Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1311 postów 20736 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Zabezpieczenie w sprawie Turowa to wojna UE z Polską

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dlaczego prezentuję tak skrajne stanowisko?

 

 
Postanowienie TSUE w zakresie zabezpieczenia roszczeń stron - powinno być jednakowe dla obu stron sporu.
Czyli - skoro warunkiem jest przerwanie działalności kopalni aż do końcowego orzeczenia, co skutkować musi znacznymi stratami ekonomicznymi, to, ponieważ sędzina nie może domniemywać, że wyrok końcowy będzie dla Polski niekorzystny, powinna również zabezpieczyć środki u strony czeskiej na rekompensatę polskich strat gdyby wyrok był korzystny dla Polski.
 
O ile wiadomo - takie zabezpieczenie środków u Czechów nie nastąpiło. Zatem - to wstępne orzeczenie zabezpieczające jest ewidentnie stronnicze i nie powinno być realizowane.
TSUE jest niewiarygodny.

KOMENTARZE

 • Bosak: Dlaczego UE tak się zachowuje? Bo polscy politycy dali jej takie prawo
  https://dorzeczy.pl/opinie/202663/bosak-wyrzekanie-sie-suwerennosci-ma-swoje-daleko-idace-konsekwencje.html
 • Autorze 5!
  Niech TVP zrobi duży materiał o wieloletnich granicznych ekologicznych sporach Polska-Czechy(Czechosłowacja): koksownia w Karwinie, czeskie ścieki w Odrze (temat aktualny!). Niemcy chcą zlikwidować kopalnię w ten sam sposób jak stocznie, kiedy to Tusk potulnie na to przystał. UE bombarduje Polskę niczym podczas jakiejś wojny, nie tak to miało być jak wstępowaliśmy i zostaliśmy perfidnie oszukani, czas opuścić tych brukselskich terrorystów i tyle w temacie.
 • @kula Lis 70 11:34:36
  Bo trzeba wypierdalać z tej chujnii europejskiej. A jeśli Morawiecki i inne pisowskie kurwiszony chcą w niej tkwić, niech płacą kary swoimi prywatnymi maj(ą)tkami. Pojebane PiSdy.
 • @kula Lis 70 11:34:36
  "Niech TVP zrobi duży materiał o wieloletnich granicznych ekologicznych sporach Polska-Czechy(Czechosłowacja):"

  To który z sąsiadów Polski nie jest jeszcze wrogiem?
 • Autorze
  Szykujmy się na kolejne podwyżki. Rosja uderzyła w ceny gazu.


  https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/szykujmy-sie-na-kolejne-podwyzki-rosja-uderzyla-w-ceny-gazu/yqe00rs
 • @kula Lis 70 12:04:17
  "Szykujmy się na kolejne podwyżki. Rosja uderzyła w ceny gazu."

  Rosja nie uderzyła w ceny gazu, tylko rosnący popyt w Chinach i europejskie ograniczanie węgla i atomu. Polskie utrudnianie połączeń gazowych też ceny nie obniża.

  Gazprom wywiązuje się z kontraktów, zaś nadwyżki wysyła do Azji wschodniej gdzie ceny są jeszcze wyższe. Amerykanie zresztą też.

  Po co to szczucie na Rosjan? Mają rezygnować z zysków? W imię czego?
 • @Christian Shane 11:52:30
  https://media.wplm.pl/thumbs/59c/OTYwL3VfMS9jY181NDE4NC9wLzIwMjEvMDkvMjEvMTIwMC83NjEvZWM2NzI1NzY3OWExNDkxM2FhYzVjNTRjY2VmNjJjNGIuanBlZw==.jpeg
  Szokujące szczegóły postanowienia TSUE ws. losu tysięcy ludzi z Dolnego Śląska. Kim jest sędzia, która chce zniszczyć Turów? Portal wPolityce.pl przeanalizował postanowienie TSUE o nałożenie kar na Polskę ws. kopalni i elektrowni Turów. Okazuje się, że interes tysięcy mieszkańców tego dolnośląskiego regionu, sędzia wydająca decyzję, potraktowała zaledwie jednym zdaniem. Poważne wątpliwości budzi także osoba sędzi. Wielokrotnie opisywana przez media, także portal wPolityce.pl, sędzia Rosario Silve de Lapuerta jest powiązana z Europejską Partią Ludową. Jej decyzje pochwalali wcześniej prominentni politycy polskiej opozycji totalnej. Los tysięcy pracowników i współpracowników kopali i elektrowni w Turowie oraz zapotrzebowanie Polski na energię elektryczną to okoliczności, które nie zasługują na uwzględnienie? Taki wniosek wysuwa się z uzasadnienia sędzi Rosario Silve de Lapuerta, która jednoosobowo zadecydowała o drakońskich karach dla Polski za niewykonanie jej decyzji o zabezpieczeniu, w postaci zamknięcia kopalni Turów.

  https://wpolityce.pl/polityka/567110-szokujace-szczegoly-postanowienia-tsue-polityczna-sedzia
  Ps...Jest rzeczą oczywistą, że działanie tej pani jest uwarunkowane politycznie, wydane jednoosobowo, bez właściwych podstaw prawnych(traktatowych), bez uwzględnienia wniosku strony o wysłuchanie. Ta pani przekracza swoje kompetencje i powinna zostać za to ukarana w trybie przewidzianym dla sędziów TSUE. Polski rząd nie powinien wykonywać tego absurdalnego, abstrakcyjnego i bezprawnego postanowienia, powinien również w trybie pilnym zwrócić się do naszego, polskiego TK o zbadanie zgodności tego postanowienia z przepisami naszej Konstytucji! Jedna baba w todze TSUE, która niczego, ale to niczego nie rozumie, każe Polakom zamknąć strategiczną elektrownię nie mając żadnych argumentów. Żadnych. Nie ma odwołania. Ta baba nakłada kary. UE to debil. Niebezpieczny debil. Zresztą przeczytajcie. To jest kuriozum. Nie wiem jakie rząd ma plany wobec Turowa, ale moim zdaniem jedyną odpowiedzią premiera na "decyzję" TSUE, powinno być poinformowanie naszych europejskich partnerów, że Polska przestaje uznawać postanowienia tego Trybunału do czasu powrotu jego działalności do ram traktatowych. To teraz odbijamy piłeczkę i wprowadzamy potężny podatek od hipermarketów, sklepów wielkopowierzchniowych. Co Wy na to? A może wyłączyć prąd z Elektrowni Turów na parę godzin, niech się ludzie na własnej skórze przekonają czym jest dzisiaj UE.
  Tyle kopalni, ale tylko Turów wadzi

  https://pbs.twimg.com/media/E_wDd4qVUAoD7sr?format=jpg&name=900x900

  Polecam TSUE, Turów a sprawa Polska.. kilka ciekawostek  https://www.salon24.pl/u/zemal/1167148,tsue-turow-a-sprawa-polska-kilka-ciekawostek

