Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
997 postów 16390 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Putin a zamach w Iraku

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zadziwiająca zbieżność zdarzeń.

 

Czy można sądzić, że to są zdarzenia bez powiązania?
 
Bardzo wątpię. Tego typu polityczne "eventy" są długo przygotowywane i analizowane co do skutków. Zwłaszcza strona rosyjska znana jest z kształtowania wielopoziomowych konstrukcji logicznych. Można więc wątpić, aby wystąpienie Putina z rzekomo emocjonalnym odniesieniem w stosunku do amb. Lipskiego, było takim emocjonalnym wyskokiem. Nie na tym szczeblu dyplomatycznym.
Po drugie, jeśli już zdarzenie ma miejsce, to jest precyzyjnie umieszczone w czasie celem wywołania oczekiwanego efektu będącego  podglebiem dla jakichś innych zdarzeń.
 
Podobne dywagacje można snuć w odniesieniu do akcji USA. Bo to nie jest tuzinkowe zdarzenie prowadzonej wojny w regionie - tak szczerze, to chyba nikt obecnie nie jest w stanie wskazać celów jakie poprzez działania wojenne chce uzyskać USA.
Natomiast sam atak na jednego z przywódców państwa z którym USA nie są w stanie wojny i to z pogwałceniem jurysdykcji innego państwa, jest wystawieniem na szwank reputacji USA jako państwa praworządnego. Zmienia to perspektywę relacji USA zarówno z krajami BW jak i w innych rejonach świata: USA przestały kryć się za retoryką walki o demokrację, a ukazały oblicze terrorysty i agresora.
Decyzja o zamordowaniu Irańczyka nie mogła być podjęta bez świadomości wagi zdarzenia (chyba, że amerykanie to idioci), a jeśli tak, to w tle muszą być jakieś istotne cele o wadze strategicznej.
 
Pisałem niedawno, że można spodziewać się wycofania USA z Bliskiego Wschodu. Prawdopodobne decyzje i ustalenia mogły być przewidywane na czas spotkania w Izraelu z racji rocznicy wyzwolenia Auschwitz.
Wiele wskazuje, że pieczę (gwaranta bezpieczeństwa) Izraela przejęłaby Rosja przy znacznie większej swobodzie działań własnych państw regionu.
 
W takiej sytuacji zdarzenia są powiązane i mają sens. Rosja wykazała swój filosemityzm, co zapewne zostanie pozytywnie przyjęte przez Żydów z Rosji, a ci są znaczącą siłą w Izraelu.
Z kolei USA wykazują się na odchodnym, że stać ich na każdą zagrywkę, jeśli tylko tylko ich interesy lub interesy ich pomocników zostaną naruszone. Czyli taka próba "odejścia z twarzą".
 
Cóż. Przedstawiłem swój punkt widzenia w pewnym kontekście próbując znaleźć elementy łączące. Czy mam w tym rację?
Czas pokaże i to bardzo niedługo. Dla nas ważne, aby zdawać sobie sprawę z możliwości takiego scenariusza i nie podejmować pochopnie działań podsycających np. animozje polsko - rosyjskie. Poprzestać na stonowanym wyjaśnieniu stanowiska w oparciu o faktyczne zdarzenia historyczne.
A Bliski Wschód?  My tam nie mamy interesów. Nie wkładać palców między drzwi.

