
  A teraz pytanie na które jestem przekonany że otrzymam Jarku "precyzyjna" odpowiedź.
  Zastawiasz się zawsze idiotycznym sloganem PIS-PO jedno zło. Stary wyświechtany slogan za którym kryje się tylko krytyka PIS.
  Spłodziłeś tu dziesiątki wpisów (ten dziennikarz też) o PIS-ie.
  Pokaż mi JEDEN !!!! Twój wpis gdzie skrytykowałeś PO
  JEDEN
  Ale powtarzam wpis dotyczący TYLKO PO a nie podpierający się tym kretyńskim sloganem
  JEDEN wpis o PO

  No to czekamy
 • A teraz po obaleniu głównej części tego tekstu powiem więcej
  Świadome trolle PiS z braku argumentów posługują się pomówieniami. Proszę wskazać podstawę twierdzenia:
  "przykładem sławetne porównanie w dyskusji zrobione przez Zawiszę Niebieskiego: PO zlikwidowało 3 stocznie, ale za to PiS 4 przedszkola".
  Wręcz twierdzę iż stocznię gdańską Ukraińcom sprzedało PIS. Ten schemat występuje często wśród wrogów Polski popierających destruktorów naszej ojczyzny jakim jest PiS. Przeinaczanie słów wypowiedzianych przez osoby wypowiadające się przeciw PiS. Przykładem niech będzie przeinaczenie słów Bartoszewskiego, który nigdy Polaków nie nazwał "bydłem".

  Jednym właśnie z wskaźników, że porażone argumentami, leżące i kwiczące środowiska PiS nie mogąc obalić argumentów sięgają po metody niskie, czyli pomówienia. Doskonałym dla tego przykładem jest gniazdo trolli jakie powstało w ministerstwie sprawiedliwości pod rządami Ziobro, którzy też bezradni na działania ich przeciwników sięgnęły po trollowanie. Jak widać również Panu to nie jest obce.
  Dziś niestety rządzą nami ludzie pozbawieni honoru, jak Ziobro, jak Banaś, ludzie, którym udowadnia się przestępstwa, kardynalne zaniedbania a oni nadal sprawują władzę. Oni nie widzą swoich win, tu za przykład dam Kuchcińskiego, który mimo ogromnej afery z nim związanej nadal chciał być wicemarszałkiem sejmu. Nawet przy bardzo niskich standardach moralnych występujących w PiS dążenia te zablokowano.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:48:25
  Wystarczy ze ja będę

  8-))))))
  Zresztą poleciłem ten ważny wpis tu:

  https://niepoprawni.pl/blog/husky/pis-po-jedno-zlo


  A dla totalnych pajaców polecam znakomity wpis blogera @michael-abakus

  BOLSZEWICKI PRYMITYW OPOZYCJI IX KADENCJI SEJMU i X SENATU

  https://niepoprawni.pl/blog/michael-abakus/bolszewicki-prymityw-opozycji-ix-kadencji-sejmu-i-x-senatu
 • @Husky 08:57:14
  Nie kłam, stosunkowo rzadko piszę o polskiej polityce, to nawet nie dziesięć procent wszystkich moich tekstów. W ŻADNYM nie napisałem dobrego słowa o PO. Jeśli znajdziesz to pokaż a ja cię grzecznie przeproszę. Ostatnio rządzi PiS to kogo mam krytykować? PO, która nic nie może?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:03:42
  Powtarzam, napisałeś wiele notek o PIS-ie
  Pod przykrywka tego sloganu zawsze waliłeś w PIS
  Raz jeszcze pytam gdzie jest Twój JEDEN wpis o PO
  Jeden
  Na teraz finito
  Idę się nachlać po tej kolejnej porażce PIS-u
  8-)))
  pzdr.
 • @Husky 09:01:48
  Ten cały "michael" to srala mądrala. Sam jest bolszewickim prymitywem.

  Ale dzieje się. Joszko na "ścierwomedium", Wojtas na "niepoprawni" :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:25:03
  Polityczny pluralizm
  A i wpisów jakiegoś Joszko tu nigdy nie zamieszczałem
 • @Husky 09:33:12
  Sam może. Joszko z Londynu dostał od Pani Astry uprawnienia blogera :)
 • @Zawisza Niebieski 09:01:37
  Niech Pan przestanie się nakręcać.
  Zbytnie skręcenie może spowodować niekontrolowany wyciek moczu.
 • @Oracz 08:39:24
  na jakiej podstawie mam nie traktować Pana obelgami, gdy szafuje Pan pomówieniami - np. w sprawie narastającej spirali długu?

  To za PO dług wzrósł chyba 2 - krotnie, a teraz wzrost wynika z odsetek, a nie tworzenia nowego zadłużenia.
  Owszem. Sadzę, że będzie problem z równowagą budżetową, ale przynajmniej próbuje się to robić.
  Za PO był deficyt bliski 60 mld - i wszystko ok.
  Teraz poniżej 10 mld z próbą zrównoważenia - i jest to spirala długów.