  Polecam także film Krzysztofa Karonia pt. Altiero Spinelli Nowa Europa. To otworzy oczy na ten Jewrokołchoz.
 • @Christian Shane 11:52:30
  Polska nie upadnie pod warunkiem, że będzie dobrze zarządzana. Nie jest. Sprawy Turowa, Ostrołęki, zamrożenia OZE z arbitrażem przeciwko Tauronowi w tle pokazują wyraźnie, jak szkodliwe dla bezpieczeństwa energetycznego Polski jest dyletanctwo rządów PiS-u.
 • @kula Lis 70 12:32:03
  "Polecam także film Krzysztofa Karonia"

  Karoń jest kabotynem i intelektualnym oszustem.
 • @Pedant 12:43:32
  A ty kim jesteś co sobą prezentujesz, przedstaw się intelektualna miernoto za którą tu większość cię ma w tym i ja.
 • @Christian Shane 11:52:30
  Ogromne znaczenie utrzymania wydobycia w Turowie! Związkowiec nie ukrywa: Bez pracy kopalni wszyscy jesteśmy skazani na śmierć. Zdaniem związkowca Wojciecha Ilnickiego w walce o utrzymanie wydobycia w kopalni Turów nie chodzi tylko o kontekst gospodarczy i energetyczny, czy o brak pracy dla ok. 50 tys. osób. „Bez pracy kopalni Turów wszyscy tutaj jesteśmy skazani na śmierć” powiedział Ilnicki.

  https://wpolityce.pl/polityka/567114-zwiazkowiec-bez-pracy-turowa-jestesmy-skazani-na-smierc

  Ps..Przypominam, że faworytem w wyborach prezydenckich w Bogatyni był Rafał Trzaskowski, taki „prawdziwy europejczyk”. W sumie był zadowolony z majowego postanowienia TSUE zamykającego interes w Turowie. Uczcie się!
 • @kula Lis 70 12:57:34
  "A ty kim jesteś co sobą prezentujesz, przedstaw się intelektualna miernoto za którą tu większość cię ma w tym i ja."

  To że Kula Lis wielbi Karonia, jest zabawne.
 • panowie
  Ależ panowie, po co ten krzyk i ta panika. Wystarczy wnieść do kodeksu karnego maleńką poprawkę po przecinku jak niżej
  ,, także obywatele obcych państw”

  I zawiadomić prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z paragrafu…–kto dopuszcza się działań na szkodę RP podlega karze do 10 lat więzienia (czy jakoś tak) i rozesłać listy gończe za Chrystan Shane i jej kolesiów ze składu, do wszystkich państw UE i reszty świata.
  Następnie dowalić te 10 lat więzienia i po krzyku.
  Jakby tego było mało, nałożyć podatek obrotowy i klimatyczny na niemieckie firmy w takiej wysokości by nam pokryły wszelkie straty z udziału w UE.

  Może by tak Banasia na miejsce Morawieckiego?
 • @kula Lis 70 13:09:03
  // „Bez pracy kopalni Turów wszyscy tutaj jesteśmy skazani na śmierć” powiedział Ilnicki. //

  Niechże nie pierdzieli ów pan związkowiec.
  Na Śląsku zamknięto 80% istniejących tu kopalni i 90% tutejszych hut i statystyki nie zanotowały skokowego wzrostu śmiertelności.
  A przecież działo się to wszystko w czasach kiedy napięć związanych z bezrobociem nie można było rozładować masową migracją zarobkową jako że Polska nie należała jeszcze do UE.
 • @Oświat 13:22:42
  A po co te wszystkie ceregiele.
  Należy Polskę przenieść w takie miejsce aby raz na zawsze z nikim nie graniczyła.
  Od 1000 lat wszystkie masze utrapienia wynikają z faktu że z kimś graniczymy.To nasi "sąsiedzi" są odpowiedziani za wszystko .I wszystkiemu winni.
  Koszmar nie skończy się dopóty dopóki będziemy mieli sąsiadów.
 • @Christian Shane 11:52:30
  https://media.wplm.pl/thumbs/1cd/OTYwL3VfMS9jY19mMGY3NC9wLzIwMjEvMDkvMjEvMTIwMC83NjAvNTc3NDE1MDBkNDRmNDhlNGJiYTU4ZGM5OGRhMjg0YTIuanBlZw==.jpeg
  Minister Kurtyka odsłania kulisy negocjacji ws. KWB Turów. "Wykazujemy dobrą wolę do osiągniecia kompromisu" /przecież ta ciepła żydowska klucha nie potrafi wody zagotować, a on pertraktacje prowadzi? jego idolem jest Greta T. /

  Czyli z Polską nikt się nie liczy nawet małe Czechy. A cała ta Grupa Wyszehradzka to pic na wodę, tym bardziej owo Trójmorze. Przecież nawet maleńka Litwa ma gdzieś prawa tamtejszych Polaków.

  Okazywanie uległości to za mało, apetyt rośnie w miarę jedzenia, teraz lewactwo żąda bezwzględnego posłuszeństwa.

  Szkody polityczne i ekonomiczne wyrządzone przez ten rząd zaczynają być porównywalne z rządami ryżego krętacza. Z posunięć obecnej władzy mogą być tylko zadowoleni Ukraińcy i elektorat socjalny. Wstrzymać natychmiast przepływ środków na UE. Neofaszystowskie idee Barley wprowadzają w ruch: „zagłodzić Polskę i Węgry”.

  Grube miliony i nielegalny lobbing w Ministerstwie Finansów? https://nczas.com/2021/09/21/grube-miliony-i-nielegalny-lobbing-w-ministerstwie-finansow-nieoficjalnie-prokuratura-bada-sprawe/
 • @ikulalibal 13:31:46
  Od dziś będę mówić do Pana Mistrzu -
 • @Christian Shane 11:52:30
  KE wywiera presję na Polskę ws. kar nałożonych przez TSUE! "Muszą zapłacić. To jest ich prawny obowiązek. Jeśli nie zapłacą...". „Muszą zapłacić. To jest ich prawny obowiązek. Jeśli nie zapłacą, to zobaczymy” poinformował rzecznik Komisji Europejskiej Eric Mamer, pytany na konferencji w Brukseli o decyzję TSUE, który zobowiązał Polskę do zapłaty na rzecz Komisji okresowej kary pieniężnej w wysokości 500 tys. euro dziennie.

