Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1311 postów 20736 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Paradis Judeorum, a Gowin kontra Nowy Ład

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Trudno w innym kontekście uzasadnić postawę Gowina jako bytu politycznego.

 
 
Czy można mówić, że obecna Polska, tzw. III RP, jest odmianą Paradis Judeorum? Chyba co do tego nie powinno być żadnych wątpliwości.
Samo określenie powstało w I RP i odnosiło się do tamtych czasów, ale obecna wersja jest znacznie bardziej korzystna do Żydów. Bo poza swobodą uprawiania własnego stylu życia mają oni dodatkowe wsparcie finansowe ze strony polskiego społeczeństwa, a do tego ich, zakulisowe, wpływy polityczne są wszechpotężne.
Piszę, że zakulisowe, bo mimo wszystko, formalnie, przejawy judaizacji sfery publicznej są rzadko eksponowane. Niemniej ostatnio występują coraz silniejsze naciski, aby również ta sfera uległa judaizacji. Przejawem tych tendencji może być np. pojawienie się w sferze publicznej - na portalach społecznościowych, blogerów jawnie dążących do publicznego eksponowania żydowskiego stanowiska, oczekiwań i dążeń. Za takowy symptom uważam np. postać blogera Klausa Thiele, który bez żadnej żenady żydowskie opcje prezentuje.
Co może oznaczać ta sytuacja? Że sprawa "dojrzała " do rozwiązania i być może w niedługim czasie nastąpi takie "dokręcenie śruby", że dla wielu formalne uznanie Parads Judeorum za rzeczywistość będzie wybawieniem. (To mniemanie strony żydowskiej; jak będzie - zobaczymy).
 
Jak się ma do tych enuncjacji tytułowy Gowin i jego kontra względem Nowego Ładu?
Cóż, Gowin jest jednym ze "strażników obecnego systemu".  Wszędzie i wszystko co robił miało jeden cel - utrzymanie dotychczasowego systemu kontroli społeczeństwa. Jego "reformy", a wprowadzał je w kilku resortach, utrzymywały istniejący stan rzeczy. I chyba nikt nie zaprzeczy, że taka była jego rola.
Sytuacja nieco się zmieniła wraz z Nowym Ładem i sposobem opodatkowania. Tu już nie bardzo można lawirować, a trzeba było wystąpić jednoznacznie przeciw. Powodem jest sposób opodatkowania "małych i średnich" firm - rzekomo polskich.
 
Trochę wyjaśnień w laickim ujęciu. Otóż większość tych "małych i średnich" powstała na przełomie wieków. Po cichu. Coś tam przedostawało się do wiadomości publicznej, ale bardzo skąpo.
Deal polegał na transferze pieniędzy z zewnątrz na tworzenie się takich firm w spółce z podmiotem (często osobą) z Polski, gdzie obywatel polski dawał "twarz", a pieniądze były obce.
Tą drogą powstało bardzo wiele takich firm. Z czasem obcy sponsor wycofywał się, a jako właściciel pozostawał obywatel polski. Nie trzeba chyba dodawać, że pochodzenia żydowskiego.
Tą drogą przejęto kontrolę nad całym sektorem. 
Jeśli ktoś tworzył firmę, to wie, ile potrzeba środków i czasu na stworzenie więzi umożliwiających normalne prosperowanie. Oczywiście - jest jeszcze sprawa konkurencji, ale polska konkurencja była eliminowana bezlitośnie wszelkimi metodami; mając zasoby finansowe można było jakiś czas funkcjonować "na minusie". Polski odpowiednik nie miał na to szans, bo dzieciom coś trzeba dać jeść. Sławetna budowa autostrady na EURO przez Tuska - miała ten element zawarty w zamierzeni likwidacyjnym.
 
Zatem. Jeśli Gowin wystąpił w interesie "małych i średnich", to oznacza, że naruszono interesy tej grupy. Zaznaczę, że obowiązkiem właścicieli tych firm po uwłaszczeniu, jest płacenie "podatku świątynnego" na rzecz gminy żydowskiej, co pozwala na stosowne transfery związane z potrzebami środowiska; działania korupcyjne gminy są jedną z metod.
 
Mam szereg zastrzeżeń i wątpliwości odnośnie działań Morawieckiego. Niby wszystko dobrze, ale w rok zwiększył o ponad 10 % zadłużenie względem produktu krajowego - będziemy to spłacali.
Są jednak i pozytywy. Wzrósł poziom życia, a zarobki zaczęły być porównywalne z zachodnimi. Obecne zwiększenie kwoty wolnej od opodatkowania do 30 000 PLN/rocznie też jest ważnym krokiem. Jednak może to być chwilowe, a zamierzenia długofalowe mogą być ukrywane. W dalszym ciągu to Morawiecki blokuje reformę sądownictwa, a bez tego działania mają charakter pozorny. Faktycznie za jego rządów wstrzymane zostały wszelkie reformy.
Pytanie: co dalej?
Czy Nowy Ład jest szansą dla Polski, czy też jedynie zakamuflowanym dążeniem do likwidacji?

Dziwne, że wydawało by się światli ludzie i do tego mający wiedzę i kompetencje by myśleć całościowo, pomijają poruszone tu kwestie. A czas jest przełomowy. 

KOMENTARZE

 • @ Autor
  Do tego miejsca:

  "Mam szereg zastrzeżeń i wątpliwości odnośnie działań Morawieckiego."

  daję 5*, ale z pozostałą treścią się nie zgadzam - zastanawiam się nad ilością *.

  IIIRP nie ma najmniejszych szans na jakikolwiek rozwój gospodarczy, jeśli nie zostanie zlikwidowana zasadnicza przeszkoda: art.220 Konstytucji RP.
  W aktualnej sytuacji żaden rząd nie posiada instrumentów do sterowania gospodarką, jedyne co może to zmieniać opodatkowanie indywidualne PIT oraz zwiększać i wprowadzać nowe podatki pośrednie.

  Poniższe diagramy dość dobrze ilustrują poziom życia Polaków

  https://dariuszkosiur.files.wordpress.com/2016/05/z14500100qwiek-aut-rejestrowanych-w-polsce.jpg

  https://programwps.files.wordpress.com/2020/01/3b7929a2-2cdb-439c-adab-d71aba21a8c6-e1580133026906.jpg
 • @Rzeczpospolita 15:21:44
  Rząd Szydło popierałem. U Morawieckiego widzę jedynie populizm ekonomiczny, ale lepsze to niż Tusk.
 • Czy Nowy Ład jest szansą dla Polski, czy też jedynie zakamuflowanym dążeniem do likwidacji
  "Nie masz nic i jesteś szczęśliwy" -Klaus Szwab
  Taki jest cel Nowego ładu pod kontrolą cyfrowego pieniądza ,kredytu społecznego i podpięcia pod sztuczną inteligencjé.
  Glapinski jest przeciw likwidacji gotówki- znaczy mają mnóstwo lewych fruktów z których musieli by zrezygnować w przypadku jej likwidacji.
 • @Rzeczpospolita 15:21:44
  Jeśli dziesięciolatek jeździ bez problemu, nic się w nim nie psuje, ma 100 tys. przebiegu to po co kupować nowy?
  Inna sprawa, obserwuję, na swojej ulicy, że przybyło sporo nowych samochodów. Idąc nad jezioro i mijając parking widzę sporo nowych dużych aut.
  Pamiętam czasy kiedy to jak ktoś kupił ,,malucha” czy syrenkę jaka to była sensacja.
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:37:37
  Szkoda, że nie ma żadnego konkretnego opracowania na temat Nowego ładu.

  Domy do 70 m kw. będzie można budować bez pozwolenia, bez księgi, bez kierownika budowy, tylko na zawiadomienie. ....
  … podnosimy też kwotę wolną od podatku do 30 tys. ..
  Masz 2,5 tys. zł emerytury? No to o podatku zapomnij. Reforma podatkowa PiS sprawi, że nie będziesz musiał płacić nic. Zmiana obejmie większość emerytów. Rocznie zyskać mogą nawet więcej niż na 13. czy 14. emeryturze....
  Te punkty są dla mnie korzystne.
  Jakie są niekorzystne?
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:37:37
  Tak sobie myślę jakby to wyglądało przejechać koparą 30 na 20 metrów i głębokość półtora metra i taką zrobić piwniczkę wys. w środku na 2,60 m. by swobodnie parkować samochodzikiem dostawczym i mieć jeszcze miejsce na majsterkowanie, a nad piwniczką 70m. kw. i stryszek taki sam, 70m.kw. atelie dla malarza.
  Że też się kudźwa z tym Ładem tak ociągali.
 • @Oświat 16:26:13
  Nowy ład to idealne miejsce dla niewolnika. Jest tylko jeden problem. Wyłączą go gdy tylko będzie zbyteczny. Radzę ze swej strony brać takie rozwiązanie pod uwagę.
  Jeśli prawdą jest, że jest już opanowana antygrawitacja, pola siłowe, istotne przedłużenie życia, sterowanie procesami życiowymi z zewnątrz,
  biorobotyka to wszelkie dywagacje w obecnym paradygmacie zdają się psu na budę. W jednym Morawiecki miał rację. Świat który znamy, w którym żyliśmy już nie istnieje i nie wróci. Żyjecie panowie w przeszłości której już nie ma i z jej perspektywy rozpatrujecie przyszłość. To zeszłoroczny śnieg.
 • @zadziwiony 15:51:51
  A Glapiński jest której opcji?
 • @Oświat 16:36:01
  Dach ponoć ma być płaski.
  Nie wiem, czy nie chcą się z tego wycofać, bo okaże się, przy stromym dachu, że ma się 130 m2.