  Czy z kimś takim można dyskutować? O czym?

  Jedynie stwierdzić, że "to tałatajstwo nadaje się jedynie do rozrzucania gnoju".

  PS. A ja mam najniższą emeryturę i mnie starcza. A i tak jem za dużo i jestem za gruby. Mam ze 2 kg nadwagi.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:40:30
  A który stan rzeczy akceptuje warzywko - skoro ten nie odpowiada, to czy to "ma być jak było"?

  Nowy rząd jeszcze nie działa, jeszcze nie było nawet expose premiera, a tu już degeneracja PiS. Puknij się w miejsce, gdzie inni mają głowę.

  W sumie - starym zwyczajem, żadnych sensownych odniesień do przekazu notki, a jedynie jakieś tałatajskie brednie o politycznych przepychankach.

  PS. A jak PO przygotowało Polskę do spowolnienia gospodarczego 2008?
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:53:08
  "ma być jak było".
  Czytanie ze zrozumieniem nie jest najmocniejszą stroną Wojtasa. Napisałem dość precyzyjnie o co mi chodzi.
  Szanowny niech sam się puknie w głowę. Przestał być dla mnie wiarygodnym interlokutorem.
  Ocipienie pislamistyczne to straszna choroba. I pomyśleć, że ktoś taki był mi kiedyś drogowskazem...
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:38:14
  Myślę, że sam powinien Pan skorzystać ze swej porady. Słowa "Ja mam to tałatajstwo w głębokiej pogardzie. Faktem zaś jest, że obecnie dominują na portalu i nie spodziewam się pozytywnych opinii.
  Ta swołocz użyje najbardziej podłych metod, aby tylko zamieszać w głowach Czytelników." wykazują już wycie z rozpaczy. Jeśli ktoś nazywa tałatajstwem swoich czytelników wykazuje tym, że sam już wie, że jego argumenty są słabiutkie a on jak przysłowiowy tonący brzytwy się łapie.

  4 lata afer, przestępstw w wykonaniu najwyższych urzędników z nadania PiS daje mocną broń dla udowodnienia iż "prawość i sprawiedliwość: to tylko bajka dla narodu głupiego, co wszystko kupi.

  Ale ja nadal oczekuję na wykazanie, gdzie i kiedy użyłem tego "sławetnego porównania" wymysłu Krzysztofa Wojtasa, które mi w usta pan włożył.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:08:48
  Drogowskazem to byłem, tylko dlaczego nie poszedłeś we wskazywanym kierunku i teraz jojczysz na platformerskiej pustyni?

  Chłopie. Nic już z ciebie nie będzie. Nadajesz się tylko na nawóz pod warzywko. Chociaż - sam się zaorujesz, to może jakiś pożytek na "wiosnę" z ciebie będzie. Bo na zimę trzeba przeorać i zostawić "w ostrej skibie".
 • @Zawisza Niebieski 11:15:59
  Od tego sławetnego porównania - przestałem traktować Szanownego poważnie.
  Proszę sobie znaleźć od kiedy, bo ja to zaznaczyłem w komentarzu.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:53:08
  W 2008 PO rządziła ledwo rok. Zresztą w Polsce nie odczuliśmy właściwie tego kryzysu. Teraz będzie inaczej i to nie będzie wina PiS tylko takie są klimaty na świecie. Jednak odcinanie się od Rosji i Chin pozbawia nas dodatkowych szans. No ale amerykański pan każe to sługa musi. Orban tak głupi jak Kaczyński nie jest.
  Nic nie napisałem o "degeneracji" PiS choć to akurat prawda. Każda partia, która ma zbyt wiele władzy się degeneruje. Tak było w przypadku PO PSL i to samo dopadło PiS. Taka jest reguła.
  Do wyborów prezydenckich rząd będzie bardzo się starał, żeby nie podejmować kontrowersyjnych decyzji ale jeśliby, nie daj Boże, wygrał Duda to PiS ruszy do boju. Jedyna nadzieja w Senacie, który z pewnością będzie przetrzymywał ustawy ale przynajmniej Polscy będą mogli dowiedzieć się co rząd kombinuje. To zmusi "zjednoczoną" prawicę do większej staranności i uniemożliwi przepychanie ustaw kolanem w nocy.
  Nie ma być "jak było". Musi pojawić się nowa jakość w polityce, polska a nie żydowska. Tylko, że Szanowny najwyraźniej nie dorósł mentalnie do tego. Jeśli ktoś chce, żeby "było jak było" to właśnie Szanowny.
  PiS PO jedno zło!
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:46:55
  Do zamaskowania wzrostu dlugu, posłużyła likwidacja odpowiedniego funduszu na którym zbierane były środki na obsługę długu (czyli spłatę odsetek). Likwidacja oznacza zagarnięcie środków i przeznaczenie ich na chwilowe zatrzymanie dynamiki wzrostu zadłużenia. A przemilczenie faktu likwidacji tego filunduszu i sugestie, że owo zahamowanie zaistniało dzięki geniuszowi historyka Mateusza, to manipulacja.