KOMENTARZE

 • Trump
  to prezydent "jednorazowego użytku", jak kondom. Tak przynajmniej jest traktowany przez deep state. Nie wierzę w to, żeby sam wpadł na pomysł zabicia Persa. Za tym stoi Izrael i osobiście Netanchuju, który w ten sposób chce się wymigać od pierdla. Nie wolno oczywiście zapominać, że Iran to prawdziwy ból dupy syjonistów.
 • ...
  Usa to narzedzie i nigdy nie bylo praworzadne poza nazwa.
  Tym narzedziem da sie uzyskac to co ksiegi prorockie nazywaja w objawieniu 6 aniolem.
  Akapit 9, 6 aniol trabi, dochodzi do uwolnienia 4 krajow z regionu rzeki eufrat.
  Zeby dorpowadzic do gotowosci do tak wielkiej rozgrywki jaka nadchodzi, nalezy najpierw porzadnie pogotowac potrawe z wieloma przyprawami, namieszac, podgrzewac, dorzucac i czekac na wolnym ogniu az zacznie wrzec.
  Wolnym ogniem gotuja srodkowy wschod od wieku a ostatnie dwie dekady to juz byl wiekszy plomien.
  Maja tam dwa obozy okrzeple wokol swoich poplecznikow i wielka ideologie ktora obliczona jest na kontre do naszej.
  Ekonomia globalna gotowa do rozwalki, logistyka zamiennika uszykowana, od strony prawnej wszystko pozabezpieczane, sektory silowe dofinansowane, niedlugo czas zadac w inna trabe...
 • @eonmark 21:09:01
  O! Jak długo Pana nie było!
  :)
  Pozdrawiam
 • @JimA 21:28:23
  Zajrzalem, przelotem.
  : )
  Pozdrawiam
 • Autor
  Tak się zastanawiam co oznacza szarża Dudy na zestrofowanie Putina w czasie "Dni Holokaustu" w Izraelu. Bo to zaczyna wyglądać na ultimatum z jego strony wobec Izraela. Czy ten nasz "Prezydent" rozum do końca stracił ?
 • ???
  Most 2 tyle, że w drugą stronę finansowany superoscylatorem 2 czyli 447?
 • @Drab61 21:54:32
  "Czy ten nasz "Prezydent" rozum do końca stracił ?"

  To niemożliwe ;-)
 • @ Autor
  "... tak szczerze, to chyba nikt obecnie nie jest w stanie wskazać celów jakie poprzez działania wojenne chce uzyskać USA."

  - Osłabienie sąsiadów Izraela - tych bliższych i dalszych.
  - Zainstalowanie marionetek i jeśli to możliwe przejęcie zasobów
  - Zrzucenie "bomby" demograficznej na UE i osłabienie jej zdolności konkurencyjnych

  5*

  Ukłony
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:57:10
  A co zrobisz jak wybiorą Trumpa na 2 kadencję? Odszczekasz?
 • @Jasiek 22:11:47
  Ale to nic nie daje w rozgrywce globalnej. A nawet przeciwnie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 22:20:00
  Zejdziemy raczej do schronów . Salut .
 • @Jasiek 22:11:47
  Jest turcja, arabia saudyjska, irak i iran...jest tez izrael i to sa kluczowi aktorzy regionu.
  4 aniolowie znad eufratu.
  Uwalniaja spetanych aniolow znad rzeki.
  Gotuja region do momentu wrzenia.
  Kiedy wybuchnie, zobaczycie w telewizji upadek naszego chorego zachodu i w sumie... Swiata, bardzo chorego swiata...ale to nie bedzie koniec, to bedzie poczatek dziwnych rzeczy.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:57:10
  I tu się Ruszkiewicz pan , grubo mylisz.Ty pochodzisz z "zacofanego" kraju, a lepsi nadludzie z :wyższej " cywilizacji ,mają swoje metody i swoje "osiągi cywilizacyjne".
  Tak,że jeśli wziąć pod uwagę Twoją logikę, to w JUESEJ likwidator przeciwników ISIS ,pan Mop, jest przewidziany na II kadencję.

  https://www.independent.co.uk/life-style/health-and-families/condoms-reuse-clean-wash-again-us-sex-latex-lubricant-cdc-a8473486.html


  Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC) wydało ostrzeżenie dla aktywnych seksualnie Amerykanów, aby przestali myć i ponownie używać prezerwatyw - ponieważ,co niewiarygodnie, „ludzie to robią”.
 • @trojanka 22:52:15
  "Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC) wydało ostrzeżenie dla aktywnych seksualnie Amerykanów, aby przestali myć i ponownie używać prezerwatyw - ponieważ,co niewiarygodnie, „ludzie to robią”."