  Ja tak tylko zwracam uwagę, że to nie do końca wszystko jasne.
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:05:04
  Pamiętam jedynie, że był chyba pierwszym ministrem który zaczął w istotny sposób likwidować przywileje nadane przez Wilczka. Zaczęły się za niego koncesje itp ograniczenia likwidujące konkurencję ze strony zbyt rozgarniętej tłuszczy. A dzisiaj? Pewnie służy tym którzy pozwolili mu otoczyć się pięknymi i chętnymi kobietami.... Za free.
 • @zadziwiony 16:44:00
  Pan też żydowskie mrzonki powiela, a tu powrócimy do motyki, a może i kamienia łupanego.
  Zna się Pan na dymarkach?
 • Wszystko ładnie ..ale..
  "W dalszym ciągu to Morawiecki blokuje reformę sądownictwa, a bez tego działania mają charakter pozorny.
  "

  Reformę sądownictwa blokuje jak wiemy PO razem i w porozumieniu z UE. To są siły reprezentujące wprost interesy globalnej mafii.
  Morawiecki pewnie nie chce iść na noże z UE ...to kwestia taktyki ...
  i w tym sensie blokuje wyrywnych nożowników.

  powtarzam to "żabę" się gotuje małymi kroczkami...
  Tak mafia gotuje polską "żabę" w zakresie średniego biznesu...który jest odbierany Polakom i w promocji ze wsparciem oddawany w żydowskie ręce.. jak autor słusznie pisze.

  "żabę" też można odstrzelić brutalnie tak jak odstrzelono Polskie wielkie firmy w procesie brutalnej złodziejskiej prywatyzacji.
  Jednak aby szybko pozbyć się "żaby" trzeba mieć wielkie siły zasoby obronne a Polska nie ma takich zasobów... bo za żydowską "żabą" stoi a a właściwie jest tożsama globalna mafia.

  Możliwa i racjonalna w tych warunkach jest tylko walka podjazdowa .. na małe kroczki... (wspieranie Polski w Polsce , ograniczanie dyskretne mafii w Polsce).. TVN już było za grubo... można było mniejsze kroczki...
  ale odkupienie mediów od Niemców ..to wyważony krok... trochę krzyku.. i po krzyku..
  W innych tematach trzeba podobni.. małe kroczki... jeden ..drugi.. trzeci... i krok ostatni...

  Natomiast w kierunku więcej Polski w Polsce w odniesieniu do samych Polaków można robić większe kroki (nowy ład, kwota wolna od podatku...)
  ...z wrogami małe kroczki .... a dla Polaków większe ..duże, ogromne na miarę możliwości..
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:05:04
  innej niz koscinski . A ten ktorej opcji jest wedlug Szanownego
 • @Oscar 17:37:42
  Problem, czy są tacy, którzy chcą te małe kroczki robić.
 • @rowszan 17:45:06
  Tam też się żrą, bo dla wszystkich nie starcza.
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:56:51
  A tak w ogóle, to takie notki powinien zamieszczać stanislav; to przeca dr ekonomii - powinien mieć rozeznanie.
  Dlaczego tego nie robi a tylko krytykuje PiS?
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:56:51
  byc moze ale obaj realizuja te sama polityke lupienia spoleczenstwa jeden za pomoca podatku inflacyjnego a drugi za pomoca ladu nowego podatkowego .
  przypominam tylko ,ze wyzsze wolne kwoty od podatku beda 'kosztowac budzet ' circa 8mld .
  Trzeba te dziure czyms zapelnic
  O ile mnie pamiec nie myli ostatnimi czay NBP sprzedal sporo zlota , tymczasem swiat zloto skupuje .
  Czyzby "Omen " ???
 • @rowszan 18:03:27
  "
  ,ze wyzsze wolne kwoty od podatku beda 'kosztowac budzet ' circa 8mld .
  "
  PIS odkrył że to nieprawda...
  Jak się pieniądze wprowadza do gospodarki poprzez obywateli czyli masowego konsumenta ..to te pieniądze wracają do budżetu w postaci podatków (VAT ma największy udział ale PIT, składka zdrowotna).
  tak że w sumie z wydanej z budżetu kwot ok 80% wraca z powrotem.

  Inaczej jest gdy budżet wpiera wielkie firmy (banki) stamtąd kasa nie wraca do budżetu a parkuje kieszeniach oligarchów.. czyli właścicieli wielkich firm.

  PIS odkrył to co zdrowy rozsądek podpowiada od dawna..
  PO tego nie rozumie albo raczej udaje że nie rozumie...(interes Oligarchów dla PO to racje najwyższe).
 • @rowszan 18:03:27
  NBP złotem stabilizuje złotówkę...
  Jak złoto rośnie (w dolarach) to złotówka się umacnia
  i odwrotnie...
  w sumie złoto kosztuje ciągle tyle samo złotówek ok 7000 zł/uncje.
  w sumie jak złoto rośnie to NBP sprzedaje złoto i skupuje zł (umacnia zł)
  a jak złoto tanieje to kupuje złoto i sprzedaje złotówki (osłabia zł).
  to dobra spekulacja.
 • gospodarka
  Mnie się wydaje, że faceci z PiS–u pojęli, że aby utrzymać się u władzy, muszą mieć poparcie społeczeństwa i że to społeczeństwo już na puste hasła nie jest skłonne dać się nabierać więc trzeba się starać.
  Zatem to co obiecali, muszą realizować.
  Wiedzą też, że muszą tak rządzić by wyborca był zadowolony i czuł, że z PiS–em coś zyskuje.
  Była poprzednio krytyka w internecie, czemu tak mała kwota wolna od podatku. Widocznie dotarło to do PiS i kwotę podnieśli do 30 tyś. a to już jest sporo.
  Emeryci niby czemu z emerytury mają płacić podatek i d… sobie zawracać rozliczeniami. Albo niech zmniejszą emerytury i nie ściągają podatku, albo niech nie robią nam kilku złotowych podwyżek i nie obciążają podetkani, Tu też PiS zrobił dobry ruch.
  Te domki 70 m. kw. bez zezwolenia, kierownika budowy, nadzoru.
  A czemu taki mały kurnik, a nie 150 m?
  Ma się więcej rodzić dzieci, to niech ten dom będzie większy. Tu też zbędny kierownik budowy i nadzór . Mury takie same, stropy identyczne, więc po co takie minimalizowanie.
  Ktoś sobie wybuduje 70 m, ktoś inny 100 m, a jak mu się zechce dobudować jeszcze przybudówkę 100 m, to niech sobie buduje.
  Większy domek, większa wygoda, ładniejszy widok, więcej materiałów kupionych, większe podatki, większe dochody dla państwa.
  Co do samej gospodarki.
  Rząd może pomagać i może utrudniać, to samo na niższych szczeblach, miejskim i gminnym, ale najwięcej zależy od samych ludzi.
  Muszą mieć inicjatywę, muszą umieć, muszą chcieć. Z leniami gospodarki się nie zbuduje.
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:11:03
  Do motyki pewnie powrócimy jeśli prawdą okaże się , że Ziemia fiknie koziołka, lub oberwiemy jakimś kamieniem, na co zanosi za ok. 2-4lat. Przynajmniej na taki stan rzeczy wskazuje historia i artefakty. Data zależy od dokładności kalendarza.
  Co jeszcze potwierdza te przypuszczenia? Budowanie podziemnych schronów i miast przez wielkich, oraz dużo mniejszych, ale dobrze ustosunkowanych, a więc i poinformowanych.
  Czy ja powielam żydowskie mrzonki?
  Tylko informuje o planach , a logika faktów ostatnich lat tylko potwierdza, że są one skrupulatnie realizowane. Czy się powiedzie ten plan? Dużo zależy od służb na całym świecie głównie w USA. Mają zbyt dużo do stracenia by nie zareagowali. Stracą nie tylko zdrowie , życie i niezależność z powodu szczepionek ale miliardy dolców w gotówce z nielegalnych operacji głównie narkotykowych na całym świecie. Likwidacja gotówki nie pozwoli na ukrycie tego faktu.
  Jeśli są to moje żydowskie fantasmagorie, to po kiego licha cała hucpa z lipną pandemią? I związany z nią transfer majątków z dołu do góry, oraz ubój zaczadzonych? Jeśli za kilkanaście lat wejdą w "życie" bioroboty to kiego licha im ludzie. Tym bardziej , że ponoć w atmosferze jest już tylko 18 procent tlenu z 21 za moich szkolnych lat. Nic już nie będzie takie jakie było.
  Przynajmniej ja tak widzę przyszłość.
 • @Oscar 17:37:42
  "Natomiast w kierunku więcej Polski w Polsce w odniesieniu do samych Polaków można robić większe kroki (nowy ład, kwota wolna od podatku...)"