  Dlaczego środowiska związane z ZUS em zaczynają wysyłać sygnały że emerytury spadną do zera? Albo w jego okolice?
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:19:40
  Szanowny znowu udowadnia, że jak mu brakuje argumentów to zaczyna obrażać. Osiągnąłeś już poziom trolla.
  Całe szczęście, mam własny rozum i potrafię rozpoznać fałszywego "proroka".
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:36:33
  Na czym polega spowolnienie (kryzys)?
  Na tym, że mniejsze zapotrzebowanie na wyroby przemysłu.

  Nasza konsumpcja jest niska - mimo transferów socjalnych. Zatem przyrost PKB związany jest (te dane można znaleźć) ze wzrostem wewnętrznej konsumpcji.
  Należy spodziewać się zmniejszenia eksportu (to w większości produkcja montowni dla niemieckiego przemysłu).
  Jeśli zamiast tej produkcji skieruje się , po zmianie profilu, aktywność społeczną na to - żadnego kryzysu nie odczujemy.
  Problemem są "spłaty" także te wymuszane przez ekoterrorystów.

  Cały problem, aby stworzyć kominów płacowych itp, które staną się barierami rozwoju. Choćby kwestia "30-krotności".
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:29:30
  Panie Krzysztofie, ponieważ ja nigdy tego porównania nie użyłem, a Pan tego wykazać nie potrafi od dziś będzie to Pana sławetne porównanie. Niech Pan zapamięta ten artykuł, gdyby kiedykolwiek próbował Pan zaprzeczyć iż nie jest to Pana porównanie. Nigdy nie porównywałem stoczni do przedszkoli, zaś dzieło zniszczenia stoczni to wspólne dzieło PO-PiS, Stocznia Gdańska została sprzedana inwestorowi ukraińskiemu jak i zakłady Ursus tureckiemu przez ludzi PiS. Do kryzysu stoczni doprowadziły obie te partie przez brak działań i próbę przeczekania Unii, Dzisiejsza PR-owska pokazówka z odbudową przemysłu stoczniowego, o czym świadczy stępka pod prom, uroczyście położona przez Morawieckiego, w rzeczywistości element konstrukcji elektrowni wiatrowej to najlepszy dowód iż to tylko bajka dla narodu głupiego. Dlatego ja takiego porównania nigdy użyć nie mogłem.

  Największy problem trolli i pożytecznych idiotów PiS to fakt iż ja operuję mocnymi argumentami, cóż wam zostaje? Tylko pomówienia.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:43:51
  Widać, że nasz pan Wojtas jest w rozpaczy, dziewica PiS, której cnotę wierzył okazała się mocno spracowaną prostytutką, stąd p. Krzysztof wymyśla pomówienia, obraża czytelników, schodzi poniżej poziomu dyskusji jaki jesteśmy przyzwyczajeni prowadzić na tym portalu, sam sprowadza się do roli trolla. Powrót do rozumu o niestety bolesny proces.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:01:58
  Daj Boże, żebyś miał rację ale póki co jesteśmy niemiecką montownią i trzeba patrzeć co tam się dzieje. Jak Trump mocniej Niemców przyciśnie to my też to odczujemy.
  Konsumpcja wewnętrzna powinna rosnąć ale bez silnego eksportu to na dłuższą metę jest niewykonalne. Ludzie muszą jakoś zarobić na tę konsumpcję a nie tylko czekać aż rząd coś im rzuci.
  Gdyby PiS tak się nie płaszczył przed żydami to jeszcze mógłbym ich strawić. Ale jest jak jest a będzie jeszcze gorzej.
 • Autor
  Zgadzam się z większością Pańskich konstatacji. Wielokrotnie pisałem, że polskie prawdziwe elity zostały wymordowane przez Moskwę i Niemców w czasie II WŚ i po niej.
  Ze wschodu przyszły pseudoelity antypolskie i prymitywne zwane żydo-komuną i dziś jest jej bardzo duzo, bo poglądy i postawy przechodzą w większości dziedzicznie i ta klęska postkomuny dotyczy juz młodszych, synów i wnuków dawnych komunistycznych elit. Ich się już nie z mieni nigdy, więc trzeba postawić na elektorat niezdecydowany albo w ogóle nie chodzący na wybory.

  Na dzis to PiS jest jedyna partią, która choć w części gwarantuje mozliwosć rozwoju i trwania Polski. PO i akolici dążą do jej likwidacji i ograbienia.

  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 12:54:08
  Rodzina Kaczyńskiego to chyba z Odessy pochodzi?
  Całe szczęście, że Kaczelnik się nie rozmnożył...
 • @Zawisza Niebieski 12:16:15
  Dla mnie osobiście to bardzo przykra sprawa...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:17:10
  Konsumpcja wewnętrzna jest tylko w części powiązana z eksportem; ten jest konieczny, aby nabyć brakujące towary.