  Już dlatego Ameryka upada - nie stać ich na nowe prezerwatywy. Brak przemysłu, a chińszczyzna nie jest dopasowana rozmiarowo.

  Ale to Pani dobrze wie...
 • @Krzysztof J. Wojtas 22:59:24
  Nie wiem....Chińczycy nie w moim guście!!Polacy najlepsi!
  A Pan wie???no no..szacun..z niejednego pieca...
 • @eonmark 21:45:43
  cześć przelotem ...
  lecisz na Bliski W., czy może do Lasów Mglistych?

  pozdrawiam
 • @lukucjusz 23:17:05
  Wszystkiego po trochu z wyrazna przewaga szarej prozy zycia.
  Im blizej przemiany tym bardzej frustruje i smieszy wszechobecne niewolnictwo wszelkiego rodzaju.
  Stawiam sie w pracy, jestem 'niewygodny', w rodzinie czarna owca, a moich dziwnych wypowiedzi w parze z jakimis numerami jak nikt nie rozumial tak nikt nie rozumie.
  No, prawie nikt : )))
  Wiesz, mickiewicz wierzyl ze nie moze byc przypadkiem splatanie losow narodu wybranego z polakami w tak niezwyklym stopniu z jakim mielismy do czynienia w naszej wspolnej histori.
  W zeszlym roku paru mlodych studentow z izraela, siedzac na gzymsie mostu, zaspiewalo dla mnie piesn o tym ze nie bedzie juz bezboznego swiata. Pozwolili to zfilmowac zeby moglo stanowic czesc mojej opowiesci.
  Mam nadzieje przyjacielu ze przezywasz dobre, prawe szczesliwe zycie a czuwanie i uczulanie innych na sen jakim pograzony jest swiat okaze sie duchowo satysfakcjonujace.
  Nie najlatwiejsza to postawa, ludzie na sile.chca brnac w ten koszmar.
  Czekaj na trabe, bedziesz wiedzial co robic.
  Wszystkiego dobrego
 • Autor: - Wartościowe rozważania. 5*
  Czy można wykluczyć z całą pewnością, że Trumpa nie wrobiono w "remote control" morderstwo generała Suleymani.
  Co mogłoby przemawiać za taką możliwością? - Być może, sprowokowanie odpowiedzi Iranu ( i części świata arabskiego) o podobnym ciężarze, a przez to, zmuszenie Trumpa, do otwartej agresji na ten kraj. Antywojenny Trump, to argument dla jastrzębi i "głębokiego
  państwa", na rzecz potwierdzenia zarzutów o jego antyamerykańskiej indolencji militarnej, układzie z Putinem, - zwiększających szanse na jego odstawkę przez impeachment i/lub przegrane wybory. Moim zdaniem, to grubo szytą intryga.
 • @1abezmetki 00:11:23
  Byc moze trump nic o tym nie wie i siedzi w najlepsze w lagomar. Iranski general moze zyc a zabito sobowtora a wszystko na zlecenie krolowej...
  Tylko komu dac lajki.
  Ciekawe tezy stawiasz.
  Jest z czego sie posmiac, znaczy nad czym zastanowic.
 • @eonmark 22:50:59
  "4 aniolowie znad eufratu."

  Nie rozumiem...
  Ale dziękuję za odpowiedź.
 • @trojanka 22:52:15
  "Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC)..."

  Musiałem przeczytać trzy razy...

  @--->>>>>>>>>------------------------

  Ukłony
 • @eonmark 23:50:07
  "Czekaj na trabe, bedziesz wiedzial co robic."

  Czy to te dziwne dźwięki słyszane w USA, Rosji i Australii?
 • @1abezmetki 00:11:23
  Gra może być bardziej skomplikowana.