  "Kwota wolna od podatku" - wszystko pięknie. Skorzystają z tego wszyscy, i biedni i bogaci. Ale kto poniesie największe koszty uzupełnienia budżetu o wielkość sumy podatków od "Kwoty wolnej od podatku" - ? Oczywiście najbiedniejsi - nie tędy droga.
  Podatki muszą być progresywne - i tu dopiero można, a nawet należy, ustalić od wielkości jakich dochodów w przeliczeniu na członka rodziny zaczynamy płacić podatki. - Żaden żydowski rząd IIIŻydo-RP/Polin nie przyjmie takiego rozwiązania, bo mu nie pozwolą mocodawcy.
 • @Rzeczpospolita 21:05:57
  //...Ale kto poniesie największe koszty uzupełnienia budżetu o wielkość sumy podatków od "Kwoty wolnej od podatku" - ? Oczywiście najbiedniejsi ...//

  To mój zarobek poniżej 30 tyś zł rocznie zostanie zwolniony z opodatkowania, zatem sporo zyskam.
  Proszę teraz udowodnić, że to ja poniosę największe koszty tego zwolnienia.
  Niby jakimi kosztami mnie ten rząd obciąży?
  Większą akcyzą na alkohol, papierosy, benzynę?
  Wiem, że podniosą ceny za gaz, prąd, wodę, wywóz śmieci. Ale ta podwyżka nie będzie tylko dla biednych, lecz dla wszystkich. Przy czym te podwyżki byłyby także w przypadku gdyby tej kwoty wolnej od podatku nie podnieśli.
  Zatem jakimi kosztami mnie ten rząd obciąży?
 • @Oświat 21:51:15
  "Niby jakimi kosztami mnie ten rząd obciąży?"

  To przecież banalnie proste: podatkami pośrednimi w cenach towarów i usług. W IIIRP tylko w ten sposób uzupełnia się budżet.
 • @Rzeczpospolita 22:11:54
  czytajac analizy proponowanych zmian , zastanawiajac sie samemu mozna dojsc do kilku wnioskow
  1 zdecydowanie podniesienie kwoty wolnej od podatku jest krokiem we wlasciwym kierunku , to samo dotyczy progow podatkowych nie rewaloryzowanych od lat co w praktyce oznaczalo coroczne podnoszenie podatkow
  2 tymi ktorzy maja "uzupelnic " brakujaca kase w budzecie jest glownie grupa ludzi pracujacych na wlasny rachunek , a wiec nie zaleznych w miare oczywiscie od systemu a tego dzisiejsz "wadza " nie lubi najbardziej
  3 skoro tego nie lubi to bedzie zabierac i dawac tym ktorzy bardzo licza na to , ze wadza cos da
  4 oczywiscie planowane podwyzki podatkow , datkow dotkna takze tych niby lepiej zarabiajacych i aby "kupic" kolejna grupe wybrcow zaczeto wymyslac roznego rodzaju ulgi i doplaty
  5 skoro sie chce stworzyc lad po co torzyc burdel ano po to , ze zamiast potanic system podatkowy , podrozymy pobor podatkow poprzez zatrudnienie kolejnej hordy nikomu nie potrzebnych urzednikow ,ktorzy beda rachowac , kontrolowac , nadzorowac a w koncu kosztowac kolejne gigantyczne pieniadze
  ale beda zainteresowani w tym aby miec cieple panstwowe posadki a wiec nie trudno przewidziec jak zaglosuja
  Ma Pan racje oczywiscie zrodlem dobrobytu kazdej parti w tym kraju sa podatki posrednie , prosze zwrocic uwage , ze planowo podnosi sie ceny tych produktow , gdzie oprocz Vatu jest jeszcze akcyza .
 • @Rzeczpospolita 22:11:54
  //....Oczywiście najbiedniejsi.....///

  Zatem nie najbiedniejszych, jak pan przed momentem twierdził,
  biedniejsi w takim układzie zyskują, bo mają 30 tyś, wolnych od podatku.
 • @rowszan 22:49:53
  //...tymi ktorzy maja "uzupelnic " brakujaca kase w budzecie jest glownie grupa ludzi pracujacych na wlasny rachunek ...//

  Wszędzie doszukujecie się tylko gorszego.
  Wspomniana grupa ludzi często bierze pieniądze z ręki do ręki i nic nie płaci.
  Znam takich osobiście.
 • @Oświat 23:43:45
  "biedniejsi w takim układzie zyskują, bo mają 30 tyś, wolnych od podatku"

  30 tys. wolnych od podatku - koszty związane ze wzrostem podatków pośrednich = zysk może być zerowy albo i ujemny
 • @rowszan 22:49:53
  "oczywiscie zrodlem dobrobytu kazdej parti w tym kraju sa podatki posrednie"

  Nie tyle idzie o zyski dla partii, ale o zyski dla prywatnych banków kredytujących gospodarkę (art. 220 Konstytucji RP).
 • @Rzeczpospolita 15:21:44
  Mój Ford Explorer V8 5.8 l ma 19 lat, leję i jeżdżę, wymieniam tylko klocki hamulcowe , żadnego problemu, po co mi nowa psująca się zabawka.
 • @Oświat 23:50:02
  Ja tak do emerytury sobie dorabiam, z ręki do ręki. Tak robi większość emerytów jak ma okazję dorobić.
 • @kula Lis 70 06:12:33
  Bzdury opowiadacie panowie.
  Kwota wolna od podatku to oddanie ludziom konkretnych pieniędzy.
  Ile budżet na tym straci ?.. i tu popełniacie podstawowy błąd.
  Liczycie ile mniej wpłynie do budżetu z powodu kwot wolnej od podatku...
  wychodzą straszne miliardy.... i rozlega się ajwaj...
  a to nie koniec liczenia..
  te pieniądze które zostaną u ludzi w większości biednych są wydawane na rynku konsumpcyjnym.. na codziennie potrzeby życiowe.
  a to zwiększa popyt na rynku ..zwiększa wpływy do budżetu z VATu, z akcyz różnych... oraz z podatków PIT i CIT w firmach
  To powoduje koniunkturę na rynku bo rośnie popyt,.. to zmniejsza bezrobocie bo trzeba produkować na ten bardziej chłonny rynek...

  W sumie ocenia się że ok 80% kwoty wprowadzonej do ludzi wraca do budżetu po nakręceniu koniunktury i zasobności, zadowolenia obywateli.
  Czyli budżet traci tylko 20% kwoty "darowanej obywatelom" a zyskuje wzrost gospodarczy, wzrost zamożności obywateli i wzrost koniunktury gospodarczej... to bardzo opłacalna strategia... katalizująca rozwój gospodarczy kraju.

  Tak właśnie trzeba działać...
  Pieniądze dawanie bogatym, firmom (czyli oligarchom) znikają bezpowrotnie bo parkują na kontach biznesmanów i często uciekają zagranicę... bo oni nie zwiększą popytu na rynku chyba że na "Majbachy"... albo na jachty czy na luksusowe dziwki...
  Tu PO (lobbujące bu dawać ulgi bogatym) znowu się kompromituje..
  by pomagać firmom, biznesowi trzeba kreować popyt....
  a popyt kreuje się poprzez wzrost dochodów ludności bo popyt to potrzeby ludności.
  Jak widać PO to skrajnie antyspołeczna partia ...albo idioci albo taka ideologia czyli szuje ... stawiam na drugą wersję.
 • @Oświat 23:50:02
  opowiem ci bajke
  powiedzmy jakies 30 lat temu , jakis sejm w jakims kraju , uchwalil takie dziwne prawo
  " obywatel ma prawo leczyc sie w prywatnych firmach medycznych , ma prawo leczyc sie u lekarzy prowadzacych prywatna praktyke lekarska we wszystkich specjalnosciach .
  Dla osob prowadzaych dzialalnosco gospodarvzza i firm koszt poniesione na tzw abonamenty medyczne beda kosztem uzyskania przychodu .
  Obywatel w rozliczeniu rocznym podatku dochodowego , moze obnizyc podatek dochodowy o wydatki na leczenie prywatne udokumentowane fakturami wkwocie netto .
  Popatrz jakie to proste a ile pieniedzy nie przechodzilo by pod stolem .
  w pewien sposob wystarczy tak skonstruowac prawo podatkowe aby oplacilo ci sie od przyslowiowego hydraulika brac fakture czy paragon
 • @zadziwiony 20:06:00
  Ja Pana nie posądzam o judaizowanie.
  Jednak mamy szereg wdrukowań pojęć wynikających z medialnego nacisku judaizmu.
  Większość nawet nie zdaje sobie sprawy, że krytykuje zewnętrzne przejawy, ale akceptuje treść.
  Tak np. jest z wielu kwestiami jak choćby własność, pieniądz itd.
  Dlatego - ten człowiek judaizmu musi umrzeć, aby mógł się odrodzić dla polskości.
 • @rowszan 07:51:35
  Leczenie prywatne "udokumentowane fakturami netto "..
  tu jest haczyk...
  lewe faktury były by masowo wystawiane...a każdy nawet najzdrowszy
  obywatel zawzięcie leczyłby się prywatnie z obopulnym zyskiem dla wystawiającego fakturę i uzyskującego z tej faktury odpis od podatku...
  w tych warunkach każdy byłby chory przez całe swoje zawodowe życie...
  a biznesmani zwłaszcza (bo bardziej "zaradni" ) i to na choroby wymagające milionowych kosztów..