  My nie mamy technologii nano-, micro-, czy piko - . Potrzeba też ropy, ale ta może być zastąpiona gazowaniem węgla, i benzynami syntetycznymi. Na zasadzie, że jeśli będzie bezrobocie i trzeba wypłacać zasiłki, to lepiej zatrudnić tych ludzi do takie nieopłacalnej produkcji.
  Czyli - jest to socjalizacja. Ale tą droga poszli Chińczycy i uzyskali to, co mają.
  (Problemem jest zdolność szybkiego przesunięcia do innej produkcji jak tylko powstanie zapotrzebowanie.)

  W sumie - ważne w kryzysie jest, aby stworzyć strukturę społeczną opartą na sprawiedliwych zasadach. Tworzenie bogatych i ubogich - jest antypolskie. A taki był program PO - ośrodki dobrobytu jako rzekome lokomotywy wzrostu.
  PiS dąży do równego rozwoju wszystkich terenów i już to umożliwia myślenie w kategoriach bardziej racjonalnych.

  W kryzysie - nie tyle ważne jest utrzymanie konsumpcji, co społeczna świadomość wspólnego udziału w rozwiązaniu problemu.
 • ""PiS , PO - jedno zło" ?"
  ----------------
  PiS i PO to dwie strony tego samego, złego szeląga. Wspólny mianownik tego awersu i rewersu (pomijając korzenie) polega na tym, że obie te siły - każda na swój sposób bo reprezentują różne elektoraty - dbają o to aby tubylców nie dopuścić nawet w pobliże steru państwa. Wypadkiem przy pracy był Lepper i jego stronnictwo - założone prawdopodobnie przez jakiś odłam propolskich sił specjalnych. Wiemy - co PiS czynił aby stronnictwo to wyeliminować. Wiemy - bo widzieliśmy! Hurrra patriotyzm z kolei w wykonaniu PiS ma miejsce tylko dlatego, że wpisuje się on (Wyklęci) w szarpanie ruskich nogawek.
  Wniosek?
  Poza powyższym - mamy także taktykę złego i dobrego policjanta - co w tzw. demonkraturze jest nieodzowne - aby kołować na bieżąco - głupich tubylców.
 • @demonkracja 14:04:56
  Mogę się z tym zgodzić, pod warunkiem, że poda Pan inną opcję przetrwania Polski i Polaków.

  Z tego co jest, większe szanse są z PiS-em.
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:22:06
  Racja, PO chcąc czy nie chcąc powiększała rozwarstwienie materialne. Trzeba jednak pamiętać, że to nie jest ich pomysł tylko kontynuacja tego co się zaczęło po kanciastym stole. Jedynie ustawa Wilczka umożliwiła i gwarantowała uczciwe bogacenie się Polaków. No to trzeba było ją zmienić i koncesjonować co się da. I tak jest do dziś.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:45:02
  Oglądałem dzisiaj dwa programy: "śniadanie w Polsat News" i "Woronicza17". Polecam ci oglądanie też "Studio Polska", to zobaczysz i usłyszysz, jakie BZDURY opowiadają "mędrcy z Konferderacji" a szczególnie niejaki Sośnierz!!!
 • moje zdanie
  "PiS , PO - jedno zło" ? - Powiem szczerze że mnie to hasło nie rusza.
  Jakie bestia ma zęby każdy zjadany widzi. To co mnie najbardziej smuci
  i boli to fakt iż nie ma alternatywy. Czcze gadania i patriotyczne uniesienia
  a trzeciej, tej właściwej partii jak nie bylo tak i nie ma. To jest prawdziwa Polaków klęska. Żyd nie jest taki groźny jak go malują. Z innymi na dzisiaj także dali byśmy sobie radę. Problem jest że nikt z Polaków nie chce sobie tym zawracać tyłka bo jemu tak jak jest w Polsce jest dobrze. Ludzie przestali myśleć perspektywicznie lecz tylko pod własne tymczasowe koryto.
  Jeżeli chodzi o Jaruzelskiego, no cóż, nie wywiązał się z danej mu odpowiedzialności jako głową państwa i wpierniczył Polskę w kłopoty.
  Za to jest dla mnie przegrany bo dopuścił do przejęcia przez obcych całego państwa. To jego miękkiemu działaniu wina.
  Urban dla mnie to wzór do naśladowania jako Rzecznik Rządu. Mówię o tym wszędzie i tego się nie boję.
  Kiszczak to już inna sprawa. Szara eminencja mająca zalety ale i "bród" za paznokciami. Postać dwuznaczna.
 • @zibi 15:44:39
  Mylisz się. Najmądrzejsi ludzie w studio, zaorują wszystkich.
  A że ty tego co mówią akurat nie rozumiesz to jakoś mnie nie dziwi...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:50:10
  To chyba dobrze że mamy jednego blogera więcej
  Brawa dla szefowej
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:38:14
  8-)))))))

  No comment

  pzdr
 • @
  Jak tak czytam te komentarze, to mam ochotę iść znów się nachlać

  Skandal! Hańba! Koniec PiS'u! Koniec świata!