  https://wpolityce.pl/swiat/567132-ke-wywiera-presje-na-polske-musza-zaplacic

  Ps...Ważny test dla PiSowej nomenklatury. Okaże się, czy są patriotami walczącymi o polski interes, czy tak jak platformiane czopki są sprzedajnymi pachołkami, które oddadzą suwerenność za stołki i euro.
  Niemcy kontynuują politykę Hitlera. Zapowiadała to już Barley, że trzeba Polskę zagłodzić, jak kiedyś zagłodzili Maksymiliana Kolbego. To jest wojna toczona już od dawna, teraz robią to jawnie. Nie wiem czy rząd ma jakąś odpowiedź adekwatną do tego co robi KE i TSUE. Bo jeśli nie, to marnie to widzę. To jest wojna totalna KE z Polską i trzeba używać broni tego samego kalibru a nawet Polexitu. Jeśli Polska zapłaci choć 1 eurocent kary za Turoszów to wielu Polaków będzie za wyjściem z UE. Bruksela-Berlin nie będą niszczyli Państwa Polskiego. My Polacy na to się nie godzimy. Panie Premierze Morawiecki, należy dać odpór. Po ich stronie w sąsiedztwie też są kopalnie oraz po Czeskiej stronie dodatkowo żwirownie, które tez powodują obniżenie poziomu wody w gruncie.
 • @kula Lis 70 11:34:36
  A co ze spuszczeniem wody z zalewu - ta fala, co zalała Wrocław?
 • @ikulalibal 13:23:15
  Komisarzu @ikulalibal, czy panu juz idebralo resztki rozumu? To komisarz jest za tym żeby pozamykać polskie kopalnie i importować surowce energetyczne?
  Proponowal bym iść dalej w radosnej tworczości komusarza i np. zakazać hodowli świń i bydła i importować mięso i mleko. Co będzie nam zwierxyna swoim pierdzeniem zatruwać środowisko i wyjadać trawę i inne produkty dla wegetarian! :))))
 • @stanislav 16:44:56
  Należy skończyc z rolnictwem w Polsce i zacząć omportować mięso, nabiał, kartofle i kaszę z Bialorusi, to od razu rozwiąże się problem granuczny na wschodzie:)))
  Niech komisarz @ ikulalibal zglosi ten postulat w polskim MSZ i w ambasadach Białorusi i Rosji , to może zostanie ambasadorem na wschodzie :)))
 • @kula Lis 70 12:32:03 Akurat na tym poście kolegi Wojtasa wszyscy "jak jeden mąż" bronią Turowa przed agresją UE. A tymczasem
  cytuję koment z sąsiedniego postu "Wojna RP już z Czechami i Białorusią":

  Żeby się odzywać trzeba jeszcze cokolwiek wiedzieć. Wybory parlamentarne były w X.2015. Kadencja sejmu zaczęła się w XI.2015 Strona czeska zgłosiła zastrzeżenia do ROZBUDOWY elektrowni Turów w I.2016. To już rządy PiS. Sprawą czeskich zastrzeżeń miała się zajmować polsko-czeska grupa robocza. W XI.2019 (kolejna kadencja rządów PiS) czeskie Ministerstwo Ochrony Środowiska wydało NEGATYWNĄ OPINIĘ ws. rozbudowy kopalni Turów. Zażądało od strony polskiej odszkodowań albo budowy muru, który zatrzyma odpływ wody z Czech do wyrobiska (ok 40l./sek.).

  Polska PiSiacka stronę czeską zlekceważyła na tyle, że Czesi poszli ze skargą do TSUE. I PiS się przeliczył, bo Niemcy z Saksonii też odczuwają niedobory wody z powodu działalności Turowa, a zejście na 330m, planowane w rozbudowie (z 70m dotychczas) oznacza dla Saksonii spadek wód gruntowych o ok. 20m (w Czechach w rejonach przygranicznych - ponad 60m). Więc orzeczenie TSUE było do przewidzenia i trzeba było zrobić wszystko, żeby Czesi skargę wycofali. A najlepiej trzeba było 30 lat temu dokończyć Żarnowiec i postawić jeszcze ze 2 elektrownie atomowe i ZAORAĆ kopalnie odkrywkowe węgla brunatnego, bo to są kolosalne katastrofy ekologiczne (wywołane przez katastrofy hydrologiczne).

  Światowid 21.09.2021 15:55:39
 • Gazprom się cieszy
  Zamknięcie Turowa to uzależnienie energetyczne i wpadniecie w szpony Rosji. Czechy i UE doskonale o tym wiedzą. To są wrogie działania przeciw w miarę dużej na dzisiaj niezależności państwa polskiego. Przed rządem czekają ważne i niepopularne decyzje a przed Polakami wiele wyrzeczeń.
 • Autor
  "Zabezpieczenie w sprawie Turowa to wojna UE z Polską."

  Dlaczego nikt się nie zastanowi - dlaczego ostatnio skumulowało się tyle "nieszczęść" na które "uczciwie" zapracował nasz "nierząd".
  Baćka nasyła imigrantów zarobkowych, UE wypowiedziała nam wojnę, Czechosłowacja wspólnie z niemiaszkami chce nas puścić z torbami, Putin chce na nas napaść itd.
  Przecież trzymający władzę uczciwie na to zapracowali - bo prawa się przestrzega, z sąsiadami żyje w zgodzie, a zobowiązań międzynarodowych - dotrzymuje. Przecież my nie mamy już przyjaciół /armii do obrony też/, Kraj niemożebnie zadłużony, depopulacja przyśpiesza, a inflacja zaczyna galopować.
  Winnych szukamy wszędzie - tylko nie wśród nas samych. Trzeba wiedzieć kogo się wybiera, a były przepowiednie co nas czeka dopuszczając do koryta psychopatów.
 • @kula Lis 70 15:45:27
  Duże BRAWA,tak samo myśle i chyba nie tylo ja,bo kogo spotkam to mają dosyć tej UNI,im wszystko wolno,a Niemcy czym palą ?,a było tak spokojnie to się zachciało.
  UNIA stale Polske straszy,a może Polska powie w końcu dosyć.Ale ani Tusk ani Kaczyński nic nie zrobią,oni tylko umią sprzedać cały majątek Polski,a zadłużenie rośnie
  pozdrawiam !
 • @1939-1939 17:43:59
  Nową kopalnię węgla budują.
 • @Stara Baba 17:09:57
  "Zamknięcie Turowa to uzależnienie energetyczne"

  Polski nie stać na niezależność. Z dwóch powodów:

  Polacy nie mają koreańskiej wytrwałości i solidarności, ani nie mają amerykańskich zasobów. Geografii nie przeskoczą.
 • @Playset 17:28:56
  "Putin chce na nas napaść itd."