  Ważne, aby nie dać się (Polsce) wkręcić w te rozgrywki. Patrząc bowiem na sprawę - zbyt ostra reakcja względem Rosji może z nas wykreować antysemitów.
  Przynajmniej medialnie, z uwagi na wpływy żydowskie. W tym wypadku - narracja na zasadzie - zobaczcie, nawet Rosjanie widzą w Polakach antysemitów, to musi co, jest to prawda i nasze wcześniejsze sugestie były uzasadnione. Czyli Polaków trzeba trzymać krótko przy pysku, bo znowu coś zrobią.

  I teraz, przy takim nacisku medialnym, Rosja z USA dogadują się w Jerozolimie - i jest tam Duda. Wszyscy wymuszają na Polsce jakieś istotne koncesje (albo 447, albo udział w wojennej hucpie, a może coś jeszcze).
  Bardzo niekorzystny układ dla Polski.

  Opcją przeciwną - stonowanie reakcji i potraktowanie sprawy jako mało znaczący incydent medialny.
  Drugie - bez polskiego udziału w dogadywaniu w Jerozolimie.

  Efekt?
  Nie wchodzimy na tory wojenne z Rosją - zmniejsza się przez to możliwość nacisku na nas ze strony USA/Izraela + Francji.
  Drugie, że to te państwa muszą uformować swe stanowisko względem żądań od Polski. Jest to już działanie międzynarodowe i można formułować zastrzeżenia, negocjować.
  Najważniejsze, że przestaje to być tajne, a wychodzi na forum publiczne.

  I teraz mamy do czynienia z naszymi "neonowiczami", których zadaniem jest doprowadzić do pierwszej wersji wydarzeń - konflikt z Rosją.
  Są 2 opcje - krzyk, że napada na nas Putin i trzeba wydać mu wojnę.
  Druga opcja, że to nasza wina i trzeba uwzględnić racje Moskwy.

  Obie są antypolskie i prawdopodobnie pochodzą z tego samego źródła sterowania.


  Warto patrzeć na sprawę z tej strony. Wtedy ciekawiej się robi, bo portal istnieje jako niezależny, aby "wciskać" różne rodzaje "patriotyzmu". Warto o tym wiedzieć.
 • Tak...
  ------------
  "Wiele wskazuje, że pieczę (gwaranta bezpieczeństwa) Izraela przejęłaby Rosja przy znacznie większej swobodzie działań własnych państw regionu."
  ------------
  Tak - a dlatego tak, że jeszcze nikt nie wymyślił skuteczniejszej taktyki jaką jest tzw. dobry i zły policjant. Na to wskazuje także obecność Rosji w Syrii - i jej zbrojna tam aktywność - na którą - nie czarujmy się - musiał się zgodzić światowy, czarci pomiot. Prawdopodobnie już na etapie tworzenia tego całego ISIS przez USrahell - zaplanowano jego późniejszą neutralizację przez Rosję za pomocą działań zbrojnych.
  Wniosek?
  Dlaczego jest możliwe takie hasanie po BW różnej maści grup zbrojnych i ciągłe tam wrzenie?
  Ano także dlatego, że światowy czarci pomiot w krajach BW ma też swoje V, wpływowe kolumny - więc intrygi są tam wielopoziomowe i wielopiętrowe - które Arabom nie mieszczą się w ich głowach.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:24:05
  Dziękuję za zdystansowany wgląd w sytuację, przenikliwą analizę i interpretację hipotez. Pouczające!
 • Putin deliberował z Pompeo o zamachu
  Również z Macronem: https://forumemjot.wordpress.com/2020/01/04/czy-rosja-zgodzila-sie-na-likwidacje-qasema-soleimaniego/
  O nędzy polityki zagranicznej w Polsce świadczy fakt, że o konferencji antyirańskiej w W-wie dowiedzieli się z prasy. Mają ich za nic. To wstyd mieć taką wł
 • @wercia 13:45:08
  władzę, która się puszy przed podatnikami, a przed innymi na kolanach. Nikt nie szanuje takich zdrajców, wbrew ich oczekiwaniom.
 • @wercia 13:49:06
  No cóż. Też człowiek żeni się z aniołem, a później ma to, co ma.
 • @Krzysztof J. Wojtas 22:20:00
  Problemem nie jest CZY zostanie drugi raz wybrany tylko jak funkcjonuje teraz. Moim zdaniem to dobry prezydent dla deep state, robi dokładnie to czego od niego oczekują neokoni.
  To co miałbym niby odszczekiwać?
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:39:47
  Teraz rozumiem Pana zgryżliwość. No cóż ponosimy odpowiedzialność za błędy.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:38:24
  Nie wiem na czym opierasz swoje twierdzenie; mnie chodziło o II kadencję.