  Niektórzy tu dostali gorszego pier**lca niż przez całe ostatnie 4 lata.
  Jak Wy chcecie się pogodzić dla dobra kraju?
 • @Husky 16:53:51
  Blogera? :)))
  No ale szansę dostał.
 • @Oracz 11:37:15
  Idzie kryzys, będzie bieda, zamieszanie które może wyrwać się spod kontroli i przerodzić w coś gorszego... takich sygnałów jest niezwykle dużo, rośnie liczba zamykanych firm, starzeje się społeczeństwo, System nie wyrabia z emeryturami itd itp
  Co się dzieje?
  W tej ...Anglii
  Alarmuje BBC

  8-))))
 • @Husky 17:00:47
  A z kim mam się godzić?
  Z PiS czy z PO? To jedno zło.

  Teraz jeszcze szefową komisji rodziny została lewaczka LGBTuwa. Brawo PiS!
  Komuch Piotrowicz do TK. Brawo PiS!

  "Ale w koło jest wesoło
  człowiek w pracy, małpa w zoo,
  puste pole za stodołą chłop zaprawia
  - ale dżez" :))))
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:46:55
  Jestem zaniepokojony faktem że Pan je dużo białego pieczywa jeszcze przed 8 rano,dlatego mam nadzieje że podniesienie cen chleba pomoże ograniczyć Panu ten paskudny nałóg.

  8-)))))
 • @Husky 17:15:04
  Masz rację, białe pieczywo szkodzi. To pewnie dlatego za PiS chleb podrożał 30%.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:14:08
  I ten Banaś na dodatek
  To koniec PIS-u
  Zostali zaorani
 • @zibi 15:44:39
  Sośnierz i Berkowicz wygarneli wam prawdę w oczy i dlatego dzicz pisowska w studiu dostała białej gorączki i wścieklizny i dlatego za wszelką cenę próbowała zakrzyczeć Sośnierza i Berkowicza aby uniemożliwić im swobodne wypowiedzenie sie.
  Typowa żydobolszewicka metoda zakrzyczenia przeciwnika PISowskie bydło.
 • @
  Wódka z pomarańczem raz!
  Zdrowie wojowników, śmierć frajerom.

  https://niepoprawni.pl/blog/husky/narzekaliscie-na-banasia-to-macie-grodzkiego-i-duboisa-tak-sie-kreci-lody
 • @matterhorn 17:22:42
  Zaraz idę spać, ale nie zasnę, jak się nie pożegnam z moimi przyjaciółmi Moskalami... przepraszam "konfederatami". A zatem...
  Jeśli narobiliście w pory to weźcie...

  https://a.allegroimg.com/s512/0364c1/228d08c143c2abb335b0eb1b3a6a/MASC-NA-BOL-DUPY-CUDOWNY-LEK-NA-WSZYSTKO-prezent

  PS Gdybym coś pominął, to przepraszam, ale dopiero się uczą języka radzieckiego.
 • @matterhorn 17:22:42
  "Sośnierz i Berkowicz wygarneli wam prawdę w oczy i dlatego dzicz pisowska w studiu "

  Można link?
 • @Husky 17:31:19
  Ty już dziś więcej nie pij. Ja wiem, że na frasunek najlepszy trunek ale nie przesadzaj bo ci wątroba wysiądzie :))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:42:28
  Olek Kwasio do domu wraca. Wszystko przez tę za małą emeryturę...

  https://redmik.pl/upload/3e5a8069a92cc2237bb5f9cf34c81a836441.jpg
 • @Husky 17:44:12
  Widzisz? Tak to się kończy...
  Pisiorom nie pomożesz a potem będziesz dawcy szukał.
 • @Stara Baba 15:48:29
  Fakt. Jaruzelski mógł być bardziej twardy. Może raczej - powinien być.
  Co do reszty - podobne zdanie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:08:15
  --------------
  "Mogę się z tym zgodzić, pod warunkiem, że poda Pan inną opcję przetrwania Polski i Polaków.