  Po co Ruscy by mieli napadać?
 • @Pedant 18:02:08
  Mimo żeś Waść pozbawiony zdolności logicznego myślenią - sam żeś sobie odpowiedział na wyrwany z kontekstu cytat. Cud jakowyś, lub spóźnione objawienie. B/o.
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:12:37
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/cc/Pow%C3%B3d%C5%BA_1997_Wroc%C5%82aw_003.jpg/360px-Pow%C3%B3d%C5%BA_1997_Wroc%C5%82aw_003.jpg
  Wody powodziowe Odry wdarły się do miasta 12 lipca 1997 r., a ostatecznie ustąpiły 6 sierpnia. We Wrocławiu powódź tysiąclecia miała szczególnie ciężki przebieg, ponieważ nałożyły się dwie fale powodziowe: z Odry i Widawy. Ponadto kilka dni przed kulminacją mieszkańcy podwrocławskiej wsi Łany nie pozwolili na jej zalanie, co znacznie obniżyłoby straty. Z powodu specyficznego przebiegu rzeki przez miasto wylew nastąpił niezależnie zarówno w centrum, jak i na północy Wrocławia. Pod wodą znalazło się 40% powierzchni miasta. Przybór wody poniżej granicy polsko-czeskiej rozpoczął się 5 lipca 1997 r., a następnie w Raciborzu-Miedoni w godzinach 2:00−4:00 kulminacja osiągnęła stan 1045 cm (o 207 cm wyższa niż dotychczas zaobserwowane absolutne maksimum w roku 1985)[5]. Największe straty w dorzeczu górnej Odry zanotowano w powiatach wodzisławskim i raciborskim oraz opolskim. W piątek, 11 lipca, doszło do przerwania wału przeciwpowodziowego w Siechnicach, co ostatecznie przesądziło o dotarciu fali powodziowej do Wrocławia. Ok. godz. 13:00 woda przelała się przez ul. Opolską i wdarła na osiedle, w przeciągu godziny osiągając wysokość 180 cm.
  Ps. To Czesi mają duży udział w tej powodzi bo spuszczali wodę u siebie, a u nas ze zbiorników nyskich nie spuszczano bo wakacje ludzie chcieli wody to ją mieli aż za dużo. Racibórz był nie do uratowania, brak zbiornika, także Koźle, Opole zalała woda z Czech. To są skutki budowy osiedli na terenach zalewowych Odry i nie tylko, Niemcy na nich nigdy nic nie budowali, u siebie też nie budują. Są tam pola uprawne lecz w razie zalania odszkodowań nie ma. Kazanów postawiono na terenie zalewowy, do tego cała infrastruktura hydrotechniczna we Wrocławiu zniszczona bo nie remontowana nigdy.
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:12:37
  Mój dom miał zalane całe podpiwniczenie, 2,60 wysokie, zabrakło 15 cm by woda była w mieszkaniu. Rodzice wychodzili po leżącej drabinie przez okno na zalaną na 1m ulicę. Mnie nie było bo byłem z Zatoce Perskiej, lecz mam zdjęcia z tej powodzi, pola aż do portu Koźle to było jezioro, dom jest 300m od portu i kanału Gliwickiego w Kłodnicy, jak woda opadła ludzie koszami ryby zbierali, żywe. Kłodnicy By i Koźla nie zalało, gdyby tylko tylko wału nie wysadzili by bronić Opola a i tak to nic nie dało.
 • @1939-1939 17:43:59
  https://media.wplm.pl/thumbs/253/OTYwL3VfMS9jY18yNTZlOC9wLzIwMjEvMDkvMjEvMTIwMC84MTkvMjhmNWFjNjhlM2MyNGQzNTgwNjUxZjJkMWJjNWJiODIuanBlZw==.jpeg

  Tak opozycja troszczy się o Polskę! Kidawa-Błońska nawet się nie kryje: Kopalnię Turów trzeba zacząć wygaszać, a kary trzeba zapłacić. Kopalnię Turów trzeba zacząć powoli wygaszać - oświadczyła w Onet Rano Małgorzata Kidawa-Błońska. Przekonywała, że rząd musi też zacząć rozmawiać z Czechami, a jeśli są kary, to trzeba je płacić.

  https://wpolityce.pl/polityka/567168-kidawa-blonska-kopalnie-turow-trzeba-zaczac-wygaszac

  Ps...Za wszelką cenę jak najczęściej cytować tę nieszczęśliwą kobietę!
  Widzicie jej kobylą mordę roześmianą od ucha do ucha. Ją ta sytuacja cieszy, wręcz raduje, bo spodziewa się tak jak Niemcy, że rząd polski zostanie obalony i wtedy nastąpią rządy jej bandy. Ptasi móżdżek. A ta czego szczerzy te zęby. Żeby natura chciała to dałaby jej więcej rozumu to może by tak się nie ośmieszała i nie przynosiła wstydu dla rodziny. Miernota. Wygasić ta ją trzeba było w trakcie wyborów bo takie głupoty pierdoliła, że nawet najgłupsze lemingi zorientowały się, że coś nie tak z inteligencją tej imbecylki. Jakby przodkowie Kidawy przewidzieli taką ułomną Małgosię, to by woleli spermę na kamień spuścić.
 • @kula Lis 70 18:16:44
  Na zdjęciu osiedle Kazanów postawione w dorzeczu rozwidlenia Odry teren zalewowy za zgodą motorniczego tramwajów prezydenta miasta Zdrojewskiego.
 • @Stara Baba 17:09:57 //Zamknięcie Turowa to uzależnienie energetyczne i wpadniecie w szpony Rosji.//
  "Stara Baba" (Baba w hinduizmie to rodzaj "Pana") wyraźnie chce się zapisać do tej części SPOŁECZEŃSTWA AMERYKAŃSKIEGO, na którą w młodości patrzyłem z NIEUKRYWANĄ BIOLOGICZNĄ ODRAZĄ
 • @Playset 17:28:56
  A nie sądzi Szanowny, że wspólnym celem tych u władzy i opozycji jest likwidacja Polski jako podmiotu prawnego?
  A na tym miejscu powołanie regionu zarządzanego przez "starszych i mądrzejszych"?
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:06:58
  I ci i tamci, bawili się w godzinach ,,służby" u jednego pyzatego pismaka:

  https://wpolityce.pl/polityka/567091-politycy-wszystkich-partii-na-urodzinach-dziennikarza
 • @1939-1939 17:43:59
  Na funduszach dla Polski zarabiają Niemcy? Przypomniano wypowiedź komisarza UE. Niemcy zarabiają na unijnych funduszach przeznaczonych dla Polski? Tak wynika z wypowiedzi Günthera Oettingera, unijnego komisarza ds. budżetu i zasobów ludzkich. Romuald Szeremietiew przypomina doniesienia, z których wynika, że każde euro zainwestowane w Polsce w znacznym stopniu przyczynia się do wzrostu niemieckiej gospodarki.
  "Günther Oettinger, unijny komisarz ds. budżetu i zasobów ludzkich powiedział, że z każdego przekazywanego Polsce unijnego euro, do Niemiec wraca aż 86 centów. Elżbieta Bieńkowska, kiedy była ministrem rozwoju regionalnego, oceniła ten poziom na 85 eurocentów" napisał Szeremietiew w mediach społecznościowych. Jeszcze lepsze wyniki osiągają Niemcy biorąc całą Grupę Wyszehradzką (Polska, Czechy, Słowacja i Węgry). Podobno za każdego 1 euro wydanego w tych krajach w ramach unijnej polityki strukturalne, mają zwrot na poziomie 1,25 euro! Niemcy więcej otrzymują, niż wpłacają.