  Praktycznie nikt poza kilkoma uczciwymi lub niezaradnymi naiwniakami nie płacił by podatków (wszyscy ciężko i przewlekle chorzy).
  Prywatnym lekarzom przestało by się opłacać leczenie w sensie merytorycznym przestawili by się na wystawianie faktów i kreowanie fakturowych schorzeń u potrzebujących kasy "biznesmanów".
  Leczenie "pomroczności jasnej" 200 tys. zł... za terapie miesięczną
  Lecenie "fobii na ZUS" 100 tys. zł z jedną terapię miesięczną
  Psychiatria by się bardzo rozwinęła.
 • @Oscar 07:43:00, & all
  Jednak nie umiecie myśleć po polsku.

  Cały czas tylko podatki, pieniądze, firmy itd. To żydowska mentalność - niewolnicza.

  W systemie polskim NIE BYŁO PODATKÓW.
  Były składki -można to różnie nazywać, ale chodzi o to, że podatki (składkę) ustalano na konkretny cel - zwykle wojna, ale też i inne, choćby regulacja rzeki stanowiącej drogę komunikacyjną.

  I tu jest pewien "trzpil" - stan posiadania - indywidualny był uznawany za część własności wspólnej i mógł być przeznaczony na jakiś cel.
  Przykładem było obarczanie rodu obowiązkiem odbycia poselstwa w imieniu Rzeczypospolitej. Znane są przypadki zadłużenia się, aby wystąpić godnie.

  I tu kwestia żydowskiej mentalności - która pewne kwestie skopiowała z polskości (może z cywilizacji poprzedzającej Aryjsko-Słowiańskiej).
  Otóż Żydzi też traktują własność indywidualną jako wspólną dla nacji.
  To stąd to dofinansowanie indywidualnej własności o której pisałem w notce. Formalnie - właścicielem jest dana osoba, ale jest to traktowane jako jako użyczenie. Jeśli zajdzie potrzeba - może być zabrane i przekazane komu innemu. Decyduje rabin.

  Jest różnica w tym podejściu do własności. My traktujemy własność w ramach wspólnoty współżyjącej ze sobą, czyli terytorialnie. Żydzi natomiast tworzą wspólnotę narodową.
  Poprzednio - zasady nie przeszkadzały innym, gdyż Żydzi nie mieli prawa nabywania ziemi. Obecnie - przejmują własność ziemską. Stąd te żądania uznania za żydowskie mienia bezspadkowego. Dla nich wszystko, co było własnością żydowską - ma pozostać żydowskie - w sensie narodowym.

  Ponieważ kontrolują pieniądz - to tą drogą chcą przejąć władanie światem.
  W PRL było prawo, że bank nie może być właścicielem ziemi. Dlaczego nic stanislav na ten temat nie pisze? A może Kosiur by się wykazał? No i Pedant mógłby dać głos.

  Gra jest ciekawa....
 • @Oscar 08:01:42
  dlatego napisalem , ze to "bajka "

  myslac w ten sposob , nikomu nie jest potrzebny twor pod nazwa " Panstwo " wystarcza to co mamy od wielu , wielu lat czyli cos jakas organizacje ktora lupi nas niemiosiernie a my staramy sie nie dac obrabowac do konca .
  Podatki to dosc skomplikowany obszar w dzisiejszej rzeczywistosci gospodarczej ale zasada pozostaje dalej ta sama czym prostsze parawo podatkowe tym latwiej podatki zebrac
  Piszesz o patologi spolecznej , czy uwazasz , ze tak trudno skontrolowac w pewnych przypadkach zasadnosc wystawionych faktur - nie badz smieszny .
  Powiedz mi w czyjim interesie wprowadzono najbardziej kryminogenny podatek w historii czyli vat ???
  Znasz moze jakas kancelarie prawna , ktora ogarnia w calosci ten podatek ??
 • @Oscar 07:43:00
  To są potomkowie UB-owców, sekretarzy PZPR, wszelkiej maści sługusów bolszewickich, i agentów wyhodowanych przez 45 lat żydokomunizmu w Polsce, którzy w genach mają szkodzenie czy aby własnej Ojczyźnie.
  Mamy w sejmie 168 zdrajców Polski. Nazwiska i adresy tych zdrajców, żeby można im podziękować pod ich domami.
 • @Oscar 07:43:00Podoba mi się Baćka Łukaszenka jak postępuje tam ze zdrajcami
  /Białoruscy opozycjoniści skazani na drakońskie kary. Prezydent Duda: Polska domaga się uwolnienia więźniów politycznych/ Kalesnikawa i Znak zostali oskarżeni o wezwania do działań na szkodę bezpieczeństwa narodowego, zmowę w celu przejęcia władzy w kraju, utworzenie organizacji ekstremistycznej. Groziła im kara pozbawienia wolności do 12 lat. Ich proces trwał od 4 sierpnia. 39-letnia Kalesnikawa i 40-letni Znak byli pracownikami sztabu byłego bankiera Wiktara Babaryki, którego nie dopuszczono do startu w wyborach prezydenckich na Białorusi w 2020 roku, a w bieżącym roku skazano na 14 lat kolonii karnej za malwersacje finansowe. Oboje opozycjoniści dołączyli po aresztowaniu Babaryki w czerwcu ubiegłego roku do ekipy kandydatki na prezydenta Swiatłany Cichanouskiej, a po jej przymusowej emigracji weszli w skład prezydium opozycyjnej Rady Koordynacyjnej. Rada, którą tworzyło otoczenie Cichanouskiej, stawiała sobie za cel dialog z władzami w sprawie zażegnania kryzysu powyborczego i przeprowadzenia nowych wyborów./


  Ps...Prezydent Duda stracił okazję aby siedzieć cicho. Wtrącanie się w sprawy obcego państwa zawsze przynosi nieprzyjemne konsekwencje, co jak co ale obecne polskie władze powinny o tym wiedzieć. Czy pan Duda solidaryzuje się również z więźniami politycznymi na zachodzie? Może powie coś na temat Juliana Assange, który od lat siedzi za ujawnianie amerykańskich zbrodni wojennych.
 • @rowszan 08:21:14
  Zgoda że zagmatwane prawo z furtkami dla wtajemniczonych to "żydowska" strategia... ukrywania dyskryminacji czyli rasizmu wobec gojów.

  Prawo musi być proste przejrzyste dla zrozumienia i łatwo egzekwowalne..
  wtedy takiego prawa nie można omijać w tajemnicy...

  VAT to akurat najlepszy z podatków choć źle opisany prawnie...
  najlepszy bo od wartości obrotu... a nie od różnie wyliczanego zysku.

  VAT powinien być odprowadzany przez firmy a zbierany od nabywcy towarów i usług...a nie odliczany przez firmy.

  VAT pozwala na prosty mechanizm stymulowania rynku w obszarach gdzie jest to pożądane...
  np. zdrowa żywność, wyposażenie dla dzieci.. sprzęt edukacyjny, .
  lekarstwa... podstawowe dobra niezbędne do zdrowego trybu życia.
  a na dobra luksusowe VAT może być wysoki..

  Proste prawe i jedna lista produktów z zmniejszonym VATem lub z zerowym najlepiej bo najprościej.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:20:22
  zeby dojsc do Utopii pod nazwa Cywilizacja Polska najpierw gro Rodakow musialo by chciec zrozumiec rzeczywistosc w jakiej obecnie zyjemy , jest to jak to mozna wyczytac w artykule Stanislava -kapitalizm finansowy
  W zwiazku z tym ,ze nikt nie chce tego zrozumiec , zajmujemy sie glownie obrzucaniem sie "blotem " wyzwiskami i kolorami Neonu .
  Wie Pan psy szczekaja a karawana idzie dalej .
  Zeby cos ugrac z zydami , najpierw trzena sie uczyc , potem organizowac , pracowac i chciec uczestniczyc .
  Mialem przez kilka lat okazje obserwowac jak pracuja Zydzi na swiecie , jaka wspolnote tworza , jak dalece popieraja sie nawzajem .
  Finanse to nic nadzwyczajnego , tam nie ma " mistyki "
  Zapewne zna Pan taki skecz pod nazwa "Dlug " z udzialem Kobuszewskiego i Brusikiewiecza -
  pozdrawiam
 • @Oscar 08:46:50
  a dlaczego nie podatek obrotowy , ktory byl obowiazujacym przed wprowadzeniem Vat u ????
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:20:22
  //..W systemie polskim NIE BYŁO PODATKÓW...//