  Z tego co jest, większe szanse są z PiS-em."
  --------------
  Tak - tzw. dobry policjant - da zapalić i kawę każe podać.
  Wniosek?
  Poza tym dobry i zły policjant ma jeden wspólny cel. Niestety w tzw. demonkraturze nie ma wyjścia - bo zdaniem wyborców PO - jest dobrze kiedy ona rządzi a zdaniem wyborców PiS jest wtedy dobrze - kiedy rządzi właśnie PiS. Zmiany przy korycie następują w ustalonych, demonkraturowych cyklach i piekielne, demonkraturowe koło - się zamyka. Zamyka się ku uciesze Piekła!
 • @Husky 17:12:55
  "Idzie kryzys, będzie bieda, zamieszanie które może wyrwać się spod kontroli i przerodzić w coś gorszego... "

  PiS dojdzie do władzy?
  Opcja II: wrócą do UE...
 • @Husky 17:15:04
  Nic z tego. Żona piecze czarny chleb - żytni, pełnoziarnisty, na zakwasie.
  Z własnego żyta - kiedyś było nagranie ze żniwa. Mało, ale na pewno bez LGBT, pardon, GMO. Dla nas starcza.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:53:44
  I z możliwości poważniejszej dyskusji znowu przeszliście na personalia.
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:05:34
  na zakwasie?
  Taki zakwas wytwarza dzikie drożdże i bakterie
  Horror

  8-))))
 • @interesariusz z PL 08:15:09
  a jest moralne że bogaci płacą niższe (procentowo) składki emerytalne ?
  PIS odwraca neoliberalną anty progresję (Bogaci płacą mniej podatków) w kierunku naturalnej progresji podatkowej (Bogaci płacą więcej podatków procentowo) bo to oni mają wspierać biedniejszych bo ich stać .. i nie schudną od tego ...

  Koncepcja liberalna że bidnych trzeba "strzyc" by bogatym (10% populacji) żyło się lepiej to zbrodnia przeciw Narodowi... bo NARÓD to ludzie przeciętni a więc statystycznie dość biedni w 90%.

  Zniesienie preferencji dla bogatych to pierwszy krok za kilka lat ograniczy się emeryturę od góry i Bogaci będą wspierali budżet ZUS.
 • @Husky 18:10:07
  Mam jeszcze wersję jeszcze dzikszą, tak na 80 %
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:08:24
  Ja dyskutuję poważnie bo temat jest poważny a że martwię się o wątrobę Huskego?...
 • @Husky 18:10:07
  Goopi jesteś. Próbowałem i jest mistrzostwo świata.
 • @Oscar 18:14:43
  Powtórzę:
  dobrobyt to zdolność do zaspokajania potrzeb.A te potrzeby są i mogą być różne zależnie od poziomu rozwoju danego osobnika.
  Struktura społeczna powinna być taka, aby każdy miał możliwość własnym wysiłkiem zaspokajać swoje potrzeby.
  To, co do zasady, bo są tacy, którzy nie są zdolni d tego - wtedy można rozważać zakres zaspokajania ich potrzeb.

  Jest kwestią które z ugrupowań dąży do takich rozwiązań?
  Moim zdaniem - bardziej PiS niż PO; w PO doktryna raczej jest sprzeczna. W PiS są błędy, ale doktryna zachowana.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:47:01
  Nie dziwi mnie ten komentarz, bo jest na poziomie wypowiedzi Sośnierza!!!
  Korwin-Mikke kombinuje z ruskimi i to jest kompromitujące dla tego oszołoma!!!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:34:29
  Zrób sobie badanie na IQ i , jak zobaczysz wynik, to przestaniesz obrażać innych!!!
 • @zibi 19:50:34
  zibi...
  Podobno każda wieś ma swojego głupka. Na NEon 24 ty za takiego robisz. Nieszkodliwy jesteś więc cię tolerujemy...

  PS. Sprawdziłeś już w słowniku co po polsku znaczy "libero"?
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:29:37
  Proszę o przepis na tego wiskacza
  80% ?
  To pewnie "kopie" równo

  8-))))))
 • @Husky 20:08:25
  Czemu nie przekażesz Szanownemu Wojtasowi komplementów od twojego przyjaciela zabiedzonego?
  Podobno mnie "zgnoił totalnie" i "obnażył do gołej dupy". Wojtas o tym wie?

  Powiedz mi, co ten idiota bierze?
  Fajnego masz kumpla :))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:17:07
  ???
 • @zibi 19:50:34
  Jako przyszły ambasador w San Escobar , przestań pisać o IQ .Salut :)))))
 • @Husky 20:19:31
  Nie pal goopa :)
  Pod tą notką na "niepoprawni".

  A swoją drogą to śmieszne, Joszko przeflancował się na "ścierwomedium" jego zabiedzony zięć został w pierdolniku Gavrylenki. W sumie dobrze robi, stąd by wyleciał po drugim komentarzu.
  Admini są czujni nad wyraz :))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:14:08
  //Komuch Piotrowicz do TK. Brawo PiS!//