  Ps. IV rzesza niemiecka w pełnym rozkwicie a niewolnicy nie przyjmują tego do wiadomości. A TSUE to taki wykonawca paktu "RIBENTROP-MOŁOTOW 2.0"
 • @Stara Baba 17:09:57
  Z niesmakiem patrzę na tę dyskusję i antypolską retorykę pod tym tematem, bo faktem jest, że gdyby ta sama odkrywka i elektrownia leżały czy to po stronie niemieckiej czy czeskiej to pies z kulawą nogą nie darłby ryja o jej istnienie.
  Jeśli Pepikom chodzi o te 40 l/sek uciekającej wody to należało zainstalować kilka pomp, pociągnąć rurociąg do granicy i przelewać im tę wodę z powrotem. A może jeszcze polecą do TSUE ze skargą, że im Nysa Łużycka wypływa z kraju i też chcą odszkodowanie za wodę co w niej płynie ?
  To, że teraz sprawa ma się jak ma to wiadomo, bo przecież ŻADNA władza po 89 roku nie troszczyła się o sprawy Polski i Polaków, a naród jest tak ogłupiony i zaślepiony, że swojego wroga uznaje za przyjaciela. Zresztą kto wie, czy te "negocjacje" właśnie nie były tak specjalnie prowadzone, żeby doprowadzić do tych kar. Wszystko bowiem idzie w kierunku jak najszybszego zbankrutowania Polski, a potem to już tylko musi się ujawnić wierzyciel czyli nowy właściciel PL ...
 • @Playset 17:28:56
  Każde wybory w PL są tak ustawione, że nieważne kto je wygra to zawsze będą przez rozgrywających wygrane.
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:06:58
  Wreszcie ktoś zaczyna trzeźwo patrzeć na to co się dzieje i nawet głośno o tym mówić. Pozdrawiam
 • @KST 20:16:11
  Generalnie stwierdzając Polska w środku Europy żadnemu bezpośredniemu wielkiemu graczowi nie jest potrzebna. Tak więc robili, robią i będą robić aby zniknęła z mapy Świata. Naszym nieszczęściem jest położenie pomiędzy Rosją a Niemcami którzy są nawet w swojej mentalności naturalnymi sprzymierzeńcami. Tak więc jesteśmy zdani tylko na siebie i aby przetrwać nie mamy wyjścia jak tylko wybierać słuszną drogę i cele oraz dokonywać właściwych wyborów, szczególnie podczas głosowania aby został utworzony pro polski rząd a nie marionetki. Na razie, z boku patrząc źle to widzę. Wiara polityków w USA jest złudną. Z tamtej strony pomocy nie otrzymają a tylko zapewnienia podtrzymujące powolna agonie. Jak to mówią, jeżeli chcesz być silny radź sobie sam.
 • Ta mapka robi wrażenie! Dlaczego tylko polska kopalnia jest atakowana przez Komisję Europejską? Niemcy i Czesi mają spokój
  https://media.wplm.pl/thumbs/78e/OTYwL3VfMS9jY183OTIyOC9wLzIwMjEvMDkvMjEvMTIwMC83NjEvY2U0MzAyMTQ2YWM2NDhmYTlkMTM3NTk0MjY0ZDFmMjUuanBlZw==.jpeg


  Jak widzimy na mapie zaprezentowanej przez TVP Info, kopalń na terenie Niemiec i Czech nie brakuje. Jednak tylko polski Turów budzi wątpliwości Komisji Europejskiej i za działalność tej kopalni mamy zostać zmuszeni do płacenia ogromnych kar. We wtorek premier Mateusz Morawiecki powiedział, że „polski rząd nie wyłączy kompleksu Turów, a decyzja o nałożeniu kary jest pozbawiona adekwatności i proporcjonalności”. Jak dodał, „zobaczymy”, czy Polska będzie musiała płacić kary.
  /PAP


  Ps...Czesi po prostu bronią własnego interesu. Morawiecki opowiada bajki o grupie wyszechradzkiej,a to jest przecież polityczna fikcja. Kiedy idzie o pieniądze i interes narodowy Czesi twardo go bronią. Dlaczego Polski Rząd nie wnosi do tsue o zamkniecie kopalń u Czechów i Niemców, nie potrafią podać powodów? Np. kopalnie u Niemców obniżają poziom wód gruntowych że odczuwamy to w Turowie i Czechach.


  Właściciele kopalni węgla brunatnego w Czechach i na terenie Niemiec (www.biznesalert.pl z maja 2020 r.). Okazuje się, że są to m.in.:”… czescy oligarchowie prowadzący fundusze korzystające często z rosyjskich i chińskich czy arabskich pieniędzy. Kopalnia w Sokolovie należy do Frantiszka Sztepanka (32. na liście najbogatszych w Czechach), Kopalnia w Mostie należy do Pavla Tykacza (7. na liście). Dodatkowo właścicielem niemieckich kopalni węgla brunatnego z Zagłębiu Łużyckim z grupy LEAG jest Daniel Krzetinski (5. na liście) prywatnie zięć najbogatszego Czecha Petra Kellnera. Wszystkie te kopalnie są oddalone nie więcej niż 100 kilometrów od naszego Turowa. Wszyscy ci dostawcy są zainteresowani dostawami węgla brunatnego do Polski. Tak więc wstrzymanie rozwoju kopalni w Turowie i rozbudowa elektrowni są dla nich dobrą wiadomością. Petr Kellner najbogatszy człowiek Czech zginął w marcu w katastrofie helikoptera na Alasce. Prowadził spore biznesy w Rosji. Pan premier Andrej Babisz (tajny współpracownik tajnej komunistycznej służby bezpieczeństwa CI ) doszedł , podobnie jak inni ci mili czescy miliarderzy do tych miliardów dzięki słynnej „czeskiej kuponówce”. Dla większości tych panów wiele działów polskiej gospodarki to bezpośrednia konkurencja dla ich firm. Więc jeśli ktoś ich poprosił o „przysługę” w „ostatecznym rozwiązaniu kwestii polskiej”, to nie mogą mieć z tym jakichś problemów, wręcz przeciwnie… Pan Babisz jakiś czas temu wykreował w swojej partii swoją „prawą rękę” czyli panią Verę Jourovą. Więc zachowanie pani Jourovej komisarza UE nie może dziwić. Zachowanie innych komisarzy zresztą też… Korupcja zżera Czeską Republikę, a rządzą nią bez ograniczeń oligarchowie, którzy jako młodzi ludzie w 1989 r. byli blisko służb specjalnych. Co za przypadek…!!!
 • @Stara Baba 20:45:35
  Doświadczenie historyczne do takich wniosków prowadzi, ale nadeszły czasy takie o jakich się nawet filozofom nie śniło i dlatego różnie może się zadziać. Mnie tylko interesuje na jakiej podstawie ten Deagel.com postawił prognozę demograficzną dla Niemiec w 2025 roku na poziomie zaledwie 29 mln, dla UK tylko 22,5 mln, a dla Polski "aż" 33 mln ? ...
 • @kula Lis 70 20:45:58
  "Dlaczego Polski Rząd nie wnosi do tsue o zamkniecie kopalń u Czechów i Niemców, nie potrafią podać powodów?" - ileż razy można tłumaczyć, że co najmniej od 1989 nie ma żadnego "polskiego rządu" ? ....
 • @KST 21:07:47
  :))))) no bo populacja Polski będzie zasilona 15 milionami Ukraińców przy czym Ukraina będzie sięgała już tylko 10 milionów populacji o czym nie chcą mówić.
  A tak na serio, nie ma sensu brać na poważnie wszystkiego co piszą.
  Jeżeli coś w Ziemię pierdyknie i tak nie będziemy mieli na to recepty.
 • @Stara Baba 21:25:27
  O dziwo dla UPAdliny prognozują aż 36 mln ...
  Jeśli chodzi o to coś co "pierdyknie" to nie w Ziemię, ale w ludzi i nawet wiadomo gdzie ...
 • @Stara Baba 20:45:35
  Błędne pojęcie - właśnie w stylu dążenia do utraty podmiotowości.