  Nie było podatków nie było stałej armii, były wojska kwarciane z kwarty (1/4) majątku króla i skończyło się likwidacją państwa, rozbiorami dokonanymi przez monarchów, którzy podatki ściągali, mieli armię, mieli kasę na prowadzenie polityki, na przekupstwo.
  Składki?
  Składki to my mamy, składki na służbę zdrowia, edukację, policję, administrację, prezydenta i nawet na partie polityczne, nazywamy to podatkiem, podatkami. Możemy nazwę zmienić z podatków na datki, na składki.
 • @Oscar 08:46:50
  Pamiętasz o furtce dla swoich jak doić ZUS, jak inni zaczęli wykorzystywać bo sprawa się rypła, to było aj waj okrada się ZUS, i ją zamknęli, a wyłudzano bardzo duże pieniądze, wiesz o co chodzi.
 • @rowszan 08:55:13
  VAT wymyślono w USA, i szybko zlikwidowano, bo pobieranie było kosztowne i był kryminogenny.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:20:22
  //...A może Kosiur by się wykazał?...//

  Noż przecież się wykazał, pisząc, że, rzydo–rządy RP/Polin kosztami kwoty wolnej od podatku , obciążeni zostaną najbiedniejsi.
  Tym czasem Piotr z pod Lublina, pisał kilkakrotnie, że menele z jego okolicy nie chcą mu za dobrą stawkę skopać ogródka bo dostają z gminy kartki żywnościowe, a znajoma pracująca w sklepie spożywczym zauważyła, że menelstwo sporo tych kartek wymienia u niej na piwo.
  No to ja się pytam.
  Czy tych najbiedniejszych państwo obciąża kosztami kwoty wolnej od podatków, czy raczej do nich sporo dopłaca.
 • @kula Lis 70 06:12:33
  //...Ja tak do emerytury sobie dorabiam, z ręki do ręki....//

  Zgadza, się i można emeryturę odkładać na gorsze czasy, a i nowe autko też można sobie kupić, na przykład Toyotę.
  Piękny wygodny, cichutki, komfortowy samochodzik i jeździć do osiedlowego sklepiku po szynkę, ptasie mleczko i bułeczki, albo na plaże, bo to aż 200 metrów od domu
 • @Oświat 09:31:06
  Stać mnie na nowe, lecz po co zamieniać dobre na te nowe psujące się i kosztowne gówna. Do sklepu nie jeżdżę, bo mam sklepik ze wszystkim 50 m od klatki, a inne rzeczy kupuję w necie z dostawą do domu. Jeżdżę po Polsce i Europie, do pracy, robię rocznie ok 25 tys km.
 • @rowszan 08:52:19
  //...Mialem przez kilka lat okazje obserwowac jak pracuja Zydzi..//

  Ty miałeś okazję obserwować, ja miałem okazję pracować z żydami, i innymi nacjami.
  Dziś tylko obserwuję jak pracuje moja żona lat 76. Wszystko gra jak w zegarku, na telefon, na słowo, z ręki do ręki, aż dziw bierze, że to wszystko takie zegrane.
  Co do Allegro też nie mam zastrzeżeń a sporo kupuję. Tu koszty przesyłki śmiesznie tanie 8,80 zł na In Post
  W USA było 5 dolców za przesyłkę nocną. Zamawiałeś w firmie zlokalizowanej w Nowym Meksyku przed 17:00, dnia następnego dostawałeś paczkę w Filadelfii przed godziną jedenastą.
 • @Oświat 09:46:30
  obserwowalem pracujac :)))
 • @Oświat 09:12:23
  No i ten komentarz wskazuje na stopień judaizacji.
  A Sienkiewicz u Pana za historyka robi.
 • @Oświat 09:23:54
  Już pisałem, że u Morawieckiego widzę populizm ekonomiczny.
 • @rowszan 08:52:19
  No, niech Pan opisze jak pracują Żydzi. Ciekaw jestem tego niepomiernie.
  Bo moje obserwacje wskazują, że Żydzi mają do pracy jeden palec.
  Wskazujący.
 • @Oscar 08:01:42
  "Leczenie prywatne "udokumentowane fakturami netto "..
  tu jest haczyk...
  lewe faktury były by masowo wystawiane...a każdy nawet najzdrowszy
  obywatel zawzięcie leczyłby się prywatnie z obopulnym zyskiem dla wystawiającego fakturę i uzyskującego z tej faktury odpis od podatku..."

  A gdzie jest napisane, że mam się dzielić wszystkim ?

  Z jakiej racji ?
 • @rowszan 08:55:13
  VAT to podatek obrotowy od konsumpcji (płaci nabywca)
  a "Podatek obrotowy" jest od produkcji towarów lub usług (płaci wytwórca).

  VAT pozwala opodatkować osoby fizyczne i zrzucić kwestie odprowadzanie podatku na podmioty zorganizowane produkujące towary lub usługi na rynku.
  VAT pozwala odejść od PITu całkowicie lub w 90% (gdy wysoki poziom zwolnienia z podatku.)

  Podatek obrotowy zabija produkcję a VAT ogranicza konsumpcję.
  Mając tylko te dwa podatki można sterować procesami na rynku.

  Podatek od dochodu czyli PIT i CIT to sposoby na unikanie płacenia podatków i ogromne narzuty administracyjne (koszty naliczanie podatku)

  Podatek obrotowy zniechęca do produkcji nierentownej.
  VAT ogranicza niechcianą konsumpcję (papierosy, słodycze, mięcha...wóda,...)

  Jeżeli VAT i podatek obrotowy odprowadza sprzedawca usługi...to
  faktura zawiera 3 pozycje .. "cena netto + VAT + Obrotowy"
  Cały system jest prosty i przejrzysty, łatwo zbilansować budżet bo łatwo oszacować wpływy.

  A jedyne dyskusje to na temat poziomu VAT i obrotowego dla grup towarowych, usługowych...(suma musi zawsze dawać budżet)
  Mądra lista to krótka lista i jednoznaczna a nie 10 000 pozycji z których połowa jest niejednoznaczna.
 • @Oscar 12:22:51
  oskarek Ty nam lepiej wytłumacz dlaczego mamy się dzielić wszystkim i ze wszystkiego. Rozumiem, że "Cesarzowi co cesarskie - co Boskie Bogu" ale nigdzie nie jest napisane, że wszystkim, więc ?
 • @werka1321 12:37:19
  Naród to jedna wielka rodzina...
  Rodzina która nie dzieli się radościami i kłopotami to rodzina patologiczna.
  Ja jestem zwolennikiem kochającej i szanującej się rodziny...

  ..i rozumiem że Polak dla żyda, banderowca, volksdojcza to żadna rodzina... ze wszystkimi tego skutkami.

  Są niestety tacy Polacy którzy nie uważają że Polska to jedna wielka Polska rodzina...a raczej dla nich rodziną jet ten kto więcej płaci... całkiem jak zwykła k..wa.

  Ludzie są różni...
  Ja popieram Polską Rodzinę to moja rodzina...

  ty pewnie ma w d..pie Polską rodzinę... z nikim się nie podzielisz...
  to filozofia pasożyta.. wziąć, ukraść, zagarnąć, zdobyć to i owszem bardzo chętnie...ale z kimś się podzielić ? a wała.. nigdy ...
  coraz zawłaszczę to moje na wieki...
  to taka żydowska filozofia..

  Na takich pasożytów tworzy się prawo które przymusza do podzielenia się z innymi... (prawo podatkowe)
  pasożyty oczywiście się buntują.
 • @Oscar 13:00:35
  Nie dorabiaj ideologii oskarku - zadałam Ci pytanie.

  "Rozumiem, że powinnam się dzielić" Ale gdzie jest napisane, że WSZYSTKIM ?
 • @Oscar 07:43:00
  Pan błędnie rozumuje.

  1. Żadnej koniunktury nie nakręci rezygnacja z podatków od kwoty 30 tys. - bo tylko o podatki od tej kwoty tu idzie, a nie o kwotę 30 tys. zł.
  Poza tym komu miałoby to nakręcić koniunkturę przy braku polskich przedsiębiorstw, a przede wszystkim przy założonej i realizowanej likwidacji polskiego rolnictwa (już tylko 30% mięsa jest rodzimej produkcji).
  Żeby myśleć o koniunkturze gospodarczej, o rozwoju, to rząd musiałby posiadać ku temu niezbędne instrumenty (polityka finansowa), których wedle Konstytucji RP jest pozbawiony. A przecież sam Pan widzi, że rząd może majstrować tylko i wyłącznie przy podatkach od płatników indywidualnych, tzw. PIT i przy podatkach pośrednich - o podatkach od firm (korporacji, banków) decydują poza IIIRP.

  2. Jest jeszcze czynnik czasu. Jeśli w roku X wprowadza Pan kwotę wolną od podatku, to ewentualny zysk podatkowy (zysk wedle pańskiego założenia) pojawić się może w budżecie dopiero w roku X+2. A co będzie w roku X+1, z czego i kto uzupełni braki?

  Kwota wolna od podatku to kolejna łapówka dla Polakatolików, która orżnie ich jeszcze bardziej niż gdyby jej nie mieli, ponieważ zasada jest taka, że jeśli prezent/łapówka dla elektoratu wyniesie zmniejszenie podatku np. o 1000 zł, to trzeba będzie zwiększyć podatki pośrednie o ok. 1500 zł, żeby budżet wyszedł na to samo.

  https://programwps.wordpress.com/2016/05/14/4-system-podatkowy/
 • @Rzeczpospolita 14:23:14
  Nie zgadzam się z taką interpretacją.
  Fakt że w Polsce pasożytuje wiele zagranicznych firm to prawda...
  i przez te firmy uciekają pieniądze.. poza granicę to też prawda...