  Dla mnie w PIS może być nawet PZPR-owiec Rosati, gdyby faktycznie zmądrzał i zrozumiał w czym uczestniczył oraz pokazał oczywiście przez wiele lat swoimi czynami, że jest inny.
  Mówię tu o Piotrowiczu, który był w PIS kiedy to się nie opłacało i były najcięższe chwile tej formacji.
 • @Husky 20:30:23
  To co? Wstąpił do PiS i zrobił się czysty jak lelija?
  Nie pitol. Takie teksty to sprzedawaj idiotom od Gavrylenki :)
 • @Husky 20:30:23
  Pięknie albo jeszcze uczciwiej , jak za PO . :))))) https://www.dorzeczy.pl/obserwator-mediow/110524/lek-dla-zony-piotrowicza-zaskakujace-ustalenia-gazety.html
 • autor
  Tak na zakończenie to jedna uwaga do autora dotyczącą likwidacji stoczni przez PO i rząd Tuska.
  Pamiętajmy że to właśnie Tusk będąc przypadkowo w delegacji na Lazurowym Wybrzeżu spotkał tam w restauracji katarskiego inwestora.
  Już po drugiej secie, śledziku i galarecie doszli do porozumienia i tenże biznesmen zaoferował grube miliardy w restrukturyzację,zakup i ponowne uruchomienie produkcji w stoczni w Szczecinie.
  21 lipca 2009 roku dokonano transakcji pomiędzy rządem Tuska a katarskim funduszem QInvest. Wiadomo że na efekty inwestowania trzeba było czekać wiele lat.Ale to normalne.
  Parę dni temu TVN24 podało właśnie informację że stocznia marynarki wojennej Gryfia przystąpiła do budowy pierwszego atomowego lotniskowca dla naszej Marynarki Wojennej.Położono już stępkę pod budowę tego super-lotniskowca.
  Ma to być wierna kopia dumy rosyjskie floty lotniskowca "Admirał Kuzniecow"
  Atomowy napęd pozwoli na redukcję dymu o 1/5.
  Na pokładzie znajdzie się 80 myśliwców pionowego startu i lądowania, niewidzialnych dla radarów SU-58.
  Ogłoszono też konkurs na nazwę tego lotniskowca.Jednym z pierwszych jaki to zgłosił do konkursu, był b.minister ON Siemoniak.
  Jego propozycja to "Tablica Mendelejewa" taka pływająca tablica jakby co
  To tyle w temacie likwidacji stoczni przez PO
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:53:09
  @Krzysztof J. Wojtas 18:53:09
  Powtórzę:
  dobrobyt to zdolność do zaspokajania potrzeb.A te potrzeby są i mogą być różne zależnie od poziomu rozwoju danego osobnika.
  Struktura społeczna powinna być taka, aby każdy miał możliwość własnym wysiłkiem zaspokajać swoje potrzeby.
  To, co do zasady, bo są tacy, którzy nie są zdolni d tego - wtedy można rozważać zakres zaspokajania ich potrzeb.
  Jest kwestią które z ugrupowań dąży do takich rozwiązań?
  Moim zdaniem - bardziej PiS niż PO; w PO doktryna raczej jest sprzeczna. W PiS są błędy, ale doktryna zachowana.
  XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
  Hej Krzysiu…
  Zgadzam sie z Toba w 100 %... Jestes Madry & Spostrzegawczy chlopiec i…
  Znasz sie prawie na wszystkim/na EKONOMII tez……

  Widac …ze w szkole -NIE chodziles na wagary…
  jak te HOOLIGANY tu…hasajace…: ) ktore nie potrafia MERYTORYCZNIE dyskutowac !
  …..dobrobyt to zdolność do zaspokajania potrzeb.A te potrzeby są i mogą być różne zależnie od poziomu rozwoju danego osobnika. Struktura społeczna powinna być taka, aby każdy miał możliwość własnym wysiłkiem zaspokajać swoje potrzeby.

  Mateusz Morawiecki z PiS POSIADL juz ten… DOBROBYT…
  samodzielnie...
  bedzie juz zdolny sam-SAMODZIELNIE zaspokajac SWOJE POTRZEBY…siedzac 1 WLASNA DOOPA na 2 stolkach rzadowych jednoczesnie…
  Prezes Rady Ministrow & Minister Sportu III Rzeczypospolitej..


  Zeby NIKT nie plotkowal..ze Morawiecki jest zachlanny na MARNA KASE z Budzetu za te 2 posady rzadowe…to mysle ze Morawiecki powinien WYGLOSIC EXPOSE- do Biednego Narodu…
  I do ANTKOW- emigrantow za chlebem tostowym – takich jak – JA-panna ewcia z UK!
  EXPOSE --Ze on -- Morawiecki…
  to dostal stolek Ministra Sportu…za LADNY chudy WYGLAD…I ze ta PRACA – to praca CHARYTATYWNA pro public bono – Sluzby dla Biznes-sportu ! Zbliza sie EURO 2020…etc

  Chudy jest Morawiecki…niczym Nasza Szkapa Konopnickiej… to i zostal wybrany- na Ministra Sportu… Tam sie wieprzow ZACHLANNYCH na $$$ & OPASLYCH nie sadza…bo stolek Ministra Sportu moga rozwalic!
  Odzywia sie Morawiecki wlasnym WYSILKIEM wedlug karty ECO-dan.. i wedlug poziomu ROZWOJU Narodu Polskiego…

  https://www.youtube.com/watch?v=Iq6BaDtkH6o
  Kabaret TEY - Smoleń i Laskowik - Bieda