  My (Polska z jej ludnością) jesteśmy podmiotem i póki tak o sobie myślimy to nikt nam tego nie jest w stanie odebrać.
  Utracimy zaś podmiotowość zapominając o własnej tożsamości.
  A na naszą podmiotowość dybie nie tylko Rosja i Niemcy, ale także Żydzi i Watykan.
  To są wrogie podmioty, które nie kierują się zasadą miłości, a są przekonane, że likwidacja innych podmiotów wzmacnia podmiotowość ich samych.
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:31:30
  "My (Polska z jej ludnością) jesteśmy podmiotem i póki tak o sobie myślimy to nikt nam tego nie jest w stanie odebrać." - pełna zgoda.
  Problem w tym, że niestety już mniejszość Polaków tak myśli :( ....
 • @KST 21:40:45
  "Cóś" się po...
  Proszę nie utożsamiać mieszkańców Polski z Polakami.
  Być może ma Pan rację, że większość mieszkańców już nie myśli po polsku.
  Jednak należy też zapytać, czy ta część W OGÓLE MYŚLI.
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:47:47
  Nie ma co się unosić, bo albo jesteśmy (my Polacy) większością we własnym domu, albo nie jesteśmy. Z drugiej strony nieświadomymi swego losu masami może sterować garstka pasożytów
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:31:30
  Komentarz zakończyłem zdaniem "Jak to mówią, jeżeli chcesz być silny radź sobie sam."
  Czy to jest błędne pojęcie? Czy odepchniecie od siebie fałszywej pomocy i pseudo przyjaciół zaprzecza widzeniu nas jako podmiotu z własną tożsamością? No chyba nie.
  "Polska w środku Europy żadnemu bezpośredniemu wielkiemu graczowi nie jest potrzebna. Tak więc robili, robią i będą robić aby zniknęła z mapy Świata." - także jest prawdziwym stwierdzeniem.
 • @KST 20:16:11 >>gdyby ta sama odkrywka i elektrownia leżały czy to po stronie niemieckiej czy czeskiej to pies z kulawą nogą
  ...nie darłby ryja o jej istnienie.
 • @Oświat 13:22:42
  Listy gończe, to wyślemy za tobą, żywy lub martwy, czyli martwy.
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:06:58
  "A nie sądzi Szanowny, że wspólnym celem tych u władzy i opozycji jest likwidacja Polski jako podmiotu prawnego? "

  Ja nie sądzę, tylko jestem o tym przekonany. Nasze /ciągle wzrastające/ zadłużenie, aktualnie trwająca depopulacja oraz systematyczna nagonka /połączona z opluwaniem/ na "sąsiadów", pisanie historii na nowo - właśnie o tym świadczą.
 • @Krzysztof J. Wojtas
  TSUE przygotowuje już wyrok zamknięcia kopalni Bełchatów. A następnie …
 • @Krzysztof J. Wojtas
  Polska powinna, tak jak Francja w 1965 roku, "zablokować działania obecnej UE do czasu zakończenia ataków na Polskę".
 • @KST 21:07:47
  masz jakiegoś linka do tych danych?
 • @zadziwiony 09:00:57
  Kolesie z Deagel.com już usunęli te swoje "forecasty 2025" z aktualnej strony, ale w styczniu 2021 jeszcze je osobiście widziałem.
  Teraz dostępne są jedynie zarchiwizowane strony i lepiej zrób sobie z nich screeny, bo to też wkrótce zniknie:
  https://archive.is/g7fJh
  Popatrz na datę: 29.04.2015 ...
 • @KST 09:55:59
  Podsunę ciekawostkę do obejrzenia - porównaj sobie pozycję 99- Israela z pozycjami 101- Zambia i 102- Gabon, no i 106 - Burkina Faso lub 111- Botswana
  Jeśli ten ktoś takie prognozy stawia, to albo nadaje się do zakładu dla obłąkanych, albo musi być BARDZO DOBRZE poinformowany ...
  A to oznacza, że do 2025 roku wydarzy się coś absolutnie nieoczekiwanego i wręcz niemożliwego ...
 • to jest juz jakas dyskryminacja nawet nie na tle politycznym ale rasowym na tle zaszłosci historycznych i koalicjantow niemców
  wchodzi jakas baba z zadupiai krzyczy trzeba odciac polsce 10% energi natychmiast to sie kojarzy ze sklepami w prl czy masz racje czy nie ciebie nie obsługujemy
 • @kula Lis 70 11:31:55
  bosak i jego partia to lepiej niech pilnuje zeby nie zlikwidowali koszernego zarcia
 • @Pedant 12:18:04
  a inni sasiedzi jakich mają przyjaciół? a prrzepraszam rosja ma chrapke zrobic z białorusi czeczennie
 • @Krzysztof J. Wojtas
  Eurodeputowana Anna Zalewska zamieściła na Twitterze krótkie wideo z przejazdu przez Niemcy. Widzimy na nim niepracujące wiatraki. Była szefowa MEN pyta, skąd więc energia, skoro wiatraki nie pracują? „Z węgla!” odpowiada.
  https://twitter.com/i/status/1440620674746253319
  Warto jeszcze raz spojrzeć na mapkę udostępnioną przez TVP Info. Widzimy na niej niemieckie i czeskie kopalnie, które są zlokalizowane przy granicy tych obu państw. Te obiekty jednak nikomu nie przeszkadzają…
  https://media.wplm.pl/thumbs/78e/OTYwL3VfMS9jY183OTIyOC9wLzIwMjEvMDkvMjEvMTIwMC83NjEvY2U0MzAyMTQ2YWM2NDhmYTlkMTM3NTk0MjY0ZDFmMjUuanBlZw==.jpeg
 • @KST 10:33:44
  Dzięki, obejrzałem. Skoro w Izraelu znaczny spadek, w Polsce niewielki, to znaczy, że pewnie będzie podmianka...
  Największe ubytki u Anglosasów. Bardzo to ciekawe.
 • @Krzysztof J. Wojtas
  Spór o Turów. Bruksela oczekuje "hołdu lennego"? "Chce nas za wszelką cenę upokorzyć"; "Warto przyglądać się procedurom TSUE". Nie może być tak, że od decyzji jednej osoby, nawet jeżeli jest to sędzia TSUE, zależą newralgiczne interesy państwa członkowskiego mówił w środę na konferencji prasowej w Brukseli sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, Edward Siarka. Z kolei wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski ocenił, że Bruksela, oczekując odcięcia milionów Polaków od energii elektrycznej, chce „za wszelką cenę nas upokorzyć”.

  https://wpolityce.pl/gospodarka/567303-spor-o-turow-bruksela-oczekuje-holdu-lennego