  To dwa niezależne problemy...
  Trzeba kreować koniunkturę gospodarczą w Polsce poprzez indywidulanych podatników (Polaków w swojej masie)
  bo pieniądze u nabywcy towarów i usług stawiają dostawców w pozycji zależnej od nabywców ..tworzymy rynek konsumenta...to on ma pieniądze.. a dostawcy starają się realizować jego potrzeby.

  Odwrotna sytuacja gdy pieniądze stymulujące trafiają do producentów
  to sytuacja że producenci mogą te pieniądze zakwalifikować jako czysty zysk bez nakładów pracy i robić to co robili (więcej nie mogą robić bo popyt ani drgnie.. bo nie dostał ani grosza) a kasę zaparkować w pozycji zyski...takie pieniądze nic w gospodarce nie poprawiają tylko wzmacniają pozycję oligarchów.

  a z pasożytami na rynku (firmy zagraniczne) trzeba walczyć...
  opodatkować skutecznie tak by podatki płacili w Polsce...
  a najlepiej wymusić na rynku co najwyżej 49% pasożyta a reszta to Polski kapitał.. najlepiej państwowy ( w większych geszeftach) i prywatny w mniejszych.

  Pasożyty się oczywiście na to nie godzą...
  a w UE rządzą właśnie takie pasożyty (wielowiekowe tradycje kolonialne)
  a Polska jest jedną z kolonii zdobytej przez globalne pasożyty
  dzięki wspólnemu wysiłkowi solidaruchów oraz KK z JPII na czele,

  Obiektywnie rzecz biorąc trzeba opodatkować skutecznie pasożyty albo odebrać im jakąś decydującą część udziałów w ich geszeftach na terenie Polski.
 • @Oscar 15:00:34
  Nie dorabiaj ideologii oskarku - zadałam Ci pytanie.

  "Rozumiem, że powinnam się dzielić" Ale gdzie jest napisane, że WSZYSTKIM ?
 • @werka1321 15:08:50
  Jak widać po twojej postawie nie uznajesz pojęcia "Narodu".. dla ciebie naród nie istnieje ... bo naród to rodzaj wspólnoty .. nie wiem czy rozumiesz znaczenia wspólnota.

  Tacy jak ty są Polakami tylko w tedy gdy się opłaca ... i są "wolnymi obywatelami" gdy im się być Polakiem nie opłaca (bo trzeba się np. dzielić)
  Taka filozofia jest typowo "żydowska".. "żyd" ma harmonię paszportów i jest i Polakiem i Niemcem i Amerykaninem i Izraelczykiem a wszędzie w zakresie "opłaca mu się" bo gdy mu się nie opłaca to wyciąga inny kolejny paszport i mówi "sorry ja jestem obywatelem innego państwa i mnie nie obowiązują wasze "podatki .. mnie chroni "moja" ambaszada".
  To klasyczna strategia pasożytów.... w istocie bezpaństwowcy (w środku) ale z harmonią paszportów w kieszeni.

  Takie typy nie tworzą Narodu a co najwyżej mafię, gang, organizację "pozarządową".
 • podatki
  Powiedziałbym że zagraniczne firmy też zwiększają dochody budżetowe państwa.
  Płacą robotnikom, zapewne w związku z tym muszą odprowadzać pieniądze na ZUS i inne składki emerytalne. Płaca podatki gruntowe, podatki za budynki, płacą (ostatnio ) także VAT, płaca za prąd, wodę, ogrzewanie hal fabrycznych.
  Na pewno lepiej jest jak są u nas niż w Niemczech.
  Chiny nie narzekają, że przemysł amerykański przeniósł się do Chin.
  Dla czego my mamy narzekać.
 • @Oświat 16:19:28
  "Chiny nie narzekają"
  Wprowadźmy "Chińskie" zasady .. w Polsce...też nie będziemy narzekać.

  Może ktoś kompetentny opisze w skrócie te zasady ...
  to wiele wyjaśni...
  Chiny na dały się skolonizować jak Polska solidaruchów.
  ...to musi być jakoś zapisane w Chińskim prawie...
 • @Oscar 16:15:15
  Dalej Pan nie rozumie ?

  Dlaczego mam się dzielić wszystkim i dlaczego w związku z tym mam być kontrolowana non stop ?

  Na razie to Pan brednie posuwa - proszę o logiczną odpowiedź, a nie o bluzgi i ataki personalne.
 • @werka1321 16:35:28
  Obywatelski obowiązek, patriotyzm... to płacić podatki w Polsce czyli dzielić się tym podatkiem "ze wszystkimi".
  Wyższy poziom patriotyzmu to pracować poza granicą Polski i płacić podatki w Polsce... czy inaczej jakoś poza systemowo spierać Polskę

  Myślałem że tego nie można nie wiedzieć...
  okazuje się że można...
  ciekawe jakie to środowiska kreują taką "niewiedzę".
 • @Oscar 16:45:24
  ja nie neguję podatków tylko zadałam pytanie dlaczego mam płacić podatki od wszystkiego? Czy woda, powietrze jest własnością kasty ?

  teraz jaśniej ?
 • @Oscar 12:22:51
  Pan ma jakies inne zrodla na temat stosowania podatku Vat , niz ogolnie dostepne .
  Podatek vat jest podatkiem powszechnym - polegajcym na pobierami okreslonej stawki vat od wartosci dodanej w skrocie marzy .
  Kolejne ograniczenia w mozliwosciach odliczen , podatek temn w Polsce sprowadzily do kuriozum .
  Koncepcyjnie zostal w Polsce przygotowany i byl wprowadzany przy duzym zaangazowaniu prof . Modzelewskiego , ostatnio jednego z wiekszych krytykow tego co sam w prowadzil
  Nie wiem czy Pan mial w jakis sposob doczynienia z podatkami w realnym biznesie , z tego co Pan pisze to raczej nie .
  Nie wiem czy wie Pan co to byl "katalog bledow mniejszych " jakie sankcje na poczatku stosowania tego podatku przewidywala ustawa o vat .
  To sa szczegoly ,ale czesto w szczegolach tkwi sedno sprawy , pieniadze do budzetu pozyskuje sie na rozne sposoby - dobro jednostki w zetknieciu z aparatem biurokratycznym jest pojeciem iluzorycznem
  Dlaczego w Polsce do dnia dzisiejszego urzednik nie ponosi odpowiedzialnosci osobistej za wydawane decyzje , ze nie wydawane decyzje .
  Kazdy medal ma dwie strony a i potrafi zlosliwie na rancie stanac , to ze podatnicy chca unikac placenia podatkow jest stosunkowo normalne ale to , ze Panstwo nie widzi interesu w tym aby podatki byly pobierane w sposob zgodny z INTERESEM DLUGOFALOWYM Panstwa a nie sluzyly zatykaniu dziur i utrzymywaniu ryja w korycie to inna sprawa .
 • @rowszan 17:06:04
  "Koncepcyjnie zostal w Polsce przygotowany i byl wprowadzany przy duzym zaangazowaniu prof . Modzelewskiego , ostatnio jednego z wiekszych krytykow tego co sam w prowadzil"

  Według kryteriów - chory psychicznie
 • @werka1321 17:11:49
  o jakich kryteriach i o kim pani pisze ??
 • @Oscar 16:33:49
  Chiny nie dały się przejąć. Rozgonili opozycję i sami wprowadzili reformy.
  Jaruzelski poddał Polskę.
  Stąd ta roznica.
 • @Oświat 16:19:28
  Przykład z życia IIIRP

  Firma FIAT jest zwolniona z podatków do budżetu IIIRP (to była umowa z czasów rządu J.Olszewskiego). Produkcja FIATa jest eksportowana z polskiego obszaru gospodarczego niemal w całości. Zyski idą także w całości do FIATa.
  Fakt, FIAT opłaca polskich pracowników. Powstaje jednak sytuacja, że pracownicy otrzymują wynagrodzenie, ale ich produktów nie ma u nas na rynku - czy nie są to pieniądze inflacyjne?

  Podobnych przykładów jest więcej, gdzie obce firmy nie płacą lub płacą znikome podatki, np. w specjalnych strefach ekonomicznych (SSE) - w Polsce SSE jest 14 i mają funkcjonować do 2026r.
 • @Oscar 16:45:24
  Aż do 10% dochodu, co ponadto to już złodziejstwo/kontrybucja. No ale jak się jest pod butem rzymskim 1000 lat to się człowiek przyzwyczaił. Ja tu chyba jestem wyjątkiem. Mnie wystarczy że zobaczyłem ostatnio listę płac biegłych sądowych - psychologa i psychiatrów, by zdecydować się na.. poszukanie sobie ojczyzny zastępczej. O żołdzie dla Pratasiewiczów 1350 euro p/m, to już nie wspomnę. Gówno mnie obchodzi wasal USA który za moje pieniądze pragnąłby prowadzić swoje wojny i rewolucje.

  Jeszcze długo długo nie, a potem już wcale.
 • @Oscar 15:00:34
  "Trzeba kreować koniunkturę gospodarczą w Polsce poprzez indywidulanych podatników (Polaków w swojej masie)"

  Nie wiem, czy Pan wie, ale ponad 60% pracujących w IIIRP jest zatrudniona w szeroko rozumianej sferze budżetowej (czasami są to także przedsiębiorstwa produkcyjne) - czyli państwowej, a więc otrzymują wynagrodzenie pochodzące z podatków.