  Morawieckiego MENU to: Zycie DUCHEM… trawa zielona & woda czysta mineralizowana -zrodlana czerpana z TANICH zrodel krajowych- ZYWIEC…
  Tak jak i NAROD POLSKI! Zyjacy Duchem nadziei…
  https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Polityka/Nowy-rzad-Mateusza-Morawieckiego.-Premier-ministrem-sportu

  Jednakze…NIE ma sensu kopii kruszyc o TO – KTO?
  PiS wiecej rozszabrowal z Majatku narodowego po PL/PRL
  Czy moze SLD…alko PO ???
  bo… PiS&PO=to tez to …samo ZLO!

  Te pare linkow np. do BIBULY – mowia wszystko :
  http://www.bibula.com/?p=104222

  http://www.bibula.com/?p=80461

  http://www.bibula.com/?p=99062

  http://www.bibula.com/?p=73196

  http://www.bibula.com/?p=60878

  http://www.bibula.com/?p=97389

  http://www.bibula.com/?p=24731

  http://www.bibula.com/?p=82586

  xxxxxxxxxxxxxxxxx : )

  https://www.youtube.com/watch?v=FsdHo8E2L4k
  Kabaret TEY - Smoleń i Rewiński - Szkoła

  xxx
 • @panna ewcia 21:00:01
  Jesteś dość inteligentna.
  mam nadzieję, że także dość ładna.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:29:34
  Teraz dopiero przeczytałem ten komentarz.
  Ja za postmana (jak już wcześniej pisałem) robić nie będę.
  Jest tam oficjalny przedstawiciel Neon24 i to reprezentant administracji !!! A komentarz dotyczy też i jego osoby, to niech "interweniuje" osobiście.
  Jedno co zauważyłem to znakomite oceny wpisu i spora ilość odsłon
  8-)))))
  pzdr.
 • @Husky 21:16:48
  W tym przypadku masz rację. Ośmieszył byś się tylko. Tamten to zwykły debil ale ty przecież musisz dbać o reputację, nie? Partia by ci nie wybaczyła :))
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:08:04
  @panna ewcia 21:00:01
  Jesteś dość inteligentna.
  mam nadzieję, że także dość ładna.

  Krzysztof J. Wojtas 17.11.2019 21:08:04
  xxxxxxxxxxxxxxx
  Hej Krzysiu...

  W szkole ZAWSZE! byla... : ) przecietna... : /
  CHLOPCY zawsze wiedli prym...bo i byli
  MADRZEJSI... i pojemnosc : ) umyslu mieli wieksza..
  anizeli ja...czy tez inne dziewczyny ze szkoly..

  ALE...przeciez wiesz...ze POZIOM NAUCZANIA/edukacji
  poczawszy od SZKOLY PODSTAWOWEJ PL/PRL...
  BYL TaaaaaaaaaaaaaaK WYSOKI..
  NAUCZYCIELE taaaaaaaaaak DOBRZY & WYMAGAJACY...
  ze .... nawet ci przecietni- jak ja -
  byli TYLKO i az -dobrymi ! uczniami ....

  Ci Najlepsi w klasie CHLOPCY --TALENTY i matematyczno-fizyczne... etc
  to juz byla ELITA... WYZSZY POZIOM
  GENIUSZE... : )

  NIE mialam nigdy ambicji - aby im dorownac --
  bo... to bylo daremne... : )
  ja zawsze...mialam marzycielska glowe...w chmurach... : )

  Krzysiaczku....Moze bysmy sie spotkali kiedys
  ...np. w Warszawie...
  w takim Hoteliku.. np. pokoj nr.8... : ) na dyskusje..
  o ZYCIU ; ) ?????

  https://www.youtube.com/watch?v=KS69hvQ2mO8
  Sława Przybylska - Pamiętasz była jesień - 1959 | 432Hz

  xxxewa
 • @panna ewcia 21:40:17
  Muszę żony zapytać.

  PS. A ta Przybylska to nie śpiewała później
  " ... trzy koszule w jeden dzień..."?
 • @
  18.11.2002 r. - Lech Kaczyński został zaprzysiężony na stanowisku prezydenta Warszawy, jako pierwszy piastujący ten urząd wybrany w wyborach powszechnych.


  https://s0.dziennik.pl/pliki/161000/161070.jpg
 • @Husky 23:01:31
  I tak stanęły w Warszawie inwestycje a zaczęła się bandycka reprywatyzacja, która dzielenie kontynuowała H.G.W.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 05:42:34
  Postać dla mnie kontrowersyjna, ale wy tam na Kujawach to wiecie, kto doprowadził do powstania Muzeum Powstania Warszawskiego i dlaczego dopiero 60 lat po wojnie.

  PS. A jak tam u was z g... Trzaskowskiego? Użyźniło nieco?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829