  Ps...Właściciele kopalni węgla brunatnego w Czechach i na terenie Niemiec (www.biznesalert.pl z maja 2020 r.). Okazuje się, że są to m.in.:”… czescy oligarchowie prowadzący fundusze korzystające często z rosyjskich i chińskich czy arabskich pieniędzy. Kopalnia w Sokolovie należy do Frantiszka Sztepanka (32. na liście najbogatszych w Czechach), Kopalnia w Mostie należy do Pavla Tykacza (7. na liście). Dodatkowo właścicielem niemieckich kopalni węgla brunatnego z Zagłębiu Łużyckim z grupy LEAG jest Daniel Krzetinski (5. na liście) prywatnie zięć najbogatszego Czecha Petra Kellnera. Wszystkie te kopalnie są oddalone nie więcej niż 100 kilometrów od naszego Turowa. Wszyscy ci dostawcy są zainteresowani dostawami węgla brunatnego do Polski. Tak więc wstrzymanie rozwoju kopalni w Turowie i rozbudowa elektrowni są dla nich dobrą wiadomością. Petr Kellner najbogatszy człowiek Czech zginął w marcu w katastrofie helikoptera na Alasce. Prowadził spore biznesy w Rosji. Pan premier Andrej Babisz (tajny współpracownik tajnej komunistycznej służby bezpieczeństwa CI ) doszedł , podobnie jak inni ci mili czescy miliarderzy do tych miliardów dzięki słynnej „czeskiej kuponówce”. Dla większości tych panów wiele działów polskiej gospodarki to bezpośrednia konkurencja dla ich firm. Więc jeśli ktoś ich poprosił o „przysługę” w „ostatecznym rozwiązaniu kwestii polskiej”, to nie mogą mieć z tym jakichś problemów, wręcz przeciwnie… Pan Babisz jakiś czas temu wykreował w swojej partii swoją „prawą rękę” czyli panią Verę Jourovą. Więc zachowanie pani Jourovej komisarza UE nie może dziwić. Zachowanie innych komisarzy zresztą też…Korupcja zżera Czeską Republikę, a rządzą nią bez ograniczeń oligarchowie, którzy jako młodzi ludzie w 1989 r. byli blisko służb specjalnych. Co za przypadek…!!!
 • @Krzysztof J. Wojtas
  Lampucera z Hiszpanii jednym pociągnięciem pióra wstrzymuje Polsce prąd, wyłącza Izbę Dyscyplinarną SN, wymierza wyimaginowane kary uzasadniając to opisem literackim: bla, bla, bla…Za chwilę ta sama Lampucera podpisze, że prezydent RP musi odejść, bo został wybrany wbrew unijnemu prawu i nie jest lewakiem ani homoseksualistą tylko katolikiem…! Albo podpisze, że Polski nie ma, bo Wisła właśnie stała się granicą Niemiec i Rosji…Z tą hucpą zgadza się tylko zdegenerowane lewactwo zwane targowicą…! Polak nigdy…!
 • @Krzysztof J. Wojtas
  Do obecnego rządu polskiego - J. Piłsudski cyt - ,, wam kury szczać prowadzać a nie politykę robić „, UE kopie nas jak kundla a my cały czas podwijamy ogon i uciekamy do budy, wstaliśmy z kolan ? Bruksela upokarza nas dlatego, że może! Pozwalamy na to od stycznia 2016. Pierwszy wyłom to kornik i Puszcza Białowieska. Najlepszy min. Środowiska przypłacił życiem. Szydło straciła premierostwo. Oni chcą przejąć cały ten region bo widzą, że w Polsce jest dużo terenu, cały obszar Polski 365 tys km2 to jak by przejęli z 50 000 km2 to by zostało jeszcze około 300, bo to jest taka metoda salami, że się po kawałku przejmuje dany obszar i po jakimś czasie z obszaru 365 000 km2 zrobi się tylko z 120 tys a reszta to będą Czechy.
 • @zadziwiony 17:02:09
  "Podmianki" raczej nie będzie, bo nie będzie kim jej zrobić. Spadek populacji w US, UK i DE to praktycznie zagłada
 • @Krzysztof J. Wojtas
  Przez marzenia PAD o Trójmorzu i niezadrażnianiu za wszelką cenę relacji z Niemcami, Czechami, Litwą i Ukrainą ta uległość może okazać dla nas zgubna, bo już wszyscy sąsiedzi i KE nami poniewierają. Powód jest jeszcze inny. Tam siedzą ludzie oderwani od rzeczywistości do tego stopnia, że mają w dupie nas, zwykłych ludzi. W TSUE jest dokładnie to samo może nawet gorzej bo tam zapadają wyroki. Tragedią jest to, że w ogóle istnieje możliwość INGERENCJI przez urzędasów UE w wewnętrzne sprawy danego kraju. Bo po co wtedy Rząd, Sejm, Prawo i wreszcie Konstytucja skoro można po swojemu robić dosłownie wszystko w imię takich nieokreślonych haseł jak Wartości i Praworządność. To się dobrze nie skończy.
  Koniec taniego latania! Drastyczne podwyżki cen biletów lotniczych -
  https://nczas.com/2021/09/22/koniec-taniego-latania-drastyczne-podwyzki-cen-biletow-lotniczych/
 • @Pedant 18:00:33
  "Polacy nie mają koreańskiej wytrwałości i solidarności"

  Mają.
 • @werka1321 20:29:04
  ""Polacy nie mają koreańskiej wytrwałości i solidarności"
  Mają."

  Nie mają. Kłócą się między sobą, wykluczają tych co nie pasują do ich wersji polskości, są zawistni i podkładają nogę zdolniejszym.
 • @Pedant 20:40:40
  to nie zna Pan chyba niemców.
 • @Pedant 20:40:40
  Kłócą się Żydzi, ale odium zwalają na Polaków.

  Polacy - dyskutują.
 • @werka1321 20:46:00
  "to nie zna Pan chyba niemców."

  Proszę nie mataczyć i nie zmieniać tematu.
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:54:22
  "Kłócą się Żydzi, ale odium zwalają na Polaków"

  Tak, Żydzi są winni, oraz Putin i Tusk.
 • @Pedant 22:09:28
  Szkoda ze służby specjalne rzadu RP nie zajmują się rozszyfrowaniem
  kto stoi za ciągłym napastowaniem Polaków przez Unie Europejska.
  Nie będę zaskoczony jeżeli by odkryli ze to właśnie Tusk i jemu
  podobni (np.Sikorski) pociąga za sznurki anty-polskie.Bo ta kreatura
  ma nakazane powrót do premierostwa i dokończenie zniszczenia
  Polski.
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:54:22
  Na lewicowym portalu jest opisany nowy skandal, że Polacy z różnych partii spotkali się RAZEM na imprezie. Zdrajcy! Ruscy i Żydy za tym stoją.