  "Polska jest jedną z kolonii zdobytej przez globalne pasożyty"

  No, i to jest problem, którego my nie rozwiążemy.

  "Fakt że w Polsce pasożytuje wiele zagranicznych firm to prawda...
  i przez te firmy uciekają pieniądze..."

  Np. specjalne strefy ekonomiczne (SSE) - w Polsce jest 14 SSE.
  Nie jest to jednak najpoważniejszy problem.
  NBP jest jedynym emitentem polskiego pieniądza, ale nie ma prawa wprowadzać go do gospodarki (np. budowa drogi, szpitala, etc. winna skutkować przyrostem nowych pieniędzy w gospodarce kraju, ponieważ nastąpił przyrost dóbr/majątku). NBP wyemitowane pieniądze sprzedaje bankom prywatnym, tzn. bank komercyjny daje NBP certyfikat sporządzony na formatce A4 i otrzymuje z NBP pieniądze, które wprowadza do gospodarki w formie kredytu udzielanego rządowi oraz w mniejszym stopniu podmiotom gospodarczym (pieniądze te służą bankom prywatnym także do kreacji pieniądza wirtualnego). Sytuacja ta wymusza ogromny drenaż podatników na spłaty rosnącego systematycznie zadłużenia.
  Jesteśmy okradani przez prywatne żydowskie banki zgodnie z Konstytucją IIIRP.

  Ten stan może zmienić tylko wojna i powrót do socjalizmu. W USA za próbę wyrwania się z tego bandyckiego złodziejskiego mechanizmu głowę położył JFK.

  Jeszcze raz powtórzę "kwota wolna od podatku" w wykonaniu dowolnego reżimowego rządu IIIRP jest tylko i wyłącznie wyborczą łapówką bez pokrycia, która obciąży każdego podatnika.
 • @rowszan 17:06:04
  Wiem jak działa VAT... o pole do nadużyć.
  Pisałem o VAT który płacy "kupujący" "sprzedającemu" ten w całości ten "VAT który dostał odprowadza do Państwa...czyli pełni rolę poborcy podatkowego.... sam kupując podzespoły do swojej produkcji płaci VAT temu od kogo kupuje .. i tamten odprowadza ten VAT to budżetu.
  Gdy kupuje z zagranicy to zagranicy nie płaci VAT ale odprowadza go do budżetu (import "ovatowany").
  Gdy z sprzedaje towar zagranicy go normalnie "ovatowuje" i odprowadza VAT do budżetu (eksport ovatowany".
  Budżet ma przychody i z importu i z eksportu... i ma możliwość sterowania priorytetami importowymi i eksportowymi.

  Taki VAT działa jak podatek obrotowy a państwo jego sektorową wysokością realizuje swoje priorytety gospodarcze.
  Właściwie taki VAT zastępuje inne podatki.
  Pracownikom ovatowane pensje płaci pracodawca i on odprowadza VAT od funduszu płac do budżetu.
  Pracownicy na własny rachunek sami odprowadzają VAT (od przychodów).
  Obcokrajowiec zarabiający w Polsce płaci VAT w Polsce.
  Polak pracujący zagranicą (emigrant) nic nie płaci Polsce ale nie ma Polskiej ochrony...chyba że płaci... VAT od swoich przychodów.

  Jeden prosty podatek ... i darmowa służba zdrowia, edukacja, infrastruktura,... ale płatne media ..bo inaczej nie ma oszczędzania.

  To prosty system i nie do obejścia jak wulgarnie, jawnie nie płacenie.... łatwe do wykrycia gdy majątek przekracza deklarowane dochody.
  (wtedy stosowny domiar jak w PRLu tak by zabolało .. by zapobiec recydywie... przy recydywie domiar jeszcze większy.. aż do bankructwa..)
 • @Oświat 17:20:59
  Jaruzelski musiał by zabijać Polaków ... a tego nie chciał...
  to był romantyczny Polski patriota..
 • @Oracz 18:31:01
  VAT taki jak opisałem byłby poniżej 10% ale za to powszechny i nieunikniony.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:04:09
  100/100! Pzdr!
 • @Rzeczpospolita 18:50:08
  Zgadzam się z tym że nas grabią systemowo.. mają w tym wielkie doświadczenie.... lichwa wpięła swoje banki w ścieżkę kreacji pieniądza w gospodarce... to taki pasożyt zainstalowany w przewodzie pokarmowym...by nie powiedzieć tasiemiec lub glista ludzka.

  U ludzi to się dość łatwo leczy...
  Kolonii zainfekowanych takim pasożytem nie wolno leczyć... pod groźbą nieplanowanego zgonu aktywistów lekarzy.
  Tu mamy podobne odczucia.
 • @Oscar 18:56:25
  Panie Oscar. Właśnie niedawno czytałem artykuł w którym pisali, że zootechnik z London City, ma zamiar przywrócić podatek obrotowy równolegle z istniejącym VATem. Czeka pana dużo pracy przy ocieplaniu wizerunku PiS i przystawek.

  Btw: Koszyk Dudy zdrożał o 11 zł w przeciągu 6 lat. Z 46 zł na 57 zl
 • @Oscar 18:54:51
  Jaruzelski...Nigdy nie powinien awansować wyżej jak podporucznik i wyłącznie przy sztabie.
  Miernota pod każdym względem.
 • @Oscar 19:06:17
  Co do banków, bez przesady.
  To tylko biznes jak każdy inny. Pomocny.
  Dzięki kredytowi z banku mam dom. Bez banku i bankowej pożyczki miałbym jedynie spółdzielcze M–3
 • @Oracz 19:06:52
  To się nazywa inflacja. Jak ludzie mają dużo pieniędzy, bo więcej zarabiają, to ceny też nie stoją w miejscu.
 • @Oracz 19:06:52
  .. obrotowy ... dobry ruch ... (niskie koszty poboru i trudno unikać)
  ... Koszyk Dudy ? a o ile podrożał koszyk Dudy średnio w w Europie...
  a zwłaszcza w Niemczech ?
  Polska gospodarka to mała łódeczka pływająca, zagubiona na na falach inflacyjnych całej UE.
  Tylko różnica w tych falach (koszykach) to zasługa PISu.
  generalnie płyniemy z UE... jesteśmy na Tytanic'u..
  USA są już po zderzeniu z górą lodową... UE jeszcze nie...ale już przecieka.
 • @Oświat 20:03:42
  "
  To się nazywa inflacja. Jak ludzie mają dużo pieniędzy, bo więcej zarabiają, to ceny też nie stoją w miejscu.
  "
  Tak jest gdy gospodarka jest wyizolowana od otoczenia jak PRL pod zachodnimi embargami... wolumen produkcji nie może wzrosnąć..
  Polska w UE i z kontaktami w Chinach nie ma problemu z wolumenem produkcji... każdy zwiększony Popyt zostanie zaspokojony dostawami z zewnątrz i wzrostem mocy produkcyjnych...

  Inflacja cenowa rozkłada się na całe światowe morze produkcyjne...
  Wzrost popytu w Polsce nie robi wrażenia na świecie ...w proporcji Polskiego PKB do światowego PKB.

  Tak się dzieje z inflacją dolara ... a USA to znacznie większa od Polskiej gospodarki.... USA Żyje z drukowania dolarów i grabieży światowych zasobów (wojny "demokratyzujące").
 • @Oświat 20:03:42
  To byłby, panie mądralo, pieniądz wypracowany (też powodujący inflację - nieznaczną). A tymczasem rozdawany pieniądz jest ciągle pieniądzem z pożyczek. Zadłużenie wzrosło, jak niedawno czytałem w samym 2020r o tyle, ile miłościwie nam panujący zadłużali kraj w dekadę.