  A on może być jak PiS...
 • @wercia 16:01:28
  Każdy na swój sposób.

  Leżałbym pod palmą popijał zimne piwo i czekał aż mi kokos na łeb spadnie. A tak - musiałem pójść z wnuczkami na lodowisko i popisywać się jazdą. O dolo - ż ty moja dolo...
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:06:09
  To dość proste. Jeśli uda się im podpuścić Trumpa do wywołania wojny z Iranem to osiągną to co chcą. Jeśli z tego powodu będą problemy, a będą, to się go wymieni na innego słupa. Nie ma różnicy kto nim będzie.
  Trump jak narazie sprawuje się "dobrze" - dał żydom Jerozolimę, Golan i uznał osadnictwo żydowskie na Zachodnim Brzegu. Czego chcieć więcej? Jeszcze tylko wojny z Iranem.
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:09:35
  Aż się roześmiałam. Dzieci też napewno się śmiały jak brzuchaty dziadek wywija na lodowisku-:))
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:06:09
  Poza tym nie ma w USA kontrkandydata, który mógłby coś zrobić bo wszyscy i tak podlegają tym samym, tajnym strukturom. Urząd prezydenta nie znaczy praktycznie nic. Każdy obejmujący ten urząd ma z tyłu głowy los jaki spotkał Kennedyego.
  Tak więc spór czy Trump wygra czy przegra jest bezprzedmiotowy.
 • Nie doceniacie Trampa.
  Moje obserwacje pokazują że Tramp prowadzi przemyślaną politykę
  wbrew mafii żydowskiej grając głupa.
  Tramp prowadzi politykę szarpania "problemu" polega to na zaostrzaniu polityki by następnie się wycofać daleko.
  Tak traktowany kontrahent głupiej i podczas cofania się Trampa jest prze szczęśliwy gotów na dogadanie.

  Według tego schematu Tramp zaostrzył sytuację z Iranem...
  teraz powinien się wycofać... np z Iraku, zdjąć embargo itp...
  Tak postępując Tramp unika wojny i zaplątanie na Bliskim Wschodzie kosztem jednej figury Iranu.
  Taki wynik by zaakceptowali wszyscy nawet Iran za wyjątkiem Izraela czyli mafii żydowskiej.

  Dla USA Iran to żaden problem... to problem Izraela...
  Dla USA problemem są Rosja, Chiny, Indie zwłaszcza Chiny w warunkach pokoju.

  Moim zdaniem Tramp wyjdzie z Iraku, Afganistanu...z Ukrainy..
  a do wyborów stanie jako człowiek który uratował świat od wojny.

  To tylko wróżenie z fusów... jest wiele zmiennych w tym jedna przewidywalna ... opory i prowokacje ze strony mafii żydowskiej.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:13:42
  "Czego chcieć więcej? Jeszcze tylko wojny z Iranem."

  Nie wiem może się mylę ale tak myślę że wojna dla Trampa to czerwona linia. On się na tym nie zna to nie jego specjalizacja...
  Tramp jest bandytą biznesmenem.... handel, cła, embarga to jego specjalność.. w tym obszarze kocha manipulować, zastraszać, wymuszać.
  Mokra robota na skalę wojenną ..to nie jest konik Trampa.
  A na wojnie to Prezydent podejmuje kluczowe decyzje.

  Poza tym Tramp wie że jak dojdzie do wojny to przegra wybory.
  Tramp chce wybory wygrać.