  https://strajk.eu/na-marginesie-pewnej-imprezy/
 • @Pedant 22:08:37
  To Pan zmienia temat, znowu plując na rodaków.
 • @Pedant 20:40:40
  Mają.
 • @kula Lis 70 12:41:08
  Czy ty stałeś się piewcą ryżego matoła??? Co to znaczy, że Polska jest żle zarządzana??? Opinie z Jewrokałchoza , dotyczące naszej gospodarki i państwa , są pozytywne i uzasadnij swoją opinię!!!
 • @kula Lis 70 18:27:00
  To jest Małgosia 2%!!!
 • @Krzysztof J. Wojtas Pepiki są wpatrzeni w szwabów jak ciapaty w kozę.
  https://wpolityce.pl/polityka/567465-jaki-o-sprawie-turowa-zlozmy-do-tsue-wniosek-ws-czech
  To bardzo dobry pomysł. UE ma dobre haki na żyda Babisza i Jourovą za defraudację unijnych funduszy. Ostatnie zarzuty dla żyda Babisza i również jego byłej współpracowniczce Janie Mayerovej. Chodzi o wyłudzenie europejskich dotacji w wysokości około 2 mln euro. Dlatego jest na usługach UE i zrobi wszystko co mu każą, by nie ponieść za to żadnej odpowiedzialności… To samo dotyczy Jourovej…! Kadencja żyda Babisza i tw ichniej esbecji się kończy, dlatego trzeba się dogadać z jego opozycją i złożyć skargę do Komisji na żyda Babisza. Trzeba działać twardo. Babisz miał nadzieję, że zarobi na Polsce co najmniej tyle samo,, co na funduszach europejskich, a on bardzo sprytnie na swoje konta to przekieruje. Apetyt miał ogromny. Ma w tym wielką wprawę. Z żydem Babiszem trzeba twardo i zdecydowanie, bo to bezwzględny mafioso. W swojej podłości niczym nie ustępuje żydowi Tuskowi. Kto wie czy obaj panowie się nie dogadali? A Czesi siedzą w kieszeni u Niemców i gdy Niemcy kichną to Czesi mają zapalenie płuc, dla nich staliśmy się już śmiertelną konkurencją.
 • @Krzysztof J. Wojtas
  "Bezprawna i bezskuteczna decyzja". Saryusz-Wolski złoży interpelację do KE ws. Turowa. Składam interpelację parlamentarną do Komisji Europejskiej ws. bezprawnej i bezskutecznej decyzji ws. Turowa poinformował Jacek Saryusz-Wolski.

  https://dorzeczy.pl/kraj/203482/saryusz-wolski-zapowiada-interpelacje-do-ke-ws-turowa.html
 • @Pedant 07:32:33
  Tusk zdecydowanie się przeciwstawił. Żadnych kontaktów. Jeśli - to mordobicie.
 • @Krzysztof J. Wojtas
  "Na te pytania posłowie PiS powinni odpowiadać we wszystkich telewizjach". Dziennikarka przycisnęła ministra. Czy to prawda, że minister Soboń już podpisał i wysłał do Komisji Europejskiej pisma w sprawie harmonogramu wyłączeń, kiedy zamykamy Bełchatów, Turów, Kozienice, Połaniec zapytała ministra Piotra Naimskiego Ewa Stankiewicz.
  Na profilu Telewizji Republika ukazała się zapowiedź kolejnego odcinka programu „Otwartym tekstem”. Program został zatytułowany „Ustawione negocjacje w UE? Powstrzymać samobójstwo energetyczne Polski”. Gościem Ewy Stankiewicz był sekretarz stanu, pełnomocnik Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej Piotr Naimski.

  Stankiewicz do polityka PiS: Kto negocjował Zielony Ład?
  Z zamieszczonego w sieci fragmentu wynika, ze dziennikarka Ewa Stankiewicz stawia cały szereg niewygodnych pytań dotyczących bezpieczeństwa energetycznego Polski.

  Czy to prawda, że minister Soboń już podpisał i wysłał do Komisji Europejskiej pisma w sprawie harmonogramu wyłączeń, kiedy zamykamy Bełchatów, Turów, Kozienice, Połaniec. Na jakim my jesteśmy etapie? pyta Stankiewicz.

  To jest system wynikający z przyjętej w Unii Europejskiej polityki energetycznej i klimatycznej odpowiada Naimski.

  Dziennikarka dopytuje wobec tego, czy dążenie do zamknięcia elektrowni przy kopalniach nie jest samobójstwem skoro 70 proc. energii w Polsce pochodzi z węgla i jest to najtańsze źródło energii.

  Gdyby nie było uwarunkowań, które płyną z naszego członkostwa w UE, to można by było tak do tego podejść, ale mamy te uwarunkowania mówi polityk PiS. W dalszej części nagrania dodaje, że na ten kierunek zgodził się rząd Donalda Tuska.

  Kiedy był podpisany Zielony Ład? pyta wobec tego Stankiewicz.

  To kwestia ostatnich kilku miesięcy tak naprawdę odpowiada Naimski.

  Kto negocjował Zielony Ład i politykę klimatyczną? pyta dziennikarka.

  To różnie. Rząd w całości, a w szczególności oczywiście Ministerstwo Środowiska i Klimatu mówi polityk.

  Bosak: Wszystkie telewizje powinny o to pytać
  W poście na Twitterze Krzysztof Bosak podkreślił, że te pytania powinny stawiać politykom obozu rządzącego wszystkie stacje telewizyjne.

  „Po 6 latach rządów PIS pierwszy raz zdarzyło się, że ktoś przycisnął członka rządu w strategicznych sprawach. Na te pytania posłowie PIS powinni odpowiadać we wszystkich telewizjach bo to PMM na szczycie UE w lipcu 2020 zaakceptował zaostrzenie celów energetycznych polityki UE!” napisał na Twitterze jeden z liderów Konfederacji. Tymczasem na kanale YouTube Telewizji Republika na razie nie można obejrzeć całości rozmowy. Publicysta „Do Rzeczy” Łukasz Warzecha zwrócił też uwagę, że program miał nie zostać wyemitowany na antenie. „Bardzo chciałbym zobaczyć całą tę rozmowę, bo to musiała być petarda. Tymczasem mam informacje, że program nie poszedł, a znaleźć na YT też nie mogę” napisał Łukasz Warzecha. "Proszę zwrócić uwagę, w tym skrócie pada bardzo ważne stwierdzenie, o czym ja też już poniekąd wspominałem: Michał Kurtyka miał konflikt interesów, występując w imieniu Polski i zarazem szukając sobie posady" dodał w następnym poście.

  Ps...Wychodzi na to, że od czasów Tuska nic się nie zmieniło. Rządzący dalej nieudolni i ciągle sprzedają Polskę i jej interesy za prywatne synekury i korzyści. PIS zamyka kopalnie po to by na całkowicie uzależnić nas od Niemiec i Rosji . Takie są fakty. Dla nich branie pieniędzy od "okupanta" Brukselskiego (vide Brudziński, Kempa inni) jest najwyraźniej ważniejsze niż interes naszego Narody. Wstyd PiSie. Przycisnęła go aż zaPiSzczał...No jak widać " zerwał" skutecznie skoro nie został wyemitowany i nie można go znaleźć nigdzie. Jadą już jak widać na "rympał" , a Polacy siedzą cicho. Może się obudzą jak już nawet na kaszankę zacznie brakować. Jeżeli rząd będzie tak spolegliwy wobec brukselskiego ekokagańca to słupki poparcia spadną w dół nieodwracalnie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031