  Był do tej pory swoisty bezwład, ale lawina dopiero co rusza. Odbije wam się te ,,pińcet plus" przedwojennym krupnikiem.
 • @Oscar 20:11:36
  slyszal Pan cos o taki terminie ekonomicznym Terms of Trade ???
  On moze przeszkodzic w tak uproszczonym mechanizmie jaki Pan pokazuje
  czy czytał Pan dane z bilansu handlowego Polski za maj br ??
 • @rowszan 17:20:30
  Psychiatrycznych.

  zaprzeczanie samemu sobie to jeden z objawów choroby. Nikt normalny tak nie robi.
 • @rowszan 20:51:43
  Te procesy się nakładają na siebie.
  Polska ma niewielki wpływ na światowy ocean gospodarczy..
  Polska to mała łódeczka gospodarcza pływająca na oceanie światowej gospodarki.
  To o co trzeba dbać by nie przeciekała ..a przecieka (pasożytniczy eksport, pasożyty w Polskiej gospodarce).
 • @werka1321 07:06:07
  Ludzie zmieniają zdanie...każdy rozwodnik czy rozwódka to wiedzą...
  i to nie jest psychiatryczne ..to zwykła ewolucja rozwój lub degradacja człowieka.
  chyba że zmiana zdania następuje często i wielokrotnie ..to to już patologia.
 • @Oscar 07:29:29
  "degradacja człowieka.
  chyba że zmiana zdania następuje często i wielokrotnie ..to to już patologia."

  ale ten Pan nie zaprzecza sam sobie w marginalnych sprawach tylko jego rozdwojenie jaźni ma kolosalny wpływ na społeczeństwo polskie. A to już patologia.
 • Wolność
  Treść dobra - jednak za obraz do tekstu 1.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:04:09
  trzeba bylo rozdac troche pieniedzy , zeby pozytek z tego byl , mysleli , mysleli az wymyslili ,zgodnie z istniejacym prawem zlecili wyprodukowanie wizytowek . A to ze zlota kogo to .
  Jak Pan mysli wolno Panu wreczyc kontrachentowi taka wizytowke ???
  Jeszcze uwaga ogolna , Pana przemyslenia dotyczace CP sa ciekawe i warte dyskusji , dla mnie troche nie " strawne " bowiem za duzo w nich pierwiastkow zydowskich , katolickich , judaistycznych , ogolnie filozoficznych .
  Bez chociaz podstawowej wiedzy z zakreu filozofii i stosowanych pojec dla wiekszosci z nas bedzie to trudne do zrozumienia , tak jak trudna do zrozumienia jest kwestia podatkow .
  Podatki to taka "czesc wsolna " sposob ich rozdysponowania to juz kwestia mniejszej lub wiekszej patologii decydentow .
  To , ze nikt nas Polakow nie uczy tego , ze podatek jest naszym wkladem w dobro wspolne i z tych srodkow sa , realizowane podstawowe zadania do jakich zostala powolana administracja panstwowa to jedna strona medalu a to , ze mamy prao i obowiazek oczekiwac , ze nasze wspolne pieniadze nie beda marnotrawione , beda sluzyly rozwojowi i wspolnym celom .
  Zakladanie poziomu swiadomosci , ze ktos z wlasnej woli da od siebie wiecej bo jest jakis powod wydaje sie byc mimo wszystko naiwnoscia .
  Zgodze sie z Oswiatem i kilkoma innymi komentatorami ,ze taki model jaki Pan opisuje byl w duzej mierze przyczyna upadku Rzeczpospolitej.
  Prosze zwrocic uwage na obecnie juz widoczne ruchy spoleczne , te najbardziej pozadane oddolne dotyczace , ochrony srodowiska , wspoldzielenia , lodowki z jedzeniem na ulicy .
  Greta to przejaw patologii ale Wajrak juz nie .Moze dla wielu to zly przyklad bo koles zwiazany jest z GW ale to co robi dla sprawy jest przynajmniej dla mnie wazniejsze .
  Oczywiscie Panie Krzysztofie to moje zdanie , moje przemyslenia , niekoniecznie sluzace do dalszej dyskusji .
 • @rowszan 08:37:09
  Zasadność podatków jak najbardziej - ale to są moje pieniądze i to ja chcę decydować kogo wynagrodzę. W obecnych czasach cyfryzacji jest to możliwe. I tak np. Pan Nowak z Panem Kowalskim wymyślili, realizują genialny plan ekologiczny - siadam przed kompem i robię przelew na ich konto, a urzędowi skarbowemu okazuję się tylko dowodem wpłaty ( powiedzmy 10-20 % z realnego dochodu )
 • @werka1321 08:43:59
  nic prostszego , zrob tak , dokonaj przelewu zglos sie do stosownego US okaz dowod przelania srodkow i zloz oswiadczenie , ze w ten sposob zrealizowalas swoj obowiazek podatkowy .
  Podaj podstawe prawna z Ordynacji Podatkowej i wszystko . Jaki problem
 • @rowszan 08:52:36
  Dokładnie.
 • @werka1321 08:43:59
  Społeczeństwo statystycznie jest nie za mądre...
  a "głupki" nie powinny decydować na co przeznaczać podatki.
  jakiś niewielki % podatków tak ale nie całe podatki.
 • @Krzysztof J. Wojtas 5! Podobno Mosbacher zaadaptowała Gowina..
  Czyżby Sawicki na stare lata zmądrzał bo ostatnio chłop mądrze i rozsądnie gada… Nawet Sawicki przed brataniem się PSLu z Gowinem przestrzega, pisze, że zdradził Tuska i PO, zdradził Kaczyńskiego z PiS, ZP z Ziobrą to i Kamysza i PSL zdradzi, bo kto raz zdradził będzie zawsze zdradzał. Bo zdrada jest wpisana w DNA narcyza. Nawet zdradził samego siebie wypowiadając się odwrotnie do tego co głosił wcześniej. To jest wyjątkowo ohydna kreatura, która wywołuje alergie u wielu osób. Sawicki ma rację bo Gowin jest jak modliszka wykorzystuje koalicjantów do wylansowania własnej osoby Jego celem jest trwanie w polityce jako sposób na życie i tyle. Gowin to śmieć gorszy od Tuska bo jest jak żmija. Takich trzeba z daleka omijać i żadnej współpracy, jeśli chcemy, aby nas szanowano.
 • @rowszan 08:37:09
  Pan chce tak "bezmyślnie" naprawić Polskę?
  Tak już próbowano w 89 i co wyszło?

  Chętnie podyskutuję, ale tylko z tymi którzy mają spójny światopogląd, a nie widzą osobno różne sprawy. A jak się zapyta o związki - to "gęba na kłódkę".
 • @Oscar 11:49:55
  głupek to Ty jesteś pisząc takie śmieci.
 • @werka1321 11:57:41
  I co ?... jako "głupek" powinienem decydować na jakie cele pójdą moje podatki ?
  Twoja odpowiedź (jaka by nie była) na to pytanie pokazuje kto tu jest głupek...
  odpowiedź Nie ..oznacza że się ze mną zgadzasz (głupek nie powinien...)
  odpowiedź TAK ..oznacza że głupek powinien ... co jest głupie...

  jak widzisz... tak czy siak głupio ci wyszło.
  Taki rozumek ... jeden jest łysy drugi rudy a trzeci ma taki rozumek...
  jesteśmy ofiarami swojego DNA losowo sparowanego z DNA ojca i matki.
  To loteria.
  a na tą loterię nakłada się edukacja wychowanie.. doświadczenia życiowe, środowisko..
 • @Oscar 13:10:13
  Ludzie sa ta tyle ogarnięci aby pracować utrzymywać siebie - więc skąd pomysł, że nie mogą o swoich pieniądzach decydować?

  Piłeś to nie pisz!
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:54:32
  Pan wybaczy Polski nie trzeba naprawiać, trzeba naprawiać Polaków.
  Jeśli Pan chce ich naprawiać proponuje zacząć od siebie , dalej pójdzie łatwiej.
  Żeby z kimś się porozumieć trzeba zacząć od języka. To jest podstawą .Pan mówi w języku dla mnie nie zrozumiałym a po Polsku .
  Nie zajmuje się filozofia ,historia filozof i,zajmuje się zarządzaniem, rachunkowości , podatkami .
  Może przed,my na jakiś wspólny język??
 • @rowszan 18:07:46
  Jak Panu wytłumaczyć podstawowe pojęcia filozoficzne bez filozofii?

  Drugie. A nie idzie Pan tą samą drogą, co KK, który "naprawia" od 1000 lat Polaków z wiadomym i widomym skutkiem?

  Może to nie ta droga?
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:20:45
  I wlasnie to jest ten problem , niby mowimy tym samym jezykiem , niby o tych samych sprawach a w koncu tak jak zawsze , nas dwoch i sa trzy opcje i zawsze ten nieszczesny kosciol i zydzi .
  Nie bywam w kosciele od wielu, wielu lat , nie uczestnicze , ale co, mam ganic tych co widza w tym sens ??
  swiat bez zydow bylby nijaki , kogo koniec koncow wszystkie nacje winily by za swoje nieszczescia , ktore w zasadzie w duzej mierze maja jednen mianownik "chciwosc "
  Kogo my Polacy zyjac z nimi pod jednym dachem kilkaset lat winilibysmy za wszystkie nieszczescia ktore nas spotkaly .
 • @Krzysztof J. Wojtas
  SONDAŻ. Zjednoczona Prawica umacnia pozycję lidera! PSL z największym spadkiem, partia Gowina nie ma szans nawet na 1 proc.
  https://media.wplm.pl/thumbs/2ad/OTYwL3VfMS9jY183NzFjMS9wLzIwMjEvMDkvMDkvMTIwMC84MDAvOGU3YmFkYzNjZGNjNGI4YjhmZDQwOGMxY2Q4NTgwYjEuanBlZw==.jpeg

  A teraz Krakowiacy, „Tygrysek” wespół z „Kretem Gowinem”, odtańczą zgodnie „Zbójnickiego z ciupagami”, trzasną kierpcami, i pójdą zgodnie na hale barany paść, to tyle!
 • @kula Lis 70 09:30:03
  "A teraz Krakowiacy"

  Krakowiacy to także Ziobro, Duda itd ...
 • @Pedant 12:21:36
  Kula Lis - jest już stary i mu się myli:
  "Tygrysek" i "Krecik" - to Krakusy, a Ziobro jest Krakowiakiem.
  Co do Dudy - zdania są podzielone.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031