  Tramp uderzył dotkliwie by się wycofać.
  Tak myślę..

  ale pewności nie mam.
 • Odnośnie postulowanej przez Sz. autora korelacji "filosemityzmu" Putina z zamachem w Bagdadzie
  Otóż wg niedawnego programu "Maciaka" https://www.youtube.com/watch?v=BHH3kPn9anQ , to władze polskie dzisiaj zirytowały Putina do jego anty (przedwojenno)polskiej wypowiedzi w corocznym exposé do narodu Rossji (w domyśle państwa wielonarodowego)

  Była to Rezolucja Parlamentu Europejskiego – przygotowana przez 18 posłów PIS i jednego Łotysza dn. 17.09. 2019 – w sprawie odpowiedzialności ZSRR za wybuch II WŚ, czyli za Pakt Ribentrop-Molotow.

  A związek tej Rezolucji Parlamentu UE z jesieni ub. roku, z niedawnym atakiem na szefa sił zbrojnych Iranu, jest po prostu "zaplanowany" w sposób niejako automatyczny, bo podobnej prowokacji ze strony USA wszyscy się spodziewali, już od podpalenia w Arabii Saudyjskiej szybów naftowych przed kilkoma miesiącami.

  A pan Wojtas bardzo usilnie usiłuje zrobić z czytelników jego DOMYSŁÓW rasowych "antyruskich".

  W kontekście tego jego kolejnego "domysłu" pozwolę sobie przytoczyć

  wczorajszy e-list od „bronka” (Bronisława Chapiskiego Ph. D., członka PAN w Z-nem, Amerykanina od co najmniej dwóch pokoleń, w moim dokładnie wieku lat blisko 78, mieszkającego na Florydzie i dość dobrze znającego (w okresie młodości) i PRL i ZSRR):

  //Zycze wam wszystkiego dobrego z okazji nowego roku 2020.  

  Kazdy wie ze to jest samobojstwo byc przeciwko Rosji.  Nie tylko temu, fakt jest faktem ze Putin jest jeden z najpopularnieszych politikow na swiecie.  To jest tylko fakt.

  Kazdy normalny czlowiek wie ze byc przeciw Rosji nie jest w interesie naszego narodu.  Czlowiek nie musi byc intelegentnym, byc bardzo wyksztalconym itd... bo każdy normalny czlowiek wie na taki prosty rzecz ktory dotyka najsilniejszy kraj lub drugi najsilniejszy kraj na swiecie.  Wprost -  czlowiek ktory robi tego jest nie tylko bardzo niebezpieczny ale jest zdrajca.//

  Podkreślam. wg. "Bronka" z Florydy, ktoś jak rzeczony JK Wojtas NACHALNIE ANTYROSYJSKI "jest nie tylko bardzo niebezpieczny ale jest ZDRAJCA"
 • @Oscar 17:36:27
  Trump wcale nie musi znać się na wojnie. W tych sprawach inni za niego myślą i decydują. On też ma sierż. D.
 • @wercia 16:15:57
  na razie jestem za instruktora. Ale młodsze robi szybkie postępy.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:18:54
  A jeśli faktycznie USA wycofają się z BW?

  Przecież nie mają szans. jak się wdadzą w bijatykę to stracą cały Daleki Wschód i Amerykę Południową.
 • @Berkeley72 18:43:26
  Drogi filozofie h.c.
  Jeśli jeszcze umiesz czytać ze zrozumieniem, to powinieneś zauważyć, że sugeruję stonowaną odpowiedź i jestem przeciwnikiem "podbijania bębenka".

  Dlaczego tacy ludzie jak Szanowny są debilni?
  Starość?
  Może w górach szybciej dopada, bo ten z Florydy zachował zdrowy rozsądek/
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:44:07
  Ale mieszasz.
  Nie graj na jątrzenie - za bardzo zaczyna być u ciebie widoczne.
 • Nie bardzo
  Po co wycofując się, USA zwiększają siłę konfliktu ? Po drugie Żydzi autentycznie rządzą USA. Nie pozwolą na zrezygnowanie z obrony Izraela przez USA.
 • @ Krzysztof Wojtas - Ta notka to malo logiczne przypuszczenia .
  Pisze pan -,, tak szczerze, to chyba nikt obecnie nie jest w stanie wskazać celów jakie poprzez działania wojenne chce uzyskać USA. ,, a potem rozwija watek przejecia przez Rosje kontroli nad tamtym rejonem. Jest to kardynalny błąd w mysleniu i nierozumienie toczacych sie procesow poniewaz wskazuje na sytuacje całkowitej zmiany koncepcji dzialania przez USA w tamtym rejonie a jest to niemozliwe poniewaz cel jest powszechnie znany [no moze pan o tym nie wie ] jest nim przejecie kontroli nad chinami i kontrolowanie ich poprzez dostep do surowcow w tym wypadku ropy naftowej.Z tego najwazniejszego aspektu polityki USA nie moga zrezygnowac poniewaz to zasadnicze narzedzie by trzymac Chiny na sznurku za lat kilka bedzie to niemozliwe,dlatego USA sa zdeterminowane do działania . W tym celu umacniaja sily na pacyfiku i w tym celu odeszli od ograniczen w zbrojerniach. . W globalnym wymiarze najwiekszym zagrozenienm sa Chiny dla bialego czlowieka i temu podporzadkowana jest obecna strategia USA. tego jest rowniez swiadoma Rosja pomimo obecnej byc moze taktycznej wspolpracy z Chinami .Odmładzanie artyleri wysokokalibrowej moze swiadczyc jednak ze Rosja przygotowuje sie do odparcia chinskiego nacisku w jakims nieokreslonym najblizszym czasie. Być może zabicie generała bedzie czescia przeorientowania Iranu jako dostraczyciela energi dla chinskiej gospodarki w innym wypadku pozostanie koniecznosc radykalnych dzialan ktore beda nieuniknione by Chiny nie staly sie globalnym rozdajacym na ziemskim globie. Oczywiscie jest jeszcze mozliwosc ze taka opcje ktos zaplanowal.ale tego wiedziec nie mozemychoc wydaje sie malo prawdiopodobne bo wiazalo by sie z oddaniem kontroli innej rasie w tym wypadku chinskiej.Mysle ze to nie miesci sie w koncepcjach ,,planistow przyszlosci,,.Pozostaje jeszcze kwestia nadrzedna ze niezaleznie od rozwoju wydarzen zawsze bedzie to realizacja tego co zapowiedziano jako kara na rodzaj ludzki za podarzanie droga klamstwa , zla,i zbrodni A rozwiazaniem problemow ludzkosci bedzie realizacja II rozdzialu ksiegi Izajasza kiedy otrzymamy nowe prawa na Najwiekszej z Gor
 • Babadżi
  ,, Mahakranti musi przyjść albowiem wszyscy mysla w kategoriach ja i moje wszyscy chca byc wielcy a nikt nie chce byc maly,,
 • @jan 08:29:04
  Teoretycznie - ma Pan rację.
  Tyle, że do tej pory kontrola świata przez USA oparta była na przewadze technologicznej.
  Obecnie - nie ma to już miejsca. USA zaczęły upadać i stąd Trump chce wrócić do koncepcji dbania o swoje, czyli już nie globalizm, a to, co ważne dla USA.
  Na wszystko nie starcza sił - a wojsko drenuje najlepszą część społeczeństwa. Dopływ naukowców znacząco się zmniejszył, co dalej zmniejsza lukę technologiczną.

  Chiny mają dostęp do ropy z zatoki Perskiej, a przecież tworzą Jedwabny Szlak, który dodatkowo stworzy nitkę przesyłową.

  W sumie - pańskie uwagi nie mają podstaw materialnych - chociaż takie zasady rzeczywiście jeszcze niedawno stały za sytuacją. No i kwestia rezygnacji z petrodolara. To będzie krach.
 • @Drab61 21:54:32
  Jeżeli piszesz takie bzdury, to pewnie twój rozum jest w kiepskim stanie!!!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829